ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Sve što je potrebno astrologu Astro rečnik, astro simboli, literatura, tabele, korisni linkovi

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 26-09-2012, 12:31   #76
Moon_1989
Obično gatalo

Moon_1989's Avatar

Moon_1989 je offline
Registrovan: May 2010
Moon_1989 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Daenerys VIdi Poruku
Da li se u karti gledaju prirodni vladari polja, ti koje si nabrojao, ili se gledaju vladari polja u karti? Na primer, da li ja gledam kao vladara svoje prve kuće Jupitera ili Saturna?
Ovo je tabela kad gledaš prirodne vladare polja bez da uzmeš u obzir svoju natalnu kartu, jedino ako razmatraš neki događaj pa kombiniraš prirodne vladare sa svojim vladarima u karti, onda gledaš dal' naprimjer saturn koji je po TA prirodni vladar 1.polja i ako primjerice imaš marsa kao vladara 1. polja u svojoj karti onda gledaš dal međusobno imaju kakav aspekt,ako je konjukcija gdje im je otišao dispozitor, kojom kućom dispozitor vlada itd., razumješ
Advertisement

Old 30-09-2012, 08:59   #77
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by marisya VIdi Poruku
Meni Morinus uopste ne sljaka dobro pa sam ga obrisala..Asc racuna drugacije od ostalih programa.
Inace za Zet, postoji opcija da samo namestite da li hocete dnevnu ili verziju koja se obrce...ako cete uvek dnevnu samo sklonite zagrade. ( klikne se na tabelicu arapskih tacaka desnim klikom , pa na edit ispravljate tacke)
Frolijeva Natalna astrologija ne moze da se nadje u knjizarama , nisam je vidjala u poslednje vreme.
I Froli i uglavnom svi najpoznatiji tradicionalisti koriste dnevnu tacku . tj ne obrcu..
Imsiragic obrce..
A sve to ti sama mozes namestiti u astro programu , koju varijantu zelis, ne veruj previse onome sto si je po defoltu namesteno
Morinus je fenomenalan program, samo ga treba provaliti. I meni je u pocetku sve bilo razlicito i isto sam padala u iskusenje da ga obrisem, ali to je zato sto ja nisam dobro znala da ubacim podatke.

Kod njega je takodje jako vazno uneti i efemeride pri instalaciji, i cekirati daylight saving za letnje rodjenje, jer se sat pomera. Takodje, mesto rodjenja, ide se najpre na pretragu, pa kada program locira koordinate, onda se mesto doda, povuce iz sistema.

Program je fenomenalan, racuna i vladare sata, dvanaestine, termine, profekcije, firdarije...ja sam jednostavno odusevljena njim, jedino sto, radi sebe uvek mozes uraditi kartu u astro.com pa uporediti radi preciznosti.

Quote:
Quote:
Originally Posted by Moon_1989 VIdi Poruku
Daj vrati se gore i ponovo pročitaj što sam napisala, saturni jupiter su generacijske planete u smislu da djeluju primjerice na sve koji su npr. 1980.godište, ili ako se radi o satunu od primjerice 1980 - 1983.godine, saturn i jupiter teško mogu dati nešto značajnije ili već upečatljivije od toga što osjeća cijela generacija jednog ili više godišta.

Danica je pisala o aspektu Ju 180° Sa ali mislim da su te emocije posljedica puno važnijeg aspekta!
SA i JU su itekako licne planete ako su vladari ASC, jer je ASC ona tacka koja nas najlicnije opisuje.
Ako zelis, objasnicu ti na svom primeru:
Ja sam ASC Strelac, moj vladar ASC je upravo JU u Vodoliji. JU u Vodoliji ima po Doroteju dostojansvo tripliciteta sto nije lose, ali planeta u triplicitetu najvise zavisi od svog dispozitora. JU je u aspektu sa mojim ASC i SO, i gleda u svoj domicil, u znak Strelca kojim vlada, sto je za njega jako dobro jer ga odande podrzava SO koje mu daje recepciju, pa je moj karakter i priroda krajnje idealisticna, optimisticna i dobrodusna, prepuna ljubavi i lepih osecanja, jer mi SO vlada 9 p. kojim prirodno vlada JU, a SO mi je i almuten 5 p. jer SO ima dostojanstvo egzaltacije i tripliciteta u Ovnu.

I sve bi to sa mojim karakterom i prirodom bilo divno da dispozitor mog JU nije SA retrogradan, u Raku, dakle izgonu, u 7. kuci ali 8. znaku, zbog cega sam ja sklona dubokim razocarenjima i dusevnim patnjama, tuzi, suzama i nemogucnosti da upravljam sobom u odredjenim situacijama, jer SA je u Raku u averziji ka mom ASC a ne vidi ni svoj domicil, odnosno JU, a dispozitor mu je jos gori, MO u 12 p. u padu u Skorpiji, balsamican i spaljen od SO. A SO su moje muske figure u zivotu.

Tako da, sve u svemu, TA ne gleda bas tako kako ti mislis...

Last edited by alea; 30-09-2012 at 09:11..
Submit to Digg   Tradicionalna Astrologija Reply With Quote

Old 30-09-2012, 15:57   #78
Moon_1989
Obično gatalo

Moon_1989's Avatar

Moon_1989 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
SA i JU su itekako licne planete ako su vladari ASC, jer je ASC ona tacka koja nas najlicnije opisuje.
Ako zelis, objasnicu ti na svom primeru:
Ja sam ASC Strelac, moj vladar ASC je upravo JU u Vodoliji. JU u Vodoliji ima po Doroteju dostojansvo tripliciteta sto nije lose, ali planeta u triplicitetu najvise zavisi od svog dispozitora. JU je u aspektu sa mojim ASC i SO, i gleda u svoj domicil, u znak Strelca kojim vlada, sto je za njega jako dobro jer ga odande podrzava SO koje mu daje recepciju, pa je moj karakter i priroda krajnje idealisticna, optimisticna i dobrodusna, prepuna ljubavi i lepih osecanja, jer mi SO vlada 9 p. kojim prirodno vlada JU, a SO mi je i almuten 5 p. jer SO ima dostojanstvo egzaltacije i tripliciteta u Ovnu.

I sve bi to sa mojim karakterom i prirodom bilo divno da dispozitor mog JU nije SA retrogradan, u Raku, dakle izgonu, u 7. kuci ali 8. znaku, zbog cega sam ja sklona dubokim razocarenjima i dusevnim patnjama, tuzi, suzama i nemogucnosti da upravljam sobom u odredjenim situacijama, jer SA je u Raku u averziji ka mom ASC a ne vidi ni svoj domicil, odnosno JU, a dispozitor mu je jos gori, MO u 12 p. u padu u Skorpiji, balsamican i spaljen od SO. A SO su moje muske figure u zivotu.

Tako da, sve u svemu, TA ne gleda bas tako kako ti mislis...
Ok,vidim da niste skužile o čemu točno pričam Nisam uopće spominjala asc , mislila sam na planete oko samog sunca, koje se brzo kreću tj. tako brzo do jedne godine, zato je jupiter na nivou pojedinca njegova generacijska planeta, jer primarno ukazuje na generaciju jedne godine kao i saturn, i nisam spominjala aspekte ali evo sad ću; Jupiter i saturn u kontaktu sa brzim planetama do marsa daju pečat određenoj ličnosti jer zahvaljujući brzim planetama boje njegov karakter.Dakle jupiter i saturn moraju da budu u kontaktima sa brzim planetama, čak i preko dispozitora jer u suprotnom sami za sebe ne vrijede kad gledamo horoskop neke osobe!!!
Advertisement

Old 30-09-2012, 16:06   #79
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Registrovan: Jan 2010
Rabiosa je na dobrom putu
Standardno

planeta u sedištu nema dispozitor? saturn u jarcu, vodoliji npr?

Old 04-10-2012, 16:51   #80
Moon_1989
Obično gatalo

Moon_1989's Avatar

Moon_1989 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Daenerys VIdi Poruku
planeta u sedištu nema dispozitor? saturn u jarcu, vodoliji npr?
Tako je planeta u sjedištu nema dispozitora i suprotno nekim modernim astrolozima, mislim da može biti itekako neugodna, mač sa dvije oštrice što bi se reklo, mislim da onda ni recepcija ne spašava stvar (zamjena sjedišta)

Ali imam jedno pitanje za znalce, dal' bi se prema vama planeta u sjedištu druge planete i ta druga planeta u egzaltaciji moglo smatrati recepcijom? Na primjer Mars u Jarcu i Saturn u Škorpionu

Old 04-10-2012, 18:45   #81
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Quote:

Ali imam jedno pitanje za znalce, dal' bi se prema vama planeta u sjedištu druge planete i ta druga planeta u egzaltaciji moglo smatrati recepcijom? Na primjer Mars u Jarcu i Saturn u Škorpionu

Da, ovo je recepcija po sedistu i egzaltaciji, pogotovo kada su u aspektu. SA prima MA u svoj znak i daje mu recepciju po domicilu, a MA daje SA recepciju po svom domicilu u Skorpiji.
Mada, ne znam koliko je dobar bilo kakav aspekt izmedju dva najveca malefika, to je vec diskutabilno.

Old 05-10-2012, 13:07   #82
Moon_1989
Obično gatalo

Moon_1989's Avatar

Moon_1989 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
Da, ovo je recepcija po sedistu i egzaltaciji, pogotovo kada su u aspektu. SA prima MA u svoj znak i daje mu recepciju po domicilu, a MA daje SA recepciju po svom domicilu u Skorpiji.
Mada, ne znam koliko je dobar bilo kakav aspekt izmedju dva najveca malefika, to je vec diskutabilno.
Saturnu škorpionu u sjedištu? Ma, dobro ja sam to navela kao primjer prvo čega sam se sjetila, hvala ti , a jel bi ovo također mogla biti recepcija primjer venera u blizancima, merkur u stijrlcu ili ribama, jel bi to po tebi ipak mogla biti recepcija s obzirom da su uključene planete u igzgonu ili/i padu?

Old 25-01-2013, 18:30   #83
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Standardno

Da li ste znali u kojim se kućama "raduju" planete?
Sunce u 9 kući;
Mesec u 3 kući;
Merkur u 1 kući;
Venera u 5 kući;
Mars u 6 kući;
Jupiter u 11 a
Saturn u 12 kući

to je po tradicionalnoj astrologiji znači da se meni Saturn nalazi u svom halgu kao jedna od dnevnih planeta u prvoj dnevnoj kući. Znači da mu je ispoljavanje u toj kući najjače a ja sam do sada samo čitala sve najgore o Saturnu u 12 kući. Ali pošto je moje noćno rođenje ne znam da li je Saturnovo delovanje oslabljeno?

Old 26-01-2013, 12:26   #84
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Quote:
Saturnu škorpionu u sjedištu? Ma, dobro ja sam to navela kao primjer prvo čega sam se sjetila, hvala ti , a jel bi ovo također mogla biti recepcija primjer venera u blizancima, merkur u stijrlcu ili ribama, jel bi to po tebi ipak mogla biti recepcija s obzirom da su uključene planete u igzgonu ili/i padu?
Ne znam da li smo se dobro razumele, jer sam ja recepcije tumacila izgleda malo drugacije nego ti. Razlika u tumacenju recepcija je za mnoge upravo i kamen spoticanja. Koliko sam citala, Froli ih tumaci na jedan nacin, dok ih stari TA tumace na drugi. Ovo je onaj na koji sam ja mislila:

MA u Jarcu je u svojoj egzaltaciji, ali je u znaku u kome SA ima svoj domicil. Znaci, SA je kao domacin znaka, pruzio svoj dom tom MA, primio ga je u svoj domicil i dao mu recepciju po sedistu.

SA je u Skorpijonu peregrin, ali je to znak u kome MA ima svoj domicil, termin i lice, znaci, MA je primio njega u svoj dom, i dao mu recepciju po domicilu.

Sto se tice aspekta izmedju VE u Blizancima i ME u Ribama, ovo jeste slicna situacija, jer je VE u znaku domicila ME, a ME je u znaku egzaltacije VE, dok za Strelca mislim da ne bi vazilo, jer VE nema nikakvo dostojanstvo u tom znaku, odnosno, to bi bila jednostrana recepcija, pri cemu je ME primio VE u svoj domicil, ali ne i ona njega.

edit: U pogledu toga ko kome daje recepciju, i ja tragam za nekim pravim odgovorom, ali izgleda da pravog odgovora nema, jer su misljenja podeljena, pa ih onda prihvati svako onako kako njemu odgovara.

Old 28-01-2013, 00:48   #85
vilenija
Obično gatalo

vilenija's Avatar

vilenija je offline
Registrovan: Oct 2007
vilenija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Rabiosa VIdi Poruku
Da li se u karti gledaju prirodni vladari polja, ti koje si nabrojao, ili se gledaju vladari polja u karti? Na primer, da li ja gledam kao vladara svoje prve kuće Jupitera ili Saturna?
Mundana vladarstva mnogo više ukazuju na tematiku određenog polja, pa na taj način postaju prirodni signifikatori. Oni su univerzalni, za razliku od vladara znakova u koja padaju određene kuće koji su lični.

Nisam pogledala tvoj natal, ali čim pominješ JU u kontekstu vladara I, pretpostavljam da je ona u Sa ili Pi. To je tvoj da kažem lični vladar i svakako da gledaš njega, jer on u tvom natalu "priča priču" o Asc-u.

Sa je prirodni signifikator početka života, vladar vremena, forme i u tom smislu kada je oštećen i pri tome još napada pokazatelje vitalnosti donosi težak život (ponekad i kratak), zdrastvene probleme, restrikcije u pogledu svake vrste razvoja pojedinca.

Isto tako posmatraš i ostale mundane vladare kao nosioce tematike određenog polja, ali to nikako ne znači da preskočiš slučajne vladare.

Quote:
Originally Posted by Rabiosa VIdi Poruku
Da li ste znali u kojim se kućama "raduju" planete?
to je po tradicionalnoj astrologiji znači da se meni Saturn nalazi u svom halgu kao jedna od dnevnih planeta u prvoj dnevnoj kući. Znači da mu je ispoljavanje u toj kući najjače a ja sam do sada samo čitala sve najgore o Saturnu u 12 kući. Ali pošto je moje noćno rođenje ne znam da li je Saturnovo delovanje oslabljeno?
Opet radovanja imaju ponajviše veze sa tematikom, ali ovog puta i sa nekim podelama mundanih kuća. Prema haldejskom rasporedu SA je prva planeta, po prirodi dnevna te se tako i raduje u prvoj (dnevnoj) kući posmatrano kroz primarno kretanje. Pored toga, tematika i priroda te kuće se u velikoj meri poklapa sa prirodom SA pa otuda i njegovo radovanje u njoj. Čemu SA može da se raduje? Izolaciji, nevoljama, skrivenim manipulacijama, raznoranim robovanjima, bolestima itd. No, u neku ruku njegov položaj tu je bolji jer je to jedna od slabih kuća, kadentna je i ne vidi Asc, pa tako ono što se u njoj nađe na neki način je sputano.

Inače, sekte su, bar na osnovu mog iskustva, mnogo važnije od halba, odnosno dnevne planete u dnevnim kartama i noćne planete u noćnim kartama su uvek "pitomije" nego kada je obrnuto, a koliko dopbrog ili lošeg nose zavisi i od toga kako im odgovara znak u kome se nalaze i neke druge postavke.

Last edited by vilenija; 28-01-2013 at 01:04..

Old 28-01-2013, 20:14   #86
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by vilenija VIdi Poruku
Inače, sekte su, bar na osnovu mog iskustva, mnogo važnije od halba, odnosno dnevne planete u dnevnim kartama i noćne planete u noćnim kartama su uvek "pitomije" nego kada je obrnuto, a koliko dopbrog ili lošeg nose zavisi i od toga kako im odgovara znak u kome se nalaze i neke druge postavke.
ja sam rođena na samom prelazu noći u zoru, zato mi nije jasno koliku razliku pravi par minuta u određivanju da li su za mene bitnije dnevne ili noćne planete? Šta bi bilo da mi je So tačno na asc to bi se verovatno tumačilo kao dan. Ovako je koji stepen ispod asc a to je i dalje noć, bezveze. Dnevne planete su mi bolje postavljene od noćnih. Tužna sam

Old 26-01-2014, 16:12   #87
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Nažolost tema je skroz zamrla

Jel može neko da mi objasni zašto prema TA Mo vlada 7.kućom?

Old 26-01-2014, 18:31   #88
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

Kao vecni simbol nebeskog brakai povezan je sa bliskim odnosima jer asc je tacka gde izlazi sunce nasuprot suncu je mesec.To bi najkrace bilo objasnjenje .

Old 28-01-2014, 19:10   #89
supernova
Obično gatalo

supernova's Avatar

supernova je offline
Registrovan: Nov 2007
supernova će postati poznat uskoro
Standardno

MO simbolizira spajanje duša, potrebu duše da pronađe svoju drugu polovinu i postane cjelovita, jer su bića prvobitno bila cjelovita, ali kasnije raspolućena božjom voljom, odvojena na dvije polovine koje se neprestano traže da bi se spojile u prvobitnu cjelinu. To je filozofski, platonistički pogled na ljubav koja je opisana kao žudnja duše da pronađe svoju drugu polovinu.

A svoju cjelovitost ostvarujemo kroz 7. polje, i zato je MO prirodni signifikator ovog polja.

Old 29-01-2014, 18:08   #90
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Citiracu Ultmana sa jednog foruma:

Quote:
Tradicionalna astrologija ne priznaje prirodna vladarstva znakova nad kućama. Tako po tradicionalnoj astrologiji ovan neće biti vladar prve a pogotovo lav ne može biti vladar pete. Lav na vrhu pete kuće je prvi pokazatelj da dece neće biti, kako onda lav može vladati poljem dece? Sa druge strane, kuće imaju planetu koja im prirodno odgovara i to je:
1. Saturn - kuća ličnosti
2. Jupiter - kuća svega što posedujemo (po TA kola spadaju pod drugu, ne treću kuću)
3. Mars - Komunikacije, rođaci
4. Sunce - OTAC, ova kuća uvek predstavlja oca, imovina...
5. Venera - deca, uživanja, seks, kafane, kafići...
6. Merkur - kuća bolesti i kuća sluga (znači ljudi koji nama služe)
7. Mesec - bračni partner, porodica
8. Saturn - smrt
9. Jupiter - kuća Boga
10. Mars - kuća posla, karijere, majka
11. Sunce - kuća želja, nadanja, zarada
12. Venera - kuća samoponištavanja..
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules