ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Sve što je potrebno astrologu Astro rečnik, astro simboli, literatura, tabele, korisni linkovi

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 04-05-2009, 06:32   #31
Testicka
Početnik

Testicka's Avatar

Testicka je offline
Registrovan: Apr 2009
Testicka je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Schveca VIdi Poruku
za 22. stepen kazu da znachi ,,ubiti ili biti ubijen...
za 18. vazi to da je djavoljski a za 8. da je to stepen smrti..
Kako bi se gledalo samoubistvo u horoskopu? Je l' postoji neki raspored koji ukazuje na to? Ovo je cisto iz radoznalosti, jer bih bas da pogledam za jednu osobu... Kakogod, izgleda da ja imam sve ove nepogodnosti; sunce na 8 u lavu, merkur na 18 u raku i mesec na 22-om u ribama... ili nije sve tako negativno?????

Last edited by Skorpija; 05-05-2009 at 00:28..
Submit to Digg   22, 18 i 8 stepen... Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 17-05-2009, 01:33   #32
danska
Početnik

danska je offline
Registrovan: May 2009
danska je na dobrom putu
Standardno

nov sam na ovom forumu,i odma naleti na ovu temu?
mars na 22 stepenu bika,treca kuca(saobracaj kraca putovanja jel???)Ma60so

Sta bi to moglo da znaci

Old 18-05-2009, 01:15   #33
cmokic78
Čarobnjak

cmokic78's Avatar

cmokic78 je offline
Registrovan: Jan 2009
cmokic78 je na dobrom putu
Standardno

Ja imam jedno zapazanje koje se tice 8 stepena - ja, moja Seka i moj Beloved imamo AC na 8 stepenu, ja u 8 kuci imam mesec u Biku u konjukciji sa algolom a moja seka stelijum, izmedju ostalog i Sunce.
Svi mi, a logicno ja i Seka da delimo tu pricu, imamo mnogo nasledstva koje nas ceka - da li je to - to?

Old 15-10-2009, 16:42   #34
galina
Početnik

galina je offline
Registrovan: Oct 2009
galina je na dobrom putu
Standardno

Interesuje me moja 12. kuca i da li neko moze da mi kaze nesto o tome-pluton 28 stepen retrogradan,mesec u vagi 10 stepen,i uran 12 stepen retrogradan.

Old 15-10-2009, 16:57   #35
Chither
Veštac

Chither je offline
Registrovan: Sep 2007
Chither je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by viksi72 VIdi Poruku

Pazi. Mesec joj je blizu Algola, drugo Mesec je napadnut od Saturna, tj. pravi opoziciju, a ipak taj Saturn nam na neki nacin daje duzinu trajanja, odnosno zivotni vek, pa sad ti povezi. Bio je dovoljan neki tranzit da bi se ova opozicija aktivirala. Jel' joj mama umrla od raka (i to nesto vezano za polne organe)? I izvini sto ovoliko ulazim u intimu, please!
E sad me vec stvarno prepadate!!! Idem off ali moram da pitam nesto! I ja imam istu opoziciju u istim znacima, pa je jos i Saturn na tom cuvenom "Djavoljem stepenu" (u koji iskreno ne verujem). Uvek me je tesilo to sto je Mesec u biku gde je egzaltiran i jak...ali sad ova prica...

Da li je moguće da se kod mene ovo odrazilo na tetku (majcina sestra - Mesec u III kuci - rodbina, a i vladar je VI kuce koja je treca od IV - opet bi moglo da bude majcine sestre i braca), posto je ona umrla od raka grlica materice pre 15-ak godina? Ili se ipak odnosi na majku?

Izvinjavam se za off jos jednom.

Old 15-10-2009, 19:41   #36
[email protected]
Švrća

Nov@'s Avatar

[email protected] je offline
Registrovan: Jul 2009
Nov@ je na dobrom putu
Standardno

aleksandar Imsiragic u knjizi - Tajne stepena Zodijaka, savrseno opisuje svaki stepen i njegovo znacenje u svakom znaku. Najbolje je da se 22 stepen ne generalizuje, stvarno nije opasan, tj. ovisno gdje se nalazi i koja ga planeta nosi...
Npr ja imam marsa na 22 stepenu Vage - prakticna sposobnost analiziranja - i onda desetak recenica o svemu po malo... I tu je jos pitanje koje vrednosti na kraju nosi...Najlosije sto sam procitala je da imam izvesnu crtu tvrdoglavosti - to sigurno ...
Dok recimo 22 stepen u raku (tamo mi je mesec)---ovo je vrlo miroljubljiv stepen!!! i samo fine stvari....
tako da... nemojte se opterecivati... Bar dok citam ovu knjigu, vidim koliko ne treba pridavati vaznosti samom stepenu 22.
To me podseca kao u vreme kada sam znala da sam po horoskopu Rak, kad ono...jako malo imam tih osobina, natalna karta mi je prosirila vidike...
Pa tako je i sa stepenima ...

Old 16-10-2009, 00:44   #37
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

samo trideset stepeni ima,da se neka planeta ugao ili svetlo nadju na nekom od ta tri stepena je jako velika verovatnoca..asc 22 me 18 ..........

Old 16-10-2009, 11:26   #38
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Ja imam veneru na 22 stepenu vage, a moj dragi ima marsa na 22 stepenu vage. Meni je venera vladar prve i osme kuce, a njemu je mars vladar ukljestenog znaka u prvoj kuce (ovan) i osme kuce.
Po ovoj teoriji koja kaze da 22 stepen znaci ubiti/biti ubijen, moj decko ce mene ucmekati, a onda ide u zatvor (vladar marsa, venera mu u 12-oj kuci, pa jos na 18 stepenu) ili cu ja njega ucmekati, ali necu u zatvor (savrsen zlocin)

Mislim da je ta teorija po kojoj su ovi stepenovi (18,22) toliko negativni cista glupost. Ja moju venericu (vladara mog natala) ne posmatram da je na 22 stepnu (ubiti/biti ubijen), vec da je u konjukciji sa spicom (srecnom zvezdom), i da je na jarcevom stepenu.

Old 16-10-2009, 11:44   #39
[email protected]
Švrća

Nov@'s Avatar

[email protected] je offline
Registrovan: Jul 2009
Nov@ je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by tinna-bg VIdi Poruku
Ja imam veneru na 22 stepenu vage, a moj dragi ima marsa na 22 stepenu vage. Meni je venera vladar prve i osme kuce, a njemu je mars vladar ukljestenog znaka u prvoj kuce (ovan) i osme kuce.
Po ovoj teoriji koja kaze da 22 stepen znaci ubiti/biti ubijen, moj decko ce mene ucmekati, a onda ide u zatvor (vladar marsa, venera mu u 12-oj kuci, pa jos na 18 stepenu) ili cu ja njega ucmekati, ali necu u zatvor (savrsen zlocin)

Mislim da je ta teorija po kojoj su ovi stepenovi (18,22) toliko negativni cista glupost. Ja moju venericu (vladara mog natala) ne posmatram da je na 22 stepnu (ubiti/biti ubijen), vec da je u konjukciji sa spicom (srecnom zvezdom), i da je na jarcevom stepenu.
Tako je, i ja se slazem!
22 stepen, stepen jarca ili viseg znanja...
Kod mene je tako mars na 22 vage i mesec na 22 raka u konj sa MC...
Naši sponzori
Advertisement

Old 16-10-2009, 15:18   #40
Chither
Veštac

Chither je offline
Registrovan: Sep 2007
Chither je na dobrom putu
Standardno

Verujem da ti stepeni mogu da prorade u slucaju da se na njima nalazi i neka nekretnica, mada...ja imam Saturna na 18 skorpije gde se nalazi Kiffa Borealis za koju Dupor kaze da je u kombinaciji sa Svetlima odlicna ali kad se nadje malefik da daje ubice, atentate i sl, ali moj Saturn nema nikakve veze sa tim. Cista glupost po meni!

Old 18-10-2009, 18:13   #41
bilja
Obično gatalo

bilja's Avatar

bilja je offline
Registrovan: Jul 2008
bilja je na dobrom putu
Standardno

E ja sad moram da dosolim ovu temu. Teorija stepena nema veze s mozgom a ni praksa naravno. Imate vise napisanih teorija stepena od razlicitih autora pocevsi od jos davnih dana gde su objasnjenja jednaka klanici. Sledece sto potvrdjuje nelogicnost teorije stepena pogotovo od autora stojanovica je cinjenica da stepeni ima 30 a znakova 12 pa ako je 1-ovan,2-bik....dosli bi 2 puta do 24 i onda nam ostaje 8 a ne 12. Tako da mozete i vi napisati slobodno knjigu svoje teorije stepena.

Old 19-03-2010, 15:35   #42
Vladarka
Obično gatalo

Vladarka's Avatar

Vladarka je offline
Registrovan: Apr 2009
Vladarka je na dobrom putu
Standardno

pa po meni nije cista glupost, samo mislim da je tu malo izdramatizovano,tj. preuvelicano. Mile Dupor je poznat je po meni izvrstan astrolog, ali je crn.

Njegovi aforizmi su mi i zabavni, gde mi za aspekte govori kako sam razbludni, masovni ubica kojoj preti smrt od neke zivotinje.
I brat i ja imamo MA na 18 st, on u konj sa SO u 8, a ja u konj sa SA u 7.
ostali smo rano bez oca. i to je pokrenulo masu ruznih stvari u zivotu.
12. polje mi pocinje na 22 st vodolije i imala sam dosta neprijatelja sto tajnih sto otvorenih zbog onog osmog.
Posto mi je ascedent ovan na 8 st. imam fizicke povrede kako izadjem iz kuce, a bavila sam se sportom i to nisu bezazleni ni malo, a tamo sam imala najmanje povreda ...
Tako da po mom zakljucku , donose neku teskocu ali ne treba shvatati zdravo za gotovo vecma citati medju redove...

da se nadovežem na ovo...
Old 19-03-2010, 16:51   #43
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Cool da se nadovežem na ovo...

Quote:
Originally Posted by bilja VIdi Poruku
E ja sad moram da dosolim ovu temu. Teorija stepena nema veze s mozgom a ni praksa naravno. Imate vise napisanih teorija stepena od razlicitih autora pocevsi od jos davnih dana gde su objasnjenja jednaka klanici. Sledece sto potvrdjuje nelogicnost teorije stepena pogotovo od autora stojanovica je cinjenica da stepeni ima 30 a znakova 12 pa ako je 1-ovan,2-bik....dosli bi 2 puta do 24 i onda nam ostaje 8 a ne 12. Tako da mozete i vi napisati slobodno knjigu svoje teorije stepena.
U suštini ni ja nisam nikada našla smisao u ovome svemu (sem naravno kada su u pitanju pravila TA gde se dosta razlikuje tumačenje stepenova nego u MA)

A s druge strane... kada se stigne do 24° ostaje nam 25° - 26° - 27° - 28° pa se to ondak po "logici" podeli ovako (29° ne ulazi u "podelu") :

• 25°00' do 25°20' Ovan
• 25°20' do 25°40' Bik
• 25°40' do 25°59' Blizanci

• 26°00' do 26°20' Rak
• 26°20' do 26°40' Lav
• 26°40' do 26°59' Devica

• 27°00' do 27°20' Vaga
• 27°20' do 27°40' Škorpion
• 27°40' do 27°59' Strelac

• 28°00' do 28°20' Jarac
• 28°20' do 28°40' Vodolija
• 28°40' do 28°59' Ribe

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231 ili +381 677 014 817

Old 20-03-2010, 00:36   #44
Alkmene
Obično gatalo

Alkmene's Avatar

Alkmene je offline
Registrovan: Apr 2008
Alkmene će postati poznat uskoro
Standardno

Moj mars je u Vagi na 22 stepenu u 10 kuci, a vladar Vage, Venera mi je u Strijelcu na Asc. u 1 kuci... I tacno je da imam izrazenu pronicljivost, jos samo kad se posvetim odredjenom "objektu" ili "osobi"... 10 polje je vezano za posao, za zenski svijet... Posto mi je 10 kuca u Vagi... Uvijek sam imala problema sa istim, jer ih brzo i lako procitam, a istina boli (s obzirom na to da nemam dlake na jeziku, kazem sto milsim)... A sto e tice muskaraca, njih tek znam da dobro skeniram. ))

Old 20-03-2010, 01:01   #45
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Registrovan: Nov 2009
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

E to je kada se svako uhvati proučavanja astrologije pa smo po njemu svi mrtvi unaprijed.

Ja imam sunce na 22 stepenu vage, sunce je u padu, vladar mog MCa. I ja sam čitala kod imširagića da je to jako povoljan stepen i meni se njegovo objašnjenje zaista dopada, čak mislim da me sunce baš na tom stepenu izvlači iz kontrasta toga što je u padu ovdje..ako griješim, ispravite me.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules