ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 14-09-2011, 02:01   #16
expulseza3
Banned

expulseza3 je offline
Registrovan: Jul 2011
expulseza3 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Saturn VIdi Poruku
.ne lupetaj.
Haha kako mi ovo poznato....

Mada slazem se sa tobom da joj se pisanje i karta ne podudaraju,ali svakog coveka ovde mogu da osetim i prepoznam po nacinu pisanja i uporedjujuci to sa natalnom kartom.

To mi se sve vise izrazava..Mozda je to moje SO120SA i ME120SA...
Submit to Digg   Saturn i četiri trenutka rođenja Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 14-09-2011, 08:03   #17
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Registrovan: Sep 2009
gasimetrija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Da se prepustis cemu? Ovaj natal, makar sam te citao do nekle ovde, ne lici na tebe...ako cu samo po pisanom tvom meriti, ili ja lose prosudjujem, al nebitno je!
A sad, kazes da si ga osecala jako dobro...opisi al od 1god ili godine koje se secas sebe pa do 29te... Zanima me, poredjenja radi. Hvala
Saturn, bas je dobar text, i zamolila bih te da ti na svom primeru(zivotu) opises saturna kod sebe u natalu,a vezano za te periode.Cenim saturna (imam ga u 1 polju) i znam koliko je mocan,a imam i cerku...
zaista bi nam mnogo znacilo da ti prvi pocnes sa tumacenjem ...pa cemo mi za tobom.Kada otvaram temu-obicno se prva 'analiziram' kao primer da drugima bude lakse...tako se najbolje prihvata znanje.

Old 14-09-2011, 08:19   #18
tatjanaj
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Registrovan: Apr 2011
tatjanaj je na dobrom putu
Standardno

Saturn, zamisli kad bi mi se zivot sveo samo na ovu planetu? Gde bi mi bio kraj... Ja jesam jarac i imam istaknutog saturna u svojoj karti, ali mene ne cini samo ova planeta. Ne zaboravi da je moj saturn u trigonu sa mojim suncem i marsom, da imam veneru koja mi je u trigonu sa jupiterom i mesecom, uran koji je u sekstilu sa suncem i marsom i konjukciji s venerom... Sve planete kod mene rade.

Istina je da se saturn slabije oseca u prvim godinama zivota, tacnije oseca se tek oko 30 godine zivota, ili ti posle saturnovog povratka, ali s obzirom da sam ja mahom saturnovski tip, ja sam ga osecala i ranije, tako da me saturnov povratak i nije nesto iznenadio. Jedino me je iznenadila cinjenica da sam platila zbog nekih ljudi kojima sam previse verovala, a nije trebalo.

Tako da, ako nisi znao (a sto ce ti svaki astrolog, pa i bilo koji primer iz tvog okruzenja potvrditi), svaki jarac, posto je u prvoj polovini zivota ozbiljniji u odnosu na svoje vrsnjake (zato se i kaze da mu tada vise prijaju stariji i zreliji ljudi), u drugoj polovini zivota dozivljava tzv. jaracki obrt, pa sve sto je propustio u mladosti kasnije opravdano nadoknadjuje, dok je drugima tek tada vreme da se uozbilje. Zato sam rekla da ce kod mene najverovatnije sve vise i vise raditi one planete koje su bile manje izrazenije u mladosti, a to su venera, mars, jupiter.... (ovome u prilog ide i cinjenica da su mnogi jarcevi u starosti izuzetno mladoliki).

Prosto, neka ravnoteza mora da postoji

Sve u svemu, poenta Saturna je da opominje, upucuje na greske, spusta na zemlju... Ja sam odavno spoznala sustinu ove planete, jer sam oduvek imala dozu ozbiljnosti i mere u svemu sto sam radila, tako da, posto sam dobro ovladala lekcijama Saturna, sada slobodno (i mudro) mogu da se opustim i uzivam u ostalim planetama. A oni koji to nisu, morace. Kad-tad.

Last edited by tatjanaj; 14-09-2011 at 08:56..

Old 14-09-2011, 12:22   #19
AutumnFlower
Veštac

AutumnFlower's Avatar

AutumnFlower je offline
Registrovan: Apr 2011
AutumnFlower je na dobrom putu
Standardno

Mene malo zbunjuje ova planeta... Inace Saturn mi jeste dominantna planeta i konacni dispozitor celog horoskopa, ali cini me se da tek od ove godine osecam neko delovanje iste. Meni nece Saturnov povratak jos, ali mi pre njega dolaze Sade-Sati, pa ce se zadnja faza poklopiti... Trenutno mi seta prvim poljem i od kada je tu osecam se cudno... i nisam zadovoljna... Nemam energije ni za sta i osecam se prilicno prazno. A nasuprot tome, cini mi se da stizem da zavrsim sve obaveze ukoliko ulozim samo malo svojih potencijala, a nekad mi i to malo tesko pada.
Nekako verujem da ce meni Saturnov povratak pre biti oslobodjenje nego neki teret, bas zbog onoga sto Saturn treba da donese pre njega.

Old 14-09-2011, 12:27   #20
manuela
Druid

manuela's Avatar

manuela je offline
Registrovan: Jan 2011
manuela je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

ja volim saturn...ozbiljni, na zemlji, znaju što hoće i što neće,a kad nešto neće onda neće i tačka

ja sam djevica sa saturnom u prvoj kući..
povratak saturna kad je bio nisam baš ništa osjetila..promjena nije bilo neznam kako, zašto

Old 14-09-2011, 14:21   #21
Tristran
Druid

Tristran je offline
Registrovan: Dec 2007
Tristran je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Quote:
Kada ovaj ciklus započne, postižemo snagu i odgovornost da počnemo odgovarati na pitanja "Tko želim biti kada odrastem?" i "Što želim da moj život predstavlja ili simbolizira drugima?". Društvene ambicije, stabilna karijera, i budistički pojam darme ili pravilnog življenja vezani su za ovaj ciklus, kao rezultat okolnih odnosa snaga, bilo da vodimo ili slijedimo. Počinjemo borbu kako bismo uskladili naš društveni status s osobnim rastom.
Ovaj ciklus stvara osjećaj poslanja koji se razvija. Osnova spiritualnog poslanja je osnovna istina da Bog želi da svi pamte, za što smo mi izabrani kao sredstvo. Za razliku od ciklusa Saturn-Sunce gdje je životni cilj podložan slobodnoj volji, poslanje je sudbinsko. Na bilo koji način, naša poslanja će se ispuniti, bez obzira da li smo ispunili ciljeve. Ako uspijemo ispuniti naše ciljeve, postati ćemo pozitivan primjer za druge: ake ne uspijemo u našem poslanju, postati ćemo negativan primjer za druge. Na bilo koji način sudbina nas dostiže.
Divno!
Ovim tekstom sam pozdravila Saturn na ascendentu...

Old 16-09-2011, 17:49   #22
Saturn
Obično gatalo

Saturn's Avatar

Saturn je offline
Registrovan: Jun 2011
Saturn je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by gasimetrija VIdi Poruku
Saturn, bas je dobar text, i zamolila bih te da ti na svom primeru(zivotu) opises saturna kod sebe u natalu,a vezano za te periode.Cenim saturna (imam ga u 1 polju) i znam koliko je mocan,a imam i cerku...
zaista bi nam mnogo znacilo da ti prvi pocnes sa tumacenjem ...pa cemo mi za tobom.Kada otvaram temu-obicno se prva 'analiziram' kao primer da drugima bude lakse...tako se najbolje prihvata znanje.

Da, istina je da sam trebao od sebe krenuti (smetnuo sam s'uma)! Ali posto to vec zadire u privatnost, sad tek primecujem da je moje postavljeno pitanje suvise direkno!
Istini za volju, niko od vas sigurno nece poci prepricavati dogadjaje iz porodice pa i iz detinjstva jer suvise je intimna stvar svakog od nas da bi ovo mone pitanje moglo da pokrene diskusiju u zeljenom smeru.

Dakle, izvinjavam se, jer suludo je polemisati o tako necem "javno", i ne zamerite mi na propustu da sam hteo da doznam sta i kako deluje ovaj poslednji u nizu vidljivih planeta glolim okom!
Pokusacu na neki drugi nacin.

Hvala na razumevanju, diskusiju mozete nastaviti dalje u skladu naslova i sadrzaja a ja cu se umesati ako budem primetio da ce to moje prohteve da podmiri.

Hvala Gasimetrija na upustvu

Old 19-09-2011, 21:06   #23
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Evo, u susret dolasku Saturna na moja Asc (za 40 dana), ispricacu ja svoju pricu sa njim....
Pripremila sam stare dnevnike, kalendar i efemeride, pa da pocnem

Meni se Saturn nalazi na 28 st. skorpije - od svojih dostojanstava ima samo termin, a u izgonu je venere, moje vladarice Asc-a, i u padu meseca (ima li gore kombinacije za zene? )

Tradicionalno gledano, ne gradi nijedan aspekt. Moderno gledano, ima siroku separacionu opoziciju sa mesecom u 8. polju u blizancima, orbisa 10 stepeni.

Prvo rodjenje (vidljivo) - bez ikakvih problema, brzinski.

Drugo rođenje, po Herbstu, koga nam je Saturn tako velikodusno predstavio, je bilo prerano - u detinjstvu, mesec dana pre nego sto sam napunila 6. godina.
Simbolika - sasvim odgovarajuca - umrla je moja baba sa kojom smo ziveli. Posto je u to vreme bila 30 godina razvedena, tada deda prvi put dolazi kod nas, i to bas nekoliko dana kasnije, kada Saturn pravi sekstil sa svojom natalnom pozicijom (nikad ne vidoh da se saturn ovako brzo krece).
Kako je moja baba bila problematicna licnost, nakon njene smrti tek sam stvarno stupila u kontakt sa ostalim starim clanovima familije, i posto su oni bili intelektualci, krenulo je naglo usmeravanje ka skoli, koje je potrajalo narednih 10 godina, dok nisu bili sigurni da je moja ambicija dostigla njihovu. Naucila sam da citam tada. I tada je poceo rat.
I da, iako mozda smesni, ti koraci su odredili odgovor na pitanje "sto zelim biti kad porastem?"

Prvi kvadrat sa natalnim saturnom - zima 1994. godine. Takodje spada u rane lekcije po Herbstu, par meseci pre mog 9. rodjendana. Tata na ratistu, nemam kontakt sa njim godinu dana. (moji su se razveli jos 1987, ali sam imala divan odnos sa oboje do tada). Tek maglovito se secam tog perioda.

Drugo rođenje
Sa tek napunjenih 10 godina, dakle ne prerano, doslo je bukvalno do nekog socijalnog osvecavanja. Dok su do tada deca uvek meni radila nesto, i nisam ih razumela, odjednom sam pocela da razmisljam i delam proaktivno. Tada sam pocela i da pisem dnevnik, i stvarno, kao da sam se tada nekao probudila. To je ujedno i prvi kvadrat sa mesecom.
Moj deda je tada umro (onaj sa pocetka price).

Prvi prelaz preko Dsc-a. 1998. godine. Ah, kakva je to ljubav bila! Nije zbog prelaska ugla, nego zbog planeta na njemu, pretpostavljam. Drzala me je nekoliko godina. Osim toga, period velike usamljenosti.

Prva opozicija sa natalnim saturnom - dva puta je napravio opoziciju na moj natalni Saturn, 2000. godine. Ucila sam danonocno, tada je opao pritisak rodbine i drugih zainteresovanih u vezi moje profesije i ambicije - zatvorila se prica koja je pocela 9 godina ranije, sa saturnovim prvim kvadratom na natalni. I nikada mi vise niko rec nije rekao.

Trece rodjenje
Tranzit preko mog meseca, 2001. godine, sa 16 godina. Ludnica od perioda! I dalje sam bila djak generacije, radila sam prva istrazivanja, koja mi i dan danas otvaraju neka vrata (ipak je Mesec vladar mog MC-a), profesionalno se bavila plesom, zaradjivala prve novce, izlazila redovno, bavila se sportovima. I da, upoznala svoju najvecu ljubav, o kojoj se povremeno i dalje razglaba na ovom forumu.
Da stvar bude smesnija....sada kada listam dnevnik u kome sam u to vreme neumorno pisala sve i svasta - glavna recenica je "zivot je dosadan i prazan"

Prvi prelazak preko MC-a: Tuda je saturn setao gotovo dve cele godine. Glavnica mojih studija je prosla u tom njegovom tranzitu. Nisam zaboravila starog decka, iz SADE satija. Toliko je bilo obaveza na studijama (koje su bas u simbolici saturna u raku), da sam za malo sta drugo imala vremena. Samo sam govorila "proci ce i ovo, pa cu da zivim...."

Poslednji kvadrat sa natalnim - bio je nekoliko meseci nakon smrti moje majke. Kada citam dnevnike, vidim - pravu depresiju, sa manicnim odbranama. Gomila ljudi u okruzenju, puno izlazaka, druzenja, svega i svacega...ali sa velikom prazninom unutra.

I sada cekam prolazak preko Asc-a, i konacno Povratak za koju godinu.

To bi bilo ukratko, zao mi je ako sam oduzila - ali to je, cini mi se princip - u kvadratima/opoziciji sa samim sobom - depresivne i teske periode, ostalo je uglavnom nosilo pruezimanje odgovornosti, bez mnogo muke, kako mi se sada cini...

Last edited by nedda; 19-09-2011 at 22:22..

Old 20-09-2011, 08:31   #24
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Registrovan: Sep 2009
gasimetrija je na dobrom putu
Standardno

Nedo, divno pises,analiziraz,povezujes...svaka cast!

Old 20-09-2011, 22:58   #25
nale777
Druid

nale777's Avatar

nale777 je offline
Registrovan: Oct 2010
nale777 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by nedda VIdi Poruku
Samo sam govorila "proci ce i ovo, pa cu da zivim...."
Ah, dobro mi je poznato to samozavaravianje i zivljenje za neki buduci trenutak i ocekivanje,dok zivot sve vreme trci kraj nas, a mi ga ne cenimo, niti primecujemo.
Sada vise ne cekam da dodu velike stvari, zivim za trenutak i umem da ga cenim, jer zivot i cine upravo nezaboravni trenuci, sve ostalo su cekaonice.
Salazem se Neddo, lepo pises i objasnjavas

Old 14-03-2013, 21:02   #26
Natasha
Druid

Natasha's Avatar

Natasha je offline
Registrovan: Dec 2012
Natasha će postati poznat uskoro
Standardno

Nedda=> Znam da je dosta proslo otkad je postavljen post,ali mene je rasplakao,eto.
Naši sponzori
Advertisement

Old 11-10-2015, 00:31   #27
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Mene zanima ciklus njegov do 29te godine, kad postajemo svesni i kad dobijamo mogucnkst da raspolazemo!
Smatram da posle 29te Saturn nam daje bas ono da slobodnom odlukom toga cega nismo bili svesni (ako sam dobro protumacio autora) se naziva spremanje za resavanje dela koje nam karma namece? Jer kako cemo karmu da ispostimo ako nismo svesni! Mislim, kako ce mo da budemo svesni ako se ne razvijemo podpuno?! A to se bas dogadja u 29toj godini, pa opet sam gore dopisao da ga treba i te kako dobro prouciti posle 29te...

Jesmo li svesni Saturna pre te dobi??? Ja gore napisah kako bi RODITELJI TREBALI DECI SVOJOJ POMOCI BAS ZATO STO NISU SVESNI, stim bi im olaksali protok energije za kasnije koja ce im biti neophodna!
Znaci li to da Saturn do nase 29te godine je miran?

Zanima me misljenje vase...
ja Saturn nisam osećala dok nije prešao preko nat. Mo.
( kad otvoriš moj natal videces kada je prešao preko Mo, a koliko sada imam godina )
kada se to desilo, kad je prešao nat. Mo, postala sam svesna strukture i pravila po kojima je moj zivot uredjen i shvatila
sam da su to Saturnova pravila koja sam postovala i ponasala sam se kao marioneta.
ispunjavala sam duznosti, a nikad svoje zelje!
zivot mi je bio savrseno sredjen, ali me nije ispunjavao! želje su potisnute! ispunjavala sam
obaveze za koje su drugi mislili da me cine srecnom!
kad je tr. Sa presao nat. Mo, ja sam se pobunila jer sam naprosto morala. umrla bih!
srusila sam ceo tadašnji poredak i krenula da ispunim svoje zelje.
zivot mi je haos, svi misle da propadam, ali ja znam da tek sada zivim, jer sam udarila
temelj, odredila pravila i strukturu koja ce me odvesti u ispunjenje mojih zelja!
i to ce biti zivot u kome sam srecna jer je uredjen u skladu sa mojim unutrašnjim
bićem!

Last edited by rijanon; 11-10-2015 at 02:42..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules