ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 18-03-2009, 17:09   #16
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

Imate i u Zet 8 programu..
Advertisement

Old 20-03-2009, 00:05   #17
dadiska
Moderator

dadiska's Avatar

dadiska je offline
Registrovan: Sep 2007
dadiska je na dobrom putu
Standardno

I ja isto, nego gde se moze nabaviti taj Sirius?
Deluje mi interesantno!
Submit to Digg   Hajleg i Anareta...Odredjivanje duzine zivota? Reply With Quote

Old 20-03-2009, 00:11   #18
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Standardno

Ja cu verovatno 2032. da Vam kazem baj, baj.. Mozda i nesto malo ranije..

Old 20-03-2009, 00:40   #19
dadiska
Moderator

dadiska's Avatar

dadiska je offline
Standardno

Otkud znas?
Submit to Digg   Hajleg i Anareta...Odredjivanje duzine zivota? Reply With Quote

Old 20-03-2009, 00:49   #20
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Standardno

Saturn na Marsu, Uran na Ma, Pl u 4-oj..

Old 20-03-2009, 01:11   #21
dadiska
Moderator

dadiska's Avatar

dadiska je offline
Standardno

Ja sam cula da kada osoba umre uglavnom Ju pravi neki aspekt, jer je smrt kao uzviseno stanje ti se necega oslobadjas, a sta bi sad meni rekla MA pravi 90 SA,UR i NE natalno a pluton mi je u 4 i prelazi preko njih i to sada je na NE, vidis da mi hvala Bogu nije nista, tako da srce neces ti tad umreti!

Old 20-03-2009, 01:19   #22
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Standardno

Ma, Dadiska, to je jedna od naznaka, a ima ih jos i pre toga.. Znas sta, ne razmisljam ti ja nesto o tome, kada je sudjeno, sudjeno je.. Nego vidim da se ovde mnogi interesuju, ne znam u cemu je fazon.

Old 20-03-2009, 01:47   #23
dadiska
Moderator

dadiska's Avatar

dadiska je offline
Standardno

Jesi li citala Principi astrologije od Carlsa E.O. Kartera on kaze da se uglavnom prate direkcije ali i natal:
Ukoliko je malefik u 8 ili jedno od svetala u aflikcijii,tada njegov dolazak progresijama na vrh te kuce i kasnije njegovo dosezanje opozicije Asc su kriticni periodi.Onda dolazak bilo kojeg malefika na ugao je kritican period, ali opet gledas ceo horoskop.
Ako je kod rodjenja So u aflikaciji sa malefikom, njegov dolazak u naredni veliki los aspekt je kritican. Ako se dva malefika afliktuju onda ce dolazak So ili Asc na takvo mesto kao sto je u aflikciji sa oboje u isto vreme,moze da znaci opasno vreme.
Smrt je cesto obicno oznacena serijom zlih aflikcija, bez posredovanja nekog jakog dobrog uticija. Obicno se srecno razresi situcija ukoliko So i Ju prave 60 ili 120 stepeni.
Vise se gledaju uticaji Asc i So,mnogo su manje vazne Mo direkcije!

Old 20-03-2009, 04:25   #24
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Registrovan: Dec 2007
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by viksi72 VIdi Poruku
Imate i u Zet 8 programu..
ja trazila...ali nema ..mozes li mi viksi objasniti kako da nadjem....imma ZET8...hvala

Old 22-05-2009, 11:10   #25
aura
Švrća

aura's Avatar

aura je offline
Registrovan: Mar 2009
aura je na dobrom putu
Standardno

Da li spaljen alkohoden pod obavezno znači kratak život?

Analiza: Hajleg je SO, dnevno rođenje, dobro mundano pozicionirano, u X. Akohoden je SA u vagi, egzaltiran, ali spaljen od SO. Dispozitor tačke smrti (29*13' Strelca) je JU isto u X, a sama tačka je u I polju. Anareta je MA koji se nalazi "na putu" hajlegu. Takođe, SA je u ugaonoj kući, u trigonu sa ME i konjukciji sa JU (benefici).
Šta mislite? Da li ugaona pozicija , dobri aspekti sa beneficima mogu da nadjačaju spaljenost SA? Jako mi je bitno, molim vas za pomoć....

Karta- http://img32.imageshack.us/img32/6883/nemanjareal.png

Last edited by Vojvotkinja; 24-10-2009 at 17:45..

Old 22-05-2009, 11:42   #26
vilenija
Obično gatalo

vilenija's Avatar

vilenija je offline
Registrovan: Oct 2007
vilenija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Analiza: Hajleg je SO, dnevno rođenje, dobro mundano pozicionirano, u X. Akohoden je SA u vagi, egzaltiran, ali spaljen od SO. Dispozitor tačke smrti (29*13' Strelca) je JU isto u X, a sama tačka je u I polju. Anareta je MA koji se nalazi "na putu" hajlegu. Takođe, SA je u ugaonoj kući, u trigonu sa ME i konjukciji sa JU (benefici).
Šta mislite? Da li ugaona pozicija , dobri aspekti sa beneficima mogu da nadjačaju spaljenost SA? Jako mi je bitno, molim vas za pomoć....
sto se tice Alkohodena, da podsetim na ono sto je vec pisano...

Quote:
SA (57, 44, 30)
JU (80, 45,12)
MA (66, 40, 15)
SO (100, 70, 20)
VE (82, 45, 8)
ME (76, 48, 20)
MO (105, 65, 25)
Ovo su samo priblizni, nikako egzaktni pokazatelji duzine zivota. Alkohoden se dalje kvalifikuje i prema snazi slucajnog dostojanstva i prema kvalitetu aspekata koje pravi. Ako je u kontaktu sa benefikom i ako se nalazi na uglu dodaje se 5-10 godina. Isto tako, ako je u losem aspektu sa MA ili SA ili cak i u dobrom aspektu sa lose pozicionoranim maleficima, oduzimamo 5-10 godina.

ali nisam sigurna u Anaretu...obicno se uzima planeta koja napada svetla ili tacku fortune...mars jeste u XII polju, ali je u svom sedistu ("dobar" mars)...njegova opozicija sa mesecom je velikog orbisa, a i separacija je u pitanju...
saturn jeste spaljen ali opet veliki orbis i separacija...uz to exalatiran saturn moze da popravi "stetu" marsa u XII, tj. nece dozvoliti da sama uletis u neveolje svojom krivicom, jer ce stalno da te "opominje" na razumnost...
merkur je taj koji napada fortunu, uz to je peregrin znaci "nemoralan" i prevrtljiv, a "dolazi" iz VII polja (otvoreni neprijatelji)...
Naši sponzori
Advertisement

Old 22-05-2009, 12:20   #27
aura
Švrća

aura's Avatar

aura je offline
Registrovan: Mar 2009
aura je na dobrom putu
Standardno

Znači, nije straubalno, samo taj ME može da napravi problem. Pa sad, kako je u pitanje karta MM, a 7 polje mu dođem ja, il ću ja da mu "prekratim muke" ili ću da budem "nemoralna i prevrtljiva":-) Ako je to u pitanju, realno veća je verovatnoća ovo drugo,a i to mi je bezbolnije :-)....Fala, Vilice, naj,naj, naj...sad mi lakše mnoooog.

Old 22-05-2009, 12:31   #28
vilenija
Obično gatalo

vilenija's Avatar

vilenija je offline
Registrovan: Oct 2007
vilenija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by aura VIdi Poruku
Znači, nije straubalno, samo taj ME može da napravi problem. Pa sad, kako je u pitanje karta MM, a 7 polje mu dođem ja, il ću ja da mu "prekratim muke" ili ću da budem "nemoralna i prevrtljiva":-) Ako je to u pitanju, realno veća je verovatnoća ovo drugo,a i to mi je bezbolnije :-)....Fala, Vilice, naj,naj, naj...sad mi lakše mnoooog.
nisam ukapirala da je u pitanju neko drugi mada to ne menja mnogo stvari...ali da napomenem, ovo je moje zapazanje...u sustini procena hylega i anarete nije bas jednostavan postupak...pogotovo anarete...
Froli daje "definiciju": anareta je planeta koj se nalazi u VIII polju (ne i vladar VIII), ali ako nema takve onda moze biti bilo koja druga planeta "koja nam se ne svidja"...naravno, ja ne bih mogla da kazem da mi se ovaj merkur ne dopada, vec povrsnom procenom sam utvrdila da moze da bude kandidat za anaretu...

Old 04-05-2010, 16:52   #29
Vladarka
Obično gatalo

Vladarka's Avatar

Vladarka je offline
Registrovan: Apr 2009
Vladarka je na dobrom putu
Standardno

mislim da je meni hyleg merkur u 11. u vodoliji a anareta MA na 18 st vage koji je retrogradan. sta mislite?

Old 08-09-2010, 11:42   #30
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Registrovan: Sep 2009
gasimetrija je na dobrom putu
Standardno

odlican text na ovu temu Natase Karalic Koprivica

http://www.tradicionalnaastrologija....na-zivota.html
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules