ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Sve što je potrebno astrologu Astro rečnik, astro simboli, literatura, tabele, korisni linkovi
sve o deci,trudnoci...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 01-03-2017, 01:06   #2836
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by limunada VIdi Poruku
I kako bi ti ovo za dir. So0Ve tumacila koja se nije desilo?

Pretpostavljam da misliš na razdoblje 2014/15., kada je direktovano/progresivno Sunce bilo u egzaktnoj konjukciji sa natalnom Venerom?! Vidiš, stvar je u tome da se direktovano/progresivno Sunce još uvijek nalazi u konjukciji sa natalnom Venerom. Doduše, u pitanju je separativna konjukcija (+/- 2), al' fazon je da potencijal izvjesne direkcije/progresije ne odleprša s vihorom nakon što direktovana/progresivna planeta napusti stepen egzaktne konjukcije/izađe iz +/- 1 orbisa.
Tako da komotno možeš pikati i da su, u tom krucijalnom razdoblju ljubavnih/bračnih dešavanja (proljeće/ljeto 2016.), na snazi bili i "direktovano/progresivno So 0 natalna Venera efekti".

E sad, ako se pitaš zašto direktovano/progresivno So tokom egzaktne konjukcije s natalnom Venerom nije donijelo stvari koje su se odigrale nekih godinu-dvije kasnije ...
Stvar je u tome da direkcije/progresije ne rade po #automatika principu, ili na ON/OFF button. Doduše, nekada se dogodi to da se efekti izvjesne direkcije/progresije osjete u razdoblju egzaktne konjukcije, ali često se i tokom egzaktne konjukcije ne dogodi ništa #spektakularno, već #realdeal dešavanja započnu koji mjesec/godinu kasnije.

Fazon je i tome da, koliko god izvjesna konjukcija direktovane/progresivne & natalne planete/tačke bila markantna, ista će rijetko kad samostalno donijeti nešto posebno. Upravo zato prilikom prognoziranja, ozbiljniji i temeljitiji astrolozi koriste raznovrsne prediktivne metode/tehnike.

Natalna karta je #kamen_temeljac svega. Prilikom razmatranja budućnosti na izvjesnom polju života, osim #standardnog_paketa (procjena natalnog polja vezanog za ono što nas zanima, planeta u polju, vladara polja itd.), preporučljivo je uzeti u obzir i brzinu planeta, te opći kvalitet & mundanu snagu triplicitetnih vladara znaka u koje pada dotično polje.

Primjera radi;
Tvoje 7. polje pada u znak Ovna, a vladar (Mars) je retrogradan & peregrin, te u kadetnom i malefičnom 12. polju. Ako posmatramo samo i isključivo esencijalni kvalitet i mundanu poziciju natalnog Ma - situacija ne izgleda sjajno. Međutim, kada sagledamo #big_picture, odnosno, izanaliziramo sve faktore, dobijemo novu i (mnogo) bolju perspektivu po pitanju #braka i #partnerstva.

Ipak, s obzirom na retrogradnost & mundani položaj tvog natalnog Ma, za zaključiti je da će do braka & partnerstva doći nekad kasnije u životu.

U prilog tome govori i retrogradnost, izgon i mundani položaj tvog natalnog Jupitera - koji je u noćnim kartama prvi vladar tripliciteta vatrenih znakova koji se uzima u razmatranje ilitiga opisuje situaciju na poljima koja upadaju u vatrene znakove u prvoj trećini natusovog života.
Drugi triplicitetni vladar tvog 7. polja je Sunce, koje je ujedno i jedan od prirodnih signifikatora bračnog partnera. Sunce kao Sunce je u neuporedivo boljoj mundanoj situaciji od Jupitera - em je u sukcedentnom polju benefične prirode, em dođe vladar još benefičnijeg, također sukcedentnog polja.
Tako da su već stanje vladara tvog 7. polja, prirodnih signifikatora bračnog partnera, te triplicitetnih vladara 7. polja nagovještaj da će ti druga trećina života biti daleko bolja i produktivnija po pitanju braka & partnerstva.

Neki od razloga zašto je direktovano/progresivno So na natalnoj Veneri "odradilo svoje" tek godinu/dvije kasnije, odnosno, u proljeće/ljeto 2016.;

Kao što sam u prethodnom postu navela, u tom periodu je tvoj progresivni Mjesec ušetao u svoj domicil, u koji pada tvoje 10.polje. Pa ti je tako u maju/junu prošle godine progresivno Mo došao u egzaktnu konjukciju sa natalnim MC-ijem.

Također, početkom 2016. si ušla u firdarijski podperiod Mjeseca, što dodatno akcentuje ulogu progresivnog Mo u prošlogodišnjim dešavanjima.

Mislim da ti je u prošlogodišnjem solaru, vrh 1. solarnog polja upao u natalno 11.polje (Lava), tako da ti je vladar solarnog ASC bilo upravo Sunce (u natalnom 5. & solarnom 7.polju).

Prošle godine si imala i preklapanje natalnih & profekcionih polja, a profekcioni vladar je bila solarna Venera u Strijelcu (5. solarnom polju), u znaku koji se sa tvojim Sunčevim znakom vidi putem sekstila.

Last but not least ... ja NE vjerujem u slučajnosti. Pa tako ne posmatram bitne i manje bitne događaje & situacije kao izolovane "incidente". Kad vratimo film unatrag (od nekog važnog događaja & situacije), na sve "scene" (korake) koji su nas doveli do konkretnog događaja/situacije, vidimo da su isti bili mjesecima, nekada i godinama u "fazi pripreme". Tako da, to što egzaktna konjukcija direktno/progresivno So 0 natalna Venera nije u datom trenutku dovela do nekih konkretni(ji)h momenata, ne znači da su So & Ve bili na "pauzi za ručak".
Znaš kako kažu - "Rome Wasn't Build in a Day".

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 01-03-2017 at 02:43..
Submit to Digg   Potomstvo Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 01-03-2017, 08:14   #2837
limunada
Druid

limunada's Avatar

limunada je offline
Registrovan: Aug 2007
limunada je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
Vidiš, stvar je u tome da se direktovano/progresivno Sunce još uvijek nalazi u konjukciji sa natalnom Venerom.
E sad, ako se pitaš zašto direktovano/progresivno So tokom egzaktne konjukcije s natalnom Venerom nije donijelo stvari koje su se odigrale nekih godinu-dvije kasnije ...
Stvar je u tome da direkcije/progresije ne rade po #automatika principu, ili na ON/OFF button. Doduše, nekada se dogodi to da se efekti izvjesne direkcije/progresije osjete u razdoblju egzaktne konjukcije, ali često se i tokom egzaktne konjukcije ne dogodi ništa #spektakularno, već #realdeal dešavanja započnu koji mjesec/godinu kasnije.
Sad mi je malo jasnije, kod mene su ipak tek malo kasnije desilo

Old 02-03-2017, 16:38   #2838
Rosalie89
Početnik

Rosalie89's Avatar

Rosalie89 je offline
Registrovan: Nov 2016
Rosalie89 je na dobrom putu
Standardno

Narode a sta mislite o ovoj karti? Hoce li tu biti potomstva? Do sada samo pobacaj.....

Imgur: The most awesome images on the Internet

Old 15-03-2017, 14:34   #2839
Fortunespeaks
Početnik

Fortunespeaks je offline
Registrovan: Mar 2017
Fortunespeaks je na dobrom putu
Standardno

Is Astrolgy Services Right At All?
Astrologer says I will never become an Entrepreneur . Should I believe in astrology service or doing strong determination and hardwork can beat it?

re :
Old 15-03-2017, 14:46   #2840
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Post re :

Quote:
Originally Posted by Rosalie89 VIdi Poruku
Narode a sta mislite o ovoj karti? Hoce li tu biti potomstva? Do sada samo pobacaj.....

Imgur: The most awesome images on the Internet
Sam Mesec u Škorpiji, u padu, tu je i Venera... a vladar 5 polja je u izgonu i spaljen (ako gledam po Plasidus sistemu) pa to može da ukaže na par neuspelih pokušaja...

Ali zato vladari tripliciteta tog Marsa su dobro, tj više nego dobri ~ vladari tripliciteta za noćno rodjenje ovde su Merkur, Saturn i Jupiter ~ Merkur u Devici, Saturn u Jarcu, Jupiter u Raku. Prepreke postoje zbog aflikacija, ali lično mislim da može da se iznese makar jedna trudnoća ovde sigurno

Vrlo verovatno će sad kada tr. Saturn predje u Jarca da pokrene preko 90* / 180* celu priču i da donese željeno dete (uz naravno, na žalost dosta komplikacija, nerviranja, panike, lekarskog nadzora itd...)

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231 ili +381 677 014 817

Old 15-03-2017, 17:16   #2841
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Shimsho, spomenula si nedavno da se za planirano potomstvo gledaju 10. & 11. polje.

Zanima me, kojem se daje prednost prilikom razmatranja ?!

the natal chart

Old 15-03-2017, 23:18   #2842
manuela
Druid

manuela's Avatar

manuela je offline
Registrovan: Jan 2011
manuela je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

evo da se malo javim i ukljucim....meni su zvjezde predvidjale jednu djevojcicu...ali ja sam rodila djecaka....

Old 15-03-2017, 23:31   #2843
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

divno, u svakom slučaju! čestitam, mama!

Old 16-03-2017, 10:39   #2844
manuela
Druid

manuela's Avatar

manuela je offline
Registrovan: Jan 2011
manuela je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Quote:
Originally Posted by rijanon VIdi Poruku
divno, u svakom slučaju! čestitam, mama!
hvalaaa

Old 16-03-2017, 16:35   #2845
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Fortunespeaks VIdi Poruku

Is Astrolgy Services Right At All?
Astrologer says I will never become an Entrepreneur . Should I believe in astrology service or doing strong determination and hardwork can beat it?

the natal chart

Old 16-03-2017, 17:02   #2846
Beatrice
Obično gatalo

Beatrice je offline
Registrovan: Jan 2017
Beatrice je na dobrom putu
Standardno

Ahaha

Nego Marsh, tamo na temi "Solarni" kad sam nabrajala šta sam često viđala u solarnim kartama trudnica sam spomenula Merkur na MC, eto vidiš, dok ne videh ovde nisam mogla da povežem šta to znači - "ostvarenje" u smislu deteta (Merkur), no sad u glavi imam dva konkretna slučaja i obe su planirale to dete i ranije ali im se, vidiš, taj plan tada ostvario. Pretpostavljam da ima veze.

Old 17-03-2017, 14:42   #2847
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Beatrice VIdi Poruku
Ahaha

Nego Marsh, tamo na temi "Solarni" kad sam nabrajala šta sam često viđala u solarnim kartama trudnica sam spomenula Merkur na MC, eto vidiš, dok ne videh ovde nisam mogla da povežem šta to znači - "ostvarenje" u smislu deteta (Merkur), no sad u glavi imam dva konkretna slučaja i obe su planirale to dete i ranije ali im se, vidiš, taj plan tada ostvario. Pretpostavljam da ima veze.
Sjećam se da si pisala i o aktivaciji 4. polja ?!
Ima logike.

the natal chart
Naši sponzori
Advertisement

Old 17-03-2017, 18:43   #2848
Beatrice
Obično gatalo

Beatrice je offline
Registrovan: Jan 2017
Beatrice je na dobrom putu
Standardno

Uopšteno rekla bih najpre 5,4,8,7, manje-više tim redom, i ne samo polja, nego i serije. Zavisi od situacije te osobe - nekim ženama porođaj ne menja mnogo toga u životu - život se nastavlja istim tokom - već su udate, već imaju decu ili decu "glatko" inkorporiraju u život, ne sele se itd...
Rijanon je na prethodnim stranama dala primer koji je jako dobar - solar sa jakom serijom 4, ali isto tako vladar solarnog čarta u 5 polju, a Mo u Škorpiji u 7. polju - iznapadan sa svih strana (Mo u Sco - serija 4 i 8 zajedno), a sve to uz jake pokazatelje jako bitne godine. To je klasičan porođajni čart. U onom čartu upada u oči i jako 6. polje, ali zaštićeno SMČ - dakle simbolika zaštićena, te rekla je da je žena radila do pred porođaj i da nije bilo problema.
Međutim, ispostavilo se da je osoba koja se porađala bila u ranim 20-im godinama, te osim što je radila, verovatno je i boravila češće po pregledima, kontrolama i ostalom što trudnoću prati - daleko više nego što je bila naviknuta.
U mom slučaju bi se takođe kada bih zatrudnela nešto našlo u šestom polju jer ja kod lekara nikada ne idem, osim jednom godišnje kod zubara i ginekologa, a svi znamo kako se prati trudnoća.

Onaj Merkur na MC sam upamtila upravo jer ni sa čim nisam mogla da ga povežem - jasno mi je zašto budu aktivirane ove serije, jasno mi je da bude nečeg na uglovima, ali baš Me na MC? A videla sam rekoh, više puta. Dva primera koja imam u glavi nisu čak ni status promenila - jedna je SoLe AscCa, udata 2008. godine a rodila 2013. Druga je SoAq, ne sećam se šta je podznak ali mogu da proverim, njoj je Uran nekako povezan sa 7. poljem, ne znam da li je 7. polje u Vodoliji ili je Uran tu, ali u svakom slučaju, nije se udavala niti nameravala, živela je u vanbračnoj zajednici godinama i imali su problem sa začećem.

EDIT
A fora je što meni ove godine solarni ASC Škorpija upada baš u 5. polje, imam tačno Merkur0MC, te Veneru u osmom polju. Imajući u vidu da je vladar čarta u 9. polju - možda i da zatrudnim sa svetim duhom

Old 28-04-2017, 11:45   #2849
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Nezahvalno je ovde govoriti o potostvu i predviđanju dece. Meni je to ravno pitanju, da li će bolesnik ozdraviti?
To nikada ne može da se zna.

Old 21-01-2019, 11:47   #2850
Lanna
Veštac

Lanna's Avatar

Lanna je offline
Registrovan: Apr 2015
Lanna će postati poznat uskoro
Standardno

Posto je zabranjeno postavljati tudje natalne karte postavila bih pitanje za moju snaju (od rodjenog brata zenu) vezano za potomstvo.
Peta kuca joj je u jarcu,vladar Saturn na 29* vage u 2 kuci
Sa120Mo60Ne0Pl
Mesec joj nije bas najbolji u karti
Mo je u ribama na 3* u 6 kuci i vlada 11 kucom
Mo90So90Me90Ve90Ju120Sa90Ur120Pl

Ona je inace strelac-devica i vladar asc Me je na 3* strelca u 3 kuci
Me0So90Mo0Ve0Ur

Kakva je ovde situacija za potomstvo

Last edited by Lanna; 21-01-2019 at 11:57..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules