ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 26-04-2008, 22:53   #271
emmilija
Obično gatalo

emmilija's Avatar

emmilija je offline
Registrovan: Oct 2007
emmilija je na dobrom putu
Standardno

a meni po direkcijama JU na vertex/u....
a dir vertex na DSC i MA, orbis 1 stepen...

bice valjda nesto....
Advertisement

Old 26-04-2008, 23:00   #272
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
Registrovan: Aug 2006
TrilianSi je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by emmilija VIdi Poruku
a meni po direkcijama JU na vertex/u....
a dir vertex na DSC i MA, orbis 1 stepen...

bice valjda nesto....
Sigurna sam da će ti doneti nekoga

"Gledajte u budućnost...sastaćemo se... vi i ja... tamo..."
Submit to Digg   Vertex Reply With Quote

Old 28-04-2008, 19:29   #273
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Registrovan: Dec 2007
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ArijeL VIdi Poruku
Vertex označava ključne i sudbonosne trenutke, dogadjaje i susrete u životu osobe (koji su pritom izvan/iznad naše kontrole), one u kojima se otkrivaju pravo lice i suština, i koji menjaju shvatanja i stavove čoveka o sebi, okolini i životu uopšte. Neki astrolozi Vertex nazivaju Kapijom sudbine.

Vetrex mogu aktivirati tranziti, osobe i mesta... ali, naravno, njegov značaj opisuje i položaj u natalnoj karti.
tranz.Ju preko mog natalnog Vertexa mi nije nista doneo...jedino sto mi je bio ispit tih dana ...

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
osa vertex-antivertex je bitna.obe znace neki sudbinski dogadjaj tako da bi i zavrsetak(koji ti zelis cini mi se)ispunio simboliku sudbinskog dogadjanja a ujedno i novi pocetak tako da ces ti nesto po tom pitanju preseci i doneti odluku jako bitnu za buducnost.
posto je Vertexu orbis u natalu 8 step. onda je i Antivertexu isti zar ne?a moj Antivertex se smestio u 11 polje u Raku na 11 step. i radi tacno tih 8 step.orbisa konjukciju sa mojim natalnim SA u Raku!i sta bi to moglo da znaci??nedavno je tranzitirao i Mars preko njega ...ne secam se da sam imala neki dogadjaj??

Quote:
Originally Posted by Nella VIdi Poruku
VERTEX
VERTEX U 5. KUĆI.:
Imate djetinju orijentaciju, okrenuti ste unutarnjem i vezama. To implicira istinu, pa čak i naivnost koja nam je ugrađena u djetinjstvu i koja je konstantna i kod odraslog. Imate potrebu za zabavom i uzbuđenjem u stalnoj vezi. Imate duboke strahove o odbacijavnju kao i potrebu za univerzalnom prihvaćenosti, bez obzira kako se ponašali.... Treba vam partner koji će vas poštivati i brinuti se o vama.
moj Vetrex u 5 kuci u Jarcu na 11 step. ,ali nije istina da imam potrebu za zabavom i uzbudjenjem.....ostalo je istina

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
Zasto svi misle na neku osobu?to moze prosto biti vest koju cujes i koja ti promeni zivot,ili u tramvaju,autobusu cujes razgovor dvoje ljudi koji ti da neku ideju ,mozes i sresti osobu koja je na neki nacin neobicna ali ti se dopadne stil oblacenja ili ponasanja koji preuzmes pa se promenis ili ili ..........umre baba ti odjednom postajes naslednica,rodi se dete,....meni je merkur bio na vertexu kada sam izveo zenu iz porodilista..zar to ne menja zivot?
eee...mene sad zivo zanima sta ce da mi donese taj Neptun preko mog natalnog Vertexa ..jer je NE egzaktno seo na njega u Solar Arcu( to je jel' da na astro.com-u primarne direkcije?? )

Quote:
Originally Posted by karma VIdi Poruku
Pozicija verteksa i antiverteksa u znacima i kućama može nam otkriti ključ gdje bi moglo doći do iskustva obrata, susreta sa sudbinom ili sudbinskim događajima u životu.
U 5 kući, mogao bi se izraziti kroz sudbinsko romantično iskustvo ili kreativnost (5) kroz kontakte s prijateljima ili društvom (11),
eto nadam se da ce mi doneti romanticno iskustvo! mada bih se ja vise obradovala sudbinskom susretu ,s obzirom da je NE =romantika pa sad je seo na moj Vertex u Jarcu=stariji ,ozbiljniji muskarac mozda??

Quote:
Originally Posted by TrilianSi VIdi Poruku

i ja sam Treba pratiti tranzite nad Vertexom i naravno progresije, itekako rade
a u sekundarnim progresijama kada mi je 2006 progresivni Vetrex seo na natalni DSC nista se nije desilo!!nista!!!nikakav susret niti ljubav !!
Advertisement

Old 28-04-2008, 20:18   #274
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Angliana75 VIdi Poruku
a u sekundarnim progresijama kada mi je 2006 progresivni Vetrex seo na natalni DSC nista se nije desilo!!nista!!!nikakav susret niti ljubav !!
Hm...čudno U mojoj karti baš radi Kada god sam upoznala neku bitnu osobu u svom životu, ili započela emotivnu vezu, Vertex je bio umešan u tu priču...

Old 28-04-2008, 21:09   #275
damsel
Obično gatalo

damsel's Avatar

damsel je offline
Registrovan: Mar 2008
damsel je na dobrom putu
Standardno

Meni je recimo u sekundarnim progresijama, u 2004. godini Vertex bio u konjukciji s DC-om...i tada sam upoznala osobu poslije čega mi se život dosta promijenio...kao da je počelo novo poglavlje u mom životu.

Old 29-04-2008, 00:33   #276
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

E vertex,radi on,kao i mc,ic,asc,dsc,jako vazna tacka horoskopa samo sto se cesto desava da ne primetimo odmah taj preokret,meni je radio dosta cesto

Old 29-04-2008, 00:36   #277
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
Standardno

Da, čak sam primetila da ga neki autori smatraju posle Asc-a i Mc-a, mestom najveće energije u karti natusa ( naravno, ako je u bliskoj konjukciji sa nekom planetom ili čvorom)

Old 29-04-2008, 00:48   #278
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by TrilianSi VIdi Poruku
Hm...čudno U mojoj karti baš radi Kada god sam upoznala neku bitnu osobu u svom životu, ili započela emotivnu vezu, Vertex je bio umešan u tu priču...
evo pregledala sam jos jednom...nista ..verujte mi...udvaraca jeste bilo ali ni sa kim nije bila niti emotivna prica niti ozbiljna veza!! ...meni taj Vertex izgleda ne deluje

Quote:
Originally Posted by damsel VIdi Poruku
Meni je recimo u sekundarnim progresijama, u 2004. godini Vertex bio u konjukciji s DC-om...i tada sam upoznala osobu poslije čega mi se život dosta promijenio...kao da je počelo novo poglavlje u mom životu.
mogla sam da se nadam prosle kad mi je Vertex bio u konjukciji sa DSC ili pretprosle kada mi je tacno bio na DSC ali stavrno nista!nikoga nisam upoznala niti mi se promenio zivot niti je bila emotivna prica...NISTA ....sad se vise ni ne nadam jer je Vertex ove godine 3 step.orbisa od DSC a to se ne racuna,zar ne?zato sto je orbis 1 step.??

Old 29-04-2008, 00:48   #279
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

Da sve su te tacke energetski jake kao i čvorovi.Mozda ovome nije mesto u temi o vertexu ali prekjuce su mi tranziti bili bas aktivni........merkur na IC-u,MA na DSC,JU i MO na asc-imao sam bas dobar primer za vezbu,iz licnog iskustva,nazalost mi jarčevi spadamo u one koji se uce na svojim greskama nikako da se opametimo.Mesec vladar 7 mi je dosao na asc(zena) a mars vladar 3(komunikacija) na dsc (sa partnerom i to vrlo oštra(mars)..............zanimljivo medjutim jupiter je sve to amortizovao i spustio loptu na zemlju

Old 29-04-2008, 00:49   #280
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

Slazem se da radi i to svojski. I treba gledati u svakom slucaju tranzite, a i direkcije na njemu. Ne mora uvek biti najsrecnija kombinacija, ali donosi promene.

Old 29-04-2008, 01:03   #281
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by viksi72 VIdi Poruku
Slazem se da radi i to svojski. I treba gledati u svakom slucaju tranzite, a i direkcije na njemu. Ne mora uvek biti najsrecnija kombinacija, ali donosi promene.
eto ja sam tacno posmatrala tranzite planeta koje se duze zadrzavaju kao napr.JU ....e taj tranz.JU mi je presao preko natal.Vertexa 9.2.2008. i nista se nije desilo a jos mi je to sve u 5 polju=zabave,igre na srecu,ljubav,veze....ama nista ...nista se nije desilo od toga ...ali ove godine po SOLAR ARC-u NE seda egzaktno na moj natalni Vertex! ...sta li ce se desiti??

Old 29-04-2008, 01:11   #282
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

Andzi, odmah da ti kazem da sto se tice Jupitera, ja bas i nemam neko poverenje u njega, jer on donosi povecanje, a kako je tebi, kao i meni deo t-kvadrata, onda bas i nismo srecne ruke sto se njega tice. Bar ja to tako gledam, neki se verovatno nece sloziti sa time. Sto se tice Ne na Vertex-u, tebi se ta direkcija desila vec i to prosle godine, kada si imala 32 godine, a kako ti je Ne vladar 8-me, moglo se desiti nesto po pitanju nasledstva, ili da si lako dolazila do novca, ili da si imala neke dobitke od banaka, znaci sve sto je u simbolici 8-me kuce (mozda uzimanje nekog kredita i sl.)..

Old 29-04-2008, 01:23   #283
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Standardno

Quote:
Andzi, odmah da ti kazem da sto se tice Jupitera, ja bas i nemam neko poverenje u njega, jer on donosi povecanje, a kako je tebi, kao i meni deo t-kvadrata, onda bas i nismo srecne ruke sto se njega tice. Bar ja to tako gledam, neki se verovatno nece sloziti sa time. Sto se tice Ne na Vertex-u, tebi se ta direkcija desila vec i to prosle godine, kada si imala 32 godine, a kako ti je Ne vladar 8-me, moglo se desiti nesto po pitanju nasledstva, ili da si lako dolazila do novca, ili da si imala neke dobitke od banaka, znaci sve sto je u simbolici 8-me kuce (mozda uzimanje nekog kredita i sl.)..
za JU ...evo sad saznadoh od tebe...kao otkrovenje ....ali opet nista ...sad sam i ja pogledala ...jeste bio je..ali nista ..nista ni od banaka,jer ja sam vec godinu i po nezaposlena........ja ne znam zasto se meni taj Vertex ne odigrava tako kao vama svima?? ....nemam sta da krijem uvek sam iskrena...rekla bih vam stvarno!!

Old 29-04-2008, 08:17   #284
damsel
Obično gatalo

damsel's Avatar

damsel je offline
Registrovan: Mar 2008
damsel je na dobrom putu
Standardno

Quote:
...Sto se tice Ne na Vertex-u, tebi se ta direkcija desila vec i to prosle godine, kada si imala 32 godine, a kako ti je Ne vladar 8-me, moglo se desiti nesto po pitanju nasledstva, ili da si lako dolazila do novca, ili da si imala neke dobitke od banaka, znaci sve sto je u simbolici 8-me kuce (mozda uzimanje nekog kredita i sl.)..
Baš me zanima...i meni će direkcijski Neptun (vladar 8. kuće) biti iduće godine egzaktno na Vertexu....Nekakvih naznaka za pitanje nasljedstva ima već sad pa ćemo vidjeti..
Angliana nas dvije imamo vrlo sličnu natalnu...

Last edited by damsel; 29-04-2008 at 09:41..

Old 29-04-2008, 23:18   #285
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by damsel VIdi Poruku
Baš me zanima...i meni će direkcijski Neptun (vladar 8. kuće) biti iduće godine egzaktno na Vertexu....Nekakvih naznaka za pitanje nasljedstva ima već sad pa ćemo vidjeti..
Angliana nas dvije imamo vrlo sličnu natalnu...
pa slicne da....ali konkretno u mom slucaju kada sam nasledila malu kucu od roditelja meni je po Solar Arcu NE seo na Pars Fortunu u natalu!!egzaktno!! .....ali da ne odem u offtopic....

a ja bih samo da priupitam ...sta mi konkretno naci konjukcija Fortune u jarcu na 8 step. i Vertexa u jarcu na 11 step. u natalu u 5 polju??
sta bi moglo da donese??igre na srecu?zabavu?sreca kroz dete??
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules