ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 26-06-2007, 17:00   #16
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

Ne znam da li sam sebicna ali me izludjuje kad neko bez pitanja i dogovora da sebi za pravo da upravlja mojim zivotom,slobodnim vremenom i mojim dobrima ,novcem..

Skroz naskroz se slažem.. A razjarena postajem i kada mi neko po svaku cenu pokušava da promeni stavove, za koje sam sigurna da su 100% ok. Mada umem da se ukopam ki pravi bik, prava rovovska borba i da češljam nekome ko me nervira živce do iznemoglosti.. Šta ću, takva sam..
Advertisement

Old 25-07-2007, 15:34   #17
Viio
Početnik

Viio je offline
Registrovan: Jul 2007
Viio je na dobrom putu
Standardno

I ja se pridruzujem kao Bik, kod mene je izrazena tvrdoglavost a slazem se i sa ostalim komentarima....

Vazna mi je iskrenost, ljubav, lepota, i kao sto neko rece komfort (ne bi ni ja autobusom... isto tako ne volim bas promene ...mislim strah me je promena, ali se lako adaptiram ako se dogode...i tako...
Submit to Digg   Taurus (Bik) Reply With Quote

Old 28-07-2007, 01:02   #18
swarovska
Obično gatalo

swarovska je offline
Registrovan: Jun 2007
swarovska je na dobrom putu
Standardno

moram ja kao blizanac majka devojcice koja je bik lav da kazem da se realno razlikuje od drugih ..cak mi je i vaspitacica rekla da je prosto cudno da tako mala devojcica iskazuje toliki stepen zenstvenosti znam mnogo zena bikova i sve su jako ,jako zenstvene..moj brat je bik jarac i naravno finansije su br1 u njegovom zivotu a onda provod nije rasipan ali kad je bal ...kako on kaze. sada mi se svidja bik strelac venera jupiter u ribama izrazeno muzicki nadaren ali malo cudan covek ili mozda moj blizanac devica to ne shvata

Old 28-07-2007, 09:07   #19
matrischa
Švrća

matrischa's Avatar

matrischa je offline
Registrovan: Jun 2007
matrischa je na dobrom putu
Standardno

*bik- moja baka koja je najaca zena na svetu, biti samohrana majka 60-tih nije bilo lako, sa dvoje male dece bez stana... pri tom nikad nije kukala. Sad, posle toliko god ima zaradjen stan i 2 kuce i jos radi...
*moja drugarica-koja je po mom misljenju najbolja mama na svetu, izuzetan covek, vredna... a pored svega vec 4 god izdrzava porodicu
znam jos mnogo zenskih bikova koji me odusevljavaju,
ali znam i jednu devojku kojoj su sigurno u krstenici napisali pogresan datum rodjenja....

Old 28-07-2007, 20:05   #20
ili_ili
Obično gatalo

ili_ili's Avatar

ili_ili je offline
Registrovan: Jan 2007
ili_ili je na dobrom putu
Standardno

Ja - tvrdoglav toliko da i kad znam da je to lose po mene ja i dalje radim po svome.
Koga volim uradio bih sve za njega (nju) koga ne....
Volim vino, lezernost, eleganciju... romantiku...Sex...
Volim putovanja i nije mi tesko da putujem i sam....

BIK: sporost, tezina, izobilje
Old 28-08-2007, 18:11   #21
Andreina
Veštac

Andreina's Avatar

Andreina je offline
Registrovan: Jan 2007
Andreina je na dobrom putu
Standardno BIK: sporost, tezina, izobilje

"Kako samo ime kaze, Bik je pre svega prezivar: sporost, tezina, izobilje, bogatsvo oblika, kompaktne, plodne i masne materije. Pun telesnih vibracija, ovaj znak olicava radost zivota i rascvat ukusa. On je senzualan u punom znacenju te reci. Steci, pojesti i svariti: to su tri glavna cinioca njegove organske vokacije. Gurmanluk i pohlepa. Veliki napori i zadaci koji iziskuju rad vise ga izazivaju nego sto ga odbijaju. Cesto je on - u vise ili manje direktnom smislu - jedna vrsta Gargantue."

Catherine Aubier

Old 01-09-2007, 13:11   #22
Krokodokodil
Obično gatalo

Krokodokodil's Avatar

Krokodokodil je offline
Registrovan: Feb 2007
Krokodokodil je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Alex78 VIdi Poruku
I ja sam Bik i ovo potpisujem ...tada od Ferdinanda postajem razjarena volina
Bez namere da cepidlachim i prosvetljujem: vo nema testise.

Po mom skromnom mishljenju najsumnjiviji Astro sajt - http://www.librarising.com - zhivi bili pa videli.

Imshiragicj, o Kseni, Ratnici Princezi 1995-2001 -
http://www.spicum.com/astrologija/xena%201.html

Old 01-09-2007, 14:52   #23
smart.maja
Obično gatalo

smart.maja je offline
smart.maja je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Krokodokodil VIdi Poruku
jes vala, to je i osnovna razlika izmedju bika i vola, a tome i njihova dalja svrha...
na zalost...

Old 01-09-2007, 17:51   #24
Alex78
Švrća

Alex78's Avatar

Alex78 je offline
Alex78 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by smart.maja VIdi Poruku
jes vala, to je i osnovna razlika izmedju bika i vola, a tome i njihova dalja svrha...
na zalost...
Quote:
Originally Posted by Krokodokodil VIdi Poruku
nemam ih ni ja, tako da ....

Old 02-09-2007, 04:28   #25
smart.maja
Obično gatalo

smart.maja je offline
smart.maja je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Alex78 VIdi Poruku
nemam ih ni ja, tako da ....
znam! ti imas jajnike!
... i bas te gabri s`o vo nema mu...testise

Old 02-09-2007, 10:27   #26
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Evo da piknem svoj prvi postić baš tu!Pozdrav od duple bikice
Naši sponzori
Advertisement

Old 02-09-2007, 10:35   #27
Alex78
Švrća

Alex78's Avatar

Alex78 je offline
Alex78 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by smart.maja VIdi Poruku
znam! ti imas jajnike!
... i bas te gabri s`o vo nema mu...testise

Kako zavesti bika...
Old 02-09-2007, 11:53   #28
sahadow452
Obično gatalo

sahadow452's Avatar

sahadow452 je offline
sahadow452 je na dobrom putu
Standardno Kako zavesti bika...

Bik

da
... napravite Biku njegovo omiljeno jelo i servirajte ga uz svijeće i romantičnu muziku.
... stvorite specijalnu atmosferu. Oni će uživati u lijepoj hrani i šarmantnom društvu.
... odvojite vrijeme za maženje. Bikovi jako vole ovaj „sport”.
... imajte razumjevanja za njegovu karijeru i poslove koje radi s vremena na vrijeme.
... uživajte u pažnji koju Vam nudi. On će Vas cijeniti zato što uživate u ljepoti i ljubavi isto koliko i on. Oni se jako trude da partneru obezbjede mnogo lijepog. Zato nemojte ignorisati taj njegov trud. On će početi da smatra da ga niste vrijedni.
... budite strpljivi i uvjek puni podrške. Oni će Vas mnogo voljeti zbog toga.

ne
... nemojte da Vam se desi da ne dođete na sastanak, ili da ne budete kod kuće kada on treba da zove.
... nemojte biti nepredvidivi. On voli sigurnost i pouzdan je partner. Budite i Vi takvi.
... nemojte ga požurivati u bilo čemu. Pogotovo u donošenju odluka.
... nemojte biti nestrpljivi. Bikovi imaju sve vreme ovog svijeta.
... nemojte rasipati novac.

Dragi nasi Bikovi...
Old 02-09-2007, 12:24   #29
sahadow452
Obično gatalo

sahadow452's Avatar

sahadow452 je offline
sahadow452 je na dobrom putu
Standardno Dragi nasi Bikovi...

Bik

Bik je prvi zemljani i drugi prolećni znak. Lepota (jer Bikom vlada Venera) i korisnost (jer je Bik zemljani znak) osnovne su preokupacije ovog zodijačkog položaja; srećan je onaj koji je rođen u ovom znaku i koji svoje prividne suprotnosti može dovesti u ravnotežu – koji može doživeti lepotu u korisnosti i korisnost u lepoti.

Mnogi koriste simbol ovoga znaka, životinju bika, kako bi posebno naglasili njegov nekontrolisani bes kada je izazvan. Ipak, na istoku, odakle simboli znakova vuku svoje poreklo, te se životinje smatraju poslušnim, i nimalo zastrašujućim stvorenjima koja vrlo često i mala deca vode na ispašu. Na Istoku bik simbolizuje više sposobnost da se postojano istraje u odabranom pravcu – kao bik koji vuče plug i koji samo još jače zapne kada plug naiđe na kakvu prepreku u zemlji.

Ako se vaše Sunce nalazi u Biku, trudićete se da izrazite svoj osećaj autoriteta kroz čvrst zahvat života. Tamo gde Ovan voli da vidi svoj život kao neprekidni niz uvek novih početaka, vi čak i te početke volite da vidite kao održavanje neke vrste kontinuiteta. Tamo gde duh Ovna započinje nekakav iznenadni, briljantni posao, najčešće je duh Bika taj koji će morati da dovede taj posao do njegove završnice.

Na najvišim nivoima, Bik pomaže u razvoju nishthe, postojanosti na duhovnom putu. Ali, Bikovi koji nisu napredovali dovoljno da bi te uticaje primali na višim nivoima svoje svesnosti, mogu ih manifestovati na drugačije nacine. Mnogi Bikovi izražavaju svoju Sunčevu prirodu kroz želju da “fiksiraju” stvari iz svoje okoline, da kontrolišu sve oko sebe i da iz svojih života, koliko god je to moguće, odstrane sve ono što je nepredvidljivo. Sigurnost je važna svakom Biku, ali ne toliko sigurnost ličnog vlasništva, koliko sigurna postojanost. Za Bikove ta potreba za stalnošću može biti više pitanje apstraktnog principa nego ličnog vlasništva, mada se ona izražava kao puko posedovanje ako osoba rođena pod znakom Bika živi samo na nivou svojih sebičnih želja.

Ako se vaše Sunce nalazi u Biku, vaša su snaga i energija vrlo velike. Kad se jednom prihvatite neke stvari, možemo samo da se nadamo da je ona ispravna, jer ćete verovatno ostati uz nju sve dok brod ne potone.

Da li se ponekad zapitate zašto vam je toliko neophodno da osetite da morate da posedujete neku stvar? Zašto se mnogi Bikovi toliko trude da oblikuju i urede svoj svet po utvrđenim uzorcima i da iz njega odstrane sve ono što je nepredvidljivo i nesigurno? Onaj ko je siguran u sebe, ne mora od toga praviti pitanje. Tu se, u stvari, krije prava tajna poznate bikovske energije. Bik nije siguran.

Sumnja, a ne samopouzdanje jeste podsticaj koji Bika tera na još veću odlučnost u njegovim naporima da uredi stvari oko sebe tako da ništa više ne može poći naopako i time okolnosti izmaknu njegovoj kontroli. Sumnja u sebe tera ga da se uvek ponovo potvrđuje.

Naravno, u svima nama postoje takva obeležja Bika. Bez obzira na to u kom znaku ste rođeni, kada god se previše trudite da dobijete neku stvar a ona vam konstantno izmiče, pokušajte da se setite da izvor vaše uznemirenosti ne leži toliko u nepouzdanosti samih stvari koliko u vašoj unutrašnjoj sigurnosti. “Sve je tok”, govorio je Heraklit. Ništa ne može dugo ostati stabilno. Pomisao da možemo “zamrznuti” stvarnost u bilo kom trenu jedan je od varljivih ćupova zlata za kojima čovečanstvo oduvek traga na krajevima duge i svojih snova. Jedino u sebi možemo razviti trajnu stabilnost tako što ćemo pronaći taj duboki, božanski centar oko koga se okreću sve naše ljudske misli i svi naši osećaji.

Nalik zemlji u proleće, i Bik mora da dozvoli da seme novih ideja klija nesmetano. On može godinama da strpljivo i pažljivo planira, a da drugi ništa ne posumnjaju. Bik zna da se rast biljke ne može nasilno ubrzati. Svako ko pokuša da ga natera da ubrza korak više od onoga što on sam smatra potrebnim da bi razvio neku ideju, uveriće se da je nepopustljiv. Ali, pri tom on nije nerazuman; samo je promišljen.

Jedna od najvažnijih lekcija koju treba da savladate ako ste rođeni u znaku Bika jeste vera. Bikovima je vrlo teško da nauče da se potpuno predaju. Vaša posebna zabluda – da morate čvrsto da zgrabite svoju stvarnost kao da vam život zavisi od toga – može biti transformisana u odlučnu odanost višoj stvarnosti. Zapamtite da je preterani trud oko bilo čega uvek znak sumnje. Naučite da se više oslanjate na Kosmicki Plan po kome sve na kraju ispadne najbolje. Vaša sklonost da se čvrsto držite stvari može se oplemeniti spoznajom da je to energija koja dolazi iz vašeg unutrašnjeg bića, a ne iz nečega određenog oko vas.

"Zapamtite, sve dok se vi sami trudite, Bog vas nikada nece iznevjeriti."
Paramahansa Yogananda

Old 15-11-2007, 16:38   #30
Makišon
Obično gatalo

Makišon's Avatar

Makišon je offline
Registrovan: Aug 2006
Makišon je na dobrom putu
Standardno

Evo šta kaže Liz Grin o muškarcima Bikovima

Bik je ekstremno muževna životinja. Mada se Bik u astrologiji smatra ženskim znakom, muška verzija ne pokazuje mnogo ženskosti - osim ako ne smatrate ženskim osobinama blagost, čulnost i ljubav prema lepoti. Medjutim, mnogi muškarci Bikovi imaju težnju da postanu pomalo mačo - najviše zato što je to tako fizički, a takodje i zato što je to znak koji je vrlo osetljiv na tipične uloge koje nudi društvo. Tako je Bik spreman da se opremi svime što društvo smatra muškim, od odela do stava da je posesivan u odnosu na svoju ženu.
Čini se da su mnogi likovi u romantičnoj istorijskoj književnosti u znaku Bika. Snažni, ćutljivi heroj - neka vrsta izmedju Klinta Istvuda i Herkula - bikovska je ličnost. On je obično strašno zgodan (i Bik to obično jeste - ako ne na konvencionalan način sa regularnim osobinama, onda sa prijatnim, prizemnim, senzualnim odlikama) i vrlo je lepo obučen, takodje. Ovo poslednje je jedna od čestih crta kod muškaraca u znaku Bika: ponekad se to naziva taštinom, a ponekad dobrim ukusom. Bik voli eleganciju i mnogi muškarci Bikovi - mada ne moraju obavezno biti kicoši - provode strašno mnogo vremena uredjujući kosu, cipele, nokte i lice posle brijanja. Ovo su sve fizička zadovoljstva, znaci fizičke lepote i fizičkog stila. Redak je muškarac Bik koji nema sakrivenu ovu žicu taštine. Uostalom, njime vlada Venera - a Venera je neprestano pred ogledalom.
Snažne strasti su sledeća crta ovog heroja iz mašte, koje se daju primetiti kod mnogih muškaraca Bikova. Ako volite jaku senzualnost, Bik je poseduje u izobilju. Mnogi Bikovi su ponosni na svoje seksualne sposobnosti; fizička ljubav, kao fizička lepota, važni su im i s njima se ne sme žuriti niti ošljariti.
S druge strane, možda ne volite snažne, ćutljive heroje. Možda s vermena na vreme volite mnogo brbljanja ili malo neodredjenosti. U tom slučaju držite se podalje od Bikova. On se ne dobija igrama. Čak i kad ga nadjete u najgoroj mogućoj situaciji, on izgleda nekako pouzdano. Sa Bika baš ne možete da uklonite taj sjaj dobre zemlje onakva kakva je. ''Prirodan čovek'' D.H.Lorensa (možete ga naći u Ljubavniku ledi Četerli i drugim njegovim romanima) mora da je bio Bik. Eksplicitna seksualnost, potpuno odsustvo osećanja da mu je neprijatno u svemu što se odnosi na ljudsko telo, tipično su bikovske odlike.
Možda ipak želite nekog sa malo više stila, ili nekog malo tamnijeg. Probajte saVagom, Škorpijom ili Ribama. Muškarac Bik može da bude toliko jednostavan da vas to dovede do besa. Kad ne želi nešto da razume, on to briše iz pamćenja. Govori vam da ste nerazumni, iracionalni ili luckasti. I ponaša se pokroviteljski. Ovo je jedna od osobina koja najviše iritira kad su u pitanju muškarci u znaku Bika: oni mogu da budu uobraženi. Pošto se sam ne naljuti tako lako, on često omalovažava ili ne reaguje na nečiju zabrinutost, strah ili nervozu. Potapše vas po glavi i savetuje vam da uzmete aspirin ili da se dobro ispavate ili vam poželi laku noć na neki drugi način, pošto je spavanje veliki lek za sve u Bikovskom zdravstvenom priručniku.
Kada ste vi u haosu, on može da bude stena snage i spokojstva. S druge strane, on verovatno neće razumeti vaš nered, zato se nemojte truditi da mu objasnite, ako to ne možete da objasnite jednostavno. On nema strpljenja za žensku histeriju. Sve mora da ima jednostavno rešenje. a žalost, neke stvari nemaju rešenje. U ovim slučajevima, Bik odbija da vidi dilemu.
Budite oprezni da ga ne izneverite. Očekivanjem da pokaže razumevanje za zamršene igre ništa ne postižete. Bik je strašno ranjiv kad se radi o romantičnim osećanjima; ako je u vas investirao svoj romantični ideal, on će jednostavno da bude povredjen i zbuniće se ukoliko mu šaljete dvosmislene poruke. Bika je moguće prilično dugo vući za nos, pošto je on sklon da voli postojano; ali kad ste jednom otišli predaleko, on je isto tako u stanju da izbaci vas i vaše stvari iz kuće i da nikada više ne progovori s vama ni reč. Nepromenljivo je nepromenljivo i u ljubavi i u mržnji. Bik nije baš mnogo dobar kad treba da prašta. Možda može da zaboravi ili naprosto da ne razgovara o tome. Ali da oprosti - ne. On će to da pamti dugo, dugo vremena.
Možda ste već čuli za čuvenu lenjost muškarac rodjenih u znaku Bika. Da, to je istina. Bik može biti neverovatno, zaprepešćujuće nonšalantan. NJegova ideja o opuštanju može da bude da sa konzervom piva sedne ispred TV aparata i gleda sportski program, dok vi možda imate u vidu neke čarobnije stvari. On takodje pokazuje sklonost da sedi sa nogama na stolu i čeka da mu bude servirana večera: stav s kojim se ne može računati na osvajanje srca neke feministkinje. On voli da ga mazite i često to shvata kao nešto što mu po pravilu pripada. Ovo, opet, zavisi od vašeg ukusa. Zapamtite, da koliko god da je senzacionalna njegova prošlost ili koliko god da su njegovi pogledi ikonoborački, duboko u sebi on je konvencionalan i možda će uvek imati malo muškog šovinizma u sebi.Ali to nije u stvari tako loše, ako se setite da je lepo imati prepoznatljivo muškog muškarca pored sebe. Muškarac Bik ima načina da učini da se žena oseća vrlo ženstvenom. Ko bi se na to žalio?
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules