ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Sve što je potrebno astrologu Astro rečnik, astro simboli, literatura, tabele, korisni linkovi
postoji tema?

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 31-03-2008, 01:52   #31
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Cor Serpentis VIdi Poruku
ok, pluton retko deluje...
pa ti za to ne mogu nista reci.
ali to je daleko od teorije koja se moze prihvatiti.

pusti zaledjinu, ne govorimo o planeti na vrhu kuce.

vec o polozaju na stepenu.
ako je nesto na 15-moze li biti na 16? i imati znacenje kao na 16?
ne.
ako je nesto na 15 znaci da nije na 16
Naši sponzori
Advertisement

Old 31-03-2008, 01:52   #32
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Little Warrior je offline
Registrovan: Dec 2007
Little Warrior će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
Tvoj pluton se nalazi u skorpionu i to niko ne spori ali tvoj pluton ima itekako uticaja njegovee ,,zaledjine" tj vage i skorpije,cak ce ti veci deo zivota vise delovati kao pluton u vagi.I znam da se sa ovim neces sloziti jer ti je bas drago sto je na 0-tom stepenu skorpije i mislis da je to jako bitno veruj mi nije
pluton je vladar mog ascendenta tako da je bitno
takodje ima egzaktan polusekstil sa mesecom
egzaktnu opoziciju sa merkurom...i veoma siroku konjunkciju sa saturnom.

meni je mnogo bitno.

nije bitan gde ne aspektuje bitno brze planete, cak se mnogo ni ne oglasava tu.

ali ukoliko je vladar asc i u aspektu sa licnim planetama, bitan je.

Old 31-03-2008, 02:03   #33
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Cor:
pluton je bitan ali ne kao na 0.03 sco jer posle dve tri godine on po sekundarnim direkcijama ulazi u vagu na 29 vage ce ti biti dugo i tako ce se i ponasati i delovati kod tebe ,dokaze za to svakodnevno iznosis na forumu posto ti je pluton vladar asc.i jako vazan u tvom natalu......i bas uzivas da polemises

Old 31-03-2008, 02:10   #34
kron
Početnik

kron's Avatar

kron je offline
Registrovan: Mar 2008
kron je na dobrom putu
Standardno

šta ste zapenili oko plutona ,njega astronomi više i ne priznaju ,kao planetu,osim toga Cori, vladar tvog ascedenta je prvenstveno mars ,drži se ti tradicionalnog vladara ,a i mnogo je bliži i lična je planeta.

Old 31-03-2008, 02:13   #35
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Standardno

Quote:
Originally Posted by kron VIdi Poruku
šta ste zapenili oko plutona ,njega astronomi više i ne priznaju ,kao planetu,osim toga Cori, vladar tvog ascedenta je prvenstveno mars ,drži se ti tradicionalnog vladara ,a i mnogo je bliži i lična je planeta.
vladar mog asc je prvenstveno pluton, a astronomi mogu i da ga priznaju i da ga ne priznaju, zato sto on RADI I PRIZNAT I NE PRIZNAT I OTKRIVEN I NE OTKRIVEN.
Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
Cor:
pluton je bitan ali ne kao na 0.03 sco jer posle dve tri godine on po sekundarnim direkcijama ulazi u vagu na 29 vage ce ti biti dugo i tako ce se i ponasati i delovati kod tebe ,dokaze za to svakodnevno iznosis na forumu posto ti je pluton vladar asc.i jako vazan u tvom natalu......i bas uzivas da polemises
ja pricam o natalu.(pusti direkcije sekundarne, primarne, tercijarne minorne, tako mozemo do sutra, eee sta je sve meni u sekundarnim otislo i gde ili u tercijaru-pa kakve to veze ima)tj kakve to veze ima sa stavom da u natalu planeta na jednom stepenu je na tom stepenu, a ne da zbog 55 minuta prelazi na drugi stepen.

a ova polemika je bitna, izuzetno bitna, i nije za zadovoljenje moje duse iz hira, vec radi astroloske raspreve.

kakve dokaze?

Last edited by Skorpija; 31-03-2008 at 16:32..
Submit to Digg   29 stepen! Reply With Quote

Old 31-03-2008, 02:39   #36
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Quote:
ja pricam o natalu.(pusti direkcije sekundarne, primarne, tercijarne minorne, tako mozemo do sutra, eee sta je sve meni u sekundarnim otislo i gde ili u tercijaru-pa kakve to veze ima)tj kakve to veze ima sa stavom da u natalu planeta na jednom stepenu je na tom stepenu, a ne da zbog 55 minuta prelazi na drugi stepen.

a ova polemika je bitna, izuzetno bitna, i nije za zadovoljenje moje duse iz hira, vec radi astroloske raspreve.

kakve dokaze?
dokaz-vec sam rekao polemises,a nijednom nisam sporio da je planeta na 0.03 sco u sco nego ti objasnjavam kako ona ili bilo koja druga deluje,jer si trazila da ti objasnim a sada ti nastavi ja idem na spavanje laku noc!

Old 31-03-2008, 02:50   #37
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Standardno

U cemu je problem.
ovde smo da bismo vodili razgovore i u kojima se slazemo, i u kojima ne.

u ostalom, dao si mi objasnjenje na nesto sto ti nisam trazila, nije bilo apsolutne potrebe da mi objasnjavas kako neka planeta negde deluje jer to odlicno znam.

nadalje, odgovor nisam na samom pocetku ni trazila od tebe.
vec od skorpije

otkud zakljucak, da se u natalu, a i bilo gde drugde
planeta na 29 55 posmatra kao da je na nula sledeceg znaka?

molim odgovor.

Old 31-03-2008, 16:37   #38
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Cor,ne govorim o sledecem znaku,ne znam stvarno u cemu je toliko problem shvatiti.Ovo je ispala samo slucajnost sto je se radilo o 29 stepenu,dakle moze biti bilo koji,ali evo primer moj merkur je na 0* 42' strelca,znaci ja ga posmatram naravno da je na nultom,ali ne mogu ni zanemariti ni to sto se priblizio 1* i poprima uticaje tog stepena odnosno ovnovskog.Eto pogledaj moj asc. Ja sam godinama bila ubedjena da mi je sunce u 12.kuci,ali se racuna da je u prvoj odnosno tacno na asc,jer mu fali samo nekoliko minuta do egzaktnog.

Quote:
mada sam ja razumela da je u pitanju stepen, posto rece da planeta na 29 55 ima osobine sledeceg stepena, ili ja nisam ukapirala?
ako sam ukapirala, volela bih da dobijem odgovor na ovo.
zato sto zelim da najtoplije i bez prepotentnosti porucim da je to daleko od istine.
Eto,ukapirala si,ali koliko sam ja shvatila,ti imas neku teoriju,pa bih volela da je cujem.

Old 03-04-2008, 18:28   #39
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Kako je danas štekao forum...malo sam švrljala okolo i evo što sam pokupila sa jednog...vezano za vašu raspravu...

Odredjivanje pravog stupnja
tumačenje Igora Ognjenovića o 0 stupnju
Pri odredjivanju pravog stupnja za pojedini planet ili osobnu tocku postupamo po principima kvantne mehanike.
Pojedini stupanj Zodijaka je poput jedne Pandorine kutije koja ima svoj tocan pocetak i kraj. Svaki znak zapocinje prvim stupnjem, pa je tako prvi stupanj Ovna od 0 Ovna do 1 Ovna, drugi stupanj Ovna je od 1 Ovna do 2 Ovna, a 30 stupanj Ovna od 29 Ovna do 30 Ovna. Ne postoji nulti stupanj Ovna. Ukoliko vam se na primjer Venera nalazi na 12 stupnjeva Bika i 59 minuta, njoj u tom slucaju pripada 13 stupanj Bika. Rudhyar i Jones su kao najmanju jedinicu pri odredjivanju stupnjeva uzeli jednu minutu. Po njima prvom stupnju Ovna pripada sve ono sto se nalazi od O Ovna i 1 minute, pa do 1 Ovna. Takav pristup u nekim slucajevima moze dovesti do odredjenih neodumica. Po njima planet koji se nalazi na 3 Skorpiona i 59 sekundi pripada trecem, a ne cetvrtom stupnju Skorpiona. Mislim da je vrlo mudro pri odredjivanju tocnih stupnjeva uzeti u obzir orbis, bas kao sto se uzima u situacijama kad se neki planet nalazi u blizini vrha kuce. Orbis za stupnjeve Zodijaka iznosio bi 10 minuta. Ukoliko se neki planet ili osobna tocka nalazi unutar zadnjih deset minuta pojedinog stupnja onda u tom slucaju treba uzeti u obzir i simbol za iduci stupanj Zodijaka. Na primjer za Jupiter koji se nalazi na 6 Raka i 57 minuta bit ce istovremeno pod uplivom simbola za sedmi i osmi stupanj Raka. Za pocetnih deset minuta pojedinog stupnja to pravilo nece vrijediti. Ukoliko se doticni Jupiter nalazi na 6 Raka i 3 minute, njemu ce pripasti samo simboli za sedmi stupanj Raka.>>
Naši sponzori
Advertisement

Old 17-04-2008, 16:03   #40
venericaje
Početnik

venericaje's Avatar

venericaje je offline
Registrovan: Apr 2008
venericaje je na dobrom putu
Standardno

Ja imam merkur na 29 stepenu vodolije u 12 kuci koji je u trigonu sa uranom u vagi i u trigonu sa saturnom u blizancima..Isla sam u skolu kod Nikole Stojanovica i ono sto sam naucila taj stepen svakako nosi dozu vidovitost shodno kuci i znaku gde se nadje...Kod mene se odrazilo na snove a i za astrologiju je odlicno..

Dovoljno je to sto imas mesec u ribama...Jaka intuicija i na to treba da se oslanjas u zivotu..

Last edited by Skorpija; 29-09-2008 at 16:30..

Old 17-04-2008, 23:06   #41
Itana
Švrća

Itana's Avatar

Itana je offline
Itana je na dobrom putu
Standardno

pa meni je V na 29 51 ovna...a ako se ne varam ona simbolise srednju skolu...pa mislim da moja srednja mnogo vise lici na bika nego ovna...ali sta ja znam...vi me ispravite ako gresim, ucila sam gradjevinsku, smer visokogradnje...a predstavlja i decu, ali posto ih jos nemam, onda ne znam...

Old 18-04-2008, 00:23   #42
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

a sta znaci kada je nekome DSC na 29 step.Lava??a vec je uveliko razveden??to onda znaci da taj regulus stvarno te dovede do uzvisenosti da se ponosis svojim partnerom napr.u ovom slucaju ...pa te posle baci u blato!? ....tj.dovede te do ravoda da nisi ni svestan kako do njega dodje?jel tako?

Old 19-04-2008, 13:13   #43
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Standardno

Quote:
Originally Posted by Itana VIdi Poruku
pa meni je V na 29 51 ovna...a ako se ne varam ona simbolise srednju skolu...pa mislim da moja srednja mnogo vise lici na bika nego ovna...ali sta ja znam...vi me ispravite ako gresim, ucila sam gradjevinsku, smer visokogradnje...a predstavlja i decu, ali posto ih jos nemam, onda ne znam...
Sto se tice vrhova kuca lako moze da bude da ti je vreme pogresno za minut dva i eto ti prelaska kuce u novi znak.

sto se ovoga tice treba ti rektifikacija.
ali naravno nista se ne moze zakljuciti na osnovu ovoga, vec je potrebno gledati vladara(i ovna i bika) pa odatle izvlaciti zakljucak i davati opise, pa videti sta radi tj funkcionise

Old 19-04-2008, 15:55   #44
Itana
Švrća

Itana's Avatar

Itana je offline
Itana je na dobrom putu
Standardno

tnx cor...a mogu li sama uraditi rektifikaciju...tj postoji li neki program za to ( sto bi mi bilo malo cudno ) ili to ipak mora raditi astrolog ?verovatno se zbog toga toliko i polemise oko tog 29. stepena...

Old 19-04-2008, 16:07   #45
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Standardno

ne postoji program, nego ajd napisi sta i kako oko tvog petog i jedanaestog polja pa da vidimo sta funkcionise i da li je u pitanju 29 ili 0!
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules