ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Sve što je potrebno astrologu Astro rečnik, astro simboli, literatura, tabele, korisni linkovi
sve astrološke teorije, pravila & propisi koje vam ne zvuče pretjerano smisleno

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 30-06-2016, 15:33   #16
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Mad Max VIdi Poruku
Mislim da je teorija o ''izgonjenim'' plantama odavno prevaziđina. Koji god astrolog da je u poslednje vreme nešto pisao na tu temu je rekao da te planete nisu slabe već samo ne deluju u skladu sa svojom originalnom prirodom. Ovo se može protumačiti na milion načina.

Podela na plodne i neplodne mislim da isto pada u vodu jer ako bi se samo ona gledala morali bi u potpunosti da zanemarimo aspekte koje planeta koja se nađe u tom znaku pravi sa osatlim.
Takođe podela na muške i ženske mislim da je odavno prevaziđena i da ozbiljniji astrolozi ne gledaju na to kao na Muško-žensku podelu već prema polaritetu, + i -
Mada i ovo ne vidim kakve veze ima al dobro. Možda ako hoćete da pogledate natal nekog trafoa ...

Podela na kvalitete i elemente mislim da je skroz ispravna ali me pojedine simbolike povremeno zbunjuju gde su neki fiskni znaci simboli promene ili neki kardinalnitvrdoglavi i nepromenljvi, al ajde.
Bravo Max - ovo za prevaziđenost "jadnih" planetica u izgonu & padu i "supermoći" planeta u sjedištu & egzaltaciji

Elementarna podjela mi je okay skroz. Što se tiče podjele po kardinalnosti/fiksnosti/promjenjljivosti - i mene malo buni da je inovativna & reformatorska Vodolija fiksna, a tvrdoglavi, manje fleksibilan Jarac kardinalan

Međutim, s druge strane, mogu i Vodolije biti fiksne u svom revolucionarstvu, inovativnosti i željama za promjenama, odnosno i Jarčevi vođe, šefovi i incijatori, započinjati i završavati stvari naglo baš uslijed uslijed svoje tvrdoglavosti, nepopustljivosti i toga što malo teže pristaju na promjene i kompromise

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 30-06-2016 at 15:45..
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 30-06-2016, 18:19   #17
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Registrovan: Apr 2013
tiramisu će postati poznat uskorotiramisu će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
Ne znam, možda imam problema s vidom, ali čini mi se da su u ovoj tabeli, pod dnevnim & noćnim triplicitetnim vladarima zemljanih (noćnih znakova - ženskog principa) navedeni Venera & Mjesec. Mars ima participirajuće triplicitetno dostojanstvo, tačno. Isto kao što dostojanstvo participirajućeg vladara kod vodenih znakova ima Mo, tačno. Noćne planete, kod noćnih znakova, u redu. To je okay
Participirajući triplicitetni vladari su prisutni samo kod Doroteja, pre su izuzetak nego pravilo, koje si htela da inkorporiraš u osnove.
Očigledno da imaš problema sa vidom čim si u prethodnom postu navela:
Quote:
tačno je da su u vodenim znakovima i dnevni i noćni triplicitetni vladari Ve & Mo (ženske planete)
Dakle, to je netačno, jer je dnevni vladar vodenih znakova Ve, a noćni Ma, što se i da videti iz priložene tabele. Takva greška te dalje povela u zaključak da možeš da objasniš m/ž znakove preko dnevnih/noćnih triplicitetnih vladara, ali si se malo prešla.

Priložila si internet sajt tradicionalnog astrologa i samu si sebe pokopala u odbrani svog argumenta, jer na istom piše sledeće:
"Iako je Mesec inferiorna planeta, on ne može nikada da bude retrogradan, ali je njegova pozicija daleko bolja kada je okcidentalan od Sunca (kao Merkur i Venera) jer je tada u rastu svetlosti odnosno u rastu snage delovanja."
Dakle, upravo ono što sam napisala u prethodnom postu. Sucks to be you.
Quote:
Evo par referenci na blogove, gdje autori pišu šta im se "ćefne". Kakogod, u navedenim tekstovima se iznosi, komparira i daje osvrt na različita, nekad suprotstavljena mišljenja & stavove po pitanju izvjesnih detalja tumačenja koji se razlikuju od autora do autora
Nema suprotstavljenih mišljenja, pričinilo ti se.

Quote:
S obzirom da si očito vrsni poznavalac TA (ili barem osnova, okay), zar misliš da je dobar i kvalitetan pristup PROFESORA prema učeniku izjava "nemaš pojma", "ne znaš osnove", "smućkaš sve i donosiš zaključke", hahahahaha
Ne postoji ljubazan način da nekom ukažeš da je pogrešio, taj neko će se uvek naći uvređen. A ti jesi pogrešila, nego si navikla da budeš okružena takojevićima, pa ti teško pada. Ja ti nisam profesor, nema šta da ti očekuješ od mene. Pogrešila si, na grešku ti je ukazano. Grešku koja te je vodila u zbunjenost i preispitivanje validnosti astrologije. Poenta je da ne možeš da donosiš valjane zaključke o nečemu zasnivajući ih na pogrešnim pretpostavkama.

Quote:
Navodi se da, iako karakter sardrži urođene osobine nervnog sistema, i mnogo toga u vezi karaktera ne ovisi od volje čovjeka, čovjek MOŽE da upozna svoj karakter i nauči da da ga kontroliše, iako savremene koncepcije ličnosti ne prave distinkciju temperamenta i karaktera.
Dakle, ako sam te razumela, smatraš da je temperament urođen (i da se sagledati iz natalne karte), ali karakter može pomoći da se urođene temperementalne "slabosti" prevaziđu, te je sam faktor izvan opsega natalne karte?
Quote:
Namjerno sam napisala, što sam napisala, iz razloga što si prva ti, krenula sa astrološkom diskriminacijom & stereotipizacijom, pročitaj ponovno svoju rečenicu o vodenom elementu
Postoje ta (najpoznatija) 4 temperamenta sa svim svojim generalnim, stereotipnim opisima i to je tako kako jeste (nisam ga ja izmislila), ne samo u astrologiji već i u naučnoj teoriji.

Quote:
Meni samo i isključivo mogu ne odgovarati paragrafi u kojem je jedan dio potkrjepljen sa više argumenata, a u slijedećem dijelu se nastavlja sa polovičnim tvrdnjama bez dodatne klasifikacije, argumentacije i pojašnjenja, kao što je slučaj u paragrafu koji sam copy/paste (o plodnosti & neplodnosti znakova)
Pazi, nekome možda ne odgovara način rešavanja nekog matematičkog integrala, ali to ne znači da taj način ne funkcioniše. Stvarno mi nije jasno šta nije jasno u tome da su svi vodeni znaci plodni. Ako ni tako ne ide, onda shvati te tvrdnje kao aksiome i nemaš problem.
Quote:
Podela na plodne i neplodne mislim da isto pada u vodu jer ako bi se samo ona gledala morali bi u potpunosti da zanemarimo aspekte koje planeta koja se nađe u tom znaku pravi sa osatlim.
Wow, koji zaključak. Znači ti kad sagledavaš neki natal, uzimaš u obzir samo tu podelu na plodne i neplodne znake i sve ti je jasno bez dodatnih kvalifikacija?
To ne znači da je podela na plodne ili neplodne znake izanđala, već je jedan u nizu faktora koji se sagledava pored ostalih pri kvalifikovanju neke pozicije.
Quote:
Takođe podela na muške i ženske mislim da je odavno prevaziđena i da ozbiljniji astrolozi ne gledaju na to kao na Muško-žensku podelu već prema polaritetu, + i -
Mada i ovo ne vidim kakve veze ima al dobro. Možda ako hoćete da pogledate natal nekog trafoa ...
Reci da se šališ?
Evo primer sagledavanja mogućnost imanja dece - ukoliko je signifikator (npr. Juptier) u plodnim znacima to je jedan pozitivan faktor, ako postoji loš aspekt sa npr. Marsom onda zaključujemo da osoba ima predispozicije za decu iliti je plodna, ali takođe postoji mogućnost carskog reza ili pobačaja ili nečega u toj simbolici sa nekom trudnoćom (kod žena). Ako je u muškom znaku, onda mogućnost muškog deteta...

Old 30-06-2016, 19:33   #18
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by tiramisu VIdi Poruku
Participirajući triplicitetni vladari su prisutni samo kod Doroteja, pre su izuzetak nego pravilo, koje si htela da inkorporiraš u osnove.
Očigledno da imaš problema sa vidom čim si u prethodnom postu navela:

Dakle, to je netačno, jer je dnevni vladar vodenih znakova Ve, a noćni Ma, što se i da videti iz priložene tabele. Takva greška te dalje povela u zaključak da možeš da objasniš m/ž znakove preko dnevnih/noćnih triplicitetnih vladara, ali si se malo prešla.

Priložila si internet sajt tradicionalnog astrologa i samu si sebe pokopala u odbrani svog argumenta, jer na istom piše sledeće:
"Iako je Mesec inferiorna planeta, on ne može nikada da bude retrogradan, ali je njegova pozicija daleko bolja kada je okcidentalan od Sunca (kao Merkur i Venera) jer je tada u rastu svetlosti odnosno u rastu snage delovanja."
Dakle, upravo ono što sam napisala u prethodnom postu. Sucks to be you.

Nema suprotstavljenih mišljenja, pričinilo ti se.

Ne postoji ljubazan način da nekom ukažeš da je pogrešio, taj neko će se uvek naći uvređen. A ti jesi pogrešila, nego si navikla da budeš okružena takojevićima, pa ti teško pada. Ja ti nisam profesor, nema šta da ti očekuješ od mene. Pogrešila si, na grešku ti je ukazano. Grešku koja te je vodila u zbunjenost i preispitivanje validnosti astrologije. Poenta je da ne možeš da donosiš valjane zaključke o nečemu zasnivajući ih na pogrešnim pretpostavkama.

Dakle, ako sam te razumela, smatraš da je temperament urođen (i da se sagledati iz natalne karte), ali karakter može pomoći da se urođene temperementalne "slabosti" prevaziđu, te je sam faktor izvan opsega natalne karte?

Postoje ta (najpoznatija) 4 temperamenta sa svim svojim generalnim, stereotipnim opisima i to je tako kako jeste (nisam ga ja izmislila), ne samo u astrologiji već i u naučnoj teoriji.

Pazi, nekome možda ne odgovara način rešavanja nekog matematičkog integrala, ali to ne znači da taj način ne funkcioniše. Stvarno mi nije jasno šta nije jasno u tome da su svi vodeni znaci plodni. Ako ni tako ne ide, onda shvati te tvrdnje kao aksiome i nemaš problem.

Wow, koji zaključak. Znači ti kad sagledavaš neki natal, uzimaš u obzir samo tu podelu na plodne i neplodne znake i sve ti je jasno bez dodatnih kvalifikacija?
To ne znači da je podela na plodne ili neplodne znake izanđala, već je jedan u nizu faktora koji se sagledava pored ostalih pri kvalifikovanju neke pozicije.

Reci da se šališ?
Evo primer sagledavanja mogućnost imanja dece - ukoliko je signifikator (npr. Juptier) u plodnim znacima to je jedan pozitivan faktor, ako postoji loš aspekt sa npr. Marsom onda zaključujemo da osoba ima predispozicije za decu iliti je plodna, ali takođe postoji mogućnost carskog reza ili pobačaja ili nečega u toj simbolici sa nekom trudnoćom (kod žena). Ako je u muškom znaku, onda mogućnost muškog deteta...
Tiramisu draga, rođendan mi je za nekoliko dana, pa mi kupi dioptrijske naočale
A ja ću tebi slušni aparat, ili isto dioptrijske naočale, s obzirom da se ipak dopisujemo i s obzirom da sam već NEKOLIKO puta navela da sam greškom zamjenila noćna triplicitetna vladarstva Mjeseca & Marsa, čega si se ti uhvatila ko pijan plota, hahahahaha
Prilikom svakog tumačenja imam u jednom tabu otvorenu Dorotejevu tabelu dostojanstava, upravo da ne bi (kada već nekome nešto pišem & tumačim) došlo do zabuna. Vidiš, kao što sam već navela, NE BUBAM na pamet ništa, pa tako ni tabele planetarnih dignititeta

Nisam ja objašnjavala ništa, samo sam teoretisala, s obzirom da, kao što si i sama u proteklih nekoliko postova primjetila - ne znam (još uvijek) dovoljno i izvjesne stvari me zbunjuju. I ja iza svog (ne)znanja stojim, međutim, to mi, kao što sam također navela, ne oduzima pravo da teoretišem, preispitujem i postavljam pitanja.

Tekstove & sajtove tradicionalnih astrologa sam postavila, ne s ciljem odbrane argumenta o orijentalnosti/okcidentalnosti Mjeseca uslijed Mjesečevih faza (apsurdna je pretpostavka da ovdje ja imam bilo šta braniti, jer to nije MOJ lični argument, već me je izvjesni post samo naveo da se zapitam), već (sada ću citirati samu sebe)

Evo par referenci na blogove, gdje autori pišu šta im se "ćefne". Kakogod, u navedenim tekstovima se iznosi, komparira i daje osvrt na različita, nekad suprotstavljena mišljenja & stavove po pitanju izvjesnih detalja tumačenja koji se razlikuju od autora do autora. Neusaglašenosti ima. Kako da npr. ja posmatram svoj Mars po pitanju orijentalnosti/okcidentalnosti...po Ptolomeju bi bio orijentalan (pripada trećem kvadrantu), a po Al-Biruniju okcidentalan (superiorna planeta udaljena od Sunca za više od 90 stepeni)
Znači, nekih kontradiktornosti i neusaglašenosti od autora do autora ipak ima. Da ne pričam o tome kako po Klaudiju nema participirajućih triplicitetnih vladara, samo dnevni/noćni. O neusaglašenosi po pitanju termina i lica da ne govorim.

Obrati pažnju na dio teksta sa AstroSense, gdje je riječ o prirodi Sunca - iako je osnovna priroda Sunca toplo & suho (kolerično), uzima se u obzir i kojem godišnjem dobu pripada Sunce (znak) čiji se temperament razmatra- proljetno Sunce je toplo & vlažno (sangvinično), ljetno Sunce je toplo & suho (kolerično), jesenje Sunce je hladno & suho (melanholično), a zimsko Sunce je hladno & vlažno (flegmatično). S druge strane, gruba & osnovna podjela temperamenta se vrši prema pripadnosti znakova elementima - vodeni znaci/flegme, vatreni znaci/kolerici, zemljani znaci/melanholici, vazdušni znac/sangvinici. E sad, npr., prilikom razmatranja temperamentalne prirode Sunca osobe rođene u znaku Riba - stvar je vrlo jasna. Zimsko Sunce u vodenom znaku = flegma. Ali, razmatranje temperamenta i prirode Sunca u Škorpiji stvar već postaje malo komplikovanija - vodeni znak (flegma), jesenji znak (melanholik). I šta sad, kako temperamentalno svrstati Sunce u Škorpiji ?! Jel se vodimo za logikom vodeni znak/flegma= vlažno & hladno, ali će "jesenjim" rođenjem ipak dobiti na hladnoći, a izgubiti na vlažnosti, or what ?!Da ne bude zabune, ovdje govorim o individualnom određivanju temperamenta pojedinačne planete (u ovom slučaju Sunca), ne o određivanju temperamenta generalno.

Astrologija je veoma kompleksna, slojevita i prepuna finesa. Da mi se ne dopadaju dodatne klasifikacije znakova, da ne gledam širu sliku & uzimam u obzir sve faktore, već da se samo & isključivo vodim za generalizacijom i stereotipizacijom, ne bih ni otvorila ovaj topic. Odnosno, da NE ZNAM da je potrebno uzeti u obzir sve faktore i gledati kompletan natal (i svakom natalu pristupati INDIVIDUALNO, tj. pristupiti problematici iz više uglova, te kombinovati različite pristupe & tehnike umjetnosti tumačenja da bi se došlo do konkretnijih rezultala). A ne sve strogo udžbenički i po pe/esu, tipa loš dignititet So & Mo - uhhh, loša svjetla, loša svjetla/dobar dignitet So & Mo -super, divno, jaka svjetla, bla, bla, bla, MEĐUTIM Mjesec u padu npr. super aspektovan, a Mjesec u domicilu debilitiran aplikacijskim opozicijama sa Sa&Ma& iz Jarca.

Ne preispitujem cjelokupnu astrologiju kao takvu, već samo njene izvjesne podjele & pristupe. Ovo je demokratski forum, ne diktatorski (koliko sam upućena), pa itekako možeš očekivati da će tu i tamo zalutati neka neznalica koja će se USUDITI zapitati o nekim stvarima, postaviti nekoliko pitanja, pa i baciti koju pogrešnu pretpostavku/zaključak. To što se većina onih koji više znaju rijetko kada udostoje odgovoriti na pitanja (čast pojedincima) & podjeliti svoje znanje sa onima koji ga znaju manje, to je već nešto sasvim drugo, u to neću da ulazim, to je svačije lično & individualno pravo. Ni zakonom nije kažnjivo biti škrtica po pitanju bilo čega, pa tako i znanja, hahahahaha

Što se tiče tvoje špekulacije da mi je plodnost vodenih znakova aksioma, ne, nije. Već smatram da je u polovičnom tekstu o plodnosti znakova koju sam copy/paste, trebalo dati detaljniju razradu plodnog faktora svih 12 znakova, ne samo prvih sedam. Možda se autoru nije dalo dalje pisati, možda se umorio. Idemo once again copy/paste;

"Znaci se po vladarstvima planeta nad njima djele na plodne i neplodne na slijedeći način; Ovan - zbog domicila Marsa i egzaltacije Sunca je neplodan;Bik - zbog domicila Venere i egzaltacije Mjeseca plodan; Blizanci - zbog domicila Merkura koji je neutralan u neplodne; Rak - zbog domicila Mjeseca i egzaltacije Jupitera koji njime vladaju spada u plodne;Lav - zbog dominacije Sunca spada u neplodne; Djevica – kao i kod Blizanaca, vladajuća planeta je Merkur te spada u neplodne; Vaga – djelimično plodan jer je pod vladarstvom plodne Venere i neplodnog Saturna, Škorpion – zbog toga što je vodeni znak spada u plodne, IAKO mu je MARS VLADAR; Strijelac – njime vlada Jupiter pa je plodan;Jarac - znak koji daje malo djece i često je neplodan;Vodolija - više plodan nego neplodan; Ribe - vrlo plodan i može ukazati na puno djece."

Šta ti misliš, zar ne bi ovaj tekstić zvučao kompletnije i ljepše da se napisalo za npr. "Ribe - kao VODENI znak, te znak sjedišta Jupitera, veoma plodne i mogu ukazivati na mnogo djece" Ili da je navedeno da je "Rak uslijed domicila Mjeseca, egzaltacije Jupitera i kao vodeni znak plodan". But no, u slucaju jednog znaka kao argumentacija plodonosnog faktora znaka se navodi domicil/egzaltacija planeta, a u slijedecem momentu elementarna "pripadnost" Ili u slucaju Riba, nijedan jedini argument. Mozda se nama, koji smo dublje u astro vodama, neke stvari trebaju podrazumjevati, ali sta kada totalni pocetnik procita ovako nesto?!That's what I am talking about all the time, ali kao da pricam zidu, hahahahaha

I contrary to your belief, nisam okružena takojevićima, više puta mi je u inboxu, odgovoreno na izvjesna pitanja & ukazano na greške na način koji me apsolutno nije uvrijedio, niti mi teško pao, jer vjerovala ti meni ili ne, postoji način da se nekom ukaže na greške tako da se osoba ne uvrijedi. Neki od naziva za taj način su taktičnost i ljubaznost, koje u životu ne koštaju ništa, a djeluju čudesno. Pokušaj nekad, ukoliko nisi, rezultati će te pozitivno iznenaditi, vjeruj mi

Tačno je, ovo nisu Privatne astrološke instrukcije, već Astrologija za početnike - nisi mi profesor, ali se onda nemoj ni postavljati tako, jer je zadatak svakog profesora - kako da ukaže na greške, tako i da podjeli znanje sa učenicima/studentima.
Međutim, tebi u ovom slučaju i nije bio cilj astrološka razmjena, odnosno ukazivanje na greške kao greške, odnosno širenje znanja, već malkice prcanja, bockanja, prepucavanja, zar ne Ljudi se generalno malkice upale, e tek onda počinje prava uživancija. Znam, sve znam, hahahahaha
Hold on sweetie, it will get better.
Vidi, za to sam uvijek otvorena, ali na nekim drugim topicima, koji su sadržajem malo više light

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 30-06-2016 at 21:15..

Old 30-06-2016, 23:09   #19
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Standardno

Pa da, greškom si zamenila vladarstva, ali problem je što si ostala pri istom pogrešnom zaključku ostavši u uverenju da (pretpostavljam) 2 od 3 triplicitetna vladara mogu da opredele znak kao definitivno muški ili ženski.

Imaš uvek otvorenu tabelu (poštujem), ali opet nisi dobro videla u želji da svoje pogrešne zaključke uklopiš u raspodelu vladarstva. Ali tu naočare ne pomažu...

Quote:
Tekstove & sajtove tradicionalnih astrologa sam postavila, ne s ciljem odbrane argumenta o orijentalnosti/okcidentalnosti Mjeseca uslijed Mjesečevih faza (apsurdna je pretpostavka da ovdje ja imam bilo šta braniti, jer to nije MOJ lični argument, već me je izvjesni post samo naveo da se zapitam)
Ali jesi, postavivši prvo ono sa one zvezde vodilje, a potom pokušavši da taj pogrešan podatak sa foruma "opereš" preko astroriznice, samo mi nije jasno kako nisi pročitala ono što tamo piše. I ne treba da bude TVOJ lični argument, već podatak iz nekog validnog izvora, čije si autore pominjala.

Što se tiče različitih kvalifikacija pozicije planete koje spominješ, uzmeš svaku u obzir i gledaš koja nosi prevagu. Tvoj Ma je spor i R i teško da će ga bilo koja orijentalna četvrt učiniti bržim ili ubrzati realizaciju efekata simbolike koju nosi. Kod Klaudija i većine ostalih autora participirajuće vladare nećeš ni naći, ne znam zašto si se zalepila za njih. Oni su svojstveni Doroteju i ako već hoćeš da ih tumačiš, onda bi valjalo da otvoriš neku njegovu knjigu i samo u skladu sa tim.
Quote:
Ovo je demokratski forum, ne diktatorski (koliko sam upućena), pa itekako možeš očekivati da će tu i tamo zalutati neka neznalica koja će se USUDITI zapitati o nekim stvarima, postaviti nekoliko pitanja, pa i baciti koju pogrešnu pretpostavku/zaključak.
Jok, ovo je samo forum na kojem je dozvoljena konfrontacija argumenata. Diktatorski tek nije jer ti nije zabranjeno da bilo šta pišeš, ali ne možeš očekivati da će ti se ići uz dlaku za svaki pogrešni podatak koji izneseš i povežeš sa još pogrešnijim zaključkom. Pa onda čak i da pokušavaš da isti opravdaš nelegitimnim izvorima.
Quote:
postoji način da se nekom ukaže na greške tako da se osoba ne uvrijedi. Neki od naziva za taj način su taktičnost i ljubaznost, koje u životu ne koštaju ništa, a djeluju čudesno. Pokušaj nekad, ukoliko nisi, rezultati će te pozitivno iznenaditi, vjeruj mi
Ja vređala nisam. Slobodno citiraj ako jesam. Samo sam rekla da to što pišeš nije tačno i da te je to dovelo do loših zaključaka. E sad što ti očekuješ reči - sweetie, draga, pusa, pokloni itd. da ublažim "žaoku", taj film nećeš gledati jer mi se od toga http://thefw.com/files/2013/05/Gagging.gif

Kao član foruma ukazujem na greške jer smatram da tako treba. Uostalom, prosvetlila sam te jbt, pokazala ti pravi put, a tvoja detinjasta reakcija govori o tebi sa tim dugačkim podsmehljivim hahaha svakih par paragrafa (i to bez pokrića) i ciničnim cici-mici.

Old 30-06-2016, 23:32   #20
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Pa da, greškom si zamenila vladarstva, ali problem je što si ostala pri istom pogrešnom zaključku ostavši u uverenju da (pretpostavljam) 2 od 3 triplicitetna vladara mogu da opredele znak kao definitivno muški ili ženski.

Imaš uvek otvorenu tabelu (poštujem), ali opet nisi dobro videla u želji da svoje pogrešne zaključke uklopiš u raspodelu vladarstva. Ali tu naočare ne pomažu...

Ali jesi, postavivši prvo ono sa one zvezde vodilje, a potom pokušavši da taj pogrešan podatak sa foruma "opereš" preko astroriznice, samo mi nije jasno kako nisi pročitala ono što tamo piše. I ne treba da bude TVOJ lični argument, već podatak iz nekog validnog izvora, čije si autore pominjala.

Što se tiče različitih kvalifikacija pozicije planete koje spominješ, uzmeš svaku u obzir i gledaš koja nosi prevagu. Tvoj Ma je spor i R i teško da će ga bilo koja orijentalna četvrt učiniti bržim ili ubrzati realizaciju efekata simbolike koju nosi. Kod Klaudija i većine ostalih autora participirajuće vladare nećeš ni naći, ne znam zašto si se zalepila za njih. Oni su svojstveni Doroteju i ako već hoćeš da ih tumačiš, onda bi valjalo da otvoriš neku njegovu knjigu i samo u skladu sa tim.

Jok, ovo je samo forum na kojem je dozvoljena konfrontacija argumenata. Diktatorski tek nije jer ti nije zabranjeno da bilo šta pišeš, ali ne možeš očekivati da će ti se ići uz dlaku za svaki pogrešni podatak koji izneseš i povežeš sa još pogrešnijim zaključkom. Pa onda čak i da pokušavaš da isti opravdaš nelegitimnim izvorima.

Ja vređala nisam. Slobodno citiraj ako jesam. Samo sam rekla da to što pišeš nije tačno i da te je to dovelo do loših zaključaka. E sad što ti očekuješ reči - sweetie, draga, pusa, pokloni itd. da ublažim "žaoku", taj film nećeš gledati jer mi se od toga http://thefw.com/files/2013/05/Gagging.gif

Kao član foruma ukazujem na greške jer smatram da tako treba. Uostalom, prosvetlila sam te jbt, pokazala ti pravi put, a tvoja detinjasta reakcija govori o tebi sa tim dugačkim podsmehljivim hahaha svakih par paragrafa (i to bez pokrića) i ciničnim cici-mici.
Ne vidim poentu da nastavljamo, i to ISKLJUČIVO iz razloga što uporno ignorišeš djelove mojih postova gdje nemaš prostora da me, ajmo reći, "koriguješ"
Hvataš se za djelove mojih postova, odnosno rečenica koje opet izvlačiš iz konteksta i tumačiš (svjesno ili nesvjesno) onako kako tebi odgovara. )Kao sto je slučaj u djelu orijentalnosti/okcidentalnosti Mjeseca. Da imaš problema sa IQ-em, ili verbalnim izrazom, da imaš siromašan vokabular isl., dala bih ti benefit of the doubt i pomislila da jednostavno nismo na istoj talasnoj dužini, ALI, s obzirom da to NIJE slučaj, prije bih rekla da namjerno ignorišeš bit & suštinu onoga sto želim da kažem. Kakogod, kao što moje (ne)znanje u principu nije tvoj problem, tako ni tvoja interpretacija onoga sto ja napišem nije moj problem.
To je to, as simple as that

Btw, "sweetie", "draga", "pusica/guzica" i to nema za cilj "ublažavanje" žaoke, lijepo si primjetila da je akcenat bio na sarkazmu Znači, kad se hoće, može se korektno interpretirati. I da, spomenula si da "sam očekivala da ublažiš ŽAOKU", znači, priznaješ da u pozadini korekcija nije bilo samo korigovanje iz dobronamjere, već i malkice peckanja

Vjerojatno ćeš protumačiti moje povlačenje iz rasprave... pa onako kako ti odgovara, ali pay-attention-na-ono-što-piše-ispod-Nirvana

Kažeš, o meni priča priču to moje "sweetie", "draga", "cicimici (?)" isl. Vidiš, mogla bih i ja pomisliti svašta o nečijem personality-iju generalno, na osnovu nekoliko postova, pokoje žaokice, zrnca nabusitosti, mrvice sarkazma i prstohvata peckanja. Pogotovo kada odranije primjetim po nečijim postovima da dotična osoba itekako ljubazno i lijepo komunicira u jednom trenutku (možda kada njenoj guzi nešto treba, ali ovo je samo pretpostavka na osnovu životnog iskustva, tako da najozbiljnije, ovo u zagradi ne zamjeri), a u idućem je sva opasna & nabusita & direktna. U principu neka svako fura šta želi, bio to ljubazni ili "kurčeviti" stav, (svakom njegovo, legitimno je, zar ne), ali smatram da su oba stava (tj. ekstremnije manifestacije) "different sides of the same coin", odnosno u praksi se mnogo puta pokazalo da se i "superdrski" i "superdirektni" ljudi iza takvog stava često "prikrivaju". Kao što i "cica-mace" znaju ogrebati kada najmanje očekuješ & oni kurčevitiji itekako znaju stati na loptu i šarmirati ljude kada im odgovara. Eh, meni se od toga npr. - RIGA, od beskarakternosti, proračunatosti i nedostatka integriteta (osobine kojima se u 9 od 10 slučajeva mogu pohvaliti i oni najSLADUNJAVIJI i oni najDIREKTNIJI) . Tako da, ja sam za zlatnu sredinu, uvijek u životu, pa tako i na forumima. Niti prosipam neku nabusitost onima koji znaju manje, niti ližem guzice onima koji znaju više, imam isti početni stav prema svima. Dok neko ne zasluži suprotno, sve po zasluzi. Pa i onda se trudim ne prelaziti granice dobrog ukusa, zato i nisam na sve ovo nalijepila jedan, ovako, simpatičan meme. Danas sam ispala već i isuviše djetinjasta (tu si u pravu), ali čisto radi toga što se sa 30 godina u guzici primam na ovakve stvari, odnosno ulazim u rasprave ovog tipa. And I should know better by now...

Zahvaljujem ti se na izvjesnim informacijama koje si, na ovaj ili na onaj način, podjelila sa mnom u svom prvom postu, vjerovala ili ne, ovo pišem bez i najmanje ironije & sarkazma.

Ali ovdje svaka naša komunikacija (barem zasad) završava, jer poenta je očito razvući raspravu od sumraka do zore, a iskreno, ja prva sam uvijek otvorena i za razmjenu informacija & mišljenja i za zezanciju i malkice sarkazma, prepucavanja i nadgovaranja, ali na jednom prilagodjenijem nivou - tj. bez "šuma u komunikaciji" - bilo nenamjernog (ipak cu dati BoTD), bilo inciniranog s ciljem razvlačenja rasprave unedogled, dok cijela stvar ne preraste u pravu svađu. A iskreno, meni (kobili od 30 godina) ne pada na pamet pretjerano se prepucavati, a kamoli svađati se s osobama po astrološkim forumima, kao ni biti predmet nečijeg "pražnjenja" putem ovakvih situacija

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 01-07-2016 at 15:33..

Old 01-07-2016, 09:33   #21
Mad Max
Druid

Mad Max's Avatar

Mad Max je offline
Registrovan: Mar 2011
Mad Max će postati poznat uskoroMad Max će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:

Reci da se šališ?
Koliko sam upućen pol natusa ne može da se ustanovi astrologijom.

Old 01-07-2016, 13:02   #22
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
Registrovan: Mar 2010
ginger je na dobrom putu
Standardno

većina gluposti tipa derivtne kuće i sl. posebno varijante kako je prva žena 7. kuća, druga 8 itd. nikada nisam nalazila logike u tome. 7 polje su sve naše žene i muževi. svi naši partneri. peta da su ljubavnici. ljubavnici su partneri kao i si ostali pojedinci oko nas-dakle 7. polje, i nema dalje

Old 01-07-2016, 13:05   #23
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Nisam se nešto petljala u ovu tradicionalu raspravu, pošto TA baš i ne znam, pa ću ostati po strani...

Inače, da se vratim na muški i ženski princip, neka me neko ispravi ako nisam dobro shvatila, to se odnosi više na aktivni/pasivni princip, jel tako? Muški znaci kao aktivni, a ženski kao pasivni? Takođe, našla sam da "su muški znaci postali skloni duhovnim i mentalnim vrednostima a ženski su postali senzitivni i emocionalni."

Muški su agresivni, aktivni i dinamični, a ženski pasivni, emotivniji.
E sad, koliko je vaga "aktivni i dinamični" znak, to već stvarno ne bih komentarisala Opet, ne pronalazim sedište venere u muškom znaku, pošto njen princip baš i nije "aktivan i agresivan" već ovaj drugi, ali ok... Ispravite me ili objasnite, ako je neko voljan...

Old 01-07-2016, 13:17   #24
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by ginger VIdi Poruku
većina gluposti tipa derivtne kuće i sl. posebno varijante kako je prva žena 7. kuća, druga 8 itd. nikada nisam nalazila logike u tome. 7 polje su sve naše žene i muževi. svi naši partneri. peta da su ljubavnici. ljubavnici su partneri kao i si ostali pojedinci oko nas-dakle 7. polje, i nema dalje
Prvobitno sam bila sklona teoriji derivatnih kuća, međutim, nakon saznanja da se, kada dođe do braka No2 , ne samo vrh polja tog drugog braka pomjera sa vrha 7., na vrh 9. polja, VEĆ se i ASC navodno "pomjera" sa vrha 1., na vrh 3. polja

Da ne počinjem ponovno o "pomjeranju" polja djece i u slučajevima neiznešenih trudnoća. I sa i bez teorije derivatnih kuća, apsurd je posmatrati spontane pobačaje/namjerne abortuse kroz polje/a rođene djece.

the natal chart

Old 01-07-2016, 13:29   #25
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Bubičica VIdi Poruku
Ствар са личним планетама у Рибама и паралелом са знаком Овна који си направила је што у неком тренутку живота те планете у секундарним прогресијама и дођу у Овна.
Evo, meni ova teorija ne važi. Ako tako gledamo, svaka planeta maltene za života predjela u drugi znak i čemu onda uopšte tvoj natal takav kakav je?
Mislim da je ova teorija proizašla iz neznanja i nemogućnosti da se neke pojave objasne.
Ne leži mi.
Uostalom, ne vidim zašto je neverovatno da je osoba sa So u Ribama uspešna, kad Ribama vlada Ju koja je planeta visokog obrazovanja. Ribe vole da se osame i čitaju i uče, nekima se to i isplati

Quote:
Originally Posted by CARAPICA VIdi Poruku
Kod nedostatak elementa, osoba zapravo osjeca taj nedostatak i trudi ga se nadoknaditi.
Bill gates je dobar primjer, bas sa manjkom zemlje.
.
Ja nemam planete u vatrenim , pa ni u vodenim znacima skoro uopšte. Što se vatre tiče, vidim po sebi da mi nedostaje takmičarski duh i ne volim sport skoro uopšte.
Ali sad, druga teorija kaže da je ok ako nemate planete u jednom elementu ako imate planete u kućama koje prirodno pripadaju znakovima tog elemenata.
Npr. nema planeta u vatrenim, ali su one u I, V ili IX kući.
Quote:
U TA su cetiri astroloska elementa = cetiri temperamenta. Citala sam izvjesne astroloske (i psiholoske) tekstove, gdje manifestaciju temperamenta/elementa kod pojedinca (kojeg u natalu nedostaje) "pravdaju" time da individue ponekad na nesvjesnom/svjesnom nivou pokusavaju kompenzirati ono sto im prirodno nedostaje
Da, elementi samo opisuju temperament osobe, zato su važni.

Astrološka teorija koju mnogi osporavaju a meni je logična je ona da planete u harmoničnim znakovima ne mogu biti u kvadratu. Ja ne vidim razlog da kvadrat ne postoji ako ga program pokazuje. Neko će reći da je to neznanje, ali ja se ne slažem iz prostog razloga što te aspekte vidim u praksi.
Znam jednog momka koji ima Asc u Raku, Mo u Škorpiji u kvadratu sa So u Ribama i kod njega se taj kvadrat So i Mo oseća čim ga upoznate. Čovek je duboko nesiguran, iskompleksiran, nije svoj.
Ja imam Ve180Ur koji takođe "ne postoji" i već sam i počela da ga zanemarujem a ne bi trebalo. Uran je planeta asimetrije i moje lice i celo telo pomalo je takvo, a Već mi je vladar Asc. Kao dete su me često napadali manijaci a to je tipična manifestacija tog aspekta.

Ne leži mi ni gledanje uticaja tranzitnog Sa u malim obrisima. Mislim da Saturn deluje jako dugo i zato je i Saturn.
Isto, nije mi jasna ni ona teorija o natalima blizanaca, gde je Asc drugog zapravo III polje starijeg. Nema mi logike .

Old 01-07-2016, 13:46   #26
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lahadima VIdi Poruku
Nisam se nešto petljala u ovu tradicionalu raspravu, pošto TA baš i ne znam, pa ću ostati po strani...

Inače, da se vratim na muški i ženski princip, neka me neko ispravi ako nisam dobro shvatila, to se odnosi više na aktivni/pasivni princip, jel tako? Muški znaci kao aktivni, a ženski kao pasivni? Takođe, našla sam da "su muški znaci postali skloni duhovnim i mentalnim vrednostima a ženski su postali senzitivni i emocionalni."

Muški su agresivni, aktivni i dinamični, a ženski pasivni, emotivniji.
E sad, koliko je vaga "aktivni i dinamični" znak, to već stvarno ne bih komentarisala Opet, ne pronalazim sedište venere u muškom znaku, pošto njen princip baš i nije "aktivan i agresivan" već ovaj drugi, ali ok... Ispravite me ili objasnite, ako je neko voljan...
Evo copy/paste link astrološke portretizacije znaka Vage sa teme Vaga (Osnove natalne astrologije), tj. tekst koji je objavila članica Sahadow452, davne 2007. godine

Vaga

Ili, npr., u prvom postu predstavljen psihološki portret Jarca;

Jarac - Forum.hr

Možda ovakve deskripcije i unose nekima od nas konfuziju po pitanju grube podjele muškog/ženskog principa (tj. vazdušni/vatreni - muški/aktivni princip, zemljani/vodeni - ženski/pasivni princip), jer se individualni opisi svakog znaka u izvjesnim slučajevima pomalo "kose" sa principom koji im je prostijim, prvobitnim podjelama dodjeljen.

Možda smo jednostavno upale u zamku stereotipnog portretiranja znakova po internetu. Koliko god se trudim izbjeći astrološku generalizaciju, ako ću biti iskrena prema sebi i drugima, najviše radi ovakvih tekstova (kojih sam se itekako po internetu načitala, svi na isti kalup)
Kada na to sve dodamo i npr. to da u Jarcu nema muška planeta (Sa) samo sjedište, već i egzaltaciju (Ma), eto konfuzije.

Bez obzira na sve izvore informacija i podatke sa kojima raspolažemo, još uvijek sam u fazi preispitivanja & filozofiranja, 1000 zašto/1000 zato (?)

the natal chart
Naši sponzori
Advertisement

Old 01-07-2016, 14:18   #27
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by TigaBg VIdi Poruku

Ja nemam planete u vatrenim , pa ni u vodenim znacima skoro uopšte. Što se vatre tiče, vidim po sebi da mi nedostaje takmičarski duh i ne volim sport skoro uopšte.
Ali sad, druga teorija kaže da je ok ako nemate planete u jednom elementu ako imate planete u kućama koje prirodno pripadaju znakovima tog elemenata.
Npr. nema planeta u vatrenim, ali su one u I, V ili IX kući.

Da, elementi samo opisuju temperament osobe, zato su važni.

Astrološka teorija koju mnogi osporavaju a meni je logična je ona da planete u harmoničnim znakovima ne mogu biti u kvadratu. Ja ne vidim razlog da kvadrat ne postoji ako ga program pokazuje. Neko će reći da je to neznanje, ali ja se ne slažem iz prostog razloga što te aspekte vidim u praksi.
Znam jednog momka koji ima Asc u Raku, Mo u Škorpiji u kvadratu sa So u Ribama i kod njega se taj kvadrat So i Mo oseća čim ga upoznate. Čovek je duboko nesiguran, iskompleksiran, nije svoj.
Ja imam Ve180Ur koji takođe "ne postoji" i već sam i počela da ga zanemarujem a ne bi trebalo. Uran je planeta asimetrije i moje lice i celo telo pomalo je takvo, a Već mi je vladar Asc. Kao dete su me često napadali manijaci a to je tipična manifestacija tog aspekta.
Kao mlađa nisam ni ja voljela sport, ali nikako. Međutim, kako sam starija, postajem sve više fizički aktivna.
U osnovnoj školi, dok su svi ganjali sport i te neke sportsko/rekreativne aktivnosti, ja sam se više zanimala za neke druge stvari, a danas ne mogu zamisliti da duže od tri dana ne sjednem na bike, ili da barem jednom sedmično ne odigram partiju tenisa, ili ne odjoggiram par kilometara
Vjerojatno uslijed retrogradnosti vladara mog 5. pola (Sa), koji ipak trigonizira mog vladara ASC (Me u Lavu), a on sam se nalazi u Strijelcu (već mjesecima se kanim da upišem streljaštvo i/ili mačevanje)
Primjećujem da s godinama sve više i više volim landarati po prirodi.

Tebi se Sa (skupa s Uranom) nalazi u Jarcu, pa bi ti možda ne odgovaraju "brzi" sportovi, već više sportska/rekreativna aktivnost koja iziskuje izdržljivost, disciplinu, koncentraciju (maratonisanje, planinarenje, alipinizam).
Ipak ti je i Mars pri vrhu 5. polja (čini mi se u okviru orbisa +/- 5), u Vodoliji, možda paraglajding ili padobranstvo

Što se tiče "nepostojećih" aspekata, odnosno aspekata planeta u znakovima koji se prirodno "ne vide" putem opozicije, kvadrata, trigona ili sekstila, sličan slučaj kao sa tvojim Ve180Ur je i sa mojim Mo180Sa, koji ITEKAKO osjećam. Kao i Me60Mo, npr., imam pamćenje kornjače & od malih nogu nešto piskaram.

Kakogod, mišljenja sam da i partilni & platik aspekti mogu "raditi", ali da će se manifestovati malo slabije, u slučajevima kada su npr. dvije planete u znakovima koji se "vide" preko aspekta, ali su mrvicu izvan orbisa & planete koje su u granicama orbisa, ali se prirodno "ne vide".

Što se tiče samih orbisa, ravnam se po ovoj tabeli;

Kod tvog Ve180Ur je malo širi orbis (u odnosu na cifre iz ove tabele), ali je ipak aplikacijski, pa moguće da te je potkačio. Vidim i da ti je Mo (na samom ASC) aflikovan od strane glupih malefika. Imala sam i ja nekih susreta s manijacima & starim perverznjacima (koji su na svu sreću sretno završili), a također mi Saturn aflikuje Mjesec. Moguće da je i do toga, a da su te ustvari trigoni Ve (dispozitorice Mjeseca) sa Mo & Ma zaštitili u takvim situacijama, mene vjerojatno Mo60Ju & Mo120Ma, eventualno Ve (dispozitorica Mjeseca) 120 Ur. U svakom slučaju, ti najbolje znaš šta i kako u tvom natalu funkcioniše/radi

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 01-07-2016 at 14:35..

Old 01-07-2016, 14:30   #28
Bubičica
Obično gatalo

Bubičica's Avatar

Bubičica je offline
Registrovan: Sep 2013
Bubičica će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by tigabg VIdi Poruku
evo, meni ova teorija ne važi. Ako tako gledamo, svaka planeta maltene za života predjela u drugi znak i čemu onda uopšte tvoj natal takav kakav je?
Mislim da je ova teorija proizašla iz neznanja i nemogućnosti da se neke pojave objasne.
Ne leži mi.
Uostalom, ne vidim zašto je neverovatno da je osoba sa so u ribama uspešna, kad ribama vlada ju koja je planeta visokog obrazovanja. Ribe vole da se osame i čitaju i uče, nekima se to i isplati
Немам (превише) времена да дубље улазим у расправу, с теоријске стране а и чини ми се да ниси најбоље разумела поенту онога што сам хтела да кажем. Више ће бити констатација из личног примера... Иначе, не видим заиста је да успех/неуспех у животу могуће записати положајем наталног Сунца или било које појединачне планете. Али с друге стране, из личног искуства, тврдим да када лична планета промени знак у секундарним прогресијама, енергија планете се другачије испољава. Опет, овим односом Рибе-Ован сам се баш доста бавила јер је ово специфичан случај у коме имамо везу првог и последњег знака, а с друге стране мени су све личне планете у секундарним прогресијама прошле кроз ове промене. Примера ради... Најдрастичније сам осетила прелазак Меркура у ретроградном ходу из Овна, где је натално, у Рибе, где је, у паду и изгону...или шта већ... Када се опет вратио у Овна, прогледала сам... Мислим мој ум...

Питање зашто тако? Па просто то су неки зацртани циклуси... Кроз које пролазимо, учимо и сазревамо... Не видим да је то ишта другачије од прогресија Месеца, само што се за њега промене лакше прате и лакше се повезује с манифестацијама, јер су брже... За озбиљну студију би требало наћи већу групу људи, па пратити промене у односу у којој декади нпр. Риба су рођени, па када Сунце у секундарним прогресијама пређе у Овна, па како се то манифестује... Код мене конкретно, пошто је сам крај треће декаде... И прешло је у Овна с мојих 4 године... Никада нисам у одрастању имала оне фазе детета излованог, сањалице без циља и фокуса... Иако сам наравно задржала једну сензитивност и идеализам својствен Рибама. Од када ми је прогресивно Сунце прешло пре две и по године у Бика, почела сам напрсно више да размишљам о материјалним вредностима, како да оствим траг и како да направим нешто веће у материјалном смислу...

Last edited by Bubičica; 01-07-2016 at 18:46..

Old 01-07-2016, 15:29   #29
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Quote:
Za ovo što si navela mogu da dam oba argumenta, i gde mi pije vodu i gde ne. E sad, koliko sam u pravu - pitanje je.

Recimo, primer gde postoji kvadrat u sinastriji je između mog So i So moje drugarice koja je vodolija (dakle, kvadrat između vodolije i vage), zato što je moje So na kraju vage a njeno na početku vodolije. Matematički, to je kvadrat. Po teoriji, ta dva znaka su u trigonu i kvadrat bi trebalo zanemariti. Iz prakse - što se mene tiče, taj kvadrat se nikako ne ispoljava kod nas dve, tako da ga zanemarujem...

E sad, u svom natalu imam Ma90Ne, Ma je u devici, Ne je u jarcu, dakle, imamo lep trigon zemljanih znakova, i trebalo bi ovaj aspekt zanemariti. Međutim, on se meni u praksi pokazao kao da postoji - moji momci su svi malo "poremećeni", tipični neptunovci, jedan je bio sklon kojekakvim supstancama, drugi je imao neke nervne "probleme". Ništa strašno naravno, ali recimo da sam prepoznala taj aspekt. Prepoznajem ga i u nekim drugim slučajevima... Možda je do nečeg drugog, šta znam...

P.S. MArsh, hvala za linkove

Old 01-07-2016, 15:53   #30
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Standardno

Quote:
Ne vidim poentu da nastavljamo
... Ali čekajte, to nije sve!
Sledi kilometarski tekst u kojem će satima pokušavati da objasni svoju unutrašnju psihološku sliku, samo bez poente.
"Žaoka" je tvoja percepcija upućene ti kritike, koju očigledno ne znaš da primiš.
Quote:
Koliko sam upućen pol natusa ne može da se ustanovi astrologijom.
Ako misliš na pol nerođenog deteta - onda nisi dobro upućen.
Ako misliš na pol samog natusa - opet nisi dobro upućen, jer i za to postoje određeni aforizmi, but really who cares.
Quote:
Originally Posted by ginger VIdi Poruku
Hej, derivatnim kućama ništa ne fali. Samo što je neko lupio da je 8. kuća drugi partner, umesto da kroz nju posmatra npr. partnerovu pokretnu imovinu.
Quote:
Ja imam Ve180Ur koji takođe "ne postoji" i već sam i počela da ga zanemarujem a ne bi trebalo.
Ipak bi trebalo da ga zanemariš, orbis je preširok čak i za modernističke standarde.
Ali hipotetički hajde da pretpostavimo da postoji aplikacija Ve180Ur. Ako nisi primetila, Ve je usporila i sprema se da krene R, tako da do perfekcije tog aspekta ne dolazi, a naročito ne u detinjstvu.
Quote:
Kao dete su me često napadali manijaci a to je tipična manifestacija tog aspekta.
Pre će biti da ti je to od kontakta Ve i Ma, koji je kontra sekte a šira separacija bi ukazala da je to bilo ranije u životu, dakle u detinjstvu.
Advertisement

Odgovor

Tags
kao, odnosno, planeta, znak, znakova

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules