ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Sve što je potrebno astrologu Astro rečnik, astro simboli, literatura, tabele, korisni linkovi

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 24-06-2008, 01:04   #31
mysty
Obično gatalo

mysty's Avatar

mysty je offline
Registrovan: Apr 2008
mysty je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

e sada sam sigurna kada kazem da treba dooobroo pogledati osobu,a nakon toga predispozicije za drugi brak...Imate primera iks gde se nigde ne vidi da ce se taj neko razvesti,a on ipak stupi u brak,jedno pet sest puta....Moje misljenje je i da tranziti puno uticu,naravno i sinastrija....Jesam li u pravu? Tvoja sedma pocinje na 22s Raka..a to je stepen promisljenosti i ocekivanja,a jupiteter na 25 donosi strplivost(u tvom slucaju na dobre stvari treba cekati),analiticnost i sklonost estetici..
Jupiter na vrhu sedme ma opusteno ljubav dok nas smt ne rastavi...................
Vilenija a di je tvoja karta?

Last edited by Skorpija; 24-06-2008 at 18:56..
Submit to Digg   Predispozicija za više brakova ~ 2,3, 4 brak? Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-06-2008, 01:14   #32
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Stvarno treba gledati sve planete zajedno...pa tako i partnerove...tu se slažem...

Sjetila sam se još jednog pokazatelja kojeg nismo spomenuli...kada je vladar 9. u 7.kući...jel tako?...ili vladar 7. u 8....neko poslje braka...

Old 24-06-2008, 01:20   #33
dadiska
Moderator

dadiska's Avatar

dadiska je offline
dadiska je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by dadiska VIdi Poruku
Meni rekose da cu ja imati vise brakova,ali ja to u natalu bas i ne vidim, jedino ako nije zbog 7 u ribama! Ako gledam Ne on je u Jarcu,to mi ne pokazuje, a ako gledam Ju onda ok jer je on u blizancima!
A meni niko da virne!

Quote:
Originally Posted by pepuuu VIdi Poruku
Mene će moj varati i ostaviti....takav neki osjećaj imam...i zato mi je već sad muka...neć se ja udavat...samo ću si bebača rodit-oca poterat

A sto mislis tako, jer zbog marsa u 12!

Old 24-06-2008, 01:24   #34
flipica
Švrća

flipica's Avatar

flipica je offline
Registrovan: Mar 2007
flipica je na dobrom putu
Standardno

Ija imam dosta predispozicija za vise brakova tj.drugi brak.Venera u blizancima,vladar sedme kuce u plodnom znaku(dao BOG).Uran u vagi itd,itd.Zanima me da li ce trenutno stanje tranzita dati pecat na sve ovo???

Old 24-06-2008, 01:26   #35
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Standardno

Quote:
A meni niko da virne!

A sto mislis tako, jer zbog marsa u 12!
Ma ne znam zbog Marsa..pa Urana 180 Venera...sigurno će me varat...već su mi rekli da sam ja takav tip osobe koji zaslužuje varanje....ha,ha...shoot me!!!

Ajde da ti ja pogledam......al viš da ja samo budalaštine pišem..

Hopla...pa moglo bi biti dva braka a?Sedma u promjenjivoj Ribi...Jupi je u opoziciji sa Neptunom ali i u 9.polju 2. braka...hm...hm...i Mars jak u Ovnu u 7.kući...vatrenooo

Filipica a na koje tranzite misliš? Uran ti je ve
nagazio 7.polje...ostalo ne vidim što dolazi?

Old 24-06-2008, 02:49   #36
starlight
Švrća

starlight's Avatar

starlight je offline
Registrovan: Jul 2007
starlight je na dobrom putu
Standardno

Pepuu neće on tebe varat, ti ćeš njega. Tebi stoji tajna ljubav s nekim, a što se brakova tiče imat ćeš 2, prvi će biti buran i naglo će bit prekinut, a drugi u zrelijim godinama puno sretniji.

Old 24-06-2008, 03:02   #37
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Registrovan: Apr 2007
Scarlet je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
Umem ja kroz vise partnera da zivim
E, zato sam i pitala koji brak po redu

Bez obzira na ove opozicije sa Uranom i Plutonom, Jarac je tradicionalista, uz to je Saturn sa Venerom a dispozitor na dsc-u, odnosi i veze su jako važni a i brak naravno... po mom mišljenju tipična natalna osobe koja nikad nije sama, ti prokomentariši ako grešim.
Nema neke veće ugroženosti, jedino što mi se ne dopada je vladar sedme u šestoj, što ne ruši brak ali u kombinaciji sa uklještenim Lavom u sedmoj čiji vladar odlazi u Ribe i kvadrat sa Neptunom ... pustite mašti na volju.
Ovo ostalo je sasvim OK.

Mada, vladar pete je kod tebe dosta ugrožen, mislim da je kudikamo bolja situacija otkad se realizovala priča sa sedmim.

Quote:
Originally Posted by flipica VIdi Poruku
Ija imam dosta predispozicija za vise brakova tj.drugi brak.Venera u blizancima,vladar sedme kuce u plodnom znaku(dao BOG).Uran u vagi itd,itd.Zanima me da li ce trenutno stanje tranzita dati pecat na sve ovo???
Stvarno ne znam što se toliko svi zapeli da se razvodite ... to je sad kao in?
Vladar Jupiter u Vagi ima trigon sa Venerom i Marsom, znači lepo je položen ... kasnije kada počne da radi Venera kao dispozitor proradiće i njen kvadrat sa Plutonom što opet ne mora odmah da označi razvod već možda neku krupniju promenu u odnosu.

Quote:
A meni niko da virne!
I kod tebe Jupiter vlada sedmom ... u Blizancima i opoziciji sa Merkurom ali su u uzajamnoj recepciji tako da svaki od njih dispozicijom dolazi u sedište. Trigon/sekstil s Mesecom ... Mesec je vladar 11, bliskost i prijateljstvo održava ovaj odnos.
Jeste da ima nazovi knjiških pokazatelja (dvojni znaci, bla bla) za razvod ali ne bih to držala baš zdravo za gotovo u ovom slučaju.

Last edited by Scarlet; 24-06-2008 at 03:20..

Old 24-06-2008, 09:50   #38
Miky
Obično gatalo

Miky's Avatar

Miky je offline
Registrovan: Oct 2007
Miky je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Da probam ja ... mada sam vec pisala o tome ... ali posto sam razvedena ... ziv primer ... ovako, 7. u Devici, vladar retro Merkur u Jarcu sto i sam pokazuje poteskoca u partnerskim odnosima ... sekstil Venera u Ribama ... kvadrat Mesec u Raku iz 5. koji se nalazi u 7. ..konjukcija Mars .. (svadje, nesuglasice..), sekstil Uran u Skorpiji, kvadrat Pluton ... ovde i ne vidim pokazatelja za razvod .. medjutim kroz dispoziciju ... Saturn je u kvadratu sa Uranom .. u kvadratu sa Jupiterom ...trigon Neptun, sekstil Pluton ... ne znam ovu gomilu aspekata da protumacim .. ali kroz intuiciju ... slutim da nakon ovog razvoda jedino resenje da partnerski odnosi ne budu ugrozeni ... su slobodnije veze .. bez papiroloskog vezivanja ... a kljuc za zdrav odnos bi trebalo da budu komunikacija i seks ... Me60 Ve (vladar 3. i 8. polja ...) jel gresim?

Old 24-06-2008, 10:13   #39
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Standardno

O ne..
Mysty...mogu ti ja probati pogledati......pa kad me isprave onda ćeš znati više...
Da i tvoja 9. kuća mi se čini puno stabilnija od 7.-me
Vladar 7. Mars je u Kvadratu sa svojim dispozitorom Suncem(muž) ..dispozitori kažu što će biti poslje...jel tako...pa kvadrat traži akciju i rješenje...Ali pošto je uzajamna recepcija na kraju bi sve moglo biti ok ?
Mars je i u inkonjukciji sa Saturnom...da je Venera u pitanju možda bi dalo neku stabilnost...ali sa Marsom je to prežestoko...jel tako?
Dispozitor Mjeseca u 9. je u konjukciji sa vladarem 5.kuće Uranom i ...možda to bude neko iznenadno zaljubljivanje.

..al opet sve je jako povezano međusobno preko dispozitora...Mars(vl.7.)-Sunce(dis.Marsa)-Merkur(dis.Mjeseca-ti kao majka)-Uran(vl.5)...sad ne znam možda je to baš opis braka u kojem već jesi...možda ste se iznenada zaljubili...možda će biti svađa i razmišljanja o razvodu...al zbog te povezanosti na kraju ipak ostajete skupa...?
Quote:
Originally Posted by starlight VIdi Poruku
Pepuu neće on tebe varat, ti ćeš njega. Tebi stoji tajna ljubav s nekim, a što se brakova tiče imat ćeš 2, prvi će biti buran i naglo će bit prekinut, a drugi u zrelijim godinama puno sretniji.
Pa i o tome sam razmišljala..da će se zbog mog straha da će me varati i nepovjerenja...baš na kraju meni dogodit afera...al ja baš nisam toliko hrabra da bi varala...jer me je kao Biku jako strah da ne izgubim ono što već imam i što je sigurno...pa makar bilo i traljavo...

Ovo za drugi brak sam i ja tako jednom gledala...to mi se čini logično...9.jarac...Saturn0Jupiter i u trigonu sa Venerom...dođe ko neki stabilizator naspram 7.kuće i opozicija...

Last edited by Skorpija; 19-12-2008 at 16:57..
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-06-2008, 12:12   #40
vilenija
Obično gatalo

vilenija's Avatar

vilenija je offline
vilenija je na dobrom putu
Standardno

"Vilenija a di je tvoja karta?"

meni se moja karta bas nesto posebno ne dopada pa je zato i ne pokazujem previse ...
vidim da je veliki broj ucesnika u ovoj temi zainteresovano zbog VII u ribama (cak je i Dupor pomenuo da ovo jeste cest indikator visebracnosti i kako kaze: nekad tuce brakova)
PA I MENI JE VII U RIBAMA...
jupiter (slazem se sa Scarlet da prvo treba pogledati tradicionalne vladare) je u ovnu i VIII, pravi 2 T-kvadrata: sa uranom u vagi II (opozicija) i konj. sunca i saturna X/XI (kvadrati)... dispozitor jupitera - mars u biku (izgon) i takodje u VIII... venera u devici (pad) u XII ...
neptun u strelcu III... saturn inace u raku (izgon)... mesec u skorpiji (pad)...
IV u strelcu, IX u biku, XI u raku...
jedina aplikacija koju ima sunce jeste kvadrat sa uranom....

ako pogledam solar: tranzitni saturn i mars preko moje natalne venere, tranzitni uran na samom natalnom DC-u...

pa vidite....

Last edited by vilenija; 24-06-2008 at 20:12..

Old 24-06-2008, 16:18   #41
mia2432
Švrća

mia2432's Avatar

mia2432 je offline
Registrovan: Feb 2008
mia2432 je na dobrom putu
Standardno

¸Meni nisu rekli a ću imati više brakova, ali sam danas sretno razvedena
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...dL-u1201699942

Old 24-06-2008, 18:41   #42
Lotosov cvet
Obično gatalo

Lotosov cvet's Avatar

Lotosov cvet je offline
Registrovan: Jan 2008
Lotosov cvet je na dobrom putu
Standardno

Uh, procitah i vidim da ste se svi vec naostrili i krenuli u akciju.
Neki se udaju, zene, neki razvode u buducnosti jednom ili vise puta. A ja ne znam da li cu stici i do tog famoznog jednog braka, mmm. mozda posle 35...(nije daleko vec sam stigla do 34..)...Mozda zbog neke neplanske male slatke ?
A mozda se to i nece desiti...mozda cu prevariti zvezde ili ce zvezde mene, kao sto rece neko ???

Last edited by Lotosov cvet; 24-06-2008 at 18:44.. Reason: ...

Old 25-06-2008, 09:21   #43
gita
Obično gatalo

gita's Avatar

gita je offline
Registrovan: Feb 2008
gita je na dobrom putu
Standardno

i meni je vrh VII u blizancima,koja se nastavlja u raku,
vladar me u IX spaljenj u konj sa suncem i marsom u IX u djevici
hehe pa i venera na 0 djevice u VIII,

ali ve konj mars pa ce biti zanimljivo

Old 25-06-2008, 14:01   #44
Megara
Obično gatalo

Megara's Avatar

Megara je offline
Registrovan: Jun 2007
Megara je na dobrom putu
Standardno

Vidim da to svi nešto spominju, pa reko' da pitam.
Na nekoliko meste, pa evo i gita je pomenila ''spaljenost''.
Čitala sam da svaka planeta u konjunkciji sa Suncem nije dobra jer ga Sunce svojom blizinom onemogući u ispoljavanju dobrih osobina.

A opet, s druge strane, pročetila sam u nekim tekstovima tradicionalne da je konjunkcija, posebno Merkura i venere, sa Suncem odlična...tako da...

Old 25-06-2008, 16:27   #45
vilenija
Obično gatalo

vilenija's Avatar

vilenija je offline
vilenija je na dobrom putu
Standardno

"spaljenost" je losa u horarnoj
sto se natalne tice, jesam na jednom mestu pronasla da nije dobro za brak konj. sunca i venere, ali kako nije bilo objasnjenja i zasto, pretpostavljam da je u pitanju stavljanje vlastitog ega (sunce = ja) ispred drugih (venera = odnos prema drugima, nacin na koji volimo druge), odnosno da mozemo da govorimo o osobi koja je malo egocentricna i sebicna, voli da joj drugi ugadjaju... no, kako je ovo moja interpretacija, nemojte je uzimati za gotovo...
a ova konj. takodje moze govoriti o dopadljivoj osobi, koja ima uspeha kod suprotnog pola (specijalno se odnosi na muskarce), kome se udvaraju, a sve to prilicno hrani sujetu sto opet moze dovesti do problema u braku...
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules