ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Sve što je potrebno astrologu Astro rečnik, astro simboli, literatura, tabele, korisni linkovi

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 22-12-2012, 12:08   #1501
NOVICSLAVICA
Druid

NOVICSLAVICA je offline
Registrovan: Mar 2009
NOVICSLAVICA će postati poznat uskoro
Standardno

MICHAEL-Uz duzno postovanje tebe odnosno tvog jakog karaktera i rodjenjem pruzene mogucnosti da se menjas i na brzaka da donosis odluke moras razumeti ANDRIJU 90*da on to ne moze.

Znam po sebi. ENZO je na bla..bla. napisao nesto o devicama sto ima istine.
Svesni smo mi nasih felera samokriticni smo i prema sebi i drugima. Nosimo u sebi neki veliki grc koji nam ne dozvoljava da se opustimo i budemo otkacene ,nemoralne,drske,neodgovorne.
Mozda je u stvari to nas kvalitet.
Advertisement

Old 22-12-2012, 13:13   #1502
lilithsco
Obično gatalo

lilithsco's Avatar

lilithsco je offline
Registrovan: Feb 2011
lilithsco je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lahadima VIdi Poruku
Mnogi verovatno jesu. Ovi koje ja poznajem sa tim položajem su STVARNO, onako istinski dobri ljudi, idealisti, veruju u bolje sutra. Veruju u ljude. Moja mama ga ima, i njoj šta god da se kaže ona viče "ko zna zašto je to dobro" Imaju neke svoje principe kojih se drže, kao i moral. Mislim, sve ovo pišem uopšteno, jer se podrazumeva da zavisi i od ostatka karte, kakav je jupiter itd.

Svi su različiti kao osobe, ali jedno im je zajedničko - nikad nikoga ne bi prevarili, sve ih krasi poštenje... Moj drug koji ga ima uopšte ne može da shvati kako neko može da ukrade nešto, njegov mozak jednostavno tako ne radi... Dobroćudan je jako. Mesec=duša u strelcu, ma divota
potpisujem! ljudi s MO (dušom) u Strijelcu su predivni...
Submit to Digg   Mesec i Venera kod *decaka* Reply With Quote

Old 22-12-2012, 13:48   #1503
euroneuro
Druid

euroneuro's Avatar

euroneuro je offline
Registrovan: Sep 2012
euroneuro je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Mnogi verovatno jesu. Ovi koje ja poznajem sa tim položajem su STVARNO, onako istinski dobri ljudi, idealisti, veruju u bolje sutra. Veruju u ljude. Moja mama ga ima, i njoj šta god da se kaže ona viče "ko zna zašto je to dobro"
Moja stara takodjer ima Mo u Strijelcu i ovo sto si napisala se 100% odnosi i na nju.Nepopravljivi dobrotvor,humanista,optimista,borac(dobro ima Ma na Acu u Jarcu),o idealizmu da ne govorim("vratice se sine Komunizam kad tad,pocrkace ove nacionalno kriminalne hijene kad tad" )

Old 22-12-2012, 18:25   #1504
Lily
Obično gatalo

Lily's Avatar

Lily je offline
Registrovan: Apr 2012
Lily je na dobrom putu
Smile

Quote:
Mnogi verovatno jesu. Ovi koje ja poznajem sa tim položajem su STVARNO, onako istinski dobri ljudi, idealisti, veruju u bolje sutra. Veruju u ljude. Moja mama ga ima, i njoj šta god da se kaže ona viče "ko zna zašto je to dobro" Imaju neke svoje principe kojih se drže, kao i moral. Mislim, sve ovo pišem uopšteno, jer se podrazumeva da zavisi i od ostatka karte, kakav je jupiter itd.

Svi su različiti kao osobe, ali jedno im je zajedničko - nikad nikoga ne bi prevarili, sve ih krasi poštenje... Moj drug koji ga ima uopšte ne može da shvati kako neko može da ukrade nešto, njegov mozak jednostavno tako ne radi... Dobroćudan je jako. Mesec=duša u strelcu, ma divota
Jeste! Tacno! Bas si lepo opisala!

Old 23-12-2012, 02:24   #1505
Michael
Guest

Quote:
Originally Posted by NOVICSLAVICA VIdi Poruku
MICHAEL-Uz duzno postovanje tebe odnosno tvog jakog karaktera i rodjenjem pruzene mogucnosti da se menjas i na brzaka da donosis odluke moras razumeti ANDRIJU 90*da on to ne moze.

Znam po sebi. ENZO je na bla..bla. napisao nesto o devicama sto ima istine.
Svesni smo mi nasih felera samokriticni smo i prema sebi i drugima. Nosimo u sebi neki veliki grc koji nam ne dozvoljava da se opustimo i budemo otkacene ,nemoralne,drske,neodgovorne.
Mozda je u stvari to nas kvalitet.
Ja sam Andriji vec napisao da nijedna promena u zivotu nije laka i ne menja se nista na brzinu. Sve se radi vremenom. Ja sam Saturnov potomak i znam sta znaci rad kroz vreme.

Svako moze sebe da izmenja, sve je pitanje volje. Neko to jednostavno ne zeli ili ne ume. Ako neko ne ume nesto da uradi potrazi se pomoc, ali promena je moguca. A osoba mora da izrazi zelju za njom. Ako je osoba uverena da sebe ne moze promeniti onda ona to nikada i nece postici.

Old 23-12-2012, 09:08   #1506
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoroibis će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Michael VIdi Poruku

Svako moze sebe da izmenja, sve je pitanje volje. Neko to jednostavno ne zeli ili ne ume. Ako neko ne ume nesto da uradi potrazi se pomoc, ali promena je moguca. A osoba mora da izrazi zelju za njom. Ako je osoba uverena da sebe ne moze promeniti onda ona to nikada i nece postici.
Bravo

Dobro za procitati:

http://www.aaperry.com/index.asp?pgid=73

"Personally, I abhor typologies, even astrological ones that reduce people to signs or planets, e.g., he’s a Scorpio, or she’s a Neptunian. Typologies tend to be reductionistic, linear, simplistic, static, objectifying, pathologizing, and dehumanizing. I think people are better described as stories because stories are complex, nonpathologizing, have movement built into them, and symbolize a process of change that leads toward resolution of conflict and growth of character"

"In effect, stories are built up from meanings that are inferred from experience. Because many of these constructs were laid down in childhood, and thus form the bedrock of our personal theory of reality, they are necessarily narrow, arbitrary, and distorted. Worse, they can be grim, false, and self-limiting"

Last edited by ibis; 23-12-2012 at 10:52..

Old 23-12-2012, 10:41   #1507
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Andrija90 VIdi Poruku
I da, saturn ima najmanje veze sa promenom, jer je najrigidnija planeta.Skorpija ima...
Najveci nosioci promena su vodolija i Uran, mislim da ces se sloziti
Ali i svaka druga planeta takodje nosi promenu, u skladu sa svojim tranzitima.

Old 23-12-2012, 10:56   #1508
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Standardno

Quote:
Ne ,apsolutno se slazem sa tobom da je i svaka planeta nosilac promena u necijem horoskopu, ali te promene ne dolaze kao rezultat necije volje, vec samo kao rezultat evolutivnog procesa horoskopa, tj. natalne karte.Npr. neko ima sunce u zatvorenoj skorpiji, ali vremenom to sunce progresijama dolazi u strelca koji je otvoren za novo.Dakle, ja samo hocu da kazem da je to kao "uzmi i menjaj se" fraza ljudi koji misle da imaju tu spsobnost ali u stvari nisu ni svesni te cinjenice da je to samo deo neceg viseg, da ne kazem delo Boga.

.
Evolucija nije zagarantovana, ona zahteva trud...ima mnogo ljudi koji stalno ponavljaju iste sablone, iste greske...
Negirati ljudsku sposobnost za promene, i to kod SVAKOGA, je negiranje ljudskosti, negiranje bilo kakvog smisla postojanja, a mislim da Bog nije zeleo marionete vec bica slobodna sa biraju.

Licno, i ne vidim nijedan drugi smisao u astrologiji osim UVIDA u mogucnost promene. Inace, sta, konstatovacemo da neko ne ume da se organizuje (Ma 90 Sa) i zato udara glavom u zid kada nesto zeli? Ili bilo sta drugo? I treba da se pomiri s tim? Da odustane od pokusaja? Pa to je depresivno.

Recimo tvoja Ve u devici...Ako je koristis negativno, uvek ces biti nesrecan u ljubavi, uvek traziti savrsenstvo koje je nemoguce, uvek odbijati da se prepustis...ali ako je pretvoris u pozitivnu, neznu brigu za voljena bica, ona nece biti problem
Imam drugaricu sa So u vagi i Ve Vi...promenila se...mnogo je briznija sad, ranije je bila ultra sebicna, i mnogo je lepse i lakse sa njom.

Last edited by ibis; 23-12-2012 at 11:11..
Naši sponzori
Advertisement

Old 23-12-2012, 11:24   #1509
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Standardno

Quote:
Uh..teske reci i teske recnice

Hehe, ti si poceo

P.S e ali to ti pricam kako ja od moje venere u devici da napravim veneru u lavu i li vagi, ili raku kada nemogu iz svoje koze?
Sustina je da napravis Veneru, ako me razumes, da napravis maksimum onoga pozitivnog sto planeta simbolizuje, a znak ce samo opisati nacin, nista vise.
Nije svejedno hoces li tvoja Ve biti ispoljena kao vecito dzangrizalo, ili ce biti ispoljena kao realan trud (Vi) da odnosi budu bolji.
Covek zivi unutar nekih parametara, u krajnjoj liniji mi jesmo materijalna bica, ali to nas ne sprecava da biramo unutar tih parametara...

Old 23-12-2012, 11:36   #1510
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Standardno

Quote:
Pa aj sad ramisljaj logicno.Devica je znak koji je suv, kojom vlada merkur-razum.Venera emocijama zakljucuje i ona ne poznaje te principe.Kako da napravish najbolje od te device kada je to nemoguce?Ja ti samo kazem da je moguca sledeca ideja, venera jeste u devici, ali ce vremenom preci u vagu i tu je ona ok, i dobro ce moci da ispolji svoje sposobnosti i na kraju ce se promeniti.A to je rezultat promene koja je nastala izvan nase kontrole...
Ja razmisljam logicno.
Evo da banalizujem...ako imas tri jaja, mozes da ih skuvas, da napravis pitu, mozes da ih pustis da se pokvare, mozes da zamolis nekog da ti ispece ako ne umes...sta god...ali kako god da iskoristis ta jaja, uvek ce biti osnovno, tri jaja...a tvoj je izbor sta ces da smuckas

Dato nam je sta nam je dato, a nas je izbor sta cemo da uradimo sa tim.

Old 23-12-2012, 11:52   #1511
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Standardno

Quote:
Ta banalizacija je apsurdna.Mogu to da kazem ovako: mozesh da upotrebish ta tri jaja da napravish vrhunsku tortu (venera u biku), ili da napravish neku glupu tortu (venera u devici), jer zasto?Pa zato sto su tvoje sposobnosti takve, ti ne mozesh van njih...Obicno zagovornici tih stavova da je promena moguca iznutra ne shvataju kakve ni to konsekvence imalo po sve ostalo.

Evo nemora da bude ova tema, ti hocesh da kazesh da osoba koja je nestrpljiva (npr. aspekt merkur90uran) moze da dodje i jednog dana kaze: "a nema frke, sada cu da budem strpljiva i analiticno cu da razmisljam..."...ne ide to.Samo jednog dana kada se ostavare uslovi za promene, covek odlucuje da li ce ih prihvatiti ili ne, a te promene nisu moguce u bilo kom trenutku i bilo gde...
Andrija, prvi uslov za promenu je svest o sebi, a drugi zelja za promenom. Bez ta dva uslova promena nikada nece doci, pa ogroman broj ljudi umire bez ikakve svesti o sebi, uprkos svim mogucim tranzitima, progresijama itd.
Osoba koja ima svest o svojoj nestrpljivosti, ili bilo cemu drugom, nalazi se u polozaju da sebe kontrolise,i samim tim bira, umesto da samo reaguje kako je naucila.
I kako je rekao Michael, promena nije ni laka ni brza.
Slazem se s tobom da je astroloski moguce uvideti kada je neka promena u fokusu, ali seme promene mora biti posejano u nasoj svesti, ili ona nece doci.
Ti si veoma mlad i pametan decko, bilo bi mi zaista zao da prihvatis fatalisticka stanovista koja su veoma ogranizcavajuca.
No necu da te ubedjujem. Ako zelis procitaj onaj clanak na linku koji sam postavila.

Old 23-12-2012, 12:07   #1512
Princess77
Čarobnjak

Princess77's Avatar

Princess77 je offline
Registrovan: Mar 2010
Princess77 će postati poznat uskoroPrincess77 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by ibis VIdi Poruku
Ja razmisljam logicno.
Evo da banalizujem...ako imas tri jaja, mozes da ih skuvas, da napravis pitu, mozes da ih pustis da se pokvare, mozes da zamolis nekog da ti ispece ako ne umes...sta god...ali kako god da iskoristis ta jaja, uvek ce biti osnovno, tri jaja...a tvoj je izbor sta ces da smuckas

Dato nam je sta nam je dato, a nas je izbor sta cemo da uradimo sa tim.
Quote:
Ta banalizacija je apsurdna.Mogu to da kazem ovako: mozesh da upotrebish ta tri jaja da napravish vrhunsku tortu (venera u biku), ili da napravish neku glupu tortu (venera u devici), jer zasto?Pa zato sto su tvoje sposobnosti takve, ti ne mozesh van njih...Obicno zagovornici tih stavova da je promena moguca iznutra ne shvataju kakve ni to konsekvence imalo po sve ostalo.
Zanimljivo mi je ovo sto ste rekli pa cisto da se ubacim sa svojim misljenjem, nadam se da ne smetam.

Slazem se sa Ibis da ako imas tri jajeta tvoj je izbor kako ces da ih smuckas.
Ali ako imas samo ta tri jajeta koja su ti data ne mozes napraviti pitu kako ona rece a ni tortu, ni dobru ili losu, kao sto rece Andrija. Ne mozes jer nemas druge sastojke. Da bi ta tri jajeta mogla postati nesto vise od samo tri jajeta morali bi imati secer, brasno, sir.....mora ti i to biti dato. Nekima jeste pa uspiju napraviti dobar obrok, a nekima nazalost nije pa cijeli zivot jedu samo ta tri jajeta, nebitno da li su kuvana ili na oko ili kajgana. Poenta je da su samo jaja, ne pita i ne torta.

Old 23-12-2012, 12:15   #1513
Princess77
Čarobnjak

Princess77's Avatar

Princess77 je offline
Standardno

Pa ja sam to tako shvatila, iskoristi ti taj potencijal od tri jajeta koliko mozes i kako mozes ali ne ne mozes iskoristiti potencijal secera ili sira jer ih nemas, samim tim nemas potencijal da ih iskoristis.

Old 23-12-2012, 12:17   #1514
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Standardno

Quote:
evo vodje

Quote:

Koji link, gde?

Ibis, da se razumemo, ja smatram da najveca moc lezi upravo u ovoj famoznoj promeni, ali nisam siguran da su ljudi sposobni da sebe menjaju.Video sam tvoj komentar na temi uran.Onda znash da znam, da znamo sustinuAli covek je malo i nejako bice koje misli da ima sve konce u rukama, sve dok ne padne na kolena i shvati da je niko i nista.
Slazem se da smo mali. Promena je delo Milosti Bozije, ali da bi on sadio, mi moramo biti plodno tlo. Jerotic je to lepo objasnio u knjizi "Individuacija ili obozenje"...

Princezo, znala sam da mi ne valja ta analogija i da ce neko shvatiti bukvalno, ali ne znam kako bolje da objasnim

Old 23-12-2012, 12:26   #1515
Princess77
Čarobnjak

Princess77's Avatar

Princess77 je offline
Standardno

Quote:
evo vodje

Slazem se da smo mali. Promena je delo Milosti Bozije, ali da bi on sadio, mi moramo biti plodno tlo. Jerotic je to lepo objasnio u knjizi "Individuacija ili obozenje"...

Princezo, znala sam da mi ne valja ta analogija i da ce neko shvatiti bukvalno, ali ne znam kako bolje da objasnim
Analogija ti je sasvim dobra po meni. Konkretno, neko kome u natalu stoje npr lose polozena Venera, vladar V i VII itd. i kome u zivot dolaze neke komplikovane veze, osteceni muskarci, zauzeti i slicno moze da odluci da li ce biti sa tim muskarcima, pokusati da iz tih veza dobije maksimum ljubavi i pozitivnosti, ili ce izabrati da ne bude u takvim vezama i ostace potpuno sama. Ali nikada nece imati savrsenu vezu i kucicu u cvijecu jer u natalu nema potencijala za takvo nesto. Nije joj dragi Bog pruzio tu mogucnost vec samo mogucnost da bira izmedju losih ili nikakvih veza.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 2 (0 član/članova i 2 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules