ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Sve što je potrebno astrologu Astro rečnik, astro simboli, literatura, tabele, korisni linkovi

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 17-09-2012, 23:59   #61
Moon_1989
Obično gatalo

Moon_1989's Avatar

Moon_1989 je offline
Registrovan: May 2010
Moon_1989 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Mia VIdi Poruku
pa pobrojane planete su jedine planete u tradicionalnoj ona ne priznaje Pl, Ur i Ne
Ok, ali kad se promatra čovjek kao jedinka za sebe mislim da su čak suvišni jupiter i saturn, ako nisu izraženi u karti.
Advertisement

Old 18-09-2012, 00:46   #62
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Registrovan: Mar 2012
Mia će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Moon_1989 VIdi Poruku
Ok, ali kad se promatra čovjek kao jedinka za sebe mislim da su čak suvišni jupiter i saturn, ako nisu izraženi u karti.
ne spadaju u licne planete ako to htede da kazes
Submit to Digg   Tradicionalna Astrologija Reply With Quote

Old 18-09-2012, 23:01   #63
Moon_1989
Obično gatalo

Moon_1989's Avatar

Moon_1989 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Mia VIdi Poruku
ne spadaju u licne planete ako to htede da kazes
To sam i htjela reći, budući da su i JU i SA generacijske planete, čovjeka osobno kao jedinku za sebe određuju SO, MO, ME, VE, MA i niti jedna druga planeta, te planete su jezgra čovjekovog karaktera, a ako postoji aspekt tih planeta sa JU i sa SA!!!

Old 18-09-2012, 23:13   #64
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Registrovan: Mar 2011
danica_91 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
To sam i htjela reći, budući da su i JU i SA generacijske planete, čovjeka osobno kao jedinku za sebe određuju SO, MO, ME, VE, MA i niti jedna druga planeta, te planete su jezgra čovjekovog karaktera, a ako postoji aspekt tih planeta sa JU i sa SA!!!
e, ali kod mene Ju180Sa radi...imam bas velike promene u raspolozenju, od euforije i nenormalne srece i optimizma, skroz do negative i depresije...dobro, doduse, nikad te depresije nisu dugo trajale, tj. nemam jos uvek psihicke poremecaje ali ipak imam to naglaseno, cas gore, cas dole, prava klackalica...pa sad zavisi kad mi kako dune

mada sam sad naucila da kontrolisem oba stanja i da trazim ravnotezu...

Old 18-09-2012, 23:17   #65
unikatna
Banned

unikatna je offline
Registrovan: Feb 2011
unikatna je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Ok, ali kad se promatra čovjek kao jedinka za sebe mislim da su čak suvišni jupiter i saturn,ako nisu izraženi u karti.
Suvisni bas si ga ubola. Suvishni su transsaturni ali nikako Jupiter i Saturn! Cak sta vise, njih dvoje su i nesto najbitniji u natalu pogotovu saturn kao karmicka planeta i kao planeta koja pokazuje smerove danas, pokazuje sta trebas uraditi da bi sebe shvatila najbolje sto umas, jer da nije tako onda sadesati period ne bi znacio nista u nasim zivotima a ni saturnov povratak a ni zivotni takt od 29 godina itd Prouci to malo bolje!

A sto se tice ovih brzih planeta, paa nisu dzabe brze, jer se zadrzavaju od dva dana do dva meseca, zavisi o kojoj je rec
Naši sponzori
Advertisement

Old 18-09-2012, 23:20   #66
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by unikatna VIdi Poruku
Suvisni bas si ga ubola. Suvishni su transsaturni ali nikako Jupiter i Saturn! Cak sta vise, njih dvoje su i nesto najbitniji u natalu pogotovu saturn kao karmicka planeta i kao planeta koja pokazuje smerove danas, pokazuje sta trebas uraditi da bi sebe shvatila najbolje sto umas, jer da nije tako onda sadesati period ne bi znacio nista u nasim zivotima a ni saturnov povratak a ni zivotni takt od 29 godina itd Prouci to malo bolje!

A sto se tice ovih brzih planeta, paa nisu dzabe brze, jer se zadrzavaju od dva dana do dva meseca, zavisi o kojoj je rec
Unikatna, a kako bi ti protumacila onda kod mene Sa180Ju? jel to znaci da cu uvek da budem nezadovoljna, da uvek imam manje od onoga sto hocu ili kako? jel ima tu neceg pozitivnog?
ako je to vec bitan aspekt...

Old 18-09-2012, 23:34   #67
unikatna
Banned

unikatna je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by danica_91 VIdi Poruku
Unikatna, a kako bi ti protumacila onda kod mene Sa180Ju? jel to znaci da cu uvek da budem nezadovoljna, da uvek imam manje od onoga sto hocu ili kako? jel ima tu neceg pozitivnog?
ako je to vec bitan aspekt...

Odakle ti to "uvek ne zadoboljna?", pa to ti je pomalo i sudbina posto imas Mesec u Ovnu a Blizanac si inteligentni zbog merkura u svom sedistu i svojoj dekadi, AC skorpija a R saturn u domicilu i to jos u svojoj dekadi...o kakvom ne zadovoljstvu pricas? Na kraju i AC i 12 su ti u istom znaku a Saturn R a jupiter i mars u Lavu haha bas ces morati da se skupljas mimo svoje volje jer saturn ti je u 3 a ti blizanac a Mesec ti pod uplivom Marsa zbog ovna a i Sunca jer je u njegovoj cetvrti pa ti zeli nagivestiti da malo ucis da spustas loptu i da nemora da bude bas sve po vom jer i AC ti je pod uplivom meseca pa kako god da okrenem svodi ti se na to da ces celog zivota morati da se suzbijas i pod neku vrstu samokontrole da budes a tako je bas zbog te opozicije koja siri i skuplja kad netreba

A da, takva ti karma koja samo nastavlja da zivi danas jer ces mahom sretati ljude kao da ih poznajes od nekud

Old 18-09-2012, 23:40   #68
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Standardno

Quote:
Odakle ti to "uvek ne zadoboljna?", pa to ti je pomalo i sudbina posto imas Mesec u Ovnu a Blizanac si inteligentni zbog merkura u svom sedistu i svojoj dekadi, AC skorpija a R saturn u domicilu i to jos u svojoj dekadi...o kakvom ne zadovoljstvu pricas? Na kraju i AC i 12 su ti u istom znaku a Saturn R a jupiter i mars u Lavu haha bas ces morati da se skupljas mimo svoje volje jer saturn ti je u 3 a ti blizanac a Mesec ti pod uplivom Marsa zbog ovna a i Sunca jer je u njegovoj cetvrti pa ti zeli nagivestiti da malo ucis da spustas loptu i da nemora da bude bas sve po vom jer i AC ti je pod uplivom meseca pa kako god da okrenem svodi ti se na to da ces celog zivota morati da se suzbijas i pod neku vrstu samokontrole da budes a tako je bas zbog te opozicije koja siri i skuplja kad netreba

A da, takva ti karma koja samo nastavlja da zivi danas jer ces mahom sretati ljude kao da ih poznajes od nekud
joj, e hvala ti! ma zadovoljna sam ja sad, ali imam mnogo velike apetite, pa onda nekako imam osecaj da cu morati da ih suzbijem da ne najebem xD a da se kontrolisem, kontrolisem se...ucim se polako...inace bi radilo ono "neki smo nevozni, a neki cete da najebete" xD gadna sam kad pucam...

ali dobro, sve je to zivot..
a to za sretanje ljudi koje kao da znam, nisam imala do sad te situacije...mozda nekad pocnu, ne znam...

ali hvala na tumacenju meni taj Sa bas pravi zurku

Old 18-09-2012, 23:54   #69
unikatna
Banned

unikatna je offline
Standardno

Quote:
joj, e hvala ti! ma zadovoljna sam ja sad, ali imam mnogo velike apetite, pa onda nekako imam osecaj da cu morati da ih suzbijem da ne najebem xD a da se kontrolisem, kontrolisem se...ucim se polako...inace bi radilo ono "neki smo nevozni, a neki cete da najebete" xD gadna sam kad pucam...

ali dobro, sve je to zivot..
a to za sretanje ljudi koje kao da znam, nisam imala do sad te situacije...mozda nekad pocnu, ne znam...

ali hvala na tumacenju meni taj Sa bas pravi zurku
Cekaj da odradis saturna i sadesati a posle ces znati kako ces nadam se

Old 18-09-2012, 23:56   #70
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Standardno

Quote:
Cekaj da odradis saturna i sadesati a posle ces znati kako ces nadam se
ja sam vec kao mala imala sade sati, ali ne secam se niceg loseg...pa se nadam da mozda to kod mene i ne bude tako strasno...ali vec Sa povratak moze da bude zanimljiv

Old 19-09-2012, 00:04   #71
unikatna
Banned

unikatna je offline
Standardno

Pa i ne mora da ti bude zanimljiv saturnov povratak toliko koliko to mogu biti sadesati jer saturn u vatrenim se ne osecan najbolje a ti imas mesec u Ovnu a saturn i ovan A jos osecanja su to pod uplivom sunca i Znaka Lava...znaci, nesmes da se odupires jer ces biti pecena ko ovnic uoc bizica

U svakom slucaju proces ti dobro

Old 19-09-2012, 22:57   #72
Moon_1989
Obično gatalo

Moon_1989's Avatar

Moon_1989 je offline
Standardno

Quote:

Daj vrati se gore i ponovo pročitaj što sam napisala, saturni jupiter su generacijske planete u smislu da djeluju primjerice na sve koji su npr. 1980.godište, ili ako se radi o satunu od primjerice 1980 - 1983.godine, saturn i jupiter teško mogu dati nešto značajnije ili već upečatljivije od toga što osjeća cijela generacija jednog ili više godišta.

Danica je pisala o aspektu Ju 180° Sa ali mislim da su te emocije posljedica puno važnijeg aspekta!

Old 19-09-2012, 23:09   #73
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Standardno

Quote:
Daj vrati se gore i ponovo pročitaj što sam napisala, saturni jupiter su generacijske planete u smislu da djeluju primjerice na sve koji su npr. 1980.godište, ili ako se radi o satunu od primjerice 1980 - 1983.godine, saturn i jupiter teško mogu dati nešto značajnije ili već upečatljivije od toga što osjeća cijela generacija jednog ili više godišta.

Danica je pisala o aspektu Ju 180° Sa ali mislim da su te emocije posljedica puno važnijeg aspekta!
kao npr. koji aspekt?
meni lici najvise na ovaj, ali volela bih da cujem i tvoje misljenje.

Old 20-09-2012, 13:36   #74
Moon_1989
Obično gatalo

Moon_1989's Avatar

Moon_1989 je offline
Standardno

Quote:
kao npr. koji aspekt?
meni lici najvise na ovaj, ali volela bih da cujem i tvoje misljenje.
Pa gdje ti je karta?

Old 20-09-2012, 16:55   #75
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Registrovan: Jan 2010
Rabiosa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Saturn VIdi Poruku

Objasnjenje..... Moderna ..... Tradicionalna

1 polje ................Mars ................Saturn

2 polje ................Venera ............Jupiter

3 polje ................Merkur ............Mars

2 polje ...............Mesec ...............Sunce

5 polje ...............Sunce ...............Venera

6 polje ...............Merkur .............Merkur

7 polje ...............Venera .............Mesec

8 polje ...............Pluton ..............Saturn

9 polje ...............Jupiter .............Jupiter

10 polje .............Saturn ..............Mars

11 polje ..............Uran ................Sunce

12 polje ..............Neptun ............Venera

Da li se u karti gledaju prirodni vladari polja, ti koje si nabrojao, ili se gledaju vladari polja u karti? Na primer, da li ja gledam kao vladara svoje prve kuće Jupitera ili Saturna?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules