ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 24-10-2008, 15:40   #46
spo
Obično gatalo

spo's Avatar

spo je offline
Registrovan: Aug 2007
spo je na dobrom putu
Standardno

Ovo nije novo otkrice.
u nekoj od astr.knjiga sam procitala da je bitno u kojoj kuci je sunce i da vremenom poprimamo osobine tog znaka.
Meni je u devetoj i svakako imam mnoge osobine strelca....
A i drugi strelcevi mi se jako svidjaju.
Submit to Digg   Koji ste tip zodijaka? (Otkrice sa Master seminara) Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-10-2008, 16:20   #47
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Registrovan: Apr 2007
Scarlet je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by kavacha VIdi Poruku
Pa izvini ali po toj tvojoj teoriji kako onda objasnjavas podznak ili znak svi koji su rodjeni tog dana u toliko sati imaju isti znak i podznak naravno da je to generalizacija...a ovo je bas suprotno tome...svi znamo da su rasporedi i odnosi planeta kuca i aspekata zasluzni za unikat osobe...opet ovo sto si ti rekla ne ide u prilog...ovo sto sam napisao u prethodnom postu bas i ide protiv generalizacije imas osobu koja je te i te godine isto u znaku i podznaku sto i osoba koja je rodjena ali druge godine ali ne mogu biti isti tip zodijackog znaka...dakle on ih razdvaja po tome se razlikuju kapiras
Ne da ne mogu biti nego najčešće i jesu, jer u kojoj će se kući Sunce naći zavisi od doba dana a ne od godine u kojoj je neko rođen, pročitaj ponovo ono što je jupiter u raku napisala.
Ako imaju isti podznak i znak, kolika je verovatnoća da jednom Sunce bude u 2. kući, a drugome u 10.? Sam sebi uskačeš u stomak.

Quote:
Originally Posted by spo VIdi Poruku
Ovo nije novo otkrice.
Upravo zato me zanima (molila bih kavachu da mi odgovori) ko je ovu "teoriju" predstavio kao revolucionarno otkriće, pa još svoje?
Submit to Digg   Koji ste tip zodijaka? (Otkrice sa Master seminara) Reply With Quote

Old 24-10-2008, 22:21   #48
LoRi
Početnik

LoRi's Avatar

LoRi je offline
Registrovan: Oct 2008
LoRi je na dobrom putu
Standardno

tip zodijaka ne ovisi samo o suncu, vec i o drugim planetima- nekima manje nekima vise. Mozda je zato bolja metoda bodovanja.
Sunce=3
MJesec=3
Merkur=2
Venera=2
Mars=2
Jupitr=1
Saturn=1
Uran=1
Neptun=1
Pluton=1
ASC=3
MC=3
Sad zbrajamo bodove po elementima -(koliko bodova je u vatri, koliko u vodi...) i po modalitetu (kardinalni, fixni..)
tip zodijaka je onaj znak s najviše bodova- npr. najviše bodova nadjemo u vodenim znk, a od modaliteta u kardinalnim- tip zodijaka je kardinalni-voda=rak

Old 25-10-2008, 14:45   #49
sto mu gromova
Veštac

sto mu gromova's Avatar

sto mu gromova je offline
Registrovan: May 2007
sto mu gromova je na dobrom putu
Standardno

ja i bez zbrajanja bodova vidim sta mi preovladjuje...Promenljiv-vatra ili strelac koji i jeste naglasen u mojoj karti,jer mi se tu nalazi 4 planete,kao i Mc,ASC u Ribi,ciji je vladar opet Ju,koji se nalazi u vodliji,pa imam malo i vodolijskog...

Old 26-10-2008, 15:24   #50
Zeka
Veštac

Zeka's Avatar

Zeka je offline
Registrovan: Jun 2007
Zeka je na dobrom putu
Standardno

Bas cudno da niko nije potvrdio ovo u naslovu....

Old 26-10-2008, 15:27   #51
skorpija_strelac
Druid

skorpija_strelac's Avatar

skorpija_strelac je offline
Registrovan: Sep 2008
skorpija_strelac je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Zeka VIdi Poruku
Bas cudno da niko nije potvrdio ovo u naslovu....
propalo otkrice

Old 26-10-2008, 15:30   #52
Zeka
Veštac

Zeka's Avatar

Zeka je offline
Registrovan: Jun 2007
Zeka je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by skorpija_strelac VIdi Poruku
propalo otkrice
Mislis?
Advertisement

Old 26-10-2008, 15:34   #53
skorpija_strelac
Druid

skorpija_strelac's Avatar

skorpija_strelac je offline
Registrovan: Sep 2008
skorpija_strelac je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Zeka VIdi Poruku
Mislis?
Moje misljenje nije u ovom slucaju mnogo bitno ali sto se mene tice ja njisam dobar primer jer imam So u 11 a Mesec i vladar horoskopa u vodoliji

Old 29-10-2008, 21:11   #54
dacked
Obično gatalo

dacked's Avatar

dacked je offline
Registrovan: Jul 2007
dacked je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Kod mene je u dvanaestoj. I samo neka proba neko da mi kaze da imam neke veze sa ribama, pa ce da vidi!
Sto se mene tice, ovo je velika glupost!

Old 08-07-2009, 11:32   #55
Billy
Obično gatalo

Billy's Avatar

Billy je offline
Registrovan: Dec 2007
Billy je na dobrom putu
Standardno

Proverio sam ovo o čemu se na ovoj temi govori i za sada je zaključak,da u praksi nema potvrde da ovo funkcioniše.
Postoji jedna stvar koja će daleko bolje opisati prirodu i suštinu neke osobe,a to je progresiranje ASC i sunčevog znaka.
Primarne direkcije pomeraju ASC i SO za 1* za godinu,dok sekundarne mogu malo varirati,jer se SO i ASC ne kreću u svim znacima jednako.U letnjim su malo sporiji nego u zimskim.
Proverite sledeće. Direktujte ASC i SO u sledeći znak.Taj znak će da doda osobine vašem osnovnom znaku,a maksimalno će biti izražen kada dođe na 15-ti stepen tog znaka.
Najbolje je da to objasnim kroz primer.
ASC 11* bik, SO 23* devica
Ova osoba ima kombinciju osobina ova dva znaka.Njena suština je devica,a spoljašnjost i manifestacija je prirode bika. Sada direkcije...
U 8-oj godini života,SO ulazi u znak vage.Suština osobe počinje da se menja,od zatvorenog i melnholičnog tipa device,prema malo otvorenijem i druželjubivijem tipu vage.Maksimalni uticaj vage na ličnost će biti u 23-oj godini života.Ova osoba će i dalje suštinski biti devica,proračunata,detaljista,pedantna,ali će uz ovu vagu biti opuštenija,veselija itd.
U 20-oj godini života,ASC ulazi u znak blizanaca,kulminacija je u 35-oj godini. Lenjost i usporenost bika dobija elemente pokretljivosti jednog blizanca.
Kada pogledamo sumu svih faktora,možemo da zaključimo da će ova osoba biti vrlo povučena i melanholična kao dete,introvertna,slabo pokretna,trpeljiva,ali posle 20-te godine,biće sve poletnija i pokretnija,opuštenija,otvorenija prema spoljašnjem svetu,dozvoliće sebi i izlive emocija i malo impulsivnosti.
Ono što treba imati u vidu u ovakvom razmatranju je da se nikad ne zanemaruje natalna postavka. Direktovani ASC i SO u drugom znaku,nikad ne mogu da ponište suštinu natalnog ASC i SO,ali će svakako dodati jednu novu notu ličnosti. Tako možete objasniti kako to dupla škorpija biva vesela i razdragana, kako jedan lav biva džangrizav i sitničav,kako neka riba biva impulsivna i nestrpljiva....

Astrometeo prognoze

Old 08-07-2009, 11:56   #56
natasha-77
Obično gatalo

natasha-77's Avatar

natasha-77 je offline
Registrovan: Mar 2008
natasha-77 je na dobrom putu
Standardno

Meni je pun pogodak...Sunce u 5,a to je Lav...a i podznak mi je Lav,imam dosta karakteristika Lava,mada i Strelca-zbog Venere u Strelcu

Old 08-07-2009, 12:41   #57
Billy
Obično gatalo

Billy's Avatar

Billy je offline
Billy je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by natasha-77 VIdi Poruku
Meni je pun pogodak...Sunce u 5,a to je Lav...a i podznak mi je Lav,imam dosta karakteristika Lava,mada i Strelca-zbog Venere u Strelcu
Pa imaš ti dosta od lava,MA u lavu,SA koji se vraća u lava,ASC u lavu,plus ME i VE u strelcu,sve vatreni znaci,tako da se to može reći i da ti nije SO u V

Astrometeo prognoze

Old 08-07-2009, 12:57   #58
mace
Obično gatalo

mace je offline
Registrovan: Feb 2007
mace je na dobrom putu
Standardno

lepo receno, mislim na pocetak, kod mene je sunce u vodoliji u 5 kuci i stvarno pokazujem osobine lava, volim da vladam, da se cuje kad zelim nesto da kazem, visoka sam... i primetna...cak sam imala i sujetu lava
ah da imam i kosu lava, dugu, plavu i divlju

Old 08-07-2009, 17:17   #59
yoohoo
Druid

yoohoo je offline
Registrovan: Mar 2009
yoohoo je na dobrom putu
Standardno

E sad mi je sve jasnije!!! Divna tema Uvek sam se pitala da me nisu zamenili sa nekom vodolijom u porodilistu U principu sam strelac i glavom i bradom al citajuci o vodolijama sam se pronasla (sada znam i zasto - sunce u 11.kuci), dok npr sa jarcem nemam apsolutno nista, a jarac sam u podznaku!

Old 08-07-2009, 23:49   #60
Billy
Obično gatalo

Billy's Avatar

Billy je offline
Billy je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by yoohoo VIdi Poruku
E sad mi je sve jasnije!!! Divna tema Uvek sam se pitala da me nisu zamenili sa nekom vodolijom u porodilistu U principu sam strelac i glavom i bradom al citajuci o vodolijama sam se pronasla (sada znam i zasto - sunce u 11.kuci), dok npr sa jarcem nemam apsolutno nista, a jarac sam u podznaku!
SO ti je na vrhu XII i može se gledati da više pripada XII nego XI. A opis vodolije jako dobro možeš imati zbog SO0UR

Astrometeo prognoze
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules