ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 21-05-2009, 00:00   #16
Nale 83
Veštac

Nale 83 je offline
Registrovan: Feb 2008
Nale 83 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mikica VIdi Poruku
ma koliko ih to ima
a bilo koju da mi kaze bicu spokojno zahvalna...
Ima ih...ne pitaj !
Evo ti nekih arapskih tacaka:
*Tacka ljubavi: na 16*33` Vodolije u II polju
*Tacka braka zene: na8*0` Skorpije u X polju
* Tacka dece: na 5*54` Skorpije takodje u X polju.

Submit to Digg   Arapske Tačke i njihovo izračunavanje Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 20-07-2009, 15:00   #17
mace
Obično gatalo

mace je offline
Registrovan: Feb 2007
mace je na dobrom putu
Standardno

meni je tacka braka na 13:31 jarca...pod uslovom da mi je tacan minut rodjenja...mars je prosao tuda po p.progresijama i nista nije bilo....
evo slika kako sam izracunala...problem je kad su u u igri vrhovi kuca i tada stvarno moramo znati svoje vreme u minut ...a ja ne znam tacno u minut...
http://www.dodaj.rs/f/1K/dd/1POfGjI/tacka-braka.jpg

primarne i sekundarne
http://www.dodaj.rs/?2W/11H/43EZnwRb...-progresij.gif

a ovo sam nasla na netu
Prema formulama za izračunavanje arapskih tačaka, kada je u pitanju tačka braka imamo više različitih načina za izračunavanje, ali su svakako najvažnije sljedeće tačke:

- tačka braka: Asc + Desc - Venera
- tačka braka žene: Asc + Saturn - Venera
- tačka braka muškarca: Asc + Venera - Saturn
- tačka bračnog partnera: Asc + Desc - vladar 7 polja

Program za izračunavanje arapskih tačaka: http://www.noendpress.com/pvachier/a...arts/index.php

Kako ne bi došlo do velikog odstupanja kod računanja ovih tačaka veoma je važno znati tačan čas rodjenja koji je obično par minuta manje ili više od onoga upisanog u porodilištu, s obzirom da se za izračunavanje uzimaju vrhovi kuća, odnosno asc i desc koji se pomjeraju za jedan stepen svake 4 minute....

Arapska tačka braka govori o slici samog braka, opštoj atmosferi koja će vladati u njemu, analogno znaku u kome se nalazi, zatim njenom vladaru, aspektima te tačke sa drugim planetama i eventualno planeti koja se nadje na pomenutoj tačci.

Arapska tačka braka žene prema znaku, kući i njenom vladaru govori o tome kako odredjena osoba vidi svoju ulogu u braku, odnosno kako će se snalaziti u njemu.

Arapska tačka bračnog partnera nam daje sliku našeg partnera, odnosno podsvjesno okreće u pravcu traženja baš takvog partnera koji je opisan tom tačkom, odnosno znakom i njegovim vladarem.

Sama tačka po sebi ne može nam mnogo reći, medjutim, gledajući kroz dispozitora, njegovo dostojanstvo i aspekte sa drugim planetama, možemo otkriti dosta o samom karakteru i ponašanju u braku, kako našeg bračnog partnera tako i nas samih.

Ono što je važno napomenuti je to da se ove tačke ne aktiviraju kroz tranzite planeta, već kroz:
- direkcije (pomjeranjem natalnih planeta 1° za jednu godinu života)
- sekundarne progresije (pomjeranjem planeta 1° za jedan dan života, gdje jedan dan odgovara godini),
- tercijarne progresije
- solarni horoskop

Dok sami tranziti u odnosu na odredjene tačke ili planete u natalnoj karti mogu dosta reći o samoj prirodi braka, odnosno odnosa koji će vladati u odredjenoj zajednici,bilo da je to veza, brak ili vanbračna zajednica.

izvor http://www.madeinmontenegro.com/vbfo...ead.php?t=4656

Last edited by Vojvotkinja; 24-10-2009 at 15:41..

Old 20-07-2009, 16:36   #18
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Registrovan: Dec 2007
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

ponovo sam u bedaku...i ne verujem tim arapskim tackama...
meni je u solaru 2009/2010 JU,NE i CHiron na 26* vodolije -moja tacka braka...a jos mi je progr.Vetrex na toj tacki ove godine a iduce vec u prvom tromesecju mi i progr. MO seda na tu tacku..i svi ce biti tu djuture!!na kamari! ...i nista se nece desiti! videcete!!
1995. u lunarnom horoskopu mi je lunarni IC bio na toj tacki kad sam se udala..
ali ove godine ne funkcionise...
jedino sad da gledam ovu tacku drugog braka a ona mi je na 25* jarca...ali nista vala ...ni u solaru niti u jednom lunaru da stoji nesto na njoj,niti uglovi ASC,IC,DSC,MC...niti koja planeta niti solari niti lunari...direkcije...ma nista!!

re...
Old 17-09-2009, 16:41   #19
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Arrow re...

Kao TA jako obraćam pažnju gde su arapske tačke, tj. koji su njihovi dispozitori i šta oni "rade" po natalnoj karti.

Arapska tačka braka : Asc' + Desc - Venera {to je po Hermesu} a ima i Arapska taka lakoće sklapanja braka koja glasi : Venera + Mesec - Sunce i koja mi se nalazi u egz. O° sa natalnim Saturnom u IX polju pa 90° Asc' O° Uran... to govori puno...

Postoji i Arapska tačka ljubavi : Asc' + Venera - Jupiter, koja se uzima da bi se videlo koliko je osoba spremna za ozbiljnu vezu i poistovećivanje sa potrebama i željama partnera i ona se meni nalazi na 10° Riba na vrhu V polja i ima 180° sa Mesecom i 90° sa Neptunom i 150° sa Sunce O° Pluton [a neki astrolozi koriste "obrnutu" formulu da bi utvrdili nivo poštovanja u emotivnom odnosu ~ Asc' + Jupiter - Venera] a ona se nalazi kod mene na 23°Blizanaca O° Mars [na EKV izmedju Venere i Jupitera] a ima i Arapska tačka Venčanja : Asc' + IX - Venera, koja je kod mene na 29°Vage, pa ni to ne obećava mnogo jer je dispozitor opet Venera na 29° Lava... u globalu gledano, ja sam 100% krivac za "opciju" izbegavanja oltara

Pronadjem još par natalnih čartova koji pokazuju istaknutost ove dve tačke, a osobe su ili jako kasno stupile u brak ili se uopšte nisu ni udale/oženile

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231

Old 17-09-2009, 18:37   #20
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Registrovan: Jul 2007
Hekata je na dobrom putu
Standardno

Pošto sam baš ne toliko ponosno vlasnik Ma u Devici, pa imam jelte Često posla sa Ve u Devici kod muškaraca, oni jednostavno se svi raije žene... ali zavisi da li će brak opstati... a to zavisi da li imaju 90* sa Mo!
Meni recimo tata je imao Ve u Lavu, i činimi se da ima jako dobar faktor Sa sa Ve, evo i kod mene, a i kod još puno mojih poznanika, ali kod mene je interesantno, da me svi vde kao nekog ko je za ednu ženicu i porodicu, a ja sam malo po tom pitanju vše za neku slobodicu, jer 5 u strelcu i još vladar u 11.kući, onda 7.kuća u Vodoliji, vladar na vrhu Četvrte... mislim da sam ja ta koja ima strah od baka i sprećava to! E sad i dešava mi se uglavnom da mi se bivši patneri brzo posle mene ožene, da li dami dokažu nešto ili dobiju naprasnu želju za to!!!

re... heh...
Old 17-09-2009, 19:50   #21
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Cool re... heh...

Quote:
Originally Posted by Dancho VIdi Poruku
Pošto sam baš ne toliko ponosno vlasnik Ma u Devici, pa imam jelte Često posla sa Ve u Devici kod muškaraca, oni jednostavno se svi raije žene... ali zavisi da li će brak opstati... a to zavisi da li imaju 90* sa Mo!
Meni recimo tata je imao Ve u Lavu, i činimi se da ima jako dobar faktor Sa sa Ve, evo i kod mene, a i kod još puno mojih poznanika, ali kod mene je interesantno, da me svi vde kao nekog ko je za ednu ženicu i porodicu, a ja sam malo po tom pitanju vše za neku slobodicu, jer 5 u strelcu i još vladar u 11.kući, onda 7.kuća u Vodoliji, vladar na vrhu Četvrte... mislim da sam ja ta koja ima strah od baka i sprećava to! E sad i dešava mi se uglavnom da mi se bivši patneri brzo posle mene ožene, da li dami dokažu nešto ili dobiju naprasnu želju za to!!!
Tebi su :

◘ Arapska tačka lakoće sklapanja braka na 02° Device O° Fortuna {slobodna volja maximalna, jer je dispozitor Merkur u Lavu}
◘ Arapska tačka braka na 19° Vodolije O° Desc' {Vodolija baš i nije sklona da sebe ograniči na parče papira, a i dispozitori su interesantno postavljeni ~ Saturn O° sa Venerom u I polju ~ voliš da budeš zaljubljena i u vezi, ali te nešto koči da se potpuno otvoriš i oslobodiš straha od gubitka / raskida, dok Uran je na vrhu samog IV polja koji ti daje "pundravce" da te ne drži jedno mesto}
◘ Arapska tačka ljubavi na 27° Device O° Severni Čvor ~ to je nešto što u ovom životu trebaš da naučiš na nadješ "zlatnu sredinu"
◘ Arapska tačka poštovanja u odnosima na 14° Raka O° Sunce O° Jupiter a i dispozitor je tu ~ divota

Old 17-09-2009, 20:29   #22
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Hekata je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Tebi su :

◘ Arapska tačka lakoće sklapanja braka na 02° Device O° Fortuna {slobodna volja maximalna, jer je dispozitor Merkur u Lavu}
◘ Arapska tačka braka na 19° Vodolije O° Desc' {Vodolija baš i nije sklona da sebe ograniči na parče papira, a i dispozitori su interesantno postavljeni ~ Saturn O° sa Venerom u I polju ~ voliš da budeš zaljubljena i u vezi, ali te nešto koči da se potpuno otvoriš i oslobodiš straha od gubitka / raskida, dok Uran je na vrhu samog IV polja koji ti daje "pundravce" da te ne drži jedno mesto}
◘ Arapska tačka ljubavi na 27° Device O° Severni Čvor ~ to je nešto što u ovom životu trebaš da naučiš na nadješ "zlatnu sredinu"
◘ Arapska tačka poštovanja u odnosima na 14° Raka O° Sunce O° Jupiter a i dispozitor je tu ~ divota
Ček ček... ako su njegove recimo planete na tim tačkama? So na mojoj tački braka... onda njegov asc na 14* ... aaaaaaaaa? Ima li tu nečeg? :P

Last edited by Hekata; 17-09-2009 at 20:58..

Old 17-09-2009, 20:43   #23
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Wow Shmile kako ti to lepo objasnjavas.Ja sam i otvorila jednom ovu temu,ali nesto je zamrla,pa mozemo tamo da se prebacimo ako hocete.
Na osnovu ovoga sada sto si pisala Shmile,ja cu definitivno imati karmicki brak (ako ga budem imala)...hihi
Koliko se secam kada se pre racunala arapska tacka mi je na 17* ovna u 5.kuci i pravi 120* sa neptunom i saturnom i 180* sa plutonom...lele
Samo mi recite da li tranziti mogu da aktiviraju tacku?

re... heh...
Old 17-09-2009, 22:18   #24
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Wink re... heh...

Quote:
Originally Posted by Dancho VIdi Poruku
Ček ček... ako su njegove recimo planete na tim tačkama? So na mojoj tački braka... onda njegov asc na 14* ... aaaaaaaaa? Ima li tu nečeg? :P

Definitivno može podsticajno da deluje na tebe, sem naravno u slučaju da ta njegova planeta ima pozitivne aspekte u njegovom natalu, jer u suprotnom, fascinacija sa njim će i dalje postojati, ali će ti biti sasvim lepo i kada niste zajedno, jer će i dalje na "snazi" da budu tvoje planete

Old 17-09-2009, 22:31   #25
Nale 83
Veštac

Nale 83 je offline
Standardno

Shmisho, hajde molim te mi izracunas ove tacke kad stignes
Quote:
Arapska tačka braka : Asc' + Desc - Venera {to je po Hermesu} a ima i Arapska taka lakoće sklapanja braka

Old 17-09-2009, 22:36   #26
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Wink

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
Wow Shmile kako ti to lepo objasnjavas.Ja sam i otvorila jednom ovu temu,ali nesto je zamrla,pa mozemo tamo da se prebacimo ako hocete.
Na osnovu ovoga sada sto si pisala Shmile,ja cu definitivno imati karmicki brak (ako ga budem imala)...hihi
Koliko se secam kada se pre racunala arapska tacka mi je na 17* ovna u 5.kuci i pravi 120* sa neptunom i saturnom i 180* sa plutonom...lele
Samo mi recite da li tranziti mogu da aktiviraju tacku?
Tebi su tvoje tačke postavljene ovako :

♥ ljubav u vezi : 02° Raka, sa dospozitorom Mesecom u Devici u X polju ~ tebi je jako potrebna da muškarac sa kojim si apsolutno i totalno prodje sve testove koje imaš za njega i koje dokazuju njegovu zaljubljenost u tebe i na emotivno i na fizičkom nivou

♠ poštovanje u vezi : 18° Ovna
♣ veza / brak : 17° Ovna
~ ove dve tačke su zajedno u tvom V polju sa Marsom u Škorpionu na samom Asc' : za tebe veza, a kamoli brak, ne dolazi u obzir, ako pre toga se ne poznajete "barem 100 godina" i ako taj muškarac ne poštuje tvoj život, način razmišljanja i ponašanja i namerno ćeš odugovlačiti sa početkom veze sve dok nisi sigurna da će ta veza imati "pravu budućnost" [jer dodatno imaju 120° sa Saturnom i Neptunom]

♦ lakoća sklapanja braka : 02° Škorpiona O° Severni Čvor, a i malo šira O° Uran, al' sve u XII polju, a dispozitor malopre pomenuti Mars na Asc' : tebi i je opuštanje i prepuštanje zadovoljstvima i "zaljubljenom ludiranju" apsolutno stran pojam i već nekoliko prošlih života nosiš taj "zadatak" sa sobom i vrlo često ti je "kamen spoticanja" i ubedjena si da taj "test" nikada nećeš položiti ~ al', jednom kad ZAISTA budeš zaljubila to ćeš rešiti očas posla [jer ta tačka ima i O° sa Junom koja "zavrti mozak i srce na pravi način" i 60° sa Venerom u Jarcu koja i inače donosi kasnije pravu i iskrenu ljubav]

Quote:
Originally Posted by Nale 83 VIdi Poruku
Shmisho, hajde molim te mi izracunas ove tacke kad stignes
♥ ljubav i brak : 18° Bika
♠ poštovanje u vezi / braku : 13° Device
♣ razmena ljubavi : 17° Raka
♦ lakoća sklapanja braka : 29° Škorpiona

Last edited by Vojvotkinja; 05-05-2010 at 10:50..
Naši sponzori
Advertisement

Old 17-09-2009, 22:49   #27
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Hekata je na dobrom putu
Standardno

Quote:

Definitivno može podsticajno da deluje na tebe, sem naravno u slučaju da ta njegova planeta ima pozitivne aspekte u njegovom natalu, jer u suprotnom, fascinacija sa njim će i dalje postojati, ali će ti biti sasvim lepo i kada niste zajedno, jer će i dalje na "snazi" da budu tvoje planete
A zaboravila sam da mu je i Sa na mojoj fortuni 3* Device...

Old 17-09-2009, 22:52   #28
Nale 83
Veštac

Nale 83 je offline
Standardno

Quote:
Tacka lakoce sklapanja braka na poslednjem stepenu i to jos Sco, ne mirise mi na dobro
I ja spadam u ove koji ce brak sklopiti kasnije (ako ga i sklope )
Nisam mogla da nadjem taj link koji si postavila Skoprijo
Hvala vam devojke

re... heh...
Old 17-09-2009, 23:18   #29
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Wink re... heh...

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
Nale,ne shvatam kako nisi mogla,probaj jos jednom da kliknes,mora da ti se otvori.Na tom linku mozes da izracunas sve moguce arapske tacke i precizan je sto je najbitnije.
A može i da download ~ uje Astro program Zet [ u koji sam ja apsolutno zaljubljena ] i tu da odabere koje će joj arapske tačke biti na čartu

p.s.
Ško ~ šta misliš o ideji da se otvori topik "Arapske tačke samo za ljubav" pa da prebacimo ove naše postove tamo, da ne idemo totalno off topic vezano za ovu temu o kasnijem sklapanju braka?

Old 17-09-2009, 23:39   #30
Nale 83
Veštac

Nale 83 je offline
Standardno

Evo mojih arapskih tackica, Shmile je pa mi ih je izracunala.
Tacka ljubavi i braka u III polju
postovanje u vezi/braku u VII polju
tacka razmene ljubavi - na vrhu VI
a tacka lakoce sklapanja braka em na poslednjem stepenu, em u Sco u IX polju...
Shmisho kad budes mogla dobaci komentar...

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules