ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...
Deca buducnosti....

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 16-01-2008, 11:42   #46
ness
Švrća

ness je offline
Registrovan: Dec 2007
ness je na dobrom putu
Standardno

ja se pravo dobro slazem s vodolijama ,nije vazno da li su upitanju prijatelji ili partner . jedan veliki pozdrav za vodolice
Advertisement

Old 17-01-2008, 23:37   #47
loreley
Obično gatalo

loreley's Avatar

loreley je offline
Registrovan: Dec 2007
loreley je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Krokodokodil VIdi Poruku
Prichao sam o Vodolijama i njihovim licima.
Jedinu osobu koju poznajem a ima izrazhenu Vodoliju i uz to saturnovsku a ne sunchevu facu sam ja.
ps. Vodolije imaju josh izrazheniju potrebu da shtrche, btw.
HM..AKO MOGU IŠTA REĆI ONDA DA IMA SVAKOJAKIH VODOLIJA...
jA SAM TAKOĐER VODOLIJA KAO I TRI MOJA NAJBOLJA PRIJATELJA.
mislim da je glavno obilježje zapravo ne humanost, nego originalnost- u smislu da samo mi vidimo stvari na osobit način.Kao i to da uvijek ima puno ljudi okolo koje pokušavamo držati oko sebe i ne ih povrijediti jer ne znamo mrziti...
Jedini je problem ljubav -nitko od brojnih vodenjaka koje poznajem ne razlikuje prijateljstvo od ljubavi, a kad raspoznaju razliku već je gotovo i prekasno- meni je trebalo 2 god da skužim da sa nekim ne kratim samo vrijeme- naravno drugi ljudi ne mogu tako dugo čekati pa sreću traže drugdje

Aha mislim da vodolije nemaju ružičaste naočale --možda smo samo iz 22. stoljeća ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Mislim da ima puno točnog....
Protestiram jedino protiv onog za dijeljenje partnera.
Mislim da za Vodenjake vrijedi deviza:
TUĐE HOĆU, SVOJE NE DAM!

Last edited by uspavana; 21-01-2008 at 22:38..
Submit to Digg   Vodolija... Reply With Quote

Kakva Je Energija Znaka Data Osobi ?
Old 06-02-2008, 12:30   #48
Andreina
Veštac

Andreina's Avatar

Andreina je offline
Registrovan: Jan 2007
Andreina je na dobrom putu
Standardno Kakva Je Energija Znaka Data Osobi ?

KAKVA JE ENERGIJA ZNAKA DATA OSOBI ?

Mesto u Znaku gde vam se nalazi Sunce u natalnoj karti govori o vašoj suštini, skrivenoj duboko u vama i koje morate biti najsvesniji. To je vaša suštinska energija. Ovde dobijate odgovor: ko sam ja?

VODOLIJA je misaoni tip; misli objektivno, bez oslanjanja na osećanja, čiji je zadatak da odbaci, poruši i eliminiše sve ono što više ne može da koristi čovečanstvu, celini. Zato joj je zadatak da poruši sve krute forme. Vodolija je istrajna, ali nije privržena. Ključna reč je sloboda, misli i delanja, sledi; prijateljstvo, ravnopravnost, razumevanje, humanizam, društveno angažovanje. Građanin sveta, koji zarad njega uklanja staro da bi stvorila mesta za nešto sasvim novo. Često je čovek okarakterisan kao ekscentrik, nekonvencionalan, napredan, ispred svog vremena, originalan, revolucionaran, nesebičan, čovečan.

Last edited by Andreina; 06-02-2008 at 15:29..

Vodolija (21.01. - 21.02)
Old 06-02-2008, 15:29   #49
Andreina
Veštac

Andreina's Avatar

Andreina je offline
Registrovan: Jan 2007
Andreina je na dobrom putu
Standardno Vodolija (21.01. - 21.02)

VODOLIJA ( 21.01- 21.02 )-( Fiksni - Vazduh)

Vodolija i Ribe su najteži znaci za rođenje jer čovek ne može da se uskladi sa njihovom energijom na pravi način, obzirom da oba znaka podrazumevaju kompletnog čoveka. Obe imaju funkciju služenja: Vodolija kroz intelekt, a Ribe kroz osećanja i podršku (emotivno). Vodolija i Ribe nemaju poruku. Većina Vodolija je savladala lekciju opozitnog znaka Lava. U slučaju da ga individua nije savladala, ona ne može da se uskladi sa svojim znakom - pa propadne, zato je najviše narkomana, alkoholičara, psihički labilnih ličnosti i propalih. Ali zato u ovom znaku su rođeni najobdareniji i najprilagodljiviji. U Jarcu se čovek oslobodio karme, a u Vodoliji se vratio da služi čovečanstvu, a to se prvenstveno izražava na mentalnom planu, planu nauke i humanosti. Ovo je znak univerzalnog bratstva i ljubavi, svest o sveopštem jedinstvu, a to nema veze sa svakodnevnom ljubavi, posesivnosti, strašću. On a je znak ljubavi prema čitavom čovečanstvu, a ne prema pojedincu. Kod Vage je partnerstvo 1:1, dok kod Vodolija je usmerena na veći broj ljudi, bez ličnog momenta. Vodolija je znači čovek koji nešto daje i prenosi drugim ljudima. Prometejski, svu mudrost prenosi. Ona je znak budućnosti, progresa, uvek se identifikuje sa pretečama, sa onima ispred svog vremena. Ona je reakcija na prethodnu fazu Jarca. Ona ukida sva ograničenja sistema, sve što je konvencijalno i tradicionalno. Vrlo je otvorenog duha, gotovo su genijalne, inventivne su, značajno je što se vrlo malo zadržavaju na formi i uvek idu u suštinu u centar stvari. Lako otkriva lažne autoritete, hipokriziju, predrasude, često dolazi u sukob sa svojom okolinom, a vrlo malo joj je bitno šta će neko reći. Krajnje su nekonvencionalne i ekscentrične. Često su crne ovce u familiji ili okruženju. Vazdušni znak ukazuje da u svojim akcijama nikada nije emotivno motivisana već mentalno, ona je visokointelektualno biće. Humane su i hoće da pomognu, ali nema saosećanja, patetike, pa mogu biti vrlo hladne. Njen osnovni poriv je da pomaže kroz znanje, kvalifikacije, intelekt. Ona ima potrebu da stekne neku veštinu kako bi drugima pomogla. U ličnim kontaktima ne znači da će uvek biti na usluzi. Nepredvidive su i hirovite. Sve što liči na ritam i ograničenje one jednostavno ne podnose. Fiksni kvalitet ukazuje na to da je istrajna osoba, nepokolebljiva i tvrdoglava. Temperament je eksplozivan, nepredvidljiv, razdražljiv i nije lako sarađivati sa njom. Ona uvek ide u ekstreme: ili je samotnjak ili je previše druželjubiva. Često je u kartama političara koji pokreću neke akcije, grupe ljudi, udruženja, sindikati. Ima veliku svest prema jednakosti prema ljudima i ima svest prema celoj planeti - znak Ekologije, znak humanizma i viskoke svesti. Ima najviše među Vodolijama naučnika natprosečne inteligencije. Oblasti u kojima sa najviše dokazuju, vezani su za elektroniku, psihologiju, kibernetiku i društveno angažovanje. Njima je stran nacionalizam, klanovi, otcepljenje, oni su kosmopiti, totalno liberalni, valjda bi to trebalo da bude naša budućnost.
Vodolija je simbol svega novog i progresivnog. Simbol reformi, pronalazaštva i novih ideja. Sve je usmereno ka novom i budućem. U prirodi sve se sprema za nov početak i prodor u spoljni svet. Ona izliva čovečanstvu duhovnu energiju, ona je izlazak iz introverzije i slamanje saturnovskih normi. Njen karakter je jako komplikovan što ga sprečava da se razvije u punoj meri. Ona voli moderno i savremeno i često ide ispred svog vremena. Kod nje je altruizam pomešan sa oduševljenjem za razne utopije. Njoj je važna komunikacija na višem duhovnom nivou. Vladar Znaka je Uran.

Last edited by Andreina; 06-02-2008 at 23:06..

Old 07-02-2008, 02:44   #50
gita
Obično gatalo

gita's Avatar

gita je offline
Registrovan: Feb 2008
gita je na dobrom putu
Standardno

Vodolijin vladar je Uran koji ga vodi u stalne promene. Uvek ga tera napred pa je Vodolija svojevrsni vesnik buducnosti…

Simbolizuje humanost, idealizam, dobre medjuljudske odnose, prijateljstvo i buducnost.
Bori se za pravdu i pomaze drugima, posebno ako zna da ce i oni njemu pomoci.
Vodolije su izuzetni ljudi koji mnogima pomazu.
Medjutim, ponekad znaju da preteraju i ljudima nametnu svoju volju bez uvazavanja tudjih stavova. I pored toga, oni su omiljeni u drustvu jer donose novu energiju, uvek su spremni da pomognu, a nisu optereceni prosloscu.
Vodolije uvek vise dobijaju nego sto daju, iako se na prvi pogled cini suprotno.
Ali, na njih se covek uvek moze osloniti jer su dobri i odani prijatelji. Tolerantni su i pristojni

Old 12-05-2008, 11:27   #51
mysty
Obično gatalo

mysty's Avatar

mysty je offline
Registrovan: Apr 2008
mysty je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Mnogi ljudi vole dugu.Deca zazele nesto kada je ugledaju,umetnisi slikaju,sanjari love,ali Vodolija je ispred svih.On zivi na njoj.Sta vise,on ju je razlozio i proucio,deo po deo,boju po boju,a i dalje veruje u nju.Nije lako verovati u nesto,posto se sazna kako izgleda,ali Vodolija je u sustini realista,cak iako je okrenut buducnosti,sa postanskim brojem/nebesko plavetnilo.
Kao i zbunjena Alisa,koju kroz lavirint zemlje cuda vodi Vodolija,i vi cete morati stalno da budete spremni na neocekivano sa ljudima Urana.Uglavnom ljubazni i mirni,po prirodi,Vodolije ipak uzivaju da prkose opstem misljenju,i tajno se nasladjuju,zapanjujucim konzervativne ljude povremenim ekscentricnim ponasanjem.

Old 23-06-2008, 14:31   #52
LadyCapricorn
Obično gatalo

LadyCapricorn's Avatar

LadyCapricorn je offline
Registrovan: Jun 2008
LadyCapricorn je na dobrom putu
Standardno

Heeey...kako se bre jarcevi ne slazu sa vodolijama
Pa ja se FANTA slazem sa njima....i vise se nalazim u tekstovima o vodoliji nego o jarcu... :/
Vodolije su bas superkul.
Naši sponzori
Advertisement

Old 23-06-2008, 14:48   #53
Poppy
Druid

Poppy's Avatar

Poppy je offline
Poppy će postati poznat uskoro
Cool

Quote:
Originally Posted by Andreina VIdi Poruku

Vodolija i Ribe su najteži znaci za rođenje jer čovek ne može da se uskladi sa njihovom energijom na pravi način, obzirom da oba znaka podrazumevaju kompletnog čoveka. Obe imaju funkciju služenja: Vodolija kroz intelekt, a Ribe kroz osećanja i podršku (emotivno). ........ Ali zato u ovom znaku su rođeni najobdareniji i najprilagodljiviji. ...... Kod Vage je partnerstvo 1:1, dok kod Vodolija je usmerena na veći broj ljudi, bez ličnog momenta. Vodolija je znači čovek koji nešto daje i prenosi drugim ljudima. Prometejski, svu mudrost prenosi. ............ Lako otkriva lažne autoritete, hipokriziju, predrasude, često dolazi u sukob sa svojom okolinom, a vrlo malo joj je bitno šta će neko reći. Krajnje su nekonvencionalne i ekscentrične. Često su crne ovce u familiji ili okruženju. .........Ona ima potrebu da stekne neku veštinu kako bi drugima pomogla. .
E pa zamislite duplu slugu, mene! Vodolija u podznaku Ribe, sluzim najvise svoje prijatelje i ne trazim nista za uzvrat, ali zato dobijam ... ma necu da se zalim

Old 23-06-2008, 18:01   #54
miss Baby Bo
Početnik

miss Baby Bo's Avatar

miss Baby Bo je offline
miss Baby Bo je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Andreina VIdi Poruku

Vodolija i Ribe su najteži znaci za rođenje jer čovek ne može da se uskladi sa njihovom energijom na pravi način, obzirom da oba znaka podrazumevaju kompletnog čoveka. Obe imaju funkciju služenja: Vodolija kroz intelekt, a Ribe kroz osećanja i podršku (emotivno).
OOOO pa daaa to je ta zeznuta kombinacija.. vodolija asc ribe Salu na stranu, mislim da u ovom slucaju posebno bitno da osoba bude svesna sebe jer moze drustvo lako da je odvuce na raznorazne strane. Ali ovo je odlicna energija koja moze da se iskoristi u svrhu pomaganja covecanstvu, coveku...

Evo i moje karte kao primer ove kombinacije

Old 02-07-2008, 12:20   #55
vigga
Švrća

vigga's Avatar

vigga je offline
vigga je na dobrom putu
Standardno

ja vodolija prava,mjesec i venera u njemu.Podznak jarac,da ga nema odleprsala bi ja..fakat me tesko kuzit.Najbolje se slazem s lavovima.Oni su mi najbolji prijatelji,vjerojatno zato sto imaju sve ono sto mi fali(i obrnuto)Nikada se nisam posvadala ni sa jednim lavom.( sto za druge nemogu reci)Istina je i to da ponekad ni samu sebe nerazumijem.A i to da smo uvjek crne ovce,uvjek krivi za sve(normalno kad nas nerazumiju,shvate to ali kasno)Sve nas zanima od umjetnosti ,tehnike do sporta.Ma mi smo genijalci lol ,e da i nikad necemo odrasti(bar ja)

Old 06-07-2008, 00:48   #56
mysty
Obično gatalo

mysty's Avatar

mysty je offline
mysty je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Vodolija Strelac...........

Ovo je skladna kombinacija znaka i podznaka, budući da se intelektualne i duhovne mogućnosti uzajamno nadopunjavaju. Evo dobrog prijatelja samog sebe i drugih ljudi. Ovaj anti - fatalista smatra da uvek ima "nešto da se uradi" da bi se ljudska sudbina poboljšala ili da bi se neki nerešivi problem rešio.

Vođena nerazrušivom nadom i velikom verom u čoveka, obdarena originalnošću svog pogleda na svet, ova ličnost ima neku vrstu nagona za napredak, što je smešta među reformatore i inovatore. Njena neiscrpna snaga usmerava je da uvek traži razloge događaja i ponašanja ljudi u njenoj blizini. Tako uspeva da bude u skladu sa svima oko sebe. To je velikodušni slobodnjak i optimista koga ni jedno iskušenje ne može da omete. Stalno i očajnički traži stvari koje će braniti kao što su politički i društveni stavovi, i na jednostavan način uspeva da se oslobodi svih sumnji koje su najveća prepreka njegovom povrđivanju.

Vizija sveta rođenih u ovoj kombinaciji daleko je od jednostavnog objašnjenja i isključuje suviše lične utiske i mogućnost uticaja na akcije, odluke i karakter ove individue. Iako oseća beskonačnu i neshvatljivu stranu realnosti, ona zna da je razume kao malo ko, njen najdublji smisao, filozofsku i religioznu poruku. Ako njena snažna ličnost ne budi u njoj posesivne nagone, Vodolija - Strelac je suviše obuzeta slobodom da bi tuđu ograničavala samo zbog svoje koristi. Njena lična sloboda ide preko slobode za sve, u nekoj vrsti duhovnog uspona koji uništava sitničavost, šovinizam, rasizam i ksenofobiju. Ona teži sveukupnoj harmoniji i želela bi da pruži svoj doprinos poboljšavanju razumevanja među ljudima i narodima...

- Vaša ključna reč je sloboda - sloboda misli, govora, akcije. Volite nezavisnost i nikome nećete dopustiti da Vam se meša u život ili u poslove. Bezbrižni i prijateljski nastrojeni, verovatno ste u ranoj mladosti bili prilično nemirni, međutim, kako ste intuitivni i idealista, često Vas u kasnijim godinama zainteresuju kakvi duhovni horizonti i tada se skrasite. Puni ste energije i ne poznajete strah kada je u pitanju preuzimanje rizika. Ništa ne može da uništi veliki elan koji Vam daje snagu - Vaš optimizam nema granica i kada u nešto verujete možete bilo koga ubediti u to...

Ascendent u Strelcu Vam daruje dobar, zdrav humor i nonšalantno ponašanje. Imate smisla za inicijativu i osećate se prijatno u gotovo svim sredinama. Verujete da treba da kažete ono što mislite. Uprkos tome znate kako treba privući simpatije okoline. Zahvaljujući ovoj vezi Vaših znakova, imaćete interesovanje za sve. Smatrate se stavnovnikom čitavog sveta i odbacujete granice u svim oblicima.

U Vašoj glavi ključaju ideje, zamisli, planovi, koji su uprkos brojnosti, veoma originalni i koji nisu uvek i ostvareni, ali Vi do toga kao da mnogo i ne držite jer volite iznenađenja i izazove. Svesni da sebe upoznajete kroz druge Vi posmatrate, zaključujete i bez gorčine se mirite sa životom. Obuzeti svojom slobodom i nezavisnošću niste ništa manje angažovani u grupi za koju vezujete svoju sudbinu, boreći se istovremeno protiv prosečnosti, fatalizma, anarhije i monotonije...
astro/ art net

Old 15-07-2008, 00:04   #57
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoroibis će postati poznat uskoro
Standardno

evo malo plasticnije sta znaci imati podznak vodolije...odes u butik da kupis sebi nesto, ma svidja ti se....ali onda ti kroz glavu prodje gomila osoba koje si videla na ulici u necem slicnom...i ne, neeeeee...to nije to, moras da se razlikujes...prija ti necije drustvo, ma super...ali zaboga, to ne znaci da treba da se vidjamo svaki dan...zanimljiva knjiga? ma kakav rucak, skuvacu za dan- dva, ne mogu sad...cao, ne znamo se, jel mozemo da razgovaramo, sta se kod tebe desava u zivotu...ja lepa? hvala, mislim, ali valjda ima i bitnijih stvari od izgleda (razocarenje)...ma naravno da cu ti pomoci, samo me podseti

Old 01-02-2009, 18:11   #58
sahadow452
Obično gatalo

sahadow452's Avatar

sahadow452 je offline
Registrovan: May 2007
sahadow452 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ibis VIdi Poruku
evo malo plasticnije sta znaci imati podznak vodolije...odes u butik da kupis sebi nesto, ma svidja ti se....ali onda ti kroz glavu prodje gomila osoba koje si videla na ulici u necem slicnom...i ne, neeeeee...to nije to, moras da se razlikujes...prija ti necije drustvo, ma super...ali zaboga, to ne znaci da treba da se vidjamo svaki dan...zanimljiva knjiga? ma kakav rucak, skuvacu za dan- dva, ne mogu sad...cao, ne znamo se, jel mozemo da razgovaramo, sta se kod tebe desava u zivotu...ja lepa? hvala, mislim, ali valjda ima i bitnijih stvari od izgleda (razocarenje)...ma naravno da cu ti pomoci, samo me podseti
Ha ha ha ...kao da si mene opisala u poslednjih dve godine...sve hocu,ali kako stici sve...ali nisam u podznaku vodolija vec ovan...inace sam Vodolija Ovan sa Merkurom u Vodoliji i Mesecom u Skorpijici...

Sta nam to Vodolija donosi....
Old 01-02-2009, 18:13   #59
sahadow452
Obično gatalo

sahadow452's Avatar

sahadow452 je offline
Lightbulb Sta nam to Vodolija donosi....

HOROSKOP ZA VREME VLADAVINE ZNAKA VODOLIJE od 20.1- 19.2.2009.GODINE

OVAN (21.3. - 22-4-)
Posao- I pored pomračenja Sunca 26. januara u vašoj astrološkoj kući javnosti, i pomračenja Meseca 9. februara u astrološkoj kući srećnih okolnosti, vama će žene, ma kog pola da ste, ipak pomoći. Bar neke od njih. Venera, simbol žena, ući će iz požrtvovanih Riba u vaš znak, i to 2. februara što će vam dati krila u svakom pogledu.Brzopletost je ono čega treba da se čuvate, jer se događaji mogu odvijati tom brzinom da nećete biti naročito mudri. Mars, vaš vladalac sa dela prelazi na reči, što znači da ćete morati da se pravdate za nešto što ste uradili, ali to ćete izvesti tako vešto da ćete još i uspeti mnoge da ubedite da su vam namere bile časne. Medijski poznate osobe ili oni koji žele da se probiju u javnosti i naprave karijeru biće skloni rizičnim poduhvatima i druženjima sa osobama o čijoj prošlosti baš i ne znaju mnogo. Ako spadate u takve, brzoplete Ovnove, ipak razmislite dobro pre nego što bilo šta potpišete, bar do 10.februara. Posle tog datuma će vam još malo zagorčavati život jedan Jarac ali možda to i nije loše, on može predstavljati vašu savest ili vaš glas razuma. Ako radite u firmi sa velikim brojem ljudi ili se bavite sportom, dinamičnim poslom, predstoji vam uspeh.
Ljubav- Ovo je vreme burnog, možda čak i pomalo skandaloznog, naravno ako ste tome skloni, društvenog i ljubavnog života. Ipak, nećete biti na lošem glasu. Što god da uradite biće vam plus u ljubavnoj karijeri, čak i ako slomijte nečije srce, otmete nekome ženu ili muža. Venera prolazi preko astrološke kuće tajni, pa ćete se prvo viđati negde na nekim skrovitim mestima ili ćete pokušati da budete diskretni, ali posle pomračenja Meseca u Lavu, 9.februara, ništa više neće biti isto a još manje tajnovito. Uz to Venera, planeta ljubavi, biće već u vašem znaku u to vreme i ako ste pri tom martovski Ovan, nećete stići da odgovarate na sve pozive, i sms jer će vas mnogi poželeti u svom društvu. Vama proleće dolazi ranije nego drugim znacima i čak ako ste u zrelom dobu, osećaćete se kao da ste u ranoj mladosti. Ako ste skloni paralelnim vezama a često je to slučaj kod vašeg znaka iako se intimno toga užasavate, ali se nekako često nađete u toj situaciji, jedna Škorpija ili Jarac mogu biti za vas više nego fatalni. Crni Mesec Lilit se nalazi u polju posla, pazite kakav odnos imate s kolegama i koleginicama ako ste u stalnoj vezi ili braku.Ulazak Marsa u znak Vodolije može značiti više mogućnosti na ljubavnom planu, ali ako mislite da čak i samo koketujete na više strana a imate stalnog partnera, ne piše vam se dobro.
Zdravlje - Moguće su glavobolje. Proverite vid.

BIK (21.4.- 21.5)

Posao- Ovo bi mogao biti više nego uzbudljiv period. Ako vam neko ponudi novo radno mesto, ne žurite s odlukama, jer pazite se. Možda je u pitanju nečija potreba da vas maksimalno iskoristi na neki način, možda za neke svoje planove i iako bi vas sjajno platili vama bi to bilo prilično opterećenje. Osećate da je došlo vreme velikih odluka, i nemojte brinuti niti se plašiti izazova jer ma koju ponudu da prihvatite iz nje će proizići nešto dobro, samo je pitanje koliko biste se zadržali na tom radnom mestu. Bikovi imaju jaku maštu i kada su motivisani veliki su radnici a ove godine od kada je Jupiter ušao u vaše 10. astrološko polje karijere, predstoji vam veliki uspeh. Ne ide vam u prilog pomračenje Sunca u Vodoliji ni pomračenje Meseca u Lavu. Na vas se to reflektuje u vidu manjeg zastoja u poslu ili će neko ko treba da odluči o vašoj karijeri imati svojih ličnih problema što će se reflektovati na vaše planove. Možda je to i dobro jer ovo je period kada treba ići korak po korak, i bilo bi dobro da isključite emocije pri donošenju poslovnih odluka, da ne mislite ko vam je od poslodavaca simpatičniji i draži nego da gledate samo svoj interes i sledite svoju intuiciju.Pomračenje Meseca 9.februra ne odgovara onima koji imaju privatn biznis, što manje kontakata sa Rakovima i Lavovima u tom periodu.
Ljubav- Spremite se za uzbudljiv period u koji tek ulazite. Vaši pokušaji da nekoga držite na odstojanju koji su urodili plodom u poslednjih nekoliko meseci sada će se pretvoriti najverovatnije u tajnu vezu ili u vašu tajnu patnju. Ako pobegnete od osobe niste pobegli od sebe i svojih emocija.Kada Venera bude ušla u znak Ovna u februaru vi uopšte nećete umeti da se postavite kako treba. Bićete skloni da se zavaravate ili da preterano glumite nezainteresovanost a da se u stvari odate kada se tome najmanje nadate. Što češće idete na velike skupove, to je veća mogućnost da sretnete nekoga ko vam se dopada. Kod vas se prepliću posao i ljubav, ali to je sa Bikovima uvek tako i od sudbine ne možete pobeći. Retrogradan Merkur preko Vodolije i Jarca samo vam pomaže da se "odate" šta osećate, bilo rečima, sms porukama ili u direktnom kontaktu. Osoba koja vam se dopada podjednako je opsednuta vama ali je vičnija u komunikaciji zato se naoružajte strpljenjem i taktikom. Ako ste u braku, situacija je mnogo povoljnija jer i pored manjih problema u komunikaciji imate sve šanse da vi uzmete kormilo broda u svoje ruke.Dobijate ponude za viđanje od osobe koja je mlađa od vas i koja vas mnogo ne ineresuje.
Zdravlje - Moguće su vrtoglavice, glavobolje i problemi sa sinusima.

BLIZANCI (22.5.- 21.6.)
Posao- Sve što se odnosi na inostranstvo, kontakti, poslovi i bilo koja vrsta saradnje, može biti za vas veliki izazov. Niste ni svesni da nećete moći onom brzinom da rešite problem koji želite, mada iako vladalac vašeg znaka Merkur, planeta koja simbolizuje ugovore i biznis, kada ide retrogradnim hodom ponekada donese priliku o kojoj ste sanjali. Sačekajte da prođe i pomračenje Sunca 26.januara i pomračenje Meseca 9.februra i tek tada krenite u realizaciju svojih poslova.Imaćete podršku jednog ambicioznog Ovna koji je sposoban da ni iz čega napravi novac i još ako se radi o ženskom predstavniku ovog znaka, na konju ste. Krećete u pohod ka velikom uspehu, doduše, boreći se sa jakom konkurencijom. Ipak, vi ćete biti znak kome se otvaraju mnoga vrata, Od 5.februara kada Mars bude ušao u Vodoliju, vaše verbalne sposobnosti postaju mnogo veće i bićete više nego ubedljivi, što je veoma povoljno za one koji rade u medijima, u velikim firmama, poslu sa strancima.Obnovite znanje stranih jezika, predstoje vam putovanja. Što se tiče kredita i zaduživanja ili ulaganja novca u bilo kakav posao, budite oprezni i obavezno se konsultujte sa nekim u koga imate poverenja, sa starijim kolegom ili članom porodice.
Ljubav- Jedan od izuzetno uzbudljivih meseci u kojima će se mnogi Blizanci zaljubiti.Mladi, slobodni Blizanci imaju najviše šanse da naprave pogrešan izbor ili pogrešnu taktiku a ona će im biti više nego neophodna da bi sebe poštedeli razočarenja. Pomračenje Sunca u Vodoliji 26.januara je nagoveštaj da ako vam se dopada predstavnik ovog znaka, Lav ili Rak, morate biti veoma taktični ako ne želite da se veza završi pre nego što počne. Kraći flert u to vreme može pokrenuti lavinu događaja u kojima se nećete snaći.Ako imate stalnog partnera i on radi sa strancima ili planira put u inostranstvo, privremena odvojenost može na vas delovati prilično razorno. Psiha vam je prilično labilna zbog retrogradnog Mekrura, vašeg vladaoca i skloni ste da preuveličavate događaje da predimenzionirate značaj svega što se dešava u vašem životu. Već posle 9. februara postajete mnogo prilagodljiviji, kooperativniji a bićete spremni i da poslušate savet dobrog prijatelja ili još bolje prijateljice. Ako vam se dopadne sportista, veza ima perspektivu, posebno ako se radi o nekom ko se bavi grupnim sportom. Zbog Marsa u Vodoliji možete biti skloni raspravama i imati naglašenu potrebu da govorite sve što mislite a što vam ne ide u prilog.
Zdravlje - Pazite se na ulici, posebno na raskrsnicama, skloni ste povredama.

RAK (22.6.-22.7.)
Posao- Ne dešava se baš tako često da budu "napadnute" astrološke kuće novca, kako vašeg, tj. onog koji zarađujete svojim radom tako i onog koji stičete preko partnerskih odnosa. Oba pomračenja, i Sunca ( 26. januara) i Meseca ( 9.februara) se dešavaju upravo u ovim astrološkim kućama i tada treba biti posebno oprezan.Ipak, neće se desiti ništa spektakularno ako u to vreme ne zaključujete neke poslove posebno ne na nagovor Blizanaca ili Device. Predstavnici znaka Jarca takođe nisu baš oni koji vam mogu biti od velike koristi sve do 5. februara jer će biti previše zahtevni i to će naročito osetiti Rakovi iz poslednje dekade. Rođeni početkom znaka mogu imati upravo preko Jarčeva koristi, mogu sklapati s njima poslove ili preko njih nalaziti poslove, ukoliko žele premeštaj na neko bolje radno mesto ili traže zaposlenje. Februar, naročito posle 10. donosi dobre mogućnosti posebno da preko prijateljskih veza, preko žena rođenih u znaku Bika, Vage, Ovna, sklopite solidne poslove i upoznate nove, interesantne saradnike. Ono što pomračenje često donosi, osim mogućnosti krađe je i mogućnost iznenadnih dobitaka u igrama na sreću.I pored dobre pozicije Jupitera u Vodoliji, kod uzimanja ili otplate kredita budite oprezni i dobro razmislite o svim mogućnostima. Rešavaćete pitanje nekretnina i zaostavšitne.
Ljubav- Vaša pomalo pasivna priroda biće i te kako "uzdrmana" i pomračenjima kao i tranzitom Marsa pa ćete postati izuzetno fatalni primerak zodijaka za mnoge znake. Promena na vama će biti više nego vidljiva, posebno ako se krećete u većem društvu. Neko ko radi za strance ili često putuje u inostranstvu biće vaša "žrtva". A kada Rak reši da nekoga osvoji, onda je spreman na mnogo što šta. Ako ste žena Rak, probudiće se u vama potreba da pripadate visokom društvu a ulaznicu ćete potražiti upravo preko partnera. Muškarci Rakovi neplanirano i neciljano imaju mnogo više šanse da sretnu neki zanosni primerak suprotnog pola koji je tačno po njihovoj meri, sve dok se ne upuste u vezu sa njim, jer tada mogu otkriti da se radi o nekome za koga baš i nemaju mnogo nerava. U stvari, Rakovi ne vole komplikovane veze, a hteli ne hteli upravo u takve se i upuštaju. Romantičan deo njihove prirode, potpomognut pomračenjima biće aktivniji nego ikada.Oni koji su od nedavno u braku, mogu dobiti vest o proširenju porodice.
Zdravlje - Možete imati pojačane tegobe u vreme pomračenja, posebno ako imate oscilacije krvnog pritiska ili vrtoglavice.

Last edited by sahadow452; 01-02-2009 at 18:15.. Reason: Jasminka Holclajtner-astrolog

Old 01-02-2009, 18:19   #60
sahadow452
Obično gatalo

sahadow452's Avatar

sahadow452 je offline
Lightbulb

LAV (23.7.-23.8)
Posao- Vašem plahovitom i impulsivnom znaku svakako neće biti lako u ovom periodu, jer će često morati da bude diplomata, što nije osobina Lava. Ne samo da ćete biti izloženi raznim provokacijama nego će stizati i naizgled sjajne poslovne ponude ali ipak, neko će se naći da vam na vreme ukaže da ne treba da žurite s odlukom. Pod najvećim stresom biće Lavovi prve i druge dekade dok oni rođeni posle 10.avgusta biće manje više u nekoj vrsti zavetrine, čak imaju mogućnost da sklope odlične poslove. Ako vam inače znak Lava prepun planeta, budite oprezniji u svakoj vrsti rasprave ili ako ste rođeni početkom 60 tih. Ti su znaci najugoreženiji i trenutno najambiciozniji. Posebno opasni dani su 26. januar i 9. februar, i to naročito ako radite na nekom odgovornom mestu ili ako nameravate da započnete saradnju sa strancima ili krenete u veliki projekat. Sačekajte 10. februar. Tada će već Venera ući u vama naklonjen znak Ovna i vi ćete, bez obzira što nećete biti ništa manje nestrpljivi, ipak imati više sreće kod rešavanja pravnih pitanja, uspostavljanja kontakata sa strancima kao i kod potpisivanja ugovora. Finasije se poboljšavaju u februaru i dosta ćete dobro uspevati da isplivate iz nekih "mutnih" finanisjskih voda u koje ste nesmotreno upali krajem prošle godine.
Ljubav- Pomračenje Sunca i Meseca dešavaju se u vašim astrološkim kućama ličnosti i partnerskih odnosa, tako da loša procena i impulsivnost kod donošenja odluka ne odnosi se samo na poslovnu sferu nego i na lične odnose. Svako ko je naspram vas je u vreme pomračenja Sunca 26.januara potencijalno vaš "neprijatelj" ili ga tako doživljavate ili se radi o nekome koga do sada niste tako doživljavali. A u vreme pomračenja Meseca 9. februara vas vide u takvom svetlu i poslovni i emotivni partneri. Na vama je da "pomračenu" situaciju rasvetlite, a čime će Lav to učiniti nego svojim šarmom, dobrotom i plemenitošću. Ipak, sfera ličnih odnosa je ugrožena pa možete u pomračini pomisliti da možete nešto i malo da pogledate sa strane ali ako ste u stalnoj vezi, partner može biti oličen u onom pomračenom Suncu i sitaucija ni je baš tako naivna da biste reskirali da izgubite ono što imate. Mnogo ste postali nestašni u poslednje vreme, još kada Venera, planeta ljubavi uđe u Ovna, vas će teško bilo ko moći da prati u vašoj potrebi za izlascima i hedonističkom stilu života.Možda samo neki Strelac ili Vodolija. A vas mogu zainteresovavati Bik i Vaga. Posle 5. marta adrenalin skače, opet kod Lavova rođenih u prvoj dekadi, jer će vatreni, temepramentni partner biti za vas stalni izazov, samo pazite se. Mars može doneti i nepotrebne rasprave oko potpuno nevažnih tema.
Zdravlje - Pazite se moguće povrede.

DEVICA (23.8. - 22.9.)

Posao- U ovom periodu bilo bi bolje da vi lično ne preduzimate nikakvu akciju u vezi sa poslom. Veliki problem može predstavljati vaša naivnost koja baš i nije primerena vašem znaku, ali pošto Merkur, vaš vladalac, inače planeta logike ide početkom period hodom unazad, neko bi mogao a vam obeća nešto što neće ispuniti. Privlače vas poslovi sa strancima ali kako će uz Jupitera, koji je simbol stranaca, 26 januara stati pomračeno Sunce, razmislite da li je baš mudro da o tome razmišljate. Ukoliko biste brzopleto doneli odluku da pređete u neku stranu firmu ili predstavništvo, najverovatnije da biste napravili pogrešan izbor. Bar za sada. Ako tražite posao, naći ćete ga preko Jarca, Škorpije ili Ovna. Oni su trenutno najsolidniji, mada vama se baš nešto sa njima i ne radi, jer vam izgledaju i najzahtevniji. Ako ste zaposleni, vaša duša traži promenu i neke sasvim drugačije poslove od onih koje ste do sada obavljali.Sačekajte.Mnogi znaju šta vam nude i kakve planove pravite i iz nekog razloga, a vi dobro znate kog, vas doživljavaju kao konkurenciju.Vreme radi za vas i zato odugovlačite sa odlukom dok možete i ako možete. Intuicija vam nije trenutno najjača strana, a najveća mana vam je nestrpljenje i potreba da napravite nekakav zaokret u poslovnom životu.
Ljubav- Najuzbudljiviji period biće za one koji su u prošloj godini zapoćeli vezu, eventualno krajem leta 2007. Mlade Device imaju šansu da uđu u brak, da prošire porodicu, da reše stambeno pitanje, dok sredovečne, bilo da su slobodne ili u dužoj vezi ili braku, moraju da pristanu na neku, za njih dosta komplikovanu situaciju. Ne radi se ni o kakvom uslovu koji postavlja druga strana već je situacija takva da one htele ne htele ne mogu lako da nađu izlaz jer emocije preovladavaju. Mudrost im uz Jupitera u Vodoliji nije jača strana kao što ni pretarano žrtvovanje za partnera u prethodnoj nije donelo satisfakciju. Preostaje da se upotrebni snaga erosa koji Device nerado koriste ali ako se na to odluče i te kako će im poći za rukom da zavedu koga žele. Ako spadate u one primerke ovog znaka koje imaju nesređen ljubavni život, zapitajte se koliko ste sami doprenili bilo svojoj samoći, osećaju da nemate dovoljno ljubavi ili komplikovanoj vezi u koju ste ušli, ali pak, sa mnogo strasti. Ako niste, u ovom periodu, naročito posle 5. februara, to se lako može dogoditi. Dve osobe su i igri, jedan Jarac ili Vodolija i jedan Ovan ili Ribe, bilo u znaku, podznaku ili sa naglašenim osobinama tih znakova.
Zdravlje - Nervni sistem vam je prilično uzdrman, idite na časove joge.

VAGA (23.9. - 22.10.)
Posao- U ovom periodu ste, u svakom pogledu u svom ste elementu, a inače, u ovoj godini, od samog početka već je mnogo toga krenulo nabolje. Ipak, preterani optimizam vas u ovom periodu, posebno u vreme pomračenja Sunca 26.januara i pomračenja Meseca 9. februara može navesti na pogrešne zaključke. Podjednako optimističan znak pun novih ideja, moguće poput nekog Lava ili Vodolije može vas nagovoriti na zajednički biznis. Od biznisa neće biti ništa, a pare ćete potrošiti. Zato, iako će vas cele godine manje više služiti sreća kada je u pitanju lutrija, malo više opreza u ovom periodu bar do 10. februara nije na odmet i u igrama na sreću. Ipak, pomoći će vam pozicija Marsa u februaru koji ulazi u Vodoliju i Venere koja ulazi u znak Ovna i skoro vam se neće ukazati tako mnogo prilika, ne samo za napredovanje nego i za promenu posla. Vaša lična inicijativa je od velikog značaja, i bićete svesni koliko vas drugi poštuju jer vaše samopouzdanje je poljuljano prisustvom Saturna u astrološkoj kući vaših strahova, pa još uvek pomalo kada je karijera u pitanju, idete kao po ledu. Ne brinite se, ovo je tek početak mnogih lepih događaja koji vas očekuju, a ako planirate posao u javnosti, ceo svet je vaš. Sportisti i muzičari imaju najviše šanse da se istaknu i po neki glumac.
Ljubav - I na polju ljubavi imate dosta sreće. Sumnjičavost vas ne napušta, oprezni ste jer ste se verovatno u poslednjih godinu dana dosta puta "opekli" ili razočarali, ali ste situaciju verovatno već stavili pod kontrolu. Ako niste, slobodno to uradite, ali ne rečima nego na delu. Mogućnost susreta sa osobom koja planira da živi u inostranstvu ili da gradi karijeru svetskih razmera je više nego izvesna. Ako ste već u vezi ili braku sa ambicioznom osobom, podržite je jer ćete joj biti više nego potrebni kao savetodavac, što vam na neki način laskati. Pomračenja Sunca i Meseca dešavaju se u astrološkim kućama ljubavi zbog čega izbegnite rasprave sa stalnim partnerom oko 26.januara i 9.februara a ako ste slobodni, u to vreme se možete zaljubiti u nekoga ko vam se može učiniti da je fatalna ljubav vašeg života posebno ako se radi o Strelcu, Vodoliji ili Lavu. Kada Mars bude ušao u Vodoliju 5.februara, septembarskim Vagama počinje bogat društveni i ljubavni život. Ne preterujete se koketerijom, jer će mnogi želeti da budu u vašem društvu, a vama će i te kako prijati njihova pažnja. Jedan fatalni Jarac vam je za petama, ako ste žena, moguće da je na položaju i mnogo stariji od vas. Muškarci Vage postaju neodoljivi svojim duhovitim primedbama a ako se bave umetnošću,utoliko su interesantniji. Ma kojoj dekadi Vage da pripadate, u februaru možete sresti nekoga ko ima veze sa inostranstvom ili je stranac.

Zdravlje - Pazite se povrede u kući.

ŠKORPIJA (23.10.- 22.11.)
Posao- Ovo je vrlo naporan period za predstavnike vašeg znaka, ali ako ste verzirani u privatne poslove, bankarstvo, medije i poznajete prave osobe a znate i kada da im se obratite, bez brige. Sa jakim Marsom u Jarcu sve do 5. februara, vi ste ona strana koja nameće uslove, pazite samo da ne preterate u svojim zahtevima, jer bi posle tog perioda poslovni partneri mogli da se okrenu nekom malo popustljivijem i manje zahtevnom znaku. Svaka vrsta preterivanja na neki način se može pokazati kao loša po vas, bilo da se radi o prevelikoj ambiciji, fizičkom naprezanju ili potrebi da po svaku cenu pobedite konukurenciju. Trgovina, turizam, putovanja, poslovi u vezi sa informacionim sistemima, sport, umetnost, donose uspeh. Ako tražite posao u medijima, to bi trebalo da bude neki posao koji bi vam omogućio bolju komunikaciju sa strancima. Najbolji je period za privatnike, osim oko pomračenja Sunca 26. januara i pomračenja Meseca 9. februara kada treba biti oprezan u vezi sa bilo kakvim potpisivanjem novih ugovora ili obnavaljanjem starih. Ulazak Venere, planete novca u znak Ovna može vam uvećati prihode, jer ćete umeti da novac uložite u one poslove koji vam mogu doneti dobit. Sa ženama ćete bolje sarađivati, ma kog pola da ste, nego sa muškarcima, posebno do 10. februara.
Ljubav - Ulazak u brak, posebno u nov stan mladencima se ne preporučuje u vreme pomračenja Sunca i Meseca, a ni slobodnima ulazak neku novu vezu. Ipak, upravo u to vreme, može vam se svideti neko s posla, smeđokos, ako ste žena, dopašće vam se verovatno sportista ili vrlo aktivna osoba, neko ko često putuje, i bilo bi najbolje da ste u to vreme na putu, jer možete očekivati udvaranja od aerodroma do destinacje. Bez obzra da li se radi o službenom putu ili o nekom privatnom aranžmanu, uživaćete. Kada Jupiter uđe u Vodoliju, Škorpija je puna planova u vezi sa ljubavnim gnezdom.Mnoge ga međutim sviju na radnom mestu, jer su okupirane u to vreme nekim velikim projektima i može vam se učiniti neki Jarac, Škorpja ili Ovan kao savršeni sagovornici. Crni Mesec Lillit koji donosi erotska uzbuđenja i neočekivane ljubavne avanture kod vas se nalazi upravo u astrološkoj kući neočekivanih poznanstava, susreta i to sa osobama od ugleda. Škorpija voli sve što je rafinirano, tajanstveno i imaće prilike da bira. Pošto će razdragani, lepršavi Merkur u svom hodu unazad ući u znak Jarac, eto nekog tamnokosog ili tamnokose vedre, mladolike osobe koja će uspeti da vas zainteresuje i oraspoloži. Strastvene veze su moguće sa Ovnovima i Bikovima, Vagama, pola zodijaka vam je naklonjeno i bilo bi dobro da bar nešto od tih ponuda iskoristite.
Zdravlje - Pazite se za volanom.

Last edited by sahadow452; 01-02-2009 at 18:20.. Reason: Jasminka Holclajtner-astrrolog
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules