ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 25-01-2010, 14:25   #16
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Ja uradih neke probe (znam koje su mi godine bile kriticne, pa uvek njih prvo geldam kad god proveravam neku novu metodu), i videh da mi je:
Asc bio na vrhu natalne 8 kuce kada su se prvi put desavala stvari koje su mi izmenjale ceo zivot
Asc bio na vrhu 5. kuce u godini kada sam prosla kroz najvecu emotivnu krizu, i
Asc bio na natalnom MC-u u godini kada sam bila primorana da od derista postanem potpuno samostalna, i izdrzavam porodicu.
U pitanju su egzaktne konjukcije.
Meni dovoljno da vidim da tu ima necega.
E, sad.
Zasto nema kuca?
Zasto su Asc i Mc maltene u konjukciji nekih godina - kakva je to matematika iza? (Shmishinija, jel ima negde nacin racunanja pesaka?)
Da li planete tumacimo svejedno po kucama kojim vladaju u natalu?
Zasto se tacno zovu harmonije?
Da li zato sto je akcenat na proceni toga kako se planete osecaju tu gde su?
Da li Asc i MC ovde imaju isto znacenje kao u tropskom horoskopu?

Nadam se da nisam preterala sa pitanjima.... mislim da bi to bilo to
Naši sponzori
Advertisement

re : heh ♪♥♫
Old 25-01-2010, 14:52   #17
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Arrow re : heh ♪♥♫

-1- kako misliš "nema kuća"? Ja koristim sistem jednakih kuća (znači zanemarim ono što mi je astro.com dao za vrhove kuća i samo posmatram gde je harmonijski Asc')
-2- ima račun pešaka ~ napisala sam u prvom postu, a ta O° se javlja jer se sve menja u čartu (nekada ćeš dobiti da su dve planete kao na primer Sunce i Merkur u 180° što nikako nije moguće
-3- da ~ tumačimo postavke tih harmonijskih planeta kako u odnosu na druge harmonijske planete, tako i u odnosu i na natalne planete & polja
-4- Harmonije = slaganje planeta, tj. da li ili ne postoji "sklad" medju njima, tj. "narodski" rečeno ~ analiza planeta i njihovih pozicija u natalu
-5- sve planete, aspekti, polja imaju identično značenje kao i prilikom analize natalnog čarta

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231
Submit to Digg   Harmonije Reply With Quote

Old 25-01-2010, 14:59   #18
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Znaci li to da MC moze da ti upadne u 2. ili 10. kucu?

re :
Old 25-01-2010, 15:24   #19
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow re :

Quote:
Originally Posted by nedda VIdi Poruku
Znaci li to da MC moze da ti upadne u 2. ili 10. kucu?
Harmonijski Mc' može biti bilo gde u natalnom čartu ~ ako misliš na njega...

Old 25-01-2010, 17:56   #20
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Registrovan: Nov 2009
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

evo ja sam si isto uradila taj chart..za 18 godinu životu...AC mi je bio u prvoj, ako sam dobro shvatila, a MC u 2 kući...prva kuća bi bila ja i sve promjene unutar mene, a druga kuća novac, nekretnine, sve vezano za dom što se tiče financije jel?

E sada, gledala sam da li se vidi smrt tate iz toga...vidim konjukciju urana ( koji mi je inače vladar 4 kuče) sa mjesecom...mislim da je to pokazatelj smrti ,ako ne griješim?

To je jedini pokazatelj koji ja vidim, jer su panete zaista u mnogim dobrim aspektima...

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...o=1&asp=0&ast=

e sada, uradila sam i za ovu 19 godinu da vidim, budući da je tata umro 16 dana prije mog rođendana, pa možda se na ovoj karti manifestiralo značajnije.

E sada..tu mi je AC za ovu godinu 19-tu, u 9 kući, dakle fakultet ili duhovnost i neko putovanje.
MC mi je na samom vrhu 6 kuće! neznam jel se radi o karijeri ili o bolestima?

Ono što vidim, gledano za smrt oca, je da mi saturn radio separacionu konjukciju na mjesec...dakle, pretpostavljam da je to donjelo smrt?

Mjesec mi je po harmoniji, u raku, u 9 kući..dakle tu mu je ok...od aplikacionih aspekata, radi trigon sa plutonom koji mi je vladar ASC natalno i koji je u 1. kući u natalu, a sada je u 5....jel to znači neka snažna plutonovska ljubav u kojoj ću biti ispunjena?
Aplikacija je 4,52 stupnja...neznam kako izračunati vremenski kada bi se mogla dogoditi?

jesam li ja to išta dobro izanalizirala?

re :
Old 25-01-2010, 18:50   #21
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow re :

Quote:
Originally Posted by zvjezdica VIdi Poruku
evo ja sam si isto uradila taj chart..za 18 godinu životu...AC mi je bio u prvoj, ako sam dobro shvatila, a MC u 2 kući...prva kuća bi bila ja i sve promjene unutar mene, a druga kuća novac, nekretnine, sve vezano za dom što se tiče financije jel?

E sada, gledala sam da li se vidi smrt tate iz toga...vidim konjukciju urana ( koji mi je inače vladar 4 kuče) sa mjesecom...mislim da je to pokazatelj smrti ,ako ne griješim?

To je jedini pokazatelj koji ja vidim, jer su panete zaista u mnogim dobrim aspektima...

e sada, uradila sam i za ovu 19 godinu da vidim, budući da je tata umro 16 dana prije mog rođendana, pa možda se na ovoj karti manifestiralo značajnije.

E sada..tu mi je AC za ovu godinu 19-tu, u 9 kući, dakle fakultet ili duhovnost i neko putovanje.
MC mi je na samom vrhu 6 kuće! neznam jel se radi o karijeri ili o bolestima?

Ono što vidim, gledano za smrt oca, je da mi saturn radio separacionu konjukciju na mjesec...dakle, pretpostavljam da je to donjelo smrt?

Mjesec mi je po harmoniji, u raku, u 9 kući..dakle tu mu je ok...od aplikacionih aspekata, radi trigon sa plutonom koji mi je vladar ASC natalno i koji je u 1. kući u natalu, a sada je u 5....jel to znači neka snažna plutonovska ljubav u kojoj ću biti ispunjena?
Aplikacija je 4,52 stupnja...neznam kako izračunati vremenski kada bi se mogla dogoditi?

jesam li ja to išta dobro izanalizirala?

A derivantna polja ~ to smo zaboravili ~ VI I XII polje roditelja je naše III i IX polje u natalu (ili bilo kom dugom čartu) a II i VIII polje naših roditelja je naše V i XI polje u čartu ~ samim tim ovo što si napisala je tačno.

Old 25-01-2010, 19:14   #22
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Registrovan: Nov 2009
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

ma ta derivatna polja su mi teška i zbunjujuća...znam samo gledati za partnera

znači, moje 10 polje je prvo polje roditelja...

pa po ovim derivatnima što si napisala za roditelje...za mene vrijedi samo ovo...da je moje deveto polje, njihovo 12 polje...što bi eventualno ukazivalo na sve ono tajno, bolničko, ružno...ali nije umro u bolnici..pa me sada to buni...
vjerojatno je simbolika toga što se u mome 9 polju našla separaciona konjukcija mjeseca i saturna

a ovaj trigon plutona onda donosi tu ljubav neku?
Pogledala sam si za 23 godinu života...katastrova ..sve se crveni, od kvadrata i opozicija

I uradila sam ovaj 9 harmonic chart...za što je to..karte su mnogo male i ne vidim aspekte..

re :
Old 25-01-2010, 19:35   #23
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow re :

Quote:
ma ta derivatna polja su mi teška i zbunjujuća...znam samo gledati za partnera

znači, moje 10 polje je prvo polje roditelja...

pa po ovim derivatnima što si napisala za roditelje...za mene vrijedi samo ovo...da je moje deveto polje, njihovo 12 polje...što bi eventualno ukazivalo na sve ono tajno, bolničko, ružno...ali nije umro u bolnici..pa me sada to buni...
vjerojatno je simbolika toga što se u mome 9 polju našla separaciona konjukcija mjeseca i saturna

a ovaj trigon plutona onda donosi tu ljubav neku?
Pogledala sam si za 23 godinu života...katastrova ..sve se crveni, od kvadrata i opozicija

I uradila sam ovaj 9 harmonic chart...za što je to..karte su mnogo male i ne vidim aspekte..
Pa VI polje roditelja i separaciona O° izmedju Meseca i Saturna ukazuje na tešku bolest sa najverovatnije (na žalost) tužnim krajem...
A XII polje je i ... gubitak ... nestanak ...

Quote:
Nisam mislila na "taj" čart mislila sam na 9 harmoniju čart ne 9 harmonic chart gde se pojavljuju te mini-karte, koje su po meni potpuno neupotrebljive... već na običan deveti harmonijski čart

Last edited by Shmishonja; 25-01-2010 at 22:17.. Reason: da bude na jednom mestu...

Old 26-01-2010, 08:49   #24
skorpijica
Druid

skorpijica's Avatar

skorpijica je offline
Registrovan: Nov 2007
skorpijica je na dobrom putu
Standardno

evo i ja uradih harmoniju za 22 godinu kad mi je mama umrla i to se tako jasno vidi
imam veliki kvadrat u harmonijaskoj jarti
i to mars u 4k doma i porodice inace je vladar moje 6k pravi opoyiciju sa jupiterom i kvadrat sa uranom i kvadrat sa plutonom a znamo da se napeti aspekti mars uran ispunjavaju munjevitom bryinom ...bar tako dupor kaze pa je moja mama iznenada umrla jer je taj uran u kvaratu i sa ovim mesecom u hamoniji

re :
Old 26-01-2010, 09:57   #25
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Unhappy re :

Quote:
Originally Posted by skorpijica VIdi Poruku
evo i ja uradih harmoniju za 22 godinu kad mi je mama umrla i to se tako jasno vidi
imam veliki kvadrat u harmonijaskoj jarti
i to mars u 4k doma i porodice inace je vladar moje 6k pravi opoyiciju sa jupiterom i kvadrat sa uranom i kvadrat sa plutonom a znamo da se napeti aspekti mars uran ispunjavaju munjevitom bryinom ...bar tako dupor kaze pa je moja mama iznenada umrla jer je taj uran u kvaratu i sa ovim mesecom u hamoniji
Slično je bilo i sa mojom 26 harmonijom za 26 godinu kada je meni mama umrla... harmonijski Mesec O° Saturn pa 90° natalni Sunce O° Pluton, pa isti ti Mesec O° Saturn 180° harmonijski Asc' O° Uran u Raku... harmonijski Jupiter O° natal Sunce O° Pluton 180° harmonijski Neptun... a dodatno po primarnim direkcijama dir. Mesec O° natal Sunce O° Pluton (a oni su na natalnom vrhu XII polja) i u solaru veliki T 90° Sunce u Vagi u solarnom VIII polju 90° solarni Jupiter u Raku 90° solarni Mesec u Ovnu (za taj solar sam imala "pun mesec") 90° solarni Mars u Jarcu...

Old 26-01-2010, 10:27   #26
Chichak
Švrća

Chichak's Avatar

Chichak je offline
Registrovan: Apr 2009
Chichak je na dobrom putu
Standardno

A cekaj,ako hocu da pogledam za neku raniju godinu,isto upisem u astro.comu samo br.godina a mesec i godinu ne diram?
Naši sponzori
Advertisement

re:
Old 26-01-2010, 10:32   #27
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Smile re:

Quote:
Originally Posted by Chichak VIdi Poruku
A cekaj,ako hocu da pogledam za neku raniju godinu,isto upisem u astro.comu samo br.godina a mesec i godinu ne diram?
Da, samo umesto datuma staviš onoliko godina koliko imaš
Ne diraš mesec i godinu ~ ima tamo jedan link & slika koju sam postavila

Old 26-01-2010, 10:34   #28
dannijella
Obično gatalo

dannijella's Avatar

dannijella je offline
Registrovan: Jan 2008
dannijella je na dobrom putu
Standardno

kod mene je stanje urnebesno.. Har mars (pada u prvu kucu) je u opozicicji sa natalnom Ve i Ne (7k), pa 120 sa stelijumom u petoj ( Sa, Me, Pl, Ju)... har Venera(pada u 8 kucu) 60 sa Su (6k), 120 sa nat Ma(4k).. Natalni Ma (4k) je u opozicicji sa har Ju i Pl (padaju u 10 k).. natalni Mo (8k) 120 har Su(u 12k), i 120 har Ne (na samom pocetku 5 polja) ...moze li neko da pretpostavi sta ovo znaci kod mene...

Old 26-01-2010, 10:58   #29
Chichak
Švrća

Chichak's Avatar

Chichak je offline
Registrovan: Apr 2009
Chichak je na dobrom putu
Standardno

Ok,a ako uzmem,recimo 6.harmonik da gledam,posmatram li primarno VE ili?

re :
Old 26-01-2010, 11:05   #30
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow re :

Quote:
Originally Posted by Chichak VIdi Poruku
Ok,a ako uzmem,recimo 6.harmonik da gledam,posmatram li primarno VE ili?
Ne, nema potrebe, te planete su samo "ilustrativno" vezane za harmonije, objašnjavaju simboliku te harmonije ~ ljubav, ali i novac (na primer)

Quote:
Originally Posted by dannijella VIdi Poruku
kod mene je stanje urnebesno.. Har mars (pada u prvu kucu) je u opozicicji sa natalnom Ve i Ne (7k), pa 120 sa stelijumom u petoj ( Sa, Me, Pl, Ju)... har Venera(pada u 8 kucu) 60 sa Su (6k), 120 sa nat Ma(4k).. Natalni Ma (4k) je u opozicicji sa har Ju i Pl (padaju u 10 k).. natalni Mo (8k) 120 har Su(u 12k), i 120 har Ne (na samom pocetku 5 polja) ...moze li neko da pretpostavi sta ovo znaci kod mene...
Ovakva kombinacija ukazuje nešto u vezi zdravlja i potencijalne trudnoće

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules