ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 04-10-2010, 11:54   #61
lav na kvadrat
Obično gatalo

lav na kvadrat's Avatar

lav na kvadrat je offline
Registrovan: Feb 2009
lav na kvadrat je na dobrom putu
Standardno

Volim da vidim gde je sunce osobi u horoskopu jer tada znas kako upravlja svojim egom a aspekti pokazuju kakav je ego,
Sunce na uglovima horoskopa je posebno bitno
Volim osobe sa suncem u prvoj kuci jer i one vole same sebe ali ako je u sedmoj eto price ,javnosti gledaj me i divi mi se pa ako je jos sunce u lavu ,spasavaj se ko moze.
Kako imam merkur mars u kvadratu moram da reagujem i posto je to aspekt histerije stvarno me neki naglasen ego dovede do histerije.
Deseta je potereba za dokazivanjem i rad na ambiciji i prestizu.
Nikako ne razumem sunce u cetvrtoj jer se razlicito ispoljava zavisno od znaka i aspekata doduse kao i sve drugo u horoskopu.

Nije neaspektovano ima inkonjukciju sa mesecom doduse to je slabiji aspekt ali bitno je da moras voditi racuna kad su finansije u pitanju zato sto imas problem da vidis odnosno desavace se da ne vidis jasno zakulisne igre oko novca i da mozes imati probleme sa investicijama jer kad je planeta ne aspektovana onda se prati njen dispozitor a on tvoje sunce vodi u pad.
Aspekti pokazuju da ne treba slusati zene i smanjiti potrebu da se svojim finansijama istices i ponosis bolje bi bilo da ih zadrzis za sebe .
isti slucaj je i sa odabirom partnera treba proveriti odakle mu dolaze pare i da li je zlato sve sto sija.

Last edited by Vojvotkinja; 24-12-2013 at 13:29..
Submit to Digg   Sunce Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 04-10-2010, 12:26   #62
ivanapetr
Švrća

ivanapetr je offline
Registrovan: Sep 2010
ivanapetr je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by lav na kvadrat VIdi Poruku
Nije neaspektovano ima inkonjukciju sa mesecom doduse to je slabiji aspekt ali bitno je da moras voditi racuna kad su finansije u pitanju zato sto imas problem da vidis odnosno desavace se da ne vidis jasno zakulisne igre oko novca i da mozes imati probleme sa investicijama jer kad je planeta ne aspektovana onda se prati njen dispozitor a on tvoje sunce vodi u pad.
Aspekti pokazuju da ne treba slusati zene i smanjiti potrebu da se svojim finansijama istices i ponosis bolje bi bilo da ih zadrzis za sebe .
isti slucaj je i sa odabirom partnera treba proveriti odakle mu dolaze pare i da li je zlato sve sto sija.
zanimljivo kako stvari tumacimo drugacije!

Old 04-10-2010, 18:07   #63
dunja2501
Druid

dunja2501's Avatar

dunja2501 je offline
Registrovan: Aug 2010
dunja2501 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by nedda VIdi Poruku
Jel mi to imamo kartu nekog pisca?

Dunja - karta:
Uradis je u astro.com.
kada se pojavi, kliknes dva puta na nju, da ti se uveca onako.
Desnim klikom na nju i obelezis 'save picture as...', i sacuvas je na desktopu svog racunara.
Onda otvoris moju kartu.
Obrises sve osim http://i47.tinypic.com/ na pocetku adrese (gore, na liniji za adrese).
Kliknes na Browse.
U prozoru koj ti se otvori nadjes svoj desktop, i nadjes svoju kartu.
Kliknes na nju.
Kada se prozor zatvori, klikne na veliki zeleni taster (JETZT...nesto...nesto)
kada ti se pojavi prozor sa nekim slovima, pazljivo ih prekucas ispod. Vodi racuna da li je slovo veliko ili malo (meni obicno uspe iz treceg pua )
Kada ti napravi malu sliku, kliknes na nju da se uveca.
I na kraju uzmes (obelezis i kopiras) adresu gore, koja pocinje sa istim onim http://i47.tinypic.com/ , samo sto ima drugi nastavak u odnosu na moj, i to mozes da stavljas sa 'paste' gde god hoces, na svaki post pojedinacno, ili u potpis.

Izvinjavam se na off -topicu
E konacno sam uspela !!!!!
Hvala

evo i moje natalne,pa baci pogled ako te ne mrzi

http://es.tinypic.com/view.php?pic=2q8zrle&s=7

Old 11-01-2011, 00:05   #64
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Dunja2501, Aaaaa...pa ne mozes imati povucen posao, kada ti je dispozitor sunca uran u desetoj kuci!

Zbog dispozitora jupitera, opet u 12.oj mozda ces se kasnije baviti tako nekim poslom...ima vremena

Da se ti ne bavis nekim poslom koji ima veze i sa kamerama? 12 kuca je neptunovska...i kamere dolaze u obzir

O SUNCU...

Naziv: Sol (kod Latina), Titan (po prehelenističkom bogu), Ilios (ili Helios, kod grka), Phoebus (na grčkom ¨svetao¨ kao epitet Apolonu), Apolon, Pean (originalni naziv Apolonov, trebalo bi da se odnosi na ¨govor¨, kao ¨bog proroka¨), Oziris (kod Egipćana), Diespiter

Kretanje: Nepotrebno je napominjati posebno da je vidljiv golim okom svakog smrtnika. Za prolazak kroz Zodijak potrebno mu je 365 dana i nekoliko sati. Njegovo srednje kretanje iznosi 59 minuta 8 sekundi. Ponekad se preko dana kreće i do 61 minut 6 sekunda, ali nikada više od toga. Uvek se kreće direktno.

Priroda:
Prirodno je vrelo, suvo, sa temperaturom višom nego kod Marsa; muževna dnevna planeta

Kada je dobro postavljeno: tada je ekvivalentna po uticaju Fortuni, donosi poverenje, ispunjava obećanja do detalja, sa željom da vlada i utiče na druge. Obazriv, naročito pri donošenju kakvog suda, veličanstven i svečan uvek, vredan, radan, marljiv, da bi stekao slavu i imetak, zaslužio očevinu, iako je spreman da se dobrovoljno odvoji od iste; čovek sunca obično je ozbiljan dok govori, bez previše reči, pun samopouzdanja i kontrole nad sopstvenim reakcijama. Pun ideja, tajni, pouzdanja, govori i promišlja u isto vreme, ali ipak zadržava odredjenu dozu ležernosti, ljubaznosti, pokazujući humanost prema svim ljudima. Nikakve zatrovane misli ne mogu uprljati njegovo srce.

Kada je loše postavljeno: daje aroganciju i ponos, prezire i omalovažava druge, ističe svoj pedigre, bez ikakve širine je, kako u pogledima tako i u zaključcima, odlukama, ograničen...nemiran, nezgodan, sklon problemima, zapovedanju, ne bira reči, bez takta i trezvenosti u akcijama, afektan, rasipnik, rasipa očevinu i oslanja se na milostinju drugih ljudi, u kojima vidi svoje dužnike

Izgled: Obično su ovo ljudi jake konstitucije, žućkastog tena, često crvenih obraza, okruglog i velikog čela, buljavih ili samo krupnih očiju, oštrog pogleda. Telo je jako i krupno, ne moraju biti puno lepi ali su privlačni i dragi, puni životne energije, vreline, kosa im je žućkasta, brzo oćelave, bradati

Zanimanja: kraljevi, princeze, carevi, vojvode, markizi, grofovi, baroni, pukovnici, kapetani, šerifi, sudija, dvoranin, majori, načelnici policije, upravnik imanja plemićke porodice, zlatar, kovač novca, kazandžija

Bolesti: bubuljice na licu, drhtavica, ili bilo koja bolest mozga i srca, nemoć očiju, grčevi, iznenadne nesvestice, zadah i bolesti usta, groznica... u principu kod ljudi odnosi se na srce, mozak i desno oko (kod žena-levo) i životnu energiju.

Boja: žuta, boja zlata, skarletno ili čisto crvena

Ukus: Sunce se odnosi na mešavinu kiselog i slatkog, kao i aromatične začine koji mogu biti malo više gorki i oštri i jaki

Bilje: ovo bilje prijatno miriše, cvetovi su žuti ili crvenkasti, veliki ili veličanstvenog oblika i izgleda, nesvakidašnje lepote. Bilje koje uspeva na otvorenim osunčanim mestima. Njihova glavna vrlina je da osnaže srce, daju životnu snagu, otklone probleme sa vidom, pruže otpor otrovima, ili da otklone dejstvo bilo kakvog magijanja i veštičarenja, kao i zloćudnog planetarnog delovanja na osobu; šafran, mask, djumbir, rutvica, neven, balzam, ruzmarin, suncokret, kinamon, nard, aloja, arsenik

Drveće: Palma, mira, lovorika, tamjan, trska, kedar, heliotrop, drvo narandže i limuna

Životinje: lav, konj, ovan, bik, krokodil, jarac, svitac

Ptice: orao, petao, slavuj, feniks, labud, paun, jastreb

Ribe:
morska foka, morska lisica, kraba, morska zvezda

Mineral: od metala - zlato

Kamen:
hijacinit, hrizolit, adamant, karbunkul, rubin, kamen pronadjen u orlovom gnezdu - etit

Vreme: Sunce donosi vreme sve u zavisnosti od godišnjeg doba; u proleće blaga pljuskove, leti vrelinu, ekstremnu ako je sa Marsom, u jesen vlažnost i zimi povremenu kišu. Predstavlja istočne vetrove.

Orbis: 15 stepeni pre i posle aspekta

Godine: sunce vlada periodom kada je osoba najjača, kada se oseća najmoćnije

Zemlje i gradovi: Alpi, Turska, Italija, Sicilija, Južni Irak, Liban, Češka, Bristol, Damask, Kremona, Ravena, Rim, Sirakuza i područje četvrtog klimata (gde je dan najduži i traje 14 sati i 30 minuta)

Dan u nedelji: Nedelja

Andjeo: Rafael

(http://www.zvezdavodilja.com/index.php?topic=21.0)

Last edited by Vojvotkinja; 24-12-2013 at 13:31..

Old 04-03-2011, 13:41   #65
dunja2501
Druid

dunja2501's Avatar

dunja2501 je offline
Standardno

Slusala sam Sanju Colju na jednoj tv emisiji i javila se neka gledateljka da pita u vezi zdravlja...Sanja joj je rekla da ima So na stepenu egzaltacije Mo... jel zna neko koji je to stepen i da li ima neki poseban uticaj? ...takodje joj je rekla da treba da nosi puno srebra da to valjda utice na stitnu zlezdu, pa bi srebro trebalo da joj pomogne u tim smislu...odnosno Sanja je videla da ima problema sa stitnom, zena koja se javila nije ni znala da je to u pitanju.
Naši sponzori
Advertisement

Old 04-03-2011, 14:04   #66
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Registrovan: Sep 2009
gasimetrija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by dunja2501 VIdi Poruku
Slusala sam Sanju Colju na jednoj tv emisiji i javila se neka gledateljka da pita u vezi zdravlja...Sanja joj je rekla da ima So na stepenu egzaltacije Mo... jel zna neko koji je to stepen i da li ima neki poseban uticaj? ...takodje joj je rekla da treba da nosi puno srebra da to valjda utice na stitnu zlezdu, pa bi srebro trebalo da joj pomogne u tim smislu...odnosno Sanja je videla da ima problema sa stitnom, zena koja se javila nije ni znala da je to u pitanju.
Egzaltacije Meseca je na 3 stepenu Bika

Old 04-03-2011, 16:17   #67
majabl
Druid

majabl je offline
Registrovan: Nov 2010
majabl je na dobrom putu
Standardno

meni je sunce u drugoj kuci i u biku i od aspekata pravi 60 asc 0 me 120 ne, vl asc, 30 ve i 180 pl..pa nekako bi se reklo da je onako prilicno dobro, ali vjerovatno ovaj pl , koji je jak i u sjedistu zeza moje sunce..pa sam je li arogantna i nije dobro za moje partnere i oca, a pl vlada 9 i 8 pa je li u tim poljima imam nekih problema...ali ja volim svoje sunce i nisam materijalista iako je u kuci bika i u biku...ali nisam

Last edited by majabl; 04-03-2011 at 16:37..

Old 12-04-2011, 16:51   #68
mini_mimi
Veštac

mini_mimi's Avatar

mini_mimi je offline
Registrovan: Mar 2010
mini_mimi je na dobrom putu
Standardno

Imam neaspektovano Sunce u blizancima u 7 kuci....kako se to manifestuje :-)) ?

Old 12-04-2011, 16:58   #69
Mad Max
Druid

Mad Max's Avatar

Mad Max je offline
Registrovan: Mar 2011
Mad Max će postati poznat uskoroMad Max će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by mini_mimi VIdi Poruku
Imam neaspektovano Sunce u blizancima u 7 kuci....kako se to manifestuje :-)) ?
Aspektovano ti je, imaš inkonjukcije sa neptunom i plutonom

Old 12-04-2011, 16:59   #70
mini_mimi
Veštac

mini_mimi's Avatar

mini_mimi je offline
mini_mimi je na dobrom putu
Standardno

hm....sad si me zbunio......rekli su mi da je neapektovano

Old 12-04-2011, 17:03   #71
Mad Max
Druid

Mad Max's Avatar

Mad Max je offline
Standardno

Imaš i polukvadrat sa jupiterom.
Ako kažu da je neaspektovano, možda se meni priviđa, ne znam ...

Old 12-04-2011, 17:10   #72
Princess77
Čarobnjak

Princess77's Avatar

Princess77 je offline
Princess77 će postati poznat uskoroPrincess77 će postati poznat uskoro
Standardno

Planeta koja nema glavnih aspekata je neaspektovana

Old 12-04-2011, 17:14   #73
Mad Max
Druid

Mad Max's Avatar

Mad Max je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Princess77 VIdi Poruku
Planeta koja nema glavnih aspekata je neaspektovana
Jeste ali i inkonjukcije su tu da bi nam bar malo zagorčavale život

Old 12-04-2011, 17:22   #74
dunja2501
Druid

dunja2501's Avatar

dunja2501 je offline
Standardno

Pronasla sam neki text o aspektima so i asc... u mom slucaju konjukcije, sve tacno

Sun conjunct the Ascendant
These people make a strong personal impression. Others tend to see them as confident people, or as leaders of some sort. This is because they project strength. Of course, this strong impression can rub some people the wrong way. These people are noticeable and very aware of how they come across to others.

Sun rising people tend to believe that they are in control of their destiny. They usually don't believe in fate, and they'll take any pessimistic comments that come their way as personal challenges. In fact, this concept extends to other areas of life--they prefer to lead rather than follow, and are usually most comfortable in situations where they have the freedom to do so. They identify strongly with the image they project, and they usually prefer to be viewed as capable individuals. Children with this aspect may appear to be older than their years.

If the Sun is in the 12th house and conjunct the Ascendant, the desire to lead and to be noticed is great, but there may be some teetering when it comes to actually expressing these desires. These people may be inclined to daydream a lot about being awe-inspiring leaders, or the center of attention, but there can be much self-consciousness and some reluctance to actually throw themselves into the spotlight. Over time, they might find ways to get the attention or the position of importance they crave in indirect and/or creative ways.

Sun square Ascendant
People born with Sun square Ascendant do not always "come across" to others as they intend to. Especially in their youth, these people can easily offend others with what people might call an "attitude". Sometimes, the impression is one of being overbearing, arrogant, or pushy. If this is the case, it's due to a defense mechanism perhaps stemming from childhood. For some reason or other, what these people want to express is often interpreted the wrong way. Awareness of this discrepancy is important, otherwise the defense mechanism can worsen over time, and natives of this aspect can meet with problems at work (especially with authority) and in personal relationships. Softening the manner and the attitude does wonders to smooth over relationships of all kinds.

Some Famous People with the Sun Square the Ascendant: Denzel Washington.

Sun opposition Ascendant
There is a big tendency for those born under the Sun in opposition to the Ascendant to "find themselves" through other people. Most people with this aspect are in partnership with a close personal friend and/or a close romantic partner most of their lives with few gaps between. Just as Sun conjunct the Ascendant has an Aries flavor, the opposition has a Libra flavor, especially if the Sun is found in the seventh house. These people truly come alive when one-on-one. This makes them good at negotiations, therapy, and other situations where being able to slip into another's shoes is advantageous. Decision-making is enjoyed best when shared with another person. These are people who are the first to call on a close personal friend or the spouse whenever a decision needs to be made--not that they always take that person's advice! However, the back and forth of the exchange helps them to find an answer within. Again, this comes back to seeing themselves through others' perspectives. These are not the types of people who go to movies or restaurants alone (by choice). They simply feel more powerful and happy with someone tagging along. Some are submissive, but most are not. They don't truly give their power away to others. However, they don't readily "own" their power without feedback from others, where the term "others" doesn't refer to people in general, but to an individual. It's not about reputation or saving face (although this is possible if the Sun is also square the Midheaven).

Sun sextile or trine the Ascendant
It is easy and natural for those born under a harmonious aspect between the Sun and the Ascendant to be received well by others. There is a distinct air of authority and magnanimity surrounding these people. The authority they project generally doesn't offend others, generally because sincerity is sensed at the same time. Unless the Ascendant or Sun are otherwise quite challenged, most would describe these people as natural, easy to like, and friendly. Especially with the trine, there is a marked interest in the performing arts and/or sports and games, both as spectators and as participants. This is an especially favorable aspect to have for those who are in the public eye.

link: http://www.cafeastrology.com/natal/s...ntaspects.html

Old 21-01-2012, 01:17   #75
mirab
Veštac

mirab's Avatar

mirab je offline
Registrovan: Jan 2010
mirab je na dobrom putu
Standardno

dunja2501 - sa tvojim Suncem u 12.kuci i Mesecom u 1.kuci ti si izuzetno osetljiva i na tebe uticu sile - i pozitivne i negativne - iz neposredne okoline. Ova osetljivost je rezultat uslova u kojima si odrasla i kada nisi mogla uciniti skoro nista bez odobrenja roditelja, iako si povremeno trpela kritike da nisi preduzimljiva. Osecanje nesigurnosti i straha je takodje rezultiralo oz ove situacije, sto ti je otezalo da se slobodno i sigurno iskazujes. Nikada ne potcenjuj ono sto mozes da uradis i zapamti da svi preokreti i neuspesi mogu da te nauce mnogo vise nego bila sta drugo u zivotu.
Trebalo bi da si ozbiljno razmislila o profesiji koja bi te dovela u blizak kontakt sa ljudima, posebno ako oni zavise od isluga koje im nudis.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules