ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Sve što je potrebno astrologu Astro rečnik, astro simboli, literatura, tabele, korisni linkovi
sve o deci,trudnoci...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 15-06-2007, 23:27   #16
Dorijana
Obično gatalo

Dorijana's Avatar

Dorijana je offline
Registrovan: Apr 2007
Dorijana je na dobrom putu
Standardno

Vrh V kuce na 12* Ovna, analogno Ribama -plodno.
Vladar V Mars u Skorpiji-plodno.
Mesec na 24* Device,opet analogno Ribama-plodno.
Aspekti Meseca
Sekstil sa vladarem V, trigon sa Jupiterom na vrhu VII kuce i sekstil sa Suncem vladarem IX kuce.
Mesec u egzaktnoj konjukciji sa Fortunom-sreca kroz decu?
Venera u Jarcu u egzaktnom trigonu sa JMC u V kuci-karmicka veza sa decom?
Jedino sto mi se ne dopada previse jeste polukvadrat Meseca sa Uranom u XII kuci, sto bi se moglo tumaciti ili kao neka manja nuzna intervencija tokom trudnoce ili eventualno kao psihicki strah od trudnoce kao prepreka.
Saturn pravi trigon sa vrhom V kuce, to mi izgleda dobro.
Na kraju cele ove balade, moja vrlo slobodna interpretacija te molim te uzmi sa velikom ogradom-druga znacajna veza u tvom zivotu, ili ti kroz IX kucu ne vidim zasto decu ne bi donela.
Eto, ja toliko videh..
Ispravljajte me vi koji vise znate, da se ne sramotim ucestalo...

Submit to Digg   Potomstvo Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 16-06-2007, 01:23   #17
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Draga Dorijana,ovo je i previse od mojih ocekivanja,veruj mi da sam neke aspekte u svojoj karti tek sada prvi put od tebe cula ,nikada recimo nisam razmisljala da saturn pravi 120 sa V kucom...
Hvala ti neizmerno ,sve u svemu lepo zvuci.

Old 16-06-2007, 01:40   #18
Dorijana
Obično gatalo

Dorijana's Avatar

Dorijana je offline
Standardno

Ja to pokupih gledajuci ciku od kog sam ucila, kako tumaci karte. Nema na cemu slatka.

Old 16-06-2007, 01:42   #19
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

A ja cu uciti od tebe ,eh da,mesec ima i sekstil sa merkurom,to su opet deca,zar ne?
Uh...udavih

Old 16-06-2007, 11:17   #20
Dorijana
Obično gatalo

Dorijana's Avatar

Dorijana je offline
Standardno

Evo nesto malo citah i da se ispravim, Uran u polukvadratu sa Mesecom, definitivno pre donosi zelju da se do trudnoce dodje na brzinu(?) nego hirursku intervenciju, to bi znacio kvadrat sa Marsom. A Mesec u trigonu sa Jupiterom u VII ukazuje da do zaceca moze doci mnogo lakse u braku. Sekstil trigona i Meseca, ako ti kazes da su to deca, ja ti verujem.
Definitivno cu morati sesti u jednom momentu i pozabaviti se ucenjem osnovnih stvari tipa simoblika znakova i slicno..

Old 17-06-2007, 19:48   #21
Lyra
Druid

Lyra's Avatar

Lyra je offline
Registrovan: Jun 2007
Lyra će postati poznat uskoro
Standardno

zanima me kada ste planirale trudnocu koliko ste konsultovale zvezde?
(naravno ovo se odnosi na one koje vec imaju bebace )

kad
Old 24-06-2007, 21:58   #22
zoka57
Obično gatalo

zoka57's Avatar

zoka57 je offline
Registrovan: May 2007
zoka57 je na dobrom putu
Standardno kad

Roditelji i deca cesto imaju poklapanja nekih planeta do u stepen meni je ovde najblizi mesec.
Maja cerka i ja imamo marsa na istom stepenu a sin ima mesec u raku kao i ja

Old 27-06-2007, 10:23   #23
swoozie
Švrća

swoozie je offline
swoozie je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by bubamarica VIdi Poruku
da se i ja ukljucim

Moja peta kuca je u strelcu vladar jupiter u 9 u ovnu,
jupiter pravi dobre aspekte trigone sa vladarima 7 saturnom i uranom koji se nalaze u 5,
i sekstil sa venerom koja je u 7-vodolije

Planete u 5 su saturn (vladar 6 i suvladar 7) i uran (vladar 7)

Uran, kao i Pluton i mars u 5 govore o problematicnoj trudnoci
Uran u 5 govori o iznenadnoj i neocekivanoj trudnoci, vanbracno dete, podbacaj i nezeljena trudnoca.
Mesec ima kvadrat sa vladarem 5, kao i opozicija sa Merkurom i Suncem

Kada je 5 kuca u dvojnom znaku moguci su i blizanci.
Sta mislite kada cu ja dobiti
Mjesec mora formirati isti Aspekt sa Suncem kao u natalnom horoskopu (djeluje dva dana prije točnog aspekta i jedan dan poslije)
Dakle ako imamo konjunkciju Sunca i Mjeseca, gledamo kada će biti i tranzitna konjunkcija Sunca i Mjeseca
A to se mora poklopiti s ovulacijom

Također povoljno vrijeme je kada tranzit Jupitera prelazi preko Mjeseca ili preko vladara 5. kuće

moja natalna karta

deca u natalnoj karti
Old 22-07-2007, 17:08   #24
ladybag
Švrća

ladybag's Avatar

ladybag je offline
Registrovan: Dec 2006
ladybag je na dobrom putu
Standardno deca u natalnoj karti

Ni sama vise ne znam sa kojih sam sve sajtova skidala tekstove, ali valjda ce nekome biti od pomoci

Da li je moralno da astrolog saopšti vest da neko ne može imati decu? Sa ovom istinom se ljudi teško mire, bez obzira na to kakav znak ili podznak imali i gde im se nalaze Mesec i Venera koji ukazuju na dublju emotivnost ili ravnodušnost.

Uz pomoć astrologije, dolazimo do niza podataka o načinu, godini i vremenu kada žena može da zatrudni. Takođe, natalna karta može pokazati kakva će ta deca biti, šta možemo očekivati od njih i kakav odnos ćemo imati prema njima.

Kako u horoskopu žene, tako se i u horoskopu muškarca može ukazati na potencijalni problem plodnosti i mogućnost dobijanja potomstva, a uporedna karta između muškarca i žene ukazuje da li će do lečenja (i izlečenja) doći.

Blizanci skriveni u Merkuru
Mesec predstavlja svetlo koje u natalnom horoskopu svojom simbolikom govori o plodnosti žene. SUNCE je znak muškosti i važno je za stvaranje budućeg života. VENERA je učiteljica ljubavi, MARS predstavlja seksualnu energiju ali i nagli prekid trudnoće, JUPITER ukazuje na telesno širenje i smirenu trudnoću bez komplikacija. SATURN stvara mali plod i usporava seme kod muškarca. URAN ukazuje na nove metode lečenja, a NEPTUN je planeta pod kojom se trudnoća razvija uz pomoć medikamenata (često održavanje trudnoće). PLUTON čini da plod raste i razvija se, a ponekad naznačava i prekomernu veličinu ploda.

Vladalac petog polja često može da označi kakva će nam biti deca, pa Sunce u petom polju najavljuje rođenje muškog deteta, Mesec - ženskog, Merkur - rođenje blizanaca, Venera je vesnik lepe dece, Mars označava aktivnu decu, Jupiter - decu uz čiju pomoć će se roditelji obogatiti, Saturn najavljuje da ćemo imati ozbiljno dete, Uran oblikuje dete neobičnih sposobnosti, Neptun - dete koje će nas u budućnosti razočarati (sklonost drogi, alkoholu i slično), a Pluton nagoveštava krajnje “divlje” dete. Planete utiču i na trudnoću, pa Sunce ukazuje na povišen pritisak, Mesec – na nesanicu, Merkur označava nervozu, a Venera - povišen šećer. Mars nagoveštava moguću hiruršku intervenicju, Jupiter povećanu kilažu trudnice, a Saturn nas priprema na teškoće nastale usled bolesti koje se razvijaju tokom trudnoće. Uran može u petom polju označavati pobačaj, Neptun - trudnoću koja se održava lekovima, a Pluton - dramatičan porođaj.

Od Plutona se raste
U odnosu na natalnu kartu, bilo putem tranzitnih planeta, solarnog luka ili u godišnjem i progresivnom horoskopu, uvek se prati i iskazuje dejstvo Plutona. Interesantna je njegova pojava u godišnjem horoskopu, kako u prvom polju u kojem označava rast tela, tako i u petom, gde utiče na rast ploda. Jupiter ima slično, ili blaže dejstvo. Važno je podvući da se i godišnji horoskopi u narednim godinama, do trenutka začeća, jasno ispoljavaju kao vreme u kojem se bavimo negom deteta. Otuda astrologu nije teško da prognozira buduću trudnoću.

Snažna veza između majke i deteta, ogleda se i u međusobno povezanim lunarnim čvorovima koji utiču na natalnu kartu budućeg deteta. Severni Mesečev čvor u petom polju ukazuje na brojnu decu, ali i materijalne dobitke kroz prvo dete. Južni Mesečev čvor, postavljen u peto polje, predočava gubitak deteta u različitom smislu, u zavisnosti od ostatka karte (abortus, pobačaj, smrt, potpuna otuđenost), ali na to da dete moramo materijalno pomagati.

Tišina u svemiru – dete na putu
Odnos Meseca i Venere označava u pozitivnom aspektu (konjunktura, sekstil, trigon) u natalnoj karti jaku plodnost žene. Nemaju svi u natalnoj karti aspekt Meseca i Venere, pa mnogi drugi činioci ukazuju na efikasnost reproduktivnih organa. Kad se takvi aspekti pojave u godišnjem i drugim horoskopima koji predviđaju buduće događaje, uvek znače ženinu trudnoću, na koju ukazuju i aspekti Venere prema Marsu, Jupiteru, Suncu i Sunca prema Jupiteru.

Mars u petom polju može značiti jaku želju za decom. U natalnoj karti, odnos Sunca prema Saturnu znači sterilitet kod žene, ali i usamljeništvo kroz život. Saturn, Uran i Neptun u petom polju mogu da predstavlju i nenaklonost prema deci, ali i problematično potomstvo.

Pogledajmo horoskop žene koja je rodila zdravo, muško dete u 43. godini života, posle ostvarenja drugog braka. U prvom braku, muž nije mogao da ima dece. To se može razjasniti aspektom konjunkcije Venere i Saturna u 12. polju žene, tj. Šestom polju partnera, što je većinom naznaka neplodnosti. Međutim, Mesec u osmom polju u znaku Raka, ukazuje na promenu zajedničke seksualnosti. Vladalac osmog polja je Merkur, takođe planeta dece i predstavlja njenu važnu planetu (Devica u znaku), i u konjunkturi je sa Neptunom. Neptun je san, a ovde bi se moglo definisati kao ispunjenje sna o deci. Drugi njen vladalac, pošto je u podznaku Škorpije Mars, koji je u znaku Jarca u drugom polju, znaku starosti i polju ličnog zadovoljstva. Ali to njeno drugo polje u odnosu na partnera iz drugog braka, predstavlja šesto polje partnera, te označava potentnog muškarca. Vladalac petog polja je takođe Mars i ima težište ka muškom detetu u određivanju pola budućeg deteta. Vladalac drugog polja, u kome se nalazi Mars je i Jupiter, a on je u konjunkturi sa Uranom, što čini ženinu iznenadnu sreću. Drugi vladalac petog polja je Pluton koji je u konjunkturi sa vrhom desete kuće. U statusnom simbolu desete kuće jasna je veza, koja je oživela rođenjem deteta poput ptice Feniks (simbolizam Plutona).

U samom trenutku začeća, ako je astrološka godina tome sklona, mnogobrojni aspekti mogu da deluju, ali se može desiti i da ih uopšte nema. U tome se može naći izvesna veza - mir koji donosi nedostatak aspektovanih planeta, stvara mogućnost začeća deteta. Astrološki se može uočiti i neplodnost koja se, nažalost, nijednom metodom ne može popraviti. U tom slučaju, Saturn i Uran su postavljeni u prvom, petom, osmom ili desetom polju i aspektovani sa Mesecom i Venerom ili Marsom, što ukazuje na nagli prekid trudnoće. Prvo polje označava telo, peto decu, osmo zajedničku seksualnost sa partnerom, a deseto, promenu statusa iz normalnog u drugo stanje.
U vezi sa trudnoćom, četvrto polje označava kolevku, šesto upozorava na potencijalne bolesti, drugo označava osećaj vrednosti, a jedanaesto nagoveštava ispunjenje želje za decom.

Put do potomstva
Najčešća naznaka veštačke oplodnje je kada je Mesec u kvadratu (90 stepeni) ili opoziciji (180 stepeni) sa Uranom. Hormonski poremećaj očitava se najčešće lošim aspektom Meseca i Venere, što može biti uzrok neplodnosti. Odnos Venere i Marsa u natalnoj karti opisuje kako štitnu, tako i polne žlezde, a odnos Sunca i Urana u horoskopu definiše hipofizu i nadbubrežnu žlezdu. U celini, položaj Meseca i Neptuna objašnjava rad žlezda sa unutrašnjim lučenjem, a loš aspekt Meseca i Neptuna može uzrokovati pojavu bakterije poput hlamidije u telu žene ili muškarca, koja takođe sprečava začeće.

U horoskopu muškarca, važni su aspekti Sunca, Marsa, Jupitera i Saturna, kao i njihov položaj u natalnoj karti. Kod muškarca, Saturn na ascendentu, a naročito u kvadratu sa Mesecom i Venerom, usporava i umanjuje broj spermatozoida, a Sunce u kvadratu ili opoziciji sa Jupiterom ukazuje na muškarca, neslavnog za oplodnju.

Astrološki gledano, teško je pronaći put koji vodi ka potomstvu, naročito osobama kojima je rad sa decom zanimanje, ili se bave sličnom delatnošću. Mnogi ne umeju da razlikuju i uspostave pravilan odnos sa sopstvenom i decom kojom se kroz profesiju bave. Ljudi koji imaju decu, često ne umeju da cene to što su ih na prirodan način dobili, a neretko se javlja i problem kod kasno izlečenih roditelja, koji preterano brinu za svoju decu.

Analizirajmo uporednu kartu žene rođene 3. maja 1960. g. i muškarca rođenog 12. marta 1957. godine. Već jedanaest godina pokušavaju da dobiju dete, kako prirodnim, tako i putem veštačke oplodnje. Ženi je Uran u petom polju dece sa samo jednim ito lošim aspektom kvadrature sa Suncem, stvaraocem života. U natalnoj karti muškarca, Mesec je u konjunkturi sa Uranom u osmom polju. Međusobno imaju isti aspekt konjunkture Meseca i Urana. Tako postavljena planeta Uran ovde izuzetno smeta začeću, pa postoji sumnja da li i veštačka oplodnja može uopšte pomoći. Oboje u natalnoj karti imaju aspekt Meseca i Neptuna u kvadratu, a žena čak i Sunce u opoziciji sa Neptunom. Travar tu ne može da pomogne. Ovo su izuzetno nervozni ljudi, ona Sunce u kvadratu sa Uranom, a on Mesec u konjunkciji sa Uranom. Najbolje bi bilo da sačekaju 2010. godinu u znaku Ribe, i godinu u znaku Ovna, 2011, kada je poslednja prilika za zaključenje ove životne priče po pitanju dece. Možda bi uspeli da imaju potomstvo sa drugim partnerima. Mesec u konjunkturi sa Uranom i Sunce u kvadratu sa Uranom traže smirenije partnere.

Škorpija, Lav i Bik su najplodniji znaci u astrologiji. Plodan brak je najčešće označen skupom brojnih planeta u sedmom polju.

To se razaznaje i u horoskopu deteta, u pojedinim aspektima, naročito Venere i Saturna. Iznenadan brak je iskazan vrhom sedme kuće u znaku Vodolije, Urana u sedmom polju, ili Mesecom, kao principom majčinstva, u konjunkturi sa Uranom. Astrološko peto polje, koje zahvata određene horoskopske znake u majčinoj natalnoj karti, može biti i indikator horoskopskog znaka rođenog deteta.

Uspešnost lečenja od neplodnosti zavisi, pre svega, od psihološkog sklopa ličnosti, ali i od toga ko nas leči, lekar, travar, ili neko treći. Mesec u pozitivnom aspektu sa Marsom može ukazivati na izlečenje kroz asistenciju lekara. Ako je pozitivno aspektovan sa Neptunom, Mesec utiče na lečenje koje predlaže travar, a Mesec u trigonu (120 stepeni) ili sekstilu (60 stepeni) sa Plutonom, ukazuje na iznenadni oporavak reproduktivnih organa. Ipak, da bi veštačka oplodnja bila uspešno obavljena i dete začeto, potrebno je mnogo novca...

U horoskopima gde je Saturn izražen u polju i znaku gde se nalazi, tako i po vladavini nad dominantnom planetom u natalnoj karti, te i po odnosu prema Mesecu i Veneri, može se zaključiti da će osoba tek u kasnijem životnom dobu imati potomstvo. Mesec u osmom polju, loše aspektovan prema drugim planetama, može označavati promenu loše situacije, naročito ako je u znacima gde Mesec izraženo deluje.

Posmatran kroz aspekt sa Uranom, Mesec se tumači drugačije od već ustaljenog objašnjenja materinstva izazvanog savremenim metodama lečenja, pa ukazuje na prerano dobijeno dete (pre braka, u adolescenciji) i mogućnost spontanog pobačaja.

Saturn u 8 kuci, ili 8 kuca u jarcu, ili na stepenu jarca, posebno ako je saturn lose postavljen, govori nam o teskom porodjaju u bukvalnom smislu te reci.

Trudnocu(prvu) opisuje 8 polje, drugu 10 i tako dalje.......najpreciznija tumacenja toka trudnoce mogu se dobiti podelom kuce na 9 delova odnosno "meseci".
U solaru mora biti aktivna osma kuca, odnosno njen vladar, potrebno je gledati i mesec i njegove aspekte.
I jos jedna vazna napomena......Ako je u solaru na primer za 2005 godinu aktivno 8 polje trudnoca, da bismo potvrdili da se aspekti zaista odnose na trudnocu a ne na neku drugu simboliku 8 polja, u sledecem solarnom za 2006 mora biti aktivno 5 polje (dete)!
isto vazi i za drugu trudnocu, ako je u jednom solaru aktivno 10 polje (druga trudnoca) onda u tom istom ili sledecem solaru ( zavisi o kom periodu govorimo) mora biti aktivno 7 polje(drugo dete) i tako redom..........

Bez predikcija nista od ovoga nece biti tacno.
To u vezi VIII, pa X kuci i td.
Neki solar nije ni naslucivao trudnocu.
Jednostavno se sve videlo iz direkcija i tranzitima preko njih.Vladar dece je V polje te i aspekti sa njim ce inicirati trudnoce.
Primjećeno je da je Uran jako odgovoran, pogotovo ako pravi aspekte sa vladarom V kuce.

Peta kuca jeste kuca deteta ali ne i trudnoce! Ne moze ista kuca opisivati prenatalni period i prvu kucu deteta. 5 kuca nema nikakve veze sa trudnocom, vec predstavlja samo dete.
Sama trudnoca je 8 polje horoskopa, porodjaj predstavlja vrh 9 polja. ovo naravno vazi za prvu trudnocu, za drugu se gleda 10 polje, za trecu prvo i tako dalje.
Dete predstavlja 5 polje. Znaci tvoje 5 polje je detetovo prvo, tvoje 6 njegovo drugo i td.....

Old 23-07-2007, 12:40   #25
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Ako je sama trudnoca 8 kuca a ja tu imam marsa,mozda carski rez? ali opet ako je porodjaj 9 kuca a tu blizanci i mjesec? sada sam skroz zbunjena,porodjaj 8 ili 9?

Old 23-07-2007, 14:42   #26
zoka57
Obično gatalo

zoka57's Avatar

zoka57 je offline
zoka57 je na dobrom putu
Standardno

Na vrhu osam i treba da bude skorpion daje toj kuci njenu vaznost,ne zaboravi da je tu uran egzaltiran pa bez obzira na ovaj t kvadrat ja mislim da ce porodjaj biti moderan ,ja ti preporucujem indukciju najbezazlenija je a ti ces verovatno pozeleti porodjaj u vodi ili sa onim bocama u kicmu ili ce sam porodja zapoceti na nekom neobicnom mestu ,avionu brodu vozu...
Naši sponzori
Advertisement

Old 28-07-2007, 11:13   #27
Dorijana
Obično gatalo

Dorijana's Avatar

Dorijana je offline
Standardno

I ja sam prilicno sigurna da je VII kuca drugo dete, s tim sto se abortusi takodje racunaju pa tako moze da se odradi npr. VII, i drugo dete koje je rodjeno se gleda kroz IX.

Old 28-07-2007, 12:38   #28
mace
Obično gatalo

mace je offline
Registrovan: Feb 2007
mace je na dobrom putu
Standardno

ja se brinem takodje po pitanju trudnoce, pre svega imam dosta godina, pa nemam partnera, pa imam SA u VIII u biku na 15 s u kvadratu sa suncem koje je u 5 kuci u vodoliji na 14 s i u trigonu sa uranom iz I kuce u vagi na 13 s...brinem jer je V kuca dece a VIII trudnoce i to u kvadratu, a gle cuda u trigonu sa uranom iz I, imala sam i prekide (ne zalim jer bila sam mlada)...klasicna prica sad to jako zelim ali nemam sa kim i pri tom imam svoju natalnu ispred sebe i znam sta znaci SA u VIII - oj !
Sta vi mislite!

Old 28-07-2007, 16:04   #29
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

Imsiragic kaze da se i nerodjeno dete gleda...eto recimo ako se prva trudnoca ostvarila onda se to dete gleda kroz 5-u kucu,a ako je druga trudnoca bila recimo spontani ili pobacaj,svejedno se gleda,ali sada kroz 7....znaci ovde se ustvari gledaju trudnoce,a generalno,se sva deca gledaju kroz 5 kucu i njenog vladara...
Tina,onda se tvoja cerka gleda kroz tvoje 7.polje....tako sam barem ja citala...

Old 29-07-2007, 17:50   #30
Dorijana
Obično gatalo

Dorijana's Avatar

Dorijana je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
Tina,onda se tvoja cerka gleda kroz tvoje 7.polje....tako sam barem ja citala...
Slazem se sa ovim, i ja cuh na preko nekoliko mesta da se kuce kroz trudnoce odradjuju.

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules