ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 11-10-2015, 22:11   #661
NOVICSLAVICA
Druid

NOVICSLAVICA je offline
Registrovan: Mar 2009
NOVICSLAVICA će postati poznat uskoro
Standardno

ZUJALICE- Pratila sam . Nista posebno. Sad kad se zaukao u znak strelca i zadnjim prelaskom preko tog stepena trebalo bi da bude najaci. Mada je Saturn najaci na zadnjim stepenima znaka ,posebno skorpije sto smo i videli sa azilantima. Jer skorpija je u simbolici muslimanske veroispovesti.

MAKKY- Tajna veza i sve to sto ti se izdesavalo jeste u simbolici sudbinsko. Saturn je bio na JMC znaci gubis na SMC navodno dobijas. Kod Saturna vazi pazi sta pozelis...???
Advertisement

Old 11-10-2015, 22:20   #662
makky
Veštac

makky's Avatar

makky je offline
Registrovan: Jan 2015
makky je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by NOVICSLAVICA VIdi Poruku
MAKKY- Tajna veza i sve to sto ti se izdesavalo jeste u simbolici sudbinsko. Saturn je bio na JMC znaci gubis na SMC navodno dobijas. Kod Saturna vazi pazi sta pozelis...???
Ma makar da sam dobila to što sam i poželela, nego samo samo propatila zbog svega. Ali valjda je karmički dug otplaćen.
Više me brine što su mi astrolozi nagovestili i karmički brak. Bolje da se ni ne udajem.
Submit to Digg   Mesečevi Čvorovi Reply With Quote

Old 11-10-2015, 23:19   #663
NOVICSLAVICA
Druid

NOVICSLAVICA je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by makky VIdi Poruku
Ma makar da sam dobila to što sam i poželela, nego samo samo propatila zbog svega. Ali valjda je karmički dug otplaćen.
Više me brine što su mi astrolozi nagovestili i karmički brak. Bolje da se ni ne udajem.
ZASTO ..??? karmicki ?!!.Koliko ja znam za karmicki brak treba cvor da bude u konjukciji sa planetom.
Tebi je JMC u 12-oj kuci sa jako, jako sirokom konjukcijom sa Venerom . Ne verujem da toliko stepeni ima uticaja.

Venera kao vladar 7-me otisla je u 12-tu kucu i to jeste neki problem u emotivnom zivotu. Ili su tajne veze, ili je partner daleko .
Vladar tvoje 5-te kuce- zabavljanje je Mars koji je otisao u 11-tu kucu. Prvo druzenje pa da to drugarstvo predje u ljubav.Moze biti razveden ili zauzet i zbog toga bi vezu drzali u tajnosti.
Advertisement

Old 12-10-2015, 00:32   #664
makky
Veštac

makky's Avatar

makky je offline
makky je na dobrom putu
Standardno

Eto sve što si upravo napisala, taj što sam vezu započela sa njim dok je Sa išao kao JMČ, sve je tako, ništa nisi omašila. Prijatelji, nakon nekog vremena ušli u tajnu vezu, a on oženjen. Treabao da se razvodi kada je Sa bio pred kraj Sco, pa ipak rešio da čuva brak, a ne mene, a sve kada se Sa zaokrenuo na 4* Sag i krenuo retro ka Sco.

Ne znam zbog čega su mi predvideli karmički brak, nisam tada ni znala da otvorim natalnu kartu kada sam radila natal kod jednog astrologa. Ja mislim da je možda zbog Ve0Sa, ne znam zbog čega bi drugog moglo biti, pojma nemam.

A zbog kog aspekt misliš razveden, jer mi je to i taj astrolog rekao? Jao, valjda me neće sačekati još jedna ovakva nesreća. Ja sam dušu svoju ostavila na toj vezi i još jednom ne mogu.

Old 12-10-2015, 09:09   #665
NOVICSLAVICA
Druid

NOVICSLAVICA je offline
Standardno

MAKKY-Pa Saturn kad godje do Venere ohladi odnose. On sve hladi skuplja grci zamrzava...
Venera ti je kao i meni Saturn na zvezdi nekretnici Bungula. To nije losa zvezda i verovatno ces pronaci partnera u tvom najblizem okruzenju. Razvedenog ,mozes ga upoznati u kaficu ili da te upozna neko od tvojih prijatelja ili stariji brat .

Old 12-10-2015, 11:08   #666
makky
Veštac

makky's Avatar

makky je offline
makky je na dobrom putu
Standardno

Da, Asc i Ve na Binguli, ali Dsc na Algolu (tu mi je i arapska tačka braka). So na Antaresu.

Naprotiv, kada je Sa pvi put prešao preko Ve to nas je spojilo mnogo više i daleko više nego što je bilo tokom čitavog boravka Sa u znaku Sco. Razdvojilo nas je kada je Sa krenuo retro iznad Me koji je vladar 7 solarnog polja, a tada je tranzitna Ve bila na Dsc i u opoziciji sa natalnom, a Ve je profekcioni vladar. I pored toga je tada tranzitni Ur ušao u 5. natalno polje, kvadratirao Mo i pravio opoziciju na Ma. Kada se Sa okretao na 28* Sco, dakle 1* od Ve i Asc, meni se vratio jedan drugi bivši, ali to je sad druga priča. Uglavnom, bitno je kako moja Ve reaguje na tranzite Sa, a to nikako nije bilo hlađenje, ni u prvom ni u drugom slučaju. I znam da u teoriji sa treba da hladi ve, ali kod mene se naprosto to nije desilo.

Kada kažeš prijatelji, misliš zbog simbolike 11p? Jesmo se upoznali u simbolici 11p, ali ne preko prijatelja, nego nas je politika spojila. A inače je oboma i Iris u 11p. (znam da alea to ne gleda i sada će me kritikovati da gledam gluposti )
Starijeg brata nemam, samo jednog, mlađeg. Po kafićima nisam upoznala nikada ni jednog momka, ajde, možda muža navatam u kafiću. Uglavnom sam momke upoznavala preko posla jer sam uvek jako puno radila.
A što misliš razvedeni?

Last edited by makky; 12-10-2015 at 11:35..

Old 02-09-2017, 21:29   #667
Lalica
Obično gatalo

Lalica je offline
Registrovan: Jul 2007
Lalica je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

SMČ mi je u 6 kući, zajedno sa Plutonom i Uranom. Znak je Vaga.
Na poslu sam uvek imala bar jednog kolegu ili koleginicu sa kojima sam imala problem. Trudila sam se da na svaki mogući način popravim odnos, ali nisam uspevala. Sve sam to pripisivala Plutonu.
SMČ u Vagi upravo govori da JA treba da naučim lekciju o saradnji. Maksimalno se trudim da pomognem. Maksimalno se trudim, kada je u pitanju starija osoba, da budem korektna , da poštujem njene godine.... ali prosto sa tih par kolega nisam nikako nalazila zajednički jezik. (išlo je do toga da kolega viče na mene "glupačo", "kučko", a sve zato pto nemam vremena da odem do prodavnice i kupim kafu, on nije hteo da kupuje kafu, pa sam na kraju prestala da pijem kafu na poslu, mislila sam da će se stvar rešiti, ali situacija je svakim danom bivala sve gora) Jedna starija koleginica uopšte nije htela da mi pomogne (ona je dobro poznavala posao i dovoljno je bilo samo da mi odgovori kad je nešto pitam, njen odgovor je bio "ne znam") zbog nje sam napustila posao, jer više zaista nisam mogla da trpim.
Da li imate neki savet, šta to treba da naučim, pošto ja n ikako da naučim?

Old 03-09-2017, 11:31   #668
Natasarijana
Obično gatalo

Natasarijana's Avatar

Natasarijana je offline
Registrovan: Mar 2017
Natasarijana je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lalica VIdi Poruku
SMČ mi je u 6 kući, zajedno sa Plutonom i Uranom. Znak je Vaga.
Na poslu sam uvek imala bar jednog kolegu ili koleginicu sa kojima sam imala problem. Trudila sam se da na svaki mogući način popravim odnos, ali nisam uspevala. Sve sam to pripisivala Plutonu.
SMČ u Vagi upravo govori da JA treba da naučim lekciju o saradnji. Maksimalno se trudim da pomognem. Maksimalno se trudim, kada je u pitanju starija osoba, da budem korektna , da poštujem njene godine.... ali prosto sa tih par kolega nisam nikako nalazila zajednički jezik. (išlo je do toga da kolega viče na mene "glupačo", "kučko", a sve zato pto nemam vremena da odem do prodavnice i kupim kafu, on nije hteo da kupuje kafu, pa sam na kraju prestala da pijem kafu na poslu, mislila sam da će se stvar rešiti, ali situacija je svakim danom bivala sve gora) Jedna starija koleginica uopšte nije htela da mi pomogne (ona je dobro poznavala posao i dovoljno je bilo samo da mi odgovori kad je nešto pitam, njen odgovor je bio "ne znam") zbog nje sam napustila posao, jer više zaista nisam mogla da trpim.
Da li imate neki savet, šta to treba da naučim, pošto ja n ikako da naučim?
Ja iskreno mislim da neko treba da napise knjigu vezano za tu psihologiju koja se ispoljava oko rituala kafe na poslu. To drame su deo svakog kolektiva, tuzno je kako su ljudi primitivni, jadni i bez ikakve solidarnosti i kolegijalnosti.

Vezano za tvoje postavke mislim da ih iritira pre svega tvoja postavka Marsa u Lavu, jer je to prirodni autoritet, nadmenost koja ih izvodi iz takta. Ali iskreno, mislim da to ne treba da menjas.... mozda korekcije u svrhu cilja... manipulacije u odnosima sa saradnicima na poslu su ovde neminovnost. Bolje da to bude tvoja postavka. Tu ces uciti odnose kroz posao, obavezno samo vodi racuna o pisanom i dokumentaciji, da to bude sve pravno i moralno ok, da oko toga ne bude nekih afera. Inace, mekaniji pristup u komunikaciji, bez previse potenciranja na strogim pravilima, konciznosti, krutoj poslovnosti.. bar dok ne dodjes do neke pozicije. Okreci na salu sve.

Old 04-09-2017, 21:36   #669
Lalica
Obično gatalo

Lalica je offline
Standardno

O da, jako sam kruta. Ne samo na poslu i u životu sam nekako "pod devedeset stepeni", to mi donosi Saturn na nuli Device, a u 5 kući! Trudim se da se opustim, ne znam koliko uspevam.
U poslednje vreme sam tako u nekim spisima, pronašla da je moj problem brzopletost - upravo sam pravila greške zbog brzine ( i to bezvezne greške u pisanju) tako da se baš sada učim da ne žurim i da sve radim sa 100% koncentracije.
Trudim se da radim na sebi, da se trudim da taj moj Ma ne izađe na videlo, ali kad vidim da su ljudi spetljani i da im za neku bezveznu radnju treba x sati, ja prosto iskočim i "sredim stvar" - to je ono što bode oči!
Muči me to što sam shvatila ( a inače muž mi na to stalno skreće pažnju) da sve više "idem linijom manjeg otpora". Nekako me mrzi da se "nastavljam sa ljudima", kao da sam se umorila i sad "pristajem na sve" Možda bih po nekad želela "da dignem glas", ali onda mi se pojavi onaj neki unutrašnji glas i kaže "ma pusti".... i pustim. Kasnije shvatim da nisam trebala pustiti, da je potrebno ljudima reći da nisu u pravu, da ta greška nije moja nego njihova i da znam da su oni zabrljali, a da mi nije teško da je prihvatim.... nadam se da razumete šta pišem. Prosto ne vidim da oko nekih stvari ( grešaka) ne treba trošiti puno energije. Bitan mi je krajnji rezultat, a onda se ispostavi da sam ja pogrešila ,a da je neko drugi završio posao ( a u stvari sam ja ta koja je prihvatila tuđu grešku, prećutala je, završila posao, ali nisam to naglas iskazal. Nisam upirala prst u onog ko je pogrešio i nisam na kraju likovala). Recimo, neprijatno mi je da tražim platu, a poslodavac se pravi blesav! Ili tri meseca radim neprijavljena! Sve se nadam - setiće se! E tu ne znam da budem "autoritet".... i da ne dužim više

...
Old 05-09-2017, 15:22   #670
janja
Obično gatalo

janja je offline
Registrovan: Jun 2007
janja je na dobrom putu
Standardno ...

Nekako mi nije jasno gde se kod mene nalaze MC da li je u 10 kuci ili u 8...ili ja to sve pogresno gledam

Old 06-09-2017, 09:43   #671
Lalica
Obično gatalo

Lalica je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by janja VIdi Poruku
Nekako mi nije jasno gde se kod mene nalaze MC da li je u 10 kuci ili u 8...ili ja to sve pogresno gledam
MC je Vrh 10 kuće. Medium Coel mu je pun naziv i to je sredina neba - najviša tačka na ekliptici u natalnoj karti.
To znači da ne mođe NIKAKO biti u 8 kući.

Da li si mislila ma Severni mesečev čvor - SMČ?

....
Old 06-09-2017, 11:56   #672
janja
Obično gatalo

janja je offline
Registrovan: Jun 2007
janja je na dobrom putu
Standardno ....

Quote:
Originally Posted by Lalica VIdi Poruku
MC je Vrh 10 kuće. Medium Coel mu je pun naziv i to je sredina neba - najviša tačka na ekliptici u natalnoj karti.
To znači da ne mođe NIKAKO biti u 8 kući.

Da li si mislila ma Severni mesečev čvor - SMČ?
A ha, da na SMČ i JMČ gde se to vidi?

Old 07-09-2017, 21:31   #673
Lalica
Obično gatalo

Lalica je offline
Standardno

Janja - SMČ ti je u Raku, 10. kuća, a to znači da je JMČ u Jarcu u 4. kući.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules