ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 18-10-2015, 13:39   #976
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by NOVICSLAVICA VIdi Poruku
Po mom misljenju Saturn ti je od 2009-te aktivirao konstelaciju Mesec Uran Jupiter Sunce. I sad kad god dotakne neka planeta pogotovo Saturn moze biti okidac i pokrenuti sve to zajedno.
Ili preko simbolike planeta ili njihovih dispozitora. Tebi na primer kad Saturn dodje do Urana.

Pokretanje Vx nije nuzno da bude upoznavanje na nivou musko zenskih odnosa,znaci upoznavanje neke osobe koja neko vreme u tvom zivotu ima neki znacaj ulogu.

Primetila sam u 5-oj da bude udvaranje i da ostavi utisak na osobu . Ne mora da se spoje ali ne prodje ne zapazeno .
pratila sam tu konstelaciju Mo-Ju-Ur-So. Veliki Krst. recimo mama je operisala benigni tumor na jajniku. a imam ja i pozitivnu konstelaciju koja se preklapa preko ove.
to je Me-Mo-Ma-Ju.
jednom mi je astrolog rekao da mi je rešenje Krsta preko ove druge konstelacije
i da se oslonem na Ma, tj. na partnera jer je preko njega balans za Krst.
tako se pravi ravnoteža mog natala.
javiću def. za Vertex.
Submit to Digg   Vertex Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 18-10-2015, 13:52   #977
Skorpija83
Druid

Skorpija83's Avatar

Skorpija83 je offline
Registrovan: Jul 2014
Skorpija83 će postati poznat uskoro
Standardno

Meni prelazak Saturna u sco preko natalnog Verteksa na 27* sco pri kraju 5. nije donio nista. Ni momka niti sto drugo. Mozda kasni dejstvo.

Old 18-10-2015, 13:55   #978
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

Vertex ~ poseban prolaz" , od Alice McDermott

A.M. je astrolog iz Australije , koja kao Alice Portman profesionalno radi konsultacije i predaje astrologiju već 35 godina . 1984. ona je postala profesionalni član PMFAA ~ Federacija Astrologa Australije i takodje postala istraživač za FAA od 1986 do 1988 . Njena prva priča o Vertexu na konferenciju FAA je bila davne 1986.

Pokojni L.Edward Johondro ( 30.01.1882. 12h30am , Franklin Center , Kanada ) ~ imao je Vertex u konjunkciji sa Južnim Mesečvim Čvorom u Blizancima . On je bio prvi koji je istakao važnost Vertexsa u astrologiji . On je došao do zaključka , da ako je Asc' predstavljao tačku presretanja Ekliptičkog Velikog Kruga sa Horizontom , a Mc' je predstavljen tačkom presecanja Primarne Vertikale Velikog Kruga i Ekliptike , te dve tačke predstavljaju dve vrlo bitne tačke gde se energija koncentriše u čartu . Zapadni presek je nazvao Vertex , a južni je nazvao Anti Vertex . On je smatrao da Vertex predstavlja "elkrični" presek , dok je Asc' predstavljao "magnetni" presek , a Mc' je bio "gravitacioni" presek .

Pokojni Charles Jayne od NY ( 09.10.1911. u 22h53 , Jenkintown , PA ) je imao antiVertex u konjunkciji sa Marsom u Blizancima . On je isto došao do zaključka da Vertex predstavlja veoma bitnu tačku u natalnom čartu . On zajedno sa svojim studentima u toku istraživanja je došao do zaključka da Vertex predstavlja "fatum" ~ karmu , sudbinu , koja može jako da utiče na život natusa i da ga iz korena promeni . On je takodje smatrao , da Vertex , u odnosu na Anti VErtex je mnogo jači i bitniji .

Ja , lično , sam "otkrila" Vertex negde oko 1976-1977 godine . Da bih ustanovila kako on funkcioniše i koji je njegov uticaj , prilagodila sam svoja istraživanja Južnoj Hemisferi i tako proučavala efekte koji se pojavljuju u životima mojih klijenata , a bili su aktivirani tranzitima , Solarima , Progresijama . To istraživanje mi je dalo sasvim nov pogled na astrologiju , naročito zahvaljujući Satrunovom povratku i naravo vrojnim primerima .

MOJI ZAKLJUČCI SU SLEDEĆI :

~ Vertex nije naročito jaka tačka u natalnom čartu ( u odnosu na druge natalne planete ) , sem u slučaju ako , na primer , je Severni / Južni Čvor blizu Vertexa , ili pak , naravno , neka natalna planeta sklapa konjunkciju sa Vertexom .
~ Ako se to desi , dešava se upravo suprotna stvar , Vertex postaje veoma bitna tačka , mesto gde se nagomilava puno energije , pa samim tim se njegov uticaj povećava i nadjačava čak i uticaj Asc' i Mc' !
~ Planeta koja se nadje blizu Vertexa potpuno se preklapa sa njim i daje mu "crtu" koju ona sama ima ~ naravno , u obzir se uzima i znak i polje u kome se Vertex i ta planeta ( planete ) nalaze .
~ Planeta će imati uticaja na Vertex i onda kada nije u bliskoj konjunkciji sa njim , već se nalazi u istom znaku gde i on . Samim tim , njih dvoje , udruženi , donose sasvim novu sliku i pogled na natusovu sudbinu ~ nešto što natus mora da iradi ili da proživi kako bi mogao da pronadje svoj Pravi Put ~ sopstveni smisao postojanja ( nešto na sistemu dobijanja odgovora :"Zašto sam rodjen(a) ?" )
~ Samim tim , Vertex i njegov uticaj na natusa je veliki i čak ponekad može da baci u zasenak ostale planete i njihove medjusobne aspekte .
~ Uticaj Vertexa je jal zato što predstavlja treću najbitniju tačku u natusovom natalnom čartu , tj. treći Put kojim natus bira da ide kroz život { Sveto Trojstvo , momentalna asocijacija ... }
~ Asc' predstavlja telo i um i okruženje u kome natus odrasta . Mc predstavlja dalji nastavak Puta kojim individua ide odrastajući , pa samim tim , Mc predstalja natusova dostignuća i težnje u životu . Asc' na neki način predstavlja "detinjstvo i nesvesno" , dok Mc' predstalja "odrastanje , zrelost i svesnost" .
~ Vertex , samim tim , predstavlja Kosmičku Svesnost , tj. mogućnost natusa da prihvati i razume ideju da je on(a) deo Univerzuma , ne izolovana jedinka . Ovo je veoma važna i "oslobadjajuća" informacija koju nam Vertex donosi , ali na žalost , to "budjenje" nije ni malo lako , a vrlo često je i bolno i teško . Ovo nikako ne znači da ako neko nema planete vezane za Asc' , Mc' ili Vertex nije u mogućnosti da doživi ovu vrstu "budjenja" , ali znači da neće postojati "pravi okidač" koji će pogurati osobu da se "probudi" .

Vertex se može predstaviti kao "prolaz" koji čoveku omogućava pristup drugim dimenzijama stvarnosti . Njegov orbis je , čak , 8° i naravno je jako naglašen u natalnim čartovima ljudi koji su u neku ruku dostigli vrhunac intelektualnog i duhovnog napretka . Kako izgleda taj "prolaz" reći će nam znak i planeta koje su vezane za Vertex . Zato neki astrolozi i pridaju toliko veliku važnost Vertexu u odnosu na Asc' i Mc' ...

Na primer , astrolozi će najverovatnije imati Vertex vezan ili za Uran ili za Neptun . Noel Tajl , ima na primer Vertex u Škorpionu 165° Uran iz XI polja . Čini se da je njemu bila "sudbina" da ponovo "digne iz mrtvih" upravo taj aspekt ~ kvidnecil i predstavi ga u "novom ruhu" široj astrološkoj javnosti !

Ako posmatramo Verteks kao "vodiča" ka novim dimanzijama realnosti , moramo ga i povezati sa mnogo suptilnijim aspektima ~ harmonijama. Septil ( 7 harmonija ) 51.428° daje nam mogućnost da razumemo druge nivoe "realnosti" , pa zajedno sa Vertexom predstavlja jak "pečat" , naročito u čartovima vrlo istaknutih duhovnika , naučnika , ezoterista i "čarobnjaka" . Uri Geler ( 20.12.1946. 2h00am Tel Aviv , Pa. ) ima VErtex u konjunkciji sa Severnim Čvorom u Blizancima u septilu sa Mesec 0 Venera 0 Jupiter 0 Saturn ~ ovo zaista ukazuje na veoma posebnu osobu , nadarenu nadprirodnim moćima , koja je proživela puno toga vezanog za neobično , neobjašnjivo i nadprirodno .

Veoma nadareni i talentovani ljudi vrlo često imaju Vertex povezan sa nekom planetom , ne samo sa septilom , već i sa inkonjunkcijom ~ 150° ( 5 harmonija ) . Neki zaista posebni ljudi imaju istaknutu 9 harmoniju , tj. aspekt pod nazivom Nonagon ~ 40° u odnosu na Vertex . Ovaj aspekt zajedno sa Vertexom predstavlja na neki način "inicijalnu kapislu" za napredak u životu , ali isto tako , osobe koje imaju ovaj aspekt vrlo često predstavljaju "vodiče" drugima koji nemaju taj aspekt u svom natalnom čartu .

PREDIKCIJE :

Kada se Vertex i planta koja se nalazi u konjunkciji sa njim aktivira na bilo koji način ~ tranzit , direkcija , progresija , solar ... itd ... najključniji periodi kada će se prvi put manifestovati uticaj te konjunkcije je naravno detinjstvo . To je najčešće godina kada se dešavaju velike promene , reforme , preokreti . Ali , treba napomenuti da neće baš uvek , svake godine , niti sve od njih , direkcije , progreisije , solari ... itd ... da donesu baš tako "radikalne i nagle" promene . Ali , jedino će Solarni Luk , kao i Progresija biti pravi "okidač" za ovu konjunkciju u natalnom čartu { znači , ono što treba da naučimo dobro ili da imamo dobar astro ~ program je Solarni Luk } .

Tranziti , Solarni Luk , Progresije , Direkcije u kombinaciji sa Vertexom u natalnom čartu obično imaju veoma mali uticaj u čartovima osoba koje u samom natalu nemaju Vertex povezan sa nekom natalnom planetom preko konjunkcije ( tj. ako neko od njih aktivira samo Vertex , može da se desi da se to i ne primeti ) . Tumačenje takvog godišnjeg čarta može biti sledeće ~ osoba će imati prilike da upozna osobu(e) koje će na nju(njega) imati velikog uticaja i možda na neki mali način uticati na dalji Životni Put . Ovo se naročito vezuje za "kratkoročne" predikcije ~ tranziti i direkcije .

A opet , s druge strane , oni koji imaju naglašenu konjunkciju Vertexa sa nekom natalnom planetom , čim im neka od ovih kombinacija aktivira tu tačku itekako će osetiti njen uticaj ! To će biti na neki način period "budjenja" , period velikih i bitnih dogadjaja , dogadjaja koji iz korena menjaju Životni Put te osobe ...

Pokojni Kristofer Rivs ~ Supermen ( 25.09.1952. 3h12am NY , NY ) imao je natalni Vertex u konjunkciji sa natalnim Hironom u Jarcu i još u Nonagonu sa njegovim Desc' . U natalu ima i BiNonagon ( aspekt od 80° ) izmedju Vertexa i Saturna ( vladara Hirona ) ~ to sve bi moglo da se opiše kao "velika i duboka životna inicijacija" . Kada su se Vertex & Hiron preko Solarnog Luka premestili do njegovog Desc' a Satun se pomerio i sklopio Nonagon sa Vertexom , Kristofer je imao poznatu nam nesreću u kojoj zbog katastrofalnih povreda ostaje paralizovan od vrata na dole . Od tog trenutka , oporavljajući se , on je postao veoma važna osoba u programu rehabilitacije ljudi koji su imali istu nesreću i bio je primer preko koga su lekari pokušavali da primene neke nove i radikalne metode lečenja kako bi na bilo koji način našli ključ & rešenje za oporavak ...

Uvek se u životu osobe pojavi jedan extremno dominantan period kada se dešavaju veoma bitne i važne stvari vezane za dalji odabir Životnog Puta . Upravo u tom periodu , Vertex "radi ono što najbolje zna" ~ budi iz uspavanosti nesvesnog , donosi nam u život nove ideje i neobične ljude , menja nam iz korena neke ustajale tabue i zastarele navike i tera nas da posmatramo svet oko sebe novim očima i da ga čak ... i razumemo ...

Old 18-10-2015, 17:17   #979
NOVICSLAVICA
Druid

NOVICSLAVICA je offline
Registrovan: Mar 2009
NOVICSLAVICA će postati poznat uskoro
Standardno

rijanon- Procitala tvoj post i meni i tebi Vx pravi 0* sa nat. Planetom. Meni sa Neptunom koji ima veze sa medicinom a tebi sa Saturnom koji ima vezeee i veze.

Astrolog sa kojim si pricala trebao je staviti akcenat i na konstelaciju Uran 180* Sunce. To ti daje na tvom karakteru da ne kazem insistiranju da si uvek samo ti upravu ,odbacujes tudja misljenja.Cak kad je u pitanju i dobronamerni gest ti tumacis kao napad.
To je aspekt ne izbalansirane energije. I ako ne trpis autoritete i zelis biti orginalna i svoja koji muz tebi moze i sme stati na put .
Na zdrastvenom moze ti doneti problem sa kicmom razlicite oblike neuroze a i poremecaj srcanog ritma.

Old 18-10-2015, 17:41   #980
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

da. videla sam tvoj Vertex
ne znam. ja muža ne gledam kao nekoga ko će težiti da bude autoritet nada mnom pa da mu se
suprotstavljam a on nije jak da mi stane na put.
ja u mužu tražim partnera koji će udružiti snagu sa mnom i biti na mojoj strani, ne nasuprot
meni. nas dvoje bismo se onda borili zajedno. ja bíh bila jaka kad on nije i
obrnuto. to bih želela.
ali zašto svi imaju potrebu da analiziraju moj karakter ? imala sam probleme sa hodom,
ali ne zbog kičme.

Old 18-10-2015, 18:01   #981
NOVICSLAVICA
Druid

NOVICSLAVICA je offline
Registrovan: Mar 2009
NOVICSLAVICA će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by rijanon VIdi Poruku
da. videla sam tvoj Vertex
ne znam. ja muža ne gledam kao nekoga ko će težiti da bude autoritet nada mnom pa da mu se
suprotstavljam a on nije jak da mi stane na put.
ja u mužu tražim partnera koji će udružiti snagu sa mnom i biti na mojoj strani, ne nasuprot
meni. nas dvoje bismo se onda borili zajedno. ja bíh bila jaka kad on nije i
obrnuto. to bih želela.
ali zašto svi imaju potrebu da analiziraju moj karakter ? imala sam probleme sa hodom,
ali ne zbog kičme.
Zato sto ti je karta jako interesantna .Ispunjena svim aspektima samim tim i dinamicna .Ja bih te rado pratila. Najvise sam tako naucila. Knjige su samo ramska konstrukcija.
Strelac je u simbolici kukova. Blizanac u sibolici organa kojih imamo po dva jednaka [ruke ,noge ,]

Za poremecaj srcanog ritma je isuvise rano. Ako dodjes u situaciju da ne mozes da se istaknes postignes ,izrazis kako ti zelis pa menjas cesto svoj ritam zivota seti se da ce ti zdrastveno zasmetati.

Slicno imam i ja . Venera 0* Uran

Old 18-10-2015, 19:22   #982
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by NOVICSLAVICA VIdi Poruku
Zato sto ti je karta jako interesantna .Ispunjena svim aspektima samim tim i dinamicna .Ja bih te rado pratila. Najvise sam tako naucila. Knjige su samo ramska konstrukcija.
Strelac je u simbolici kukova. Blizanac u sibolici organa kojih imamo po dva jednaka [ruke ,noge ,]

Za poremecaj srcanog ritma je isuvise rano. Ako dodjes u situaciju da ne mozes da se istaknes postignes ,izrazis kako ti zelis pa menjas cesto svoj ritam zivota seti se da ce ti zdrastveno zasmetati.

Slicno imam i ja . Venera 0* Uran
hvala, imponuje kad vidis da si zanimljiv nekom. o
štećenje Ahilovih tetiva je u pitanju. na rođenju. teškoće
sa hodom zbog toga. operacijom popravljano. znam ja kako su mi se
ispoljili aspekti. jedan srčani zalizak se otvara i zatvara malo sporije.
eto ako neko hoće da se uči na mom natalu. urođena visoka dioptrija takođe.

dovoljno je. ide se suvise u off. pozdrav Slavice.

Old 07-11-2015, 15:36   #983
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

odbrojavanje je počelo!

Old 10-11-2015, 00:12   #984
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

Vertex radi !

pre nešto manje od 2 sata, dogodilo se nešto posle čega više ništa neće biti isto!
tranz. Sa je na 5.05* Strelca. moj Vertex 0 nat. Sa je na 5.05* Strelca.

Old 10-11-2015, 00:19   #985
Rejhana al Mahmud
Obično gatalo

Rejhana al Mahmud's Avatar

Rejhana al Mahmud je offline
Registrovan: Feb 2015
Rejhana al Mahmud je na dobrom putu
Standardno

Hm...tek sad se sjetih da mi je Vertex u 7 polju
Ima sa VE trigon
Sa Sa sekstil
Sa Merkurom sekstil.....makar mi je on dobro aspektovan

Old 10-11-2015, 00:20   #986
Rejhana al Mahmud
Obično gatalo

Standardno

Quote:
Vertex radi !

pre nešto manje od 2 sata, dogodilo se nešto posle čega više ništa neće biti isto!
tranz. Sa je na 5.05* Strelca. moj Vertex 0 nat. Sa je na 5.05* Strelca.
Kojim dobro vise nije sve isto...je li udavaco,pricaj

Old 10-11-2015, 00:23   #987
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

nije ništa negativno i nadam se da neće ni biti

Old 10-11-2015, 00:25   #988
Rejhana al Mahmud
Obično gatalo

Standardno

Quote:
nije ništa negativno i nadam se da neće ni biti
Ja sam na pozitivno i mislila
Super ,sto god da je ,..
Naši sponzori
Advertisement

Old 10-11-2015, 13:39   #989
makky
Veštac

makky's Avatar

makky je offline
Registrovan: Jan 2015
makky je na dobrom putu
Standardno

Stigao prsten na red?

Old 10-11-2015, 13:50   #990
Lanna
Veštac

Lanna's Avatar

Lanna je offline
Lanna će postati poznat uskoro
Standardno

Jel znaci nesto ako solarni Mo stoji na Verteksu na 23 stepenu raka u 8 kuci.Mo mi je suvladar 7 i vladar 8 kuce.Ne znam da li se moze tako aktivirati Verteks
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules