ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 09-06-2007, 12:06   #16
opaopa
Početnik

opaopa je offline
Registrovan: Dec 2006
opaopa je na dobrom putu
Standardno

pitanje iz sinastrije. šta bi trebalo da predstavlja egzaktna konjunkcija njegovog quaoar 24.48 vage sa mojim mesecom na 24.47 vage?
Submit to Digg   Novootkrivena Nebeska Tela (Sedna, Quaorar, Xena) Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 09-06-2007, 14:19   #17
uspavana
Prijatelj foruma

uspavana's Avatar

uspavana je offline
Registrovan: Aug 2006
uspavana je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Nella VIdi Poruku
Ja našla....

Problem je taj što Xena više nije Xena, nego ERIS. Sve o tome možete naći na: www.karmastrology.com

Tnx Nella
Pa svidža mi se Xena120Ve orbis = 0
Xena 120 Sa
Quote:
Problem sa ocem, određeni problemi u genetici, poreklu. Porodica u kojoj su mnoge žene ratovale.
U povoljnim aspektima, natus vremenom postiže uspeh kroz borbu, on ima i moć da ostane na položaju. Ovaj aspekat je sličan Marsu u trigonu sa Saturnom, daje ambicioznost da se istraje kroz vreme.
Xena bi, u tom smislu, bila delimično srodna asteoridu Pallas
, pri čemu je Pallas mudrija, ona je za oca imala Zevsa, dok je Xena više ratničke prirode, rustičnija je. Njena je osnovna potreba da pronađe snažnog muškarca, koji nju može da pobedi, kako bi mu ona verovala.
A Pallas0Sa!
Ali Xena u 11. 180 Pl u 5. rekla bih
Quote:
Potreba je da se prođe kroz opasnost da bi se osoba promenila
Neverovatno mi je koliko potvrđuju ono što je u natalu...

Quote:
pitanje iz sinastrije. šta bi trebalo da predstavlja egzaktna konjunkcija njegovog quaoar 24.48 vage sa mojim mesecom na 24.47 vage?
Opaopa, pogledaj u kojoj kući mu je Quaoar, u kojoj tvoj Mo, vladare, dispozitore i simboliku samog Quaoar-a, možda sklopiš nekakvu pričicu...Nemam bolji odgovor...sorry...

Old 12-06-2007, 14:32   #18
Nella
Obično gatalo

Nella's Avatar

Nella je offline
Registrovan: Apr 2007
Nella je na dobrom putu
Standardno

Našla ja još nešto:

SEDNA U 7. KUĆI:

Sad, ovo je malo komplicirano.....
Osoba sa Sednom u 7. kući koja je ili retrogradna, ili radi aspekte kvadrata, opozicija, koja nema aspekata trigona ili sekstila; Sedna u ovim slučajevima djeluje na slijedeći naćin: u svakom od ovih slućaja je dolazilo do izigravanja žrtve u vezama koje je trajalo ili kod nekih osoba traje i trajati će sve do prvog Saturnovog povratka.
Osobe ova situacija mući dok ne shvate da se moraju osloboditi njihove povezanosti disfunkcionalnosti, indentiteta žrtve, osobe moraju naći svoju dušu.....

One osobe sa Sednom u 7. kući koje imaju trigone i sekstile nemaju takve probleme zlostavljanja i pravljenja žrtvom i neće doživjeti takvo ponašanje od drugih u svom životu.No, i oni se moraju naućiti da se treba okrenuti svjetlu....

Ali, na žalost, samo to....
Submit to Digg   Novootkrivena Nebeska Tela (Sedna, Quaorar, Xena) Reply With Quote

Trans Neptunovski Objekti
Old 27-06-2007, 13:15   #19
Krokodokodil
Obično gatalo

Krokodokodil's Avatar

Krokodokodil je offline
Registrovan: Feb 2007
Krokodokodil je na dobrom putu
Standardno Trans Neptunovski Objekti

Zanima me dal neko ima informacije kako se koristiti u tumachenju karte ono kosmichko djubre iza Neptuna - Haos, Deukalion, Huja, Iksion, Orkus, Kaoar, Radamantus, Sedna, Varuna, Pluton itd.

O chinjenici da, po mishljenu astronoma, Pluton vishe nije planeta i kakav to uticaj ima na Astrologiju necju da komentarishem.
Dovoljno mi je da vidim da na ovom forumu pod Aspektin nema Aspekti Plutona.

Po mom skromnom mishljenju najsumnjiviji Astro sajt - http://www.librarising.com - zhivi bili pa videli.

Imshiragicj, o Kseni, Ratnici Princezi 1995-2001 -
http://www.spicum.com/astrologija/xena%201.html

Old 27-06-2007, 17:34   #20
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Nema posebna tema o aspektima plutona,jer su njegovi aspekti navedeni u svim aspektima pocevsi od sunca.

Old 27-06-2007, 20:32   #21
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Scarlet je na dobrom putu
Standardno

Ok, transneptunovsko ali ne vidim zašto bi bilo đubre ...

Za Plutona mislim da je jasno jer promena njegovog statusa nije zapravo promenila njegov tretman u astrologiji.

U svakom slučaju ovo nisu faktori koji se tumače, pa hajde da kažem "rutinski" već u nekoj "finijoj" analizi. Takođe je jasno da - izuzev Plutona, većina njih nema naročito jak uticaj u svakoj pojedinačnoj natalnoj karti već može biti naglašen u zavisnosti od toga da li je na nekoj bitnoj tački horoskopa, ličnoj planeti i sl.

Nije zgoreg pročitati ...
http://www.spicum.com/astrologija/transneptuni%201.html
http://www.spicum.com/astrologija/sedna.html
http://www.spicum.com/astrologija/quaoar.html

Čudi me da već nisi ... (ako zaista nisi).

Old 28-06-2007, 10:29   #22
Krokodokodil
Obično gatalo

Krokodokodil's Avatar

Krokodokodil je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Scarlet VIdi Poruku
Ok, transneptunovsko ali ne vidim zašto bi bilo đubre ...

Za Plutona mislim da je jasno jer promena njegovog statusa nije zapravo promenila njegov tretman u astrologiji.

U svakom slučaju ovo nisu faktori koji se tumače, pa hajde da kažem "rutinski" već u nekoj "finijoj" analizi. Takođe je jasno da - izuzev Plutona, većina njih nema naročito jak uticaj u svakoj pojedinačnoj natalnoj karti već može biti naglašen u zavisnosti od toga da li je na nekoj bitnoj tački horoskopa, ličnoj planeti i sl.

Nije zgoreg pročitati ...
http://www.spicum.com/astrologija/transneptuni%201.html
http://www.spicum.com/astrologija/sedna.html
http://www.spicum.com/astrologija/quaoar.html

Čudi me da već nisi ... (ako zaista nisi).
Sa kosmichkog stanovishta oni jesu djubre.

Ja to ne bih kategorichki tvrdio - raspravljali smo o tome na temu Ksene, da ne kazhem Neride, i kolektivnog & koletkivnijeg podsvesnog i nesvenog.

Tvoju tvrdnju smo podrzhava "astroloshka praksa" koja mozhe biti nepotpuna.

Prvi link je o hipotetichkim "Trans Neptunovskim Planetama" - TNP (za koje kad se dokazalo da ne postoje pobornici Uranijanske shkole su smislili da su to neke nevidljive energije, koje su verovatno, preko svega toga, neke duhovni odrazi postojecjih planeta, samo se zovyu po grchi a ne rimski-verovatno su stari grci bili duhovniji od starih rimljana, zato i izumreshe pre), a ne o Trans Neptunovskim Objektima - TNO. Razlika je vrlo bitna, a sad necju da se zamaram dal si bila nemarna u chitanju mog posta il' si samo neobaveshtena, da budem kulturan. U ptanju su, vecjinom novootkriveni, asteroidi/planetoidi/planete patuljci/kako-ih-vecj-sada-zovu a ne fantazije i izmishlotine po principu: "kako je gore, tako je i dole".
Naveo sam neke a njih uglavnom nema u datim linkovima.

Po mom skromnom mishljenju najsumnjiviji Astro sajt - http://www.librarising.com - zhivi bili pa videli.

Last edited by Krokodokodil; 28-06-2007 at 11:36..

Old 29-06-2007, 01:01   #23
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Scarlet je na dobrom putu
Standardno

Krokodokodil-u

pošto je očigledno sve što ja kažem razlog em povod za polemisanje (... da ne kažem jače reči), samo da ti kažem da nema potrebe da se vređamo.

O ovoj temi znam doslovce najosnovnije stvari i to više o Sedni i Quaoaru pojedinačno nego o Transneptunovskim objektima. Taj poslednji tekst nisam ni čitala, samo sam prekopirala link - ako si alergičan na Imširagića to nije razlog za potpuno neselektivno bljuvanje po meni. Mogao si samo da kažeš da napravimo selekciju kada te budemo upućivali na izvore, i - problem rešen. Ok, za sledeći put ?

Koliko sam stekla utisak iz tvog posta ti o svemu tome znaš mnogo bolje nego bilo ko ovde, pa bih te ja molila kao ažurnog člana foruma da svoja iskustva podeliš s nama.
Ja trenutno "imam pametnija posla" od bavljenja transneptunima - oni i ovako neće izmeniti čovečiju sudbinu u meri u kojoj to rade stvari na koje 10x više obraćam pažnju.

Hvala unapred na trudu koji ćeš verujem uložiti da nas, ovako zabludele u astrološkoj dogmi, izvedeš na pravi put. Pođi od ove teme - transneptunovskih objekata.

P.S. zaista se ne zezam niti te napadam - stvarno bih volela da čujem

Old 29-06-2007, 02:26   #24
Anika
Obično gatalo

Anika's Avatar

Anika je offline
Anika je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Krokodokodil VIdi Poruku
U ptanju su, vecjinom novootkriveni, asteroidi/planetoidi/planete patuljci/kako-ih-vecj-sada-zovu a ne fantazije i izmishlotine po principu: "kako je gore, tako je i dole".
Naveo sam neke a njih uglavnom nema u datim linkovima.
Kozmicko djubre?
Mislis na patuljaste planete iz Kuiperovog pojasa?
Pa ja bih ih najradije sve uvrstila u tumacenje, Erisu bi pogotovo dala veci znacaj, jer je veci od Plutona..... samo sto ce biti potrebne godine izucavanja da bi se provjerilo kako one utjecu na ljude. Ovo malo tumacenja na sto sam do sada naisla mi nije bas logicno, pa ne zelim ni uzimati u obzir.
Zato se kao pocetnik drzim onoga bar donekle proucenog, tj. potvrdjenog.
A nekako mislim da se i nece uvoditi promjene dodavanjem tih patuljastih paneta ili bilo cega drugog, sve dok se ne otkrije kojom silom ili vec cim planete, asteroidi i patuljasti planeti utjecu na ljude -nije gravitacija, nije elektromagnetna sila, nista nama znano, a kako bez toga nabrzinu otkriti kako ti novootkriveni objekti utjecu na nas?
Kroki, pusti djubre nek se okrece.

Old 29-06-2007, 04:14   #25
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Registrovan: Dec 2006
LosT_in_SpaCe je na dobrom putu
Standardno

Ko zheli da sazna malo vishe o kosmichkim "djubricima" - nek' sledi kontejnere duzh puta...

Kontejner NO. 1. - HUYA

Kontejner NO. 2. - RHADAMANTHUS

Kontejner NO. 3. - DEUCALION

Kontejner NO. 3. - QUAOAR

Kontejner NO. 4. - ORCUS

Kontejner NO. 5. - CHAOS

Kontejner NO. 6. - IXION

Kontejner NO. 7. - VARUNA

Ostalo djubre potrazhiti - OVDE

Old 29-06-2007, 10:41   #26
Nella
Obično gatalo

Nella's Avatar

Nella je offline
Nella je na dobrom putu
Standardno

Ne bi ih nazvala kozmičkim đubretom ma koliko god da ih bilo...

Mada mene, eto recimo, trenutno muči Eris, tj. Xena, tj. UB313 ili kako god ga na kraju nazvali, razmatra se to da Eris bude novi vladar vage.
Samo, kako da Eris bude novi vladar vage? Eris je nepredvidiva, jako promjenjiva, ima više ličnosti.... dobro, to bi još nekako i ušlo u osobine vage, ALI NJENA JAKO NAGLAŠENA AGRESIVNOST nikako ne ide.
Naši sponzori
Advertisement

Old 29-06-2007, 11:45   #27
Krokodokodil
Obično gatalo

Krokodokodil's Avatar

Krokodokodil je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Scarlet VIdi Poruku
Krokodokodil-u

pošto je očigledno sve što ja kažem razlog em povod za polemisanje (... da ne kažem jače reči), samo da ti kažem da nema potrebe da se vređamo.

O ovoj temi znam doslovce najosnovnije stvari i to više o Sedni i Quaoaru pojedinačno nego o Transneptunovskim objektima. Taj poslednji tekst nisam ni čitala, samo sam prekopirala link - ako si alergičan na Imširagića to nije razlog za potpuno neselektivno bljuvanje po meni. Mogao si samo da kažeš da napravimo selekciju kada te budemo upućivali na izvore, i - problem rešen. Ok, za sledeći put ?

Koliko sam stekla utisak iz tvog posta ti o svemu tome znaš mnogo bolje nego bilo ko ovde, pa bih te ja molila kao ažurnog člana foruma da svoja iskustva podeliš s nama.
Ja trenutno "imam pametnija posla" od bavljenja transneptunima - oni i ovako neće izmeniti čovečiju sudbinu u meri u kojoj to rade stvari na koje 10x više obraćam pažnju.

Hvala unapred na trudu koji ćeš verujem uložiti da nas, ovako zabludele u astrološkoj dogmi, izvedeš na pravi put. Pođi od ove teme - transneptunovskih objekata.

P.S. zaista se ne zezam niti te napadam - stvarno bih volela da čujem
Dal' sam alergichan na Imshiragicja il' ne ovde nije pitanje. A ti lepo nisi ni prochitala link, pa ni ceo njegov naslov, vecj si brzhe-bolje mene, nekuog, uputila na izvor beskrajnje mudrosti Imshine. A ti se sad pravish naivna, znash da ne volim Imshiragicja i to ne zato shto mi s ne svidja njegova frizura npr. vecj zatoshto se mnogo folira, io shto je najgore to mu i prolazi, a ipak si mi prosledila njegov link, koji je takodje bespredmetan. Kudikamo bi bilo poshtenije da si me direktno uputila na neki oficijelni sajt Uranijanaca, al' neee. Zashto bi ti, kad kod chika Ace ima sve?
Ovde sam bljuvao po Uranijanskoj shkoli astrologije i ljudima koji je koriste za popunjavanje prostora u svojim radovima, a ne po tebi.
Jednostavno mi dodje da iscitiram onog filozofa: "ja znam da nishta ne znam", umesto da se bakcjem sa indijanskim & eskimskim mitologijama ne bi li dao legitimitet modernoj Astrologiji i pravio novu mitologiju iako imam slabe do nikakve veze sa starom, osnovnom.
Mozhda necje izmeniti sudbinu pojedinca i to samo mozhda al to su generaciske/transpersonalne planete (u astroloshkom smislu) pa utichu na chitave grupe ljudi.
Inache bash sam skorije komentarisao na jednoj temi da Strelchevi zbrishu iz svake diskusije koju ne mogu provereno da dobiju i misle da su time reshili stvar.

Quote:
Originally Posted by Anika VIdi Poruku
Kozmicko djubre?
Mislis na patuljaste planete iz Kuiperovog pojasa?
Pa ja bih ih najradije sve uvrstila u tumacenje, Erisu bi pogotovo dala veci znacaj, jer je veci od Plutona..... samo sto ce biti potrebne godine izucavanja da bi se provjerilo kako one utjecu na ljude. Ovo malo tumacenja na sto sam do sada naisla mi nije bas logicno, pa ne zelim ni uzimati u obzir.
Zato se kao pocetnik drzim onoga bar donekle proucenog, tj. potvrdjenog.
A nekako mislim da se i nece uvoditi promjene dodavanjem tih patuljastih paneta ili bilo cega drugog, sve dok se ne otkrije kojom silom ili vec cim planete, asteroidi i patuljasti planeti utjecu na ljude -nije gravitacija, nije elektromagnetna sila, nista nama znano, a kako bez toga nabrzinu otkriti kako ti novootkriveni objekti utjecu na nas?
Kroki, pusti djubre nek se okrece.
Sa kosmichke tachke gledisha i jesu djubre.
Astrologija nas uchi da velichina nebeskog tela nije bitna, bar sam ja tako prochitao na par mesta.
Mene zhivo interesuje kao se to istrazhuje uticaj novi faktora u Astrologiji, poshto sam se nachitao stvarno svacheg.
Potpuno se slazhemo shto se tiche logike tumachenja novootkrivenih patuljastih planeta.
Imao sam neku knjizhicu koja nauchno objashnjava Astrologiju tako shto pricha o suchevim prgama koje se pojavljuju samo kada su planete u kvadratu odn. opoziciji.

Quote:
Originally Posted by Nella VIdi Poruku
Ne bi ih nazvala kozmičkim đubretom ma koliko god da ih bilo...

Mada mene, eto recimo, trenutno muči Eris, tj. Xena, tj. UB313 ili kako god ga na kraju nazvali, razmatra se to da Eris bude novi vladar vage.
Samo, kako da Eris bude novi vladar vage? Eris je nepredvidiva, jako promjenjiva, ima više ličnosti.... dobro, to bi još nekako i ušlo u osobine vage, ALI NJENA JAKO NAGLAŠENA AGRESIVNOST nikako ne ide.
Vecjina mushkih Vaga koje ja znam su itekako upuchene u borliachke veshtine.

Last edited by Nenita; 02-07-2007 at 15:16..

Old 29-06-2007, 14:10   #28
Nella
Obično gatalo

Nella's Avatar

Nella je offline
Nella je na dobrom putu
Standardno

Quote:

Vecjina mushkih Vaga koje ja znam su itekako upuchene u borliachke veshtine.
Da, upućeni u borilačke vještine, ali ne agresivni. Tu je razlika.
I ja sam vaga i bavila sam se karateom, ali nikad nisam bila agresivna i nikad to nisam koristila osim u svrhe sporta.

A Eris je po mitologiji Aresova sestra, boginja nesloge i razmirica...

MIT O ERIS:
Ona je Aresova sestra, sestra boga rata. Ona je umirućim vojnicima ulijevala zadnju snagu mržnje i osvete
Eris vlada domenom osvete...
Mit kaže da je upravo Eris bila začetnik Trojanskog rata jer se htjela osvetiti zato što nije bila pozvana ne vjenčanje Peleusa i Thetise.
Nije bila pozvana jer je radila nevolje, ali htijući ju isključiti, samo su sebi napravili loše; Eris je dala Heri, Afroditi i Ateni jabuku nesloge ( koja je imala na sebi izrezbareno: "najlijepšoj među vama...") i pustila da se ova posvađaju.
Svađajući se međusobno, na kraju su izabrale junaka Parisa da odlući. Njegov odabir Afrodite je bio odlučujuć u nekim situacijama u Trojanskom ratu.
Dakle, Eris se povezuje s ranama ega koje rezultiraju uznemirenom psihom.

Postoji i njena pozitivna strana:
Ona gura lijene ljude na posao. Ljudi se ogledaju na druge koji imaju više i sami se trude da to postignu... To je Erisina strana borbe... i ona je tu dobra prema drugima.

MOŽDA JE OVO ERISINA POUKA:
...Heraklo je hodao uskim puteljkom. Vidio je nešto što je izgledalo kao jabuka koja leži na zemlji. Kad ju je pokušao razbiti s svojom toljagom, jabuka je narasla duplo veća. Začuđen, on ponovno udari, a jabuka ponovno naraste. Kad je spustio toljagu zapanjen, Priđe mu Atena i kaže:
"Heraklo, nemoj biti iznenađen. Ovo što te zbunjuje je djelo božice Eris. Ako to ostaviš na miru, ponovno će smanjiti. Ali, ako se budeš htjeo boriti s time, samo će rasti...

Old 29-06-2007, 14:26   #29
Anika
Obično gatalo

Anika's Avatar

Anika je offline
Anika je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Astrologija nas uchi da velichina nebeskog tela nije bitna, bar sam ja tako prochitao na par mesta.

Nije bitna velicina, nije bitna udaljenost....a sto je bitno? Te odgovore do sada nisam nigdje pronasla. Ako nije bitna velicina, a npr udaljenost je, zar ne bi onda trebali malo vise pozornosti posvetiti asteroidima Ceres, Pallas, Vesta, jer ipak su nam oni jako blizu - odmah iza Marsa. A i kad citam objasnjenja za te asteroide, ne odgovaraju mi... Previse je neodgovorenih pitanja....

Mene zhivo interesuje kao se to istrazhuje uticaj novi faktora u Astrologiji, poshto sam se nachitao stvarno svacheg.

A sjeti se kako su ubacili Uran, Neptun, Pluton u natalac, pa ce ti sve biti jasno.

Potpuno se slazhemo shto se tiche logike tumachenja novootkrivenih patuljastih planeta.
Imao sam neku knjizhicu koja nauchno objashnjava Astrologiju tako shto pricha o suchevim prgama koje se pojavljuju samo kada su planete u kvadratu odn. opoziciji.
.
O suchevim prgama? Mislis suncevim pjegama? To bi onda znacilo da se utjecaj tih aspekata objasnjava elektromagnetskom silom. A sto je sa svim ostalim u astrologiji. Gdje ti je ta knjizica? Aj pliz ju pronadjes, pa nam ovdje nakuckas sto tamo pise. Strasno sam zainteresirana.
Apsolutno nigdje nisam nasla meni zadovoljavajuce objasnjenje astrologije.
Jedino sto me drzi ovdje je to sto sam primjetila da svaki natalac je bar 70% istinit za svaku osobu, pa mi logicki um govori da ipak postoji nesto sto utjece na nase ponasanje, ali dok se ne dokaze sto je to i dok se ne popune sve "rupe" koje sada postoje, ja ne mogu drugacije nego uzimati astrologiju samo kao zabavu, interesantan hobi, razbibrigu. Slobodno me svi popljujte, ali ja ne mogu protiv sebe.

Old 02-07-2007, 11:50   #30
Krokodokodil
Obično gatalo

Krokodokodil's Avatar

Krokodokodil je offline
Standardno

Pojma nemam gde mi je ta knjizhica, trazhi mi je josh par ljudi.
Nije u pitanju samo elektro-magnetna sila, ako se ne varam, jer ona varira sa rastojanjem planeta od Sunca. Ovde su planete samo okidachi za reakcije na suncu.
Bash je kao primer navedeno brljavljenje am talasa priliko 180 i 90.

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules