ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

hmm... da probam...
Old 08-11-2009, 23:36   #406
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Cool hmm... da probam...

Koliko sam ja shvatila čitajući tumačenja o Vertexu ~ on predstavlja situaciju & osobu koja nam dolazi u život i "otvara nam vrata ka nečem novom i totalno drugačijem od očekivanog"
Samim tim, ako se tako poklapaju Asc' i Vertex, moguće je da ste jedan drugome "kapija za dalje" po pitanju sakupljanja novih životnih iskustava, medjusobnog učenja, razmene ideja, ljubavi itd...
On se često povezuje sa "osobama koje je Karma poslala u naš život" pa samim tim naglašava da taj vaš odnos se ponovo aktivirao iz nekog prošlog života, sada nastavljate tamo gde ste stali... al naravno... dispozitori su "čudo" jer će oni pokazati "dalji tok priče" i "u čemu je štos sa tom Karmom" medju vama

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231 ili +381 677 014 817
Submit to Digg   Vertex Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 08-11-2009, 23:55   #407
mari
Obično gatalo

mari's Avatar

mari je offline
Registrovan: May 2008
mari je na dobrom putu
Standardno

Evo ja se ukljucujem sa pricom o Vertexu, mada neki vec znaju. Ja imam konjukciju Ju0Vertex0Sa u 6 kuci. Kad sam malo istrazivala ljude koji su ulazili u moj zivot, obavezno je bilo nesto u vezi Vertexa.
Prosle godine, jedan lav, imao je Ur na mom Vertexu, hemija izmedju nas je strasna. On me promijenio u jednom smislu i bukvalno gurnuo u narucje drugom, ovnu, koji ima SMC na mom Vertexu. Ovih dana ta je prica aktuelna jer Sa ulazi u vagu i uskoro ce nagaziti sve te nase konjukcije. Sad samo jos da se vrati i lav sa Ur i bice veselo )).
Osim toga, moj Antivertex je u konjukciji sa njegovim JMC i So, te mojim Mo. Sve to u mojoj 12 kuci.
Definitvno, Vertex ima neku ulogu...Gledala sam i za druge ljude i zaista donosi u zivot neke stvari koje mijenjaju zivot.
Voljela bih kad bi neko napisao nesto o tranzitima preko Vertexa? Kako se on ponasa u solaru? Kod mene je ove godine egzaktno na DSC!

Old 09-11-2009, 00:16   #408
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Registrovan: Jul 2007
Hekata je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Koliko sam ja shvatila čitajući tumačenja o Vertexu ~ on predstavlja situaciju & osobu koja nam dolazi u život i "otvara nam vrata ka nečem novom i totalno drugačijem od očekivanog"
Samim tim, ako se tako poklapaju Asc' i Vertex, moguće je da ste jedan drugome "kapija za dalje" po pitanju sakupljanja novih životnih iskustava, medjusobnog učenja, razmene ideja, ljubavi itd...
On se često povezuje sa "osobama koje je Karma poslala u naš život" pa samim tim naglašava da taj vaš odnos se ponovo aktivirao iz nekog prošlog života, sada nastavljate tamo gde ste stali... al naravno... dispozitori su "čudo" jer će oni pokazati "dalji tok priče" i "u čemu je štos sa tom Karmom" medju vama
Pa dovoljno je da je vladar mog vertexa i njegovog asc u konjukciji sa mojom venerom na asc , a vladarnjegovog verteksa u sekstilu sa mojim Sa, i trigonu sa moji So ... moj asc u njegovj 8.kući, njegov asc u mojoj 5 kući.... eto... ,,, naučili smo nešto jedno drugo, sigurna sam! ... akarma, pa tu ima karme i to ljubavne uhhhhhhhh

Old 20-12-2009, 19:48   #409
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Registrovan: Oct 2009
uranija je na dobrom putu
Standardno

evo neceg u vezi vertexa,kad sam malo bolje sklapala sliku,videla da je vertex ukljucen u veliki vatreni trigon,pa sad na kraju zivim kod dragog,a sve se desilo kad je i venera proradila,rad u krojackoj radionici,cak je i samo ime-zastitna a vel. vatreni trigon stiti,dakle venera,uran i jupiter sa mc

Old 20-12-2009, 20:53   #410
mari
Obično gatalo

mari's Avatar

mari je offline
mari je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Smisho, moram da te pitam. Ja sad imam situaciju da je na mom Vertexu, Sa i Ju, SMC jednog muskarca. E sad, kako ce dalje da tece nas odnos, znaci treba da posmaram kako se ponasaju dispozitori a to je u ovom slucaju Ve, jer je sve u vagi??? Da li posmatram samo odnose Ve sa drugim planetama??? Odnosno Ma i Ve jer je on ovan, njegov dispozitor je Ma???? Molim te da mi malo objasnis to!

Old 20-12-2009, 21:11   #411
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Registrovan: Oct 2009
uranija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mari VIdi Poruku
Smisho, moram da te pitam. Ja sad imam situaciju da je na mom Vertexu, Sa i Ju, SMC jednog muskarca. E sad, kako ce dalje da tece nas odnos, znaci treba da posmaram kako se ponasaju dispozitori a to je u ovom slucaju Ve, jer je sve u vagi??? Da li posmatram samo odnose Ve sa drugim planetama??? Odnosno Ma i Ve jer je on ovan, njegov dispozitor je Ma???? Molim te da mi malo objasnis to!
pa vecinom ako ne i svaka ozbiljna veza bice karmickog tipa,osim vertexa saturn ti je tik uz 7,sa posla,ljude koje vidjas svakodnevno ili se bave javnim poslom(u javnosti),prica je isprepletena po mom misljenju potpuno sudbinski,nisi li imala utisak da iako im vidis mane da si zanesena zbog mars konj neptun?

Old 20-12-2009, 22:33   #412
mari
Obično gatalo

mari's Avatar

mari je offline
mari je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by uranija VIdi Poruku
pa vecinom ako ne i svaka ozbiljna veza bice karmickog tipa,osim vertexa saturn ti je tik uz 7,sa posla,ljude koje vidjas svakodnevno ili se bave javnim poslom(u javnosti),prica je isprepletena po mom misljenju potpuno sudbinski,nisi li imala utisak da iako im vidis mane da si zanesena zbog mars konj neptun?
Uh, itekako! Ni jedna mana mi nije prepreka! Sve liberalno)). Ovaj sad je samoziva ovca jedna (ovan) koji samo misli na sebe ali opet mi ne smeta!!!
Prosli je bio frajer pun sebe, i opet meni sve to bila simpa!!!

Old 24-12-2009, 21:43   #413
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
Registrovan: Oct 2007
selena je na dobrom putu
Standardno

važe li za vertex antiscije ili ?

da se samo dodam...
Old 24-12-2009, 22:50   #414
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Cool da se samo dodam...

Quote:
Originally Posted by selena VIdi Poruku
važe li za vertex antiscije ili ?
Ne, Vertex je tačka, ne planeta, pa samim tim ne može da ima reflekciju, tj. antisciju

Posmatrajte na antisciju kao odraz u ogledalu ~ samo "prave" planete mogu da imaju svoj odraz "na drugoj strani" čarta, tačke koje dobijamo matematičkim proračunima ne mogu jer nisu "žive"

Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231 ili +381 677 014 817

Old 25-12-2009, 00:29   #415
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

tacke su kanali kojima se prenosi energija ,pa kada je tu neka planeta ili njena senka onda ima i efekta

Old 25-12-2009, 01:06   #416
lilka
Švrća

lilka's Avatar

lilka je offline
Registrovan: Jul 2007
lilka je na dobrom putu
Standardno

Meni je u konju sa Ma I Ju pa nisam sigurna da ga nesto preterano osecam niti da se nesto znacajno desava u bilo kojoj situacija, mislim na tranzite i ostale aspekte.Neko vise reaguje,neko manje, pa ga treba ispratiti.
Advertisement

Old 25-12-2009, 01:13   #417
dadiska
Moderator

dadiska's Avatar

dadiska je offline
Registrovan: Sep 2007
dadiska je na dobrom putu
Standardno

A zasto se onda po textovima i knjigama spominje i Antivertex?????

Old 25-12-2009, 08:23   #418
mari
Obično gatalo

mari's Avatar

mari je offline
mari je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by dadiska VIdi Poruku
A zasto se onda po textovima i knjigama spominje i Antivertex?????
Zato sto je Vx i Antivertex osa ustvari! Kao ASC-DSC, IC-MC...
Koliko sam ja shvatila, osa Vx je osa sudbine i najjace se osjeca ako je Vx, odnosno antiVX u konjukciji sa nekom planetom, a desi se tranzit koji sve to pokrene! Evo bas cemo da vidimo sta ce donijeti Sa preko Vx koji je u konjukciji sa Ju i Sa natalno, a antiVX je u konjukciji sa natalnim Mo! Pisem vam sve )))

Old 25-12-2009, 16:58   #419
dadiska
Moderator

dadiska's Avatar

dadiska je offline
Registrovan: Sep 2007
dadiska je na dobrom putu
Standardno

Mari znam za tu osu, nego mozda sam pogreno shvatila, ali kako Shmisha napisa da ne moze tacka da ima senku, a vertex je tacka...Ili sam ja pogresno shvatila, rece na Shmile kad dodje...........

re :
Old 25-12-2009, 17:12   #420
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Question re :

Quote:
Originally Posted by dadiska VIdi Poruku
Mari znam za tu osu, nego mozda sam pogreno shvatila, ali kako Shmisha napisa da ne moze tacka da ima senku, a vertex je tacka...Ili sam ja pogresno shvatila, rece na Shmile kad dodje...........
E sad više ni meni nije jasno šta tebi sad nije jasno u vezi Vertexa

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules