ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Sve što je potrebno astrologu Astro rečnik, astro simboli, literatura, tabele, korisni linkovi
sve astrološke teorije, pravila & propisi koje vam ne zvuče pretjerano smisleno

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 06-07-2016, 14:25   #76
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Registrovan: Apr 2013
tiramisu će postati poznat uskorotiramisu će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
Neću da maltretiram čovjeka bezveze, vrijeme je da pogledam istini u oči i prihvatim da sam zaglavila sa orijentalnim Mjesecom
Čak i da je dobio etiketu okcidentalan to ne menja činjenicu da je opadajući, što si i ranije znala tako da to ništa suštinski ne menja.

Što se tiče Ve90Mo - svaki aspekt benefika na Mo mu pomaže.
I dobra stvar kod opadajućeg Mo je što mu Ma aspekt manje škodi.
Advertisement

Old 07-07-2016, 15:34   #77
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by tiramisu VIdi Poruku
Čak i da je dobio etiketu okcidentalan to ne menja činjenicu da je opadajući, što si i ranije znala tako da to ništa suštinski ne menja.

Što se tiče Ve90Mo - svaki aspekt benefika na Mo mu pomaže.
I dobra stvar kod opadajućeg Mo je što mu Ma aspekt manje škodi.
Morinus Traditional mi očitava i Mo60Ju & So120Ju, što se podudara sa Dariovom šemom udaljenosti na kojoj su planete u međusobnim orbisima.

Međutim, Morinus Traditional ne očitava Ma (Jarac) 60 Ju (Ribe) Okay, jeste u pitanju separacija, ali orbis je +/-3

Kakogod, zanima me tvoje mišljenje o;

minornijim aspektima - tj. o polusekstilu & inkonjukciji, da li ih uzimaš u obzir ili ne?!

transsaturnima - uzimaš li (prilikom analiza natalnih karti) u obzir konjukcije (egzaktne konjukcije & konjukcije užih orbisa) i egzaktne aspekte Ur, Ne & Pl sa svjetlima, ličnim planetama i vrhovima polja ?!
Odnosno, računaš li na mogućnost manifestacije transsaturnovskih aspekata u životu natusa, u maniru fiksnih zvijezda (sporadične, ali intenzivne i iznenadne manifestacije) bez obzira što će većinu vremena navedeni aspekti biti u "stanju mirovanja" ?!

the natal chart
Submit to Digg   Reply With Quote

Old 07-07-2016, 20:15   #78
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Standardno

Minorne aspekte - ne. Postoji logika u tome da se koriste samo Ptolomejski aspekti, ali je to šira priča.

Što se tiče transsaturna, deluje primamljivo da im se, obzirom da su ipak planete, prizna makar taj uticaj na nivou fiksnih zvezda. Ipak su bliže nego fiksne zvezde. Ali, ono što ih kanali je činjenica da transsaturni nemaju sopstvenu svetlost, kao što to imaju ostale planete do Saturna, a zahvaljujući Suncu. Dakle, plastično objašnjeno - Sunce osvetljava do Saturna, a astrologija se zasniva samo na vidljivom nebu. Na tom nebu se golim okom ne mogu videti transsaturni. Bitna stvar je da se sami aspekti zasnivaju na prenosu svetlosti, a transsaturni je nemaju pa onda ne mogu ni da tvore aspekt jer nemaju svetlost da prenesu. Što se tiče konjunkcije transsaturna sa drugim planetama, tačkama i sl. tu važi isti princip, ako nema svetlosti - nema ni uticaja. Fiksne zvezde, s druge strane, pak emituju sopstvenu svetlost (poput Sunca nam) pa mogu imati uticaj ali u samo pri uskim orbisima. Naravno, od fiksnih zvezda ne treba očekivati špansku sapunicu kao što se to danas radi pri tumačenju transsaturna, no verujem da si sa tim upoznata već.
Suma sumarum, odgovor na tvoje drugo pitanje je takođe ne.
Advertisement

Old 08-07-2016, 06:32   #79
Rejhana al Mahmud
Obično gatalo

Rejhana al Mahmud's Avatar

Rejhana al Mahmud je offline
Registrovan: Feb 2015
Rejhana al Mahmud je na dobrom putu
Standardno

@Tiramisu ,da li misliš da je meni tranzitni Uran prije nekih godinu ipo donio iznenadnu straastvenu ljubavnu vezu preko interneta sa jednim oženjenim covjekom ????

Old 08-07-2016, 12:00   #80
Bubičica
Obično gatalo

Bubičica's Avatar

Bubičica je offline
Registrovan: Sep 2013
Bubičica će postati poznat uskoro
Standardno

Ту негде лежи и поента... Људи којима не „раде“ трансцеденталне планете воде прилично досадне, мале животе ограничене Сатурном. Него, можда то у твом конкретном случају и не би било тако лоше... Да ниси са Сатурна прешла на Уран?

Old 08-07-2016, 15:07   #81
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Minorne aspekte - ne. Postoji logika u tome da se koriste samo Ptolomejski aspekti, ali je to šira priča.
Je li uslijed nemogućnosti "ucrtavanja" kompletne & zatvorene figure unutar zodijačkog kruga putem "linija" minornijih aspekata ?!
Ako je to to, čitala sam o tome, zato sam i pitala za polusekstile & inkonjukcije, jer sam pročitala da su imali kakvu-takvu primjenu, mada su i oni naposlijetku "odbačeni"

the natal chart

Old 08-07-2016, 17:55   #82
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Rejhana VIdi Poruku
@Tiramisu ,da li misliš da je meni tranzitni Uran prije nekih godinu ipo donio iznenadnu straastvenu ljubavnu vezu preko interneta sa jednim oženjenim covjekom ????
Sigurno... Uz kombinaciju sa asteroidima Psiha i Eros koji su te naveli na moralnu degradaciju.

Quote:
Originally Posted by Bubičica VIdi Poruku
Ту негде лежи и поента... Људи којима не „раде“ трансцеденталне планете воде прилично досадне, мале животе ограничене Сатурном.
  • Imali su ljudi nedosadne živote i pre "otkrića" transsaturna.
  • Šta bi, inače, bio dosadan, mali život? Ovo pitanje je podložno relativizaciji, pa ono što je za tebe dosadno, za nekoga je veoma uzbudljivo. Ako si mislila na pokazatelje prominentnosti, oni su u vezi sa luminarima, a naročito Suncem, kao izvorom svetlosti. Kamičak bez svetlosti, pa još nevidljiv nema sposobnost da deluje.
  • Koja je formula za aktivaciju transsaturna (ako postoji) i kako to da nekome rade a nekom ne?
Kada se ljudima ne dopadnu osnovne postavke planeta, onda se oni hvataju za transsaturne. Ako im se ni to ne dopadne, onda se hvataju za mali milion asteroida - pa šteluju da koriste one koje im se dopadaju. Za svaki ukus ponešto.
Quote:
Него, можда то у твом конкретном случају и не би било тако лоше... Да ниси са Сатурна прешла на Уран?
Ne znam da li je ovo upućeno meni. Ako jeste, nije mi najjasnije.
Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
Je li uslijed nemogućnosti "ucrtavanja" kompletne & zatvorene figure unutar zodijačkog kruga putem "linija" minornijih aspekata ?!
Ako je to to, čitala sam o tome, zato sam i pitala za polusekstile & inkonjukcije, jer sam pročitala da su imali kakvu-takvu primjenu, mada su i oni naposlijetku "odbačeni"
To je.
Logički samo da dodam - ako konjunkcija znači spajanje, onda inkonjunkcija znači da nema spajanja, te ne može ni da predstavlja aspekt (mada to nije ni konjunkcija, ali avaj). Što se tiče sekstila, on sam spada u slabije aspekte, postavlja se pitanje zašto bi pola od toga bilo imalo značajno.

Old 08-07-2016, 17:57   #83
Lanna
Druid

Lanna's Avatar

Lanna je offline
Registrovan: Apr 2015
Lanna će postati poznat uskoro
Standardno

tiramisu jel mozes da obrises nesto iz inboxa, pun ti je da ti nesto posaljem

Old 08-07-2016, 18:25   #84
Bubičica
Obično gatalo

Bubičica's Avatar

Bubičica je offline
Standardno

Quote:
  • Imali su ljudi nedosadne živote i pre "otkrića" transsaturna.
  • Šta bi, inače, bio dosadan, mali život? Ovo pitanje je podložno relativizaciji, pa ono što je za tebe dosadno, za nekoga je veoma uzbudljivo. Ako si mislila na pokazatelje prominentnosti, oni su u vezi sa luminarima, a naročito Suncem, kao izvorom svetlosti. Kamičak bez svetlosti, pa još nevidljiv nema sposobnost da deluje.
  • Koja je formula za aktivaciju transsaturna (ako postoji) i kako to da nekome rade a nekom ne?
Kada se ljudima ne dopadnu osnovne postavke planeta, onda se oni hvataju za transsaturne. Ako im se ni to ne dopadne, onda se hvataju za mali milion asteroida - pa šteluju da koriste one koje im se dopadaju. Za svaki ukus ponešto.

Ne znam da li je ovo upućeno meni. Ako jeste, nije mi najjasnije.
Обраћала сам се Рејхани, у вези те поменуте прељубе, није ми баш јасно како си се препознала.

Иначе Уран, Нептун и Плутон су видљиви са Земље... Уз помоћ телескопа... Па шта то мења суштински? Људи су у историји исто обољевали од вирусних и бактеријских инфекција, иако нису постојали моћни мискроскопи помоћу којих су могли да посматрају ове микроорганизме. Ако смо ми слепи поред очију, то није доказ да то нешто не постоји.

Трансцеденталност по дефиницији (из латинског transcendere – „премашити") означава прекорачење границе свести... У метафизици и теологији то је онострано, надприродно, наискуствени свет... Нисам ја никакав духовни гуру који около пропагира инстант решења за просветљење или дајем рецепте за иницијацију којом се посвећених „духовно рађа"... Како ће доћи до спознаје виших светова, то је свакоме понаособ да реши...

У међувремену, ево га мој омиљени камичак... Чиста љубав... И моћ!

Last edited by Bubičica; 08-07-2016 at 18:37..

Old 08-07-2016, 18:40   #85
Rejhana al Mahmud
Obično gatalo

Rejhana al Mahmud's Avatar

Rejhana al Mahmud je offline
Registrovan: Feb 2015
Rejhana al Mahmud je na dobrom putu
Standardno

Ajme,al vas zatalasah ovom zafrkancijom...drago mi je,ocekivano

Old 08-07-2016, 19:51   #86
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Standardno

Quote:
Обраћала сам се Рејхани, у вези те поменуте прељубе, није ми баш јасно како си се препознала.
Neodređen ti je post, ali veoma. Ko pita, ne skita.
Quote:
Иначе Уран, Нептун и Плутон су видљиви са Земље... Уз помоћ телескопа... Па шта то мења суштински? Људи су у историји исто обољевали од вирусних и бактеријских инфекција, иако нису постојали моћни мискроскопи помоћу којих су могли да посматрају ове микроорганизме. Ако смо ми слепи поред очију, то није доказ да то нешто не постоји.
Ključno je ovo - uz pomoć teleskopa. Astrologija se bazira na onome što se na nebu vidi golim okom.
Viruse i bakterije ne vidimo na nebu.
Quote:
Трансцеденталност по дефиницији (из латинског transcendere – „премашити") означава прекорачење границе свести...
In religion, transcendence refers to the aspect of a god's nature and power which is wholly independent of the material universe, beyond all physical laws.
Bog je predstavljen Suncem - ono je izvor svetlosti i života. Transcendencija se odnosi na prevazilaženje materijalnog, svetovnog i ovozemaljskog i približavanje bogu - simbolički Suncu. Nema logike da planete koje svetlost Sunca ne dotiče mogu ikako participirati u duhovnom vazdizanju čoveka. Čak i ako modernistički razmišljamo, od Urana pa na dalje tama je samo veća tj. udaljavamo se od Sunca (kome bi trebalo da težimo) i idemo ka Plutonu - čija se simbolika povezuje sa podzemljem, zlobom i sl.

Ti si transcendenciju spomenula u kontekstu svesti, ali čak i tako - zar je bolje da je svest pomračena ili prosvetljena?

Old 08-07-2016, 19:57   #87
Bubičica
Obično gatalo

Bubičica's Avatar

Bubičica je offline
Standardno

Ш'o би Јунг лепо рек': „Не постаје се просветљен замишљањем фигура од светла, већ прављењем таме свесном." А иначе, он није да није знао астрологију.

Old 08-07-2016, 20:30   #88
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Standardno

Tame smo svesni svakog dana kada dan smeni noć. Nisu potrebni transsaturni da nam pokažu tamu. Bez Sunca je svakako spoznajemo, ono je ključno, od njega sve zavisi.

Citat ukazuje na dualizam (dan-noć, svetlo-tama) koji je u astrologiji izražen kroz principe Sunca i Meseca. Transcendentima tu nije mesto.

Old 08-07-2016, 20:32   #89
Bubičica
Obično gatalo

Bubičica's Avatar

Bubičica je offline
Standardno

Па негде им јесте место... Да се вратим на твоју тврдњу. Свакоме према укусу... И потенцијалима...

Old 10-07-2016, 18:27   #90
lilyrose
Veštac

lilyrose's Avatar

lilyrose je offline
Registrovan: Mar 2013
lilyrose je na dobrom putu
Standardno

Osobno, ja bih u transsaturne stavila i samog Saturna... i Marsa... Ostavila bih si samo Sunce, Mjesec, Merkur, Veneru i Jupiter u horoskopu. Pa bi mi time horoskop postao gotovo savršen.

Hahahahahahahahha....
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Tags
kao, odnosno, planeta, znak, znakova

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules