ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Sve što je potrebno astrologu Astro rečnik, astro simboli, literatura, tabele, korisni linkovi
postoji tema?

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 13-02-2010, 23:16   #166
spomenka
Druid

spomenka's Avatar

spomenka je offline
Registrovan: Nov 2009
spomenka je na dobrom putu
Standardno

ja imam sunce na 29 stupnju lava, i sad me zanima, hoće li mi to dati "podređeni" položaj u poslu (karijeri), bez obzira što su mi saturn i uran u desetom polju ili je riječ o nečem drugom?
šta vi mislite??

natalna karta- http://i40.tinypic.com/2a9aejr.gif
Submit to Digg   29 stepen! Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 14-02-2010, 03:15   #167
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Davno ne videh tako lepo postavljeno i aspketovano sunce!

Pruzice ti priliku (i volju verovatno, al nista nece bas skroz samo ) da se pokazes u poslu, radu za druge, sto ce dalje stvarati tvoju licnu karijeru i napredovanje.

Nadji negde procitaj nesto o Regulusu.

Old 14-02-2010, 06:12   #168
perica2
Početnik

perica2 je offline
Registrovan: Jun 2009
perica2 je na dobrom putu
Standardno

Venera izmedju 11. i 12. kuce, a saturn izmedju 12. i 1.
Za veneru me manje zanima a saturn mi je na 3.16 vage u 12 kuci a AC (dakle pocetak 1 kuce) na 6.15 vage

Nije mi se poslao pocetak poruke, htela sam da zamolim nekoga da mi objasni znacenja polozaja planeta iz predhodne poruke. Hvala

Last edited by Skorpija; 22-04-2010 at 14:06..

Old 14-02-2010, 19:11   #169
cokolina
Veštac

cokolina's Avatar

cokolina je offline
Registrovan: Jan 2009
cokolina je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Molim za pomoc isam sigurna ali moja fortuna je na 28"37" dal se to racuna kao 29 stepen jarca ili ne pliz pomoc .?
Naši sponzori
Advertisement

Old 14-02-2010, 19:59   #170
Ivanna
Obično gatalo

Ivanna's Avatar

Ivanna je offline
Registrovan: Jul 2007
Ivanna je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by cokolina VIdi Poruku
Molim za pomoc isam sigurna ali moja fortuna je na 28"37" dal se to racuna kao 29 stepen jarca ili ne pliz pomoc .?
Zavisi kako ko gleda.Po meni,ovo je 28.stepen.

Old 14-02-2010, 21:07   #171
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by spomenka VIdi Poruku
jel ovaj odgovor meni namijenjen?

natalna karta- http://i40.tinypic.com/2a9aejr.gif
ako imas sunce u sestoj kuci na regulusu, da

Old 28-03-2010, 16:47   #172
spomenka
Druid

spomenka's Avatar

spomenka je offline
Registrovan: Nov 2009
spomenka je na dobrom putu
Standardno

TAJNA 29ş.
SVAKOG ZODIJAČKOG ZNAKA

Pre nego što sam se upustio u astrološko-istraživačku avanturu nalaženja tajni stepena Zodijaka, prirodno, pogledao sam šta su strani astrolozi ispisali na temu stepena Zodijaka. Ne baš puno iznenađen, naleteo sam na gomilu ničega. Naime, odavno sam uveo pravilo da sve teorije, teorijice iz astrologije, moje i tuđe, proveravam u praksi - ako neko astrološko saznanje bude potvrđeno u praksi, u realnom životu, onda to saznanje prihvatam kao tačno; i obrnuto - ako neko astrološko saznanje nema svoju potvrdu u realnom životu, onda to saznanje odbacujem kao netačno… kao glupost.
U knjigama stranih autora o stepenima Zodijaka, jedini stepen koji je “prošao” proveru u praksi, čija simbolika se potvrdila u realnom životu, jeste 29ş. svakog zodijačkog znaka. Taj stepen znači - vidovitost, biti vidovit.
Nekako u isto vreme kada sam počeo da tražim potvrdu u praksi za značenje tog stepena, upoznao sam momka koji je postao poznat našoj široj javnosti kao vidoviti Boban (15.05.1970, 2:08 AM, CET-1, 20E30, 44N50). U njegovu istinsku vidovitost sam se ubrzo uverio. Pogledajmo njegov horoskop: Njegov Ascendent se nalazi na 29ş. znaka Riba, vladar Ascendenta Neptun na 29ş. znaka Škorpije, kao i vrh 10. polja na 29ş. znaka Strelca.

Sledeća karta koja mi je potvrdila značenje ovog stepena - vidovitost, pripada mojoj prijateljici Nini (13.01.1963, 3:27 AM, CET-1, 20E30, 44N50), čiji Ascendent se nalazi na 29ş. znaka Škorpije. Pluton, vladar njenog Ascendenta nalazi se u 9. polju njenog horoskopa, dakle polju koje opisuje sve ono što se dešava tokom studiranja na fakultetu. Ona kaže: “Tokom studija imala sam neverovatnu sreću. Imala sam neverovatan osećaj koja ispitna pitanja ću izvući, tačno sam znala koja pitanja treba da spremim za polaganje ispita…” Moja prijateljica Nina nije ni znala da za svoju vidovitost u vezi sa ispitnim pitanjima treba da zahvali položaju svog Ascendenta na 29ş. znaka Škorpije, kao i položaju Meseca na 29ş. znaka Lava u svom 9. polju.

Ovih dana kontaktirao sam jednu devojku koja se godinama bavi astrologijom. Njen Ascendent (11.12.1974, 00:17 AM, CET-1, 21E11, 44N38) se nalazi na 29ş. znaka Device. Ona kaže da kada tumači nečiji horoskop “…same rečenice izlaze iz mene, kao da mi sveci sa neba govore šta da kažem..” Prirodno, “sveci sa neba” jer se Merkur (komunikacija), vladar njenog Ascendenta nalazi u znaku Strelca (u široj konjunkciji sa još 4 planete) u kvadratu sa Jupiterom u znaku Riba (sveci…).
Takođe, ovih dana, jednoj klijentkinji prognoziram da će lako postati ministarka ako ona to bude želela. Kao potvrdu tih mojih reči, ona mi kaže da joj njen prijatelj često govori: “A zašto ti nećeš da budeš ministarka…? “Njen prijatelj ima Sunce na 29ş. znaka Jarca, dakle na stepenu vidovitosti. Pošto Jarac simboliše negaciju, reći ne, njegove reči savršeno objašnjavaju 29ş. znaka Jarca (A zašto ti nećeš - 29ş. Jarca - da budeš ministarka…?).

Dosije “ X “ - “ Poslednji počinak Klajda Brukmana”

Negde sam već možda napisao da me je rečenica koju sam često čuo od mojih čitalaca “…Vi pišete zaista profesorski…” naterala da osnujem svoju školu astrologije. Kada sam se prvog časa upoznao sa prvom grupom mojih đaka i kada sam shvatio da u školskim klupama sede pravi ljubitelji astrologije, koji se astrologijom ozbiljno bave po 10 - 15 godina, kao njihov profesor, osetio sam neodoljivu želju da ih nečim impresioniram.

Šta sam uradio? Počeo sam astrološki da pratim seriju “Dosije X” - uradim astrološku kartu početka svake emisije i sve ono što se desi u nekoj epizodi, astrološki se vidi u karti te epizode. Jednostavno, slučajnost ne postoji, sve je određeno položajem planeta na nebu.

Poslednji počinak Klajda Brukmana

Za proučavanje 29ş, interesantna je epizoda “Poslednji počinak Klajda Brukmana” (Clyde Bruckman’s final repose). Ova epizoda je emitovana 11.11.1998 u 23:05, (CET-1, 20E30, 44N50), u Beogradu, TV Pink. Šta se dešava u ovoj epizodi? U gradu Sent Pol dešavaju se ubistva vidovitih ljudi, ljudi koji na razna načine “čitaju” ljudsku sudbinu. Prirodno, Skali i Molder su se zainteresovali za ovaj slučaj. Dolaze u taj grad, gde sreću prodavca životnog osiguranja Klajda Brukmana koji je takođe vidovit, pa ih do detalja upoznaje sa sledećim ubistvima koja će se tek desiti. Na samom kraju epizode saznajemo da je ubica kurir hotela, Papit, koji je i sam vidovit. Kako se sve ovo vidi u astrološkoj karti početka ove epizode?
Prvo što ćemo primetiti jeste da se u 1. polju nalazi Mesec na 29ş. znaka Lava - dakle, glavna tema, glavni junaci (Mesec u Lavu) ove epizode su vidoviti ljudi (29ş). Kada se analizira smrt, ubistva, prirodno, prvo polazimo od 8. polja horoskopa. Vrh 8. polja počinje na 15ş. znaka Riba. Žrtve, ali i ubicu, opisuje ovo polje. Jupiter u 8. polju govori da ima puno (Jupiter) žrtava. Vladar 8. polja nalazi se, gle čuda, na 29ş. znaka Jarca, pa su žrtve - vidoviti ljudi (29ş). Osmo polje takođe opisuje i ubicu. To polje počinje u znaku Riba, a kao što znamo taj znak vlada hotelima. Vrh polja na 15ş. (stepen koji ima simboliku znaka Blizanaca - kurir, potrčko) govori nam da je ubica (8. polje) potrčko - kurir (15ş) hotela (Ribe). Vladar 8. polja Neptun položen u 6. polju (rad, radnik) takođe nam govori da ubica (vladar 8. polja Neptun) radi (6. polje) u hotelu (Ribe, Neptun). Neptun (ubica) na 29ş. (vidovitost) govori nam da je i ubica takođe vidovit.

Ako ste naivno pomislili da se sve ovo slučajno “potrefilo”, pogledajmo horoskop epizode “Dosije X” sa nazivom “Srce od papira” (Paper heart) koja je bila emitovana 23.12.1998, 23:02, CET-1, 20E30, 44N50, u Beogradu, TV Pink. Šta se dešava u ovoj epizodi?

Srce od papira

Molder ima noćne more, neko svetlo ga vodi u park gde nalazi telo devojčice. Kada se probudio, nalazi taj park i telo nevine žrtve. Da bi pronašao ubicu, Molder se priseća serijskog ubice koga je on pre više godina poslao u zatvor, koji je inače bio trgovački putnik i koji je kidnapovao devojčice i seksualno ih zlostavljao. Stupa u kontakt sa njim i saznaje da mu je taj serijski ubica oteo sestru. Molder oslobađa serijskog ubicu, koji mu kasnije beži i skriva se na groblju starih autobusa...

Ascendent početka ove epizode nalazi se na 24ş. znaka Device, a taj stepen ima simboliku znaka Riba (kao i 12ş. bilo kog znaka); Mesec se nalazi na 0ş. znaka Riba - i stepen Riba i znak Riba vlada snovima, pa epizoda počinje Molderovim snom. Molder sanja ubijeno dete. Dete u astrologiji simboliše Merkur, a leš - Pluton. U horoskopu početka ove epizode Merkur (dete) se nalazi u konjunkciji sa Plutonom (leš). Kidnapera u astrologiji simboliše Pluton, koji se u horoskopu ove epizode nalazi na 8ş. znaka Strelca. Molder se priseća kidnapera dece (Pluton - kidnaper, konjunkcija Merkur - deca), koji je decu seksualno zlostavljao (Pluton na 8. stepenu - stepen Škorpije - seks) i ubijao (8ş. takođe). On se nalazi u zatvoru - Jupiter, vladar Plutona, u Strelcu položen u znaku Riba - zatvor. Ta osoba je radila kao trgovački putnik (Pluton se nalazi u 3. polju, polju trgovine) - Pluton konjunkcija Merkur (trgovina). Prodavao je usisivače - Pluton konjunkcija Merkur (vazduh) na 10ş. (stepen Jarca - nešto prljavo). Molder saznaje da je on oteo i njegovu sestru - Pluton (otmičar) u 3. polju (sestra). Molder oslobađa kidnapera (Pluton - otmičar, sekstil Uran - sloboda) koji beži (Pluton - kidnaper, kvadrat Mesec u znaku Riba - bekstvo). Krije se na groblju starih autobusa - Pluton (kidnaper, ali i groblje) konjunkcija Merkur (prevozno sredstvo) u znaku Strelca - velika prevozna sredstva (autobusi) koji su stari (Merkur na 10ş. koji ima simboliku 10. znaka Jarca - staro)! Kidnaper kasnije biva ubijen - Pluton (kidnaper) na 8ş. Strelca (8ş. - Škorpija - smrt). Fascinantno, zar ne?

Dakle, slučajnost ne postoji, sve je određeno položajem zvezda…
No, vratimo se na našu temu - 29ş. svakog zodijačkog znaka, koji, sada već to možemo sa sigurnošću tvrditi, znači - biti vidovit, vidovitost.

I sam autor ove knjige ima aktivan ovaj stepen: vrh mog 10. polja nalazi se na 29ş. znaka Bika, a Jupiter, suvladar mog Sunca nalazi se na 29ş. znaka Device. Moram priznati da mnogi ljudi misle da sam vidovit. Ja to odbacujem kao netačno, znam da su moje tačne prognoze rezultat mog astrološkog znanja. Međutim, kada je mundana astrologija u pitanju, oduvek sam imao osećaj da me je neka nevidljiva ruka vodila da se bavim temama bitnim za našu zajednicu i svet uopšte…

autor: Nikola Stojanović

Old 21-04-2010, 21:42   #173
tori
Veštac

tori je offline
Registrovan: Dec 2008
tori je na dobrom putu
Standardno

Jel moj Mo na 28 30 u Sco pripada 28 ili 29 stepenu? Kako da ga gledam?
Hvala unapred ko god mi odgovorio

Old 21-04-2010, 21:59   #174
tanjaiv
Obično gatalo

tanjaiv's Avatar

tanjaiv je offline
Registrovan: Feb 2010
tanjaiv je na dobrom putu
Standardno

Godinama sam pokusavala da odgonetnem moju "vidovitost,vesticarenje" ...jednostavno mi se desi da predvidim neke dogadjaje,osetim ljude,udjem u srz,ne mogu da objasnim kako...tek uvek ispadne na kraju da sam bila u pravu za ovo ili ono...
citajuci ove tekstove zakljucila sam da je "tajna" u 29.stepenu...asc na 29 bika,desc na 29 skorpije,mars u 3 kuci(rak) na 29.

Old 21-04-2010, 23:21   #175
vanjuska
Početnik

vanjuska je offline
Registrovan: Apr 2010
vanjuska je na dobrom putu
Standardno

I ja imam asc na 29 stepenu raka, mada do sada nisam primjetio da imam vidovnjacke sposobnosti.:-) Mozda da pokusam?!

Old 22-04-2010, 13:54   #176
skorpijica
Druid

skorpijica's Avatar

skorpijica je offline
Registrovan: Nov 2007
skorpijica je na dobrom putu
Standardno

na kom stepenu je moj saturn 28 ili 29
Quote:
Originally Posted by vanjuska VIdi Poruku
I ja imam asc na 29 stepenu raka, mada do sada nisam primjetio da imam vidovnjacke sposobnosti.:-) Mozda da pokusam?!
a vidovitost moraS IMATI JOS POKAZATELJA a ne samo taj 29 stepen .aspekt 51, nesto i jos detalja

Last edited by Skorpija; 22-04-2010 at 14:06..

Old 22-04-2010, 14:21   #177
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Standardno

Saturn ti je na 28. stepenu.

Old 22-04-2010, 14:49   #178
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by skorpijica VIdi Poruku
na kom stepenu je moj saturn 28 ili 29

a vidovitost moraS IMATI JOS POKAZATELJA a ne samo taj 29 stepen .aspekt 51, nesto i jos detalja
- ja imati Merkur na 29 Bika i 155 (triseptil) Neptun u 8. vl.12.kuće

...nisam baš vidovita...možda jednom progledam

Old 22-04-2010, 14:56   #179
tori
Veštac

tori je offline
Registrovan: Dec 2008
tori je na dobrom putu
Standardno

Meni je lilit na 29 stepenu raka pa jos u 12.kuci.....da nije to neka intuicija i sesto culo?

Old 22-04-2010, 15:09   #180
skorpijica
Druid

skorpijica's Avatar

skorpijica je offline
Registrovan: Nov 2007
skorpijica je na dobrom putu
Standardno

vidoitost
naglasena serija 12 -ribe neptun planete u 12k
vladar asc povezan sa serijom 12 ili je u 12k ili preko dispozitora ide u 12k ili ima aspekt sa serijom 12
vladar asc u aspektu sa osom čvorova, sa severnim koji priča budućnost i sa južnim koji priča prošlost
serija 12 povezana sa svetlima .i svetla sa neptunom
planete u uklještenim znacima , planete na 29 stepenima
planete na 12 i 24 stepenu
nesto iz serije 12 na 4 i 5 stepenu
planete na 0 stepenu
serija 12 povezana sa serijom 3 i sa merkurom
serija 12 povezana sa serijom 8
od znakova vatreni znaci ovan lav i strelac
aspekt septila 51,428..........
serija 12 povezana sa serijama 4 i 5 suncem i mesecom
konjukcija meseca i marsa.ili mesec u aspektu sa plutonom ili vladarem 8k..................................................................................................................
ako imate bar preko pola ovih pokazatelja vidoviti ste a ne samo jedan aspekt ili jedan 29 stepen
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules