ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Sve što je potrebno astrologu Astro rečnik, astro simboli, literatura, tabele, korisni linkovi
za pocetnike pomoc i usmeravanje...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 31-01-2010, 18:10   #16
mirab
Veštac

mirab's Avatar

mirab je offline
Registrovan: Jan 2010
mirab je na dobrom putu
Standardno

Proucavajuci astrologiju cini mi se da je jedan od tezih aspekete, kada se nadje u necijem horoskopu Saturn kvadrat Mars, e tada ( a zavisi u kojoj kuci i kom znaku se nadje) moze biti dosta problema kroz zivot tog natusa.Ja imam konjukciju Saturna i Marsa u 8 kuci u znaku Raka, pa bi vam mogla napisati kakve probleme mi je to donelo, ako vas zanima? Pozdrav mirab.
Submit to Digg   Mala skola astrologije Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 31-01-2010, 18:15   #17
Poppy
Druid

Poppy's Avatar

Poppy je offline
Registrovan: Apr 2008
Poppy će postati poznat uskoro
Smile

Quote:
Originally Posted by mirab VIdi Poruku
Ja imam konjukciju Saturna i Marsa u 8 kuci u znaku Raka, pa bi vam mogla napisati kakve probleme mi je to donelo, ako vas zanima? Pozdrav mirab.
Hello mirab,

Postavi svoju kartolinu na http://astro.axisdraw.com/forum/natalne-karte-clanova/

O svim aspektima posebno mozes pisati na http://astro.axisdraw.com/forum/aspekti/

I tako dalje

Nego, ne bi bilo lose da se vratis na topic o astrolozima i podijelis svoje iskustvo sa nama... kod koga si bila i tome slichno

Old 31-01-2010, 18:35   #18
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Registrovan: Nov 2009
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

Mene interesuje jedno drugo područje i vaša iskustva:

kada u Dejvisonu vladari ASC ( saturn) i DC (mjesec) imaju opoziciju...
Da li ste imali takav odnos i što vam je donjeo..kako se razvijalo?

Old 31-01-2010, 22:57   #19
NOVICSLAVICA
Druid

NOVICSLAVICA je offline
Registrovan: Mar 2009
NOVICSLAVICA će postati poznat uskoro
Standardno

Miraceti, molim Vas nastavite po vašoj zamišljenoj koncepciji "mala škola astrologije" i ujedno molim članove foruma da ne daju druge smernice ako je tema Pluton konjukcija Sunce neka se uključe samo osobe koje imaju šta da kažu povodom tog aspekta a stići će na red i ostali pa molim za strpljenje i bez upadica HVALA.

Old 31-01-2010, 23:08   #20
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

Pa čekaj, ja onda nisam dobro razumjela...što je ovo? jel se tu govori samo o tom jednu aspektu ili je ovo za učenje? nije mi jasno..ako je za učenje onda se valjda krene od planeta, kuća, aspekata...a vidim da se nije krenulo...

pa sam zaključila da mogu postaviti pitanje koje me interesuje...

Voljela bih da mi netko objasni, a ne da ispada da spammam ovdje

Old 31-01-2010, 23:26   #21
bela
Obično gatalo

bela's Avatar

bela je offline
Registrovan: Oct 2009
bela je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Miraceti VIdi Poruku
Jedan od losijih aspekta joji ne volim kad vidim u natalnim kartama je sunce konjukcija pluton. On donosi razlicita iskustva od gubljenja oca u detinjstvu do totalnog finansijskog kolapsa. Najtezi je kad se nadje u natalnu skorpija i ako nije podrzan dobrim aspektima iz natala nosi ne bas dobre stvari. Tezi je kod muskaraca nego kod zena. No svaki aspekt je dat da se nadzivi, tako i ovaj , uz malo mudrosti sve moze da se nadmine...
evo da dodam par reci o tom aspektu koji i ja imam i to u znaku vage u 11 kuci.otac mi je,hvala Bogu ,ziv i zdrav,tako da me to sa ocem zaobislo.oduvek me interesovalo sve vezano za astrologiju i slicno.ali da li je to zbog vage u kojoj se konjukcija nalazi vremenom gubim volju da se ozbiljnije posvetim tome,mada sam prilicno dobra u procenjivanju ljudi i imam zaista jaku intuiciju kojoj valjda zbog te vage,slabo verujem i tek sada posle 30 i neke pocinjem vise da slusam svoju intuiciju i da veujem svojim osecajima.a sto se finansija tice,imala sam losih perioda,kao i svi,ali me valjda taj jupiter u aku u 8.kuci cuva i uvek se nekako izvucem i stanem na noge.eto,ne mora da bude strasno.ali da se borim sama sa sobom zestoko ceo moj dosadasnji zivot,to da.:rolleyes:

Old 31-01-2010, 23:33   #22
bela
Obično gatalo

bela's Avatar

bela je offline
bela je na dobrom putu
Standardno

i da doda jos nesto ,za sta ne znam da li ima veze sa ovim aspektom,uzasno sam osetljiva na nepravdu i to se posebno odnosi na decu.kad vidim decu koja pate imam osecaj da ce mi srce puci.

Old 01-02-2010, 12:14   #23
Ivanna
Obično gatalo

Ivanna's Avatar

Ivanna je offline
Registrovan: Jul 2007
Ivanna je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by zvjezdica VIdi Poruku
Pa čekaj, ja onda nisam dobro razumjela...što je ovo? jel se tu govori samo o tom jednu aspektu ili je ovo za učenje? nije mi jasno..ako je za učenje onda se valjda krene od planeta, kuća, aspekata...a vidim da se nije krenulo...

pa sam zaključila da mogu postaviti pitanje koje me interesuje...

Voljela bih da mi netko objasni, a ne da ispada da spammam ovdje
Jeste ovde mesto za ucenje,ali znas li koliko jednom pocetniku treba da dodje do uporednih karata? Dosta.O tome cemo pricati kasnije Sad ce ih to samo zbunjivati.
Ne mora da se prica samo o jednom aspektu,ovaj jedan je naveden kao primer,mogu da pitaju sta god hoce

Old 01-02-2010, 12:33   #24
Miraceti
Obično gatalo

Miraceti's Avatar

Miraceti je offline
Registrovan: Mar 2008
Miraceti je na dobrom putu
Standardno

Jos jedan aspekt mi je jako zanimljiv no necu da dajem sud dali je los ili dobar, jer me zanima ona druga strana ovog aspekta-duhovnost.
Primetila sam da ljudi koji imaju aspekte sunca sa neptunom imaju pojacanu potrebu za duhovnoscu. Kakvo je iskustvo clanova sa foruma?
Ja imam neptun opozicija sunce i imam potrebu da se duhovno uzdignem ,a akd god napravim jedan duhovni korak nesto mi se desi na materijalnom planu i sravni me sa zemljom.
Sta se desavalo drugima, napisite iskustvo iz zivota je dragocenije od misli koje nisu izivljene.

Old 01-02-2010, 14:45   #25
gagilica
Obično gatalo

gagilica's Avatar

gagilica je offline
Registrovan: Dec 2009
gagilica je na dobrom putu
Standardno

Dacu dva primera sto se tice ovog aspekta.
Moj muz ima S0 (10 kuca u vagi) 60 Ne (12 u skorpiji). Religiozan je, veruje u Boga, moli se, odlazi u crkvu, ali nikako nije fanatican po tom pitanju. Mislim da se kod njega ovaj aspekat odrazio malo drugacije, ne toliko sto se duhovnosti tice. Naime on ima taj osecaj da sve moze uciniti sam odnosno da mu u zivotu niko nece pomoci osim boga. Prvo se uzda u sebe pa u boga i ni u koga drugog. I njemu se desava kad god se trudi da napravi korak vise ka duhovnosti da ga materijalne okolnosti vracaju na pocetak.

Drugi primer je moj dobar prijatelj So 0 Ne. (oba u 11 u strelcu), njemu je duhovnost veoma vazna, dosta ulaze u sebe sto se tice pronalaska unutrasnjeg mira, ali i mira u odnosu prema ljudima. I uspeva mu. Mnogo vise strpljenja i trpeljivosti (nego moj muz) i to raste sa godinama. Zajednicko im je obojici veoma jaka vera u svevisnjeg.

Nadam se da sam bila od pomoci

Old 01-02-2010, 15:11   #26
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Ja imam Ne60So, Ne u III kuci-jarcu, So u V - u ribama (mada, separacioni, 6st)
Kada hocu da se bavim duhovnoscu, ide mi, kada necu, ne smeta mi
Posto sam odrasla u okruzenju ispunjenom, da kazemo, duhovnim radom, meni je prirodno da stalno sa time i radim.
Nekada imam neocekivana iskustva pri tome, ali verujem da je za to 'kriv' pluton u prvom polju koji je u sekstilu sa Neptunom i trigonu sa Suncem.
Nemam pojma kako bih se osecala kada bih prestala da razmisljam i bavim se takvim stvarima....ma, nemoguce! Mozda nekad manje, ali i onda se bavim slicnim samo malo drugacijim vrstama rada.

Nije stvar u potrebi, stvar je u nacinu gledanja na svet, rekla bih
Naši sponzori
Advertisement

da se dodam...
Old 01-02-2010, 15:14   #27
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Cool da se dodam...

Ja imam aplikacioni 60° izmedju Sunca (koje je vladar X polja, koje se nalazi na samom vrhu XII polja) i Neptuna (vladar je V polja, umetnut u II polju) i iskreno ~ s obzirom da sam dete iz "mešovitog" braka (majka pravoslavne vere, otac katoličke) na religiju sam više gledala kao filozofiju razmišljanja, nego neki oblik ponašanja. Želja za duhovnim usavršavanjem je prisutna, ali ni malo nisam opterećena sa tim.

Imam primer rumunskog pravoslavnog sveštenika koji u mnogome opovrgava opciju da samo Sunce skladan aspekt Neptun mogu doneti duhovne ljude ~ on je već sveštenik skoro 30godina...
Evo i čarta : http://i577.photobucket.com/albums/s.../popfenike.png
On eto ima Sunce egz. 90° Neptun... ali mu je Sunce u XII polju na 29° Raka, a Neptun u IV polju na 29° Vage... Sunce je vladar I polja, dok je Neptun vladar IX polja...

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231 ili +381 677 014 817

Old 01-02-2010, 15:33   #28
Chither
Veštac

Chither je offline
Registrovan: Sep 2007
Chither je na dobrom putu
Standardno

Htela bih da pohvalim ideju za temu...ali mislim da je malo skrenula sa puta...super je pricati o pojedinacnim aspektima ali za to vec postoje otvorene teme, a ja sam razumela da ce se ovde pocetnici postupno uvoditi u samo ucenje, dakle davanje smernica sta citati, odakle i kojim redom. Jer se bas desava to da, dodju ovde (a i ja sam bila ziv primer toga) i onda ne znaju na koju ce stranu pre, sve ih zanima, pa i pre nego sto procitaju i shvate samo znacenje planeta i aspekata vec ulaze u pricu o dejvisonu ili karmi...

Old 01-02-2010, 19:47   #29
ssssanjaaaa
Obično gatalo

ssssanjaaaa je offline
Registrovan: Jan 2010
ssssanjaaaa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by marijana511 VIdi Poruku
Htela bih da pohvalim ideju za temu...ali mislim da je malo skrenula sa puta...super je pricati o pojedinacnim aspektima ali za to vec postoje otvorene teme, a ja sam razumela da ce se ovde pocetnici postupno uvoditi u samo ucenje, dakle davanje smernica sta citati, odakle i kojim redom. Jer se bas desava to da, dodju ovde (a i ja sam bila ziv primer toga) i onda ne znaju na koju ce stranu pre, sve ih zanima, pa i pre nego sto procitaju i shvate samo znacenje planeta i aspekata vec ulaze u pricu o dejvisonu ili karmi...
Slazem se sa tobom, ali Miraceti je otvorila temu i razradjuju se pojedini aspekti, pocela je od sunca i iskustva ljudi. Ja bi se ubacila sa aspektima koji su vec pomenuti. Neko je spominjao so90ma ja mislim da kod taj aspekt kod zena nije dobar jer ko god da ga je imao muz je stradao, sad ne znam kakva su iskustva ostalih...Inace ja imam So90Ne sunce na 23 stepenu riba u 1 kuci (nije asc) i Neptun na 24 stepenu strelca u 11 kuci, meni su rekli da ce mi muz imati problema sa alkoholom, jos se nisam udala tako da jos ne znam da li je to tacno, jer mi je vladaoc 7 kuci sunce pa je sve moguce.
Inace ovaj aspekt po nekom mom misljenju mi je doneo pogresne odluke u vezi prijatelja, ako se u pitanju neka veca svadja sa prijateljem znaci da se necu pomiriti i da cu zauvek prekinuti prijateljstvo.Uvek su moj izbor prijatelji koji imaju tesku zivotnu pricu..

Old 05-02-2010, 18:21   #30
Baky
Početnik

Baky's Avatar

Baky je offline
Baky je na dobrom putu
Standardno

Pozdrav svima,
ne razumem zasto je ova tema zamrla na kratko.Miraceti ideja je odlicna da se uci postupno.I sama kao pocetnik izgubim se u svim temama i ne znam odakle da pocnem.
Najveci problem nas pocetnika je sto neumemo da povezemo aspekte i znakove i sve ostalo u celinu,a svuda se spominje ,,ne mozete gledati pojedinacne aspekte,nego povezivati,,te stoga imam predlog.
Ne bi bilo lose da se oglasi neko strucan i da nam pojasni stvari kao sto su lepo objasnjene u temi IV kuca.Sve je povezano od planete kroz kucu i znak sta bi moglo da donese i da znaci.
I imam i jedno pitanje ako moze neko da mi odgovori.Imam Zet program,a negde sam procitala da se za letnje racunanje vremena skida 1h od casa rodjenja,pa me zanima da li bi trebalo da skidam sat vremena ili ne?
Unapred se zahvaljujem svima
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules