ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 26-12-2007, 16:59   #211
uspavana
Prijatelj foruma

uspavana's Avatar

uspavana je offline
Registrovan: Aug 2006
uspavana je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ness VIdi Poruku
i meni je verteks u 7 kuci u ribama ako ne grijesim
Draga, vrh 7. ti je u Raku. tako da u sedmoj nije, ako je u Ribama.
Aj pokušaj ponovo. Bih ja umesto tebe, ali nemam tvoje podatke.
Advertisement

Old 26-12-2007, 21:02   #212
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by karma VIdi Poruku
ja kopala malo po sjećanju i gledala taj smč na verteks, al ne sjećam se ičega bitnoga što mi se događalo tada
mora da si zaboravna

Old 26-12-2007, 21:03   #213
fenix7
Obično gatalo

fenix7's Avatar

fenix7 je offline
Registrovan: Nov 2007
fenix7 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
Progresivni ili tranzitni?
tranzitni mandrak, jer na ovom programu koji koristim progresiju mi stavi kao kartu pa mi je nejasno!

Submit to Digg   Vertex Reply With Quote

Old 26-12-2007, 21:09   #214

karma's Avatar

karma je offline
Registrovan: May 2007
karma je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
mora da si zaboravna
tada sam imala veliki preokret, baka mi je umrla, ja sam u roku od dva mjeseca uredila njen stan u kojem živim i uselila iz drgog grada, upisala djete u 1. razred...sve je to veliko, ali nema veze sa pojavom važne osobe, više sa njenim nestankom.....a možda se i to računa?!

Old 26-12-2007, 21:19   #215
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Zasto svi misle na neku osobu? to moze prosto biti vest koju cujes i koja ti promeni zivot,ili u tramvaju,autobusu cujes razgovor dvoje ljudi koji ti da neku ideju ,mozes i sresti osobu koja je na neki nacin neobicna ali ti se dopadne stil oblacenja ili ponasanja koji preuzmes pa se promenis ili ili ..........umre baba ti odjednom postajes naslednica,rodi se dete,....meni je merkur bio na vertexu kada sam izveo zenu iz porodilista..zar to ne menja zivot???
Fenix7:
Moguce je i mesec da pokrene tako nesto kad tranzitira nad vertexom ali mislim da su i neke progresija ukazivale na to o kakvom se dogadjaju radi?

Old 28-12-2007, 01:29   #216
fenix7
Obično gatalo

fenix7's Avatar

fenix7 je offline
Registrovan: Nov 2007
fenix7 je na dobrom putu
Standardno

Pa ovako.... kad mjesec sjedne na vertex zasigurno se daklem nešto desi, (meni je do sad bilo nešto ružno) ali dosta toga ovisi od ostalih aspekata dakako....

Evo bio sam malo i u temi!

Old 28-12-2007, 13:34   #217

karma's Avatar

karma je offline
karma je na dobrom putu
Standardno

Slatki ste svi!!evo da malo oplemenimo temu; ja prevela što našla za verteks u znacima i kućama:

Pozicija verteksa i antiverteksa u znacima i kućama može nam otkriti ključ gdje bi moglo doći do iskustva obrata, susreta sa sudbinom ili sudbinskim događajima u životu.Kao što je već napomenuto vertex obićno pada između 5. i 8. kuže na zapadnoj strani karte, sa antiverteksom od 180* opozicije.

U 5 kući, mogao bi se izraziti kroz sudbinsko romantično iskustvo ili kreativnost (5) kroz kontakte s prijateljima ili društvom (11),

u 6 kući mogao preobraziti našu svakodnevnicu ili obrat između psihe i tijela (6) kroz ljude uslužnih profesija ili onih manje sretnih osoba, ili pak kroz snove i kreativnu maštu (12)

u 7 kući mogao bi kroz osobna iznenadna otkrivenja izazvati drastični preobrat u partnerstvu (7)kroz iskustvo projeciranja osobnosti u okolinu
( 1)

u 8 kući mogao bi doći kroz erotsko iskustvo, odnosno intenzivno istraživanje (8) vođen željom za užitkom, sigurnošću i mirom (2)

Verteks -antiverteks, svojim znakom nam može ukazati kako možemo iskusiti njegovu aktivaciju.

ovan/ vaga može ukazivati na problematiku vezanu uz osobne želje i dijeljenje s drugima

Bik/škorpion ........ sigurnost nasuprot rizika....

Blizanci /Strijelac ...znanje nasuprot vizije

Rak/jarac, zaštita nasuprot poduzetnosti

Lav/ vodenjak, samoizražavanje nasuprot društvenog doprinosa,

Djevica/ ribe, strukturiranog oblika nasuprot težnje ka neograničenosti

eto ljudi, moj je u biku, u 7.!ljub!

...
Old 03-01-2008, 19:03   #218
Tristran
Druid

Tristran je offline
Registrovan: Dec 2007
Tristran je na dobrom putu
Standardno ...

Dobijes tacno ono sto pozelis, samo iskrivljeno... U mom slucaju tacno- Ju, jmc i Vertex izmedju 7. i 8. polja, aktivirao ga je covek sa Suncem i jmc.na istom mestu.
Karmicka veza, sudbinski susret...bla, bla, na pocetku je sve izgledalo carobno i neobicno, zaista materijalizacija zelja, dobila sam bas ono sto sam htela...i to je bilo lose, na kraju mnogo lose, bila sam bukvalno na ivici...naucila sam da treba biti oprezan sa Vertexom, ako i to vredi. Mrzzzim sudbinske preokrete, zelim da sama biram put, glasam za slobodu.
To samo znaci da cemo odraditi ono sto se mora, nauciti lekcije, ma koliko bile bolne, nema to bas mnogo veze sa srecom.
Dosta mi je sudbinskih preokreta, hvala lepo, ako treba da budu takvi.

Old 03-01-2008, 19:31   #219

karma's Avatar

karma je offline
karma je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Tristran VIdi Poruku
Dobijes tacno ono sto pozelis, samo iskrivljeno... U mom slucaju tacno- Ju, jmc i Vertex izmedju 7. i 8. polja, aktivirao ga je covek sa Suncem i jmc.na istom mestu.
Karmicka veza, sudbinski susret...bla, bla, na pocetku je sve izgledalo carobno i neobicno, zaista materijalizacija zelja, dobila sam bas ono sto sam htela...i to je bilo lose, na kraju mnogo lose, bila sam bukvalno na ivici...naucila sam da treba biti oprezan sa Vertexom, ako i to vredi. Mrzzzim sudbinske preokrete, zelim da sama biram put, glasam za slobodu.
To samo znaci da cemo odraditi ono sto se mora, nauciti lekcije, ma koliko bile bolne, nema to bas mnogo veze sa srecom.
Dosta mi je sudbinskih preokreta, hvala lepo, ako treba da budu takvi.
pa nije nužno da budu takvi, mislim da se tebi takva priča više odigrala zbog jmč, nego zbog verteksa...ne misliš?

...
Old 03-01-2008, 20:03   #220
Tristran
Druid

Tristran je offline
Standardno ...

Pogledaj, videces u karti, Verteks i jmc mi se preklapaju, maltene na istom stepenu, jos benefik Jupiter- ali u vrhu 8. polja, jedva ostadoh ziva... Postoji li mogucnost da sledeci sudbinski susret bude ok, ili uvek neprijatne fatalnosti?

Old 03-01-2008, 22:18   #221
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Mislim da ti od partnera uvek dolaze neprijatna iskustva jer ti mars pravi 90 sa osom čvorova,taj mars pravi jako lepe aspekte(hm? ako uopste mogu biti lepi) sa neptunom plutonom i venerom i tako ti naletis bas na takve koji su sladunjavi neobicni strastveni zasene te opčine i kasnije vidis da postupaju neobjasnjivo i nelogicno prema tebi.ili pocnu da piju itd.......
Naši sponzori
Advertisement

utesno
Old 04-01-2008, 00:50   #222
Tristran
Druid

Tristran je offline
Standardno utesno

Bas si me utesio, Mandrak! Cak si me i nasmejao, to je moj malo mracni smisao za humor... Ja se sve uzdam u to sto mi je Mars u egzaktnom sekstilu sa vladarkom Venerom... Nisu ti tipovi ni malo bili Mars, nego Neptun, pogledaj odakle dolazi Jupiter...dispozitor je Neptuna, to je u stvari Neptun sa Vertexom i jmc. Dabome da su pili, lake droge, otkaceni umetnici, neuracunljivo ponasanje, psihicka tortura, u stvari su bili slabi u odnosu na mene... I ni malo strastveni, pre optereceni nekim kompleksima i predrasudama... Iz 3.polja, znaci cesto prijateljstvom pocinje i obicno kolege pesnici, ili jos neptunskije sklonosti-slikarstvo,rezija, fotografija...A kvadrat Marsa sa cvorovima- pa moram "slomiti" svoju sudbinu, zavrsiti sa losim karmickim izborima, da bih srela svog energicnog Marsa. Kroz 10. polje, moram sama dostici svoj zenit, mislim da je to pre nego zajednicki posao, mozda pre pomoc u usponu, mozda neko meni nadredjen, sef, poslovodja... I Lilit i Hiron u 7. pricaju istu pricu o ranjavanju, odbacenosti i emancipaciji, onoj iznutra. Sve i da nije tako optimisticno, ti precuti, treba mi razlog da ujutru ustanem iz kreveta...

P. S. Nego cu da batalim umetnike, sa Vertexom ili bez njega i da nadjem japi Crnogorca, direktora... Da ne bude da sam promasila temu, htela sam da pokazem da Vertex moze doneti i lose sudbinske obrte, na licnom primeru, njegovo Sunce koje je nagazilo moj Vertex ne moze biti slucajno...

Zaboravih, sva ta fatalna sitnurija u 7. i u vrhu 8. Lilit, Hiron, Vertex,jmc, kao i Jupiter su u Biku, dispozitor im je Venera, moj vladar, predstavnik mene licno, a njen. egz. sekstil sa Marsom i skoro egzaktna aplikaciona opozicija sa Neptunom potvrdjuju moje vidjenje. Nemojte ljudi da otvaram temu-HOCE LI SE TRISTRAN IKADA UDATI, nisam jos u tako kriticnoj fazi, nego se vi vratite Vertexu i hvala vam svima na trudu i tome sto mi dajete priliku da svasta novo naucim.

Last edited by Tristran; 04-01-2008 at 07:09..

Old 04-01-2008, 14:08   #223
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
Registrovan: Feb 2007
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

Quote:

P. S. Nego cu da batalim umetnike, sa Vertexom ili bez njega i da nadjem japi Crnogorca, direktora... Da ne bude da sam promasila temu, htela sam da pokazem da Vertex moze doneti i lose sudbinske obrte, na licnom primeru, njegovo Sunce koje je nagazilo moj Vertex ne moze biti slucajno...

ma ne mila, batali ti muškarce, uopšteno...evo ti moj smč, fortuna i lilit egz na tvom vertexu, a tvoj mars na mojoj veneri tvoj mjesec egz na mom suncu - he, he...i pored onakve 5 kuće ipak se šalim

a što se vertexa tiče, jasno je da s njim nema slučajnosti, i da naravno, one ne moraju biti uvijek prijatne, naprotiv...

nego, da li neko ima iskustva sa nekim drugim aspketima vertexa u uporednim - trigon, sekstil, kvadrat....

Old 04-01-2008, 14:26   #224

karma's Avatar

karma je offline
karma je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Bas si me utesio, Mandrak! Cak si me i nasmejao.......
e da te ja malo umirim draga...dakle prvo zvačeš neptuna a da bi došla do marsa, pa ok je to...i nemožeš izbjeći ono što ti je u duši, očito je da padaš na romantičare, duhovnjake, umjetnike jer je to nešto što te samu impresionira, i to će trajati dotle dok ne otkriješ sve mane tog tipa i dok ti se debelo ne zamjeri...tako je barem bilo kod mene,( kod mene su bili rakovi u pitanju)ja sam bila udana za jednog takvog, rastala se al čak i kasnije sam padala kakti na neke "dušice" od ljudi, dok nisam shvatila da zapravo ti isti su slabići i muljatori ( u smislu jada i nesreće svijeta a gdje bih ja trebala staviti i njih i njihov život na leđa i nositi) al gotovo svaki takav...sad već neko vrijeme osjećam da sam ostavila iza sebe tu priču i naučila lekciju, privlače me sasvim suprotni likovi, marsovskog tipa, koji upravljaju svojim životom, ambiciozni, ljudi s vizijom i strašću...konačno aktivirala svog marsa vladara 7., iako još takvog nisam srela, hehe...eto ti utjehe!
e sad sve ovo sam namljela samo zato da potvrdim da stvar razvoja duše kroz iskustvo funkcionira, naravno i astrološki

Last edited by uspavana; 07-01-2008 at 17:38..

Old 14-02-2008, 09:06   #225
mia2432
Švrća

mia2432's Avatar

mia2432 je offline
Registrovan: Feb 2008
mia2432 je na dobrom putu
Standardno

Tranzit saturna kroz zadnjih par godina donio mi je promjene u svakom segmentu života. Najviše je zabolio (ali i najviše se naučilo pa i profitiralo) tranzit kroz četvrtu i petu kuću. (iznenadna trutnoća, udaja, porod, razvod, osamostaljenje u svakom pogledu). Trenutno je u mom šestom polju i mislim da je ovih dana sjeo na natalnog marsa. Bilo je promjena na poslu, žestokih. Nadam sse da će tu završiti sa negativnim utjecajem bar što se tiče šeste. Ubrzo mi ulazi u sedmu a onda prelazi preko verteksa na pluton koji radi opoziciju sa mjesecom. MOLIM vas može li mi pokušati netko dati tumačenje!!!
img145.imageshack.us/img145/8316/mojanatalnamapicabu6.gif[/IMG]

img145.imageshack.us/img145/8316

Ne znam postaviti kartu u potpisu: samo ovako:
[URL=http://img151.imageshack.us/my.php?image=mojanatalnamapicavt3.gif][/url]

da, i još jedna stvar: verteks 23:02 djevica radi 180 sa točkom karme u ribama? Što to znači: kako tumačiti ovaj aspekt?

Last edited by uspavana; 20-02-2008 at 20:05..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules