ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Sve što je potrebno astrologu Astro rečnik, astro simboli, literatura, tabele, korisni linkovi

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 20-09-2010, 18:32   #151
supernova
Obično gatalo

supernova's Avatar

supernova je offline
Registrovan: Nov 2007
supernova će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by zujalica VIdi Poruku
Da li u razmatranje uzimate i stepen na kome se nalazi Ve tj. Mo ? Cini mi se da neke stvari u opisima stoje, a neke ne, pa zato pitam... Mozda je stepen taj koji pravi tu razliku. Moja ljubav ima Ve u Lavu i dosta toga stoji..., ali npr. on ne voli zlato !
Sigurno da stepeni imaju veze, takodje i aspekti sa drugim planetama kao i kuca u kojoj se nalazi venera...

Na primjer, za VE u lavu se vezuje ljubav prema zlatu, zbog njegove boje, sjaja i simbolike sunca, ali ne mora se uvijek potrefiti doslovno da voli sve, moze se ta "moc" odraziti na unutrasnjem planu, pa recimo da covjek voli zenu koja je mocna, sjajna iznutra ili koja ga cini da se u njenom prisustvu osjeca mocnim...jednostavno kada je vidi kao da ga sunce ogrije...VE u lavu obično ima tople mačije oči, što je opet simbolika svjetla, sunca...tako da muškarac sa VE u lavu voli ženske oči koje blistaju...itd...
Submit to Digg   Mesec i Venera kod *decaka* Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 20-09-2010, 20:04   #152
djurafigura
Druid

djurafigura's Avatar

djurafigura je offline
Registrovan: May 2010
djurafigura je na dobrom putu
Standardno

Morala sam da proverim gde su Me i Ve kod totalno mog tipa muškarca...Ve u Strelcu, a Mo u Lavu (So u Vagi)..šteta što je oženjen :-)))
http://img826.imageshack.us/img826/7...manjavidic.jpg
Evo još jedan...Ve u Raku, Mo u Vodoliji, (So u Blizancima)
http://img214.imageshack.us/img214/2...rthmillert.jpg

Last edited by djurafigura; 21-09-2010 at 13:02..

Old 21-09-2010, 01:12   #153
nena peric
Veštac

nena peric's Avatar

nena peric je offline
Registrovan: Jun 2010
nena peric je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Bosnian GirL VIdi Poruku
supernova...evo ja sam totalna suprotnost veneri u lavu ...imam crnu kosu (farbanu), vecinom ravnu, volim tamniju boju i takodjer se tako nosim...roza boja,crna, crvena..

sta mi preporucujes da napravim..? malo uvijem kosu, kupim neku zlatnu, zuckastu majcu.., nosim vecinom srebro..da pocnem nositi zlato,,neki zlatni lancic, prsten?? sta zena nece napraviti za muskarca!!! takodjer ima mo u biku..
Bosnian,licno poznajem muskarca koji ima veneru u lavu (10.kuca) i mesec u biku (7.kuca)

Ne voli zlato! 100 posto. Tacno je da je oduvek voleo lepe i zgodne devojke,koje se lepo oblace i koje su primecene! Vitke i lepe...
Ono sto nikada nije voleo kod devojaka: plavu blajhanu kosu, tonu sminke, neukusno oblacenje ("kicericu"), kovrdzavu kosu, previse nakita itd...
Nadam se da sam ti malo pomogla,jer mnogo dobro poznajem ovog muskarca. Njegov tip devojke je vise "fancy"- odnosno moderna, lepa i zgodna devojka, koja je primecena! Venera u lavu ne znaci uvek da je zlato sve sto sija, ali sigurno znaci da devojka mora biti atraktivna!

moja natalna http://img210.imageshack.us/img210/3198/mojanatalna.gif

Old 21-09-2010, 10:41   #154
tori
Veštac

tori je offline
Registrovan: Dec 2008
tori je na dobrom putu
Standardno

Mom dragom i Mo i Ve u biku u 12...a dobio je Vagu/lav...
Jel to on trazio dobru zenu i domacicu? Pa to je i dobio

Old 21-09-2010, 19:11   #155
nena peric
Veštac

nena peric's Avatar

nena peric je offline
Registrovan: Jun 2010
nena peric je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by cmokic78 VIdi Poruku
Čekaj Neno Venera u Lavu jeste fancy pa jel si videla onu devojku u primeru - ona je gorda i ima stav - e sada postoje niži i viši tipovi ljudi, to što ti opisuješ to je kamiomdžijski san - a shvatam da tvoj prijatelj nije autoprevoznik!
Cmokic, naravno da nije! Ha,ha,ha, mozda nisam dobro objasnila
Htela sam samo da objasnim Bosnian, da ne mora da znaci da voli zlato,plavu kosu (sto bi inace predstavljalo teorijski veneru u lavu), ali sigurno da taj sa venerom u lavu nece nikad biti sa nekom "grobinom" od devojke , jer je venera u lavu - lepa, zgodna, atraktivna zena, odnosno zena zmaj!
Ali zavisi i od drugih aspekata, eto taj sto sam ga ja opisala nikada nije imao plavusu i nevoli zlato, ali je uvek imao top-modele od devojaka...To je isto venera u lavu

moja natalna http://img210.imageshack.us/img210/3198/mojanatalna.gif

Old 22-09-2010, 10:29   #156
betys
Obično gatalo

betys je offline
betys je na dobrom putu
Standardno

Kakva bi bila kombinacija mjesec u strijelcu, venera u škorpionu? vatra - voda. Mjesec u strijelcu voli jedno, a venera - drugo,.hmmm. šta se ovdje događa? Mjesec u 4. kući, venera u 3.
Šta mislite cijenjeno društvo?
Naši sponzori
Advertisement

Old 23-09-2010, 18:43   #157
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Registrovan: Nov 2009
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

trebaju mi dvije kombinacije:

VE u raku i MO u ribama

Ve u biku, i MO u vagi

Old 27-09-2010, 10:55   #158
cesarica
Druid

cesarica's Avatar

cesarica je offline
Registrovan: Jul 2008
cesarica će postati poznat uskoro
Standardno

Muskarac sa Ve u Skorpiji 180 Saturn i totalna kontradiktornost Mo u Raku? Devojka i zena su tu nepomirljive, dve suprostavljene i apsolutno razlicite uloge... Mozda svoju emociju otkriva tek zeni, dok Veneri pusta samo da ga zavodi, ali distanciran emocionalno?

Old 27-09-2010, 13:05   #159
dijana819
Švrća

dijana819's Avatar

dijana819 je offline
Registrovan: Jul 2010
dijana819 je na dobrom putu
Standardno

analiziram kartu jednog lika i zanima me da li sam na dobrom putu

Mo mu je u vagi u 12k, Ve je u 3k u jarcu, moram dodati i vladara 7k da bi prica bila kompletnija- on je Ma, nalazi se u devici u 11k. inace Mo i Ve su 90.
da li dobro povezujem ako kazem da devojku upoznaje u knjizari (Ve u 3k), goticarka, dakle sva u crnom i starija (inace je i jarac :P). posto su Ve i Mo 90, veliki je jaz izmedju njegove slike zene i devojke, odnosno onoga sto ga privlaci i sustinski mu treba, ispunjava ga. Pomenuti kvadrat dve planete moze sugerisati i na zamenu jedne devojke drugom (postoji devojka koja je u simbolici Ve, ali se pojavljuje druga u simbolici Mo (sa kojom sve pocinje tajno- Mo u 12k, zbog koje se raskida veza). dodatni momenat je i Satr koji gazi na Mo i pravi 90 sa Ve. vladar 7k, Ma je u devici (druga devojka je devica), nalazi se u 11k (ona dolazi sa strane prijatelja i njih dvoje su prvobitno prijatelji). inace, njoj je Ve u vagi. cini mi se da sve ovo ima smisla... ispravite me ako gresim

Old 27-09-2010, 13:39   #160
Fiorellino
Obično gatalo

Fiorellino's Avatar

Fiorellino je offline
Registrovan: Jul 2010
Fiorellino je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by cesarica VIdi Poruku
Muskarac sa Ve u Skorpiji 180 Saturn i totalna kontradiktornost Mo u Raku? Devojka i zena su tu nepomirljive, dve suprostavljene i apsolutno razlicite uloge... Mozda svoju emociju otkriva tek zeni, dok Veneri pusta samo da ga zavodi, ali distanciran emocionalno?
Nije kontradiktornost, ja bi rekla, ne nuzno suprodstavljene uloge. Mada je Ve 180 Sa sam po sebi izazovan, ali ako izabere devojku sa razlikom u godinama (znatno mladju ili stariju), to se malo ublazava... Ipak je trigon u pitanju, zajednicka je emotivnost, posesivnost i potreba za potpunim predavanjem; mada sa Ve uvek mala doza rezerve i skrivanja sostvenih (burnih) emocija, u braku veci sklad i lakse predavanje.
To je moje vidjenje...

Old 27-09-2010, 13:47   #161
cesarica
Druid

cesarica's Avatar

cesarica je offline
Registrovan: Jul 2008
cesarica će postati poznat uskoro
Standardno

U pravu si, trigon je po znaku iako formalno ne zbog presirokog orbisa ali isti je element, to sam i ja mislila da se na kraju ipak svede na isto, samo Ve trazi vise fatalnosti a Mo predavanja, iako je Mo90Pl pa nekako opet dodje na isto, posesivnost silna zajedno ili ne.... Razlika u godinama stoji.

Old 27-09-2010, 15:03   #162
limunada
Druid

limunada's Avatar

limunada je offline
Registrovan: Aug 2007
limunada je na dobrom putu
Standardno

[quote=alea;207512]Šta da pišem o egzaltiranoj VE u Ribama...
To je devojka - prava žena nežna, ženstvena, krhka, kao vila iz bajke, najčešće plavokosa, snenih očiju, dugih trepavica, blaga, emotivna i saosećajna, bespomoćna, nikad gruba, kao da je sada ustala sa zrna graška. Ona nije napadna, nikad provokativna, ima izraženu emotivnost i brižnost, u ljubavi je posvećena, ne zavodi već biva zavedena, inspiriše da se o njoj sanja i mašta,, kada je vidiš, i u snu o njoj misliš...

Ona je lepa kada spava, kada sanjari, zamišljena mašta...žena koja ume da zaplače ali da je niko ne vidi, koja ne pravi scene, i koja mami svojom ženstvenošću. Ona je saosećajna i brižna, neguje druge, pomaže im u nevolji...u postelji se sva predaje ljubavi. Ne oblači se napadno, ali ume da zavede i poseduje posebnu dozu erotike, zbog NE u Škorpiji. Ona je skoro sva napravljena od pene, i potreban joj je muškarac da je čuva, štiti i pazi, da je vodi kroz život jer je često bespomoćna...

[quote]

jel se to odnosi samo kod muski? posto ja imam VE u ribama i moja sestra
ali nekada znamo bit gruba,nit nemamo dugih trepavica..uh da ne pricam provokatna

Old 28-09-2010, 22:25   #163
mi21
Švrća

mi21 je offline
mi21 je na dobrom putu
Standardno

Da li treba da me zabrine njegova venera u ribama u 12om polju? Jeste da je u sedistu, ali 12 kuca me brine. pri tome je mesec u biku u prvoj kuci. Dugo smo zajedno, ali nikad nemam osecaj da znam sve o njemu. evo njegove natalne http://i53.tinypic.com/919o29.gif
Hvala unapred na odgovoru.
Evo i moje natalne, ako nesto znaci http://i53.tinypic.com/ele3hc.gif

Old 29-09-2010, 17:08   #164
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Registrovan: Nov 2009
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by mi21 VIdi Poruku
Da li treba da me zabrine njegova venera u ribama u 12om polju? Jeste da je u sedistu, ali 12 kuca me brine. pri tome je mesec u biku u prvoj kuci. Dugo smo zajedno, ali nikad nemam osecaj da znam sve o njemu. evo njegove natalne http://i53.tinypic.com/919o29.gif
Hvala unapred na odgovoru.
Evo i moje natalne, ako nesto znaci http://i53.tinypic.com/ele3hc.gif
kao prvo venera tu nije u sjedištu, već je u duploj ezgaltaciji - ribe i 12 polje, mjesec u biku je također u ezgaltaciji, možda je dominatnan i malo presamouvjeren u sebe?

to što imaš utisak da ga nekada ne poznaš je iz više razloga:
-vladar asc je mars u 12 u ribama,
- so je u 12,
,ve u 12

a sve planete u ribama, skrivene, nikad nećeš moći da saznaš sve o njemu jer je takva osoba. Također ima i SA u ezgaltaciji, previše planeta u ovakvim položajima mogu dati previše samouvjerenu osobu koja može tlačiti slabijeg od sebe, ali i ne mora.

Ne sviđa mi se konjukcija MA i So u ribama u 12, jel sklon nasilju, agresivnosti?

Old 29-09-2010, 18:21   #165
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
ganci je na dobrom putu
Standardno

Mi21, toliko planeta u 12oj, pa jos i venera kao vladar sedme... Ja barem ne znam sa takvim osobama...
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules