ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...
Deca buducnosti....

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 01-09-2007, 15:32   #31
smart.maja
Obično gatalo

smart.maja je offline
Registrovan: Jul 2007
smart.maja je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Krokodokodil VIdi Poruku
Uredu, nije prost vecj nedovoljan.
Pa Lav i Vodolija su u opoziciji, zar ne?
inache obozhavam da se sa laicima ubedjujem kako Vodolija nije vodeni znak.

ti biseri su mi poznati, ali toliki laik nisam
... da, vodolija i lav jesu u opoziciji... a sve ostalo u predjasnjem kontekstu...
e, sad, pazi njega, nedovoljan - sedi 1
ja sam bar pokusala da razmisljam o tome, koristeci i ostala znanja... rekoh nesto sto mislim da moze da ima smisla... i to se racuna...
naucicu ja i astrologiju, pa ce da vidis ti

Last edited by smart.maja; 19-09-2007 at 17:01..
Submit to Digg   Vodolija... Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Kako zavesti Vodoliju...
Old 02-09-2007, 13:08   #32
sahadow452
Obično gatalo

sahadow452's Avatar

sahadow452 je offline
Registrovan: May 2007
sahadow452 je na dobrom putu
Standardno Kako zavesti Vodoliju...

Vodolija

da
... budite spremni da sa Vodolijom razgovarate o mnogim, različitim temama. On će Vas cijeniti, ukoliko znate svašta.
... iznenadite Vodoliju nečim originalnim. Kupite mu hipnotički 3D poster ili džemper iz Gvatemale. Oni vole iznenađenja. Što originalnija - to bolje!
... nemojte ga naglo vezivati za sebe. Oni moraju imati prostora da bi bili srećni.
... cijenite njegovu posvećenost idealim vezanim za čovječanstvo.
... najprije se približite umu Vodolije, a tek onda njegovom tijelu.

ne
... nemojte biti previše napadni. Oni se lako uplaše i povuku u svoj harmonični svijet.
... nemojte brzo zahtijevati ozbljnu vezu i nikad ne pokušavajte da budete jedina planeta u njihovom svemiru.
... nemojte terati Vodoliju da promijeni mišljenje o nečemu, čak i kada se ne slažete sa njim. On misli da zna najbolje.
... nemojte ga zvati da dođe kod Vas, kada mu misli negdje lutaju. On može odbiti ponudu, ili još gore, može se ponaša, kao da je niste ni dali.
... nemojte se miješati u njegov smisao za modu. Oni vole da budu drugačiji o drugih.

Drage nase Vodolije...
Old 02-09-2007, 13:20   #33
sahadow452
Obično gatalo

sahadow452's Avatar

sahadow452 je offline
Standardno Drage nase Vodolije...

Vodolija

Vodolija je drugi zimski znak. Ako se osvrnemo na godišnja doba, otkrićemo određeni ritam.

Prvi znak svakog godišnjeg doba naziva se osnovni znak; on utvrđuje ton za to doba. Proleće je, sa svojim duhom mladalačkog žara i očekivanja, sažeto u Ovnu, znaku početne energije. Letnji naglasak na potrazi za spoljnom ulogom u životu predstavljen je znakom Raka i njegovom snažnom ličnom usmerenošću na stvari. Vaga je predstavnik duha jeseni – potrage Ega za svojim unutrašnjim identitetom. Zima, kao i želja Ega da obuhvati širu, univerzalnu stvarnost, duh je koji karakteriše posebno znak Jarca.

Prvi ili osnovni znakovi samo utvrđuju smer godišnjeg doba koga predstavljaju: njihov je duh traženje, ne ispunjenje. U drugim, odnosno srednjim – tzv. fiksnim – znacima postiže se vrhunac ispunjenja. Tako u Biku bujna očekivanja proleća nisu više ograničena samo na probne (i često napuštane) početke, već su odlučno obuhvaćena obema rukama. U Lavu, srednjem od letnjih znakova, potraga Ega za svojom spoljnom ulogom rezultuje smirenom sigurnošću da je pronađeno ono što je traženo. U Škorpiji, fiksnom jesenjem znaku, potraga Ega za unutrašnjim identitetom kulminira u snažnom osećaju unutrašnje potpunosti, sabranosti. A u Vodoliji želja za obuhvaćanjem šire, univerzalne stvarnosti prelazi iz početnog otkrića u dubok osećaj usklađenosti sa tom stvarnošću i prepoznavanjem njene ispravnosti.

Prema savremenim astrolozima, Vodolijom vlada Uran, planeta inicijative i originalnosti. Drevna indijska tradicija pripisuje joj za vladara planetu Saturn, koja u svom pozitivnom aspektu predstavlja Dharmu, večni zakon, i čovekovu spiritualnu dužnost da se uzdiže na sve više nivoe usklađenosti sa tim zakonom. Nijedno pravilo ne može se na svakoga jednako primeniti jer su razni ljudi postigli razne nivoe duhovnog razvoja. Jedino pravilo koje se može postaviti je opšte usmerenje: čovekov rast mora izvirati iznutra i mora težiti uvek prema gore, prema večnosti. Drugim rečima, duhovni razvoj mora biti podstaknut iznutra. Važnija od bilo koje spoljne discipline jeste unutrašnja težnja tragaoca.

Tom duhu težnje podstaknute iznutra srodne su osobine koje se pripisuju Uranu: inicijativa i originalnost. Stoga vidimo da je i Uran isto tako prihvatljiv kao vladar ovoga znaka. Ali, kako njegova priroda nije još toliko istražena kao Saturnova, za sada bilo bi najbolje smatrati da Vodolijom vladaju obe te planete zajedno.

Simbol Vodolije je vodonoša koji iz svoga vrča u blagoslovu prosipa vodu po zemlji. Zašto voda kada je Vodolija vazdušni znak? Razlog leži u tome da je u drevna vremena voda simbolizovala život i duhovno krštenje. Istinski je dar Vodolije da inspiriše razumevanje da čovekov život treba da posluži tek kao karika u lancu uzvišenije istine.

Ako se vaše Sunce nalazi u Vodoliji onda se uglavnom trudite da izrazite svoj autoritet namećući drugima sopstveno viđenje univerzalnih zakona. Iz toga proizlaze mnogi vidovi vaše ličnosti, koja može istovremeno da bude društvena, a ipak u dubini samotnička; obuzeta hroničnom zabrinutošću, a ipak u sebi jaka u veri; dogmatična, a iznutra opet poštena i nepristrasna; napredna, a ipak zatvorena prema novim idejama; čovekoljubiva, a opet previše avangardna i isključiva u svojim stavovima.

U svojoj prirodi objedinjujete širinu Strelčeve vizije i obuzetost detaljima Device. Savršena ravnoteža tih osobina, začinjena najređim ljudskim kvalitetom – mudrošću, čini od vas osobu duboke vizije, sposobnu da uzvišene misli transformiše u praktična dela. Ipak, do takve se savršene ravnoteže, naravno, ne dolazi lako. Čak i kada je postignete, ona može uzrokovati mnogo nerazumevanja okoline.

Malo ljudi može da tako jasno kao vi shvati neophodnost kompromisa između ideala i njegove praktične primene. Još je manje onih koji su spremni da vide sebe kao puke korisnike tog ideala – na primer, da iskažu nekome prijateljstvo samo zbog toga što veruju u prijateljstvo, a ne u dotičnu osobu. Vaša priroda navodi ljude da poveruju kako ste lično vezani za njih više nego što to uistinu jeste. Vaš je idealizam uzrok da drugi očekuju veću odanost apstraktnim principima nego što to vaša dela na prvi pogled pokazuju. U vašem slučaju, ljudi retko dobijaju baš ono što očekuju.

Kako je mudrost redak dar, vaše polje vizije može obuhvatiti mnogo manje od Univerzuma. Kako je taktičnost retka vrlina, vaši bi napori da uskladite ljude s sopstvenim idealima mogli da postanu tek mešanje u njihove poslove. Na najvišem nivou, Vodolijin se dar unutrašnje dobre volje može manifestovati kao najčišće čovekoljublje. Na nižim nivoima, on može proizvesti jedino nametljivce s “univerzalnim” pogledom kojim guše druge. Neravnoteža između unutrašnje vizije i spoljnjeg djelovanja može rezultirati potpunim kontradikcijama. Iznutra se ovakav čovek može osećati ispunjen univerzalnom ljubavlju; spolja može gledati na ljude kao na pretnju tom idealu (“ja volim čovečanstvo; ljudi su ti koje ne mogu da podnesem”).

Najveća je mana Vodolije njena sklonost uverenju da svako mora videti Istinu onakvu kakvom je ona vidi. Njena sklonost da konkretizuje vlastite ideale moze prerasti u polaganje prava na slobodu, pa čak i na širu viziju drugih ljudi. Bez mudrog razumevanja da Istina ima mnogo lica, kao i da apsolutne istine mogu da budu sasvim legitimno primenjene na razlicite načine u ovome svetu relativnosti, rođeni pod znakom Vodolije mogu zapasti u dogmatizam najgore vrste.

Vodolije su, zbog želje da svoje ideale provedu u stvarnost, često vrlo društvene, međutim, njihov je fokus manje na ljudima s kojima se druže nego na apstraktnom osećaju za ispravnost koji je i uzrok njihove društvenosti. U sebi su Vodolije više sklone osećaju da su potpuno same na ovoj planeti.

Zbog svoje želje da ljude i stvari usklade sa vlastitim vrednostima, Vodolije su često napredne, inventivne i originalne. Bilo bi, međutim, pogrešno očekivati da budu onako otvorene prema tuđim idejama kako bi se to moglo pomisliti s obzirom na njihove liberalne stavove. Vodolijina motivisanost proističe iz unutrašnje vizije; ona je manje osetljiva na tuđa mišljenja nego što bi se to moglo očekivati. Njeno sopstveno razumevanje stvarnosti dolazi iz nesvesnog područja – pukoga hira, ako je duhovno nerazvijena, ili božanske intuicije, ukoliko je mudra.

Ako ste Vodolija, bilo bi dobro da uvek nastojte da vidite sebe u istom takvom svetlu u kakvom vidite i ostatak sveta. Jer, dok su vama apstrakcije bliske, normalni vas ljudski egoizam može sprečiti da u svoje shvatanje objektivne stvarnosti uključite i subjekt – samu sebe. Zbog toga u vašoj prirodi postoji neobična dvojnost: možete biti objektivni prema svakom drugom, dok ćete se sami osećati duboko povređeni zbog svake nenamerne ili zamišljene sitnice. Drugima možete prilično tačno da kažete kako bi trebali da žive, ali bi ponekad trebalo da pomislite da svoje dobre savete primenite i na sebi.

Za vas je neophodno da na neki način radite za dobrobit drugih jer će inače vaše unutrašnje percepcije izgubiti dodir sa stvarnošću. I što se više budete razvijali duhovno, to ćete više otkrivati da istinsko služenje ne znači biti sluga.

Uvek se trudite da proširite svoje shvatanje Istine. Nemojte da svoj duhovni rast opterećujete dogmatizmom..

"Pretvorio sam svoje srce u pustinju kako bi divlje cveće Tvoje ljubavi moglo cvetati u njemu."
Paramahansa Yogananda

Old 03-09-2007, 20:50   #34
Nenita
Prijatelj foruma

Nenita's Avatar

Nenita je offline
Registrovan: Aug 2006
Nenita je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Zashto Vodolije u faci skoro uvek podsecjaju na lavove a ne na Jarcheve?
Koliko ja znam fizicki izgled osobe, u sta spada i faca, najpre je prikazano znakom na Ascendentu, prvom kucom i planetama u njima..Naravno da Suncev znak ne treba zanemariti, kao ni uostalom sklop drugih planeta, ali je Ascendent osnova...
Ima necega i u opozitnom znaku, jer svaki znak moze otici i u onu drugu krajnost..Ako je na primer Devica najpedantniji znak, moze biti i vrlo neuredna...znam dosta primera, jer najvise je Devica u mom okruzenju...

Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena

Old 04-09-2007, 19:58   #35
Krokodokodil
Obično gatalo

Krokodokodil's Avatar

Krokodokodil je offline
Registrovan: Feb 2007
Krokodokodil je na dobrom putu
Standardno

Faca je najpre predstavljena Mesecom a ne Asc.
Ja pricham o generalnom utisku.
Koji mozhda sdruge strane samo ja imam.

Po mom skromnom mishljenju najsumnjiviji Astro sajt - http://www.librarising.com - zhivi bili pa videli.

Imshiragicj, o Kseni, Ratnici Princezi 1995-2001 -
http://www.spicum.com/astrologija/xena%201.html

Old 04-09-2007, 20:09   #36
Nenita
Prijatelj foruma

Nenita's Avatar

Nenita je offline
Nenita je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Faca je najpre predstavljena Mesecom a ne Asc.
Ja pricham o generalnom utisku.
Koji mozhda sdruge strane samo ja imam.
Ascendentom je predstavljeno fizicko telo, fizicki izgled...A faca posebno...pa ne znam..znak Ovna se vezuje za glavu, pa mi to opet vuce na prvu kucu...Za Mesec ne znam. Verovatno zato sto to nije nesto za sta se preterano zanimam

Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena

Old 13-09-2007, 16:21   #37
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Registrovan: Apr 2007
Scarlet je na dobrom putu
Standardno

Mesec jeste lice, a fizički izgled je generalno opisan kroz veliki broj faktora - od znaka u kojem je Asc, znaka u kojem je vladar Asc-a, planetom/planetama na Asc-u, znaka u kojem je stelijum itd itd.

Takođe je tačno da opozitni znaci mogu često "ličiti" (nije baš bukvalno da liče pa sam zato stavila pod navodnike ali tako nešto) mada ja do sada nisam uopšte stekla utisak da su Vodolije više Sunčevi nego Saturnovski tipovi. Kao prvo što se Lavovi (mislim na osobe sa naglašenim znakom Lava) lako daju prepoznati i zaista "štrče", a kao drugo nisam imala do sada niejdno takvo iskustvo. Osim toga, bitno je šta podrazumevaš pod "Vodolijama", Krokodokodil- u Nadam se da nisi mislio (samo) na znak u kojem je Sunce.

Old 13-09-2007, 16:57   #38
Nenita
Prijatelj foruma

Nenita's Avatar

Nenita je offline
Nenita je na dobrom putu
Standardno

Pa neke stvari koje Kroka rece vuku pomalo na generalizaciju..On rece da mu se cini da Vodolije imaju Lavovsku facu...Sad ne znam je li mislio na naglasen znak Vodolije ili uopsteno na Sunce u njoj..? Jer ako je Mesec lice, onda bi tim Suncima u Vodoliji, Mesec mogao biti u znaku Lava. pa da se otud dodje do te slicnosti..Mozda su u podznaku Lavovi, mozda im je vladar Asc u Lavu...mozda je Mesec u aspektu sa Suncem i td...

I opet dodjosmo do neke generalizacije...i opet smo se zamrsili...i opet dolazimo do zakljucka koliko je natalna karta komplikovana i da se ne moze tumaciti samo na osnovu jednog ili dva pokazatelja.

Old 13-09-2007, 17:12   #39
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Standardno

Jasno da ne može, gleda se i uzima u obzir jako mnogo faktora.
Ja sam prva koja izbegava generalizacije, a kad kažem "znak" ili nešto slično mislim na prototip tog znaka, ne na konkretnu osobu koja ima u tom znaku Sunce, Asc ili bilo koji drugi bitan ili nebitan pokazatelj.

Dogovorile se nas dve u 2 posta koliko ti i Krokodokodil niste u 10
Naši sponzori
Advertisement

Old 14-09-2007, 14:18   #40
Krokodokodil
Obično gatalo

Krokodokodil's Avatar

Krokodokodil je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Scarlet VIdi Poruku
Mesec jeste lice, a fizički izgled je generalno opisan kroz veliki broj faktora - od znaka u kojem je Asc, znaka u kojem je vladar Asc-a, planetom/planetama na Asc-u, znaka u kojem je stelijum itd itd.

Takođe je tačno da opozitni znaci mogu često "ličiti" (nije baš bukvalno da liče pa sam zato stavila pod navodnike ali tako nešto) mada ja do sada nisam uopšte stekla utisak da su Vodolije više Sunčevi nego Saturnovski tipovi. Kao prvo što se Lavovi (mislim na osobe sa naglašenim znakom Lava) lako daju prepoznati i zaista "štrče", a kao drugo nisam imala do sada niejdno takvo iskustvo. Osim toga, bitno je šta podrazumevaš pod "Vodolijama", Krokodokodil- u Nadam se da nisi mislio (samo) na znak u kojem je Sunce.
Prichao sam o Vodolijama i njihovim licima.
Jedinu osobu koju poznajem a ima izrazhenu Vodoliju i uz to saturnovsku a ne sunchevu facu sam ja.
ps. Vodolije imaju josh izrazheniju potrebu da shtrche, btw.

Po mom skromnom mishljenju najsumnjiviji Astro sajt - http://www.librarising.com - zhivi bili pa videli.

Old 19-09-2007, 04:49   #41
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Standardno

Quote:
Prichao sam o Vodolijama i njihovim licima.
Jedinu osobu koju poznajem a ima izrazhenu Vodoliju i uz to saturnovsku a ne sunchevu facu sam ja.
ps. Vodolije imaju josh izrazheniju potrebu da shtrche, btw.
Ne može se generalizovati - Vodolije ovo, Vodolije ono. Šta je "Vodolija" ? Sunce u Vodoliji ?

Slažem se, tip Vodolije ima izraženu potrebu da štrči ... što se pre manifestuje kroz karakter i pojavu ali izražena potreba ne podrazumeva izražene "šrčeće" crte lica, bar ne obavezno. Znam gomilu ljudi sa Uranom na Asc-u, na drugi način naglašenim Uranom ili znakom Vodolije (Sunce u Vodoliji kao "Vodolije" da ne komentarišem) za koje ovo pravilo uopšte ne važi, kad je fizički izgled u pitanju u kontekstu koji sam navela (crte lica).

Old 19-09-2007, 13:04   #42
Krokodokodil
Obično gatalo

Krokodokodil's Avatar

Krokodokodil je offline
Standardno

Itekako se mozhe generalizovati - tako se i dolazi do pravila.
Mislio sam na Vodolijin tip ljudi.
I nijedna nema saturnijansku vecj sunchevu facu.

Old 19-09-2007, 14:03   #43
Nenita
Prijatelj foruma

Nenita's Avatar

Nenita je offline
Nenita je na dobrom putu
Standardno

Bas me zanima da li ja imam Suncevu facu, obzirom da sam u podznaku Vodolija i da mi je Uran u konjukciji sa Mesecom..
Koja je razlika izmedju Uranovske, Saturijanske i Sunceve face? Sad cu to negde da pronadjem, pa da se uporedim...

Po opisu fizickog izgleda na osnovu Asc ubedljivo najvise vucem na Vodoliju.. Sve je tacno, od opisa gradje, preko visine, vitkosti, oblika lica, boje tena, gustine i oblika kose..Jedino nemam tamne oci i tamnu kosu, ali mi je prirodna boja kosa s godinama postala tamnija...Farbam se u crno, ali to vec ne bi trebalo uzeti u obzir..Ili mozda bi?
A uz to, Mesec (za koji smo se slozili da predstavlja facu) mi je u konjukciji sa vladarom Asc - Uranom...
Eto, ja sam sebe pronasla..

Last edited by uspavana; 21-01-2008 at 22:36..

Old 19-09-2007, 21:13   #44
sahadow452
Obično gatalo

sahadow452's Avatar

sahadow452 je offline
Standardno

Ja sam Vodolija sa ASC u Ovnu i Mesecom u Skorpiji....kada sebe pogledam u ogledalo,pa bas i ne licim na Vodoliju...poprilicno sm markantna i osoba sa prodornim pogledom,a to je odlika skorpija,visoka sam poprilicno,nemam koscati oblik lica...Vise me ljudi prepoznaju po nekim drugim osobinama da sam Vodolija,Merkur u Vodoliji...o da,jako mrzim da sve napisem...kod mene se sve mora citati izmedju redova...

Jos par dana pa ce Sunce zakoraciti u znak Vodolija....

Pa drage moje Vodolije...srecni nam predstojeci rodjendani.... ove godine skinite ruzicaste naocare...

Last edited by uspavana; 21-01-2008 at 22:37..

Old 16-01-2008, 09:22   #45
maruska
Švrća

maruska's Avatar

maruska je offline
Registrovan: Nov 2007
maruska je na dobrom putu
Standardno

A zasto, molim lepo, da skinemo ruzicaste naocare....
S obzirom, da mi je u najavi ocajna godina, tj godina konacnih odluka, moram ih neki put metnuti da bi prezivela stvarnost... S merom, naravno, i u pravim momentima.... A meni je u vodoliji i mesec i sunce i venera i u prvoj kuci, umetnutoj i eto....
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules