ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Sve što je potrebno astrologu Astro rečnik, astro simboli, literatura, tabele, korisni linkovi
kojih aspekata nemate?

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 21-01-2012, 19:46   #31
majabl
Druid

majabl je offline
Registrovan: Nov 2010
majabl je na dobrom putu
Standardno

ne znam, ali to je u ljudskoj prirodi, i nazadno mi je da to ne priznam i ne pokusam raditi na tome, pa ako uspijem uspijem.... a valjda je taj stav kod mene od viska opozicija ali to je vec druga tema...

Last edited by majabl; 24-01-2012 at 16:52..
Submit to Digg   Odsustvo aspekata Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-01-2012, 11:15   #32
coca
Veštac

coca's Avatar

coca je offline
Registrovan: Oct 2011
coca je na dobrom putu
Standardno

imam cak 17 kvadrata
i 6 sekstila,
i imam 9 trigona,
i 9 opozicija i
veliki krst u natalu
i da, tezak mi je zivot pun borbe
ali od mene to niko cuo nije, ne zalim se, zivim kao da su mi sve sami trigoni u natalu!
Iako, cesto u zivotu osetim ispred sebe kineski zid,
situacije koje ne mogu da promenim, i gde moram da prihvatim okolnosti...dosta cekam na ostvarenje zelja (saturn vl.11, u 1)
i taj veliki krst cini svoje...

Do sada ne videh u nicijoj karti toliko kvadrata, ...

Old 24-01-2012, 11:40   #33
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Little Warrior je offline
Registrovan: Dec 2007
Little Warrior će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by coca VIdi Poruku
imam cak 17 kvadrata
i 6 sekstila,
i imam 9 trigona,
i 9 opozicija i
veliki krst u natalu
ali od mene to niko cuo nije, ne zalim se, zivim kao da su mi sve sami trigoni u natalu!
situacije koje ne mogu da promenim, i gde moram da prihvatim okolnosti...dosta cekam na ostvarenje zelja (saturn vl.11, u 1)

Vala bas, gde god da okrenem glavu kad gledam tvoj natal sve neki kvadrati...
Ovo je tezak zivot sa pozitivnim stavom (vladar jupiter, jupiter u blizancima, mesec u strelcu opozicija jupiter)
Od tebe se trazi stalno trosenje energije, ako se ne trosi dovodi do problema ili zdravstvenog ili u smislu realnih prepreka...stalne promene, volja za njima ili nasilne promene...

Ja mogu da se "pohvalim" totalnim odsustvom kvadrata. Ni jedan jedini u natalu. Dok pokrenem dupe vec se smrkne...sto zbog vladara 1 u 12, sto zbog odsustva kvadrata koji teraju na akciju...

MOju kartu su zato silovale opozicije....hocu li levo ili desno...gore ili dole...sad ili posle...To sa opozicijama je kao da me je neko pitao:"a koju stranu mozga vise volis, levu ili desnu? Biraj, pa kad izaberes da amputiramo jednu!"

Old 24-01-2012, 11:54   #34
Tratincica84
Veštac

Tratincica84's Avatar

Tratincica84 je offline
Registrovan: Nov 2011
Tratincica84 je na dobrom putu
Standardno

Ja... 15 kvadrata zeznula me Coca za dva , 9 trigona, 9 sekstila, 5 konjukcija, 4 opozicije ... kontam borac jesam,ali imam to kad krenem da mi fali da zavrsim posao koji sam zapocela...mada ne uvek, nekad kad zapnem ne mozes me zaustaviti dok ne bude gotovo...

Old 24-01-2012, 16:04   #35
andjelikadepeures
Mag

andjelikadepeures's Avatar

andjelikadepeures je offline
Registrovan: May 2010
andjelikadepeures će postati poznat uskoroandjelikadepeures će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by coca VIdi Poruku
imam cak 17 kvadrata
i 6 sekstila,
i imam 9 trigona,
i 9 opozicija i
veliki krst u natalu

18 kvadrata
eto, nisi najgora od sve dece

http://imageshack.us/photo/my-images/33/kvadrati.gif/

Old 24-01-2012, 18:52   #36
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
Registrovan: Dec 2009
kanon je na dobrom putu
Standardno

ODSUSTVO TROUGLOVA GLAVNIH ASPEKATA ukazuje da neće biti onih situacija kada se kaze "zna zasto se rodio", koje se nametnu da jednostavno čovek ubere sa grane, pa oseti zadovoljstvo života ili će takvih situacija biti premalo. život može liciti na cećitu borbu, potvrdjivanje, rad i samo rad, a rezultat svega tek nekakav. životne napetosti mogu postati toliko breme pa se može desiti da odustane i ne cini gotovo ništa, ili da pronadje neku jednostavniju radnju, koja cesto zna da odvede u kriminal. život bez osmeha.

Eto ja u svom natalu nemam trigona (osim sa ACom i Mcom) I potpisujem napisano. Osim kriminala. To ne znm niti bih mogla. I osmijeha . E to nije istina. Osoba sam koja se voli smijati i uvijek sam nsmijesena (osim ponekad, znate vec ).

Old 24-01-2012, 22:20   #37
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

9 kvadrata
4 trigona
5 sekstila
2 inkonj.
1 opoz.
1 konj.

Kakva čudna kombinacija. Jedino si mislim, zašto imam ovoliko ovih malih aspekta? Čak tri semisekstila.

Old 25-01-2012, 01:15   #38
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
kanon je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by CARAPICA VIdi Poruku
9 kvadrata
Jedino si mislim, zašto imam ovoliko ovih malih aspekta? Čak tri semisekstila.
To je i moje pitanje? Tih pokusekstila imam i ja masu? Trebam li, u odsustvu trigona obratiti paznju na njih, i sta oni govore u mom natalu?

Old 25-01-2012, 01:24   #39
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Našla sam nešto, juhuh

ukazuje na “samo jedan korak” koji mora biti učinjen da bi natus postigao ono što je opisano u težnjama sekstila i trigona, da bi uzeo nešto što mu je ispred nosa i da bi iskoristio šansu koja je predstavljena u horoskopu. Jednostavno rečeno, ovo je potez koji natus treba da učini da bi postigao nešto i možemo ga posamatrati kao šansu. Da nema ovog aspekta, događaj bi se odvijao bez natusovog naprezanja, bio bi neminosvnost, natus ga ne bi ni doživjeo kao šansu i priliku.
Planete koje grade polusekstil, pokazaće šta to osoba treba da uradi da bi postigla određeni cilj i iskoristila pruženu priliku.
Za razliku od inkonjunkcije, ovdje ne postoji mogućnost da stvar krenu niz brdo, da se uzaludno ulaže energija,da se gomilaju prepreke. Ipak, osoba sa ovim aspektom konstantno ima osjećaj da bi nešto moglo da krene niz brdo.
U zavisnosti koje planete su u aspekt uključene, on može biti blago napet ili blago harmoničan a međusobni odnos planeta je: vladar i sluga, baš kao što je i sam aspekt opisan kroz nastajanje šanse i očekivanje da stvari krenu pogrešnim tokom. To ovom aspektu daje narav Mjeseca, promjenjiv i fluktuirajući karakter.
Advertisement

Old 25-01-2012, 01:34   #40
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
kanon je na dobrom putu
Standardno

Hvala CARAPICE .
Obratit cu onda paznju i na njih. Zvuci ohrabrujuce.

Old 31-01-2012, 10:24   #41
Tratincica84
Veštac

Tratincica84's Avatar

Tratincica84 je offline
Registrovan: Nov 2011
Tratincica84 je na dobrom putu
Standardno

Ljudi sta bi rekli za ovu kartu, ja koliko god karata do sada da sam otvarala nikad nisam videla da je ovako sve u konjukcijama i opozicijama....
http://www.dodaj.rs/f/d/20/2UcuSKFf/zarko.gif

Old 19-02-2012, 17:42   #42
spomenka
Druid

spomenka's Avatar

spomenka je offline
Registrovan: Nov 2009
spomenka je na dobrom putu
Standardno

Mene zanima kaj kod mene daje odlazak iz krajnosti u krajnost, ali doslovce u svemu? Evo npr. kod učenja, ja ili ću naučiti sve ili neću naučiti ništa... kod sviđanja; ili će mi se netko toliko sviđati da ću se sva stresti ili ga neću niti primjetiti; znači sve intenziviram, i sve mora biti jako, ulazim u sve sto posto... I onda se znam osjećati dosta neuravnoteženo jer ne znam odrediti mjeru, a kad ju odredim to je onda nakon dosta vremena provedenog u stanju neravnoteže i time iscrpljivanja same sebe... U svemu pretjerujem i onda kad se suočim sa novom situacijom u početku sam sklona pretjerivanju i dugo mi treba ne bi li se uravnotežila i bila kao većina, znači dosta sam neuravnotežena u novim okolnostima... Hm...
Jeli to zbog t-kvadrata, a premalo sekstila možda?
Imam veliki zemljani trigon. On bi kao trebao dati ravnotežu, ali ja ju slabo osjećam...

Old 28-02-2012, 21:05   #43
mimi
Obično gatalo

mimi's Avatar

mimi je offline
Registrovan: Nov 2007
mimi je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by spomenka VIdi Poruku
Mene zanima kaj kod mene daje odlazak iz krajnosti u krajnost, ali doslovce u svemu? Evo npr. kod učenja, ja ili ću naučiti sve ili neću naučiti ništa... kod sviđanja; ili će mi se netko toliko sviđati da ću se sva stresti ili ga neću niti primjetiti; znači sve intenziviram, i sve mora biti jako, ulazim u sve sto posto... I onda se znam osjećati dosta neuravnoteženo jer ne znam odrediti mjeru, a kad ju odredim to je onda nakon dosta vremena provedenog u stanju neravnoteže i time iscrpljivanja same sebe... U svemu pretjerujem i onda kad se suočim sa novom situacijom u početku sam sklona pretjerivanju i dugo mi treba ne bi li se uravnotežila i bila kao većina, znači dosta sam neuravnotežena u novim okolnostima... Hm...
Jeli to zbog t-kvadrata, a premalo sekstila možda?
Imam veliki zemljani trigon. On bi kao trebao dati ravnotežu, ali ja ju slabo osjećam...
To je preterana potreba za hedonizmom i da posledica je tvojih jakih planeta i njihovih aspekata koji te mogu pretvoriti u Majku Terezu ili kvalitetnu sponzorusu.

Old 29-02-2012, 17:51   #44
spomenka
Druid

spomenka's Avatar

spomenka je offline
Registrovan: Nov 2009
spomenka je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mimi VIdi Poruku
To je preterana potreba za hedonizmom i da posledica je tvojih jakih planeta i njihovih aspekata koji te mogu pretvoriti u Majku Terezu ili kvalitetnu sponzorusu.
Fuj! Ja sam fino odgojena... I kulturna djevojka... Radije bih bila kruha gladna nego da mi netko bude sponzor!

Nemoj ovo shvatiti kao da se ljutim na tebe i tvoje tumačenje, samo me vrijeđa ovaj zadnji dio tvog teksta, jer mi je to odvratno, mislim takve cure, a bogami i dečki!

Mislim da kvalitetnu sponzorušu daje ipak nešto drugo u natalu, ali ovo nije tema za to...

Sve pet! Jer znam da si ovo uzela kao dobar primjer da mi objasniš tu moju krajnost, koja se doduše ne događa stalno, već ponekad... Nedavno sam bila u tome stanju, pa sam sve generalizirala... To su definitivno bili krivi tranziti za to moje stanje... Sad je sve pet!

Last edited by spomenka; 29-02-2012 at 19:14..

Old 19-12-2012, 19:44   #45
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Registrovan: Jan 2010
Rabiosa je na dobrom putu
Standardno

Meni su sve nade položene u So0Me 90Ma, mislim da mi je i Kepler to izračunao kao najjači aspekt. Dobar je još i Ma120Mo, ostali aspekti su onako pomalo bezveze, širi orbisi separacija. Zbog So0Me nema odsustvo konjukcija ali ipak bih volela da sam "dobila" neku jaču konjukciju, jer je istina to što za nedostatak konjukcija kažu, a ovo "ladolež ili debil" nisam jer imam teške aspekte koje volim više od nekih dobrih.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules