ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 17-09-2009, 22:42   #31
Tora26
Švrća

Tora26's Avatar

Tora26 je offline
Registrovan: Jun 2009
Tora26 je na dobrom putu
Standardno

Ja sam se nesto primila,iako to ne deluje mnogo logicno,pa ako bi neko hteo da me razuveri bila bih mu vrlo zahvalna
Elem,moja tacka braka je na 5 stepeni 49 Device a So potencijalne zrtve je na 12 49 takodje Device,u sinastriji bi jel'te,bili u konjukciji.
Njegova tacka braka je na 18 48 Blizanaca,moje So na 7 43,malo veci orbis,ali stepencic gore-dole moglo bi da prodje kao konjukcija,neki astrolozi uzimaju orbis i od 15 stepeni kad su licne planete u pitanju
Pa samo ako bi neko hteo da mi kaze da li fantaziram,ili ovo ima neke logike
Submit to Digg   Arapske Tačke i njihovo izračunavanje Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 17-09-2009, 23:07   #32
Kora
Veštac

Kora's Avatar

Kora je offline
Registrovan: Oct 2007
Kora je na dobrom putu
Standardno

Možete se vežbati na mom primeru, jer kada budem imala brak biće već kasni brak:

◘ Arapska tačka lakoće sklapanja braka na 15° Ovna a Sunce moje potencijalne žrtve je na 20* Ovna, mada je dispozitor moje tačke lakoće sklapanja braka Mars u Biku
◘ Arapska tačka braka na 18° Škorpije a dispozitor Mars u Biku (a i Pluton u Vagi~ne baš sjajno
◘ Arapska tačka ljubavi na 14° Ribe a dispozitor Jupiter u Jarcu~
Arapska tačka poštovanja u odnosima na 10° Raka a dispozitor Mesec u Ribama
-Arapska tačka venčanja na 22* Jarca a dispozitor Saturn u Blizancima~

Last edited by Kora; 17-09-2009 at 23:29..

Old 17-09-2009, 23:10   #33
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Smile

Quote:
Originally Posted by Tora26 VIdi Poruku
Ja sam se nesto primila,iako to ne deluje mnogo logicno,pa ako bi neko hteo da me razuveri bila bih mu vrlo zahvalna
Elem,moja tacka braka je na 5 stepeni 49 Device a So potencijalne zrtve je na 12 49 takodje Device,u sinastriji bi jel'te,bili u konjukciji.
Njegova tacka braka je na 18 48 Blizanaca,moje So na 7 43,malo veci orbis,ali stepencic gore-dole moglo bi da prodje kao konjukcija,neki astrolozi uzimaju orbis i od 15 stepeni kad su licne planete u pitanju
Pa samo ako bi neko hteo da mi kaze da li fantaziram,ili ovo ima neke logike
Odličan primer ~ hvala

Quote:
Originally Posted by Kora VIdi Poruku
Mozete se vezbati na mom primeru, jer kada budem imala brak bit ce kasni brak:

◘ Arapska tačka lakoće sklapanja braka na 15° Ovna a dispozitor Mars u Biku da, ali je ipak tu i Venera u sedištu 120° Jupiter ~ ti samo odlažeš tu opciju "zvanične veze" jer te tvoja nesigurnost i ljubomora stalno drže na distanci od partnera
◘ Arapska tačka braka na 18° Škorpije a dispozitor Mars u Biku (a i Pluton u Vagi~ne baš sjajno da u I polju pa 180° Mars i 120° Sunce ~ ovo mi više liči da nikako ne pronalaziš "muškarca" koji će da ispuni sve tvoje želje i da te zadovolji u fizičkom smislu, ali i u smislu da može da te "zaštiti" na € nivou
◘ Arapska tačka ljubavi na 14° Ribe a dispozitor Jupiter u Jarcu~ to je ok, jer ipak je Jupiter ~ Jupiter ~ benefik ~ malo je slabiji jer je u znaku svog pada, ali ipak i ima 120° sa Venerom, vladarkom VII polja
Arapska tačka poštovanja u odnosima na 10° Raka a dispozitor Mesec u Ribama ovo je jako lepo jer se ti potpuno utapaš u ličnost svog partnera davajući mu i poštovanje i pažnju koju smo zaista zaljubljena žena može da da, ali je jedini problem u komunikaciji sa partnerom jer ipak ta tačka ima 90° Merkur
◘Arapska tačka venčanja na 22 Jarca a dispozitor Saturn u Blizancima~ da ali ta tačka sama po sebi ima 60° sa Suncem i 120° sa Marsom ~ a opte je poznato da Blizanci vole da "požure" ~ al na sreću upravo taj Saturn zbog svog 90° sa Mesecom će te sprečiti da napraviš lapsus i uletiš u bezvezni brak
Po mojoj proceni ~ za dve do tri godine ti ćeš naći svog budućeg supruga

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231 ili +381 677 014 817

Last edited by Vojvotkinja; 05-05-2010 at 10:02..

Old 17-09-2009, 23:52   #34
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Moja tacka braka na 28* bika, znaci kod algola. Da li je ta tacka uvek ista i za prvi, drugi, treci, peti brak???

Old 18-09-2009, 00:03   #35
Tora26
Švrća

Tora26's Avatar

Tora26 je offline
Registrovan: Jun 2009
Tora26 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Odličan primer ~ hvala
Jaoooo Znaci ima logike!
Pa i corava koka ubode neko zrno,ponekad
Mada,moja tacka u Devici,pa jos u X mi ne deluje optimisticno,nije aspektovana,ali Devica tezi ka idealnom,analiticna,bla,bla.Jos moj aspekt Ma 180 Ne koji oznacava vanbracne veze pre cu ja potpisati testament nego papir nekom od mnogobrojnih muzeva koji mi stoje u natalu
Potencijalna zrtva sa tackom braka u Ge (njegova VIII)isto tako ne obecava bas,taj brak sigurno nece biti obelezen vernoscu...
Sad sam se primila na ove arapske tacke,a gora sam od terijera kad se za nesto uhvatim,pa jos ako ih shvatim,pozelenece svi od mene

Old 18-09-2009, 00:07   #36
dadiska
Moderator

dadiska's Avatar

dadiska je offline
Registrovan: Sep 2007
dadiska je na dobrom putu
Standardno

Pitanje za Shmishu jer ti to sama racunas ili pomocu onog linka, jer sam za tacku ljubavi tamo nasla da je Asc + VE - So, a ja mislim da si ti napisala VE+MO-So?!

Old 18-09-2009, 00:15   #37
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Smile

Quote:
Originally Posted by tinna-bg VIdi Poruku
Moja tacka braka na 28* bika, znaci kod algola. Da li je ta tacka uvek ista i za prvi, drugi, treci, peti brak???
Draga moja vago ♥ zemunko : obično arapska tačka "oboji" svaku vezu u kojoj se nadjemo. Samim tim to važi i za brak [brakove] ali u suštini treba gledati i šta radi dispozitor ~ a on je kod tebe u Vagi u I polju i sklapa 120° sa Marsom vladarom VII polja koji jedini čačka tu tačku sa 90° ~ a to bi bilo ~ strah da te partner ne "uguši" svojim prisustvom baš svih 24h ~ jer tebi treba barem 5min da imaš samo za sebe, a to u braku je teško ostvarljivo ~ iako opet taj vazdušni trigon i daje jedan sjajan drugarsko ~ koketni lepršavi odnos

Quote:
Originally Posted by dadiska VIdi Poruku
Pitanje za Shmishu jer ti to sama racunas ili pomocu onog linka, jer sam za tacku ljubavi tamo nasla da je Asc + VE - So, a ja mislim da si ti napisala VE+MO-So?!
Ne ja sam aktivirala opciju EDIT u Zet~u i odradila arapske tačke po Hermesu i Ptolomeju

Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231 ili +381 677 014 817

Last edited by Vojvotkinja; 05-05-2010 at 10:03..

Old 18-09-2009, 00:24   #38
dadiska
Moderator

dadiska's Avatar

dadiska je offline
Registrovan: Sep 2007
dadiska je na dobrom putu
Standardno

Znaci da ubacimo tvoje formule?!

E da moja tacka braka je na 24*Jarca, a posto je Sa u Jarcu, govori da se meni uglavno svidjaju stariji muskarci koji znaju sta hoce, ali da su malo urbaniji (0Ur), kao i romanticni (Sa0Ne60Ve), al kako da objasnim Sa90Ma?

re... heh...
Old 18-09-2009, 00:33   #39
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Smile re... heh...

Quote:
Originally Posted by dadiska VIdi Poruku
Znaci da ubacimo tvoje formule?!

E da moja tacka braka je na 24*Jarca, a posto je Sa u Jarcu, govori da se meni uglavno svidjaju stariji muskarci koji znaju sta hoce, ali da su malo urbaniji (0Ur), kao i romanticni (Sa0Ne60Ve), al kako da objasnim Sa90Ma?
To ako želiš[te] ~ ja sam dugo proučavala raznorazne formule i zaustavila sam potragu kad sam naišla na ove formule jer sam u praksi videla da "piju h2o"

Pa... umeju da budu malo "divlji" u sexu, ili pak da imaju malo lošiji stav prema novcu i da idu iz krajnosti u krajnost, a isto tako je moguće da su imali i problematično okruženje u mladjim danima, pa imaju odredjeni "rep" koji se vuče za njima i u zrelijim godinama, a koji više nema istine u sebi sada. A isto tako može da budu i malo lenji

Naši sponzori
Advertisement

Old 18-09-2009, 09:08   #40
damsel
Obično gatalo

damsel's Avatar

damsel je offline
Registrovan: Mar 2008
damsel je na dobrom putu
Standardno

Nekad prije sam si računala arapsku točku braka i ona je na 11*Lava...u mojoj 12. kući - dispozitor So sa kvadratima s Pl i Ur a to i nije nešto lijepo za brak.

Ove ostale točke koje spominjete ljubav, lakoća ulaženja u brak...to mi je totalna nepoznanica. Da li je to moguće izračunati samo preko nekih astroloških programa?

Shmisho možeš li mi dati svoje viđenje te moje točke braka?

re... da podsetim :
Old 18-09-2009, 09:17   #41
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Lightbulb re... da podsetim :

arapska tačka braka Asc' + Desc' - Venera
arapska tačka lakoće sklapanja braka Venera + Mesec - Sunce
arapska tačka poštovanja i razumevanja Asc' + Jupiter - Venera
arapska tačka ljubavi u odnosu Asc' + Venera - Jupiter

Old 18-09-2009, 09:27   #42
damsel
Obično gatalo

damsel's Avatar

damsel je offline
damsel je na dobrom putu
Standardno

Bi mi htjela izračunati u programu?
Nisam sad u mogućnosti ići to sve pješke...na poslu sam pa zato

Re : no problemo senjorita
Old 18-09-2009, 09:40   #43
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow Re : no problemo senjorita

Quote:
Originally Posted by damsel VIdi Poruku
Nekad prije sam si računala arapsku točku braka i ona je na 11*Lava...u mojoj 12. kući - dispozitor So sa kvadratima s Pl i Ur a to i nije nešto lijepo za brak.

Ove ostale točke koje spominjete ljubav, lakoća ulaženja u brak...to mi je totalna nepoznanica. Da li je to moguće izračunati samo preko nekih astroloških programa?

Shmisho možeš li mi dati svoje viđenje te moje točke braka?
tačka braka : 17° Ovna
lakoća sklapanja braka : 07° Jarca
poštovanje i razumevanje u vezi : 01° Riba
razmena ljubavi u vezi : 06° Vodolije

Arapske tačke se mogu računati i "peške" ~ papir i olovka i "u napad" sa matematikom
A ko ima neki "veći" astrološki program ima i opciju da sebi skrati muke i da samo klikne na dugme i dobije sve izračunato "na tanji"

Koliko vidim tebi je tačka braka na 17° Ovna, na na 11° Lava, pa samim tim s obzirom da je u IX polju, a njen dispozitor je Mars na 29° Raka u XII polju i ima O° sa Južnim Čvorem i Merkurom ~ ne samo što bračnog partnera "znaš" iz jednog od prošlih života, već ti je brak u suštini nešto što "znaš kako će funkcionisati" ~ tj. nikada nisi imala potrebu "moram što ranije i što pre da se udam, to mi je smisao života" jer si i bez toga bila sigurna da kad dodje vreme, sve će funkcionisati kako treba.
Naravno, "kamen spoticanja" u tom odnosu će na žalost biti loša komunikacija i slab ili nepravilna razmena emocija ~ a to je upravo ono što ti treba samo dodatno da "naučiš" ~ dispozitor tog stelijuma u Raku je Mesec u Jarcu koji je u O° sa Sevenrnim Čvorom

Old 18-09-2009, 09:56   #44
damsel
Obično gatalo

damsel's Avatar

damsel je offline
damsel je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
~ tj. nikada nisi imala potrebu "moram što ranije i što pre da se udam, to mi je smisao života" jer si i bez toga bila sigurna da kad dodje vreme, sve će funkcionisati kako treba.
Uf jako sam se prepoznala u ovoj rečenici...valjda one koje od malena samo sanjaju i maštaju o udaji i princu na bijelom konju to i naprave ranije a ja...evo još uvijek nisam. A možda nikad ni neću...nisam od onih koje nešto forsiraju pod svaku cijenu.
Hvala ti Shmisho!

Kako se može tumačiti ako je recimo ta moja točka braka u konjukciji s Asc trenutnog partnera???

re...
Old 18-09-2009, 10:21   #45
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow re...

Quote:
Originally Posted by damsel VIdi Poruku
Kako se može tumačiti ako je recimo ta moja točka braka u konjukciji s Asc trenutnog partnera???

To pokazuje da definitivno postoji "nešto" što vas vezuje i što ti daje orijentir kako bi možda taj brak izgledao ~ to je jako lepa O° koja može doneti puno toga, ali naravno samo ako drugi aspekti u oba natala to dozvoljavaju

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules