ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Sve što je potrebno astrologu Astro rečnik, astro simboli, literatura, tabele, korisni linkovi
za pocetnike pomoc i usmeravanje...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

re : heh... moram da se nadovežem...
Old 18-03-2010, 12:46   #46
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Wink re : heh... moram da se nadovežem...

Quote:
Originally Posted by gagilica VIdi Poruku
Ko radi taj i gresi , nemoj Miraceti, molim te o ugrozavanju zivota, ja imam skoro egzaktnu konjukciju So i Mo, ali sam bas htela sa vama da podelim moje iskustvo sto se tice ovog aspekta. Mozda zato sto su u separaciji i sto je mlad mesec u pitanju nije toliko pogubno po mene, a jos su u osmici
Zaista sam ostala rano bez jednog roditelja, nemam nikakve probleme sa ocima, vidom, makar za sada. Njihova konjukcija u osmici meni je donela bliski kontakt svesti i podsvesti, dugo se bavim psihologijom (mada to ne studiram) vrlo sam svesna sebe u svakom pogledu, celog zivota radim na sebi, vrlo sam mirna, gotovo u nekom zenu i jako me je tesko izvesti iz takta, takodje jako dobro osecam i druge, sta se sa njima desava a da ne moraju to ni da mi kazu, cak i nepoznate ljude (verovatno zbog konjukcije So i Mo sa jupiterom).

znam da o ovom aspektu ima posebna tema, ali mozda nije lose da novi clanovi ovde uce kako nijedan aspekt, ma koliko bio los ne mora nuzno dati sve najgore, mislim da je vazno da ljudi budu svesni sebe i rade na sebi, jer samo sebe mozemo izmeniti
Pa dispozitor tvog Sunca i Meseca je Jupiter i to u svom sedištu ~ to te je upravo i povuklo da kreneš sa drugačijim pristupom kako prema sebi tako i prema drugima i da, definitivno je to tvoja "amajlija" koja te čuva od te O° u VIII polju jer je dodatno ne samo i vladar tog tvog VIII polja, već i IX polja ~ i dodatno nema loše aspekte pa mu to dodje nešto kao "sreća u nereći"

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231
Submit to Digg   Mala skola astrologije Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 18-03-2010, 12:51   #47
santjago
Početnik

santjago je offline
Registrovan: Mar 2010
santjago je na dobrom putu
Standardno

sta znaci venera u strelcu a vrh sedme kuce u biku za brak, inace jarac/skorpija?

re :
Old 18-03-2010, 14:18   #48
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Cool re :

Quote:
Originally Posted by santjago VIdi Poruku
sta znaci venera u strelcu a vrh sedme kuce u biku za brak, inace jarac/skorpija?
Bez dodatnih informacija teško je tačno reći šta ta kombinacija planeta može doneti vezano za brak, jer nisu samo te dve planete bitne, mora da se pogledaju i njihovi aspekti sa drugim planetama, kao i njihovi dispozitori

Old 18-03-2010, 15:00   #49
capella
Druid

capella's Avatar

capella je offline
Registrovan: Nov 2008
capella je na dobrom putu
Standardno

Interesuje me da li je planeta koja je u konjunkciji sa planetom koja je vec u svom sjedistu (dakle sa svojim dispozitotom) jaca ili je dispozitor totalno iscrpi?

Old 18-03-2010, 17:30   #50
mirab
Veštac

mirab's Avatar

mirab je offline
Registrovan: Jan 2010
mirab je na dobrom putu
Standardno

Ja sada ne znam kako ce pocetnici uciti Astrologiju ako se svako ubacuje sa nekim pitanjem koje nije u sledu onoga sto se zapocinje?!? Molim sve ucesnike da se pridrzavaju sleda koji se zapocinje!! Gde smo sada, da li kod egzaktne konjukcije Sunca i Meseca ili kod Sunce konjukcija Pluton?? Da se vratim na konjukciju Sunca i Plutona:
Ova konjukcija u natalnom horoskopu naglasava da je u pitanju izrazito kreativna osoba sa narocitim sposobnostima i posebnom ulogom u zivotu koju mora ostvariti. Ovaj odnos ima isto delovanje i znacenje cak i u tranzitima i direkcijama. Aspekt Sunca i najmanje planete, posebno njihova konjukcija, razvija u osobi sposobnost da stvori poseban pogled na svet oko sebe i na odredjen nacin postane samodovoljna.Ove osobe su apsolutno svesne svega sto se desava, imaju potpunu kontrolu nad sopstvenom sudbinom i moc da snagom sopstvene volje postizu transformacije i odredjene rezultate, i tako stizu do uspeha.
Ovo je moj mali doprinos ovom ucenju. Poppy me je pitala kod kog astrologa sam bila, NE nisam bila ni kod jednog. Sama se bavim astrologijom jer je jako volim, ne ucim je dugo ali zato intezivno jer mi vreme to dozvoljava. Mislim da jos mnogo moram uciti, svima hvala koji mi u tome na ovom forumu pomazu. Shmishonja ima dug staz u ovoj nauci i to se vidi kroz njeno izuzetno poznavanje ove oblasti.
Da li smo zavrsili sa Suncem u konjukciji Mesec ( u egzaktnoj konjukciji So spaljuje Mesec) .
Kako vam deluje egzaktna konjukcija Sunca i Merkura, ovde Sunce spaljuje Merkur.Moj sin ima ovu konjukciju i jedino sto sam primetila je da ne voli citati knjige, ali inteligencija je jaka , sve to u znaku Device na 29 stepenu.

Old 18-03-2010, 20:09   #51
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Kako vam deluje egzaktna konjukcija Sunca i Merkura
Ja mislim da ovde ne moze merkur biti narocito spaljen,jer ove dve planete i mogu eventualno samo konjukciju da prave.Kod tvog sina merkur je dominantiji i ne moze da bude spaljen,jer je u svom sedistu.
Ja recimo imam konjukciju sunca,marsa i merkura.
Ovo sa marsom je slicno kao kod tvog sina,jer je moj mars u sco,pa je suvise jak da bi bio spaljen. (tako sam barem citala)

re...
Old 18-03-2010, 20:24   #52
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Cool re...

Quote:
Originally Posted by capella VIdi Poruku
Interesuje me da li je planeta koja je u konjunkciji sa planetom koja je vec u svom sjedistu (dakle sa svojim dispozitotom) jaca ili je dispozitor totalno iscrpi?
Evo ovako ~ sve zavisno da li je ta O° nalazi u polju koje odgovara tom dispozitoru, takodje, bitno je koji je to dispozitor, dal je po prirodi benefik ili malefik, takodje, bitno je i koje aspekte ta O° ima ~ sve to je znači individualno. Ali, ono što je zajedničko takvoj O° ~ planeta koja je u svom sedištu je uvek jača od ove druge planete ~ al kao što sam sad malopre napisala ~ bitno je šta se okolo te planete i te O° dešava ~ jer jedno je ako je to Venera O° Mars u Biku pa 120° Saturn u Devici, ili pak Venera O° Mars u Ovnu pa 90° Saturn u Vagi... ne znam da li sam dobro sve objasnila Nešto mi je mozak umoran...

Naši sponzori
Advertisement

Old 18-03-2010, 21:33   #53
vilenija
Obično gatalo

vilenija's Avatar

vilenija je offline
Registrovan: Oct 2007
vilenija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
Quote:
Kako vam deluje egzaktna konjukcija Sunca i Merkura
Ja mislim da ovde ne moze merkur biti narocito spaljen,jer ove dve planete i mogu eventualno samo konjukciju da prave.Kod tvog sina merkur je dominantiji i ne moze da bude spaljen,jer je u svom sedistu.
Ja recimo imam konjukciju sunca,marsa i merkura.
Ovo sa marsom je slicno kao kod tvog sina,jer je moj mars u sco,pa je suvise jak da bi bio spaljen. (tako sam barem citala)
Konjunkcija do 0*17' je kazimi i on je jako povoljan...ako je jos u ME u svom znaku (kako sam razumela) onda je to dodatna povoljnost i sve ono sto ME predstavlja u karti ima dobre predispozicije za uspeh i srecu...Naravno, ako ta konjunkcija se desava u nekoj od maleficnoj kuca ili je jako aflikovana aspektima, povoljnost je umanjena, ali bas tu kazimi predstavlja neku vrstu zastite...

Inace, svaka planeta moze biti spaljena ako se nalazi do 8* od SO, samo su efekti separacije nesto slabiji, kao i kada je spaljena planeta u svom znaku.
Po nekim autorima jedino MA najmanje trpi negativne posledice spaljenosti zato sto je njegova priroda topla i suva kao kod SO...

Old 18-03-2010, 23:22   #54
Happy Go Lucky
Početnik

Happy Go Lucky's Avatar

Happy Go Lucky je offline
Registrovan: Feb 2010
Happy Go Lucky je na dobrom putu
Standardno

Hello svima

Nova sam ovde... friška u astro nauci, pa mi ne zamerite ako sam malo nejasna...

Moj Merkur (vladar asc) je u konj. sa Suncem (koje je u egzaktnoj opoziciji sa Saturnom - grrrrrr ), u 7. kući. Ne znam kako ovo astrološki tumačiti, ali iskustveno... mogu reći da jesam inteligentna... vrlo brzo razmišljam (non stop razmišljam, ustvari), vrlo brzo kapiram, sve me zanima, naravno , ali... nekada mi se čini kao da sam malko ometena ......... neke tako jednostavne relacije, ponekada tako tromo kapiram.... da se prosto zapitam da li sam ja barem prosečno inteligentna... S obzirom da mi je asc... u blizancima.... i nisam neka pričalica... pričam naravno.. ali, često mi je mnogo prijatnije da ćutim... i vodim unutrašnje dijaloge.... i da slušam druge, nego da komuniciram u spoljnjem svetu...

A koji se orbis uzima za konj. So Mo? (meni u natalnoj karti stoji da imam aspekt konj. između So i Mo, a So je na 1 st. Jarca u 8. kući..., Mo na 19. stepenu Strelca u 7. kući??? Da li je moguće da je to konj?

Hvala!

Old 19-03-2010, 08:49   #55
Miraceti
Obično gatalo

Miraceti's Avatar

Miraceti je offline
Registrovan: Mar 2008
Miraceti je na dobrom putu
Standardno

Ajde da nastavimo sa skolicom. Sunce konjukcija venera... lep aspekt koi nosi srecu ali ponekad daje i promiskuitet. Zavisi od znaka u kome se nalaze planete, najlepse deluje u sedistu jednog ili drugog. U biku daje osobu stabilnu u karakteru i ljubavi koja zna da skupi novac ( ako nedaj boze ne pravi lose aspekte ova konjukcija prema malefiku). U lavu ova konjukcijA daje osobu koja je u javnosti poznata, uvek u centru paznje. U ovnu temperamentnu osobu punu energije, osvajaca...na juris .
U blizancima osoba ima zvaku da zavede na lepe reci i komunikaciju, u raku su to ljudi koji prosto vole da vole...meki i osecajni.
Devica- kojukcija sunce i venera- ako nadju zivotnu ljubav, a to je jako tesko, onda ce za nju i zivot da daju ( ovu konjukciju sam videla kod jedne casne sestre u manastiru. Njena idealna ljubav je Hristos...)
U vagici to je osoba z akoju se lepe partneri, prosto zraci sarmom...i da nije na izgled lepa imace mnogo ponuda. U skorpiji, e to je vec prica za sebe... strast...mnogo strasti...izgore od strasti, a i oni koji snjima udju u vezu. U strelcu su decacka ljubav, uvek negde iza granicne linije, do starosti se zaljubljuju...U jarcu su ljudi koji stavljaju ljubav za zrele dane...prvo ambicije posle ljubav. Prolupaju na stare godine za nekom curom ili deckom, i ljudi se krste sta je bilo sa onim mirnim covekom ili zenom, pa oni su celi zivot bili disciplinovani...U vodoliji su ljudi ili dame koj evole slobodu a ipak vezu, brak a ipak da nisu zajedno stalno..tesko da s eostvari ali ne i nemoguce. U ribicama je to ljubav na tone...oni vole i oni traze..zrace i uzivaju, obicno se samozrtvuju za voljenog...lepa ljubav.
E sad, kazacete tu je kombustus pa Miraceti prolupala i nista ne pise za to. Kombustus izmedju venere i sunca nije poguban kao kod drugih planeta.Zasto? Tos us dva benifika pa se nekako to prevazidje, isto tako ko sto konjukcija jupitera i sunca nije losa jer su dva benifika i ovo nosi dobro.

Old 19-03-2010, 10:25   #56
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

[quote=Miraceti;171475]Ajde da nastavimo sa skolicom. Sunce konjukcija venera... lep aspekt koi nosi srecu ali ponekad daje i promiskuitet. Zavisi od znaka u kome se nalaze planete, najlepse deluje u sedistu jednog ili drugog. U biku daje osobu stabilnu u karakteru i ljubavi koja zna da skupi novac ( ako nedaj boze ne pravi lose aspekte ova konjukcija prema malefiku).

quote]

Eto vlasnice So0Ve u Biku ...iako se radi o 8 separaciji , taman izašla iz spaljenosti...

Zanima me što kada pravi loše aspekte prema malefiku (zaheban karakter?)
Meni taj Uran što mi ugrožava Veneru mislim da je oduzeo malo te stabilnosti koju bi trebala imati...stabilna sa ja - neko vrijeme...al onda krenem i sve porušim i okrenem naglavačke....pa ono što je bilaroza boja ,sad je žuta i tako nešto...

Što se tiče ...zna pokupit novac, pa ovako...mogu reći da ja imam sreće nekako sa tim, više nego što ih znam skupit (znam ih potrošit)....dosta sam bila zaštićena od Oca po tom pitanju( SO u Biku)...a sada se to nastavilo tako na način da i kad sam pred totalnim bakrotom (što je često) nešto se desi , uleti ili dobim neki posao ili se javi teta da me dugo nije čula ...uvijek nešto...uglavnom novci mi sami dođu da mi nekad bude i neugodno...

Old 19-03-2010, 12:34   #57
gagilica
Obično gatalo

gagilica's Avatar

gagilica je offline
Registrovan: Dec 2009
gagilica je na dobrom putu
Standardno

Kontakt sunca i venere moze dati zene fatalne privlacnosti, ne znam da li si se ti pepuu nasla u tome . Sunce daje malo od svog kraljevskog sjaja veneri, ali ono moze dati takodje i zene koje misle da su `kraljice` i da zasluzuju upravo kraljevski tretman. Takodje ovaj kontakt cesto daje i sklonost ka umetnickom izrazavanju, slikarstvu, pisanju narocito ako je i merkur dobar, i uopste uzivanje u lepom, estetici, umetnosti.

Old 19-03-2010, 12:41   #58
gagilica
Obično gatalo

gagilica's Avatar

gagilica je offline
Registrovan: Dec 2009
gagilica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Happy Go Lucky VIdi Poruku
Hello svima

Nova sam ovde... friška u astro nauci, pa mi ne zamerite ako sam malo nejasna...

Moj Merkur (vladar asc) je u konj. sa Suncem (koje je u egzaktnoj opoziciji sa Saturnom - grrrrrr ), u 7. kući. Ne znam kako ovo astrološki tumačiti, ali iskustveno... mogu reći da jesam inteligentna... vrlo brzo razmišljam (non stop razmišljam, ustvari), vrlo brzo kapiram, sve me zanima, naravno , ali... nekada mi se čini kao da sam malko ometena ......... neke tako jednostavne relacije, ponekada tako tromo kapiram.... da se prosto zapitam da li sam ja barem prosečno inteligentna... S obzirom da mi je asc... u blizancima.... i nisam neka pričalica... pričam naravno.. ali, često mi je mnogo prijatnije da ćutim... i vodim unutrašnje dijaloge.... i da slušam druge, nego da komuniciram u spoljnjem svetu...

A koji se orbis uzima za konj. So Mo? (meni u natalnoj karti stoji da imam aspekt konj. između So i Mo, a So je na 1 st. Jarca u 8. kući..., Mo na 19. stepenu Strelca u 7. kući??? Da li je moguće da je to konj?

Hvala!
Sto se tice kontakta sunca i merkura, on zaista daje veoma inteligentne i intuitivne ljude, ako naravno nije ugrozen losim aspektima. Medjutim oni takodje mogu imati problema sa sistematicnim razmisljanjem i uopste sistematizacijom znanja, pa ti se zato ponekad cini da nesto ne mozes razumeti ili objasniti na pravi nacin. Ponekad kao da u glavi vlada haos od informacija, u zavisnosti i od toga u kom je znaku merkur.

Mislim da je orbis za konj, SO i Mo od 12 stepeni prevelik.

Old 19-03-2010, 12:56   #59
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by gagilica VIdi Poruku
Kontakt sunca i venere moze dati zene fatalne privlacnosti, ne znam da li si se ti pepuu nasla u tome . Sunce daje malo od svog kraljevskog sjaja veneri, ali ono moze dati takodje i zene koje misle da su `kraljice` i da zasluzuju upravo kraljevski tretman. Takodje ovaj kontakt cesto daje i sklonost ka umetnickom izrazavanju, slikarstvu, pisanju narocito ako je i merkur dobar, i uopste uzivanje u lepom, estetici, umetnosti.
Točno - Točno - Točno...jedino me ova fatalna privlačnost zaobišla ...nemo'š imat sve (kraljevstvo mi dost' ) zezam se malo...

Da uglavnom ja mislim da je meni ovaj aspekt jako lijep i da mi je dao malo lagodnosti u životu...baš kako Biku je potrebno

Old 19-03-2010, 22:47   #60
Happy Go Lucky
Početnik

Happy Go Lucky's Avatar

Happy Go Lucky je offline
Registrovan: Feb 2010
Happy Go Lucky je na dobrom putu
Standardno

Medjutim oni takodje mogu imati problema sa sistematicnim razmisljanjem i uopste sistematizacijom znanja, pa ti se zato ponekad cini da nesto ne mozes razumeti ili objasniti na pravi nacin. Ponekad kao da u glavi vlada haos od informacija, u zavisnosti i od toga u kom je znaku merkur.

Hvala Gagilice.... uf.. da, tu si u pravu... vezano za sistematizaciju znanja.... mnogo parcijalnih informacija... ali nekada mi mnogo mentalnog znoja treba da ih sintetišem u valjan smisao... bože... u tim situacijama stvarno se ponekad osećam kao da sam malko retardirana I u meni vazda mnogo, mnogo misli, mnogo pričica.. ali sve mi je teže da ih verbalizujem, a da to zvuči koncizno, a ne konfuzno (što je bogami češće, što sam starija... valjda je to umor, a možda i... ne znam šta )... A taj Merkur je u strelcu... kako se beše zove položaj planete u suprotnom znaku? Dispozitor ascedenta je u strelcu? Je li u tom slučaju moj Merkur gubi od svog kvaliteta ili kako?

(Merkur, vladar asc, u strelcu, u 7. kući, u konj. sa So, koji je u 8. kući, a koje je u opoziciji sa Sa)
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules