ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Sve što je potrebno astrologu Astro rečnik, astro simboli, literatura, tabele, korisni linkovi
za pocetnike pomoc i usmeravanje...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

da se samo dodam...
Old 05-02-2010, 18:37   #31
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Cool da se samo dodam...

Quote:
Originally Posted by Baky VIdi Poruku
Pozdrav svima,
ne razumem zasto je ova tema zamrla na kratko.Miraceti ideja je odlicna da se uci postupno.I sama kao pocetnik izgubim se u svim temama i ne znam odakle da pocnem.
Najveci problem nas pocetnika je sto neumemo da povezemo aspekte i znakove i sve ostalo u celinu,a svuda se spominje ,,ne mozete gledati pojedinacne aspekte,nego povezivati,,te stoga imam predlog.
Ne bi bilo lose da se oglasi neko strucan i da nam pojasni stvari kao sto su lepo objasnjene u temi IV kuca.Sve je povezano od planete kroz kucu i znak sta bi moglo da donese i da znaci.
I imam i jedno pitanje ako moze neko da mi odgovori.Imam Zet program,a negde sam procitala da se za letnje racunanje vremena skida 1h od casa rodjenja,pa me zanima da li bi trebalo da skidam sat vremena ili ne?
Unapred se zahvaljujem svima
Za Zet ~ kao i za svaki drugi program ~ trebalo bi da postoji opcija automatskog oduzimanja letnjeg vremena.

Kao što pomeramo sat "napred" i "nazad" -/+ 1h prilikom promene računanja letnjeg i zimskog vremena, tako i svaki astrološki program ima opciju te promene

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231 ili +381 677 014 817
Submit to Digg   Mala skola astrologije Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 05-02-2010, 19:37   #32
Mishollo
Obično gatalo

Mishollo's Avatar

Mishollo je offline
Registrovan: Jun 2009
Mishollo je na dobrom putu
Standardno

Mislim da je dobro na samom početku opredeliti se koju školu hoćemo da pohađamo. Tradicionalnu ili modernističku. Na taj način bi bile izbegnute raznorazne zavrzlame.

re : heh ♪♥♫
Old 05-02-2010, 21:53   #33
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Cool re : heh ♪♥♫

Quote:
Originally Posted by Mishollo VIdi Poruku
Mislim da je dobro na samom početku opredeliti se koju školu hoćemo da pohađamo. Tradicionalnu ili modernističku. Na taj način bi bile izbegnute raznorazne zavrzlame.
Potpuno se slažem sa tobom Mišolo
Treba se zadržati barem po meni na MA, pa kada se to savlada krenuti na TA... tako sam barem ja na početku učila

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231 ili +381 677 014 817

Old 20-02-2010, 23:03   #34
Miraceti
Obično gatalo

Miraceti's Avatar

Miraceti je offline
Registrovan: Mar 2008
Miraceti je na dobrom putu
Standardno

Ok da nastavimo. Jedan aspekt koji zelim da prodiskutujemo je konjukcija sunca sa drugim planetama do 3 stepena koji se zove Kombustus ili izgoreno dejtvo planete u konjukciji sa suncem.
Kad je konjukcija sunca u natalu sa mescom, tad je energija sunca izgorena od meseca i ponekad je coveku ugrozen zivot...ili zdravlje. Ako ta konjukcija prima dobre aspekte od drugih planeta covek se razvija u licnost koja ce morati da razvije emocije. Kakv je vas stav, neka kazu clanovi koji imaju ovu konjukciju u natalnim kartama. Neka kazu i drugi iskusni clanovi za ovo?

Old 20-02-2010, 23:57   #35
cokolina
Veštac

cokolina's Avatar

cokolina je offline
Registrovan: Jan 2009
cokolina je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

ZIvot ugrozen?KOd mene postoji ova kojukcija i moram da kazem da mi zivot jos uvek nije ugrozen ali su moji pokusavali 8 godina da imaju bebu i ja sam prva uspela inace moja fortuna u 1 polju govori o tome kako sam morala bas ja da se rodim eto npr to,dalje primetila sam da ljudi sa ovim aspektom nemaju jednog roditelja inace moji sunce i mesec su u kvadratima sa 7 kucom inace marsom i saturnom gde ces grdje uzas ali ima tu i dobrih aspekata npr pl u 8 koji kako kazu daje dugovecnost ako je dobro polozen tako da mozda zbog toga nisam zivotno ugrozena mozda?Inace sam hiper senzitivna i jako osecam ljucke emocije i veoma sam osetljiva na njih radim inace sa ljudima i verovali ili ne neverovatnoo je kako primam tudju energiju bilo negativnu bilo pozitivnu na mene bas mogu da uticu takozvani energetski vampiri ....ali i ljudi koji zrace pozitivnom energijom...

Old 21-02-2010, 00:34   #36
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

sunce 0 mesec?
mozda sam i pisao na nekoj drugoj temi o tome?
u pravu je miraceti moze se desiti da osobe koje imaju tu konjukciju ne zive dugo ako je u lavu i 8 polju onda umiru jos kao novorodjencadi a zasto? zato jer je mesec vladar beba u lavu u padu tada....
onda, taj aspekt deluje tako
...naravno tim osobama je fortuna na asc (sto je logicno)
druga stvar koju sam primetio da obicno jedan od roditelja umire(ili odlazi) rano tim osobama ali isto ako neka od tih planeta vlada mc/ic obicno direkcije ukazuju kada se to desilo
trece imaju slab vid .....
.......mnogo zavisi od dispozitora te konjukcije koji moze ublaziti te aspekte ako je dobro postavljen
SO 0 PL
zivot smrt
tim osobama se desava kao kod shmishinog oca da iz naizgled bezizlaznih situacija sacuvaju zivot ili izlecanje od neizlecivih bolesti zahvaljujuci svojoj sposobnosti regeneracije i vere naravno
ondak
njima se desavaju situacije gde bliske osobe(partner,roditelj,dete,rodjak prijatelj gube zivot koji itekako imaju veze sa natusomili su svedoci necije smrti 'uzivo' bukvalno neko im umire na rukama
pa im se desava bankrot a posle procvat na ipak nelogican nacin............
nadam se da ne treba da napominjem da dispozitor konjukcije ukazuje da li je u pitanju bankrot ili bogacenje i ostalo.....
za neptun mogu reci da cesto daje zrtve prevare
imam 90 so ne a neptun mi vlada 2 poljem mogu o svojim naivnostima da pisem danima ali je najinteresantnije sto sam uvek znao da cu biti prevaren pa ipak dozvoljavao ......nadam se da vise necu dozvoliti to..........
o tome da cesto daje hipohondre vec znate .......
dobri astrolozi imaju kontakt neptuna sa suncem

Old 21-02-2010, 03:08   #37
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Registrovan: Oct 2009
uranija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Ja imam aplikacioni 60° izmedju Sunca (koje je vladar X polja, koje se nalazi na samom vrhu XII polja) i Neptuna (vladar je V polja, umetnut u II polju) i iskreno ~ s obzirom da sam dete iz "mešovitog" braka (majka pravoslavne vere, otac katoličke) na religiju sam više gledala kao filozofiju razmišljanja, nego neki oblik ponašanja. Želja za duhovnim usavršavanjem je prisutna, ali ni malo nisam opterećena sa tim.

Imam primer rumunskog pravoslavnog sveštenika koji u mnogome opovrgava opciju da samo Sunce skladan aspekt Neptun mogu doneti duhovne ljude ~ on je već sveštenik skoro 30godina...
Evo i čarta : http://i577.photobucket.com/albums/s.../popfenike.png
On eto ima Sunce egz. 90° Neptun... ali mu je Sunce u XII polju na 29° Raka, a Neptun u IV polju na 29° Vage... Sunce je vladar I polja, dok je Neptun vladar IX polja...
ja imam ovaj aspekt ali u opoziciji,uvek sam bila i prema religiji okrenuta i odlazenju u crkvu,ali nisam fanaticna,suvise je tezak zivot danas da bi se veze odrzale u braku pa ja ne ulazim u brak,tek kad krenu deca,sunce je vladar 2. a neptun isto 9.-e,momci nikad nisu bili okrenuti religiji i uvek su bili druge vere,sunce je u 12.oj a neptun u 6.oj,tacno na vrhovima polja,da dodam kao sto mandrak kaze kontakt sunca i neptuna su jake slike o necemu,opozicija nekim danima pravi problem,tad se trudim da ne gledam karte

Old 27-02-2010, 18:11   #38
NOVICSLAVICA
Druid

NOVICSLAVICA je offline
Registrovan: Mar 2009
NOVICSLAVICA će postati poznat uskoro
Standardno

da li smo zavrsili sa Suncem i da li uskoro prelazimo na drugu planetu .???

Old 27-02-2010, 18:45   #39
Chither
Veštac

Chither je offline
Registrovan: Sep 2007
Chither je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Miraceti VIdi Poruku
Ok da nastavimo. Jedan aspekt koji zelim da prodiskutujemo je konjukcija sunca sa drugim planetama do 3 stepena koji se zove Kombustus ili izgoreno dejtvo planete u konjukciji sa suncem.
Kad je konjukcija sunca u natalu sa mescom, tad je energija sunca izgorena od meseca i ponekad je coveku ugrozen zivot...ili zdravlje.
ja sam mislila da Mesec nema uticaja na druge planete tj. da sve one uticu na njega! Kako je Sunce izgoreno od Meseca, jel mozes malo da pojasnis, molim te?
Naši sponzori
Advertisement

Old 15-03-2010, 13:46   #40
gagilica
Obično gatalo

gagilica's Avatar

gagilica je offline
Registrovan: Dec 2009
gagilica je na dobrom putu
Standardno

Ova je tema zamrla, steta. I mene zanima kako moze sunce biti spaljeno od strane meseca, valjda je obrnuto, mesec spaljen od sunca kada je konjukcija u pitanju.

Old 15-03-2010, 14:55   #41
vilenija
Obično gatalo

vilenija's Avatar

vilenija je offline
Registrovan: Oct 2007
vilenija je na dobrom putu
Standardno

Verovatno je Miraceti pogresila u pisanju, jer SO spaljuje i time steti sve ostale planete, dok samo SO ne moze biti spaljeno ni od jedne, sto je sasvim logicno, jer je SO osnovno svetlo sa najvecom energijom...

Spaljenost je u svakom slucaju stetna, mada postoji razlika izmedju aplikacione i separacione spaljenosti, jer kada je u pitanju separacija onda se smatra da je najgore proslo i da se planeta polako oslobadja od snaznog uticaja SO...
Na neki nacin je "stetnija" spaljenost superiornih planeta (MA, JU, SA) od spaljenosti inferiornih (ME, VE) posto se ove dve planete ne udaljavaju mnogo od SO i samim tim su cesce izlozene njegovim zracima...

MO je u losem polozaju kada je spaljen od strane SO jer je tada gotovo nevidljiv, a ukoliko je u pitanju aplikacija to znaci da se zavrsava jedan lunarni ciklus i Mo je tada inace slab.

Old 17-03-2010, 17:59   #42
Miraceti
Obično gatalo

Miraceti's Avatar

Miraceti je offline
Registrovan: Mar 2008
Miraceti je na dobrom putu
Standardno

Vilenija je u pravu, mislila sam da sunce spaljuje mesec ali sam pogresila jer sam pocela da ubacujem reci na Makedonskom jeziku. Sunce kad je u jakoj konjukciji sa mesecom moze d augrozi zivot.
IZVINJAVAM SE SVIMA...NA GRESCI.

Old 17-03-2010, 23:35   #43
jagoda4
Obično gatalo

jagoda4 je offline
Registrovan: May 2009
jagoda4 je na dobrom putu
Standardno

Moze li neko da mi kaze nesto o aspektu MO120Ju i SO120Ju, izvinjvam se ako je pisano negdje, a ja ne mogu da vidim...hvala

Old 18-03-2010, 02:58   #44
yoohoo
Druid

yoohoo je offline
Registrovan: Mar 2009
yoohoo je na dobrom putu
Standardno

http://astro.axisdraw.com/forum/aspe...0-i-60-ju.html
http://astro.axisdraw.com/forum/aspe...0-i-60-ju.html

Tu ces pronaci nesto sto je vec pisano pa pokusaj tamo o detaljima koji te interesuju

Old 18-03-2010, 12:13   #45
gagilica
Obično gatalo

gagilica's Avatar

gagilica je offline
Registrovan: Dec 2009
gagilica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Miraceti VIdi Poruku
Vilenija je u pravu, mislila sam da sunce spaljuje mesec ali sam pogresila jer sam pocela da ubacujem reci na Makedonskom jeziku. Sunce kad je u jakoj konjukciji sa mesecom moze d augrozi zivot.
IZVINJAVAM SE SVIMA...NA GRESCI.
Ko radi taj i gresi , nemoj Miraceti, molim te o ugrozavanju zivota, ja imam skoro egzaktnu konjukciju So i Mo, ali sam bas htela sa vama da podelim moje iskustvo sto se tice ovog aspekta. Mozda zato sto su u separaciji i sto je mlad mesec u pitanju nije toliko pogubno po mene, a jos su u osmici
Zaista sam ostala rano bez jednog roditelja, nemam nikakve probleme sa ocima, vidom, makar za sada. Njihova konjukcija u osmici meni je donela bliski kontakt svesti i podsvesti, dugo se bavim psihologijom (mada to ne studiram) vrlo sam svesna sebe u svakom pogledu, celog zivota radim na sebi, vrlo sam mirna, gotovo u nekom zenu i jako me je tesko izvesti iz takta, takodje jako dobro osecam i druge, sta se sa njima desava a da ne moraju to ni da mi kazu, cak i nepoznate ljude (verovatno zbog konjukcije So i Mo sa jupiterom).

znam da o ovom aspektu ima posebna tema, ali mozda nije lose da novi clanovi ovde uce kako nijedan aspekt, ma koliko bio los ne mora nuzno dati sve najgore, mislim da je vazno da ljudi budu svesni sebe i rade na sebi, jer samo sebe mozemo izmeniti
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules