ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Sve što je potrebno astrologu Astro rečnik, astro simboli, literatura, tabele, korisni linkovi
sve o deci,trudnoci...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 23-02-2017, 14:46   #2821
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by mina88 VIdi Poruku
Hoce li neko meni pogledati d li cu imati dece? Brinem se jer mi Mo ima samo lose aspekte, jedini pozitivan je sa Plutonom. Jeste u Raku, i verovatno bi trebalo, ali ipak se plasim. Ako neko moze nek pogleda...
postavi kartu. verujem da je slično stanje kao prethodna članica. postoji dobar potencijal, ali se uz neke teškoće ostvaruje.
nisi još nikada bila trudna?
Submit to Digg   Potomstvo Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

re :
Old 23-02-2017, 16:25   #2822
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Cool re :

Da se ubacim ko padobranac... možda pomogne

• V polje u natalu : se vezuje za decu, ali u smislu neplanirane trudnoće, spontanog začeća (voljnog - nevoljnog)
• X i XI polje u natalu : se vezuje za plansku trudnoću, zarad proširenja porodice, zarad nastavljanja porodične loze itd...

Naravno, ko se razume, trebalo bi da pogleda vladare tripliciteta planeta koje vladaju 5-10-11 poljem, pored naravno postavke Meseca i Jupitera

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231 ili +381 677 014 817

Old 23-02-2017, 20:48   #2823
mireli
Švrća

mireli je offline
Registrovan: Feb 2011
mireli je na dobrom putu
Standardno

Shmishonja, ali mene uvek okine nesto iznenada Samo ta V kuca pali
Sutra idem ponovo vaditi krv i od sutrasnjeg rezultata sve zavisi. Javicu...

Old 24-02-2017, 01:01   #2824
mina88
Obično gatalo

mina88's Avatar

mina88 je offline
Registrovan: Aug 2014
mina88 je na dobrom putu
Standardno

Ne, nisam..nemam cak ni decka , ni ozbiljnu vezu..ali nadam se da ce mi se desiti. Mislila sam da imam kartu u popisu..sorry..evo karte trebalo bi da je tu
hvala

Last edited by mina88; 24-02-2017 at 01:11..

Old 24-02-2017, 16:13   #2825
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by limunada VIdi Poruku
Hvala rijanon, mozda kod nje je zbog pluton sto je retro sto ukazuje da sigurno teze dolazi do zaceca
ja sam to shvatila zbog retro mozda i grijesim i ja imam retro ma0ju sigurno je i tako kod mene imam Mo0Ve mi pravi 180 JU a Ma180Mo
davno su mi rekli da cu imat 2 djece trebala bi odavno rodit a kako sad imam 37 godina tesko da cu imat 2 djece ne znam al zato bi voljela imati barem jedno dijete

Tvoja osa 5./11. upada u znakove Vodolije (vrh 5. polja) i Lava (vrh 11. polja). U Vodoliji, odnosno tvom 5. polju (po sistemu cijelih znakova) se nalazi Sunce. U načelu se Sunce, uslijed svoje kolerične prirode (toplo/suho) smatra neplodnom planetom. However - treba posmatrati #širu_sliku.

Prije svega, Sunčeva primarni kvaliteti jesu toplina/suhoća, međutim, u kontekstu pripadnosti godišnjem dobu - Sunce može biti sangvinično (ukoliko je u Ovnu/Biku/Blizancima), kolerično (Rak/Lav/Djevica), melanholično (Vaga/Škorpija/Strijelac), te flegmatično (Jarac/Vodolija/Ribe). Sunca u Jarcu/Vodoliji/Ribama, odnosno, "zimska" Sunca se smatraju flegmatičnim (hladnim/vlažnim) upravo uslijed pripadnosti hladnom godišnjem dobu (zimi) koje obiluje vlagom (padavinama).

S čitavom ovom pričom o toplom/hladnom/suhom/vlažnom te smaram iz razloga što je vlažnost = plodnost.

Summa summarum - konkretno tvoje Sunce, uslijed svoje sekundarne (flegmatične, tj. hladne/vlažne) prirode dobija na vlažnosti (plodnosti).

Idemo dalje. Tvoje Sunce u 5. polju jeste izvan sekte i u izgonu, međutim, također je u Halbu/Hajzu (that's the good thing ), u orijentalnom kvadrantu (također bonus bodovi za tvoje So), te u odličnom mundanom položaju (u sukcedentnom i benefičnom polju 5. polju, u kojem planete imaju finu snagu djelovanja). Osim toga, Sunce u konkretno tvom natalu dođe benefik (uslijed vladarstva nad, također benefičnim, 11. poljem).
So tvoj ASC u Vagi posmatra putem skladnog aspekta (120). Odlična stvar je to i što tvoje So nije oštećeno aspektima sa maleficima, s obzirom da ti se u natalu Sa i Ma nalaze u Djevici.

Što se tiče vrha 5. polja u Vodoliji, to nije loša pozicija, s obzirom da znak Vodolije ne kotira loše na ljestvici plodnosti znakova. U najplodnije znakove se ubrajaju vodeni znakovi (Riba, Rak, Škorpija), te Bik. U neplodne znakove spadaju (Blizanci, Lav, Djevica). Jarac i Ovan također se smatraju neplodnim, dok su Strijelac, Vaga, i Vodolija negdje u sredini.

(Neka me neko ispravi ukoliko sam mnogo fulila.)

Znači, vrh tvog 1. i 5. polja se ubrajaju u prosječno plodne znakove (Vaga & Vodolija). Tvoja Venera (jedna od tri esencijalna signifikatora potomstva, te vladarica tvog ASC) je egzaltirana i u terminu u superplodnom znaku (Ribe), te u konjukciji s još jednim esencijalnim signifikatorom potomstva, te benefikom iz tvog natala - Mjesecom u fazi rasta.
I Venera i Mjesec su u sekti i okcidentalni (that's a good thing), oslobođeni spaljenosti, odnosno, generalno izvan domašaja Sunčevih zraka.
Jedino što donekle debilitira tvoje Ve i Mo je mundana pozicija (6. polje).
Istina, postoji i opozicija između Ju0Ma i Ve0Mo, međutim, njih dvojica primaju Veneru i Mjesec u domicil (Jupiter) i triplicitet (Mars).

(Postoji debata oko toga mogu li planete u izgonu/peregrine planete pružiti recepciju ili ne, ali to je već za neku drugu temu).

Treći esencijalni signifikator potomstva, ujedno i dispozitor Ve0Mo je retrogradni Jupiter u izgonu & 12. polju. Iako Jupiter ni esencijalno, ni mundano nije u najboljem položaju, dobra vijest je da Jupiter pripada dvanaestini Strijelca. Što bi značilo da #putem_duada odlazi u domicil (i to u #domicil_radovanja), te u mnogo benefičnije 3. polje (u odnosu na 12. polje).
Ne znam jesi li upućena u sistem duada ili ne, ali za slučaj da nisi...
Long story short - "dvanaestinom planet svakako moze da stekne (dodatno) slucajno/esencijalno dostojanstvo ili da pogorsa svoje vec postojece lose stanje a moguce su naravno i sve varijante izmedju ova dva ekstrema."

Što se tiče duada, imam još dobrih vijesti;
Tvoja Venera pripada dvanaestini Bika (znači - putem duade odlazi domicil, u jedan iznimno plodan znak, te u sukcedentno polje),
Tvoj Mo pripada dvanaestini Raka (putem duade odlazi u sjedište, te u ugaono polje)

Vladar vrha tvog 5. polja je u sličnoj situaciji kao i natalni Jupiter. Što se tiče Saturnove dvanaestine - loša vijest je da putem duade odlazi u izgon (Rak), ali dobra vijest je da znam dosta slučajeva gdje i esencijalno debilitirane planete u plodnim znakovima znaju obezbjediti potomstvo.

(Primjer; u maminom natalu je vladar 5. polja retrogradni Mars u Biku, na Algolu, u 6. polju. Dispozitor Marsa je Venera u izgonu u Škorpiji, u 12. polju. However, obje planete su u plodnim znakovima, a Venera je i u i#kazimi_poziciji, pa mama ima sestru i mene. )

Duadama/dvanaestinama se ne poklanja pretjerana pažnja, međutim, personalno smatram da ne treba podcjenjivati utjecaj istih, jer ta eventualna esencijalna/mundana planetarna dostojanstva itekako mogu pomoći & spasiti situaciju.

(Primjer #1; Once again, osvrt na mamin natal. Njena Venera u Škorpiji putem duade odlazi u Bika (domicil), a Mars u Biku putem duade odlazi u triplicitet (Ribe). Barem prema Ptolomeju. Tako da mama, ne samo da ima sestru i mene, već nas je i dobila relativno mlada i bez bilo kakvih komplikacija/ometanja. Osim što je moja sestra bila jedna veoma plačljiva beba.

Primjer #2; Vladar tvog 7. polja je retrogradni i peregrini Mars u kadetnom i malefičnom 12. polju, a kao "šlag na tortu" - dispozitor (Merkur) mu je spaljen u Jarcu. Na prvu loptu, ne pretjerano sjajna postavka za brak.
Istina, Mars i Venera su u znakovima iz kojih imaju pogled jedno na drugo, a prisutna je konjukcija Marsa sa Jupiterom (Venerinim dispozitorom).
Ipak, i pored solidne povezanosti vladara 1./7. ose, situacija na prvu ne izgleda najbolje.
However - tvoj Mars putem duade odlazi upravo u Ribe (triplicitet) - u znak tvoje natalne Venere (vladara ASC) i natalnog Mjeseca.
Osim toga, i antiscija Marsa se nalazi u Ovnu, skoro pa na vrhu 7. polja.
Mislim da su, u kooperaciji sa tvojim solidnim Suncem, ova bonus esencijalna/mundana dostojanstva (duada & antiscija) tvog Marsa u najvećoj mjeri dovela toga da čitava priča o braku u tvom slučaju ima #happy_ending. )

Tako da - mislim da se ni oko pitanja potomstva nemaš pretjeranog razloga za brigu.
Kada stignem, provjeriću ti direkcije/progresije za neki naredni period, mada mislim da ti je direktovano/progresivno Sunce već stiglo do natalne Venere, te se kreće prema natalnom Mjesecu, a progresivni Mo se trenutno nalazi u domicilu u Raku.

U svakom slučaju, smatram da bi trebala imati najmanje jedno dijete (ovo Sunce u 5. polju mi vuče na dečka, mada čovjek nikad ne može biti 100% siguran), a što se tiče drugog ...
Just so you know - rođakova žena je u dobi od 35-43 rodila troje djece.

I da, ne bih ja bila ja da nemam još nešto za dodati;
Prilikom procjene potencijala za potomstvo, neophodno je čitavu priču (natal) razmotriti i iz 101 ugla. Jer, nagledala sam se raznoraznih slučajeva. Od natala gdje je sve redom debilitirano, ali u plodnim znakovima, pa osoba ima najmanje dvoje djece. Do slučajeva poput natala moje dobre drugarice - Mo u Djevici, Ve & Jupiter u Ovnu, vrh 5. polja u Jarcu, a na vrhu 5. polja Sa0Ma. Međutim, Saturn i Mars su iznimno kvalitetni, pa je osoba sa nepunih 27 rodila divnog dječaka. Tako da, pod must je gledati #širu_sliku.

Još jedan dodatak;
Tek sam sad vidjela Shimshin komentar da se planska trudnoća gleda kroz 11. i 10. polje.
Što se tiče situacije s tvojim 11., odnosno 10. poljem;

Deseto polje upada u plodnog Raka, a vladar (Mo) je otišao u još plodnije Ribe. Tvoj sam Mo već prokomentarisala, pa se neću ponavljati. Samo ću dodati da, bez obzira što mundani položaj Mjeseca (u 6. polju) generalno i nije najpovoljniji, svojevrsni bonus ove mundane pozicije je to što Mjesec iz 6. polja putem trigona posmatra upravo tvoje 10. polje (ujedno i svoj domicil).

Jedanaesto polje pada u neplodnog Lava, međutim vladar (So) je otišao u manje-više plodnu Vodoliju. Tvoje So sam već prokomentarisala. Sve u svemu mi je solidno, bez obzira na to što se nalazi u znaku svog izgona. Također, dobro je što Sunce iz Vodolije također posmatra "oči u oči" svoje sjedišta u Lavu, odnosno, što nije u averziji prema svom domicilu, a tvom 11. polju. Anyway, položaj vladara polja planske trudnoće u polju neplanske trudnoće mi miriše na situaciju "planirana trudnoća, al' kad se najmanje budeš nadala".

Što se tiče 10./11. polja - odnos je 2:0 (u korist proširenja porodice).

Za kraj ću baciti i osvrt na triplicitetne vladara serije 5./10./11.

Tvoje rođenje je noćno, a s obzirom da si u drugoj trećini života, trenutno bi na snazi trebali biti dnevni triplicitetni vladari Vodolije/Raka/Lava.

Što se tiče 5. polja - dnevni triplicitetni vladar Vodolije je retrogradni Saturn u Djevici & 12. polju. Nije u sjajnoj situaciji, a putem duade odlazi iz neplodnog (Djevica) u plodni (Rak) znak, iz peregrinosti u izgon, te iz kadetnog u ugaono polje. Sve u svemu - mixed bag.

Što se tiče 10. polja - dnevni triplicitetni vladar Raka je brza/direktna i okcidentalna Venera, ujedno oslobođena spaljenosti/Sunčevih zraka. Venera je egzaltirana/u terminu u Ribama, u 6. polju (iz kojeg putem trigona posmatra to isto 10. polje), te se nalazi u konjukciji sa Mo (vladarom 10. polja). Putem duade odlazi u sukcedentnost i domicil (Bik - znak koji se sa znakom 10. polja/Raka vidi putem sekstila).

Što se tiče 11. polja - dnevni triplicitetni vladar Lava je Sunce u Vodoliji, koje sam već komentarisala.

Sve u svemu - što se triplicitetnih vladara tiče, odnos je 2:1 (u korist proširenja porodice).

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 25-02-2017 at 03:04..

Old 24-02-2017, 16:40   #2826
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

[Bmina88[/B], nemoj se unapred razočaravati. moj natal govori o slepilu, o invalidnosti i sl. ali ja sam se izborila da hodam, a nosim naočare i super s njima vidim. koliko god teške da su postavke, kroz neke nikad ni ne prođemo, a kroz neke prolazimo, ali se izborimo na kraju.
ja ne mislim da ćeš ti imati neke izuzetne teškoće po pitanju dece. Mesec ti je u sedištu u Raku i govori o majčinstvu, porodici. peta kuća ti isto počinje u Raku i njen vladar je ovaj Mesec. 8. kuća je u plodnom znaku. dalje gledano, imaš otežavajućih okolnosti. Lav zauzima celu 5. kuću. Sunce je u Jarcu sa Saturnom, pa su i vladari 11. Uran i Saturn u Jarcu, i Merkur čak kao simbol deteta i kuće zdravlja je u Jarcu. Neptun isto iz Jarca i Mars vladar 8. napada Mesec, ali i pored svega ovoga, ja ne tvrdila da ti nećeš imati decu.
neka pogleda još neko ko se bolje razume, ali mislim da će biti dece možda u kasnijem dobu života.

Old 24-02-2017, 17:07   #2827
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

duade je vrlo nezahvalno gledati.
radi se o minutama i sekundama na kojima se planete nalaze.
ako vam je Ve na 2* Škorpije, ona pripada duadi Škorpije.
ali ako je na 2 stepena i 31 minut Škorpije, onda pripada duadi Strelca.
sa ovakvim stvarima se nije šaliti. treba znati vrhove kuća u stepen i minut, pa samim tim i vreme rođenja u minut pa i sekund.

Old 24-02-2017, 17:59   #2828
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by rijanon VIdi Poruku
duade je vrlo nezahvalno gledati.
Da. Al' u slučajevima #granične_vrijednosti planete iznimno brzog kretanja.

Što se tiče znanja o tačnom satu/minuti/SEKUNDI rođenja natusa ... iskreno, još nisam upoznala osobu kojoj je podatak o tačnoj sekundi rođenja poznat. Bilo sopstvenog, bilo djetetovog rođenja.

the natal chart

Old 24-02-2017, 20:21   #2829
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

pa upravo zbog toga što ljudi ne znaju da li su rođeni u 6:41h ili u 6:45h (45 minuta obično svima stoji, jer u porodilištu zaokruže). kako se usuditi preko duada gledati? kreni od srži natala: ACa, koji diktira sve. ako njega omašiš, omašiš sve.
moja mama kaže da sam rođena u 7:12h. tada mi je AC na 18.28* Raka (duada Vodolije). na sreću ta duada je ista i za 19.03* Raka, kako stoji sada po službenom vremenu 7:15h. duada za Mo i Ve je takođe ista. ali to je puka sreća kod mene što se vreme pomeri čak 3 minuta, a sve ostaje isto.
nekome 1 minut (ne mora sekund) vremena menja ceo AC, pa i duadu.

Old 24-02-2017, 21:19   #2830
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
pa upravo zbog toga što ljudi ne znaju da li su rođeni u 6:41h ili u 6:45h (45 minuta obično svima stoji, jer u porodilištu zaokruže). kako se usuditi preko duada gledati?
Pa vidi, s obzirom na prirodu tumačenja koja forumski članovi/ce uzajamno daju jedno drugom...
Ista su manje-više besplatna. Stvar isključivo nečije dobre volje. Ne znam za ostale, ali onog dana kada se USUDIM bilo šta tvrditi sa 200% sigurnosti...tada ću se vjerojatno usuditi svoje viđenje situacije nazvati #realdeal tumačenjem, te to isto tumačenje možda i unovčiti.

Quote:
kreni od srži natala: ACa, koji diktira sve. ako njega omašiš, omašiš sve.
Moje perspektiva limunadinog potencijala za potomstvo je DALEKO od tumačenja samo i isključivo na osnovu planetarnih duada.
Ako nisi primjetila - moj post počinje pozicijom ose 5./11. u znakovima, te se nastavlja procjenom stanja planete u 5. polju, procjenom stanja vladara ASC i procjenom esencijalnog/mundanog kvaliteta prirodnih signifikatora potomstva (Ju/Ve/Mo) .
S obzirom da je natalna situacija jednog od tih prirodnih signifikatora (ujedno i dispozitora preostala dva) već takva kakva jeste, provjerila sam postoje li dodatna esencijalna/slučajna dostojanstva istog. I otkrila da, na svu sreću, POSTOJE.

Btw- na ovom forumu sam se načitala i mnogo većih GLUPOSTI od dodatnih procjena stanja izvjesnih signifikatora na osnovu pripadnosti #toj i #toj dvanaestini.
Tako da...nisam ja prva na listi onih kojim je potrebno skretanje pažnje na važnost osnova.

Quote:
moja mama kaže da sam rođena u 7:12h. tada mi je AC na 18.28* Raka (duada Vodolije). na sreću ta duada je ista i za 19.03* Raka, kako stoji sada po službenom vremenu 7:15h. ali to je puka sreća kod mene što se vreme pomeri čak 3minuta, a sve ostaje isto.
nekome 1 minut (ne mora sekund) vremena menja ceo AC, pa i duadu.

Speaking of basics...nije to samo puka sreća, već razlika između sporouzlaznih i brzouzlaznih znakova.
Sporouzlazni - Rak, Lav, Djevica, Vaga, Škorpija, Strijelac
Brzouzlazni - Jarac, Vodolija, Ribe, Ovan, Bik, Blizanci

S obzirom da je vrh limunadinog 1. polja na samoj sredini sporouzlaznog znaka (Vaga), ni sat vremena gore-dolje ne bi promjenili situaciju (znak ASC).
Dodatna procjena stanja ostalih natalnih planeta na osnovu pripadnosti izvjesnim dvanaestinama, u njenom slučaju je skroz relevantna. Superiorci su joj svakako spori i retrogradni. Inferiorci jesu brzi i direktni, al' srećom, ni Ve, ni Me, ni Mo nisu #granični_slučajevi.
Što se tiče generalne upitnosti položaja njenog Sunca, ne samo po pitanju pripadnosti izvjesnoj dvanaestini, već i po pitanju pripadnosti znaku... Maksuz sam provjerila situaciju "nekih 15/20/30 minuta ranije", te So i po toj računici dodje na prvi stepen Vodolije.
Također, prilikom analize #duadesituacije, bavila sam se isključivo planetarnim pripadnostima izvjesnim dvanaestinama. Pripadnost vrhova polja #ovoj ili #onoj dvanaestini, niti sam provjeravala u limunadinoj, niti u bilo čijoj natalnoj karti. (Osim u svojoj, al' i to ofrlje ) Jer vidiš, kada su u pitanju sami vrhovi polja ... relevantnost #metodeduada već jeste manje-više upitna. Sve i kada se koristi whole signs/equal houses sistem, a ASC pada u sporouzlazni znak.
Za svaku astrološku metodu i tehniku, pa tako i duade, postoji "mjesto & vrijeme".

E vala, da ću se osjećati odgovornom za eventualne greške prilikom tumačenja u slučaju da je vrijeme pogrešno za 30+ minuta ... NEĆU.
Barem ne u slučaju natusa koji nije u astrološkim vodama #odjučer. Smatram da, nakon 1200 i kusur postova na astrološkom forumu, odgovornost po pitanju tačnosti vremena rođenja (relevantnosti karte) pripada prvenstveno vlasniku/ici natala. Pa ukoliko već sumnja u navedene faktore, neka pozove osobu/e koje mu/joj daju tumačenja da izvrše rektifikaciju natala.

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 25-02-2017 at 02:53..

Old 25-02-2017, 00:41   #2831
mina88
Obično gatalo

mina88's Avatar

mina88 je offline
Registrovan: Aug 2014
mina88 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
[Bmina88[/B], nemoj se unapred razočaravati. moj natal govori o slepilu, o invalidnosti i sl. ali ja sam se izborila da hodam, a nosim naočare i super s njima vidim. koliko god teške da su postavke, kroz neke nikad ni ne prođemo, a kroz neke prolazimo, ali se izborimo na kraju.
ja ne mislim da ćeš ti imati neke izuzetne teškoće po pitanju dece. Mesec ti je u sedištu u Raku i govori o majčinstvu, porodici. peta kuća ti isto počinje u Raku i njen vladar je ovaj Mesec. 8. kuća je u plodnom znaku. dalje gledano, imaš otežavajućih okolnosti. Lav zauzima celu 5. kuću. Sunce je u Jarcu sa Saturnom, pa su i vladari 11. Uran i Saturn u Jarcu, i Merkur čak kao simbol deteta i kuće zdravlja je u Jarcu. Neptun isto iz Jarca i Mars vladar 8. napada Mesec, ali i pored svega ovoga, ja ne tvrdila da ti nećeš imati decu.
neka pogleda još neko ko se bolje razume, ali mislim da će biti dece možda u kasnijem dobu života.
Hvala, rijanon
Sta da radim kad sam Jarac u horoskopu..kod nas sve nekako kasni... i ne samo da Jarac vec mi je skoro sve pod vladavinom Saturna i Marsa :P Bas me nervira, ali je tako

Old 25-02-2017, 02:10   #2832
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

ko zna zašto je to dobro! mlada si, polako.
ja sam malo starija od tebe, pa isto još nemam bebu ni muža. i to je ok.

Old 27-02-2017, 07:35   #2833
limunada
Druid

limunada's Avatar

limunada je offline
Registrovan: Aug 2007
limunada je na dobrom putu
Standardno

Marshmallow86, hvala sto si mi pogledala prvo sam pomislila da cu vjerojatno imat blizance zbog So0Me, Ma0Ju, Ve0Mo a i interesantno je sto i moj muz isto ima Ve0Mo, Ma0Ur, Ju0Sa samo ne znam tocno njegov vrijeme rodjenje, sto se tice spol djeteta treba se i gledati muski natal ne samo zensku natal

sto se tice direkcije znam da nije ovdje tema al cu ukratko napisati kada mi je Sunce bio egz. na nat. Ve nista znacajno nije bilo, kada mi je Ma stao na pl sam upoznala mog muza i odma smo se zaljubili na prvi pogled, kada je Ju stao na nat. acs ja se udala u 3mj. kod maticara a ljetos smo vjencali u crkvi.
jos malo ce mi Saturn biti egz. trigon na nat. Ve pa sam mislila moguce trudnoca jer mi saturn vlada 5. a venera vlada 8 no vidjet cemo...

Last edited by limunada; 27-02-2017 at 13:18..

Old 27-02-2017, 17:01   #2834
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Marshmallow86, hvala sto si mi pogledala prvo sam pomislila da cu vjerojatno imat blizance zbog So0Me, Ma0Ju, Ve0Mo a i interesantno je sto i moj muz isto ima Ve0Mo, Ma0Ur, Ju0Sa samo ne znam tocno njegov vrijeme rodjenje, sto se tice spol djeteta treba se i gledati muski natal ne samo zensku natal
Što se rođenja blizanaca/blizanki tiče;

"Za rodjenje blizanaca i visplodnih trudnoca brojni su aforizmi u tradiciji.

Uglavnom se svode na luminare i ascendent, odnosno, na njihovu poziciju u duplim znacima. Aq, takodje, u ovim stvarima igra ulogu duplog znaka zbog simbolike "gornjih i donjih" voda, odnosno, dvojnog nivoa ljudskog postojanja, horizonta materijalne duse i vertikale duha koja ga povezuje sa Bogom.

Dakle, ukoliko se MO, SO, asc te njihovi dispozitori ili planete sa kojima prave blizak aspekt, sve ili vecinoom, nadju u duplim znacima, osoba ce imati blizance ili cak troje i cetvoro istovremeno rodjene dece.

Ponekad, umesto asc u duplom znaku, uz duple luminare i vecinu planeta u duplim znacima, na mnogo istovremeno rodjene dece, ukazace i MC u duplom znaku.

Ptolomej daje neke specificne formule za broj i pol blizanaca pa kaze da ce se roditi dva ili tri decaka ukoliko majcin natal ima SA, JU i MA u dvotelesnim znacima u aspektu sa MO ili SO ili asc. Ovakvu situaciju naziva "geniturom kraljeva".

"Gracija" postoji kada su MO i VE povezane sa okcidentalnim ME svi u duplim znacima ( narocito ako je takav i asc, vladar V, tacka dece itd.) i ona ukazuje na dve ili tri blizanacke devojcice.

Uvek treba imati u vidu da Ptolomej posmatra izolovane faktore i da je bolje ove preporuke posmatrati u sirem kontekstu V kuce, odnosno, njenog vladara ili X kuce koja, kod njega, primarno ukazuje na potomstvo obzirom na ekstrapolaciju u odnosu na IV kucu, kucu predaka, gde se X sagledava kao mundana horoskopska oblast onih koji dolaze posle nas, dakle, nasih potomaka."

Quote:
sto se tice direkcije znam da nije ovdje tema al cu ukratko napisati kada mi je Sunce bio egz. na nat. Ve nista znacajno nije bilo, kada mi je Ma stao na pl sam upoznala mog muza i odma smo se zaljubili na prvi pogled, kada je Ju stao na nat. acs ja se udala u 3mj. kod maticara a ljetos smo vjencali u crkvi.
Dakle, krucijalno razdoblje što se tiče ljubavi/braka ti je bilo proljeće/ljeto 2016.

Što se tiče direkcija u tom vremenskom okviru;
direktovani ASC u Škorpiji, u terminima Jupitera
direktovano So 0 natalna Venera
direktovano So u znaku natalnog Mjeseca
direktovani Mo 0 vrh 7. polja
direktovana Fortuna u znaku natalnog ASC (nekih 4-5 stepeni od vrha 1. polja)
direktovani Jupiter u Vagi 0 natalni ASC

Što se tiče sekundarnih progresija;
progresivni Mo egzaktno na natalnom MC-iju (koji je u Mjesečevom domicilu)
progresivna Fortuna također u znaku natalnog MC-ija
progresivna So na natalnoj Veneri, ujedno i u znaku natalnog Mo
progresivna Venera u konjukciji sa vrhom 7. polja (doduše, ne egzaktnoj, al' opet )

Od navedenih direktovanih/progresivnih konjukcija sa markantnim natalnim tačkama, najupadljiviji mi je ovaj progresivni Mo u konjukciji s tvojim natalnim MC-ijem, koji je pak u znaku Mjesečevog domicila. Mada je i ostatak "ekipe" surađivao.

Quote:
jos malo ce mi Saturn biti egz. trigon na nat. Ve pa sam mislila moguce trudnoca jer mi saturn vlada 5. a venera vlada 8 no vidjet cemo...
Što se tiče direkcija/progresija, preporučujem da najprije gledaš šta se dešava sa natalnim i direktovanim/progresivnim Hajleg tačkama (ASC, MC, So, Mo, Fortuna).
Znači, gledaš da li izvjesna Hajleg tačka u direkcijama/progresijama dolazi u konjukciju sa nekom drugom Hajleg tačkom u natalu.
Primjer opisanog je konjukcija tvog progresivnog Mjeseca & natalnog MC-ija.

Također, obrati pažnju na promjene znakova i planetarnih termina direktovanih/progresivnih Hajleg tačaka.

Naravno, možeš posmatrati i šta se događa sa ostalim planetama, kao i eventualne promjene smjera kretanja progresivnh planeta (iz retrogradnog u direktno ili iz direktnog u retrogradno). Međutim, najprije obrati pažnju šta se dešava sa So, Mo, Fortunom, ASC i MC-ijem.

Što se tiče planetarnih odnosa, najprije tražiš planetarne konjukcije, pa tek onda planetarne aspekte.

Za pitanje potomstva preporučujem da posmatraš 5. polje, te 10./11. polje. Barem ukoliko u astrološkim predikcijama težiš ka nekim konkretnijim rezultatima, preciznijim prognozama. Osmo polje jeste sukcedentno polje, gdje planete u načelu imaju solidnu mogućnost djelovanja, međutim to ne mijenja činjenicu da je u pitanju polje malefične prirode, koje je, povrh svega u averziji sa Ascedentom.
I kao takvo nije u vezi ni sa seksom, niti sa transformacijom (u maniru "feniksa koji se rađa iz pepela"), a još manje sa potomstvom.
Na koncu, i kada gledamo derivatna polja, 8. polje natusa = 2. polje partnera aka polje partnerove pokretne imovine. S druge strane, 11. polje natusa = 5. polje partnera aka polje koje se u najvećoj mjeri vezuje za potomstvo.

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 27-02-2017 at 17:12..
Naši sponzori
Advertisement

Old 28-02-2017, 11:27   #2835
limunada
Druid

limunada's Avatar

limunada je offline
Registrovan: Aug 2007
limunada je na dobrom putu
Standardno

Hvala ti na pojasnjenju, samo nisam napisala seperaciju kako god dir. So je imo seperaciju sa Ve
I dalje mi ovo aplikacioni i seperacioni mi nije jasno negdje sam citala da su aplikacioni (ulazeci) najjaci aspekt i da oni imaju teznju da se ispunjavaju a separacioni (izlazeci) slabiji koja se ne mora ispuniti
I kako bi ti ovo za dir. So0Ve tumacila koja se nije desilo?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules