ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...
sličnosti i razlike

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 17-02-2011, 19:40   #16
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by nedda VIdi Poruku
Ni ovo nije tacno. Ne znam ko ozbiljan bi mogao da kaze tako nesto?

Kod tebe konkretno, cela situacija sa plutonom to nikako ne podrzava, i naravno - nista od toga.
A stelijum i dalje govori ono sto kaze njegov polozaj u osmoj kuci - menjaces se tokom zivota - potpuno, kompletno, i vise puta.

Ali to ne bi govorila svaka od ovih planeta u konjukciji sa plutonom ili marsom.

Jednostavno nije isto, i tom teznjom ka pojednostavljivanju - samo se udaljavate od mogucnosti da za nesto iskoristite astrologiju.
Mislim da me nisi razumela...Iskreno, više nemam pojma ni gde sam to pročitala. Ne mislim na dispozitore, ni znak, nego na osnovno značenje planete u kući. Meni ova teorija, iako veoma uprošćena-ima smisla. Mesec u prvom polju se ponaša kao i Mo0Ma.
Advertisement

Old 17-02-2011, 19:40   #17
ognjenka724
Druid

ognjenka724's Avatar

ognjenka724 je offline
Registrovan: Sep 2010
ognjenka724 je na dobrom putu
Standardno

Stelij u nekom polju naglašava važnost polja. A planete se ponašaju na način znaka na vrhu i kako "diktira" vladar tog znaka.
Naravno da ih malo "boji" i prirodni znak tog polja.
Submit to Digg   Stelijum u polju vs. stelijum u znaku Reply With Quote

Old 17-02-2011, 19:54   #18
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Da ali ajde mi objasni onda da li je isto kada je VL ASC u 4 ili u 5...

I koja je razlika? Da li će to utjecati na osobine osobe ASC i kako?

Old 17-02-2011, 23:14   #19
ognjenka724
Druid

ognjenka724's Avatar

ognjenka724 je offline
Standardno

Ovisi o kojoj planeti se radi i u kojem znaku se nalazi vladar, jer to je osnova svega.

Npr. recimo da je djevica na ASC i da je MA u djevici. Ako se njegov vladar ME nalazi npr. u strijelcu i u 4.

Taj MA je u osnovi kukavica i planira svaku akciju, da sad ne ulazim u neka šira razmatranja. On će od prirodnog znaka 1. ovna ipak dobiti hrabrosti i poticaja, pa će biti hrabriji i manje će planirati nego da se sve to nalazi u prirodnom polju djevice, tj. 6.

ME u strijelcu je lepršav i brzo misli, ne voli detalje. Previđa što mu je pred očima.

U 4. polju je svjestan svojih korijena, mentalni život je vrlo privatan. I mnogo vremena provodi misleći o sebi i o onima koje voli.

I sad kad sve to spojimo dobijamo MA koji je sastavljen i od djevice i od ovna i od strijelca. On će i dalje planirati, ali to planiranje neće biti do u detalje. Od vladara ME dobija da je akcija MA usmjerena na komunikaciju neke vrste i na razmišljanje, pošto je iz 4., razmišlja i stvara planove vezane uz porodicu.

Ovo je sve jako pojednostavljeno, ali shvaćaš što mislim?

A tema je bila stelij. Znači uz tog MA odozgo, tu bi bile i neke druge planete koje bi dodatno „obojale“ taj MA, tj. dodale svoju energiju koja može biti i skladna i neskladna energiji MA. I sve te planete ponašale bi se na način djevice, ali uz „kap“ ovna i nekoliko „kapi“ strijelca. A akcija mu je predodređena poljem u kojem se nalazi vladar.

Old 18-02-2011, 20:48   #20
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Standardno

Da, da ognjenka...to je to...razumem te

Tako i ja gledam...plus dodatak...stelij u nekom sznaku - kući je jak, tećište horoskopa i time je dosta osoban (pravi bi trebao imati po jedno od Svjetala) pa time svakako da osoba vlasnik Stelija ima osobine i Vladara i Znaka Ali i prirodnog vladara ali i kuće u kojoj se stelij našao...

Stelij u 1. sigurno će dati Ovnovske crte (ne lica, nego bar karaktera, ponašanja) ...dok stelij u 4. će sigurno povući simboliku te 4.kuće - a simbolika 4. je uvijek sukladna Raku i Mjesecu vladaru...na koji način? E pa na način znaka i Vladara te 4.

Netko sa planetama u 4. imat će potrebu za porodicom...obitelj, dom, domovina će mu biti važna i oko toga će se dosta angažirati i to je ono što će ga činiti obojanim Rakom i Mjesecom (jer to su Rakovske težnje)...e sad ako je ta sama 4. u ''lošem znaku'' i sa aflikacijama ta osoba ima potrebu, ali ne znači da će biti sve bajno i krasno...i dalje može imati problema sa zasnivanjem iste, sa rješavanjem pitanja vlastitog doma, sa svađama i nemirom unutar doma...al onaj početni poriv sigurno će biti želja da se ide ka tom cilju, ma kako se daleko nalazio od njega....

Nadam se da nisam zakomplicirala...

Old 18-02-2011, 23:36   #21
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
Registrovan: Dec 2009
kanon je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by pepuuu VIdi Poruku
Da, da ognjenka...to je to...razumem te

Tako i ja gledam...plus dodatak...stelij u nekom sznaku - kući je jak, tećište horoskopa i time je dosta osoban (pravi bi trebao imati po jedno od Svjetala) pa time svakako da osoba vlasnik Stelija ima osobine i Vladara i Znaka Ali i prirodnog vladara ali i kuće u kojoj se stelij našao...

Stelij u 1. sigurno će dati Ovnovske crte (ne lica, nego bar karaktera, ponašanja) ...dok stelij u 4. će sigurno povući simboliku te 4.kuće - a simbolika 4. je uvijek sukladna Raku i Mjesecu vladaru...na koji način? E pa na način znaka i Vladara te 4.

Netko sa planetama u 4. imat će potrebu za porodicom...obitelj, dom, domovina će mu biti važna i oko toga će se dosta angažirati i to je ono što će ga činiti obojanim Rakom i Mjesecom (jer to su Rakovske težnje)...e sad ako je ta sama 4. u ''lošem znaku'' i sa aflikacijama ta osoba ima potrebu, ali ne znači da će biti sve bajno i krasno...i dalje može imati problema sa zasnivanjem iste, sa rješavanjem pitanja vlastitog doma, sa svađama i nemirom unutar doma...al onaj početni poriv sigurno će biti želja da se ide ka tom cilju, ma kako se daleko nalazio od njega....

Nadam se da nisam zakomplicirala...
Nisi, nisi draga . Savršeno objašnjeno.

Old 19-02-2011, 00:07   #22
Fiorellino
Obično gatalo

Fiorellino's Avatar

Fiorellino je offline
Registrovan: Jul 2010
Fiorellino je na dobrom putu
Standardno

Quote:

Ovo kod mene , ako ovo u mojoj kuci moze da se racuna kao stelijum, ali definitivno imam puno prvo polje. Ni za ovo trece ne bi bas rekla. Ni od ovna ni od blizanca- nista, sto se mojih osobina tice. A volela bi da sam bar malo ovan...

Old 19-02-2011, 00:15   #23
ZzZz
Obično gatalo

ZzZz's Avatar

ZzZz je offline
Registrovan: Nov 2010
ZzZz je na dobrom putu
Standardno

..imam stelijum u 4...jako sam vezana za porodicu, imala sam problema sa stambenim pitanjem, bez svoje volje napustila mesto prebivalista..
..ali mislim da je st. u 4. dobar za bavljenje nekretninama i njihovu prodaju, gradjevinom(zavrsila srednju gradjevinsku, u planu mi je da upisem i gradj. fax)..ma60me daje preciznost, planete iz 4. prave aspekte sa ve u sedmoj ~pravni ugovori..
..prave i aspekte sa ju u osmoj, verovatno ce me bracni partner uvesti u posao, podrzati finansijski, ju je vladar 4. i 7.

Old 19-02-2011, 00:28   #24
ognjenka724
Druid

ognjenka724's Avatar

ognjenka724 je offline
Standardno

@ Fiorellino
U 1. nema stelija, SA je izvan orbisa. Pošto su tu 3 planete, polje je naglašeno.

U 3. se može smatrati stelijem, jer VE i UR preko ME dolaze u aspekt.

Sad, 1. vlada taj ME u sendviču između VE i UR iz 3. u škorpionu, pa 1. trebaš dodati puno djevice, dosta škorpiona, a malo ovna.

Što se 3. tiče, ona je posebno naglašena jer su u njoj 4 planete, a PL je u konjukciji s vrhom, pa i njega gledamo kroz tu 3. PL i VE imaju izmijenjena sjedišta. 3. ima 2 vladara, VE i PL, pa treba dodati i vage i škorpiona i sasvim malo blizanaca.

Old 19-02-2011, 00:40   #25
Fiorellino
Obično gatalo

Fiorellino's Avatar

Fiorellino je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by ognjenka724 VIdi Poruku
@ Fiorellino
U 1. nema stelija, SA je izvan orbisa. Pošto su tu 3 planete, polje je naglašeno.

U 3. se može smatrati stelijem, jer VE i UR preko ME dolaze u aspekt.

Sad, 1. vlada taj ME u sendviču između VE i UR iz 3. u škorpionu, pa 1. trebaš dodati puno djevice, dosta škorpiona, a malo ovna.

Što se 3. tiče, ona je posebno naglašena jer su u njoj 4 planete, a PL je u konjukciji s vrhom, pa i njega gledamo kroz tu 3. PL i VE imaju izmijenjena sjedišta. 3. ima 2 vladara, VE i PL, pa treba dodati i vage i škorpiona i sasvim malo blizanaca.
Hvala, Ognjenka! I ja tako nekako osecam- sve u svemu, devicu, skorpiona i vagu najvise osecam, dakle vise se pronalazim u znacima nego u poljima! Znam da mi je Sa van konjukcije i to sto si rekla ostalo, s tim da ja nisam planete u mom 3. polju racunala kao stelijum, misleci da sve tri moraju da budu u konjukciji (i prva sa zadnjom)! Ali sam se povezala jer mi je zaista najveci deo horoskopa koncentrisan u ova dva polja! Ovan je previse jak za mene i definitivno se ne pronalazim, mozda su ove planete u prvom polju previse slabe.....

Old 19-02-2011, 13:44   #26
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Standardno

Fiorelino...da li voliš aute? Možda se voliš vozikati, znaš voziti i motor i auto, voliš kraća putovanja...

Vješta si u komunikaciji, ali brza, lako izražavaš osjećaje riječima, sklona si donositi brze zaključke, ponekad brzopleta, dobro ti ide i komunikacija preko interneta ili si talentirana za kompjutere ?

.
Naši sponzori
Advertisement

Old 19-02-2011, 13:57   #27
Fiorellino
Obično gatalo

Fiorellino's Avatar

Fiorellino je offline
Standardno

Quote:
Fiorelino...da li voliš aute? Možda se voliš vozikati, znaš voziti i motor i auto, voliš kraća putovanja...

Vješta si u komunikaciji, ali brza, lako izražavaš osjećaje riječima, sklona si donositi brze zaključke, ponekad brzopleta, dobro ti ide i komunikacija preko interneta ili si talentirana za kompjutere ?
Ovako, putovanja kraca posebno ali i duza- obozavam, sve sto stoji za simboliku 3. polja potvrdjujem. Komunikacija, strani jezici i sl. Jedino sto sam operisana od toga da ja samostalno vozim kola, osecam se k`o hendikepirana, ne daj boze, i pored posedovanja vozacke dozvole.

Naglost i to sto pricas drugo: Pa, ljudima delujem uglavnom smireno i racionalno. Kao vaga, tesko se odlucujem i spoooroooo donosim bilo kakve odluke, oprezna sam, sto puta merim. Druga je prica kad nesto ipak resim...

Old 20-05-2011, 14:39   #28
bejbi
Obično gatalo

bejbi je offline
Registrovan: Dec 2007
bejbi je na dobrom putu
Standardno

Ja imam 4 planete u strelcu ali u drugom polju. Samo se prica o hrani, umetnosti, parama, stabilnosti i ljubavi. Ja kao da nista drugo ne znam.

Old 20-05-2011, 17:31   #29
alea
Mag

alea's Avatar

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by TigaBg VIdi Poruku
Mislim da me nisi razumela...Iskreno, više nemam pojma ni gde sam to pročitala. Ne mislim na dispozitore, ni znak, nego na osnovno značenje planete u kući. Meni ova teorija, iako veoma uprošćena-ima smisla. Mesec u prvom polju se ponaša kao i Mo0Ma.
Ja te skroz razumem i ja tako mislim, jer je polje u koje pada neka naša planeta više ličnije nego znak u kome je.

Inače, ja npr. imam stelijum na ASC iz 12 polja, i iako mi je SO iza ASC, ono je zbog ove pozicije, ali i zbog toga što je centralna planeta u stelijumu dosta naglašeno i vuče valjda sve te energije u sebe.
Već sam i naglašavala par puta da uopšte nemam utisak da je moje SO u 12 p. iako naravno da ima nekih odlika pa volim da budem ponekad sama sa sobom i da se odvojim od svih, ali mene je nemoguće ne primetiti niti meni ta činjenica da sam centar pažnje preterano smeta, jednostavno što SO u 12. nikako ne voli npr...a naročito što su mi dispozitori tog stelijuma PL i JU imaju 120.

Old 23-05-2011, 15:14   #30
Wicca
Veštac

Wicca's Avatar

Wicca je offline
Registrovan: May 2010
Wicca je na dobrom putu
Standardno

ja sam vise za stelijum u polju nego u znaku,u znaku ne mora uvek da znaci nesto. npr ja imam stelijum u Jarcu,a nisam ni organizovana,ni odgovorna,ni vredna,ni marljiva,tj bila sam pre,ali ,evo,dobre dve godine vec nisam.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules