ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Sve što je potrebno astrologu Astro rečnik, astro simboli, literatura, tabele, korisni linkovi
cime se bavimo i zasto...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 15-08-2017, 12:09   #1036
rejra
Švrća

rejra's Avatar

rejra je offline
Registrovan: Aug 2017
rejra je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by nena1 VIdi Poruku
Razmišljam da krenem u posao sa nekretnina , agent za nekretnine . DA li bi to bilo dobro za mene?
Pozdrav ...ja lično vidim to kod tebe u karti ...e sad ne znam da li je to ''dobro'' za tebe...ali u svakom slučaju vidim u tvojoj karti posao sa nekretninama jer su nekretnine vezane za bika i drugu kuću...a posao za šestu i desetu i sunce...e gledaj kod tebe koliko samo poveznica imaš...naime vladar druge (nekretnine) je u okviru stelija u desetoj kući (profesija)..taj stelij uključuje sunce (profesiju) i uključuje veneru kao vladara nekretnina ali i vladara šeste kuće(opet posao)..i venera je egzaktno na MC-u to jest na vrhu desete kuće u djevici (opet posao)...Pa čak i ako planiraš biti neki menadžer za nekretnine i to se uklapa jer imaš sunce i jupitera u okviru ovog tvog stelija i dobar odnos stelija sa petom kućom... Tako da sretno...moram samo napomenuti da ti imaš ove kvadrate sa neptunom (a venera ti je u padu) tako da je moguće da bilo koji posao u koji se upustiš ne bude ispunio tvoje priželjkivane ''ideale'' (neptun u strijelcu) i idealnu sliku koju si ti prvobitno stvorila o tom poslu...Ali to nije nije stvaran problem već problem u tebi i tvom karakteru (neptun vladar četvte u prvoj)
Submit to Digg   Zanimanja Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 15-08-2017, 12:43   #1037
rejra
Švrća

rejra's Avatar

rejra je offline
rejra je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Anci 88 VIdi Poruku
Moze li Ma Ne i Pl da daju masinskig inzenjera koji se bavi naftom tj pravi cevovode?Nekako mi to zanimanje nije bas povezano sa Uranom,posto Ma i Ur daju masinskig inzenjera?

Pozdrav pa moje mišljenje je da ne može...to sve sto si nabrojala ima definitivno najviše veze sa znakom vodolije jer vidi, inženjer je uran....nafta je neptun koji egzaltira u vodoliji...zatim cjevovodi su opet vodolija i neptun....tako da...uran vodolija i neptun i jedanaesto polje vezani za devetu (obrazovanje) i naravno desetu i sestu i sunce (posao,profesija) imaju najviše veze sa ovim zanimanjem...bilo bi možda lijepo kad bi okačila kartu da malo bolje povežemo priču na konkretnom primjeru

Old 12-10-2017, 23:01   #1038
mina88
Obično gatalo

mina88's Avatar

mina88 je offline
Registrovan: Aug 2014
mina88 je na dobrom putu
Smile

Quote:
Originally Posted by Beatrice VIdi Poruku
Mina88,
I ja potvrđujem. Još i JMČ u 6, polju a SMČ u 12-om, naklonjenije životu i radu u inostranstvu nego ovde. Izvor primanja je Jupiter, eto opet vezanost za seriju 9, čak je i ovaj Bik simbolika restorana/ nekakvih hostesa... - zašto ne hostesa u avionu. Nisam gledala karte stjuardesa ali jesam pilota - jake serije 9, 11 i 12. Za stjuardesu bih ubacila u to i serije 6 i/ili 2. Kod tebe sve na gomili - na MC-u slika, bilo aviokompanije u jarčevskoj zemlji (po meni bi aviokompanija bila upravo Merkur (put) + Neptun (kroz oblake, daleeeko), bilo glavne stjuardese kao prvog nadređenog (nećeš odmah da budeš glavna, normalno) - Merkur+Neptun. Merkur još i vladar 6. polja zajedno sa So, a So lepo povezano i sa Ur (serija 11), i sa Ju (serija 9), i sa Sa (serija 10). Pucala bi te malo nostalgija verovatno zbog ovog Mo u Raku u 4. i verovatno bi se kad-tad vratila u zemlju, ali ženo, po meni ova tvoja karta peva o tom poslu. Srećno
Beatrice i svi koji su komentarisali...ljudi, ja za nedelju dana idem za Dubai Pogodila si za hostesu, idem bas da radim kao hostesa u novom hotelu koji se otvora. Mnogo sam uzbudjena, u meni su pomesana sva osecanja...Sa astroloskog aspekta, vizu sam dobila bas kad je jupiter usao u znak skorpije. Jos malo mi stize i mr.saturn, vraca se na svoju natalnu poziciju i desava mi se prvi saturnov povratak...malo sam i placljiva..tacno ono sto ste pogodile vazi. Molim vas da mi nesto detaljnije kazete u vezi svega toga. Imam i dozu straha, kao sto rekoh pomesana su mi sva osecanja. Hocete li mi pomoci da saznam sta bi moglo jos da me ocekuje?
Hvala vaam

Old 30-01-2018, 00:13   #1039
leptirica035
Veštac

leptirica035 je offline
Registrovan: May 2011
leptirica035 je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Meni svi kazu rad sa decom u natalu, a ja sa drvetom radim....

Old 30-01-2018, 00:26   #1040
rejra
Švrća

rejra's Avatar

rejra je offline
rejra je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by leptirica035 VIdi Poruku
Meni svi kazu rad sa decom u natalu, a ja sa drvetom radim....
Hej pa možeš ovdje postaviti kartu....i reći koje ti je zanimanje konkretno...pa da vidimo poveznicu
Naši sponzori
Advertisement

...
Old 30-01-2018, 01:03   #1041
janja
Obično gatalo

janja je offline
Registrovan: Jun 2007
janja je na dobrom putu
Standardno ...

Ja se bavim ekonomijom, I to nisam zelela sila prilika da zavrsim tu skolu I da to radim. Kada Sam napunila 30 godina pocela Sam iz hobija da seebavim dekupazom, Nije lose naruci po neko nesto, Ali ja Sam tu nasla izlaz iz svakodnevnice pre svega ja moj hobi obozavam. Do skora Sam mislila da cu se ceo zivot baviti ekonomijom, Ali Sam sigurna da necu, jel neke stvari nemaju cenu, a ja ne volim da otaljam smenu nego da radim nesto sto volim. E sad sta ce biti, vreme ce pokazati..

Old 30-01-2018, 21:26   #1042
rejra
Švrća

rejra's Avatar

rejra je offline
rejra je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by janja VIdi Poruku
Ja se bavim ekonomijom, I to nisam zelela sila prilika da zavrsim tu skolu I da to radim. Kada Sam napunila 30 godina pocela Sam iz hobija da seebavim dekupazom, Nije lose naruci po neko nesto, Ali ja Sam tu nasla izlaz iz svakodnevnice pre svega ja moj hobi obozavam. Do skora Sam mislila da cu se ceo zivot baviti ekonomijom, Ali Sam sigurna da necu, jel neke stvari nemaju cenu, a ja ne volim da otaljam smenu nego da radim nesto sto volim. E sad sta ce biti, vreme ce pokazati..

Woow...to je baš lijepo... kaže ovako:

Dekupaž ili salvetna tehnika je umetnost dekorisanja predmeta lepljenjem komadića izrezanog papira ili salvete uz kombinaciju raznih efekata boja, pozlaćenih listića i drugih dekorativnih elemenata. Neki običan predmet iz svakodnevnice poput male kutije ili komad nameštaja prekriva se izrezanim komadićima novina (časopisa), posebno namenjenim decoupage papirima ili salvetama. Svaki sloj potrebno je zaštititi lakom dok se sve zajedno ne stopi s površinom.

Smatra se da decoupage u originalu dolazi iz Istočnog Sibira gde je ova umetnost upotrebljavana u neobične svrhe - služila je za ukrašavanje grobnica.*

Riječ 'decoupage' potječe iz francuskog jezika, od riječi 'decouper' što znači izrezano ili rez.*

_______

Ovde dakle vidimo ,kao osnovu, prvenstveno vezu Merkura i Vage....jer je to u konačnici dekorisanje nekih kućnih ili običnih potrebnih predmeta (vaga je znak koji u simbolu ima predmet a u njoj egzaltira saturn,pa je vaga kao četvrti znak od raka simbol unutrašnjeg rasporeda i namještaja i osnovnih i sekundarnih potrebština u kući) nekim papirnim,salvetnim i sl. detaljima (merkur) koji se polepe po tom predmetu.

Ti imaš stelijum u vagi ,a vaga je tvoj podznak. Ovaj stelijum uključuje i pomenutog merkura a i saturna u svojoj egzaltaciji.

Stelijum iz vage gradi seksitil sa venera/neptun (umetnost) .Pa tako ovaj venerin znak koji venerinim aspektom (sekstilom) pravi vezu sa neptunom i venerom svakako ukazuje na tvoju prirodnu želju ali i potencijal (jupiter u prvoj u vagi) da se uopšte i baviš nekom umetnošću.

Kada dublje istražimo simboliku vrste umetnosti kojom se ti konkretno baviš, nalazimo svakako i širu simboliku koju povezujemo u tvojoj karti sa dekupažom...

Kako pročitasmo ona znači rez (mars) jer obično osoba reže,seče i cepka komadiće listova (merkur)...a kod tebe je mars (rezanje,makaze,skalpel,nož) baš u merkurovom papirnom znaku (devici)....

E sad,ovde u manfestaciji ove tehnike (mars u devici) postoji i mnogo nečeg uranovskog....upravo jer je uran taj koji nalazi ideju da već viđeno,proizvedeno, završeno, distribuisano i nečemu uobičajnom namenjeno ( slike iz novina,salvete i sl.) ponovo izdvaja,prepravlja i kombinuje u nešto potpuno novo,drugačije,kreativno i neobično, a na prvu pomisao nespojivo. Taj uranovski upliv kod dekupaž tehnike se ovde kod tebe svakako vidi kroz marsa i devicu koji se nalaze u uranovom jedanaestom područuju... vidi se kroz marsa koji aspektuje egzaltiranog urana u karti...i vidi se kroz samu ulogu urana koji kao vladar pete zabavljač,razonoda i hobi u tvojoj karti....Dakle ti zaista uživaš u tom neobičnom i kreativnom kombinovanju " izrezanih detalja".

Bitno je isto napomenuti da je mars vladar tvoje sedme, umetničke kuće. Tebi kao jakoj vagi u podznaku ova aktivna,samoinicijativna i samoizražajna planeta u devici ima instinktivnu potrebu da svakodnevne i suvoparne stvari popravi u nešto lepše.. a pritom to mars čini kroz svoju "destruktivnu" potrebu da cepa reže seče...ali opet u potpuno bezazlene svrhe (devica)...Na takav način će mars da ispuni i svoju estetsku ulogu iz područja iz kog dolazi (sedmo polje) ali opet na svoj način (makaze,skalpel,nož).

Kako je ta veza marsa i urana kvadratna...dekupaž je bio izvesno otkriće (uran) koji je nasledilo kao izraz neke prvobitne podsvesne nezadovoljene frustracije uopšte svetom u kojem si se ti standardno kretala...i koji je vremenom postajao sve suhoparniji i dosadniji (vladar sedme u devici,merkur u konjukciji sa saturnom) a to se direktno reflektovalo i na tebe samu i tvoju motivaciju i energiju za životom.

Old 31-01-2018, 00:53   #1043
janja
Obično gatalo

janja je offline
janja je na dobrom putu
Standardno

Rejra, hvala puno na detaljnoj analizi, mog hobija. Svi me pitaju kako Sam dosla na ideju da radim dekupaz, ni sama ne znam nekako se javilo samo od sebe.

Old 01-02-2018, 00:07   #1044
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Registrovan: Oct 2012
elza će postati poznat uskoroelza će postati poznat uskoro
Standardno

zamisli, rejra, sad obrnute ose. Ista karta. Mesec samo na pocetku Skorpije.
I meni je tako odbojan dekupaz, nekako mi je mrtav, ne smatram ga bas umetnoscu(izvinjavam se poklonicima).

Cime mislis da se ja bavim? Ako se icime bavim...PS.lako je uglaviti date podatke u simboliku.

...
Old 01-02-2018, 10:01   #1045
janja
Obično gatalo

janja je offline
janja je na dobrom putu
Standardno ...

Uglavnom, ja u dekupazu uzivam i iznova iznova dolaze nove ideje i sama sebi se divim, a i ostali koji narucuju kutije posluzavnike stolice kod mene su zadovoljni.....a imam jos jednu zelju koju cu nadam se ostvariti da naucim da sviram usnu harmoniku.....a da li je dekupaz umetnost ili ne, nije ni vazno...za mene jeste

Old 01-02-2018, 15:11   #1046
Poppy
Druid

Poppy's Avatar

Poppy je offline
Registrovan: Apr 2008
Poppy će postati poznat uskoro
Standardno

Mozete li mi dati neke smjernice kako se vidi u natalu da je neko iza kamere? Fotograf, kamerman, snimatelj, itd.

Old 01-02-2018, 23:35   #1047
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Registrovan: Oct 2012
elza će postati poznat uskoroelza će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by janja VIdi Poruku
Uglavnom, ja u dekupazu uzivam i iznova iznova dolaze nove ideje i sama sebi se divim, a i ostali koji narucuju kutije posluzavnike stolice kod mene su zadovoljni.....a imam jos jednu zelju koju cu nadam se ostvariti da naucim da sviram usnu harmoniku.....a da li je dekupaz umetnost ili ne, nije ni vazno...za mene jeste
Nisam imala nameru da te uvredim, a ako si se uvredila sama, tu ti ja nista nisam kriva.
Rekoh ono sto ja "osecam" prema dekupazu.

A posto vidim da rejra voli da analizira, nakon sto si joj dala podatke sta su tvoja interesovanja, htela bih da pokusa da pronadje i moje zanimanje. Bez da joj nagovestavam.

Old 01-02-2018, 23:47   #1048
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Poppy VIdi Poruku
Mozete li mi dati neke smjernice kako se vidi u natalu da je neko iza kamere? Fotograf, kamerman, snimatelj, itd.
Trebalo bi biti jako 12. polje.

Old 02-02-2018, 00:43   #1049
ognjenka724
Druid

ognjenka724's Avatar

ognjenka724 je offline
Registrovan: Sep 2010
ognjenka724 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
fotografija:
Forum.hr - Pogledaj jedan post - Talenti i vje?tine u natalnim kartama
Forum.hr - Pogledaj jedan post - Talenti i vje?tine u natalnim kartama

Old 02-02-2018, 09:13   #1050
rejra
Švrća

rejra's Avatar

rejra je offline
rejra je na dobrom putu
Standardno

Quote:

Ono što je snimljeno kamerom tj. modernim tehološkim aparatom i može da vizuelizuje pokretnu sliku (snimak) je opisano 11. i 12 serijom.Dakle svi učesnici tima, kojeg mi npr. vidimo na onim popisima na kraju nekog medijskog formata tipa emisije,filma,dokumentarca i sl. (reziser,kamerman,senario,urednik...) omogućili su realizaciju neke vizuelne pokretne slike (serija 12) , i zajednički su prikazani serijom jedanaest (uran,11.polje, vodolija).

Pošto je kamera savremeno tehnološko uranovo djelo koje ima svoju izvjesnu vještačku inteligenciju kao i svaka sprava ,znamo da, ona danas bilježi (snima) sve one uglove,perspektive i segmente scene pomoću tehničkih izvodjača kamermana koji tom kamerom upravljaju tj. rukovode. Kamermani ovdje iz raznih uglova gledanja snimaju neku sekvecu cjelokupnog snimka kao članovi kamermanske ekipe. Dakle snimanje vizualizovane pokretne slike izvršavaju kamermani kroz posao marsa (uglovi,tehničar,mehanizam aparata) u seriji 6 ( kamerman je zadužen za precizno rukovodjenje jednim segementom,odredjene sekvence realizacije cjelokupnog snimka ili čitavog snimka ali i brojne pripreme i organizacije scenske tehinike,odabira trake i popravljanja kvarova koji se dogode tokom snimanja itd..).

Kada je kamerman i cjelokupni kreator (kao sto je to direktor fotografije na setu filma) svog vizuelnog sadržaja snimka, onda on nema samo ulogu radnika ,koji po naredbi snima odredjene uglove kadra ,već je on i samostalni vizuelni i estetski "slikar " onoga što treba snimiti...pa tu kamermana svakako opisujemo i serijom 5(lav,sunce,peta)...jer je film djelom i njegovo lično umjetničko stvaralaštvo...Ovde to nije nečija tuđa manfestacija neptuna (vizualizacija) koju kamerman izvršava po uputi ili šablonu.U svakom slučaju, i pomoćni kamerman je dio ekipe zadužene za tu tehnološku i medijsku (serija 11) vizualizaciju (serija 12) neke filmske scene (serija 5)..samo mu ta serija 5 ne spada u užu simboliku.Dakle u konačnici ako kamermana posmatramo kao tehničkog izvođača pokretne vizuelne slike koji je indirektni, ali ne i idejni manifestator tog neptuna, onda ga u užem smislu posmatramo kroz:

marsa i seriju 6 (merkur,djevica,šesto polje)

Koji su uvijek usko vezani sa pomenutom primarnom simbolikom, koja je za kamermana esencijalna jer je dio nje pa je uvijek tražimo u karti :

serija 12 (neptun,ribe 12 polje)
serija11(uran,vodolija,11.polje)

Ukoliko je kamerman djelom i idejni manifestator neptuna (vizuelna slika kamere) onda mu je i venera (umjetnost) koja tog neptuna prevodi na osobni nivo, osviještena u tom simslu...kao i pomenuta serija 5.....To je slučaj sa direktorom snimateljem na filmu i sl. Isto tako, ukoliko kamermani nisu idejni tvorci sadržaja njihovog snimka ,ali rade i snimaju u industriji entertaimenta (serije,filmovi,zabavne i popularne TV emisije, i sl) svakako će ponovo u široj simbolici biti povezana i serija pet.

Bitno je isto napomenuti da je kamerman češće muški posao..djelom i zato što su muške osobe sklonije da upravljaju , rukovode i koordinišu funkciju bilo kakave mehanike,tehnike i aparature,pa tako i funkciju kamere,pa i otuda, takodje, mars u simbolici kamermana.
Na slici dole vidimo to izvjesno marsovsko centriranje,upravljanje,fokusiranje oka i naginjanje tijela prema naprijed pomalo podsjeća na nišanjenje nekog oružja...naravno samo na nekom simboličkom nivou.

Vjerujem da dosta kamermana radi ovaj posao, ne samo zato što su ljubitelji onoga što snimaju,već zato što su ljubitelji kamere kao tehnološkog i mehaničkog aparata, odredjenog mehanizma, koji traži upravljanje njime. Da bi uopšte uran (tehnologiju) ljudi manifestovali na ličnom nivou to moraju uvijek uraditi preko marsa i merkura. Otuda je inače pojam- tehnologija (uran) zbog ovog marsa ,malo češće, muška stvar.

Isto bih napomenuo da oni kamermani kojima posao iziskuje čest terenski rad i putovanja (reportaže i sl.) svakako će u najužem smislu biti povezani i sa serijom tri (blizanci,treće polje), a oni koji putuju daleko preko granice i sa serijom 9...pa je tako čuven spanski kamerman José Couso Permuy koji je stradao u bagdadu od strane U.S. vojske imao neptunovog vladara marsa u strijelcu(serija 9)

Nazalost na astro.com sam nasao samo jednu kartu isključivo kamermana:

Show Biz: Cameraman 13448, horoscope for birth date 7 August 1959, born in , with Astrodatabank biography - Astro-Databank

Vidimo marsa u djevici u dvanaestom polju u konjukciji sa vladarom asc.

Na vrhu jedanaestog polja je lav i stelijum sa suncem/uranom i merkurom. Snimao je formate na tv -u sa dosta studijske scene svakako opisane serijom 5.
Vladar šeste je neptun...a jedan neptunov vladar je mars, dok s drugim neptun gradi aspekt na jedanaesto polje.

Vladar desete (karijera) je u djevici u dvanaestoj u aspektu sa vladarem riba koji je pak vladar šestog polja.
Dispozicija vladara desete (karijere) ,merkur je u jedanaestoj kuci u lavu u konj. sa uranom i suncem.
Vladar marsa je merkur koji ovu planetu spaja sa uranom i suncem na vrhu jedanestog polja.

Imam isto nepotpunu kartu trenutnog muž Džulije Roberts koji je isto filmski snimatelj:

Daniel Moder Astro, Birth Chart, Horoscope, Date of Birth

On je vodolija sa merkurom i suncem u vodoliji koji aspektuju svog vladara urana s jedne strane i s druge marsa. Mars je jak (u sjedistu ) i vlada neptunom, dok je drugi vladar vodolije -saturn (karijera) u marsovom znaku.

Neptun je pak u jakom aspektu sa egzaltiranim vladarem urana u ribama, što ističe njegovo vezu sa kamerom.Vladar neptuna je u djevici...i iako generacijski, aspekt on ipak upotpunjava kartu.

Buccy Matt izmedjuostalog pored bio i filmski snimatelj:

Matt Bucy, horoscope for birth date 7 June 1963, born in Casper, with Astrodatabank biography - Astro-Databank

On je djevica u podznaku sa marsom u dvanaestom polju u konjukciji sa uranom.Mars je vladar neptuna pa neptuna dovodi u vezu sa uranom,dvanestim poljem djevicom i merkurom.Šesto polje u vodoliji aspektuje jako merkura kao vladara desete (karijera) s jedne strane i marsa kao neptunovog vladara s druge strane.Dvanaesta kuća je u lavu ,a sunce je na mc-u sa sunčevim vladarom merkurom u dvanaestom polju (stvaraoc pokretne vizuelne slike-snimke).

Bachelet, Jean: filmski snimatelj

Jean Bachelet, horoscope for birth date 8 October 1894, born in Azans, with Astrodatabank biography - Astro-Databank

Lav u podznaku,vladar pete u konjukciji sa neptunom u jedanestom polju (film)...oba snažno aspektuju sunce.Neptun je tačnije u egzaktom aspektu sa suncem kao vladarem asc.Vladar dvanestog polja je u vodoliji i aspektuje merkura,marsa, neptuna i vladara pete (bavi se kamerom).Merkur i uran u konjukciji,njihov vladar u konjukciji s neptunom.Mars kao vladar desete (karijera) u aspektu s merkurom,vladarem 12. polja i dvanaestim poljem(opet kamera).Vladar djevice merkur u konj. sa uranom ,snažnim aspektom sa 12. poljem i snažnim aspektom sa vladarem dvanaestog polja u vodoliji(opet kamera).
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules