ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Sve što je potrebno astrologu Astro rečnik, astro simboli, literatura, tabele, korisni linkovi

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 31-08-2008, 15:06   #16
12.kuća
Obično gatalo

12.kuća je offline
Registrovan: Mar 2008
12.kuća je na dobrom putu
Standardno

Po tomu bi svoj ASC i DSC mogla računati kao da su na 29st. ( na 28.44 st su )?
Ili ipak ne?
Submit to Digg   22, 18 i 8 stepen... Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 31-08-2008, 15:15   #17
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
Registrovan: Aug 2006
TrilianSi je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by 12.kuća VIdi Poruku
Po tomu bi svoj ASC i DSC mogla računati kao da su na 29st. ( na 28.44 st su )?
Ili ipak ne?
Jesu Dvanaestice na 29.* su...

"Gledajte u budućnost...sastaćemo se... vi i ja... tamo..."

Old 31-08-2008, 17:12   #18
sss
Početnik

sss's Avatar

sss je offline
Registrovan: Aug 2008
sss je na dobrom putu
Standardno

imam mars na 8*vodolije u 9oj kuci,u kvadratu sa saturnom i plutonom u 5oj kuci.dupor kaze najgori aspekt u astrologiji...
sta vi mislite?!

Old 31-08-2008, 18:48   #19
VIDANA
Obično gatalo

VIDANA's Avatar

VIDANA je offline
Registrovan: Jul 2007
VIDANA je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
Mala ispravka,ako je planeta recimo na 25*56' onda se moze racunati kao da je vec na 26*

Draga moja i ja sam tako mislila da moze,ali drugi govore drugacije...
,,Tajne egzaktne astrologije,,-Nikola Stojanovic

Old 01-09-2008, 00:27   #20
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

NULA znaci nista to smo svi ucili u skoli .Znaci nulti stepen ne postoji ali ako nesto treba da se objasni onda cemo ga uzeti u obzir..ha ha ha !!! da li bi onda znak ,,ovna" bio nulti znak a ribe jedanaesti????? ili bi prva kuca bila nulta a sta bi onda ona objasnjavala smesno je to racunanje stepenova znak ima 30 stepeni samim tim ima i PRVI i TRIDESETI.Tako da se brojevi racunaju kao sto i kaze matematika isto tako i stepeni i metri i kilometri kilogrami itd.
Sto se tice tih stepena mnogi astrolozi su pokusavali da ih protumace na razne nacine,neki su donekle i uspeli da se priblize znacenju ali da su ti stepeni mislim na 8,18,22, bas losi nisam uveren i postoje kod tih ljudi drugi pokazatelji za tragedije koje im se dese (nekretnica,sredisnja tacka arapska tacka.......) samo planeta na nekom ,,losem"stepenu nije merodavna,pogotovo ako se radi o sporim planetama pa citave generacije imaju planetu na tom zloglasnom stepenu??????? ili svi rodjeni oko 13 nekog datuma imaju tu sunce to je zaista jako veliki procenat ljudi a samo neki od njih dozive neki problem ali ne manji broj od onih koji nemaju nista na tim stepenima

Old 07-09-2008, 20:02   #21
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

Patrijarh PAVLE ima sunce na 18 stepenu device.
A u Imsiragicevoj knjizi o stepenima za 18 blizanaca kaze:,,LJUBAV.Takodje se zove i stepenom vatrenosti i entuzijazma.Zene sa ovim stepenom vole vatrenim zarom i ponekad mogu biti prilicno ozaloscene.DISANJE(malefik na ovom stepenu moze naglasiti astmu ili probleme sa plucima)"

Old 07-09-2008, 21:48   #22
Killkenny
Početnik

Killkenny's Avatar

Killkenny je offline
Registrovan: Sep 2008
Killkenny je na dobrom putu
Question

sto bi onda znacio Uran na 22 stupnja u prvoj kuci u strijelcu?

Old 08-09-2008, 00:30   #23
sto mu gromova
Veštac

sto mu gromova's Avatar

sto mu gromova je offline
Registrovan: May 2007
sto mu gromova je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Pandora1974 VIdi Poruku
Po Duporu:
2. stepen predstavlja moć i veličinu. Tako ćete u horoskopu Billa Gatesa naći upravo ovaj stepen, i to Plutona (velike pare) na 2. stepenu u II polju koje predstavlja materijalna dobra.
5. stepen je analogan znaku Lava i daje popularnost i aristokratsko držanje.
8.stepen je analogan znaku Škorpije i pretežno je negativan.
12. stepen po Miletu Duporu "pokazuje strast i trpljenja", analogan je znaku Riba pa daje duhovnost, medijalnost ali i osude, razna trpljenja -Ribe.
15. stepen Lava je "kraljevski stepen" i on daje kraljeve, osobe od autoriteta ako se neka planeta nađe na tom stepenu, pogotovo ako se nađe Jupiter.
18. stepen je analogan znaku Device i to je veoma negativan stepen tzv đavolski stepen. Primetićete da mnoge negativne ličnosti imaju izražen upravo ovaj stepen.
20. stepen je analogan znaku Škorpije i osobi može da donese oboljenje od karcinoma, kao i 10. stepen - stepen Jarca, naravno ako na to ukazuju i drugi elemenati u horoskopu.
22. stepen predstavlja Jarca i "viša znanja"
29. stepen analogno Ribama predstavlja završetak svih ciklusa i sadrži sva znanja svih znakova. Kao što je Mile Dupor rekao, 29. stepen je tzv. grupa duboke mistike i daje duboke misaone procese, pa cak i vidovitost.

A mene muci dilema kada gledate stepene, ako je npr. planeta na 22 48 da li je to 22 ili 23 stepen?
Znam da je vec bilo rasprava na ovu temu, ali meni i dalje ostade nerazjasnjeno...
Vrlo je diskutabilno tumacenja stepena,i ne znam zasto se ljudi vrlo cesto hvataju za stepene,a nisu naucili osnovne stvari,stepeni su nesto kao tercijarna stvar....1. idu planete u znacima i kucama,onda aspekti i tek onda stepeni...Ja od ovih navedenih stvari stepene imam barem nekoliko:

2.stepen-u karti su mi Me i Sa u strelcu,i Ne u jarcu,sva 3 planeta na 2. stepenu-ne mogu da pricam o nekoj moci i velicini,vodim sasvim prosecan zivot

na 5. stepenu Lava mi se nalazi Mesec-a Dupor kaze popularnost (ne vidim da sam nesto preterano popularna) i aristokratsko drzanje-????objasnite mi sta je mislio pod tim!!!!

na 18. stepenu Strelca Uran,pa gle cuda nisam postala djavo

na 22. stepenu Vage Mars

na 29. stepenu skorpije Venera,pa nisam vidovita

dakle,poenta cele price je da bi pricali o nekoj moci,uspehu u zivotu itd. moramo gledati neke mnogo bitnije stvari,kao sto je polozaj planeta po kucama i znakovima,egzaktni aspekti posebno sa uglovima,fixne zvezde,a onda celu pricu dalje dopunjuju stepeni...Licno nisam pobornik toga da je 18. stepen djavolski stepen,niti da 29. stepen daje vidovitost...uopste za bilo koju tvrdnju treba imati nekoliko pokazatelja...

Old 08-09-2008, 07:55   #24
cancro
Obično gatalo

cancro's Avatar

cancro je offline
Registrovan: Mar 2008
cancro je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by sto mu gromova VIdi Poruku
Vrlo je diskutabilno tumacenja stepena,i ne znam zasto se ljudi vrlo cesto hvataju za stepene,a nisu naucili osnovne stvari,stepeni su nesto kao tercijarna stvar....1. idu planete u znacima i kucama,onda aspekti i tek onda stepeni...Ja od ovih navedenih stvari stepene imam barem nekoliko:
Ovo si definitivno u pravu, i sama čitam sve i svašta pomalo,a nikako da sjednem i polako, po redu krenem proučavati astrologiju (kao nemam vremena )

Imam i ja na 2° Ve u Lavu i na 2°Ju u Vagi...pa sad, jedino možda moć koju posjedujem jeste da zaista imam dobre prijatelje (muške) koji su uvijek tu ako imam neki problem... a kud ću veće moći

Old 08-09-2008, 15:18   #25
mace
Obično gatalo

mace je offline
Registrovan: Feb 2007
mace je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by select81 VIdi Poruku
mene ovo uplasilo, nisam pre obracala paznju

imam 3 planete na 18 stepenu
Uran 18 Skorpija u V k
Neptun 18 Strelac u V k
Pl 18 Vaga u IV k

i True node 8 devica u II k gde mi se nalazi i Ju

molila bih da mi neko objasni, sta je to djavolski stepen....
ama shvati da je to lupetanje!
sta se zamlacujes sa tim, pa cela tvoja generacija ima te planete na tom stepenu!!

Old 13-09-2008, 15:46   #26
Farfalla
Početnik

Farfalla's Avatar

Farfalla je offline
Farfalla je na dobrom putu
Standardno

Sad sam se uplasila! Ako 20 stepen znaci karcinom ,kod mene je sunce(zivot) na 20-om stepenu blizanca u kvadratu sa plutonom(smrt) u sestoj kuci(zdravlje) vladarom osme kuce(nacin kako cemo umreti)!! Mozda lupetam ali meni to izgleda tako!
Naši sponzori
Advertisement

Old 13-09-2008, 16:01   #27
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Farfalla VIdi Poruku
Sad sam se uplasila! Ako 20 stepen znaci karcinom ,kod mene je sunce(zivot) na 20-om stepenu blizanca u kvadratu sa plutonom(smrt) u sestoj kuci(zdravlje) vladarom osme kuce(nacin kako cemo umreti)!! Mozda lupetam ali meni to izgleda tako!
Dosta je velik orbis...a i svi moramo od nečeg umrijeti...ko kaže da bi to bilo sutra...možda bude za 50..60...80...godina...ko to zna....

Osim toga sa Neptunom u 8. (ko kod mene) opasnost je od otrova,predoziranja...krivog lječenja...smrt pod nerazrješenim okolnostima...i tako...sad bi mogli svi se ubedačit...

A možda se odnosi i na oca(Sunce)...al čemu panika...najbolje je o tome ne razmišljat ,zdravo živjeti..i to je sve...

Old 13-09-2008, 17:00   #28
Farfalla
Početnik

Farfalla's Avatar

Farfalla je offline
Farfalla je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by pepuuu VIdi Poruku
Dosta je velik orbis...a i svi moramo od nečeg umrijeti...ko kaže da bi to bilo sutra...možda bude za 50..60...80...godina...ko to zna....

Osim toga sa Neptunom u 8. (ko kod mene) opasnost je od otrova,predoziranja...krivog lječenja...smrt pod nerazrješenim okolnostima...i tako...sad bi mogli svi se ubedačit...

A možda se odnosi i na oca(Sunce)...al čemu panika...najbolje je o tome ne razmišljat ,zdravo živjeti..i to je sve...
Ma i ne razmisljam vise! Svakako ce biti kako bude ! A sad videh da imam marsa na tom gadnom 18 stepenu i ASC na 22 ovna ,kao i DSC na 22 vage!
Nikad mi se nije ni dopadao taj broj 22!

Old 31-10-2008, 19:07   #29
Vindex777
Švrća

Vindex777 je offline
Registrovan: Oct 2008
Vindex777 je na dobrom putu
Standardno

ne znam možda griješim no nekako imam osjećaj da se svi furate nekako na tog Stojanovića

imate vi u srbiji mnogo mnogo bolje astrologe.

Old 02-11-2008, 22:35   #30
dacked
Obično gatalo

dacked's Avatar

dacked je offline
Registrovan: Jul 2007
dacked je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Quote:
Originally Posted by Pandora1974 VIdi Poruku
Po Duporu:
18. stepen je analogan znaku Device i to je veoma negativan stepen tzv đavolski stepen. Primetićete da mnoge negativne ličnosti imaju izražen upravo ovaj stepen.
ja sunce i mars, a moj dragi veneru, uran, neptun, pluton!
Svi cemo od neceg umreti, lepo kaze pepuuu!

Last edited by Skorpija; 02-11-2008 at 23:36..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules