ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Sve što je potrebno astrologu Astro rečnik, astro simboli, literatura, tabele, korisni linkovi

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 13-01-2011, 09:49   #181
astiv
Početnik

astiv je offline
Registrovan: Dec 2008
astiv je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by egerija VIdi Poruku
...pokusavam da instaliram bez rezanja na CD i imam problem naravno,....
Skini UltraISO (www.ultraiso.com). Ja koristim hrvatski ali postoji i srpski prijevod.

Instaliraj UltraISO, klikni na Opcije (Options), klik na Podešavanje (Settings), klik na Virtualni pogon. Zapamti koje ti je predloženo slovo za virtualni pogon (New Drive Letter). Klik na U redu (OK). Klik na Potvrdi.

Ne izlazi iz UltraISO programa. Pritisni funkcijsku tipku F6. Pod Slika datoteke (Image File) potraži gdje ti je na PC-u snimljena ISO datoteka s Keplerom. Ako je u zip obliku prvo je treba otpakirati da se dobije kepler.iso.

U donjem dijelu lijevog prozora UltraISO programa potraži slovo svog virtualnog pogona. Dvoklik mišem na to slovo. U desnom dijelu prozora dvoklik mišen na SETUP.EXE. Pokreće se instalacija Keplera.

Kad je instalacija gotova, koliko se sjećam, trebat će pri prvom pokretanju programa na pitanje na kojem je CD-uređaju CD s Keplerom odgovoriti tako da se nađe slovo ovog virtualnog pogona. Dakle, ne izlazi iz UltraISO-a dok cijeli postupak nije doveden do kraja. Najbolje je odabrati da se s CD-a instalira sve tako da pri korištenju Keplera više ne trebaš CD (ovaj virtualni).

Kad je sve gotovo u UltraISO-u opet pritisni F6. Opet nađi sliku CD-a s Keplerom na PC-u. Klikni na Unmount i to potvrdi. Sad se može zatvoriti UltraISO i deinstalirati ali to bi bila šteta jer je program vrlo koristan.

Last edited by astiv; 13-01-2011 at 22:16..
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 13-01-2011, 12:36   #182
Renko
Veštac

Renko's Avatar

Renko je offline
Registrovan: Nov 2009
Renko će postati poznat uskoro
Standardno

Baš me zanima kakva su iskustva u radi s progamom na takav način. Pretpostavljam da je nešto malo sporije nego kad se napravi normalna instalacija.
Naši sponzori
Advertisement

Old 13-01-2011, 13:57   #183
egerija
Veštac

egerija's Avatar

egerija je offline
Registrovan: Jul 2009
egerija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by astiv VIdi Poruku
Skini UltraISO (www.ultraiso.com). Ja koristim hrvatski ali postoji i srpski prijevod.

Instaliraj UltraISO, klikni na Opcije (Options), klik na Podešavanje (Settings), klik na Virtualni pogon. Zapamti koje ti je predloženo slovo za virtualni pogon (New Drive Letter). Klik na U redu (OK). Klik na Potvrdi.

Ne izlazi iz UltraISO programa. Pritisni funkcijsku tipku F6. Pod Slika datoteke (Image File) potraži gdje ti je na PC-u snimljena ISO datoteka s Keplerom. Ako je u zip obliku prvo je treba otpakirati da se dobije kepler.iso.

U donjem dijelu lijevog prozora UltraISO programa potraži slovo svog virtualnog pogona. Dvoklik mišem na to slovo. U desnom dijelu prozora dvoklik mišen na SETUP.EXE. Pokreće se instalacija Keplera.

Kad je instalacija gotova. koliko se sjećam, trebat će pri prvom pokretanju programa na pitanje na kojem je CD-uređaju CD s Keplerom odgovoriti tako da se nađe slovo ovog virtualnog pogona. Dakle, ne izlazi iz UltraISO-a dok cijeli postupak nije doveden do kraja. Najbolje je odabrati da se s CD-a instalira sve tako da pri korištenju Keplera više ne trebaš CD (ovaj virtualni).

Kad je sve gotovo u UltraISO-u opet pritisni F6. Opet nađi sliku CD-a s Keplerom na PC-u. Klikni na Unmount i to potvrdi. Sad se može zatvoriti UltraISO i deinstalirati ali to bi bila šteta jer je program vrlo koristan.
Ej, hvala na ovome bice od koristi drugima na farumu, samo ja sam sinoc videla ovde na prethodnim stranicama da je neko pominjao Deamon, pa sam skinula njega i radi
Hvala u svakom slucaju.

Old 13-01-2011, 22:03   #184
astiv
Početnik

astiv je offline
astiv je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Renko VIdi Poruku
Baš me zanima kakva su iskustva u radi s progamom na takav način. Pretpostavljam da je nešto malo sporije nego kad se napravi normalna instalacija.
Rad s programom potpuno je isti po performansama kao i normalna instalacija s CD-a. Naime, kad je program instaliran sa svim slikama (i zvucima?) više CD ne trebaš a više ne trebaš niti spominjani virtualni pogon.

S druge strane, ako Keplera instaliraš bez ovih slika i zvukova a tijekom rada ih zatrebaš program će te tražiti da umetneš CD-u CD-pogon. U tom slučaju virtualni pogon je mnogo brži od stvarnog pogona jer ga je moguće učitati u memoriju. Također, kopiranje podataka je puno brže iz virtualnog pogona (instalacija će proći brže). Da se i ne spominje "fizički rad": vađenje CD, otvaranje CD-pogona, umetanje CD-a... a da se i ne spominje prljavština koja se nakuplja na CD-u i u CD-pogonu što su "fizička" ograničenja nepoznata virtualnom načinu rada. Zbog tih se ograničenja Windowsi mogu mučiti ne bi li pročitali CD.

U svakom slučaju virtualni pogoni su itekako dobri. Genijalac je onaj tko se toga sjetio. Zato sam na kraju svog posta spomenuo kako bi bila šteta deinstalirati UltraISO.

Last edited by astiv; 13-01-2011 at 22:14..

Old 13-01-2011, 22:11   #185
astiv
Početnik

astiv je offline
astiv je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by egerija VIdi Poruku
Ej, hvala na ovome bice od koristi drugima na farumu, samo ja sam sinoc videla ovde na prethodnim stranicama da je neko pominjao Deamon, pa sam skinula njega i radi
Hvala u svakom slucaju.
Može i DAEMON Toolsima. To je malo drukčija vrsta programa od UltraISO-a.
Slijedećih 5 programa obavezno instaliram:
1. Solar Fire 7.3.1
2. Win*Star Express 3.0.2
3. Total Commander 7.56a
4. WinRAR 3.92
5. UltraISO PE 9.3.3.2685
a nakon toga instaliram i druge astrološke programe kad ih zatrebam.

Old 13-01-2011, 22:16   #186
Renko
Veštac

Renko's Avatar

Renko je offline
Standardno

hvala na iscrpnom objašnjenju. Imam kepler postavljen na USB-u. To daje dosta prednosti (možeš se priključiti na bilo koje računalo s USB priključkom i nosiš sve podatke sa sobom) ali žrtvuješ nešto malo na brzini u odnosu na standardnu instalaciju.
Ovdje je znači najveća prednost što se dio programskih modula sprema u RAM pa se zapravo ako ima dosta slobodne memorije rad čak i ubrza, ako sam dobro shvatio.

Hvala još jednom. Nemam iskustva u radu s programima na taj način, pa ću pokušati vidjeti kako to radi prema ovom tvojem objašnjenju.

Old 13-01-2011, 22:31   #187
astiv
Početnik

astiv je offline
astiv je na dobrom putu
Standardno

Quote:
hvala na iscrpnom objašnjenju. Imam kepler postavljen na USB-u. To daje dosta prednosti (možeš se priključiti na bilo koje računalo s USB priključkom i nosiš sve podatke sa sobom) ali žrtvuješ nešto malo na brzini u odnosu na standardnu instalaciju.
Ovdje je znači najveća prednost što se dio programskih modula sprema u RAM pa se zapravo ako ima dosta slobodne memorije rad čak i ubrza, ako sam dobro shvatio.

Hvala još jednom. Nemam iskustva u radu s programima na taj način, pa ću pokušati vidjeti kako to radi prema ovom tvojem objašnjenju.
Prije svega, bilo bi dobro da nam ovakvim jednim objašnjenjem opišeš kako koristiti Kepler s USB sticka. Nadam se da to i druge članove ovog Foruma zanima.

Možda nisam dobro objasnio ovo s virtualnim pogonima. Jedna od prednosti je brža instalacija što nije previše važno. Ne radi se instalacija stotinama puta; radi se jednom.

Druga prednost, važnija, je što ne moraš snimati CD da bi instalirao Keplera. CD se može zamazati i tako postati neupotrebljiv. CD možemo izgubiti. Snimanje CD-a traje. Instalirani UltraISO uvijek je pri ruci. Može ga se koristiti i za instalaciju brojnih drugih programa.

Dakle, Kepler je instaliran FULL. Više nam ne treba UltraISO za njegov rad. Ako Kepler nije instaliran FULL, ako nisu instalirani oni brojni megabajti slika i ostalo (ne sjećam se više svega), onda učitavanje CD-a Keplera u virtualni pogon znatno ubrza dohvaćanje tih podataka kad nam oni u radu zatrebaju, nego što je slučaj s učitavanjem tih podataka sa stvarnog CD-a i iz stvarnog CD-pogona.

Last edited by astiv; 13-01-2011 at 22:45..

Old 14-01-2011, 00:18   #188
Renko
Veštac

Renko's Avatar

Renko je offline
Standardno

Sam postupak izrade portable aplikacije opisan je na mnogo mjesta na Internetu- postoje i video tutori na youtube.com. Zahtjeva određeno poznavanje registry postavki i sistemskih direktorija i rada u alatima za izradu portable aplikacije. Budući da ne bih htio da netko zabunom promjeni neku od postavki u registry datoteci i da poslije toga dođe do pada sustava, te da poslije toga imam moralnu odgovornost, uzdržati ću se ovaj puta od davanja savjeta. ( i sam sam morao ponovo podizati operativni sustav i znam koji sve problemi mogu nastupiti ako se točno ne zna što se smije a što ne smije mijenjati u registry datoteci) .

pozz

Old 05-02-2011, 21:38   #189
nena peric
Veštac

nena peric's Avatar

nena peric je offline
Registrovan: Jun 2010
nena peric je na dobrom putu
Standardno

Renko, imas li neki link za Solar Fire, a da nema virusa. Linkovi na prethodnim postovima su istekli...

Old 06-02-2011, 19:16   #190
Renko
Veštac

Renko's Avatar

Renko je offline
Standardno

http://www.4shared.com/file/owTZBQ-H...ord7part1.html
http://www.4shared.com/file/HuaylZ3T...ord7part2.html

password za otvaranje arhive je: 7

Old 06-02-2011, 20:48   #191
cmokic78
Čarobnjak

cmokic78's Avatar

cmokic78 je offline
Registrovan: Jan 2009
cmokic78 je na dobrom putu
Standardno

A jel moram da cekam ovo odbrojavanje da se zavrsi?

Old 06-02-2011, 22:32   #192
nena peric
Veštac

nena peric's Avatar

nena peric je offline
Registrovan: Jun 2010
nena peric je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Renko moze pomoc? Skinula sam program,sta da uradim da mi ne bude trial verzija od 7 dana? Instalirala sam ga i on radi, ali sta da uradim da mi neistekne ubrzo?.....

Old 09-02-2011, 10:52   #193
mini_mimi
Veštac

mini_mimi's Avatar

mini_mimi je offline
Registrovan: Mar 2010
mini_mimi je na dobrom putu
Standardno

Koji je program za uporedni horoskop?

Old 09-02-2011, 13:04   #194
Ksantipa
Švrća

Ksantipa's Avatar

Ksantipa je offline
Registrovan: Jan 2009
Ksantipa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by nena peric VIdi Poruku
Skinula sam program,sta da uradim da mi ne bude trial verzija od 7 dana? Instalirala sam ga i on radi, ali sta da uradim da mi neistekne ubrzo?.....
Nena Peric pokreni Solar Fire Crack i onda nece biti trial.

Mini Mimi, u okviru ovih programa imas i opciju za sinastriju.

Pozdrav

Old 07-03-2011, 22:58   #195
sto mu gromova
Veštac

sto mu gromova's Avatar

sto mu gromova je offline
Registrovan: May 2007
sto mu gromova je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Skinula sam program,ali ne mogu da ga instaliram,jer mi prijavljuje neki eror 1309,blablabla...
Pri tom sam probala još nekoliko programa pomenutih u temi da instaliram a da to nije Zet,ali sve su trial verzije koje traju mesec dana,tako da ne vidim poentu instaliranja takvih programa...svideo mi se Janus 4,koji je posle mesec dana istekao,tako da me zanima da li ima neko registarski broj za njega...
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules