ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 20-08-2008, 20:30   #301
tomoos
Švrća

tomoos's Avatar

tomoos je offline
Registrovan: Aug 2008
tomoos je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by pepuuu VIdi Poruku
Kolko sam svatila Vertex-kapija sudbine je više vezan za neke sudbinske događaje...tako da mi je čudno da bi dao edipov kompleks???

Da ne misliš ti na kiron??

Ako je u opoziciji sa Mekurom,Sa...to znači da je Merkur,Sa na Antivertex-u (nalazi se nasuprot verte)...koji je isto važan...

...a da,da...(zaboravi)...meni daje fix ideje...je,je..pa to je točno...
ne unam na pocetku ove teme sam procitao ako se vertex nalazi u Ovnu da daje edipov komplex. Iako stvarno ne znam... tek sam nekidan uzeo astrologiju da proucavam u biti se ne kuzi i ne snalazim u tolkim informacijama, al je kljucno da me zanima
Advertisement

Old 21-08-2008, 11:13   #302
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

@mandrak...zadivljena sam...tvoj vertex lijepo radi...

@tomo...samo napred sa proučavanjem...evo mandrakov primjer ti je dobar zašto je Vertex važan...vrata sudbine...

Kada ga pokrene neki tranzit (može i direkcija a?) zna donjeti važne susrete i događaje u životu...

Neko vrijeme smo svi pratili tranzit vladara 7.kuće ili Venere,he,he...(ljubavni susret)...al neki smo se i razočarali...no,evo meni se Marsić približava uskoro...pa mođda nečto bude...(ja ne odustajem)

Old 21-08-2008, 15:46   #303
tomoos
Švrća

tomoos's Avatar

tomoos je offline
Registrovan: Aug 2008
tomoos je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by pepuuu VIdi Poruku
...no,evo meni se Marsić približava uskoro...pa mođda nečto bude...(ja ne odustajem)
SRETNO! sa marsom pogledat cu si tranzite, mozda i ja imam nesto zanimljivo

Old 21-08-2008, 15:51   #304
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoroibis će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by tomoos VIdi Poruku
SRETNO! sa marsom pogledat cu si tranzite, mozda i ja imam nesto zanimljivo
Tebi Mars uskoro pocinje putesestvije kroz prvu, trebalo bi da bude zanimljivo za sve kuce pod vladavinom Me, Sa i Pl. (u vrhu imaju devicu, blizance, jarca i skorpiju)...pa redom...

Nisam nikada izucavala Vertex, ja sam sad imala gomilu tranzita preko njega, na 9 Vi. Trebalo bi da te dogadjaje za vreme tog tranzita smatram sudbinskim?
Submit to Digg   Vertex Reply With Quote

Old 07-09-2008, 10:58   #305
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Standardno

malo copy-paste sa početnih stranica...uglavnom zanimljivo...;

'''Verteks je tačka koja astrolozima pomaže da razumeju poremaćaje ponašanja ličnosti. Harmonični aspekti Verteksa s drugim planetama predstavljaju vrstu spasa koju čovek pronalazi kada prolazi kroz psihičke poteškoće,
Planete u neharmoničnim aspektima s Verteksom predstavljaju modele
ponašanja drugih koji su izazov i pretnja.

U slučaju da je Verteks u lošim aspektima i kada drugi elementi natalne karte to podržavaju, Verteks ukazuje na razne psihičke probleme.'''

Bojim se ja tih psi-poremećaja,pa sam išla prekontrolirat i hm...samo 150Sunce,Kiron..odma sam...a jedino sam našla ovo....;

'''Veoma nadareni i talentovani ljudi vrlo često imaju Vertex povezan sa nekom planetom , ne samo sa septilom , već i sa inkonjunkcijom ~ 150° ( 5 harmonija ).'''

..ali ipak mislim da ovo Sunce0Kiron dosta osjetim...rana na sopstvenom egu...tako nešto...raditi na samopouzdanju...i ne znam baš da sam nešto nadarena...nikad nije kasno,još se tražim

Old 07-09-2008, 11:13   #306
12.kuća
Obično gatalo

12.kuća je offline
Registrovan: Mar 2008
12.kuća je na dobrom putu
Standardno

Baš sam bila čitala kako je na mjestu gdje se nalazi Chiron čovjek najranjiviji, a istovremeno imam moć liječiti druge. Tebi je u So0Chiron, So je tvoje ja, ego, otac, muž, to bi moglo značiti da je tvoj ego jako ranjiv, a istovremeno si sposobna zaliječiti tuđi ego. Isto je i sa samopouzdanjem, možda je tvoje lako poljuljati, ali ti znaš drugima dići samopouzdanje. Ili, primjerice otac ili muž te može lako povrijediti, dok ti na njega djeluješ izliječujuće.
Pogledaj položaj Chirona po znacima i kućama, možda bi ti moglo pomoći.
Otišla sam malo off top...

Old 07-09-2008, 12:23   #307
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by 12.kuća VIdi Poruku
Baš sam bila čitala kako je na mjestu gdje se nalazi Chiron čovjek najranjiviji, a istovremeno imam moć liječiti druge. Tebi je u So0Chiron, So je tvoje ja, ego, otac, muž, to bi moglo značiti da je tvoj ego jako ranjiv, a istovremeno si sposobna zaliječiti tuđi ego. Isto je i sa samopouzdanjem, možda je tvoje lako poljuljati, ali ti znaš drugima dići samopouzdanje. Ili, primjerice otac ili muž te može lako povrijediti, dok ti na njega djeluješ izliječujuće.
Pogledaj položaj Chirona po znacima i kućama, možda bi ti moglo pomoći.
Otišla sam malo off top...
Nema veze za offtop...jer si dobro napisala...to je istina.... znam ljude ohrabrit...potaknut...jer ne želim da griješe ko ja...tj. u drugima vidim razne potencijale,koje zapravo i ja posjedujem,ali ih ne koristim iz nekog razloga-(nesigurnost)

Old 07-09-2008, 12:29   #308
Mirka
Obično gatalo

Mirka's Avatar

Mirka je offline
Mirka je na dobrom putu
Standardno

Ja imam pitanje moj Vertex je u VII kući u konjukciji sa Venerom i to Egzaktna konjukcija. Venera je na 9'43 Ovna, a Vertex 9'50. Šta to može da znači?

Old 07-09-2008, 12:32   #309
12.kuća
Obično gatalo

12.kuća je offline
Registrovan: Mar 2008
12.kuća je na dobrom putu
Standardno

Nije to sve tako crno, kada je čovjek nesiguran stalno se trudi i nerijetko postiže bolje rezultate od onog koji ima veliko samopouzdanje pa se niti ne trudi. To su ti kao kvadrati i trigoni. Kad ti je natal puno trigona, ležiš na lovorikama, ništa te ne potiče, a s obzirom kakav ti je potencijal aspekt dao, najčešće ne iskoristiš niti dio onog što ti on donosi.
A kvadrat...kvadrat te prodrma, tresne, ako je malo intenzivniji i baci na dno, ali kada se digneš nitko ti neće moći reći bolje od tebe samog kako je biti dolje, na dnu.
I da znaš, ovako preko postova baš zvučiš kako jako simpatično biće, možda baš zbog toga što si ponekad nesigurna. Vidiš...

Old 07-09-2008, 14:36   #310
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
Registrovan: Oct 2007
selena je na dobrom putu
Standardno

ja sad jedno vrijeme konačno stigla malo analizirati svoj vertex i ostala paf kako on radi kod mene!!!!
-jednom davno kad sam upoznala svog nesuđenog meni je saturn baš fino zasjeo na vertex ,a kod njega je antivertex tranzitirao isti taj saturn-uz sve ostalo od prije poznato morali se mi sresti jer bi valjda svemir pao -a ovako smo samo mi pali u životu...
sada nakon mnogo godina meni uran tranzitira već neko vrijeme vertex i približava se desc i pravi mi kaos u životu ,a sa turn mi sa karmom dolazi na antivertex i donosi mi mom dragog u život da rješimo onon šta smo počeli-a da to neće biti tako brzo rješeno dokazuje činjenica da će uran 2 put biti retro i direktan na mom vertexu -valjda tako dugo dok sve ne rješimo sve do 2011 godine,a saturn će se vračati isto tako i još raditi nakraju saturnov povratak...
dakle dragi moji ako sad ne odrastem neću nikada...a kako će moj život izgledati nakon ovog peglanja ..to samo svemir zna... najbolje da počnem piti!!!

Old 07-09-2008, 15:17   #311
fish
Švrća

fish's Avatar

fish je offline
Registrovan: Nov 2007
fish je na dobrom putu
Standardno

Neka mi neko pomogne, moja natalna je u potpisu, a njegovi podatci su 12.08.1980.19h Podgorica

Upoznali smo se kada je tranzitna Ve 0 So 0 Vx, on ima So 0 Vx, a tu se nalazi na istom 23 stepenu Vodolije moj SMC,koji pravi 90 sa mojim natalnim Sa, a i tranzitni Ma je bio u konjunkciji sa mojim antivertexom na 16 stepeni Blizanaca, i sve to u sinastriji 120 ,i zajedno smo od 27.03.2006. i 06.09.2008. eto prekinuli smo.

Ako neko moze neka mi objasni njegovo So 0 Vx konjunkcija moj SMC i ovo predhodno, imali tu sanse da ostanemo zajedno i kako sve ovo da protumacim.

Old 07-09-2008, 15:50   #312
d80tod
Početnik

d80tod's Avatar

d80tod je offline
d80tod je na dobrom putu
Standardno

Imam jedan problem. U jednoj natalnoj mi piše da je na 17. stepenu strelca a kada na astrocomu ukucam vertex ( bez broja pod kojim se nalazi) piše da mi je na nultom stepenu ovna . Da li neko može da mi razjasni gde mi se on ustvari nalazi u karti?
hvala

e da, našla sam. Definitivno je u strelcu i jadan gradi dva kvadrata, jedan je sa mesecom a drugi sa saturnom...

Last edited by Vojvotkinja; 24-10-2009 at 18:11..
Naši sponzori
Advertisement

Old 08-09-2008, 21:31   #313
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
Registrovan: Oct 2007
selena je na dobrom putu
Standardno

e sad sam u dilemi ptičica mi šapnula da kad na vertex sjedne tranzitni jupiter uran ima drugačije djelovnje!!!!
-e sad mi ništa nije jasno našla ja da na moj vertex jupiter dolazi 6.4.2010.,a uran mi je tada na 27 stupnjeva ribe u direktom kretanju i upravo je prešao DESC za 2,5 stupnja i pravi opoziciju na natalno sunce
-http://i38.tinypic.com/jztw84.gif-karta
sad mene zanima šta viu mislite u tome??

Old 11-09-2008, 20:07   #314
cesarica
Druid

cesarica's Avatar

cesarica je offline
Registrovan: Jul 2008
cesarica će postati poznat uskoro
Standardno

Moze neko da baci pogled na moj Vertex, vidim gde je ali ne znam kako deluje u odnosu na planete? Hvala

Old 12-09-2008, 16:28   #315
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by cesarica VIdi Poruku
Moze neko da baci pogled na moj Vertex, vidim gde je ali ne znam kako deluje u odnosu na planete? Hvala
Vertex je tacka i ne deluje on na planete, vec planete na njega. Kazu da je Vertex kapija sudbine i da ga aktivira prelaz neke planete preko njega i da zato tada treba paziti sta zelis jer moze se desiti da ti se to i ostvari. Jos je ta osa Vertex- antivertex bitna u sinastrijama tj. kada neka planeta partnera pada (pravi konjukciju) na nas Vertex (antivertex) ili obrnuto.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 5 (0 član/članova i 5 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules