ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 31-03-2008, 17:31   #46
aca210879
Švrća

aca210879's Avatar

aca210879 je offline
Registrovan: May 2007
aca210879 je na dobrom putu
Standardno

Mislim da je u lavu jace u vezi kreativnosti,umetnosti, itd. u tj. u oblasti 5 kuce, a da je po pitanju prve kuce u ovnu jace,telesne aktivnosti,a mozda i gresim ,neka me neko ispravi!
Submit to Digg   Sunce Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 31-03-2008, 17:37   #47
Andreina
Veštac

Andreina's Avatar

Andreina je offline
Registrovan: Jan 2007
Andreina je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by aca210879 VIdi Poruku
Mislim da je u lavu jace u vezi kreativnosti,umetnosti, itd. u tj. u oblasti 5 kuce, a da je po pitanju prve kuce u ovnu jace,telesne aktivnosti,a mozda i gresim ,neka me neko ispravi!
Tako je. Usred leta i pocetkom proleca SO se najbolje oseca i zato vlada sredisnjim znakom leta, Lavom, a ushiceno (ili egzaltirano) je u prolecnom Ovnu, kad je sunceva energija glavni pokretac pocetka novog ciklusa. Uticaj mu je oslabljen zimi, pa je u hladnoj Vodoliji u padu. U Vagi je u izgonu sto odrazava cinjenicu da pocetak jeseni donosi postupno vladanje mraka nad svetlom. Tada je Suncev sjaj simbolican - i ono malo svetlosti sto daje, slabo greje.

Quote:
Originally Posted by black sun VIdi Poruku
chitam ovu Loncharicku... i sad, na jednom mjestu kaze da je Suncu domicil u Lavu, a da je egzaltirano u Ovnu...
...ok, samo, gdje je onda najjache...?
...sjedishte u odredjenom znaku automatski podrazumijeva i najjachi uticaj na upravo taj znak, ili se, ipak, najvishe ispoljava tamo gdje je, kao shto sama rijech kaze - egzaltirano...?

U Lavu jer je SO tamo u svom sedistu. Takav polozaj je povoljan i pojacava delovanje vladara: SO u ovom sedistu razvija pozitivne osobine, pokazujuci se u dobrom svetlu i u punoj snazi. A osim znaka svog sedista, svaka planeta ima jos jedan drugi znak u kojem se dobro oseca. To je znak njegove egzaltacije gde su komplementarne sile ojacane a vrline uvecane.Postoje tocno odredjeni stepeni Zodijaka na kojima su planete ushicene. SO je ushiceno (=egzaltirano)na 19' Ovna.

Last edited by uspavana; 06-04-2008 at 23:35..

Old 07-03-2009, 12:19   #48
tori
Veštac

tori je offline
Registrovan: Dec 2008
tori je na dobrom putu
Standardno

moje sunasce je na 12. stepenu vage, u 3.kuci.
e sad, da li kroz njega gledam svog oca, muza...? kako sad to ide, kako da znam koga predstavlja, ako uopste i predstavlja nekog?!

http://tinypic.com/view.php?pic=b861xk&s=5[/quote]

Old 07-03-2009, 21:25   #49
cmokic78
Čarobnjak

cmokic78's Avatar

cmokic78 je offline
Registrovan: Jan 2009
cmokic78 je na dobrom putu
Standardno

Koliko sam ja shvatila sunce je "dominantna muska figura" pa moze biti i brat, ocuh, sef .... a blize ce ti odrediti ostala simbolika u tvojoj karti.

E sada posto je mene zaintrigirala tema kakvi smo vozaci pa sam bacila oko na tvoju kartu i pala mi je jedna misao na pamet.
Da ne vozis pezoa slucajno?

Old 11-09-2010, 01:38   #50
spomenka
Druid

spomenka's Avatar

spomenka je offline
Registrovan: Nov 2009
spomenka je na dobrom putu
Standardno

hmmm...sad nešto razmišljam jel sunce odgovorno za naše poroke?? jer recimo ja ne pušim, ne pijem kavu, niti čaj (jer i tamo ima kofeina ), ne pijem gazirane sokove, prestala sam jesti i čips i sve te grickalice i hranim se i živim dosta zdravo... pa me zanima jeli to zbog mog sunca?

jer dim cigarete mi se gadi, jer kod mene doma SVI puše, naravno osim mene ... ja čak kad idem jest tj. ručat nedo Bog da je pepeljara na stolu, odmah ju mičem što dalje od sebe...

Old 11-09-2010, 01:50   #51
Uranus_princes
Obično gatalo

Uranus_princes's Avatar

Uranus_princes je offline
Registrovan: Apr 2010
Uranus_princes je na dobrom putu
Standardno

Ljudi,SoOSa,u cetvrtoj kuci....kako bih to mogla tumaciti
Negdje sam nasla da je So uvijek simbolika muza,a na drugom mjestu da je simbolika oca...zbunjuje me to,pa ne znam kako da si tumacim....ima li neko da je raspolozen da rastumacimo to zajedno? i'll

Old 11-09-2010, 02:30   #52
Suncica-S
Švrća

Suncica-S je offline
Suncica-S je na dobrom putu
Standardno

Sunce predstavlja ocinsku figuru , oca , autoritet muski , sefa , itd, generalno.To je i tip muskarca koga biramo za brak . Kod tebe je u 4. kuci , kuci oca , znaci da je otac autoritet pa O SA , strog . To isto znaci da bi tvoj muz mogao biti uspesan u karijeri , mozda politicar , posto je to njegova 10. kuca gledajuci kroz tvoj horoskop . Ijos mnogo toga se moze napisati , kroz znake u kome je SO , aspekte, ...
Advertisement

Old 11-09-2010, 02:36   #53
Uranus_princes
Obično gatalo

Uranus_princes's Avatar

Standardno

Quote:
Originally Posted by Suncica-S VIdi Poruku
Sunce predstavlja ocinsku figuru , oca , autoritet muski , sefa , itd, generalno.To je i tip muskarca koga biramo za brak . Kod tebe je u 4. kuci , kuci oca , znaci da je otac autoritet pa O SA , strog . To isto znaci da bi tvoj muz mogao biti uspesan u karijeri , mozda politicar , posto je to njegova 10. kuca gledajuci kroz tvoj horoskop . Ijos mnogo toga se moze napisati , kroz znake u kome je SO , aspekte, ...
Hvala ti,Suncice,na odgovoru.Bila sam u dilemi,a sad vidim da je ispavno bilo i jedno i drugo... A jos ovaj opis muza...

Old 12-09-2010, 13:08   #54
djurafigura
Druid

djurafigura's Avatar

djurafigura je offline
Registrovan: May 2010
djurafigura je na dobrom putu
Standardno

pa meni je kliknula sledeca simbolika:
sunce u 3 kuci na stepenu riba - znaci neki lep "harizmatican auto"
u konjukciji sa plutonom - mogao bi biti crven, crn, maslinasto zelen .... i verovatno nije "samo tvoj" nego partnerov ili porodicni, ali i sunce i pluton su u aspektu sekstila sa neptunom u strelcu u 5 polju pa bih ja rekla da je u pitanju tvoj partner koji najcesce vozi strana kola.
To sto imas sunce vladara lava upravo u ovom polju povezala sam sa jednim tekstom Aleksandre Blatesic koja je analizirala zasto je neka njena klijentkinja na lutriji dobila bas automobil marke pezo; "... sa suncem u trecoj kuci još interesantnije je da je amblem Peugeota upravo znak lava koji se postavlja na masku hladnjaka automobila ove marke !"[/QUOTE]
I meni je isto jedan astrolog pitao da li vozim Pežo-a...So na 24* u 3.OPl, 120Ne120Asc...ali eto ja vozim italijanski auto (za sada) i samo je moj

Old 13-09-2010, 03:26   #55
Suncica-S
Švrća

Suncica-S je offline
Suncica-S je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Uranus_princes VIdi Poruku
Hvala ti,Suncice,na odgovoru.Bila sam u dilemi,a sad vidim da je ispavno bilo i jedno i drugo... A jos ovaj opis muza...
Princes , uranius , izgleda rano je za muza , ali , bolje da znas sta te ceka .Verovatno ce biti stariji , ozbiljan gospodin , mozda diplomata - SO na 7. stepenu-vaga , pa suvladar tvoje 3.a njegove 9. je SA i jos na 9. stepenu-strelac (inostranstvo , rad sa strancima) sto znaci da moze biti i diplomata ili rad za neku stranu firmu , ali ja tipujem na diplomatiju jer je i politika umesana zbog SA u njegovoj , muzevljevoj ,10.

Old 13-09-2010, 12:05   #56
Uranus_princes
Obično gatalo

Uranus_princes's Avatar

Standardno

Ako,draga,jeste prilicno rano...xaxa.. al' sto kazes,bolje da se zna na vrijeme... Zamislim ja sebe kao zenu politicara... i pomislim sta ce mi muz jednog dana reci,ako bude politician,na to sto svjesno ne ispunjavam svoje gradjansko pravo glasanja... Salim se ja,nego,meni se dopada to tumacenje,nek' je on diplomata...

Old 02-10-2010, 18:08   #57
nova
Švrća

nova je offline
Registrovan: May 2010
nova je na dobrom putu
Standardno

Moje sunce je u vagi u 3.kuci i vladar je mog ascedenta! U mom zivotu ili za mene su jako bitni 'moji' muskarci...otac,brat, pa i sef, momak, muz...Iako bih za sebe rekla da sam jaka licnost, od muskaraca ocekujem da budu jos bolji i jaci od mene jer uz takve i ja sam bolja!!!
Medjutim taj pad sunca u vagi...nazalost sam dobro osjetila...otac mi je umro i to je bilo veliko razocarenje za mene...izgubila sam veliku podrsku...
Prije neki dan, otkrijem da me je momak (koji me je dobro zainteresovao i za koga sam mislila da je poseban, drugaciji ) tako dobro obmanjivao i da je daleko od posebnosti ...dakle jos jedno razocarenje....

Da li ce mene citavog zivota muskarci razocaravati...da li ce me ostavljati samu i da li je nuzno da bas svaki bude naizgled sjajan (sunce ) a u stvari ...nejaki ?

Old 03-10-2010, 17:24   #58
ivanapetr
Švrća

ivanapetr je offline
Registrovan: Sep 2010
ivanapetr je na dobrom putu
Standardno

Sta mislite o Suncu u 2. kuci u Devici, neaspektovano?

Old 03-10-2010, 17:44   #59
dunja2501
Druid

dunja2501's Avatar

dunja2501 je offline
Registrovan: Aug 2010
dunja2501 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by magdalena VIdi Poruku
Meni je So u 12, doduse u konjukciji sa Asc (4')... Nismo bili siromasni, eventualno, mozda bas te prve 4 godine, nije bas bilo idealno, ali hvala Bogu, nista strasno. Ali zato je bilo drugih vrsta ogranicenja u mom ranom detinjstvu (kako ovo zvuci ). S obzirom da sam jedince, i da sam bila strasno osetljiva i kilava, drzali su me kao pod staklenim zvonom - ja sam se osecala prilicno ograniceno, i to je cini mi se poprilicno dugo trajalo. I secam se, cini mi se da sam oduvek imala fobiju od institucija tipa obdaniste, bolnica... Cak sam i prvaog dana skole plakala od uzasa. Sve to me je uvek asociralo na zatvor. A So u 12. ne bi valjda trebalo tako da reaguje?
Meni je takodje So u 12 kuci. Porodica nije bila toliko siromasna,ali ni bogata...bolje receno,prezivljavanje ... jedinica sam,dete razvedenih roditelja,razvod je dosao zbog sklonosti alkoholu moga oca...takodje sam imala mnogo zdravstvenih problema u detinjstvu,operaciju i bukvalno za dlaku izbegnuta smrt... bila sam izuzetno povuceno dete ali sa godinama se i to premenilo.... za osobe sa So u 12 kuci kazu da ce se baviti nekim povucenim zanimanjima, u nekim zatvorenim istitucijama,zatvori,bolnice,laboratorije itd...medjutim kod mene to nije slucaj, cak sta vise bavim se dosta javnim poslom...medjutim sve ostale osobine ove 12-te kuce su kod mene zaista izrazene-.... i dalje imam neki svoj svet i volim cesto da budem sama i nekako izolovana od ostalog sveta.

Old 04-10-2010, 10:01   #60
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by ivanapetr VIdi Poruku
Sta mislite o Suncu u 2. kuci u Devici, neaspektovano?
Jel mi to imamo kartu nekog pisca?

Quote:
Originally Posted by dunja2501 VIdi Poruku
Meni je takodje So u 12 kuci. Porodica nije bila toliko siromasna,ali ni bogata...bolje receno,prezivljavanje ... jedinica sam,dete razvedenih roditelja,razvod je dosao zbog sklonosti alkoholu moga oca...takodje sam imala mnogo zdravstvenih problema u detinjstvu,operaciju i bukvalno za dlaku izbegnuta smrt... bila sam izuzetno povuceno dete ali sa godinama se i to premenilo.... za osobe sa So u 12 kuci kazu da ce se baviti nekim povucenim zanimanjima, u nekim zatvorenim istitucijama,zatvori,bolnice,laboratorije itd...medjutim kod mene to nije slucaj, cak sta vise bavim se dosta javnim poslom...medjutim sve ostale osobine ove 12-te kuce su kod mene zaista izrazene-.... i dalje imam neki svoj svet i volim cesto da budem sama i nekako izolovana od ostalog sveta.
Dunja - karta:
Uradis je u astro.com.
kada se pojavi, kliknes dva puta na nju, da ti se uveca onako.
Desnim klikom na nju i obelezis 'save picture as...', i sacuvas je na desktopu svog racunara.
Onda otvoris moju kartu.
Obrises sve osim http://i47.tinypic.com/ na pocetku adrese (gore, na liniji za adrese).
Kliknes na Browse.
U prozoru koj ti se otvori nadjes svoj desktop, i nadjes svoju kartu.
Kliknes na nju.
Kada se prozor zatvori, klikne na veliki zeleni taster (JETZT...nesto...nesto)
kada ti se pojavi prozor sa nekim slovima, pazljivo ih prekucas ispod. Vodi racuna da li je slovo veliko ili malo (meni obicno uspe iz treceg pua )
Kada ti napravi malu sliku, kliknes na nju da se uveca.
I na kraju uzmes (obelezis i kopiras) adresu gore, koja pocinje sa istim onim http://i47.tinypic.com/ , samo sto ima drugi nastavak u odnosu na moj, i to mozes da stavljas sa 'paste' gde god hoces, na svaki post pojedinacno, ili u potpis.

Izvinjavam se na off -topicu
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules