ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 06-02-2013, 21:42   #271
lilithsco
Obično gatalo

lilithsco's Avatar

lilithsco je offline
Registrovan: Feb 2011
lilithsco je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by kentauri VIdi Poruku
Naravno, saradnja različitosti u svemu.
Kompenzovanje međusobnih nedostataka i postavljanje izazova ( opozicije ) na putu, jer bez izazova nema napretka. Iste osobine kombinovane ne mogu dati ništa drugo nego iste osobine, "sukob" različitih donosi nešto novo i pokreće sa mesta...

opoziciju Lav-Vodenjak,UR-SO možemo promatrati i ovako: kad pređemo ograničenost Ega (SO-krug) možemo dobiti slobodu Duše i Univerzuma (UR-spirala)...
Submit to Digg   Uran Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 06-02-2013, 21:55   #272
euroneuro
Druid

euroneuro's Avatar

euroneuro je offline
Registrovan: Sep 2012
euroneuro je na dobrom putu
Standardno

Uran kao tranSaturnovska planeta zajedno za Neptunon i Plutonom egzistira u vanvremenskom prostoru i po meni je malo cudno da bude opozitan Suncu(naravno astroloski jeste ,ali nema logike) jer predstavlja pocetak necega novog a ne kraj( pocetak beskonacnosti )Opozitan Suncu(svijest o sebi,zivot) je Saturn( konacnost, predstavlja granice,kraj ovovremenskog prostora,ogranicio je sve pa i zivot,sto je u suprotnosti sa principom koji predstavlja Sunce ).Uran granice,prostor, i vrijeme(brojeve) ne poznaje,za njega vrijeme i prostor nemaju nikakav znacaj, pa kao takav predstavlja izlaznu kapiju iz ovovremenskih i ovoprostornih normi ali ne i izlaz dusevnosti,za to je zaduzen Pluton(regeneracija,smrt i novo rodjenje)
Sunce predstavlja princip svjesnosti i smjesteno je u 5 osobnoj kuci pa je svijest okrenuta licno zadovoljavanju svojih interesa i potreba.Sunce predstavlja princip autokratije(jedini Ja),ali je i Uran kao pocetak necega novog takodjer neka vrsta jedinog Ja(svako ima pravo da radi sta zeli,pa je opet ego izrazen,nema nametanja zabrana nikome.) .Da bi neko vodio vece grupe ljudi mora da ima svijest o kolektivu, da posjeduje odgovornost,da postavlja pravila( (to je u domenu 10 kuce i Saturna)Teoretski se naravno moze drustvo voditi i bez pravila i zakona,imamo primjera trenutno jako mnogo.
Uran je i ideja,revolucija,hipoteza, ali posto ne egzistira ovovremenskim prostorom ta ideja mora proci sve ono sto je covjek prilagodio svojoj svjesnosti(ono sto sto ljudska svijest ne vidi u stvari i ne postoji) sto znaci da Uran mora da dobije pecat Jupitera,(da se ideja dokaze u prostoru) i SAturna(u vremenu kroz definicije,pravila) koje je covjek prilagodio svojoj svjesnosti Suncu i inteligenciji Merkuru) da bi njegovo djelovanje(Urana) dobilo na znacaju i tezini.

Old 22-05-2013, 18:09   #273
lilyrose
Veštac

lilyrose's Avatar

lilyrose je offline
Registrovan: Mar 2013
lilyrose je na dobrom putu
Standardno

Tranzitni Uran mi radi opoziciju na natalni Mars, a zatim će uskoro biti u konjukciji s natalnim Saturnom....

Užas, ima li netko neko tumačenje koje nije toliko negativno koliko čitam...
Naši sponzori
Advertisement

Old 22-05-2013, 18:23   #274
aldebaran
Veštac

aldebaran je offline
Registrovan: Nov 2010
aldebaran je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by lilyrose VIdi Poruku
Tranzitni Uran mi radi opoziciju na natalni Mars, a zatim će uskoro biti u konjukciji s natalnim Saturnom....

Užas, ima li netko neko tumačenje koje nije toliko negativno koliko čitam...
Pogledaj polja i aspekte koje prave...ali mislim da nema razloga razmišljati negativno unaprijed, svaki natal je različit, ne mora značiti da će biti bilo kakvog užasa...

Meni je prije par dana Ur prešao preko Marsa u osmoj kući, imam solUr0Ma, trSa150Ma, trPl90Ma i Ma180Pl, Ma90Sa natalni, Uran je došao i prošao, nisam ništa osjetila u tom tranzitu...Uran mi u ovoj godini "pipka" sve što može pipnuti , ali ne razmišljam o mogućim problemima koji se možda neće ni desiti, ako se dese, tražićemo rješenja...

Old 23-05-2013, 00:12   #275
noddy
Obično gatalo

noddy's Avatar

noddy je offline
Registrovan: Jun 2012
noddy je na dobrom putu
Standardno

Sta se moze reci za moj Uran u 1.polju,konjunkcija Neptun.. kvadrat Mjesec?

Old 27-07-2013, 18:26   #276
FiMa
Švrća

FiMa's Avatar

FiMa je offline
Registrovan: Nov 2011
FiMa je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

http://www.zaslike.com/viewer.php?fi...og3cdzb6qn.gif

Pozdrav!

Ovo bi bila natalna karta mog muža sa tranzitima...
Zanima me Uran... Nalazi mu se u četvrtoj kući. Retro je pa možda to mijenja situaciju.
Zar ne bi Uran trebao biti neovisan, da ga se ne sputava, nagli događaji?
Pošto je u 4. kući to se odnosi na njegove korijene, djetinjstvo i kasnije starost, ali prvenstveno na dom, jednog roditelja.
Moj muž je toliko vezan za svoje roditelje da je to strašno. Plus toga radi s tatom, neki koji prate možda i znaju situaciju, pisala sam već...
Nekako ne vidim tu neovisnost njegovu od doma, kuće, obitelji nego naprotiv užasno veliku, čak i pretjeranu vezu... Da li je to zato što je retro?
Još sam početnik pa ako bubnem neku glupost, nemojte zamjeriti.

Znači, taj Uran bi mogao značiti i nagla i česta preseljenja, ali od toga ništa.
Tamo se nalazi i Lilith što je pokazatelj toga koliko mu je bitan odnos s roditeljima, tj. koliki utjecaj na ljubavne odnose imaju roditelji.
Vladar 7. kuće opet u 4....
Možda je to sve toliko jako pa pobija tog neovisnog i slobodnog Urana..

ja sve čekam da postane samostalan, da se otkine od mamine suknje i računam na tog Urana i ništa...
Možda se to dogodi naglo i neočekivano, samo jedan dan, odjednom...
Što mislite?

Old 27-07-2013, 19:38   #277
Bojana_NS
Druid

Bojana_NS's Avatar

Bojana_NS je offline
Registrovan: Sep 2011
Bojana_NS će postati poznat uskoroBojana_NS će postati poznat uskoro
Standardno

Mo u Raku u 11.kući njegovi roditelji su i njegovi prijatelji.
Ništa loše nije ako su vezani jedno za drugo.Život je dovolnjo kratak,šta je ostalo života 10- 20godina treba da iskoristi to vreme sa njima.

Old 31-07-2013, 15:10   #278
lilyrose
Veštac

lilyrose's Avatar

lilyrose je offline
Registrovan: Mar 2013
lilyrose je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by aldebaran VIdi Poruku
Pogledaj polja i aspekte koje prave...ali mislim da nema razloga razmišljati negativno unaprijed, svaki natal je različit, ne mora značiti da će biti bilo kakvog užasa...
Dakle... tranzitni Uran (nad 2.kućom) radi opoziciju na natalni Mars, koji je u 8.kući...
Ne zvuči dobro, nikako...
Zatim će biti u konjukciji s natalnim Saturnom, koji je (isto) u 2.kući...

Novac, novac... novac... ili??

Inače mi je Uran vladalac horoskopa (budući da mi je ASC u vodenjaku)... i natalno se nalazi u 7.kući...

Old 31-07-2013, 15:44   #279
aldebaran
Veštac

aldebaran je offline
Registrovan: Nov 2010
aldebaran je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Dakle... tranzitni Uran (nad 2.kućom) radi opoziciju na natalni Mars, koji je u 8.kući...

Inače mi je Uran vladalac horoskopa (budući da mi je ASC u vodenjaku)... i natalno se nalazi u 7.kući...
Uran sada ide retro, Saturn ti je još daleko...za sada, uživaj...

Old 13-11-2013, 22:02   #280
kentauri
Obično gatalo

kentauri's Avatar

kentauri je offline
Registrovan: Jun 2011
kentauri je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by euroneuro VIdi Poruku
Ovdje je ipak jedan Jarac ostao na brvnu

http://www.youtube.com/watch?v=GBmO7voAEXk

Izuzetak koji potvrđuje pravilo, zar ne?
Izuzetak je Uran, Vodolija, ako ne grešim. Vidim ovaj bokser ima, ugaoni Uran u jakom trigonu sa vladarom Asc i u recepciji sa ugaonom Venerom, dakle dolazi do Vodolije, i uz to jaku Vodoliju, ugaono polje opet.
Baš si odabrao lep primer da nešto i naučim o onima koji prkose pravilima

Old 14-11-2013, 12:53   #281
Tamy
Obično gatalo

Tamy je offline
Registrovan: Jul 2012
Tamy je na dobrom putu
Standardno

Quote:

Meni vec neko vreme pravi opoziciju sa natalnim marsom isto u 8.kuci sa sve jos kvadratom plutona i iskreno nista nisam osetila. Imala sam jedan manji sudar kad je bilo egzaktno (ur u 3.kuci opozicija mars i kvadrat pluton), mislila sam da ce i mene da strefi nesto strasno ali nista. Vec je dva puta presao imam jos jedan prelaz pa cemo da vidimo. U svakom slucaju ne brini nista.

Sad mene interesuje kako bih ja mogla da iskoristim svoj uran u 10.kuci. Istina je da sam do sada menjala poslove. Svaki je bio drugaciji ali sam bila dobra u svakom. Sad sam opet u novom poslu ali ne vidim da cu se tu skrasiti. Nisam sigurna ni sta zelim da radim. Uran ima egzaktnu opoziciju sa Venerom i to mi je i najjaci natalni aspekt i interesuje me kako bi to mogla da iskoristim u poslu, sta bi to moglo da znaci? Pomoc please
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules