ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Sve što je potrebno astrologu Astro rečnik, astro simboli, literatura, tabele, korisni linkovi
sve astrološke teorije, pravila & propisi koje vam ne zvuče pretjerano smisleno

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 01-07-2016, 17:06   #31
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lahadima VIdi Poruku
Za ovo što si navela mogu da dam oba argumenta, i gde mi pije vodu i gde ne. E sad, koliko sam u pravu - pitanje je.

Recimo, primer gde postoji kvadrat u sinastriji je između mog So i So moje drugarice koja je vodolija (dakle, kvadrat između vodolije i vage), zato što je moje So na kraju vage a njeno na početku vodolije. Matematički, to je kvadrat. Po teoriji, ta dva znaka su u trigonu i kvadrat bi trebalo zanemariti. Iz prakse - što se mene tiče, taj kvadrat se nikako ne ispoljava kod nas dve, tako da ga zanemarujem...

E sad, u svom natalu imam Ma90Ne, Ma je u devici, Ne je u jarcu, dakle, imamo lep trigon zemljanih znakova, i trebalo bi ovaj aspekt zanemariti. Međutim, on se meni u praksi pokazao kao da postoji - moji momci su svi malo "poremećeni", tipični neptunovci, jedan je bio sklon kojekakvim supstancama, drugi je imao neke nervne "probleme". Ništa strašno naravno, ali recimo da sam prepoznala taj aspekt. Prepoznajem ga i u nekim drugim slučajevima... Možda je do nečeg drugog, šta znam...

P.S. MArsh, hvala za linkove
Moji primjeri;

Sa jednom osobom, imam u sinastriji partilni kvadrat vladara ASC, tj. njegovog Jupitera na kraju Ovna i mog Merkura na početku Lava. Da ima konfliktnih situacija, ima, ali više su uslijed onih osobina po kojima smo slični (izražen ego), nego uslijed onih po kojima se razlikujemo.

Moja natalna opozicija Mo180Sa;
S obzirom da je Sa vlasnik mog 5. polja, dakle na izvjestan način predstavlja moje "ljubavi", tu je izvor problema & konfliktnih situacija generalno, bio upravo u obostranoj nemogućnosti razumjevanja nekih mojih postupaka, razmišljanja & potreba od strane njih. I obrnuto
S obzirom da se Strijelac (gdje je Sa) i Bik (gdje je Mo) prirodno "ne vide", Mjesecu (meni) u Biku je teško razumjeti & poistovjetiti se sa promjenjljivošću i nepredvidljivošću Strijelca (njih). S druge strane, njima je teško i percepirati, kamoli razumjeti moji emotivnu tvrdokornost.
Mislim da startna privlačnost proizilazi iz postavki Mo & Sa po poljima koja su prirodno u opoziciji (3. & 9.), još ja lično 3. polje poistovjećujem sa znakom Blizanca, a 9. sa znakom Strijelca (znakovi u opoziciji)

the natal chart
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 01-07-2016, 17:34   #32
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Dodala bih i da mi ovo ne pije vodu: Bukvalno shvatanje planeta i njihovog značenja, a znamo svi da je em široka simbolika, em mora postojati nekoliko pokazatelja za nešto u natalu.

Npr. Ja imam Sa u sedmoj i večito se svi uhvate za ono da će mi muž biti stariji (zanemarimo da je meni i Me u sedmoj, što bi bilo mlađi). On ne mora biti nit stariji, može biti jarac u znaku, podznaku, sa gomilom planeta u jarcu, može imati zanimanje u simbolici saturna/jarca itd. a muž na kraju ne mora ni da bude u simbolici saturna, već će mi udaja doći kasnije itd.
Viđala sam natale u kojima saturna nigde nema u vezi sa sedmom ili suncem ili venerom i slično, a muž je stariji po 10-20 godina. Takođe, komšinica i komšija koje poznajem ceo život su se venčali u 20-oj, a njoj je saturn u sedmoj. Dakle, nije kasniji brak, ali je brak jako dug (traje i dalje), inače muž joj nije u simbolici jarca, niti ima šta u tom znaku, niti je stariji. E sad, kakav je taj brak ne mogu da tvrdim, ali deluje skladno. Dakle, preširoka simbolika...

Old 01-07-2016, 19:16   #33
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lahadima VIdi Poruku
Dodala bih i da mi ovo ne pije vodu: Bukvalno shvatanje planeta i njihovog značenja, a znamo svi da je em široka simbolika, em mora postojati nekoliko pokazatelja za nešto u natalu.

Npr. Ja imam Sa u sedmoj i večito se svi uhvate za ono da će mi muž biti stariji (zanemarimo da je meni i Me u sedmoj, što bi bilo mlađi). On ne mora biti nit stariji, može biti jarac u znaku, podznaku, sa gomilom planeta u jarcu, može imati zanimanje u simbolici saturna/jarca itd. a muž na kraju ne mora ni da bude u simbolici saturna, već će mi udaja doći kasnije itd.
Viđala sam natale u kojima saturna nigde nema u vezi sa sedmom ili suncem ili venerom i slično, a muž je stariji po 10-20 godina. Takođe, komšinica i komšija koje poznajem ceo život su se venčali u 20-oj, a njoj je saturn u sedmoj. Dakle, nije kasniji brak, ali je brak jako dug (traje i dalje), inače muž joj nije u simbolici jarca, niti ima šta u tom znaku, niti je stariji. E sad, kakav je taj brak ne mogu da tvrdim, ali deluje skladno. Dakle, preširoka simbolika...
Meni kada, zbog Jupitera na vrhu 7. u sjedištu, opale opis tipa "bogat, stranac, diplomata, advokat, doktor", malo je reći da mi pozli

Djelom zato što se ježim bogatunčića & savremene elite, odnosno tog diplomatsko-advokatsko-ljekarskog miljea...fuj , a djelom zato što je to totalno plitko & površno pokušavati profilirati potencijalnog supružnika na osnovu samo & isključivo pozicije vladajuće planete u znaku.

Prilikom profiliranja je štošta u igri i najčešće u praksi bude prisutna kombinacija mnoštva faktora.

Npr.;
Jednoj drugarici vrh 7. počinje u Djevici, vladar Merkur također u Djevici, u sjedištu.
Od aspekata - Me0So (separacija, orbis +/-6, Sunce je vladar 6. polja), Me180Ju (separacija, orbis +/-8, Jupiter retrogradan u Ribama, 1.polje), Me120Ma (separacija, orbis +/-8, Mars u Jarcu, 11. polje), Me 90 Ur (separacija, orbis +/-7, Uran u Strijelcu, 10. polje), Me90Ne (aplikacija, orbis +/-7, Neptun retrogradan u Jarcu).
Također, ima So120Mo (aplikacija, orbis +/-11, Mo vladar 5. polja, na vrhu 11.)

Priča je slijedeća, suprug je stariji brat njene drugarice, a upoznali su se još u srednjoj školi - vladar 5. polja (srednja škola, predbračne ljubavi) u 11.polju (prijatelji) u aplikacionom trigonu sa prvom planetom u 7. polju. Čitava priča među njima "vukla" se još od srednje škole. Ona je njega od starta simpatisala, nije ni on bio ravnodušan, ali ju je isprva smatrao klinkom (vladar/planete u 7. polju Me & So 180 Ju/vladar ASC u 1. polju). Ipak je on bio III srednje kada smo mi bile I

Orbis separacionog Ju180So je +/-2, razlika među njima je dvije godine, Orbis separacionog Ju180Me je +/-8, zvanično započinju vezu 2009. - tačno osam godina od upoznavanja.
Orbis aplikacionog Mo120So je +/-11, vjenčali su se nekad 2013. godine, punih 11 godina i nekoliko mjeseci od upoznavanja

Inače je on završio pravo i radi kao ovlašteni sudski tumač za engleski jezik (vladar 7.polja (pravo) Merkur (jezici, lingvistika) u Djevici (uslužne djelatnosti, rad za drugoga) u kontaktu s Jupiterom (opet pravo)
Inače je ranije bio u muzičkim vodama, sada se aktivno bavi fotografijom (ponovno kontakt planeta iz 7. polja sa Jupiterom u Ribama - umjetnička duša)
Dok se bavio muzikom, imao je dosta javnih nastupa i redovno se pojavljivao u televizijskim emisijama muzičke tematike (vladar 7. polja Me, zajedno sa Suncem u tom istom 7. polju/javnost, javni nastupi)

Da ne nastavljam dalje, lako je iz retrospektive sve protumačiti & uvezati. Ali, da to nije natal moje drugarice, već nepoznate osobe, prvoj meni možda ne bi ni u peti bilo da su se upoznali u srednjoj školi, preko prijatelja, već bih možda otišla na nešto deseto

Doduše, tačno bih pretpostavila da je u pitanju brak uslijed nekog dužeg poznanstva/muvanja/veze koja se prekidala pa nastavljala, jer obje planete iz 7. polja se nalaze u aspektima sa retrogradnim planetama. Teorija da će natus biti u braku s nekim s kim je odnos počinjao pa zapinjao pa se opet nastavljao itd. , ukoliko je vladar 7. retrogradan ili radi aspekte s retrogradnim planetama, se u mnoštvo slučajeva iskazala/dokazala u praksi. Doduše, retrogradnost planeta konektovana sa serijom 7. može donijeti i brak u kasnijim godinama, ali eto, ovdje je bio slučaj da se realizacija samog odnosa malkice otegla, odnosno "zakasnila"

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 01-07-2016 at 19:27..

Old 01-07-2016, 21:29   #34
jelenica
Švrća

jelenica's Avatar

jelenica je offline
Registrovan: Jan 2010
jelenica je na dobrom putu
Standardno

Ima jako puno stvari koje mi nemaju logiku jedna od njih je da sunce u 5 kuci daje jedno ili nijedno dete.Ne poznajem osobu koja ima marsa u raku koji je u izgonu a da ima manjak energije da je nesto propustila u zivotu sto treba da odradi,pa cak i da su ti ljudi pre na nekim vodecim pozicijama nego sa nekim marsom u ovnu ili sco.I u globalu sam primetila da planete u padu i izgonu daju vecu borbu koja se krunise uspehom u odnosu na planete u sedistu.Egzaltacija ume biti dobra ali ne i sediste.Brak uvek gledam 7 kucom koji god da je.Smatram da su u natalu mnogo gori kvadrati od opozicija.Volela bih da mi neko objasni koja je to fora sa 6 kucom i sluzenjem kakve to ima veze.Meni je vladar 6 u 6 pa se uopste ne pronalazim u tom opisu.

Old 02-07-2016, 03:03   #35
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

Quote:
mad max
Koliko sam upućen pol natusa ne može da se ustanovi astrologijom.
.... Moze ! moze ! sa 50 % sigurnosti ali isto toliko i za gresku.Ali kada natus poseti astrologa on najcesce vizuelno odredi pol,a neki moraju i da opipaju da se uvere da je zenski pol u pitanju.
A za nerodjeno dete su sanse da se astrologijom pogodi pol 50%(otprilike kao i kada bi gledao u solju prevrnutu posle popijene kafe)
a bez astrologije koristeci neke moderne aparate mnogo su pouzdanije "predikcije".Nadam se da me razumes

Old 02-07-2016, 10:15   #36
Mad Max
Druid

Mad Max's Avatar

Mad Max je offline
Registrovan: Mar 2011
Mad Max će postati poznat uskoroMad Max će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
.... Moze ! moze ! sa 50 % sigurnosti ali isto toliko i za gresku.Ali kada natus poseti astrologa on najcesce vizuelno odredi pol,a neki moraju i da opipaju da se uvere da je zenski pol u pitanju.
A za nerodjeno dete su sanse da se astrologijom pogodi pol 50%(otprilike kao i kada bi gledao u solju prevrnutu posle popijene kafe)
a bez astrologije koristeci neke moderne aparate mnogo su pouzdanije "predikcije".Nadam se da me razumes
50% nemoj da pričaš! I postoje astrološki aforizmi za to!?

Old 02-07-2016, 11:55   #37
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Kad neko napise knjigu napise i aforizme.Kad pogledam moj natal i pol dece onda mi dodje da odbacim sve te aforizme,i posumnjam sda su moja ali kad zavirim u zenin natal vidim da nisu ni njena,i onda vidim da je astrologija milimetarski precizna jer mi se iz natala vidi da su mi deca zamenjena u bolnici po der.kucama.

Old 02-07-2016, 12:37   #38
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by jelenica VIdi Poruku
Ima jako puno stvari koje mi nemaju logiku jedna od njih je da sunce u 5 kuci daje jedno ili nijedno dete.Ne poznajem osobu koja ima marsa u raku koji je u izgonu a da ima manjak energije da je nesto propustila u zivotu sto treba da odradi,pa cak i da su ti ljudi pre na nekim vodecim pozicijama nego sa nekim marsom u ovnu ili sco.I u globalu sam primetila da planete u padu i izgonu daju vecu borbu koja se krunise uspehom u odnosu na planete u sedistu.Egzaltacija ume biti dobra ali ne i sediste.
Slažem se i sa ovim. Ni meni nije imalo smisla to za sunce u petoj, jer je peto polje prirodno polje lava, kojim So i vlada...
Ma u raku ima Novak Đoković, a čini mi se i Federer Takođe, znam neke muškarce sa Ma u vagi koji su baš baš face, a neke kilave sa Ma u ovnu npr. Niđe veze
Čak sam i kod egzaltacije pre primetila one negativne osobine položaja, u smislu prenaglašenosti, ali ne dobre. Tako znam nekoliko devojaka sa Ve u ribama, i bolje da ne znate njihove "ljubavne" prenaglašene živote. Takođe, momak sa Ma u jarcu je neviđeni egoista, umesto da bude gospodin čovek I tako... Ima svačega tu, sam položaj često ne govori ama baš ništa.

Quote:
Kad neko napise knjigu napise i aforizme.Kad pogledam moj natal i pol dece onda mi dodje da odbacim sve te aforizme,i posumnjam sda su moja ali kad zavirim u zenin natal vidim da nisu ni njena,i onda vidim da je astrologija milimetarski precizna jer mi se iz natala vidi da su mi deca zamenjena u bolnici po der.kucama.
To je to, zamenjena su ti deca hahahaha, jao hit

Old 02-07-2016, 15:47   #39
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
i onda vidim da je astrologija milimetarski precizna jer mi se iz natala vidi da su mi deca zamenjena u bolnici po der.kucama.
Supermilimetarska preciznost

the natal chart
Naši sponzori
Advertisement

Old 02-07-2016, 17:03   #40
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Registrovan: Apr 2013
tiramisu će postati poznat uskorotiramisu će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Aha hoće to sa upotrebom transsaturna. Čudi me samo kako nisi došao i do sledećih zaključaka, a na konto povezanosti signifikatora dece sa pomenutim:
Uran - dete će biti nevidjeni vunderkind, zajebaće Teslu (obzirom na učestalost ove pojave čudi me da nismo dostigli taj nivo da se danas dobacujemo loptastim munjama čisto iz zajebancije); dete će biti perverznjak i grišće mamu za dojku održavajući s tobom neprekidni eye contact; dete će odseći ćaći genitalije i baciti ih u more.
Neptun - zena misli da je trudna ali realnost je da se nadula i da joj samo treba dobar prdež; dete će biti sirena ili nimfa; dete nije ni mamino ni ćaćino jer je začeće bilo bezgrešno, u utrobu se spustio duh sveti ili joj je implantirano jaje vanzemaljca a njima niko ne veruje.
Pluton - dete će biti Antihrist; dete će biti žigolo; dete će biti ultra mega giga jebozovno magnetično i vodiće mafiju.

Ali ima zrno istine u tvom postu - moderni isprdak astrologije svakako nema potrebne alate za utvrdjivanje ili predikciju ičega, pa tako ni pola dece.

Old 02-07-2016, 19:40   #41
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Ne radi se o astrologiji da li je moderna ili tradicionalna uspesnija i koja ima bolje prediktivne odgovore mislim da je odgovor u astrologu i njegovoj vestini tumacenja.

Old 02-07-2016, 20:05   #42
Renko
Veštac

Renko's Avatar

Renko je offline
Registrovan: Nov 2009
Renko će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Ne radi se o astrologiji da li je moderna ili tradicionalna uspesnija i koja ima bolje prediktivne odgovore mislim da je odgovor u astrologu i njegovoj vestini tumacenja.
i vlasnici natalne karte znaju često biti problem. imaju potencijal a ne realiziraju ga. pa tko tu može kriviti astrologa i njegove predikcije.

Old 02-07-2016, 20:11   #43
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Renko VIdi Poruku
i vlasnici natalne karte znaju često biti problem. imaju potencijal a ne realiziraju ga. pa tko tu može kriviti astrologa i njegove predikcije.
Mnogi ne iskoriste svoje mogucnosti iz raznih razloga ali astrolog treba da ukaze da treba biti malo i aktivan,da bi se naka predikcija ostvarila ako hoces dobitak na lutriji trebas uplatiti tiket.Ako hoces zensko dete posalji zenu na odmor sa komsijom koji ima 4 cerke

Old 02-07-2016, 21:43   #44
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Registrovan: Apr 2013
tiramisu će postati poznat uskorotiramisu će postati poznat uskoro
Standardno

MA ne raspolaze metodologijom uopšte, svodi se na psihološki profil koji zavisi od trenutnog raspoloženja tumača. U tom smislu se MA može izjednačiti sa gledanjem u šolju, s tim što je vrlo verovatno da za ovo drugo postoji više pravila.
Obzirom na to da nisi upućen ni u šta drugo osim u MA, onda se ograniči na istu kada iznosiš svoje stavove i ne stavljaj ih u isti koš.
Što se tiče iskorišćavanja potencijala i sposobnosti natusa da sve postigne ako se samo malo aktivira - glupost neviđena. Ako uzmemo u obzir da su nam temperament, vreme i mesto rođenja (koji određuju izgled natalne karte), roditelji i država rođenja unapred određeni, ostaje vrlo malo na šta natus svojom voljom može uticati. Pazi da neće teški flegmatik poslušati savet astrologa da počne da džogira. U početku će mu to možda delovati kao kul ideja, ali se ujutru neće ni dići iz kreveta.
Ma možeš da budeš i astronaut samo ako zapneš. A ako karta svedoči o dioptriji postaćeš astronaut kad na vrbi zasvrbi.

Old 02-07-2016, 23:19   #45
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by tiramisu VIdi Poruku
MA ne raspolaze metodologijom uopšte, svodi se na psihološki profil koji zavisi od trenutnog raspoloženja tumača. U tom smislu se MA može izjednačiti sa gledanjem u šolju, s tim što je vrlo verovatno da za ovo drugo postoji više pravila.
Obzirom na to da nisi upućen ni u šta drugo osim u MA, onda se ograniči na istu kada iznosiš svoje stavove i ne stavljaj ih u isti koš.
Što se tiče iskorišćavanja potencijala i sposobnosti natusa da sve postigne ako se samo malo aktivira - glupost neviđena. Ako uzmemo u obzir da su nam temperament, vreme i mesto rođenja (koji određuju izgled natalne karte), roditelji i država rođenja unapred određeni, ostaje vrlo malo na šta natus svojom voljom može uticati. Pazi da neće teški flegmatik poslušati savet astrologa da počne da džogira. U početku će mu to možda delovati kao kul ideja, ali se ujutru neće ni dići iz kreveta.
Ma možeš da budeš i astronaut samo ako zapneš. A ako karta svedoči o dioptriji postaćeš astronaut kad na vrbi zasvrbi.
O cemu ti pises i kome ?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Tags
kao, odnosno, planeta, znak, znakova

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules