ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Sve što je potrebno astrologu Astro rečnik, astro simboli, literatura, tabele, korisni linkovi

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 23-06-2008, 15:03   #16
Miky
Obično gatalo

Miky's Avatar

Miky je offline
Registrovan: Oct 2007
Miky je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Bravo Loreley! bas tako kao sto si rekla .. i ja se dugo nisam mirila sa krajem braka.. iako je on vec davno bio zavrsen... kada sam konacno odustala bilo je sve jasno kao dan!!! i mnogo lakse! tada je doslo do kraja.. ali sam falila ja .. da bi se konkretizovao....

Submit to Digg   Predispozicija za više brakova ~ 2,3, 4 brak? Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 23-06-2008, 18:09   #17
s_ana_dra
Obično gatalo

s_ana_dra's Avatar

s_ana_dra je offline
Registrovan: Jul 2007
s_ana_dra je na dobrom putu
Standardno

ma ja sam uvek srecna kad vidim natalnu od Merkur, posto su slicne, imaju tako nekih detalja, ali definitivno da se to mora mnogo dublje posmatrati. KOd mene je situacija, 7 pocinje u ribama, ali kao i kod selene i merkur neptun u strelcu, ali je kod mene u 4 kuci.
isto kao sto bih ja rekla za Megarinog tatu, meni to nije delovalo takos trasno, ali to se bas detaljno mora gledati. Bar to sad ja tako kontam
pozdrav

Old 23-06-2008, 19:39   #18
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Megara VIdi Poruku
Dala si mi baš dobar i razumljiv primer.
Kontam da tu spada i Neptun kao vladar 7. kuće, mogao bi i Jupi ( i on daje mnogo, je l' tako? )
Meni je vladar 7. polja Saturn, smestio se u 4. polje- to je dobar znak, jesam u pravu?
Onda, taj Saturn je u Vagi i u trigonu sa Venerom- ovo je inače aspekt koji čuva brak.Pa je u konjunkciji sa Marsom koji je vladar mog petog polja- to me buni.
Hvala E sada,mora se razlikovati priroda planete,neptun ne mora dati razvod,ali moze doneti razocarenje ili trpeljivost u braku,a da osoba nema snage da inicira ka razvodu,takodje moze potpuno promeniti sliku o partneru.Jupiter ne daje mnogo brakova,on uglavnom donosi srecu kroz brak,ali ako ga posmatramo sa druge strane donosi takodje i raniji ulazak u brak. Sto se tvog slucaja tice ovo sto si navela je predispozicija za trajnost braka,takodje moze znaciti da ces imati (ako vec nemas) dugu vezu koja prerasta u brak (ipak je ukljucena peta kuca)

Old 23-06-2008, 20:02   #19
medijum
Obično gatalo

medijum's Avatar

medijum je offline
Registrovan: Mar 2008
medijum je na dobrom putu
Standardno

ja mislim da imam neke predispozicije...7.u devici,kako sam cula sama po sebi je mogucnost razvoda,pa jos ME u 12.u vodoliji(slaba komunikacija sa partnerom)jos ME90PL...ali JU mi podrzava VE,a i ME.....a MO u 7 kvadriran od UR....ako da sam bas u dilemi...sta vi mislite?

Old 23-06-2008, 21:07   #20
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Registrovan: Apr 2007
Scarlet je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by s_ana_dra VIdi Poruku
e sad meni nije jasno zasto je toliko logican razvod iz karte Megarinog tate. Dc je u vagi, to je idealan znak za 7 kucu, e sad jeste da nije dobro sto je venera u devici, i merkur je u vagi. Bas mi nije jasno zasto i iz cega se vidi razvod.
Po toj logici, svi sa podznakom u Ovnu bi imali idealne brakove, jer im Descendent pada u "idealan znak za 7. kuću".
Quote:
Originally Posted by s_ana_dra VIdi Poruku
Mozda zbog toga sto onda vladar 7, venera je u 12 kuci partnera, u 6 kuci tvog tate, a onda kod mame u 12. ma nesto to mene buni. hehe
pozz
Naravno da je zbog toga, da ponovim i dopunim ... Venera je u padu na JMČ u 6. kući, u uklještenom znaku, i konjunkciji sa vladarem 8 (mada je to i vladar 1.). Tajne u braku, zatvorenost i loša komunikacija. Dispozitor Veneru vodi u sedište i u 7. kuću ali i konjunkciju sa Saturnom i kvadrat sa Uranom, pa i spaljenost od Sunca koje je u padu.

Quote:
Originally Posted by Merkur VIdi Poruku
Prosto moram dati svoju kartu kao primer. Dakle sedmo polje pocinje u Ribama, Neptun u trcoj /prirodna kuca Blizanaca i Merkur kao dispozitor vladara sedme/u Strelcu u konjukciji sa Jupiterom/suvladar sedme/, pa u opoziciji sa vladarom ASC i vladarom petog polja. Uz sve to Uran i Mesec se nalaze na stepenu udovistva. U mojoj karti ima puno pokazatelja za razvod braka ali ja duboko zagazih u 16 godinu fenomenalnog braka, tako da za sada to kod mene ne radi. Sunce u Blizancima, Mars u Vodoliji, ma ne moram vise nabrajati, pokazatelja je mnogo. Ne plasim se, zivot pise romane, za sada na tom polju zvezde samo ukazuju.
Loš si primer za ovu temu odabrala jer tvoja karta ni približno ne nosi toliko potencijala za razvod, a takođe si kao pokazatelje navela neke koji to uopšte nisu.
-Jupiter u ovoj priči nije samo suvladar, on je jedan od vladara i to prvi i ubedljivo najvažniji koji se uzima u obzir jer Neptun kao daleka planeta nema tu jačinu i uticaj (da ponovim logiku po kojoj bi onda sve osobe sa Devicom u podznaku i dsc-om u Ribama imale jake šanse za loš brak, a to niti je logično niti istinito pošto i sama kažeš da nije tako).
U sedištu je i ima širi sekstil sa Mesecom i Uranom u konjunkciji i sa Plutonom.
-Stepenovi udovištva itd. deluju jedino u skladu sa ostatkom horoskopa.
-Opozicija vladara prve i sedme ne govori obavezno o razvodu sama po sebi već najverovatnije o karakternim razlikama i anagonizmu koji postoji među partnerima; mnogo je problematičnija -uslovno rečeno- opozicija Jupitera i Saturna ali ona takođe ne mora da da razvod već prvenstveno opisuje teškoće i prepreke da do braka dođe (i u braku), nesklad forme i suštine u odnosu, probleme u komunikaciji itd.
-Sunce u Blizancima i Mars u Vodoliji nisu nikakvi pokazatelji ni za ni protiv dobrog ili lošeg braka, oni samo opisuju muškarce u tvom životu. Pravi pokazatelj ovde i to + za dobar brak bio bi trigon Sunca i Meseca čiji su dispozitori u konjunkciji u Biku a ako smo se već dotakli Marsa i Sunca, oni su u velikom trigonu koji uključuje uransku energiju (Uran u sklopu i Mars u Vodoliji), odnosno uranska energija je u ovom slučaju vrlo lepo integrisana i u skladu sa energijom Sunca i Meseca koji jesu signifikatori braka.
Quote:
Originally Posted by spo VIdi Poruku
Kad dajes svoj primer, ajde da i ja prilozim svoj.
I meni sedmo polje pocinje u Ribama. I meni je Neptun u trecoj, samo sto je u Skorpiji. Imam opziciju Marsa(koji je u devetoj) i Neptuna, a boga mi i opzociju Sunca (u devetoj) i Neptuna.
Prvi brak propao, drugi....lose, lose.
Brak nije propao zbog dsc-a u Ribama, ni Neptuna kao vladara jer da su to ključni faktori brak bi opstao -- zaboravila si trigon Neptuna i Saturna koji je čak u sedmoj kući.
Sa koliko godina si ušla u prvi brak? Pre 28.-e?

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
Jupiter ne daje mnogo brakova,on uglavnom donosi srecu kroz brak,ali ako ga posmatramo sa druge strane donosi takodje i raniji ulazak u brak.
Jupiter daje više prilika i mogućnosti za ulazak u brak a o ranom braku govore Mesec, Sunce ili Venera u sedmom mnogo pre nego Jupiter. Zavisi kakvi su aspekti, to je ključno jer loš Jupiter i donosi loše stvari, neostvarena očekivanja, afere i prevare u braku itd itd.

Quote:
Originally Posted by medijum VIdi Poruku
ja mislim da imam neke predispozicije...7.u devici,kako sam cula sama po sebi je mogucnost razvoda,pa jos ME u 12.u vodoliji(slaba komunikacija sa partnerom)jos ME90PL...ali JU mi podrzava VE,a i ME.....a MO u 7 kvadriran od UR....ako da sam bas u dilemi...sta vi mislite?
Zavisi kako budeš odradila simboliku 12. kuće u tom odnosu, ako to bude daleko inostranstvo situacija je mnogo bolja ... ukratko.

Old 23-06-2008, 22:09   #21
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Scarlet VIdi Poruku

Jupiter daje više prilika i mogućnosti za ulazak u brak a o ranom braku govore Mesec, Sunce ili Venera u sedmom mnogo pre nego Jupiter. Zavisi kakvi su aspekti, to je ključno jer loš Jupiter i donosi loše stvari, neostvarena očekivanja, afere i prevare u braku itd itd..
Po Imsiragicu takodje jupiter donosi raniji ulazak u brak ako ima jos neceg sto to podrzava,i meni je to bilo cudno,ali kad razmislim i ima logike,jupiter je nadanje,vedrost,pa moze lako "zavesti" mladu osobu.

Old 23-06-2008, 22:38   #22
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Dakle sedmo polje pocinje u Ribama, Neptun u trcoj /prirodna kuca Blizanaca i Merkur kao dispozitor vladara sedme/u Strelcu u konjukciji sa Jupiterom/suvladar sedme/, pa u opoziciji sa vladarom ASC i vladarom petog polja. Uz sve to Uran i Mesec se nalaze na stepenu udovistva. U mojoj karti ima puno pokazatelja za razvod braka ali ja duboko zagazih u 16 godinu fenomenalnog braka, tako da za sada to kod mene ne radi. Sunce u Blizancima, Mars u Vodoliji, ma ne moram vise nabrajati, pokazatelja je mnogo. Ne plasim se, zivot pise romane, za sada na tom polju zvezde samo ukazuju.
Skarlet vam je svima odgovorila ali cu tebi merki izneti svoje misljenje:
Vladari 7 kuce kod tebe JU i NE su u trecem polju sto bi moglo znaciti da ti je muz cesto na putu i da cesto putuje i cak se zadrzava duze kao i ti jer je vladar 1. u 9.sama opozicija sa saturnom moze znaciti da ste mozda imali probleme u pocetku izazvane drugim mozda su vasi roditelji bili protiv te veze zbog nekih nepostojecih razlika imaginarnih(NE) mozda je on tada izasao iz duge veze ili je bio srecno razveden(SO 120 UR separacioni) pa si dobijala savete da nije za tebe..........sama konjukcija mo ur je u vagi sto simbolise slobodnije odnose u braku zasnovane na razumevanju i bez nekih sitnicarenja. (cak mislim zbog ma 90 ve da je tvoj suprug bio jako ljubomoran dok ste se zabavljali ali su deca tu ljubomoru eliminisala) ujedno taj kvadrat je i jedini pravi rusitelj braka ali venera je u sedistu a mars u vodoliji jos u 5.polju samim tim sto je dispozitor u vagi (brak) taj njegov mars nije postavljen "rusilacki" saturn u siroj konjukciji sa venerom drzi sve u svijim rukama uz pomoc merkura(komunikacije)koji se nalazi na ekvidistancu pa sve eventualne nesuglasice resavate dijalogom.
Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
Po Imsiragicu takodje jupiter donosi raniji ulazak u brak ako ima jos neceg sto to podrzava,i meni je to bilo cudno,ali kad razmislim i ima logike,jupiter je nadanje,vedrost,pa moze lako "zavesti" mladu osobu.
Sve te definicije ranog ulaska ili kasnijeg u brak su manje vise neprecizne i netacne u velikom broju slucajeva zasto?
Jer se sistem znacenja rano ili kasno menjao i kroz vreme i etnicke pripadnosti nnekada je rani brak smatran ranim ako mladenci imaju 12 godina ali je sasvim u redu bilo ako imaju 16.sada je normalno kada su supruznici tridesetogodisnjaci.Postoje narodi gde je to vec suvise kasno ali je njima normalno ako se brak sklapa u 14 godina..

Last edited by Skorpija; 19-12-2008 at 16:56..

Old 23-06-2008, 23:15   #23
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Standardno

Da dodam ...
Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
.........sama konjukcija mo ur je u vagi sto simbolise slobodnije odnose u braku zasnovane na razumevanju i bez nekih sitnicarenja.
Ja sam to opisala na drugi način, kroz Mesec Uran u trigonu sa Suncem.

Quote:
(cak mislim zbog ma 90 ve da je tvoj suprug bio jako ljubomoran dok ste se zabavljali ali su deca tu ljubomoru eliminisala) ujedno taj kvadrat je i jedini pravi rusitelj braka ali venera je u sedistu a mars u vodoliji jos u 5.polju samim tim sto je dispozitor u vagi (brak) taj njegov mars nije postavljen "rusilacki" saturn u siroj konjukciji sa venerom drzi sve u svijim rukama uz pomoc merkura(komunikacije)koji se nalazi na ekvidistancu pa sve eventualne nesuglasice resavate dijalogom.
Mislim da nije taj kvadrat problematičan i inače... mada je Venera signifikator braka ipak su to na prvom mestu signifikatori za fizički aspekat veze, za odnose u braku primarni su Mesec i Sunce.

Quote:
Sve te definicije ranog ulaska ili kasnijeg u brak su manje vise neprecizne i netacne u velikom broju slucajeva zasto?
Jer se sistem znacenja rano ili kasno menjao i kroz vreme i etnicke pripadnosti nnekada je rani brak smatran ranim ako mladenci imaju 12 godina ali je sasvim u redu bilo ako imaju 16.sada je normalno kada su supruznici tridesetogodisnjaci.Postoje narodi gde je to vec suvise kasno ali je njima normalno ako se brak sklapa u 14 godina..
Da, i to.

Old 23-06-2008, 23:21   #24
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Quote:
Trenutno sam pod utiscima zbog bebe, upravo dolazim iz bolnice ali ne mogu da odolim i ostavim pozitivan feedback. Zaista odlicno, hvala Mandrak, takodje hvala i Skarlet. Ti Mandrak znas da je ulaskom Urana u moje sedmo polje pocela da me hvata panika, naravno ne zbog razvoja situacije vec zbog predispozicija za razvod u mom natalu. Citajuci Imsiragicevu teoriju ja sam trebala odavno da se razvedem, zato i jesam dala svoju kartu kao primer. Jako mi se dopada nacin na koji si objasnio situaciju u mojoj karti.
P. S. I nije bio ozenjen niti su se njegovi bunili, vec je bio drug mom tadasnjem decku. Cisto da se zna da si i to lepo protumacio.
upiter i saturn u aspektima donose borbu izmedju zelja i moralnih nacela (svidja mi se zelim ga ali je drug mom decku pa nije ok? i verovatno si imala neku vrstu osude nekih zbog toga ...kao sto kazem (imaginarnih prepreka),ko god to ima izrazeno u natalima neka proveri prvo sebe pa i ostale..i to je cesto istaknuto u kartama gde osoba ulazi u vezu sa ozenjenim ili dosta starijim ili uopste sa osobom zbog koje nailazi na nekakve osude ljudi.......neki astrolozi to pripisuju uranu ali uran nema moralnih prepreka nego osoba i ne misli o tome kad je uran krivac.dok saturn/jupiter vecito preispituju da li je u redu nema smisli itd..........jer je saturnova egzaltacija u vagi a uranova u skorpiji....
Quote:
Originally Posted by Scarlet VIdi Poruku
Da dodam ...Ja sam to opisala na drugi način, kroz Mesec Uran u trigonu sa Suncem. Mislim da nije taj kvadrat problematičan i inače... mada je Venera signifikator braka ipak su to na prvom mestu signifikatori za fizički aspekat veze, za odnose u braku primarni su Mesec i Sunce. Da, i to.
Hvala na komentarima..... naveo sam na pocetku da su ti svi komentari bili na mestu samo ,sam hteo da se pozabavim bracnim delom merkijevog natala ti bi mogla objasniti na mom natalu jer i tu ima dosta faktora i za razvod i za ocuvanje braka ...kako ce ici dalje moja prica.?

Last edited by Skorpija; 24-06-2008 at 18:55..

Old 23-06-2008, 23:40   #25
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Standardno

Quote:
Jupiter i saturn u aspektima donose borbu izmedju zelja i moralnih nacela (svidja mi se zelim ga ali je drug mom decku pa nije ok? i verovatno si imala neku vrstu osude nekih zbog toga ...kao sto kazem (imaginarnih prepreka),ko god to ima izrazeno u natalima neka proveri prvo sebe pa i ostale..i to je cesto istaknuto u kartama gde osoba ulazi u vezu sa ozenjenim ili dosta starijim ili uopste sa osobom zbog koje nailazi na nekakve osude ljudi.......neki astrolozi to pripisuju uranu ali uran nema moralnih prepreka nego osoba i ne misli o tome kad je uran krivac.dok saturn/jupiter vecito preispituju da li je u redu nema smisli itd..........jer je saturnova egzaltacija u vagi a uranova u skorpiji....
Da ... Saturn je forma i zakon, figurativno ili bukvalno, pa ako loše aspektuje signifikatore odnosa govori o "zabranjenim vezama".

Quote:
...ti bi mogla objasniti na mom natalu jer i tu ima dosta faktora i za razvod i za ocuvanje braka ...kako ce ici dalje moja prica.?
Malo kasnije objasnim samo reci koji je brak po redu

Old 23-06-2008, 23:43   #26
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

znao sam da ces to pitati pa za sada prvi brak. ako bi mi bio prvi,jedini i poslednji time bi mozda ispunio simboliku vise brakova i tako prevarim zvezde (ako bi zvezde bile naivne)
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-06-2008, 00:25   #27
vilenija
Obično gatalo

vilenija's Avatar

vilenija je offline
Registrovan: Oct 2007
vilenija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Umem ja kroz vise partnera da zivim

ne znam koliko je bitno moje misljenje, ali i meni se cini da nema previse opasnosti za razvod... u ostalom, rekla bih da ti je taj brak u mnogocemu bio pun pogodak ...
morao bi malo pripaziti na ovaj lilith u ovnu, nije lako odoleti iskusenjima

Old 24-06-2008, 00:31   #28
mysty
Obično gatalo

mysty's Avatar

mysty je offline
Registrovan: Apr 2008
mysty je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

moja pocinje u Ovnu...i jesam brzo usla u mracne,pardon bracne vode....

Old 24-06-2008, 00:35   #29
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Mene će moj varati i ostaviti....takav neki osjećaj imam...i zato mi je već sad muka...neć se ja udavat...samo ću si bebača rodit-oca poterat

Old 24-06-2008, 00:53   #30
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by vilenija VIdi Poruku

ne znam koliko je bitno moje misljenje, ali i meni se cini da nema previse opasnosti za razvod... u ostalom, rekla bih da ti je taj brak u mnogocemu bio pun pogodak ...
morao bi malo pripaziti na ovaj lilith u ovnu, nije lako odoleti iskusenjima
zasto tvoje misljenje ne bi bilo bitno?Bitno je svacije misljenje jeste venera uran -opozicija ali je i konjukcija saturn venera... jedno cuva SA/VE drugo kida UR 180 VE dispozitor konjukcije su na uglovima(jupiter i neptun) jupiter jos i egzaltiran i prave veliki vodeni trigon sa konjukcijom i sekstil sa uranom ..tj.tkz. zmaj dispozitor urana je merkur koji je u siroj konjukciji sa venerom i pravi trigon sa mesecom tako da bi otprilike to znacilo da brak jako cenim,cuvam vrednujem.ali lilit nekad zna da deluje potpuno nezavisno ali i uran 180 ve pa se sve stisa
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 2 (0 član/članova i 2 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules