ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 03-11-2007, 16:57   #31
s_ana_dra
Obično gatalo

s_ana_dra's Avatar

s_ana_dra je offline
Registrovan: Jul 2007
s_ana_dra je na dobrom putu
Standardno

ja ti jos uvek ucim, nisam nikakav eksprt, cak sam na samom pocetku. nisam komentarisala nista za neptun jer jos uvekmi nije uslo u glavu da li su inkonjukcija i semikvadrat losi aspekti ili ne. Kazem ti cak imamo isti polozaj urana, ni moji nisu razvedeni. A imamo podzemne vode. Nadam se da ce neko strucniji pogledati i ispraviti me, ako sam negde pogresila
pozz
Submit to Digg   Uran Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 03-11-2007, 18:28   #32
maki
Početnik

maki je offline
Registrovan: Oct 2007
maki je na dobrom putu
Standardno

evo malo pomoci oko inkonjukcije
inkonjukcija-ovaj aspekt zahteva brojana prilagodjavanja, promenu stava, promenu modela navika i potrebu za prilagodjavanjem u uslovima koje nagoveštavaju planete i kuce o kojima je rec.Ovaj aspekat najviše utice na finasije i na zdravstveno stanje.
za semikvadrat nisam nista nasla ali mislim da je negativan aspekat...ako gresim neka me isprave.

Old 03-11-2007, 19:55   #33
mala_m
Obično gatalo

mala_m je offline
Registrovan: Aug 2007
mala_m je na dobrom putu
Standardno

MOgu da potvrdim ovo što je s_ana_dra napisala o uranu u 4. polju.

To imam i ja u natalu, roditelji mi razvedeni od moje 3. godine, imam očuha, ništa mi u životu nije baš intimno, svi guraju nos di im nije mjesto, općenito mogu da kažem da mi je kuća najslabija karika u životu.

Ako se uzme u obzir da imam uran i mars u 4. polju u škorpiji, često doma imam izraz lica ovakav ili . Teška pozicija.

Old 03-11-2007, 21:50   #34
experta
Početnik

experta's Avatar

experta je offline
experta je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by zvezdica VIdi Poruku
Tvoj uran je u skorpiji sto daje dominantnu licnost, magnetsku seksualnost, jaku volju i veliku sposobnos koncentracije. Mozda na prvi pogled izgledas nezainteresovano ali si ustvari jako emotivna i sve te emocije drzis duboko u sebi. S' obzirom da je u devetoj kuci imas cesto potrebu za novim iskustvima i menjanjem sebe. Cvrsto se boris za sve u sta verujes makar to bilo i sklono nekim vecim rizicima.....cini mi se da je ljubomora malo naglasena sa tvoje strane.....
E sad nadam se da sam bar nesto pogodila....
Zvezdice, bravo.Sve je tacno sto si napisala.Neverovatno je koliko je meni potrebno da menjam, kako sebe, tako i svoju okolinu.Najvise sam naravno ulagala u sebe i to ne zarad materijalnih stvari, vec iz ciste potrebe da sebe usavrsim.Nedavno sam zavrsila drugi fakultet i kada mi sincic malo poodraste, odoh na doktorske studije.Samo mi je bitno da se ne dosadjujem.
E, da. Nisam ljubomorna osoba po prirodi, ali bih slagala kad ne bih priznala da sam malo sujetna.
Hvala ti....

Old 03-11-2007, 21:59   #35
sto mu gromova
Veštac

sto mu gromova's Avatar

sto mu gromova je offline
Registrovan: May 2007
sto mu gromova je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
Ako ti je natalna karte tačna onda nije ,ako se ne varam asc. ti je na 19 riba?????? uran je dosao do 18*41" ribe i onda je retrogradno počeo da se kreće
e,pa tad kad je bio u konjukciji sa mojim ASC,bila sam bas nenormlna....odem od kuce i ne vratim se po par dana,pa stalno neki ljudi oko meni,ovaj,onaj,peti,deseti,stoti...i bas nisam uspevala da se iskontrolisem po pitanju nekih stvari...i bilo mi je uzasno stalo do te neke moje ideje slobode...sad trenutno stagniram...hvala bogu!

Old 04-11-2007, 01:08   #36
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

Tad ti ga je samo zakacio ali kad ponovo dodje na asc tek ces osetiti njegovo dejstvo

Old 04-11-2007, 03:10   #37
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Registrovan: Apr 2007
Scarlet je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by sto mu gromova VIdi Poruku
e,pa tad kad je bio u konjukciji sa mojim ASC,bila sam bas nenormlna....odem od kuce i ne vratim se po par dana,pa stalno neki ljudi oko meni,ovaj,onaj,peti,deseti,stoti...i bas nisam uspevala da se iskontrolisem po pitanju nekih stvari...i bilo mi je uzasno stalo do te neke moje ideje slobode...sad trenutno stagniram...hvala bogu!
Takva sam ja bila kad mi je ušao u 1. polje. Izađem iz kuće predveče na pola sata, a vratim se u 5 ujutru... ostalo ne pitaj.

Pamtim vrlo "lepe" epizode sa tranzitima Urana i Marsa kroz moje 1. Do sad ih je bilo dve ... Pre prve sam mesec dana ljude upozoravala šta će da se desi ... nije pomoglo. Natalno imam kvadrat te dve planete.

I, naravno, astrologija

Old 04-11-2007, 21:11   #38
sto mu gromova
Veštac

sto mu gromova's Avatar

Standardno

Quote:
Tad ti ga je samo zakacio ali kad ponovo dodje na asc tek ces osetiti njegovo dejstvo
KUKU I LELE!!!

Quote:
Originally Posted by Scarlet VIdi Poruku
Takva sam ja bila kad mi je ušao u 1. polje. Izađem iz kuće predveče na pola sata, a vratim se u 5 ujutru... ostalo ne pitaj.

Sto mi je ovo odnekud poznato!!!Otisla ja letos do prodavnice na 15 minuta,i vratila se sutradan popodne!!!Kako sam ostavila mob kuca mama samo sto nije dozivela nervni slom,posto joj se nisam javila...zvala sve moje drugare,bolnice i umalo policiju...

Last edited by uspavana; 08-11-2007 at 17:12..

Old 03-01-2008, 13:42   #39
regulus
Početnik

regulus's Avatar

regulus je offline
Registrovan: Dec 2007
regulus je na dobrom putu
Standardno

JA bas volim moj natalni uran u škorpiji u 4 polju u trigonu sa mesecom u ribama u 7 polju
Naši sponzori
Advertisement

Old 04-01-2008, 12:59   #40
nemirna
Švrća

nemirna's Avatar

nemirna je offline
Registrovan: Nov 2007
nemirna je na dobrom putu
Standardno

Quote:
A kad dodje na MC? Hocu li podivljati na poslu ili idu promene na bolje?

Old 04-01-2008, 20:34   #41
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
selena je na dobrom putu
Standardno

moj je uran u trećoj kući -natalni u škorpiji-jesam nagla ,naglo i nepromišleno otišla od kuće-kad mi je prelazio 4 kućom ,radila gluposti u životu kada je bio u 5 kući-bolje ne spominjati(otvorila firmu-zatvorila,udavala se i otkazivala vjenčanje...)kada je bio u 6 kući-radila mnogo i malo oboljela od depresije i na srce,a sad kad mi je lagano u 7 osjećam da ponovno ulazim u pubertet.....
baš je divan taj uran.......

Old 04-01-2008, 21:18   #42
sto mu gromova
Veštac

sto mu gromova's Avatar

Standardno

Quote:
Originally Posted by selena VIdi Poruku
moj je uran u trećoj kući -natalni u škorpiji-jesam nagla ,naglo i nepromišleno otišla od kuće-kad mi je prelazio 4 kućom ,radila gluposti u životu kada je bio u 5 kući-bolje ne spominjati(otvorila firmu-zatvorila,udavala se i otkazivala vjenčanje...)kada je bio u 6 kući-radila mnogo i malo oboljela od depresije i na srce,a sad kad mi je lagano u 7 osjećam da ponovno ulazim u pubertet.....
baš je divan taj uran.......

tebi je u zivotu baaaaaas zanimljivo...

Uran
Old 06-02-2008, 10:56   #43
Andreina
Veštac

Andreina's Avatar

Andreina je offline
Registrovan: Jan 2007
Andreina je na dobrom putu
Standardno Uran

URAN

Putujući oko Sunca, Uran ima najnepravilniju putanju, teško razumljivu i izračunatljivu, pa joj otud eksentričnost. 84 god. mu je potrebno da obiđe oko Sunca. U znaku se zadržava oko 7-8 godina. Uran simbolizuje mozak. Genijalnost, Eureka, bljesak, nešto što nam je palo na pamet. Kada je bio otkriven, kretao se retrogradno.

ZADATAK mu je da da nešto novo, da razvije originalnost, nezavisnost, da nas natera da istupimo od reda, od šablona, od normalnog ili očekivanog.

KLJUČNA REČ je: reforma, revolucija, jer je po svojoj prirodi Vatrena planeta i prvenstveno upravlja intelektom i voljom. Unapređuje intelektualne sposobnosti, daje originalnost, samostalnost, veliku brzinu mentalnih procesa. To je planeta intelektualnog genija, jer ima najviše naučnika sa istaknutim Uranom.

VLADA: pronalascima, inovacijama, zakonom. Nešto kada nekom genijalna ideja padne na pamet, a ne zna kako? Eureka nije plod rada - to je Uran. On daje bljeskove intuicije, spoznaje. Nalazi se i u kartama psihologa, grafologa. On je planeta volje, slično Marsu, ali Mars je izraz naše lične volje, a Uran je poput boga i nema odgovora zašto, kao kod Saturna. Tako, ukoliko je naglašen, to ukazuje na čoveka jake volje, kao i Saturn, ali ta volja je jaka, čudna, hirovita, nepredvidljiva - STRAHOVITE SNAGE – razbija, ruši sve pred sobom. Nikada nećeš znati kada će mu nešto pasti na pamet, a kada će odustati.

FUNKCIJA Urana je da pruređuje, da menja, da prestruktuira, da menja uverenja ljudi, odnose. Ustvari, ukazuje šta se menja, a šta se reformiše. On treba da slomi inhibicije, OGRNIČENJA bilo koje vrste, koje treba da donesu promene. Te promene su iznenadne i nekontrolisane.

KUĆE u kojima se nalazi Uran, kazuju u kojoj sferi života treba da pratiš svoj impuls, gde da iskočiš iz šablona i gde ćeš se ponašati čudno. Ako su aspekti loši, u toj sferi čovek će biti degenerisan, destruktivan, perverzan.. Generalno kuća gde je Uran uvek će biti u opasnosti, sa njom nikada nećeš bti miran - "tempirana bomba".

SAVET ASTROLOGA: u toj kući budi spreman na promene, i tu moraš biti spreman na konstantan rast. Ostaje ti da prihvatiš samo jedno: STARO JE UMRLO, RODILO SE NOVO.

POZITIVNE OSOBINE URANA: nezavisnost, inventivnost, originalnost, nekonvencionalnost, želja za eksperimentima, želja da se ide ispred svog vremena, a to je mogućnost za svakog čoveka.

LOŠ ILI NIŽI TIP URANA: povećana je negativna snaga Urana: ekscentričnost, fanatizam, agresivnost, despotizam, tvrdoglavost, ekstremizam, netoleranciia, neodgovornost, mentalna poremećenost, prevrtljivost.. ZNAJ: URAN NEMA VEZE SA EMOCIJAMA.
Uran je otkriven 1781. On asocira na revoluciju. Reprezentuje smer jedinke ka jedinstvenosti, i načina kako će te šokirati iliiznenaditi.

Dakle, Uran se povezuje sa svim što je novo, neobično, sa naukom, elektronikom, saobraćajem, radio, TV, vazduhoplovstvom. Njegov milje su karastrofe, eksplozije, strujni udari, udari groma, elementarne nepogode, zemljotresi, erupcije, grčevi, samoubistva, iznenađenja, šokovi, emancipacija, društveni pokreti, revolucije.
Uran pokazuje po čemu smo jedinstveni jer tera čoveka da pruzi nesto NOVO, nagoneći ga da istupi iz ustaljenog reda, iz sablona, iz zastarelog, od normalnog i očekivanog. Uran je Eureka, bljesak, ideja, kada čoveku nesto padne na pamet, a to nije plod rada. Zato je Uran odraz kolektivne potrebe. Ključna reč je reforma, revolucija, iznenadna spoznaja, intuicija, originalnost, samostalnost. Strahovita i iznenadna energija koja se ne može kontrolisati, koja rusi i menja donoseci promenu - jer novo treba da zauzme mesto starom.

Znak pozicije prikazuje psihološku oblast ljudske egzistencije gde će doći do revolucionarnih promena.
Kuća u kojoj je Uran je sfera života koja će uvek biti u opasnosti. Sa njom nikada nećete biti mirni - "tempirana bomba". Tu treba da budete spremni na iznenadne promene. Tu ćete težiti nezavisnosti, inventivnosti, originalnosti, nekonvencionalnosti, željom za eksperimentima, željom da idete ispred svog vremena, ali i ekstremizmu, neobuzdanosti, nastransosti. Uran se povezuje sa svim što je novo, neobično, revolucionarno, iskoristite ga da odskočite od svog okruženja, tako što ćete dati svetu nesto novo.
Aspekti Urana pokazuju deo naše ličnosti kojoj je potrebna promena i oslobadjanje. Deo karaktera kojim iznenadjujemo ljude, ali i da ih inspirišemo da nas prate. A tu je i netolerancija, neodgovornost, mentalna poremećenost, prevrtljivost, otkačenost.
Harmonični aspekti doprinose korisnim i plodnim idejama. Teraju čovek na pokret. Neharmonični aspekti teraju čoveka da ruši sve, pa i sebe samog.

URAN U OVNU govori o generaciji (1928 - 1934) koja je trebala da izvede socijalne reforme, koja ima hrabrosti i slobode da promeni stvari, jer ona jednostavno zahteva promene, slamanje tradicije.

URAN U BIKU govori o generaciji (1934 - 1942), koja na monetarnom planu donosi nove ideje kako da se zaradi novac. Mnogi od njih mogu postati pravi finansijski magovi. Ona guši religiozne impulse, ali može dati i neke nove pravce u umetnosti, kao i genijalne umetnike.

URAN U BLIZANCIMA govori o generaciji (1942 - 1949), oni utiru put nauci, literaturi, medijima, slobodne misli, nezavisne ideje, veliki naučnici i pisci.

URAN U RAKU govori o generaciji (1949 - 1956) donose nove ideje o braku i odnosima, mnogi su samci ili su razvedeni, mnogo ih je na velikim političkim položajima. Ova generacija menja neke stvari o materinstvu, psihologiji, deci, stambenim odnosima, arhitekturi.

URAN U LAVU govori o neraciji (1956 - 1962) koja je jake volje, individualisti, veliki kreativci, tvrdoglava, nekooperativna generacija. Mnogi su veliki sportisti, umetnici koji su šokirali javnost sex revolucijom. Ona bi mogla nešto više da se izbori za humanije odnose, da dovede do promene vlasti.

URAN U DEVICI govori o generaciji (1962 - 1968) ova generacija daje veliki doprinos u tehnici, nauci, medicini. U kombinaciji sa Merkurom ovo je položaj jako dobar za sručnjake iz oblasti kompjutera, tehnike, psihologije, sociologije, astrologije, ali će najviše trpeti u sferi rada ili epidemije novih bolesti, žrtve novih eksperimentalnih lekova koji će se pokazati kao štetni.

URAN U VAGI govori o generaciji (1968 -1975) donosi nove ideje o braku, odnosima među ljudima, masa ljudi biće razvedena, javljaju se mnoge organizacuje, elektronska muzika, veća građanska prava, modernizacija zakona.

URAN U ŠKORPIJI govori o generaciji (1975 - 1981), Uran je u znaku egzaltacije i najjači je ovde. On je generalno sposoban da izvrši destrukciju ili reformu svih oblika prevaziđene organizacije i mišljenja. Ova generacija je po idejama predhodnica ere Vodolije. Oni će dati najviše doprinosa u oblasti nauke i tehnike i stvoriti atmosferu ere Vodolije. Ovo je jaka i nadarena generacija, spremna za sve sfere Urana: politika, fizika, mehanika, saobraćaj. U AFLIKCIJAMA: ljudi će pokazivati: nasilnost, rušilaštvo, biće podložni stradanjima.

URAN U STRELCU govori o generaciji (1981 - 1988) je period koji donosi velike koncepte u sferi religije, obrazovanja, filozofije. Prisutna je velika potreba da se obogati, religija i polje duhovnosti, potreba da se upoznaju strane kulture i zbliže ljudi. U negativnom smislu, verski i drugi sukobi.

URAN U JARCU govori o generaciji (1988 - 1996) iz sfere moći. Sam prolazak Urana manifestuje se željom da se izmene neke postojeće stvari i stvore neke nove koncepcije. To je period raspada nekih sistema država, ekonomija, autoriteta, promena u sfrukturama političke moći, raspodela na globalnom planu, u sferi ekonomije, proizvodnje, odumiranje određenih grana privrede, ekonomske katastrofe, recesija.

URAN U VODOLIJI govori o generaciji (1996 - 2004) kada je Uran u sedištu i biće potpuno naučno orijentisana i otkriće neke okultne istine. Moći će da spoji religiju i nauku. Ovo će biti period otkrivanja velikih istina, period velikih reformi, propasti svega prevaziđenog, onoga što ne služi ničemu. Period velikih katastrofa, havarija.

URAN U RIBAMA govori o generaciji (2004 - 2112) ovo je vreme velikog spiritualnog razvoja ljudi, vreme velikih spoznaja, o formama naše podsvesti, uspeha u psihologiji, tajne sna i spoznaja i drugih stanja svesti, period velikih reformi, okultnih učenja i naučno ispitivanje.

Old 09-02-2008, 00:28   #44
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
selena je na dobrom putu
Standardno

za sto mu gromova-potpuno se slažem moj je život jedna velika zbrkana vunena lopta gde nemaš kraja ni početka ,prošlosti ni budučnosti-sve se nekako povezuje i isprepliče samo što menije tako smešno kao što si me ti od srca nasmijala!

Old 11-02-2008, 04:01   #45
tajci
Švrća

tajci's Avatar

tajci je offline
Registrovan: Jan 2008
tajci je na dobrom putu
Smile

Uran u mom horoskopu je u 1 kuci na 3 stepena skorpije ,retrogradan.Od aspekata ima opoziciju sa Mesecom (Bik 7 kuca) i kvadrat sa Saturnom i Marsom (10 kuca)!
slika Urana sa satelitima!

Ali iako je lose postavljen drago mi je da je da je bas ovako jer sam sigurna da mi bas on donosi (posto je u 1 kuci) to da se cesto ponasam i osecam drugacije od drugih,doneo mi je kreativnost i drugaciji odnos prema poslu kojim se bavim,da imam problem sa autoritetima ali uspevam da se iskanalisem jos ostaju samo emocije(Mesec)....ali ima vremena!!!
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules