ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 09-06-2007, 23:03   #121
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

moze i tako....... ali planeta je ta koja vlada a ne znak ne vladaju ribe devetom kucom nego neptun ........ali ok necemo o tome
Naši sponzori
Advertisement

Old 10-06-2007, 07:53   #122
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
Racuna se pogotovo sto i mala promena u vremenu rodjenja( u koje nismo uvek sigurni) moze znaciti da je aspekt egzaktan.Ali nemijte to shvatati kao sudbinski susret i da cete ostati zajedno dok vas smrt ne rastavi (mada i to moze znaciti i znaci u vecini slucajeva) vec kao dogadjaj koji ce svakako imati upliva u sudbinu

Hvala na odgovoru

A tranzitni merkur na vartex-u da li se racunala, ili samo sunce?
Submit to Digg   Vertex Reply With Quote

Old 10-06-2007, 12:42   #123
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Nisam razumeo bas dobro ali merkur je sada u raku trenutno?? pojani malo pitanje.....

Old 10-06-2007, 14:08   #124
princess
Obično gatalo

princess's Avatar

princess je offline
Registrovan: Apr 2007
princess je na dobrom putu
Standardno

Kod mene Vertex za sada ne deluje...
Ali mi je zanimljivo u uporednom mojih roditelja njen Vertex njemu na ASC a njegov Vertex njoj na Asc egzaktan stepen u oba slucaja....
I opstali su no mather what.....

Old 11-06-2007, 20:28   #125
Megara
Obično gatalo

Megara's Avatar

Megara je offline
Megara je na dobrom putu
Standardno

Quote:
moze i tako....... ali planeta je ta koja vlada a ne znak ne vladaju ribe devetom kucom nego neptun ........ali ok necemo o tome
Shvatih da na to aludiras!

Old 12-06-2007, 08:50   #126
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Nisam razumeo bas dobro ali merkur je sada u raku trenutno?? pojani malo pitanje.....

Mislila sam da li se i inace racuna merkur (ne trenutno) ili samo sunce.

Old 12-06-2007, 10:15   #127
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Svaka planeta se racuna i moze kazem moze ali ne mora uvek doneti nesto kad prelazi preko vertexa i u tranzitima i u direkcijama......

Old 14-06-2007, 01:19   #128
astronumera
Švrća

astronumera's Avatar

astronumera je offline
astronumera je na dobrom putu
Standardno

Astronumera
Hvala Svima Na PodrŠci Da Se UkljuČim, ProČitala Sam Puno O Vertexu A I Dalje Ne Znam Gde Je Moj Vertex U Natalnoj Karti I Sinastriji, SrdaČan Pozdrav VaŠa Astronumera.

Merkur
Hvala Na Strpljenju Puno Mi ZnaČi Sve Ovo Sa Čime Se SusreĆem Na Forumu. Divni Ste

Princess

Hvala Ti Na Svemu Ipak Sam Se Nekako SnaŠla, SrdaČan Pozdrav

Last edited by magdalena; 14-06-2007 at 11:49..

Old 14-06-2007, 07:23   #129
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Registrovan: Aug 2006
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by astronumera VIdi Poruku
....... I dalje ne znam gde je moj Vertex u natalnoj karti ..........
Na 26* Blizanca, u osmoj kuci. U sinastriji tvoj Verteks pada na njegov ASC. Imas ga u svojoj natalnoj, pise Verte.

Lara

Old 16-06-2007, 01:52   #130
Megara
Obično gatalo

Megara's Avatar

Megara je offline
Megara je na dobrom putu
Standardno

E da, mozda cu sad otkriti ''rupu na saksiji'', ali procitala sam da ako u sinastriji Vertex jednog partnera pada na Asc. ili Desc. drugog partnera, da je u pitanju sudbinski nezaobilazan spoj!
Jel' zna neko nesto o tome??
Naši sponzori
Advertisement

Old 18-06-2007, 09:22   #131
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
Registrovan: Feb 2007
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

ja znam, ali iz ličnog iskustva...moj vetrex je u konjukciji sa njegovim ascedentom, a njegov u konjukciji sa mojim...i još mi je blizu vertexa i karma! i stvarno sam znala da je to to čim smo se sreli, i evo poslije godina provedenih zajedno niti jednom nisam u to posumnjala
još nešto, ja sam se rodila u Bosni, a on u Cg, i zamisli njegova mama je imala neku tetku baš u gradu u kom sam ja živjela, i trebali su da se presele tamo, ali nisu, ipak, ja sam na kraju došla ovamo i sreli smo se!
..šta da ti kažem sudbina

zaboravih da kažem da ja i moj dragi nevjerovatno ličimo jedno na drugo, ko da smo brat i sestra

Old 19-06-2007, 16:17   #132
Nella
Obično gatalo

Nella's Avatar

Nella je offline
Nella je na dobrom putu
Standardno

VERTEX se delineairira u 5, 6, 7 i 8. kući jer se ne smarta vrijednim da se delineairira u drugim kućama.
Naravno, vertex vrijedi u svim znakovima.
Doći će vrijeme kad vertex ode i u druge kuće...

VERTEX U 5. KUĆI.:
Imate djetinju orijentaciju, okrenuti ste unutarnjem i vezama. To implicira istinu, pa čak i naivnost koja nam je ugrađena u djetinjstvu i koja je konstantna i kod odraslog. Imate potrebu za zabavom i uzbuđenjem u stalnoj vezi. Imate duboke strahove o odbacijavnju kao i potrebu za univerzalnom prihvaćenosti, bez obzira kako se ponašali.... Treba vam partner koji će vas poštivati i brinuti se o vama.

VERTEX U 6. KUĆI:
Imate naviku dužnosti, obvezu i žrtvu kad se radi o stvarima osjećaja. Tu se nalaze nesvijesne povezanosti sa liječničkim i religioznim modelima služenja, a ponekad čak do svetosti osobe.
Negativna strana je jaka tendencija da se dobije toliko željena ljubav. Tu je potreba drugih da cijene vašu iskrenost i postupke i namjere...

VERTEX U 7. KUĆI:
To je klasična pozicija za one koji su uvijek u nekom partnerstvu (na ovaj ili onaj naćin), očajnički tražeći onu svoju drugu polovicu ili osoba odlući da partnerstvo nij evrijedno rizika jer je osoba uvjerena da neće naći ono što traži.
Ova pozicij apokazuje osjećaje koji nisu kompletni osim ako nisu u partnerstvu. U nekoj količini postoji iracionalni strah da će osoba na kraju ostati sama.
Negativna strana je da osoba postane visoko samopravedna o ponašanju i prhvaćanju, intreakciji s drugima.
Vaša roditeljska vještina je nesigurna u vašoj podsvijesti, mada se u stvarnosti ispoljava kao sasvim u redu.

VERTEX U 8. KUĆI:
Indicira unutarnje težnje za nerazdvojnom unijom i potpunom posvećenošću. Ta potreba je jaka.
Negativna strana je kad realnost partnera nije u skladu s našim maštanjima. Jednom stvarno povrijeđna, osoba riskira da se zatvori vezama u budućnosti i ostane sama.
Govori o unutrasnjoj potrebi za zajednicom sa nekim, kao i potpunom posvecenosci od strane tog istog nekog, bilo sta od ova dva da se desi. Ova potreba je toliko jaka, da mozemo fantazirati o najrazlicitijim nacinima neizvrsenih akcija i reakcija ako se konacni san, jednom postignut, nadje ugrozen. Losa strana je kada realnost nije u saglasnosti sa zamisljenim kvalitetima naseg partnera (a tako je najcesce slucaj), imamo problem da se adaptiramo novonastaloj situaciji. Jednom snazno povredjeni, ovi ljudi imaju potrebu da se distanciraju za svaku narednu vezu, pri cemu gube mogucnost da istraze odnose koji mozda mogu da ispune njihova ocekivanja, a sve usled tog straha..

Last edited by Vojvotkinja; 03-12-2010 at 23:07..

Old 19-06-2007, 19:57   #133
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
Registrovan: Feb 2007
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Nella VIdi Poruku
VERTEX se delineairira u 5, 6, 7 i 8. kući jer se ne smarta vrijednim da se delineairira u drugim kućama.
Naravno, vertex vrijedi u svim znakovima.
Doći će vrijeme kad vertex ode i u druge kuće...

VERTEX U 5. KUĆI.:
Imate djetinju orijentaciju, okrenuti ste unutarnjem i vezama. To implicira istinu, pa čak i naivnost koja nam je ugrađena u djetinjstvu i koja je konstantna i kod odraslog. Imate potrebu za zabavom i uzbuđenjem u stalnoj vezi. Imate duboke strahove o odbacijavnju kao i potrebu za univerzalnom prihvaćenosti, bez obzira kako se ponašali.... Treba vam partner koji će vas poštivati i brinuti se o vama.
nije tačno, treba mi partner koji će da me maltretira...šaaaalim se, naravno...kojoj to ženi ne treba takav muškarac, mislim koji će je poštovati i brinuti se o njoj
a to da sam okrenuta unutrašnjem je takođe tačno...u djetinjstvu mi je sve ugrađeno, samo ne naivnost...pa nisam ni sad tako naivna...ovo ostalo je uglavnom tačno

Old 29-06-2007, 09:46   #134
Nella
Obično gatalo

Nella's Avatar

Nella je offline
Nella je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ArijeL VIdi Poruku
nije tačno, treba mi partner koji će da me maltretira...šaaaalim se, naravno...kojoj to ženi ne treba takav muškarac, mislim koji će je poštovati i brinuti se o njoj
a to da sam okrenuta unutrašnjem je takođe tačno...u djetinjstvu mi je sve ugrađeno, samo ne naivnost...pa nisam ni sad tako naivna...ovo ostalo je uglavnom tačno
Meni je vertex u 7. kući i isto mi je točno, a pogotovo to da najbolje funkcioniram u vezi....

Old 05-07-2007, 01:29   #135
lilka
Švrća

lilka's Avatar

lilka je offline
Registrovan: Jul 2007
lilka je na dobrom putu
Standardno

Vertex -Rak 0 Ju0Ma u 8 kuci
Pa posto je sudbina i ukazuje gde se covek menja i transformise,meni je ovo utesno jer deluje da cu se poprilicno emotivno regenerisati i Mars mi je energetska podrska,a Jupiter ekspanzija u 8 plutonskoj kuci sto daje isto regeneraciju u trigonu sa Uranom iz 12 sto daje pomoc u afrimaciji iako moze dati i losu stranu,nekko me tesi Jupiter pa mislim da nece dati u losem.(Hvala Lost na obejansjnju onih aspekata,pomogla si mi da dalje razvijam mogucnosti i koristim ).Isto tako i Vertex0 Mars0Jupiter u sekstilu sa MC0Regulus,pa naslucujem ipak dobrobit iz ove kobinacije
Da li pravilno sagledavam ?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules