ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 31-05-2012, 23:39   #826
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

VERTEX U 7. KUĆI:
To je klasična pozicija za one koji su uvijek u nekom partnerstvu (na ovaj ili onaj način), očajnički tražeći onu svoju drugu polovinu ili osoba odluči da partnerstvo nije vredno rizika, jer je osoba uverena da neće naći ono što traži. Ova pozicija pokazuje osećaje koji nisu kompletni osim ako nisu u partnerstvu. U nekoj količini postoji iracionalni strah da će osoba na kraju ostati sama.Negativna strana je da osoba postane visoko samopravedna o ponašanju i prhvaćanju, intreakciji s drugima.
Vaša roditeljska veština je nesigurna u vašoj podsvesti, mada se u stvarnosti ispoljava kao sasvim u redu.

To je moja rečenica
Simpatični su ti opisi, mada u tranzitu baš ne vrijedi, barem koliko sam do sada pratila.

Naši sponzori
Advertisement

Old 31-05-2012, 23:49   #827
bosi7
Druid

bosi7's Avatar

bosi7 je offline
Registrovan: Mar 2011
bosi7 će postati poznat uskoro
Standardno

Meni je takodje u 7k i potvrdjujem da je ovo baš tako.
Vertex ima konjukciju sa Saturnom u 7 kući pa je to traženje druge polovine izgleda dodatno naglašeno...a tu je i Fortuna.
Nemam pojma da li radi u tranzitima?? Možda bi trebao jer ima konjukciju sa Sa, iako je separacijska??

Old 14-06-2012, 15:51   #828
skorpija3010
Veštac

skorpija3010's Avatar

skorpija3010 je offline
Registrovan: Jul 2008
skorpija3010 je na dobrom putu
Standardno

kad partner i ja imamo trigon vertxa, je l to znaci da je dobro sto smo se sreli tipa dobro za zivote jedno drugog))
plus , da li, u solaru, tumacim konj sol Vertexa sa nekom planetom-kao da sudbinski pokrece na bolje stvari u vezil vladarstva te planete?

http://de.tinypic.com/view.php?pic=650qb6&s=7
Submit to Digg   Vertex Reply With Quote

Old 10-07-2012, 23:09   #829
silver006
Veštac

silver006's Avatar

silver006 je offline
Registrovan: Feb 2011
silver006 je na dobrom putu
Standardno

Kao da danas prvi put gledam svoj natal Lilith u 1 egzaktna opozicija sa Vertex-om u 7, sto ce reci tacno na Antivertex-u. E stvarno, sto vise citam ovu astrologiju, sve vise nedoumica imam (blazeno li je u neznanju ). Sad ako neko ima ideju za simboliku...

QUOTE[Sama reč Vertex je latinskog porekla i znači vrtlog, okretanje, glavu, vrh, šiljak, preokret...
Vertex se dovodi u vezu i sa Vertumnusom - rimskim bogom pravilne promene godišnjih doba (ali i svake vrste promena), zaštitnikom voća, darivaocem cveća. On je takođe i bog kojem je pripisivana sposobnost da menja svoja obličja, zbog čega su za ljude nestalnog karaktera u Rimu govorili da su rođeni u znaku Vertumnusa. Koristeći tu svoju moć uzimanja različitih obličja, pokušavao je da osvoji Pomonu, boginju voća.
Svakoga dana dolazio je u njenu baštu i uzimao likove vojnika, baštovana, lovaca, na kraju je čak uzeo i oblik starice. Ipak, Pomona je ostajala nezainteresovana... sve dok on nije uzeo svoj pravi oblik..
]quote

I sad ce na taj vrtlog da mi gazi tr.Uran

Old 10-07-2012, 23:18   #830
andjelikadepeures
Mag

andjelikadepeures's Avatar

andjelikadepeures je offline
Registrovan: May 2010
andjelikadepeures će postati poznat uskoroandjelikadepeures će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by silver006 VIdi Poruku
QUOTE[Sama reč Vertex je latinskog porekla i znači vrtlog, okretanje, glavu, vrh, šiljak, preokret...
Vertex se dovodi u vezu i sa Vertumnusom - rimskim bogom pravilne promene godišnjih doba (ali i svake vrste promena), zaštitnikom voća, darivaocem cveća. On je takođe i bog kojem je pripisivana sposobnost da menja svoja obličja, zbog čega su za ljude nestalnog karaktera u Rimu govorili da su rođeni u znaku Vertumnusa. Koristeći tu svoju moć uzimanja različitih obličja, pokušavao je da osvoji Pomonu, boginju voća.
Svakoga dana dolazio je u njenu baštu i uzimao likove vojnika, baštovana, lovaca, na kraju je čak uzeo i oblik starice. Ipak, Pomona je ostajala nezainteresovana... sve dok on nije uzeo svoj pravi oblik..
]quote
extra opis!!!
Vertex mi u konjukciji sa Marsom...
a ovo je taaako dobar opis meni bitnih mushkaraca....
mogli su da budu shta god... pred drugima da deluju kako god zamisle...
a ja sam pala na ono shto iskonski jesu....

Old 10-07-2012, 23:19   #831
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Registrovan: Mar 2012
Mia će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by CARAPICA VIdi Poruku
VERTEX U 7. KUĆI:
To je klasična pozicija za one koji su uvijek u nekom partnerstvu (na ovaj ili onaj način), očajnički tražeći onu svoju drugu polovinu ili osoba odluči da partnerstvo nije vredno rizika, jer je osoba uverena da neće naći ono što traži. Ova pozicija pokazuje osećaje koji nisu kompletni osim ako nisu u partnerstvu. U nekoj količini postoji iracionalni strah da će osoba na kraju ostati sama.Negativna strana je da osoba postane visoko samopravedna o ponašanju i prhvaćanju, intreakciji s drugima.
Vaša roditeljska veština je nesigurna u vašoj podsvesti, mada se u stvarnosti ispoljava kao sasvim u redu.

To je moja rečenica
Simpatični su ti opisi, mada u tranzitu baš ne vrijedi, barem koliko sam do sada pratila.

kod mene je u VII k ali ja nisam uvek u partnerstvu, bas naprotiv, meni je jako bitno da partnersvo bude kvalitetno, pa cu radije biti sama, nego sa bilo kim, tek da bi se zvalo da imam partnera. . .

ali mi je jako bitno partnerstvo

Old 13-07-2012, 14:47   #832
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Mia VIdi Poruku
kod mene je u VII k ali ja nisam uvek u partnerstvu, bas naprotiv, meni je jako bitno da partnersvo bude kvalitetno, pa cu radije biti sama, nego sa bilo kim, tek da bi se zvalo da imam partnera. . .

ali mi je jako bitno partnerstvo
To si dobro rekla. Pa jeste, da želim bilo koga već bi ga imala
Samo znaš šta je, kada je vert. u 7. Osobi nije dato da bude sama, pa se ne osjeća kompletnom kada nema nikoga.
Mada istina, da često kažem onu rečenicu: nikad neću naći nekog sličnog meni, a možda i bolje da ne nađem, teško bi izašla na kraj s njime, ne mogu ni sama sa sobom, ponekad.
Naši sponzori
Advertisement

Old 13-07-2012, 15:10   #833
silver006
Veštac

silver006's Avatar

silver006 je offline
Registrovan: Feb 2011
silver006 je na dobrom putu
Standardno

Moj Vertex je u 7, i bas mi prija samoca,u smislu da mi je cesto bas potrebna, obzirom da sam vecito u nekoj gunguli, a sad da li radi na nesvesnom nivou pa da ipak postoji osecaj nekompetnosti...nisam sigurna (nesvesno -kao sto sama rec kaze). Mozda se nisam dobro izrazila, ali nemam los osecaj kada sam sama.

Old 13-07-2012, 20:26   #834
yoohoo
Druid

yoohoo je offline
Registrovan: Mar 2009
yoohoo je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Moj Vertex je u 7, i bas mi prija samoca,u smislu da mi je cesto bas potrebna, obzirom da sam vecito u nekoj gunguli, a sad da li radi na nesvesnom nivou pa da ipak postoji osecaj nekompetnosti...nisam sigurna (nesvesno -kao sto sama rec kaze). Mozda se nisam dobro izrazila, ali nemam los osecaj kada sam sama.
Ima jos nas usedelica koje se dobro osecamo same sa sobom
Moj Vertex je na poslednjem stepenu 7 kuce, sad ne znam jel se to gleda kao da je u 7 ili 8?

Old 13-07-2012, 20:30   #835
andjelikadepeures
Mag

andjelikadepeures's Avatar

andjelikadepeures je offline
Registrovan: May 2010
andjelikadepeures će postati poznat uskoroandjelikadepeures će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
\

isto
tako uzivam kad sam sama, da je to neopisivo ali bash ono uzivam, prosto mi lepo na dushi
volim kad sam sama, shta cu

Old 13-07-2012, 20:54   #836
milupino
Druid

milupino's Avatar

milupino je offline
Registrovan: Dec 2010
milupino je na dobrom putu
Standardno

kad se Vertex nadje u harmonicnom odnosu sa natalnom planetom pruza pomoc i zastitu u poteskocama koje se nadju pred osobom i to onako kako je u prirodi takve planete,kuce kojoj se nalazi,a upravo je moj Mo 60* moj mesec koji ima dva lepa aspekta i oba su sekstila, slabija jer su separacioni ali dali su mi vetaric u ledja ,a poteskoca je bilo ......

direktivni mars pravi na natalni vertex konjukciju....orbisa 3-4* koju vaznost je imao ili ima pojma nemam....mozda saznam

Last edited by milupino; 13-07-2012 at 23:55..

Old 14-07-2012, 11:45   #837
kentauri
Obično gatalo

kentauri's Avatar

kentauri je offline
Registrovan: Jun 2011
kentauri je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Merkur VIdi Poruku

~ Vertex nije naročito jaka tačka u natalnom čartu ( u odnosu na druge natalne planete ) , sem u slučaju ako , na primer , je Severni / Južni Čvor blizu Vertexa , ili pak , naravno , neka natalna planeta sklapa konjunkciju sa Vertexom .
~ Ako se to desi , dešava se upravo suprotna stvar , Vertex postaje veoma bitna tačka , mesto gde se nagomilava puno energije , pa samim tim se njegov uticaj povećava i nadjačava čak i uticaj Asc' i Mc' !
~ Planeta koja se nadje blizu Vertexa potpuno se preklapa sa njim i daje mu "crtu" koju ona sama ima ~ naravno , u obzir se uzima i znak i polje u kome se Vertex i ta planeta ( planete ) nalaze .
~ Planeta će imati uticaja na Vertex i onda kada nije u bliskoj konjunkciji sa njim , već se nalazi u istom znaku gde i on . Samim tim , njih dvoje , udruženi , donose sasvim novu sliku i pogled na natusovu sudbinu ~ nešto što natus mora da iradi ili da proživi kako bi mogao da pronadje svoj Pravi Put ~ sopstveni smisao postojanja ( nešto na sistemu dobijanja odgovora :"Zašto sam rodjen(a) ?" )

Po ovom tekstu Vertex bi trebalo da ima uticaj u mom natalu. Nalazi se na 17* Jarca u 5. polju što znači u konjukciji sa Venerom i Južnim čvorom.
Malo sam se vratila u prošlost, ne tako davnu. Samo sam pogledala solar 2008 / 2009 i stvarno se iznenadila. Tada mi je solarna Venera bila egzaktno na Vertexu, a solarni Jupiter egzaktno na natalnoj Veneri ( Ju mi natalno vlada Vertexom i Venerom ). U toku delovanja tog solara, ja sam upoznala 3 osobe koje su mi postale izuzetno bliske u veoma kratkom vremenu, kao da smo se znali godinama. Baš od samog početka sam imala utisak da je sudbinski. Tad sam se tek doselila u novi grad gde praktično nikog nisam poznavala, a sve se odigralo tako brzo i kad sam njih srela potpuno sam zaboravila da sam nova u toj sredini, jednostavno su učinili da se osećam kao među svojim najbližim.
E, sad ne znam koliko da računam Saturna, u tom solaru on je bio egzaktno na natalnom Marsu pa tako i u trigonu sa natalnom Venerom. Očigledno se mnogo toga poklopilo tada, pa je sve skupa taj period postavio trenutni kurs u mom životu.
Simbolično, asteroid Karma mi je egzaktno na Vertexu, na " vratima subine ". Uz Južni čvor u blizini i sve u Saturnovom znaku, pa mogu pretpostaviti da me čeka još što šta kad se opet otvore ta vrata.
Sad videh i da je kad mi se sestra rodila, u tom solaru Venera bila egzaktno na Verteksu, a i Jupiter je bio blizu. I inače u svim solarima gde su Ve ili Ju na Verteksu dešavale su se bitne stvari, ljudi, preokreti. Sad mogu pratiti kako će to ubuduće ići.

Last edited by kentauri; 16-07-2012 at 20:51..

Old 28-08-2012, 00:33   #838
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Registrovan: Jan 2010
Rabiosa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
To si dobro rekla. Pa jeste, da želim bilo koga već bi ga imala
Samo znaš šta je, kada je vert. u 7. Osobi nije dato da bude sama, pa se ne osjeća kompletnom kada nema nikoga.
Mada istina, da često kažem onu rečenicu: nikad neću naći nekog sličnog meni, a možda i bolje da ne nađem, teško bi izašla na kraj s njime, ne mogu ni sama sa sobom, ponekad.
Sa prvim delom rečenice se ne slažem, sa drugim da. Kada volim kao da sam druga osoba, zapravo, kao da sam samo tada prava ja.

Moj Ver0smč njegov, šta nam to znači? I njegov Ver0Ju moj?

Old 28-08-2012, 00:38   #839
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Daenerys Targaryen VIdi Poruku
Sa prvim delom rečenice se ne slažem, sa drugim da. Kada volim kao da sam druga osoba, zapravo, kao da sam samo tada prava ja.

Moj Ver0smč njegov, šta nam to znači?
Sa ovim djelom " Osobi nije dato" ?
Vertex kao nešto sudbinski, u 7.polju parnerstva, osoba treba odraditi partnerstva u ovom životu... kako će ih odraditi ako je vuk samotnjak

Old 28-08-2012, 00:45   #840
sunce01
Veštac

sunce01's Avatar

sunce01 je offline
Registrovan: Nov 2010
sunce01 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
VERTEX U 7. KUĆI:

To je moja rečenica

Isto imam Vertex u 7 i definitivno se slazem s ovim "odluči da partnerstvo nije vredno rizika, jer je osoba uverena da neće naći ono što traži"
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 2 (0 član/članova i 2 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules