ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

re :
Old 01-02-2010, 10:02   #46
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Cool re :

Ja lično radim analizu Harmonije tako što prvo uporedim harmonijske i natalne planete, pa ondak dodam natalne aspekte na sve to.
Takodje obratim pažnju i na harmonijski Asc' (uz naravno opciju sistema jednakih kuća) ~ slično kao i sa Solarcem

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231 ili +381 677 014 817
Submit to Digg   Harmonije Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 03-03-2010, 15:39   #47
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Registrovan: Apr 2007
saandraa je na dobrom putu
Standardno

ma ja cu da postam pa sta bude neka bude :-)

vako ovo bi trebal biti moja 30ta harmonija za moju 30tu godinu

30ta-harmonija

nadam se da je karta tacna!
citala sam ove postove, nego nisam bas nasla odgovor na pitanje koje je vec postavljeno: zbog cega su ponekad AC i DC na istom stepenu (isto aki i MC/IC)?

ondak: kakvu ulogu igra fortuna u harmonijskom cartu? npr. za ovu godinu ja u egzaktnoj konjukciji sa nat. SO

recimo ako trazim nesto pod pitanjem ljubav, ondak pratim Ve (to je 6ta hamonija) e jel je pratim samo u harmoniskom cartu, tj koje aspekte pravi sa "harmonijskim" planetama ili isto tako aspekte sa natalnim? a sta ako ne pravi nikakve aspekte? zanci ove godine nema nista od toga? ili posmatram i 5tu natalnu kucu? ili posmatram i kucu gde je VE otisla?

e sada npr. harmonjiski MC/IC mi pada na natalnu 5tu kucu...meni i dalje nije jasno kako ovo da gledam jer je MC i IC na istom stepenu?? ili sam ja nesto pogresno uradila?

joj imam jos najmanje 157 pitanja :-) ali pokusacu da ne davim!

e i da postam ono iz 2007 godine:Originally Posted by saandraa
sunce mi u skorpiji u 6 kuci
mesec u12 bik -> opozicija
mercur mi retrogradan u 3 lav

joj meni se ova grafika tako lose otvara da su mi oci ispale koliko gledam

simso daj neki tip:jel dobro ili lose??

Grafika je takva jer je program takav ... na žalost ... klikni na sliku , trebalo bi da se uveliča , pa da se bolje vidi , tako je barem kod mene .

Da , dobro si rekla za sve te planete

Po nekoj logici , a već nisi , ove godine te čeka VELIKA desiće se iznenada , možda čak i na poslu , biće neobična i interesantna ... možda sad pred kraj leta ... shmile: KAKO SI OVO POVEZALA???

bilo bi fino kada bi se ovde stavili neki primeri, onda bi barem meni bilo lakse da povezem neke pricice sa harmonijskim chartovima, naravno ako nije problem

SOLARNA2011/2012

i primer...
Old 03-03-2010, 16:16   #48
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Talking i primer...

Evo mene sa primerom Harmonijskog čarta

Idemo od početka : uzeti papir, olovku, digitron, hrane za 3 dana i vode isto toliko (duvan po potrebi)

Jeste, ovo je dobro odradjen Harmonijski Čart

Pa treba da daviš, kako drugačije da se nauči

Evo ovako ~ iz ova dva čarta (natal & hermonic) imamo sledeće :

• prvo gledamo poklapanja, tj. O° (ostali aspekti samo dodatno dodaju "šlag na torti" prilikom tumačenja ~ O° su najbitnije koliko sam mogla da vidim u svojim proučavanjima)

~1~ nat. Sunce O° h. Fortuna
~2~ nat. Mars O° h. Mars
~3~ nat. SMČ O° h. Mars
~4~ nat. Jupiter O° h. SMČ
~5~ nat. Saturn O° h. Saturn
~6~ nat. Neptun O° h. Jupiter
~7~ nat. Asc' O° h. 2 polje
~8~ nat. Mc' O° h. Neptun
~9~ nat. Mc' O° h. Mesec

• ondak gledamo kojim poljima vladaju te natalne planete koje su aktivirane horarnim planetama

• ondak istumačimo te O°
~1~ Sunce je vladar IV polja i aktivirano je Fortunom ~ ovo se može protumačiti kao odredjena pozitivna promena u kući/domu gde živiš, renoviranje, nadogradnja, ulepšavanje (jer je u pitanju znak Vage)
~2~3~ uslovno rečeno "povratak" Marsa + SMČ ~ Mars je vladar umetnutog XI polja ~ neke situacije vezane za prijetelje, sam kraj znaka, pa je moguće da će neka prijateljstva koja dugo traju u toku tvoje 30-te godine da se prekinu, ali isto tako je moguće da će neke tvoje skrivene nade i želje da se u toku tog perioda i ostvare.
~4~ Jupiter je vladar VII polja i aktiviran je sa SMČ (koji se smatra benefikom i ima sličan uticaj kao i sam Jupiter) ~ ovo naravno možemo da protumačimo kao izuzetno dobar period za odnos sa partnerom, sreća u vezi, ali isto tako i bavljenje sudskim zavrzlamama koje će da se završiti u tvoju korist.
~5~ opet imamo "povratak" Saturna ~ u ovom slučaju, Saturn je vladar VIII i IX polja, pa ovako postavljen i aktiviran, moguće je da ćeš se baviti partnerovim novcem (više dugovanjima, nego dobicima) pa je moguće da ćeš se petljati sa nekim zdravstvenom problemima vezanim za donji stomak, creva, a isto tako je moguće da će u toku tvoje 30-te godine imati neprilike da čuješ i previše loših vesti vezane za rodjake, ali i prijatelje (gubici, tepke bolesti, smrtni slučaj)
~6~ Neptun sa Jupiterom nam može reći da ćeš u toku ove godine (kao i ~2~3~ opcija) imati prilike da "vidiš" kakvi su u stvari tvoji prijatelji, ali isto tako da na neki način ili preko nekoga iz inostranstva ili nekoga ko pripada nekoj javnoj grupi, da dobiješ pomoć koja ti je potrebna u vezi stana/kuće ili pak promene mesta boravka.
~7~ aktiviran Asc' sa II poljem ~ bavljanje finansijama, dokumentima, mogućnost da se zature neka važna dokumenta, vrednostni papiri ili pak gubitak veće svote novca (180° sa nat. Neptunom)
~8~9~ aktiviran natalni Mc' sa Mesec O° Neptun ~ ovo nam može pokazati da će do nekih neplaniranih promena doći u vezi posla, ali isto tako je moguće da će jedan od roditelja da ima manjih problema sa zdravljem...

Naravno, ovo sve treba proveriti kroz direkcije, progresije, solar i tranzite, jer samo tako možemo da dobijemo kompletnu sliku

Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231 ili +381 677 014 817

Old 03-03-2010, 16:47   #49
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

joj shmile nisam se nadala ovako iscrpnom odgovoru, kao prvo jendo OGROMNO HVALA!!!!

kao drugo: sada kapiram, barem sada znam kako da se orijentisem i na sta da gledam!

shmile koliko je dozvoljen orbis? npr. od natalnog SA do harmonijskog SA je razlika 7

i naravno moja polja mogu isto kao i derivatne kuce gledati, npr. moje XI je V od partnera.

a da: sta bi sa onim kada se AC/DC i MC/IC u harmonijskom nadju na istom stepenu? ima li to veze u vidu npr. znacajne godine ili se to jednostavno desi poneki put, kao sto si dala primer da se moze desiti i ME180SO sto je u sustini nemoguce

i jos jedno pitanje: zasto harmonisko sunce ne postoji? tj. igra li ono neku ulogu?

posto sam se ja upravo preselila (pre 2 nedelje) u stan mojih snova!!! ovo prvo i stima, jer uredjujem stan, sve onako kako ja zelim i nadam se da cu uzivati u istome

joj jedva cekam da proverim ovo na solarcu!!!! ondak "samo" stavim harmonijske planete na solarac i sklapam pricu sa solarnim planetama slicno kao i gore, ili?

SOLARNA2011/2012

Last edited by saandraa; 03-03-2010 at 17:04..

re : heh ♪♥♫
Old 03-03-2010, 18:24   #50
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Cool re : heh ♪♥♫

Ne, ne kombinuješ harmonijske planete sa solarnim planetama, ne, nego ono što si pronašla u harmonijskom čartu, mislim na informacije, pokušaš da pronadješ i u solarnom čartu, kao i u direkcijama i progresijama i na kraju dopuniš sa tranzitima.

Što se tiče harmonijskog Asc' & Mc' ~ oni mogu da se nadju gde god da ti padne napamet, sve zavisno od matematike, tj. proračuna i iznosa broja same harmonije. Zato ja koristim sistem jednakih kuća da mi se te situacije ne bi mešale u analizu. Znači izračunam samo "novi" harmonijski Asc' i na osnovu tog stepena i znaka "štelujem" dalje ostala polja harmonijskog čarta.

Kako misliš "ne postoji" harmonijsko Sunce???

Što se tiče orbisa, ja idem i do 10° ~ sve zavisno i od znaka i od planete

I samo da dodam ~ ne oslanjajte se SAMO na solarni čart kad proveravate harmonije, tj. kad tražite odgovore tipa "Šta će mi se desiti ove godine?" Ne može samo solarni čart i kao malo tranziti da vam daju celu sliku potencijalnih dogadjaja ~ MORA da se ukombinuju i direkcije i progresije, samo tako je slika kompletna

Old 03-03-2010, 20:39   #51
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Registrovan: Nov 2009
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

Što se tiče konjukcija harmonijskih planeta sa natalnim i vrhova kuća, zanimljivo mi je ovo:

SO harm. 0° nat. Lilit ( SO na ANT)
NE0°JU harm 0° IC natalni
PL harm 0° vrh 5 natalne
MC harm. 0° vrh 6 natalne
SA i MO harm 0° vrh 9 kuće natalne ( harmon. Mo na sirusu)
ME 0° VE harm. 0° natalni MO
UR harm. 0° SO natalno ( neznam da li i sa ME i VE?UR je i na špici)

APLIKACIONI ASPEKTI U HARMONIJSKOM CHARTU:

SO 90 PL
MO 120 PL
JU 120 UR
JU 120 MC
NE 60 SMČ
NE 60 MC

MOže pomoć sa tumačenjem shmisha? meni tu nekako djeluje pitanje ljubavi, i nekog ugleda..posao nemam pa neznam što bi moglo..mada sam počela voditi onaj obiteljski posao...

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...o=1&asp=0&ast=

Last edited by zvjezdica; 03-03-2010 at 20:44.. Reason: karta

Old 03-03-2010, 20:44   #52
jadrankar
Veštac

jadrankar's Avatar

jadrankar je offline
Registrovan: Aug 2009
jadrankar je na dobrom putu
Standardno

smish help.ja se ubih gledajuci harmoniju za moju 44 god i sa mi pravi konj sa nat. mo a majka mi je inace tesko bolesna a asc ,s.m.c. i pl.su mi u strelcu a nat. asc strelac na 2.57. to bi trebalo da bude nesto dobro. a fort. u vagi inace moje nat. polje karijeredevica i vaga.a meni na poslu katastrofa.privatna radnja od 10 g0d pred zatvaranje suprug bez posla osecam se kao da sam upala u vir.vidis li ti tu nesto dobropoludecu od nerviranja u ludilu i mala pomoc je znacajna cmokic.
Naši sponzori
Advertisement

Old 04-03-2010, 09:25   #53
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

e tako sam i pocela, ono sto nadjem u harmonijama trazim u solarnom, tako sam i pocela gore, ono sa stanom i sredjivanjem istog a nasla sam i u solarnom tu simboliku.

trebace mi malo vremana da pogledam i ostalo, ali kada budem gotova (meni kao laiku trebace par dana :-) kuckacu

za sunce sam mislela vako: na prvoj strani si pisala sta su harmonije i itd. e sada pise koja planeta koju harmoniju oznacava:

MEsec je druga harmonija
Jupiter je treca
Uran cetvrta i itd.

a o prvoj harmoniji ne pise nista, tj. sunce ne oznacava ni jednu harmoniju ili sam ja to pogresno shvatila?

SOLARNA2011/2012

Old 04-03-2010, 09:29   #54
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Wink re : heh ♪♥♫

Quote:
Originally Posted by saandraa VIdi Poruku
e tako sam i pocela, ono sto nadjem u harmonijama trazim u solarnom, tako sam i pocela gore, ono sa stanom i sredjivanjem istog a nasla sam i u solarnom tu simboliku.

trebace mi malo vremana da pogledam i ostalo, ali kada budem gotova (meni kao laiku trebace par dana :-) kuckacu

za sunce sam mislela vako: na prvoj strani si pisala sta su harmonije i itd. e sada pise koja planeta koju harmoniju oznacava:

MEsec je druga harmonija
Jupiter je treca
Uran cetvrta i itd.

a o prvoj harmoniji ne pise nista, tj. sunce ne oznacava ni jednu harmoniju ili sam ja to pogresno shvatila?
Sunce je 1 Harmonija naravno

Ne treba se "zalepiti" baš za planetu koja "vlada" odredjenom harmonijom. To "vladarstvo" je slično kao i dodavanje planeta svakom danu u nedelji

Old 04-03-2010, 10:07   #55
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

ok. ukapirala!

ove harmonije su super! meni cak i pomazu malkice kada se u solaru upetljam u neku simboliku ili u neko polje, pa mi malkice i posluzi kao orijentacija kad se pogubim

naravno trebam jos i dikercije, progresije, tranziti....

jos samo jeno pitanjce i necu vise!

da dam odmah primer, jer je meni ondak lakse:

npr. natalno sunce mi je u ribama i akrivira ga harmonijska foruna, e sada gledam gde mi je harmonijsko sunce (u ovom slucaju je u devici) i to mu dodje kao "pridev" (kako ce se promena ispoljiti) za moje natalno sunce?
znaci ako dodje do promene (gledam gde mi vlada natalno sunce) bice tu promena u vidu vage?

npr. isto: NE vladar mog natalnog XI polja je aktiviran harmonijskim JU. e sada harmonijski JU je u strelcu tako da AKO dodje do aktiviranja bice to u simolici strelaca

SOLARNA2011/2012

Old 04-03-2010, 10:12   #56
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Smile re : heh ♪♥♫

Quote:
ok. ukapirala!

ove harmonije su super! meni cak i pomazu malkice kada se u solaru upetljam u neku simboliku ili u neko polje, pa mi malkice i posluzi kao orijentacija kad se pogubim

naravno trebam jos i dikercije, progresije, tranziti....

jos samo jeno pitanjce i necu vise!

da dam odmah primer, jer je meni ondak lakse:

npr. natalno sunce mi je u ribama i akrivira ga harmonijska foruna, e sada gledam gde mi je harmonijsko sunce (u ovom slucaju je u devici) i to mu dodje kao "pridev" (kako ce se promena ispoljiti) za moje natalno sunce?
znaci ako dodje do promene (gledam gde mi vlada natalno sunce) bice tu promena u vidu vage?

npr. isto: NE vladar mog natalnog XI polja je aktiviran harmonijskim JU. e sada harmonijski JU je u strelcu tako da AKO dodje do aktiviranja bice to u simolici strelaca
Da upravo tako ~ isto tumačenje kao i kod solarnog čarta. Gledaju se "nove" planete u odnosu na natalne + aspekti koje imaju (tj. zato se realno samo i gleda O° ) + dispozitori iz te O° i to je to.

Old 04-03-2010, 10:14   #57
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

STOP STOP STOP: (nemogu edit)

ne gledam gde je JU u harmonijama nego gde je NE...u ovom slucaju je harmonijski NE u ovom slucaju je u vodoliji , znaci ako dodje so promene onda u simbolici VODOLIJE

SOLARNA2011/2012

re :
Old 04-03-2010, 10:18   #58
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Wink re :

Quote:
STOP STOP STOP: (nemogu edit)

ne gledam gde je JU u harmonijama nego gde je NE...u ovom slucaju je harmonijski NE u ovom slucaju je u vodoliji , znaci ako dodje so promene onda u simbolici VODOLIJE
Kako ne može edit??? Čudno...

Nema veze ~ nisi napravila grešku, dobro si sve skapirala ~ ovo je bila "štamparska greška"

Old 04-03-2010, 10:34   #59
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

nije bio button "edit"..neznam , sada ga opet ima ...no nebitno

da bila je stamparsska greska, na poslu sam pa radim 5 stvari odjednom

shmile hvala!!!

nadam se da ce ovo i drugim forumasima dobro doci jer mislim da nema vise puno pitanja jer si vec sve objasnila i to na vrlo razumljiv i jednostavan nacin!

SOLARNA2011/2012

heh ♫ ♫ ♫ malo da vas zaintrigiram ♫ ♫ ♫
Old 10-03-2010, 10:45   #60
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Cool heh ♫ ♫ ♫ malo da vas zaintrigiram ♫ ♫ ♫

Čitajući Imšinu knjigu o tehnikama predikcija naidjoh na Dnevne Harmonije ~ i naravno isprobala ~ i čak 90% mi se "potrefilo" kao tačno! Bila sam zapanjena, ali i u isto vreme oduševljena, jer ovaj čart je jako sličan tercijarim I i II... a o načinu izračunavanja... lele... samo strpljivi i dobri matematičari će doći do tačnog razultata... na sreću, pa ja imam Zet9 koji sve odradi umesto mene

Evo kako se računa :
• odlučite se za koju harmoniju čete praviti čart ~ ja se odlučila za 34god i 34 Harmoniju.
• ondak uzmete datum koji vas interesuje ~ ja uzela 08-03-2010 kada me je moja tajna simpatija iznenadila i čestitala mi praznik (a mogla sam da stavim ruku u vatru da se neće setiti...)
• e ondak se izbroji razlika u danima od 03-10-2009 (početak moje 34 Harmonije, datum mog rodjendana) do 08-03-2010 ~ dobila sam da je razlika u danima ~ 156 dana
• e ondak, tih 156 podelite sa 365 (toliko dana ima jedna godina) i dobijete decimalni rezultat od 0.42739726027397260273972602739726 ~ naravno, skratite ga tj. zaokružite ga ~ znači 0.4274
• e sad, na svoju godinu ~ u mom slučaju 34 ~ dodatjte taj rezultat ~ .4274 i dobijate = 34.4274 i to vam je Harmonik broj za datum 08-03-2010 (Zet ima tu opciju, astro.com nema, ne znam za druge programe...)
• i sva ostala matematika je kao i kod klasičnih Harmonik čartova ~ pomnoži se taj rezultat (34.4247) sa stepenom i minutom natalne planete / natalnog Asc' (samo Asc' vam treba, jer treba da se koristi sistem jednakih kuća)

U mom slučaju : harmonik Sunce došlo u natalno VII polje i sklopilo 120° sa nat. Mesecom, harmonik Mesec O° ekv Merkur/Uran/Asc', harmonik Merkur O° ekv Merkur/Jupiter, harmonik Venera 60° nat. Mesec, harmonik Mars 120° nat. Sunce/Pluton/Fortuna 60° nat. Saturn i 180° nat. Neptun, harmonik Jupiter 180° nat. Sunce /Pluton/Fortuna i 120° Saturn i Neptun, harmonik Saturn na nat. Asc' i O° ekv Sunce&Pluton/Neptun, harmonik Uran 90° nat. Mesec, harmonik Neptun O° nat. IV polje i 120° nat, Sunce/Pluton/Fortuna i 60° nat. Neptun, dok je harmonik Pluton bio tačno na nat. Desc' i sklapao 180° sa nat. Uranom i 90° Saturn ~ dan mi je inače bio pun teških i iznenadnih situacija, ali me je ova baš "uzdrmala"... na lep način i pokazao mi da ako mi je ceo dan "fuj" ipak na kraju će da mi se nešto lepo desi što će da mi pomogne da izbrišem iz memorije te ružne dogadjaje ...

Probajte, deluje blesavo, ali "radi"

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules