ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 01-09-2006, 11:14   #16
sana
Obično gatalo

sana's Avatar

sana je offline
Registrovan: Aug 2006
sana je na dobrom putu
Standardno

Moj je Vertex u Lavu u 7 kuci u konjukciji sa Merkurom i Suncem.
Ponekad mislim da sam narcisiodna, omakne mi se cesto i depresija, ne zelim besmrtnost, ali imam bolesnu emotivnu ovisnost prema partneru, da nije tako ja ne bih bila u vezi koja me unistava a koje jednostavno ne mogu da se odreknem jer cu umrijeti i jer me nece biti bez onog koga volim. to je cista bolest. sad je on u solarnom u Blizancima u 8, pa ako cemo simbolikom 8 i Skorpije, onda je to ekstremizam, a posto je upao u natalnu 5, ekstremni kraj ovisnosti o bolesnoj vezi. a prvo ekstremni kraj koji se desio u mom mozgu. valjda je to kljucno. da razrijesimo sa sobom.
pa ja valjda bas kroz te odnose sa drugima i partnerom moram da razrijesim mnoge stvari sa samom sobom. ide mi, ide
Submit to Digg   Vertex Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 10-10-2006, 22:08   #17
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Evo da dodam i ja nesto na srpskom.

DOPUNSKE TAČKE ZA UTVRĐIVANJE OSOBINA I ULOGE LIČNOSTI
*****Verteks za spas*****

Prema nekim tumačenjima Verteks predstavlja tačku najveće predodređenosti u horoskopu. Tačka Verteksa smatra se veoma važnom u sinastriji (gde pokazuje fatalne ili karmičke susrete među ljudima) i u medicinskoj astrologiji jer (u lošim aspektima i ako to drugi elementi natalne karte dozvole) ukazuje na poremećaje ponašanja.
Verteks nije ni planeta ni nebesko telo, to je određena astronomska tačka, upravo zapadna tačka preseka prvog vertikala i ekliptike. Dijametralno naspram Verteksa, nalazi se tačka Antiverteksa, tako da te dve tačke čine osu. Ako osa Asc/Desc predstavlja, psihološki posmatrano, čovekov ego, osa MC/IC superego, onda je osa Verteks/Antiverteks njegovo podsvesno.

Ovu tačku je u astrologiju uveo američki astrolog Lorn Edvard Džondro, rođen 30. 1. 1882. godine. Označava se skraćenicom Vdž.
Izračunavanje Verteksa nije preterano komplikovano: postupak se sastoji u tome da se IC uzme za MC i da se za njega izračuna Ascendent. Dovoljno je, dakle, imati astrološku Tabelu kuća, znati geografsku širinu mesta rođenja i znati tačan stepen IC-a, (skraćenica za latinski naziv Immum Coeli – ili Dno neba), kako se drugačije naziva vrh četvrte astrološke kuće. Najpre se geografska širina mesta rođenja oduzme od 90 stepeni – na taj način dobije se kolatituda mesta rođenja (geografska širina, latituda predstavlja udaljenost mesta od ekvatora a kolatituda njegova je udaljenost od bližeg, u našem slučaju Severnog pola). Zatim se otvori Tabela kuća, i posmatrajući IC kao MC nove natalne karte, izračuna se njegov Ascendent i tako dobije tačka Verteksa koja je ujedno ascendent nove, Verteks karte (koja se razlikuje od natalne za 12 sati). Budući da IC, Dno neba, predstavlja najdublje predele duše, duboke, nesvesne potrebe, podsvesno, da je to zona instinkata, osećanja (ne)sigurnosti jedne osobe, izračunavanjem tačke Verteksa sve to se iz neprozirne dubine iznosi na podnevno svetlo.
Verteks se uvek nalazi bliže Descendentu nego Ascendentu, odnosno najčešće pada u prostor od pete do osme astrološke kuće (retko u 4. ili 9. kuću). Pošto je bliže Descendentu nego Ascendentu, ima kvalitete Descendenta: Verteks predstavlja ulogu koju ličnost ima u društvu u kome živi, u kome se razvija i s kojim mora da bude povezana.

Verteks je tačka koja astrolozima pomaže da razumeju poremaćaje ponašanja ličnosti. Harmonični aspekti Verteksa s drugim planetama predstavljaju vrstu spasa koju čovek pronalazi kada prolazi kroz psihičke poteškoće, on to čini na način koji je određen prirodom te planete i znaka u kojoj se nalazi. Kuća u kojoj se takva planeta nalazi je sklonište, zaklon, mesto u kome će se čovek osećati prijatno i gde će moći da se oporavi i nastavi dalje.

Planete u neharmoničnim aspektima s Verteksom predstavljaju modele ponašanja drugih koji su izazov i pretnja. To takođe može biti instinktivan karakter koji postoji u nekoj osobi i u koji se ona može u određenim afektivnim stanjima pretvoriti. Kuća u kojoj se ta planeta nalazi predstalja mesto tenzije ili osobu s kojom se ulazi u konflikte.
U slučaju da je Verteks u lošim aspektima i kada drugi elementi natalne karte to podržavaju, Verteks ukazuje na razne psihičke probleme. Kada je Verteks u Ovnu, to mogu biti narcisoidnost, Edipov kompleks, zavist i takav bes da čovek nije svestan šta radi, u znaku Bika Verteks ukazuje na sebičnost, osećaj inferiornosti, potrebu da joj drugi ugađaju, u nevolji eskapističko ponašanje, u znaku Blizanaca Verteks ukazuje na kleptomaniju, fobije, fiks ideje, u Raku na histerično ponašanje, probleme muškaraca sa majkom i ženom, uopšte probleme sa porodicom, sa sopstvenim osećanjima. Verteks u Lavu može da podstakne narcisoidnost, depresiju, strah od smrti, bezosećajnost, sadizam, u Devici opsesije, autizam, u Vagi emotivno-zavisničke probleme, fiks ideje, u Škorpiji asocijalnost, ekstremizam, agresiju, u Strelcu fiks ideje, psihoze, hipohondriju, u Jarcu paranoju i depresiju, probleme sa figurom oca i autoritetima, sa porodicom, nestalno raspoloženje, konfuziju, depresiju, paranoju, u Vodoliji potištenost, teskobu, zlobu, inat, u Ribama velike oscilacije između pasivnog i agresivnog ponašanja.

Duška Radivojević

Lara

Old 10-10-2006, 22:10   #18
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Ja trazila pa nadjoh nasu Šimšonju
evo Šimišonjin verteks, ali preveden

Verteks - "Vrata sudbine"... prema rječniku Vertex je sastanak, najviša točka koju dosegne nebesko tijelo u prividnom kretanju ili neka druga točka. U latinskom, vertere znači preokrenuti se.

U astrologiji
Na temelju toga da je Verteks astronomski lociran na „prekretnici“ na nebu, onda on vjerojatno ima veze s prekretnicama u životu. I ima. Na osnovi toga da se nalazi između 5. i 8. kuće, onda se možete kalditi da ima veze s „upoznavanjima ljudui“. I ima.

Ovo je moje astrološko pravilo sažete definicije Verteksa: On je osjetljiva točka na bilo kojoj karti koja tijekom neuobičajenih, izvanrednih situacija izgleda kao sretni“preokret“ ili susret s „Vratima sudbine“.

Verteks je često kompulzivno, pa ipak sretno iskustvo i susret sa sudbinom koju ne možete izbjeći (čak i ako želite). Prema astrologu Billu Meridianu (Mountain Astrologer, June/July 2001), Charles A. Jayne koji je (uz Lorne Johndro) prvi počeo koristiti Verteks, „smatrao je da je ova točka sudbinska i da predstavlja stavri izvan naše kontrole“.

Evo kako ja tipično koristim Verteks (i Antiverteks):

Vrata sudbine mogu biti:

osoba (i način kako na vas utječe)
u sinastriji, najefektniji je kad tuđe natalno SO, MO, ASC, VE ili MA bude u konj. S vašim Verteksom ili Antiverteksom. S vremenom sam postao pomalo škrt tako da većinom uzimam u obzir konjunkcije kad gledam Verteks i Antiverteks. Također, što je sporiji planet, to su manji orbisi koje koristim kad gledam aspekte s Verteksom i Antiverteksom.

vrijeme (kada upoznate posebnu osobu)
kada tranzitni planet – posebno SO – konjunktira vaš natalni Verteks ili Antiverteks.

Pazite što poželite
S godinama sam otkrio da je ogromna greška da se prekomjerno romantizira Verteks i/ili ljudi koje on dovede u naš život. Što se tiče toga, vrlo mi se sviđa ono što kaže moja kolegica astrologinja Judy Crichton Weeks o Verteksu. Ukratko, ona smatra da je Verteks točka „veze“ i točka „ispunjenja želje“. Kad je umiješan Verteks možemo dobiti upravo to što smo poželjeli ali to dobijemo na „iskrivljen način“.

Možete se osjećati kao da ste doslovno „materijalizirali željom“ taj sudbinski susret s osobom. Taj sudbinski susret često osobu ispunja osjećajem da nešto (ili nekog) „dovrši“. Ipak, kasnije (nakon što se sve kaže i uradi) …“vrata sudbine“ mogu vam se učiniti ne baš tako „sretnima“ kao što ste u početku mislili. OK?

Završna riječ predostrožnosti
Kao što sam prije spomenuo, Verteks je osjetljiva točka u tijekom neuobičajenih, izvanrednih situacija izgleda kao sretni“preokret“ ili susret s „Vratima sudbine“. Kad ljudi prvi put otkriju Verteks, oni pomalo „skrenu“ misleći da je sve u vezi nas i naše karte neobično i izvanredno. E pa nije niti smo mi takvi.

pa… postoje ti „neobični, izvanredni“ trenutci kad se Verteks u karti (ili Antiverteks) „osvijetli# i postane snažan. Onda čini se da u svakoj karti napravljenoj na temelju natalne -Verteks je jednako snažan i „osvijetljen“.

Ali opet, ima mnogo drugih trenutaka kad Verteks ne radi ugodne stvari…puno puta tranzitno SO ili VE prođu kroz našu kartu pa vi ipak ne upoznate novog i uzbudljivog ljubavnika (i/ili ne dobijete pare bez po muke). U nekim drugim trenutcima, to predstavlja upravo ove stvari.

Evo jedan mali konkretni primjer:
Upoznao sam dvije „ljubavi mog života“ koje su mi promijenile život gotovo u isti trenutak kad je tranz. SO prelazilo preko mog nat. Verteksa i/ili Antiverteksa. Naravno, događalo se i drugih stvari u mojoj karti i u njihovim kartama (uključujući i jedan slučaj kad je tranzitni S. Čvor pravio konjunkciju s njezinim natalnim S. Čvorom u trenutku kad smo se ugledali – a to se događa samo jednom u 18 godina ili tako nešto.

Problem je što je SO također jednom svake godine prelazilo preko mog nat. Verteksa i Antiverteksa kad ne bih upoznao neku od „ljubavi mog života“.

Stoga za ljude koji vole konkretne čvrste definicije astroloških točaka i simbola na koje uvijek možete računati – Verteks može biti frustrirajući i neuhvatljiv. Postavljaju se pitanja: kako ga koristim, Kako ću znati kad da ga koristim. Odlično. Drago mi je da vas frustritra i zbunjuje. Možda ste na pravom putu da naučite nešto vrlo važno o prirodi astrologije i radu sa živim, aktivnim simbolima.

Lara

Old 10-10-2006, 22:11   #19
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Evo jos malo od Šimšonje
Vertex ~ poseban prolaz" , od Alice McDermott

A.M. je astrolog iz Australije , koja kao Alice Portman profesionalno radi konsultacije i predaje astrologiju već 35 godina . 1984. ona je postala profesionalni član PMFAA ~ Federacija Astrologa Australije i takodje postala istraživač za FAA od 1986 do 1988 . Njena prva priča o Vertexu na konferenciju FAA je bila davne 1986.

Pokojni L.Edward Johondro ( 30.01.1882. 12h30am , Franklin Center , Kanada ) ~ imao je Vertex u konjunkciji sa Južnim Mesečvim Čvorom u Blizancima . On je bio prvi koji je istakao važnost Vertexsa u astrologiji . On je došao do zaključka , da ako je Asc' predstavljao tačku presretanja Ekliptičkog Velikog Kruga sa Horizontom , a Mc' je predstavljen tačkom presecanja Primarne Vertikale Velikog Kruga i Ekliptike , te dve tačke predstavljaju dve vrlo bitne tačke gde se energija koncentriše u čartu . Zapadni presek je nazvao Vertex , a južni je nazvao Anti Vertex . On je smatrao da Vertex predstavlja "elkrični" presek , dok je Asc' predstavljao "magnetni" presek , a Mc' je bio "gravitacioni" presek .

Pokojni Charles Jayne od NY ( 09.10.1911. u 22h53 , Jenkintown , PA ) je imao antiVertex u konjunkciji sa Marsom u Blizancima . On je isto došao do zaključka da Vertex predstavlja veoma bitnu tačku u natalnom čartu . On zajedno sa svojim studentima u toku istraživanja je došao do zaključka da Vertex predstavlja "fatum" ~ karmu , sudbinu , koja može jako da utiče na život natusa i da ga iz korena promeni . On je takodje smatrao , da Vertex , u odnosu na Anti VErtex je mnogo jači i bitniji .

Ja , lično , sam "otkrila" Vertex negde oko 1976-1977 godine . Da bih ustanovila kako on funkcioniše i koji je njegov uticaj , prilagodila sam svoja istraživanja Južnoj Hemisferi i tako proučavala efekte koji se pojavljuju u životima mojih klijenata , a bili su aktivirani tranzitima , Solarima , Progresijama . To istraživanje mi je dalo sasvim nov pogled na astrologiju , naročito zahvaljujući Satrunovom povratku i naravo vrojnim primerima .

MOJI ZAKLJUČCI SU SLEDEĆI :

~ Vertex nije naročito jaka tačka u natalnom čartu ( u odnosu na druge natalne planete ) , sem u slučaju ako , na primer , je Severni / Južni Čvor blizu Vertexa , ili pak , naravno , neka natalna planeta sklapa konjunkciju sa Vertexom .
~ Ako se to desi , dešava se upravo suprotna stvar , Vertex postaje veoma bitna tačka , mesto gde se nagomilava puno energije , pa samim tim se njegov uticaj povećava i nadjačava čak i uticaj Asc' i Mc' !
~ Planeta koja se nadje blizu Vertexa potpuno se preklapa sa njim i daje mu "crtu" koju ona sama ima ~ naravno , u obzir se uzima i znak i polje u kome se Vertex i ta planeta ( planete ) nalaze .
~ Planeta će imati uticaja na Vertex i onda kada nije u bliskoj konjunkciji sa njim , već se nalazi u istom znaku gde i on . Samim tim , njih dvoje , udruženi , donose sasvim novu sliku i pogled na natusovu sudbinu ~ nešto što natus mora da iradi ili da proživi kako bi mogao da pronadje svoj Pravi Put ~ sopstveni smisao postojanja ( nešto na sistemu dobijanja odgovora :"Zašto sam rodjen(a) ?" )
~ Samim tim , Vertex i njegov uticaj na natusa je veliki i čak ponekad može da baci u zasenak ostale planete i njihove medjusobne aspekte .
~ Uticaj Vertexa je jal zato što predstavlja treću najbitniju tačku u natusovom natalnom čartu , tj. treći Put kojim natus bira da ide kroz život { Sveto Trojstvo , momentalna asocijacija ... }
~ Asc' predstavlja telo i um i okruženje u kome natus odrasta . Mc predstavlja dalji nastavak Puta kojim individua ide odrastajući , pa samim tim , Mc predstalja natusova dostignuća i težnje u životu . Asc' na neki način predstavlja "detinjstvo i nesvesno" , dok Mc' predstalja "odrastanje , zrelost i svesnost" .
~ Vertex , samim tim , predstavlja Kosmičku Svesnost , tj. mogućnost natusa da prihvati i razume ideju da je on(a) deo Univerzuma , ne izolovana jedinka . Ovo je veoma važna i "oslobadjajuća" informacija koju nam Vertex donosi , ali na žalost , to "budjenje" nije ni malo lako , a vrlo često je i bolno i teško . Ovo nikako ne znači da ako neko nema planete vezane za Asc' , Mc' ili Vertex nije u mogućnosti da doživi ovu vrstu "budjenja" , ali znači da neće postojati "pravi okidač" koji će pogurati osobu da se "probudi" .

Vertex se može predstaviti kao "prolaz" koji čoveku omogućava pristup drugim dimenzijama stvarnosti . Njegov orbis je , čak , 8° i naravno je jako naglašen u natalnim čartovima ljudi koji su u neku ruku dostigli vrhunac intelektualnog i duhovnog napretka . Kako izgleda taj "prolaz" reći će nam znak i planeta koje su vezane za Vertex . Zato neki astrolozi i pridaju toliko veliku važnost Vertexu u odnosu na Asc' i Mc' ...

Na primer , astrolozi će najverovatnije imati Vertex vezan ili za Uran ili za Neptun . Noel Tajl , ima na primer Vertex u Škorpionu 165° Uran iz XI polja . Čini se da je njemu bila "sudbina" da ponovo "digne iz mrtvih" upravo taj aspekt ~ kvidnecil i predstavi ga u "novom ruhu" široj astrološkoj javnosti !

Ako posmatramo Verteks kao "vodiča" ka novim dimanzijama realnosti , moramo ga i povezati sa mnogo suptilnijim aspektima ~ harmonijama. Septil ( 7 harmonija ) 51.428° daje nam mogućnost da razumemo druge nivoe "realnosti" , pa zajedno sa Vertexom predstavlja jak "pečat" , naročito u čartovima vrlo istaknutih duhovnika , naučnika , ezoterista i "čarobnjaka" . Uri Geler ( 20.12.1946. 2h00am Tel Aviv , Pa. ) ima VErtex u konjunkciji sa Severnim Čvorom u Blizancima u septilu sa Mesec 0 Venera 0 Jupiter 0 Saturn ~ ovo zaista ukazuje na veoma posebnu osobu , nadarenu nadprirodnim moćima , koja je proživela puno toga vezanog za neobično , neobjašnjivo i nadprirodno .

Veoma nadareni i talentovani ljudi vrlo često imaju Vertex povezan sa nekom planetom , ne samo sa septilom , već i sa inkonjunkcijom ~ 150° ( 5 harmonija ) . Neki zaista posebni ljudi imaju istaknutu 9 harmoniju , tj. aspekt pod nazivom Nonagon ~ 40° u odnosu na Vertex . Ovaj aspekt zajedno sa Vertexom predstavlja na neki način "inicijalnu kapislu" za napredak u životu , ali isto tako , osobe koje imaju ovaj aspekt vrlo često predstavljaju "vodiče" drugima koji nemaju taj aspekt u svom natalnom čartu .

PREDIKCIJE :

Kada se Vertex i planta koja se nalazi u konjunkciji sa njim aktivira na bilo koji način ~ tranzit , direkcija , progresija , solar ... itd ... najključniji periodi kada će se prvi put manifestovati uticaj te konjunkcije je naravno detinjstvo . To je najčešće godina kada se dešavaju velike promene , reforme , preokreti . Ali , treba napomenuti da neće baš uvek , svake godine , niti sve od njih , direkcije , progreisije , solari ... itd ... da donesu baš tako "radikalne i nagle" promene . Ali , jedino će Solarni Luk , kao i Progresija biti pravi "okidač" za ovu konjunkciju u natalnom čartu { znači , ono što treba da naučimo dobro ili da imamo dobar astro ~ program je Solarni Luk } .

Tranziti , Solarni Luk , Progresije , Direkcije u kombinaciji sa Vertexom u natalnom čartu obično imaju veoma mali uticaj u čartovima osoba koje u samom natalu nemaju Vertex povezan sa nekom natalnom planetom preko konjunkcije ( tj. ako neko od njih aktivira samo Vertex , može da se desi da se to i ne primeti ) . Tumačenje takvog godišnjeg čarta može biti sledeće ~ osoba će imati prilike da upozna osobu(e) koje će na nju(njega) imati velikog uticaja i možda na neki mali način uticati na dalji Životni Put . Ovo se naročito vezuje za "kratkoročne" predikcije ~ tranziti i direkcije .

A opet , s druge strane , oni koji imaju naglašenu konjunkciju Vertexa sa nekom natalnom planetom , čim im neka od ovih kombinacija aktivira tu tačku itekako će osetiti njen uticaj ! To će biti na neki način period "budjenja" , period velikih i bitnih dogadjaja , dogadjaja koji iz korena menjaju Životni Put te osobe ...

Pokojni Kristofer Rivs ~ Supermen ( 25.09.1952. 3h12am NY , NY ) imao je natalni Vertex u konjunkciji sa natalnim Hironom u Jarcu i još u Nonagonu sa njegovim Desc' . U natalu ima i BiNonagon ( aspekt od 80° ) izmedju Vertexa i Saturna ( vladara Hirona ) ~ to sve bi moglo da se opiše kao "velika i duboka životna inicijacija" . Kada su se Vertex & Hiron preko Solarnog Luka premestili do njegovog Desc' a Satun se pomerio i sklopio Nonagon sa Vertexom , Kristofer je imao poznatu nam nesreću u kojoj zbog katastrofalnih povreda ostaje paralizovan od vrata na dole . Od tog trenutka , oporavljajući se , on je postao veoma važna osoba u programu rehabilitacije ljudi koji su imali istu nesreću i bio je primer preko koga su lekari pokušavali da primene neke nove i radikalne metode lečenja kako bi na bilo koji način našli ključ & rešenje za oporavak ...

Uvek se u životu osobe pojavi jedan extremno dominantan period kada se dešavaju veoma bitne i važne stvari vezane za dalji odabir Životnog Puta . Upravo u tom periodu , Vertex "radi ono što najbolje zna" ~ budi iz uspavanosti nesvesnog , donosi nam u život nove ideje i neobične ljude , menja nam iz korena neke ustajale tabue i zastarele navike i tera nas da posmatramo svet oko sebe novim očima i da ga čak ... i razumemo ...

Lara

da pitam ?
Old 29-10-2006, 01:33   #20
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Lightbulb da pitam ?

Quote:
Evo još malo od Šimšonje
Ima li neko da podeli iskustvo koje ima sa svojim Verteksom ( ili tudjim Verteksom ) u svom natalu ? Pošto do skora nisam ni znala tačan stepen svog Asc' nisam ni mogla sa sigurnošću da kažem gde mi je Vertex ... a deluje mi kao vrlo interesantna "idejica" u čartu ...

... interesanan obrt slova Merki u mom nadimku ... tek sad videla

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231

Old 10-11-2006, 08:44   #21
magdalena
Obično gatalo

magdalena's Avatar

magdalena je offline
magdalena je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Ima li neko da podeli iskustvo koje ima sa svojim Verteksom ( ili tudjim Verteksom ) u svom natalu ?
DA, definitvno je vrlo interesantna "idejica"...

Imam iskustvo, ali ne mogu da ga podelim Salim se, evo: moj Vrtx konjukcija osobin SMC, moja VIII, Le, personina II... a aktivirano tranzitom Saturna i Lilit...
A ima i ovo: nj. Vertex 0 moj Ur i Eros (kad je vec aktuelan, da pomenem u Sco..

a iskustvo:

Old 02-02-2007, 13:25   #22
Krokodokodil
Obično gatalo

Krokodokodil's Avatar

Krokodokodil je offline
Registrovan: Feb 2007
Krokodokodil je na dobrom putu
Standardno

Ummm... A kako se rachuna gde je tachno Vertex? Nemam programe koji ga rachunaju a ni efemeride. Hvala unapred.

Old 02-02-2007, 14:06   #23
Nenita
Prijatelj foruma

Nenita's Avatar

Nenita je offline
Nenita je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Krokodokodil VIdi Poruku
Ummm... A kako se rachuna gde je tachno Vertex? Nemam programe koji ga rachunaju a ni efemeride. Hvala unapred.
Na www.astro.com mozes da ubacis da ti se Vertex prikazuje u karti..Potrebno je samo da ga izaberes medju ponudjenim opcijama.

Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena

Old 02-02-2007, 15:04   #24
amaterka
Švrća

amaterka's Avatar

amaterka je offline
Registrovan: Jan 2007
amaterka je na dobrom putu
Standardno

Sluchaj sa mojim ex muzem:

Moj Vertex u konjukciji sa njegovim Suncem (i Merkurom i Saturnom), a njegov Vertex u malko siroj konjukciji (12 st) sa mojim Suncem. E sad, neshto na shta nisam obracala paznju do sada .. i moj i njegov Vertex su u konjukciji sa Karmom onog drugog!

Old 11-02-2007, 01:41   #25
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
princgora je na dobrom putu
Standardno

Volela bih da neko nesto vise napise o Antivertexu.Ne moze biti sve isto i za Vertex i za Antivertex,ako su to tacke koje stoje jedna nasuprot druge kao i cvorovi,onda moraju imati i neka suprotna znacenja.
Do sada je jasno da rade u sinastrijama u konjukcijama sa Asc ili licnim planetama,ili prilikom tranzita,kada moze doci do odredjenog vaznog poznanstva ili prelomnog dogadjaja u zivotu.
Za Antivertex sam se zainteresovala tek skoro ,kada je jedan sastanak koji je bio zakazan,pomeren, jer me je sekretarica doticnog gospodina telefonom zamolila da to bude nedelju dana kasnije .
Kada sam otvorila tranzite za taj dan ,imala sam sta i da vidim,SO egzaktno na Antivertexu!
Ne znam na koji bi nacin ovo moglo da bude nesto prelomno,jer dogadjaj nije nista novo u mom zivotu,jedino sto osobu sa kojom treba da se sretnem ne poznajem licno,ali je znam iz medija.
Reci cu vam ako se desi toga dana nesto neobicno,jako sam zainteresovana da vidim kako ova tacka natala radi.

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Old 11-02-2007, 01:53   #26
da igual
Veštac

da igual je offline
Registrovan: Dec 2006
da igual je na dobrom putu
Standardno

Antivertex označava točku u našem horoskopu gdje situacije, ljudi, događaji izlaze iz našeg života, završavaju.. a kod Vertexa je obrnuto..
Advertisement

Old 11-02-2007, 19:41   #27
magdalena
Obično gatalo

magdalena's Avatar

magdalena je offline
magdalena je na dobrom putu
Standardno

Zanimljivo Princ, obavezno izvestavaj! Uticaj tih tackica je bas intrigantan, ali slabo je istrazen, tako da ko god ima neki primer neka ga da!
Evo i ovo sad sto rece Ancholina... znaci negde su simbolika cvorova i Vertexa slicne - prema tome i njihove konjukcije mogu da budu bas indikativne. Sta mislite?

Old 13-02-2007, 20:50   #28
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
princgora je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by amaterka VIdi Poruku
Sluchaj sa mojim ex muzem:

Moj Vertex u konjukciji sa njegovim Suncem (i Merkurom i Saturnom), a njegov Vertex u malko siroj konjukciji (12 st) sa mojim Suncem. E sad, neshto na shta nisam obracala paznju do sada .. i moj i njegov Vertex su u konjukciji sa Karmom onog drugog!
Pa,s obzirom na to da je Sunce svetlo,ono ce raditi u ovakvoj konjukciji,dozvoljen je veci orbis.Mada ti najbolje znas,da li se jeste ili nije osecalo,da li si mislila da je on smisao tvog zivota,itd.
A i ovo za Karmu je jako interesantno!
Da li je to bila velika i lepa ljubav dok je trajala?Bas me zanima kako ovo radi u praksi.

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Old 13-02-2007, 21:11   #29
da igual
Veštac

da igual je offline
Registrovan: Dec 2006
da igual je na dobrom putu
Standardno

ja mislim da Vertex ima utjecaja, ali ne snažnog! pokazao se najbolje u sinastriji u konjunkciji s ulgovima i osobnim planetama partnera..
zanimljivo mi je da su moje najveće insinuacije u ljubavi upravo imale konjunkciju Vertexa s mojim Antivertexom i naravno - nisu završile slavno! ali su mi bili najintrigantniji..
oni koji su se zadržali u mom životu imali su konjunkciju planeta s Ve ili sam Ve na mom..
također su mi redovno značajnije veze započinjale negdje zimi dok je neki od tranzitnih planeta (Ve, Ma, Me, So) bio na mom Ve..
prošle godine sam svjesno pratila šta će se desiti jer je i Jupiter prelazio preko njega
i baš kad je nastala tranzitna gužva oko mog Ve odjednom se pojavilo par momaka, no nijedan mi nije bio baš :šmek:
no ni ostali aspekti nisu podržavali neku vezu, so..

to samo govori da je Ve samo jedan od detalja.. nosi neki veo sudbine, i nalaže mu se uloga "ribice koja ispunjava želje", ali moramo biti pažljivi što želimo, jer bi nam upravo mogao donijeti to, štose kasnije ispostavi da uopće nije bilo za nas..

Old 14-02-2007, 00:20   #30
amaterka
Švrća

amaterka's Avatar

amaterka je offline
Registrovan: Jan 2007
amaterka je na dobrom putu
Standardno

Ne znam koliki se orbis rachuna po pitanju Vtx i neke planete, ali u slucaju mog ex braka moj Vtx je bio jako blizu njegovog Sunca, Saturna, Merkura, a njegov Vtx na 12 ak stepeni od mog Sunca.

Ali ono sto mi pada u ochi je blizina Vtx i Karme - obostrano, orbis jedno 5 st. Ajde proverite to sa Verteksom i Karmom u vashim znachajnim vezama, braku.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules