ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Sve što je potrebno astrologu Astro rečnik, astro simboli, literatura, tabele, korisni linkovi
Na kom se stepenu nalazi.....

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 03-08-2007, 17:12   #31
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Ja sam citala text mundane astrologije Nikole Stojanovica i dopalo mi se,ima nekog smisla.
Naši sponzori
Advertisement

Old 03-08-2007, 17:16   #32
Krokodokodil
Obično gatalo

Krokodokodil's Avatar

Krokodokodil je offline
Registrovan: Feb 2007
Krokodokodil je na dobrom putu
Standardno

A ja sam bash i njega komentarisao. I taj tekst, beshe u knjizi "Tajna Stepena Zodijaka? I nije mi se nimalo svidelo...

Po mom skromnom mishljenju najsumnjiviji Astro sajt - http://www.librarising.com - zhivi bili pa videli.

Imshiragicj, o Kseni, Ratnici Princezi 1995-2001 -
http://www.spicum.com/astrologija/xena%201.html
Submit to Digg   Stepeni zodijaka Reply With Quote

Old 03-08-2007, 17:18   #33
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Krokodokodil VIdi Poruku
A ja sam bash i njega komentarisao. I taj tekst, beshe u knjizi "Tajna Stepena Zodijaka? I nije mi se nimalo svidelo...
Da nisi ti nesto pobrkao,ja imam tu knjigu,i nema tog texta,uostalom knjigu je pisao Imsiragic....

Last edited by Skorpija; 11-10-2008 at 18:08..

Old 03-08-2007, 17:20   #34
Krokodokodil
Obično gatalo

Krokodokodil's Avatar

Krokodokodil je offline
Standardno

Jes', vala, imash pravo...
Pomenuta Stojanoicjeva knjiga se zove "Tajne Egzaktne Astrologije".
Znam da je neko tajno znanje...

Genijalci, nema shta.
Imsha bash u pomenutoj knjizi zabrazdio u kabalu (ne znam samo iz koji razloga i shta je time dobio sem desetak stranica vishe u knjizi).
Dok Stojanovicj tvrdi da Bikom vlada Zemlja.

Po mom skromnom mishljenju najsumnjiviji Astro sajt - http://www.librarising.com - zhivi bili pa videli.

Last edited by Krokodokodil; 03-08-2007 at 17:34..

Old 03-08-2007, 17:36   #35
smart.maja
Obično gatalo

smart.maja je offline
Registrovan: Jul 2007
smart.maja je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
I ja sam citala za taj stepen,ali obicno su ga imali ljudi na koje nije delovao,vec na njihovu okolinu ili recimo kod predsednika automatski lose za drzavu i sl...
Najnegativniji se pokazao 18*device
osim onog sto znam da kroz stepene 2x provozamo znake zodjaka i ostaju ona cetiri od 25*-29* sa posebnim znacenjima, nisam imala prilike da detaljnije procita o tome.
mada, ovo sto pricas skorpijice...
to bi ispalo recimo vako, meni mars u ovnu na 18*... ako uzgred uzmem u obzir da sam rodjena u godini vatrenog konja (kada se izbegavalo radjanje, posebno zbog zenske dece...)... mogu da budem maler po okolinu (i ako nisam negativac i zlica)... tacnije, ako mi je taj mars u cetvrtoj, ali i na vrhu pete, to jos malo suzava oblast... au be skorpijice

Old 03-08-2007, 17:41   #36
Krokodokodil
Obično gatalo

Krokodokodil's Avatar

Krokodokodil je offline
Standardno

Kad dva puta provozash znake ostaju ti 6 stepeni ne rachunajucji nulti.
A cela ta pricha je manjkava zato shto astrologijom dokazujesh astrologiju.
Kineski horoskop je mozhda i imao neko pokricje kad je recimo Jupiter prolazio znak za okruglo godinu dana, sad sumnjam da ima, previshe sujeverja za moj ukus.

Last edited by Krokodokodil; 03-08-2007 at 17:58..

Old 03-08-2007, 21:11   #37
Lyra
Druid

Lyra's Avatar

Lyra je offline
Registrovan: Jun 2007
Lyra će postati poznat uskoro
Standardno

Molim vas objasnite mi sta to znaci 'Djavolji stepen'? Kosa mi se na glavi dize od takvog izraza...sve sta sam procitala o tome je, da je negativan, a nigdi nije precizno definirano....
Meni su Vertex i Pholu na 18* i sta sada treba da mislim o tome?
Dodje mi da nekoga ....uh...bas sam Djavolak

Old 03-08-2007, 21:16   #38
pcelica maja
Obično gatalo

pcelica maja's Avatar

pcelica maja je offline
Registrovan: Aug 2007
pcelica maja je na dobrom putu
Standardno

Vec duze vreme hocu nekog da pitam.Kako se posmatra planeta na 23.45 stepeni.Kao 23 ili 24 stepen?Taj deo gradiva sam izgleda preskocila.

Old 03-08-2007, 23:56   #39
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

Pcelice, po Imsiragicu, zavisno od godine kada si rodjena treba oduzeti odredjeni broj stepeni. Znaci, vrsi se korekcija na pr. 1970-74 oduzimas 25', od 1975-79 oduzimas 30', 1980-84 34', 1985-89 38', 1990-94 42', a 1995-99 46'. E sad ako ti je blize 23', onda gledas za 23', a ako je blize 24', onda 24'. Na pr. 23.21 gledas 23, a ako je 23.52, gledas 24'. Mada, po njemu treba pogledati i jedan i drugi stepen da bi slika bila potpunija.
Advertisement

Old 04-08-2007, 00:04   #40
pcelica maja
Obično gatalo

pcelica maja's Avatar

pcelica maja je offline
Standardno

Hvala lepo .a kako racuna Nikola Stojanovic.Mislim da je njegovo vidjenje malo drugacije?Misli na teoriju 1stepen je stepen bika ,pa tako redom.....

Old 04-08-2007, 00:13   #41
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

Koliko znam, jeste mu drugacije vidjenje stepena, ali nemam u posedu njegovu knjizicu, pa ti ne mogu pomoci, a vrlo bi rado. Kada je budem nabavila, napisacu nesto o tome.. Mada po pitanju ove teme, mnogi se ne slazu sa njegovim vidjenjem stepena, a ja ipak licno mislim da tu ima necega i da se nije bas nalupetao.. Naravno ovo je moje licno misljenje. Imas neka objasnjenja na njegovom sajtu. Kiss!

Old 04-08-2007, 00:29   #42
smart.maja
Obično gatalo

smart.maja je offline
smart.maja je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Kad dva puta provozash znake ostaju ti 6 stepeni ne rachunajucji nulti.
A cela ta pricha je manjkava zato shto astrologijom dokazujesh astrologiju.
Kineski horoskop je mozhda i imao neko pokricje kad je recimo Jupiter prolazio znak za okruglo godinu dana, sad sumnjam da ima, previshe sujeverja za moj ukus.
au bre krokodokodil, ja jesam bupnula, prihvatam, ali gde ti nadje 6 ako ne racunamo nulti. 12+12 je 24, ostaju 25,26,27,28,29. je l tako? onda je to jos 5, zar ne!? 30*i je 0*i!?

Old 04-08-2007, 12:59   #43
dacked
Obično gatalo

dacked's Avatar

dacked je offline
dacked je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Quote:
Ma 6 djavoljih stepeni.

Lik je to izrachunao jer je 6+6+6=18. S druge strane, numeroloshki bi onda "djavolji" stepen bio 9, pa shta, Strelac je "djavolji" znaki il' mozhda pak Devica?. A sve to vazhi samo ako se predpostvi da 666 ne samo da ima veze sa bilo chim vecj i sa samim nekim tamo "antihristom".

Za sunce se ne brini u 12-oj ti je pa, eto mozhe crkva i vera da ti neutralishe delovanje tog zlog stepena. Samo sam cinichan, ne uzimaj za ozbiljno.
prochitala sam da to znachi da cu da odlepim ( psihicki problemi i poremacaji)?
evo shta sam nashla na jednom forumu, ne znam ko je to povezao i napisao:

TAJNA ZLA JE U 18ş. ZODIJAKA

Tokom svog višegodišnjeg istraživačkog rada u astrologiji, u kome sam proučio na hiljade i hiljade horoskopa ljudi i raznih događaja, otkrio sam tajnu (i to prvi u istoriji astrologije) svakog stepena zodijačkog kruga. Svaki zodijački krug, a ima ih 12, ima 30ş, a stepen sa ubedljivo najgorim uticajem jeste 18ş. svakog znaka.

Pogledajmo horoskope ljudi (ili događaja) koji su svojim idejama ili delovanjima naneli ljudskom rodu (ili pojedincima) veliko zlo.
Šta je zajedničko Marksu, Nobelu, Jovanu Pavlu II…

Kada je eksplodirala atomska bomba nad Hirošimom (06.08.1945, 0840 AM, JST, 132E27, 34N24), kojom prilikom je od posledica eksplozije poginulo 100.000 ljudi. Ascedent (podznak) tog događaja bio je na 18ş. Device, a na 18ş. Raka našli su se Mesec i Saturn. Čovek koji je napravio atomsku bombu, Openhajmer (22.04.1904, 20:00, EST, 73W57, 40N45), ima Ascedent na 18ş. Škorpije, a vrh 8. polja (smrt) na 18ş. Blizanaca.
Čovek koji je doneo odluku da se prvi put u istoriji čovečanstva upotrebi tako moćno oružje kao što je atomska bomba, američki predsednik Hari Truman (08.05.1884, 16:17, CST, 94W16, 37N30), ima Sunce (odluka) na 18ş. Bika.

Sadašnji papa Jovan Pavle II (18.05.1920, 1247, CET, 19E55, 50N07), koga mnogi doživljavaju kao zlu kob i koga karikaturisti često crtaju sa đavoljim repom ispod mantije, ima Ascedent na 18ş. Device i Merkur, vladar Ascedenta, na 18ş. Bika.

Karl Marks (05.05.1818, 1:49 AM, LMT, 06E38, 49N45), čovek koji je “izumeo” komunizam, društveno uređenje zbog koga su milioni ljudi na razne načine stradali, ima Ascedent na 18ş. Vodolije (vladar Ascedenta Uran simboliše komunizam).

Alfred Nobel (21.10.1833, 06:40 AM, LMT, 18E03, 59N20), čovek koji je ogromno bogatstvo stekao proizvodeći dinamit, koji je sastavni deo svakog oružja koje ubija i ranjava (metak, bombe, mine&#8230, ima Uran (bomba, eksplozija, mina) na 18ş. Vodolije.

Mihail Kalašnjikov (10.11.1919, 11:05 AM, LMT, 82E16, 51N36), čovek koji je napravio najbolju poluautomatsku pušku na svetu, AK-47, kojom je do sada ranjeno i ubijeno na milione ljudi, ima Mars (puška) na 18ş. Device i to u kvadratu (najgori aspekt) sa Mesecom (ljudi) na 18ş. Blizanaca.

“Vladar iz senke” Dejvid Rokfeler (12.06.1915, 00:12 AM, EST, 73W57, 40N45) ima Ascedent na 18ş. i to znaka Riba (senka).
“Anđeo smrti” ili “doktor Sotona”, kako su zvali doktora Mengelea (16.03.1911, 11:44 AM, CET, 10E16, 48N27), ima Neptun, vladara njegovog Sunca, u znaku Riba, na 18ş. Raka.

Čarls Menson, nazvan “ubica Sotona” (12.11.1934, 04:39 AM, EST, 84W31, 39N06), čovek čiji su sledbenici izvršili surovo i svirepo ubistvo trudne glumice Šeron Tejt, žene čuvenog filmskog reditelja Polanskog, ima vladar Ascedenta Veneru na 18ş. Škorpije, a 6. polje (sledbenici, potčinjeni) počinje na 18ş. Device.

Leopold II (09.04.1835, 22:22, LMT, 04E20, 50N50), belgijski kralj (1869-1909) koji je bio poznat kao najsuroviji kolonizator u Africi (Kongo), bio je lično odgovoran za mnoga ma-sovna ubistva domorodaca: išao je u lov na kongoansku decu, svojim sluškinjama je sekao uši i nos, a svoje ljubavnice je na najsvirepiji način ubijao samo ako mu se nije dopala njihova frizura. Za njega je Sesil Rodes, čovek koji je udario temelje britanskoj ekonomskoj imperiji i koji je i sam bio poznat kao surov čovek, rekao da je sotona. Vladar njegovog Ascedenta, Mars, nalazi se na 18ş. Raka.

Stvarni junak filma “Kad jaganjci utihnu”

Verovatno ste svi gledali film “Kad jaganjci utihnu” (sa sjajnim Entonijem Hopkinsom), i ako ste pomislili da takvi ljudi ne postoje i da su plod mašte scenarista, grdno ste se prevarili. Takav čovek je, nažalost, postojao i zvao se Edvard Gejn (27.08.1906, 23:16, CST, 91W14, 43N48). Imao je izgled potpuno bezopasnog čoveka, pa je čak povremeno čuvao decu svojih komšija, mladih bračnih parova.

Posle smrti svoje stroge i dominantne majke, koja mu je branila da se viđa sa devojkama i ženama i da ima normalan erotski život, povukao se na jednu farmu gde je proučavao gomilu knjiga iz anatomije. Skriven tamom noći, odlazio je na groblja gde je iskopavao tela tek preminulih žena sa kojima je imao seksualne odnose, skidao im kožu sa tela koju je oblačio na sebe. Na okolnim grobljima pronađeno je 15 praznih raka (15 žena), a meso tih žena jeo je za ručak. Godine 1954, 18. decembra, izvršio je prvo ubistvo žene, a drugo 16. novembra 1957. godine. Pri slučajnom ispitivanju, policija je ušla u njegovu kuću na iznajmljenom ranču. Imali su šta i da vide. Njegov “topli dom” bio je prepun suvenira: našli su gomilu lobanja uredno poređanih oko njegovog kreveta, frižider pun ljudskog mesa, a u kuhinji lobanju koja mu je služila kao posuda za jelo. U dnevnoj sobi našli su bubanj, a u spavaćoj posteljinu napravljenu od ljudske kože. Imao je Ascedent na 18ş. Blizanaca, kao i Veneru (ljubav, žene) na 18ş. Vage u 5. polju (ljubavnice).

Astrološka karta koja mi je u potpunosti omogućila da shvatim dejstvo i značenje 18ş. svakog znaka, pripada Žanu Koktou (05.07.1889, 00:57 AM, LMT, 02E20 48N52 Pariz), koji je napravio čuveni film “Lepotica i zver”. Naime, sve ono što uradimo tokom života mora da se prepozna i vidi u natalnoj karti. Tako je i naslov filma jasno vidljiv u njegovom horoskopu. U filmu se radi o ljubavi lepe, mlade devojke i čoveka koji je pod uticajem magije dobio lik zveri. Žan Kokto u svom prvom polju ima Veneru (koja simboliše lepu, mladu ženu), a u 5. polju (koje opisuje ljubavnike) ima Saturn položen na 18ş. (zver) Lava. Sve to znači da je Žan Kokto na nesvesnom nivou pravio film o ljubavi između sebe (Venera u njegovom 1. polju) i zveri (Saturn na 18ş. u njegovom 5. polju). Zna se da je on bio (poznati) satanista, koji je po crkvama crtao crno Sunce (Saturn - crno na 18ş. - satana, Lava - Sunce). A svi znamo da je zver drugo ime za satanu.
Dakle, 18ş. je đavolji stepen, a pošto se pomračenje Sunca dešava baš na tom 18ş. znaka Lava i pošto znakom Lava vlada Sunce, a Sunce daje svetlost pomoću koje možemo da VIDIMO, to sve znači da ćemo tog 11.08.1999 godine videti (Lav - svetlost, vid) satanu (18ş).

Potvrđena opasnost od Klarka, Nojmana i Solane

Takođe, i neki čelnici NATO-a imaju aktivan 18ş. bilo kog znaka.
Vesli Klark (23.12.1944, 1535, CST, 92W19, 34N44), komandant NATO-a za Evropu, ima Mesec na 18ş. Ovna, kao i vrh 10. polja na 18ş. Vodolije.

Klaus Nojman (25. 05. 1939, Minhen), bivši glavno-komandujući NATO-snaga za istočnu Evropu, ima Merkur i Uran na 18ş. Bika.
Havijer Solana - generalni sekretar NATO-a (14.07.1942, Madrid, 12:57, LMT) ima Mars (rat, ratnici, vojska) na 18ş. Lava i to u 10. polju (vrhovna moć), pa komanduje (10. polje) vojskom (Mars) zla (18ş).

______________________________ __________

* * *

Isto tako, čuveni mafijaš američkog podzemlja Mejer Lanski (04.07.1902, 12:01, LMT+00, 23E50, 53N41) ima konjunkciju Marsa i Plutona na 18ş. Blizanaca, u opoziciji sa Uranom na 18ş. Strelca…

Godine 1927, 18. maja, u američkom gradiću Baj u državi Mičigen, ljutiti farmer, zbog svog velikog računa za porez, baca dinamit na školu punu đaka - poginulo je 44 nevine dece…Toga dana Sunce je bilo na Algolu, Mars ( ljutnja, bes, agresija ) na 18ş. znaka Raka, a Mesec na 18. stepenu znaka Strelca…

Ante Starčević (23.05.1823, 12:01, LMT+00, 17E23, 45N16), rodonačelnik ustaškog pokreta, ima Mars na 18ş. znaka Bika u konjunkciji sa Saturnom (Srbi) i opoziciji sa Mesecom u znaku Škorpije.

Jedna moja klijentkinja (08.04.1960, 11:58 AM, CET-1, 20E21, 43N54) ima u svom 6. polju (tetka) Saturn (kosti) na 18ş. Jarca - njena tetka je grbava…

Jedna od prvih pravih fudbalskih mega zvezda 20. veka Džordž Best (22.05.1946, 5:02 AM, GMD-1, 05W55, 54N35), fudbalski mađioničar, morao je da ide na transplantaciju jetre. Dugogodišnje uživanje u alkoholu rezultiralo je teškim oblikom ciroze jetre. Njegov Neptun (alkohol) položen u 6. polju (zdravlje) govori nam da zloupotreba alkohola direktno utiče na njegovo zdravlje - uz to, Neptun vlada njegovim 12. poljem (teško izlečive bolesti). Jetrom vlada Jupiter koji se takođe nalazi u 6. polju, polju zdravlja. Jupiter je položen na najgorem 18ş. znaka Vage, što ukazuje na teško oboljenje jetre. Jupiter vlada 8. poljem (operacija), pa je Džordž Best morao da ide na transplantaciju jetre. Vrh njegovog 8. polja na 19ş. (stepen Vage - nešto tuđe) kao i Jupiter (jetra) u znaku Vage (nešto tuđe) govori nam o transplantaciji - presađivanju tuđeg organa…

Operacija je izvršena 05.08.2002. godine; trajala je dugo, oko 10 časova (Jupiter, vladar 8. polja - operacija kvadrat Saturn - dugo), ali je bila uspešna (Jupiter trigon Venera, vladar Ascendenta - telo)…
Nikola Stojanović

Old 04-08-2007, 22:13   #44
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by pcelica maja VIdi Poruku
Hvala lepo .a kako racuna Nikola Stojanovic.Mislim da je njegovo vidjenje malo drugacije?Misli na teoriju 1stepen je stepen bika ,pa tako redom.....
ne po toj teoriji koja je najvece otktice milenijuma
1.stepen je ovan
2. bik itd
i to egzaktno objasnjava da ce mene udariti ruski auto ili rus da vozi neki auto na putu za grcku ili ili ili ili i tacan pogodak zbog koga sam odustao od putovanja za grčku...........

Old 06-08-2007, 00:37   #45
pcelica maja
Obično gatalo

pcelica maja's Avatar

pcelica maja je offline
Standardno

[quote=mandrak-21;27931]ne po toj teoriji koja je najvece otktice milenijuma

A sta je sa o stepenom? A kad smo vec kod toga Meni sada tranzitni uran je u opziciji sa nat. mesecom i marsom .Pa mi je receno da cu se najblaze razvesti a u julu imati udes.Pa tako da i ja neodo na more.O da u julu me jedino ujeo PAUK ispod desnog oka pa je to malo oteklo. A tranzitni satur na ASC. idem cesto kod cika zube .Pa sta da vam kazem vise....
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules