ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...
sličnosti i razlike

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 23-05-2011, 16:28   #31
nale777
Druid

nale777's Avatar

nale777 je offline
Registrovan: Oct 2010
nale777 je na dobrom putu
Standardno

Znaci li to da to sto ja imam stelijum u jarcu, u 8. polju, nadoknaduje zakljucano polje u skorpionu?
Advertisement

Old 23-05-2011, 18:14   #32
Vladarka
Obično gatalo

Vladarka's Avatar

Vladarka je offline
Registrovan: Apr 2009
Vladarka je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by nale777 VIdi Poruku
Znaci li to da to sto ja imam stelijum u jarcu, u 8. polju, nadoknaduje zakljucano polje u skorpionu?
daje ti nijanse scorpiona i te dogadjdaje vezane za 8.polje.
ali karakter, i da ti vise budes sco nego jarac to bas i ne

i tacno je ono iz prvog posta, da se mnogi sukobe oko te teorije.
po mom misljenju nemoze polje biti jace od znaka

jer na primer ne podrazumeva 8. polje sve isto sto i skorpija.
Po principu onoga planete su glumci a polje je scena gde se igra predstava.
Apekti su scenario.

jake kuce su: najjaca1 i 10, pa 7 i 4, tj ugaone, mozda u tim kucama se jace oseti karakter, cak i samo kod SO u tim kucama.
pa recimo ako su tu malefici: kao MA, SA, Pl... mozda ipak bas i narusavaju osobine toga znaka.

pravi stelijum je kada imate 4 planete u istom znaku, al ajde moze i ovaj pomocni od 3 i nemoraju biti u konjukciji. on je jak jer je sama konjukcija najjaci aspekt od sviju.
Submit to Digg   Stelijum u polju vs. stelijum u znaku Reply With Quote

Old 23-05-2011, 20:00   #33
nale777
Druid

nale777's Avatar

nale777 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Vladarka VIdi Poruku
daje ti nijanse scorpiona i te dogadjdaje vezane za 8.polje.
ali karakter, i da ti vise budes sco nego jarac to bas i ne

i tacno je ono iz prvog posta, da se mnogi sukobe oko te teorije.
po mom misljenju nemoze polje biti jace od znaka

jer na primer ne podrazumeva 8. polje sve isto sto i skorpija.
Po principu onoga planete su glumci a polje je scena gde se igra predstava.
Apekti su scenario.

jake kuce su: najjaca1 i 10, pa 7 i 4, tj ugaone, mozda u tim kucama se jace oseti karakter, cak i samo kod SO u tim kucama.
pa recimo ako su tu malefici: kao MA, SA, Pl... mozda ipak bas i narusavaju osobine toga znaka.

pravi stelijum je kada imate 4 planete u istom znaku, al ajde moze i ovaj pomocni od 3 i nemoraju biti u konjukciji. on je jak jer je sama konjukcija najjaci aspekt od sviju.
Eto,a neki kazu da je prirodno polje nekog znaka jace i da se prvo gleda, pa tek onda znak u kome se polje naslo, planete preuzimaju osobine tih polja,a sta ce se odigravati vidimo po aspektima.Ko bi ga znao vide, kako da gleda.Ja sam i dalje zbunjena.
Imam Sa na ic-u, MO na ASC i NE na DC-u.Tri planete u tri ugaone kuce i svi kažu da sam jak karakter.

2 stelijuma
Old 27-05-2011, 12:01   #34
skorpija3010
Veštac

skorpija3010's Avatar

skorpija3010 je offline
Registrovan: Jul 2008
skorpija3010 je na dobrom putu
Standardno 2 stelijuma

pozdrav svima

stelijum-moja omiljena tema, iako mi kod mene same nije bas najjasnija, prosto zato sto mi se cini da sama sebi ne objasbnjavam doovljno objektivno

imam stelijum u 6 , VE/JU/SA sve u Vagi sve u konj, malo dalje je i PL,
6. Jje umetnuta u Vagi i to osjecam -sve moram iz tri puta da radim da bih postigla sta bi moglo daodkljuca ovu 6? prosla am SA povratak ali je SA jos u 6>

i to mi nije malo, imam stelijum u 7 u Sco, SO ME I UR

NADAM se da ce mi partner biti neka faca spijunska lol a moze biti i druge nacionalnosti, jer sama sedma je iznozemstvo

sto mislite? jesam li u pravu?

http://de.tinypic.com/view.php?pic=650qb6&s=7

Old 11-06-2011, 21:46   #35
PalchicaPG
Početnik

PalchicaPG's Avatar

PalchicaPG je offline
Registrovan: Jan 2009
PalchicaPG je na dobrom putu
Standardno

alan leo kaze da kada je energija manje osvijescena,kada vise uloga igra nas nego mi nju znacaj polja je veci,sto se vise osvjescuje sopstvena energija uticaj znaka postaje veci. Ja imam stelijum u uklijestenoj vodoliji mars,saturn venera u konjukciji i mjesec koji je u konjukciji samo sa venerom, ovaj stelijum se najprije izrazavao i najlakse se izrazava posto je u 3.kuci kroz komunikaciju, pa sam uvjek vazila za osobu koja ima stavove o svemu i svacemu i namece razgovore o njima,stalno prica o tome sto bi trebalo sto ne bi trebalo sto je ispravno sto nije,dje grijesimo,(kolektivno,kao pripadnici ljudskog roda,rijetko kad govorim o nekim pojedinacnim stvarima osim ako sluze kao primjer za to kakvi smo mi kao ljudi) i na kraju otvoreno sam govorila o svojim osjecanjima o svojoj intimi kada sam imala problema,i to sa svima,pokusavajuci da nadjem neko univerzalno rjesenje za taj problem kao svaciji a ne samo kao moj, sada istina manje pricam ali sve vise osjecam kako kuljaju te energije urana,kako u svakom opazaju,u svakoj situaciji,u svakom shvatanju,tekstu,razgovoru ja trazim oslobodjenje,oslobadjanje,probijanje naprijed ka boljem ka pravom,ka onom sto je dostojno nas kao ljudi,taj stelijum vodolije je ono sto treba da se razvija a ne da se trosi u prazno tamo gdje se nasao u ovom slucaju u 3. kuci. a opet zavisi oce li se ta energija harmonicno razvijati od toga u kojoj je kuci,mozda nista od ovog ne bi bilo da je ovaj stelijum i 8 kuci.npr.
ovo iz perspektive laika,zainteresovanog za astrologiju mozda upravo zbog tog stelijuma i sextila urana sa podznakom,suncem i trigonom sa mc-om ) Pozdrav za sve!

Old 11-06-2011, 22:42   #36
sto mu gromova
Veštac

sto mu gromova's Avatar

sto mu gromova je offline
Registrovan: May 2007
sto mu gromova je na dobrom putu
Standardno

Imam stelijum planeta u strelcu,ali se veliki broj planeta nalazi u VIII polju-mogu slobodno da kažem da u sebi osećam uticaj i jednog i drugog znaka...umem biti vrlo naivna,vesela,i društvena,kako samo to jedan strelac ume biti,ali isto tako kada su emocije u pitanju umem jako i istrajno da volim često do nivoa fanatizma,što je tipično škorpionski...

Old 12-06-2011, 00:48   #37
LavJarac
Druid

LavJarac's Avatar

LavJarac je offline
Registrovan: May 2010
LavJarac je na dobrom putu
Standardno

Kod mene je stelijum u 7.polju sa 4 planete u ukljestenom Lavu, sa sve dominantnom planetom=Suncem

Partnerstvo mi je bitno ali sam i vrlo samostalna. Nisam jos u braku , nadam se da ce se naci neko resenje za ovaj moj stelijum

Old 12-06-2011, 13:06   #38
sinhro739
Obično gatalo

sinhro739's Avatar

sinhro739 je offline
Registrovan: Jan 2008
sinhro739 je na dobrom putu
Standardno

Ako neko moze da prica na ovoj temi onda sam to ja ... skoro sva polja prazna u prvo krcato.
Ono sto mi je interesantno jeste da sam Vaga ali imam dosta karakteristika ovna - iskreno nije mi uopste lako! Ako neko ima neki savet slobodno nek kaze...

Old 12-06-2011, 13:22   #39
tori
Veštac

tori je offline
Registrovan: Dec 2008
tori je na dobrom putu
Standardno

Ako imam stelijum u 4(prirodno polje raka) u Sco,jel su mi onda emocije dodatno naglasene? Moze li se jos nesto dodati ovde? Malo me muci taj rak-previse je mlohav i mlitav, ne volim to!
Naši sponzori
Advertisement

Old 12-06-2011, 13:38   #40
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
Registrovan: Dec 2009
kanon je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by tori VIdi Poruku
Ako imam stelijum u 4(prirodno polje raka) u Sco,jel su mi onda emocije dodatno naglasene? Moze li se jos nesto dodati ovde? Malo me muci taj rak-previse je mlohav i mlitav, ne volim to!
Ne bih rekla da si mlohava niti mlitava. To što si okrenuta domu, obitelji, odnosima,komunikaciji sa bližnjima nikako nije znak slabosti.
Zanima me je li ikada neki stranac pomogao tebi a tako indirektno i tvojoj obitelji. Naime planete u tom tvom steliumu su vladari 9,7, 3, 10 i 12, a disp Pl u sjedištu u četvrtoj.

Old 12-06-2011, 13:52   #41
tori
Veštac

tori je offline
tori je na dobrom putu
Standardno

kanon, jeste tako
okrenuta sam porodici i domu i to mi je najvaznija stvar u zivotu da bi se ja dobro osecala, tu mora da bude sve ok.
A vec dugo zivim po kojekakvim inostranstvima pa samim tim stalno dolazim u kontakt sa strancima i ima onih koji su mi/nam zaista pomogli

Kako sam starija tako me sve vise drma nostalgija,ali ne klasicna nostalgija za domovinom, vec neka ceznja da budem sto blize roditeljima, bratu... valjda to opet ima veze sa stelijumom u 4 i Sco i rakom...bar ja tako mislim. Hoce li godinama splasnuti ili biti sve jaci ovaj osecaj?

Old 12-06-2011, 14:01   #42
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
Registrovan: Dec 2009
kanon je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by tori VIdi Poruku
kanon, jeste tako
okrenuta sam porodici i domu i to mi je najvaznija stvar u zivotu da bi se ja dobro osecala, tu mora da bude sve ok.
A vec dugo zivim po kojekakvim inostranstvima pa samim tim stalno dolazim u kontakt sa strancima i ima onih koji su mi/nam zaista pomogli

Kako sam starija tako me sve vise drma nostalgija,ali ne klasicna nostalgija za domovinom, vec neka ceznja da budem sto blize roditeljima, bratu... valjda to opet ima veze sa stelijumom u 4 i Sco i rakom...bar ja tako mislim. Hoce li godinama splasnuti ili biti sve jaci ovaj osecaj?
Čini se da neće . Taj tvoj Mo, tvoja duša će uvijek čeznuti za domom i obitelji.

Old 12-06-2011, 14:18   #43
tori
Veštac

tori je offline
tori je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by kanon VIdi Poruku
Čini se da neće . Taj tvoj Mo, tvoja duša će uvijek čeznuti za domom i obitelji.
tako i ja nekako velim da ce biti....em rak, em stelijum u Sco u 4, em u celoj toj gunguli je i Mo...pa eto mi sad
Hvala, Kanon

Old 17-06-2011, 22:51   #44
AutumnFlower
Veštac

AutumnFlower's Avatar

AutumnFlower je offline
Registrovan: Apr 2011
AutumnFlower je na dobrom putu
Standardno

Kod mene je u trecoj, Uran, Neptun i Saturn u Jarcu, ali trece polje mi pocinje u Strelcu. To me malo buni, je l' onda gledam oba znaka? Uticaj Jarca sigurno postoji jer imam i Mesec i Veneru u Jarcu u 4. polju, pa to dodje cak 5 planeta u Jarcu ukupno. Pretpostavljam da mi je Saturn jako vazna planeta onda. A sto se tice 3. polja koje pocinje u Strelcu, Strelac sam u horoskopu inace.
Prirodni vladar treceg su Blizanci, znaci li to da ima i tog uticaja?

Old 18-06-2011, 00:44   #45
nale777
Druid

nale777's Avatar

nale777 je offline
Standardno

Da ja imam stelijum u jarcu u 8om polju, pa volim ozbiljno i duboko do fanatizma.
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules