ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 21-01-2008, 18:13   #31
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Registrovan: Aug 2006
Vojvotkinja je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by plutonija VIdi Poruku
Može mi neko objasniti šta znači kada je 6.kuća u biku,a njen vladar VE se nalazi u 1. kući u strijelcu na 20 stepeni.

Venera je takođe i vladar 11. kuće.

Sa PL i UR iz 10 kuće pravi kvadrate.

Pokušala sam sama ali mi ne ide,a jako me zanima !

To mozhe biti naznaka da ce ti kancelarija biti lijepo namjeshtena, prijatan ambijent, isto mozhe biti da cesh plijeniti pazhnju kolega na poslu svojim oblachenjem, a poshto je ovo i polje kucnih ljubimaca mozhda cesh neko od njih papreno platiti - ukoliko ih volish, naravno .Kako ti je Venera u Strijelcu u prvoj kuci, vjerovatno cehs biti omiljena u tom kolektivu, mozhda zbog fanatichne predanosti poslu i radu.Rekla bih da si prilichno ambiciozna i da te zanima posao koji je vezan za umjetnost (muziku vjerovatno, jer j Bik -glas u shestoj kuci a i Venera je u Strijelcu).Mada i posao koji se tiche sporta nije iskljuchen...Kako je Venera u kvadratu sa dvije planete iz desetog polja (karijere) Uranom i Plutonom..sasvim su izvjesni materijalni gubici..neochekivani...Mislim da ti je i ishrana dosta neuredna (nevezano za shesto polje, ali eto da pomenem )

Last edited by Vojvotkinja; 21-01-2008 at 19:40..
Submit to Digg   Sesta kuca Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 23-01-2008, 14:26   #32
emmilija
Obično gatalo

emmilija's Avatar

emmilija je offline
Registrovan: Oct 2007
emmilija je na dobrom putu
Standardno

naletela sam na jedan zanimljivi tekst o VI kuci i o prvom radnom danu...

"Vrh mog 6.polja počinje na 25. stepenu Jarca. U njemu se nalazi Mesec u znaku Vodolije. Vladar 6.polja Saturn je otišao u 1.polje, što znači da je posao (6.polje) „našao“ mene (Ascendent, 1.polje) i to preko starog kućnog prijatelja. Naime, suvladar 6.polja Uran (prijatelj) je otišao u 4.polje (kuća) i nalazi se u aspektu sekstila sa Saturnom (star, neko stariji).Vrh mog 6.polja je na 25. stepenu (stepen Ovna) što govori da sam radila u proizvodnji (stepen Ovna – proizvodnja) dioptrijskih stakala (Sunce opozicija Mesec – obe planete vladaju vidom, staklom ). Opozicija (loš aspekt) dva SVETLA – Meseca i Sunca govori da se proizvodi nešto zbog problema (6. i 12. polje su polja zdravlja) sa vidom.
Prvi posao, a ja u prvom radnom danu u pravom Saturnovskom ambijentu.

I previše ozbiljna spram svojih godina, obučena u crno, u startu neprihvaćena i ravnodušna zbog toga (Saturn u 1.polju), u velikoj prljavštini..... I tek nakon što sam se cela isflekala (Saturn) dobila sam beli mantil kao uniformu (Saturn u 1.polju u Devici – radni mantil, uniforma)...

A da, uz to sam dobila i osip po koži (Saturn u Devici)!

Ta planeta je zaista bila vladalac dana! U vreme odlaska kući bila sam obavestena da moram da ostanem JOŠ (Jarac, Saturn – produženje), bez pauze i nadoknade. Saturn je blizu vrha mog 2.polja – nema ni novca, u znaku Device – za obavljen DODATNI (Saturn) posao.

A znate li koji je bio dan kad sam počela da radim?

Pa, subota (Satur(n)DAY)!

Međutim, kako sam bila jedini optičar (Sunce opozicija Mesec) i imala znanje, lako sam prišla poslu, prošla kroz sva radna mesta i najzad dobila ono pravo, u skladu sa svojim znakom - kontrola (Lav) kvaliteta (Lav) dioptrijskih stakala (Sunce

<H1>Vrh mog 6.polja je na 25. stepenu (stepen Ovna) što govori da sam radila u proizvodnji (stepen Ovna – proizvodnja) dioptrijskih stakala (Sunce opozicija Mesec – obe planete vladaju vidom, staklom ). Opozicija (loš aspekt) dva SVETLA – Meseca i Sunca govori da se proizvodi nešto zbog problema (6. i 12. polje su polja zdravlja) sa vidom.

Prvi posao, a ja u prvom radnom danu u pravom Saturnovskom ambijentu.

I previše ozbiljna spram svojih godina, obučena u crno, u startu neprihvaćena i ravnodušna zbog toga (Saturn u 1.polju), u velikoj prljavštini..... I tek nakon što sam se cela isflekala (Saturn) dobila sam beli mantil kao uniformu (Saturn u 1.polju u Devici – radni mantil, uniforma)...

A da, uz to sam dobila i osip po koži (Saturn u Devici)!

Ta planeta je zaista bila vladalac dana! U vreme odlaska kući bila sam obavestena da moram da ostanem JOŠ (Jarac, Saturn – produženje), bez pauze i nadoknade. Saturn je blizu vrha mog 2.polja – nema ni novca, u znaku Device – za obavljen DODATNI (Saturn) posao.

A znate li koji je bio dan kad sam počela da radim?

Pa, subota (Satur(n)DAY)!

Međutim, kako sam bila jedini optičar (Sunce opozicija Mesec) i imala znanje, lako sam prišla poslu, prošla kroz sva radna mesta i najzad dobila ono pravo, u skladu sa svojim znakom - kontrola (Lav) kvaliteta (Lav) dioptrijskih stakala (Sunce opozicija Mesec).
opozicija Mesec).

</H1>

Old 23-01-2008, 14:33   #33
emmilija
Obično gatalo

emmilija's Avatar

emmilija je offline
Registrovan: Oct 2007
emmilija je na dobrom putu
Standardno

evo jos jednog primera...

"Evo kako sam se zaposlila i kako je protekao moj prvi radni dan. Vrh mog šestog polja (polje koje opisuje radno mesto na kome radimo) počinje na drugom stepenu znaka Riba - radim u banci (drugi stepen ima svu simboliku drugog znaka Bika koji izmedju ostalog simboliše banke).

Poslala sam moj CV mailom ( vladar mog šestog polja Neptun, je u konjunkciji sa Marsom koji vlada mojim 3.poljem - mail)

Zaposlila sam se nekim čudom i to na verski praznik - Sveta Petka (moje šesto polje je u Ribama - čudo, verski praznik).

Da li treba da pomenem i da je bio petak ?! Venera koja vlada danom PETAK je u znaku Riba egzaltirana.

Nisam ni znala (Neptun vlada 6.poljem ) da su me zvali na razgovor, to sam saznala tek uveče (Neptun - noć) kada sam pozvala sestru (Neptun, vladar 6.polja – posao, je u konjunkciji sa Marsom koji vlada mojim 3.poljem – SESTRA, na 27. stepenu - stepen Blizanaca - sestra), koja se javila na telefon (Mars na 27. stepenu - Blizanci) i jedina bila u stanu (Mars, Neptun u 4.polju – stan) kada su zvali iz banke.

Svo vreme sam imala strah da ne zakasnim, pa sam bukvalno pre svitanja ustala i počela da se spremam, i naravno stigla mnogo ranije (Neptun – strah, noć, pre svitanja).

Naravno, nisam znala za koji posao su me pozvali, jer je moja sestra zaboravila (Neptun gresku, zaboraviti, u konjunkciji sa Marsom, vladarom trećeg pola, na 27.stepenu - sestra ) da mi to saopšti, tako da nije ni čudo sto nisam znala za koji me posao zovu.

Kada je razgovor počeo, direktor je bio veoma raspoložen i delovalo mi je kao osoba koja je jako dobara u prodavanju usluga banke.

Direktor ( Sunce u Vagi ) je ostavio utisak vesele i šarmantne osobe . Sunce je u konjunkciji sa Merkurom na drugom stepenu Vage, pa se moj direktor predstavio kao vrhunski - drugi stepen, prodavac – Merkur, pa sam rešila i ja da ukažem na pozitivna iskustva u prodaji koja sam imala do tada. U mom horoskopu se Merkur i Sunce nalaze u prvoj kući , koja predstavlja kako se predstavljamo drugima .

Predstavila sam se (Ascendent, prvo polje) kao komunikativna (Merkur) vredna (podznak Devica), ambiciozna (Merkur dolazi iz 10.polja, Sunce u 1.polju), timski igrač (Vaga), uspešan prodavac (Merkur konj. Sunce)...

Pored toga, vladar moje desete kuće - biti direktor, karijera je Merkur koji odlazi u moju prvu kuću, tako da meni nije bilo problem da oponašam svog direktora i da se predstavim kao vrhunska ( 2.stepen) kako bih dobila posao.

Pitanje koje je presudilo je da li mogu da se snađem u razgovoru sa ljudima koji su sa sela!? I tu je Merkur na drugom stepenu ( stepen Bika – selo) odradio svoje. Rečima - Merkur uspela da dokažem da mi nije nikakav problem da komuniciram sa ljudima koji su manje obrazovani, koji potiču sa sela (2.stepen).

Ovo je svakako moralo biti jedno od prvih i najbitnijih pitanja, zato što se ovaj Merkur nalazi u prvoj kući, u konjunkciji sa mojim Suncem (ono što je jako bitno).

Rekli su mi da dođem u ponedeljak na posao. Neptun, vladar 6.polja je na 28.stepenu, stepenu Raka, a taj stepen ima simboliku znaka Raka ( Mesec, dan - ponedeljak).

Počela sam da radim u Call centru, a banka u kojoj radim je osnovana u Beču.

A šta mislite na kom se spratu nalazi Call centar? U potkrovlju, u blizini Crkve svetog Marka. Naravno, jer potkrovlje i crkvu simboliše znak Riba i vladar Neptun. Ulica u kojoj radim se do skoro zvala po stranom, ruskom generalu - General Ždanova. To objašnjava Mars u Strelcu koji je u konjunkciji sa Neptunom, vladarom moje šeste kuće. Mars u Strelcu je general, u konjunkciji sa Neptunom (Rusija) ruski general, a ulica se morala zvati tako zato što se Mars nalazi na 27. stepenu (stepen Blizanaca) koji izmedju ostalog simboliše i ulice i imena…

Ja sam stvarno mislila da ću prvog radnog dana ostati sat - dva i da neću odmah početi sa radom, pogrešila sam, pa nisam ni hranu za taj dan ponela.

Pogrešila sam jer znak Riba (vladar Neptun) označava grešku, a zaboravila sam ( Neptun – zaboraviti) hranu pa nisam jela ceo dan, što se opet vidi iz vrha 6.polja na drugom stepena koji ima simbolik

drugog znaka Bika - hrana.

Old 06-02-2008, 16:05   #34
Andreina
Veštac

Andreina's Avatar

Andreina je offline
Registrovan: Jan 2007
Andreina je na dobrom putu
Standardno

ŠESTA KUĆA : Posao, zdravlje i usluge.

DAJE ODGOVOR KAKO KROZ SLUŽENJE I RAD OTPLAĆUJEMO STARU KARMU, KAKO REAGUJEMO U NERAVNOPRAVNOM ODNOSU, DA LI SMO KONFLIKTNI ILI INFERIORNI; KOJA VRŠTA POSLA NAM ODGOVARA, DA LI ĆEMO MENJATI POSAO I KAKAV SMO RADNIK; VRSTE BOLESTI, LEČENJE, LEKOVI, UGROŽENI DEO TELA, DA LI MOŽEMO LEČITI DRUGE; NAČIN OBLAČENJA, KUĆNI LJUBIMCI, KUĆA RACIONALNOG RAZMIŠLJANJA: BITI BOLESNIK ILI LEKAR? Dakle, Šesta Kuća pokazuje koliko smo sposobni i kako da integrišemo našu individualnonost u radno okruženje i svakodnevne obaveze. Planete smeštene ovde pokazaće prednosti i otezavajuće okolnosti na koje treba obratiti pažnju jer su one reprezenti iskustvo vezano za zaposlenje, odnosno vrstu posla koju cemo privlačiti, kao i tip saradnika-kolega. A ova Kuća se odnosi i na naše telo i funkcije pojedinih organa, drugim recima odnosi se na zdravlje u fizičkom smislu.

KAD JE LOŠA: Loše aspektovane planete ili loše planete, ljubimci ginu u kući. Spada u problematične kuće. Ne donosi radost. Ona je teška karma po odredjenim pitanjima.

NAGLAŠENA ŠEŠTA KUĆA: "Ili ćeš raditi ili biti bolesnik" - ukazuje da osoba ne može da izbije u prvi plan, jer joj je karma da je kroz služenje otplaćuje. Ukoliko tako ne čini slede pitanja bolesti, zdravlja, lečenja, lekova. Najveće lekcije su u relacijama gde je potčinjena i kroz dužnost da drugom nešto učini. Često je ovo fanatik rada.

Old 10-02-2008, 13:15   #35
zoka57
Obično gatalo

zoka57's Avatar

zoka57 je offline
Registrovan: May 2007
zoka57 je na dobrom putu
Standardno

Nista nije definitivno lose ,kod pandore to moze da znaci da vodis racuna o uslovima u kojima radis jer -ovo je i aspekt profesionalnih bolesti.Pa ili se bavi zastitom na radu ili je striktno primenjuj u toku svog rada.

Old 10-02-2008, 13:32   #36
Lotosov cvet
Obično gatalo

Lotosov cvet's Avatar

Lotosov cvet je offline
Registrovan: Jan 2008
Lotosov cvet je na dobrom putu
Standardno

Kako je svet mali...Kada sam posle zavrsetka fax-a isla na silne razgovore za posao, jedna od mogucih opcija je bila da pocnem da radim pri odeljenju gde je: zastita zivotne sredine, zastita na radu, bezbednost zdravlje na radu, potiv pozarna zastita. Bila sam vec primljena tu, ali sam tri dana pre pocetka premestena u drugu organizacionu jedinicu - gde sam i sada. Sto se tice profesionalnih oboljenja, za sada je to jedino moguce da bude povezano sa sedenjem , radom na racunaru ili eventualno sa ogromnom kolicinom nikotina kome sam izlozena svakodnevno. Ovom prilikom se izvinjavam svim pusacima, ali ...

Old 11-02-2008, 13:05   #37
Snesko Belic
Obično gatalo

Snesko Belic's Avatar

Snesko Belic je offline
Registrovan: Nov 2007
Snesko Belic je na dobrom putu
Standardno

"Ili ćeš raditi ili biti bolesnik"
U mojoj su sestoj kuci Venera i Sunce pa se sama sebi zahvaljujem sto sam odabrala medicinu drugom da dam da me ne bi dokacilo

Old 12-02-2008, 11:08   #38
mia2432
Švrća

mia2432's Avatar

mia2432 je offline
Registrovan: Feb 2008
mia2432 je na dobrom putu
Standardno

Saturn trenutno tranzitira kroz moju šestu kuću i prelazi preko natalnog marsa. Nedavno sam strahovito degradirana na poslu. Žena sa kojom sam se posvađala još prije dvije godine je konačno došla na svoje: postala je direktorica u mojoj firmi. Ušla sam u neke poslove kroz koje sam očekivala i dobit međutim sad... prosto sumnjam! Obzirom da ona zna da su to moje ideje očekujem da će ih opstruirati ne zato što nisu dobre nego zato što su moje! Ali evo, uvijek ostaje nada, pa stoga, dragi moji forumaši astrolozi,, dajte nešto dobro, nešto čemu ću se nadati! Srdačno vas pozdravljam i zahvaljujem

Old 13-02-2008, 03:36   #39
jupiter u raku
Obično gatalo

jupiter u raku's Avatar

jupiter u raku je offline
Registrovan: Dec 2007
jupiter u raku je na dobrom putu
Standardno

Šta znači kad 6 i 7 k.počinju u istom znaku?
Naši sponzori
Advertisement

Old 13-02-2008, 21:49   #40
alexxx
Početnik

alexxx's Avatar

alexxx je offline
alexxx je na dobrom putu
Standardno

meni je sesta kuca jako zahebana (vrh kuce je u strijelcu) naime u njoj mi tri retrogradne planete i to ne znam koja je gora, prva je uran koji radi kvadrat sa merkurom koji je vladaoc dvanaeste kuce, zatim je tu neptun koji je u konjukciji sa jupiterom, koji je treca planeta u toj sestoj kuci ...koja kaša...i da jos i na kraju imam napadaje panike koji traju vec jedno 6 mjeseci i ne nazire im se kraj..i bas se pitam radi cega i zakljucujem da je krivac kvadrat urana sa merkurom..a MO mi je u raku sto me cini jako emotivnom, ne znam di da pobignem

Old 15-02-2008, 13:07   #41
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by jupiter u raku VIdi Poruku
Šta znači kad 6 i 7 k.počinju u istom znaku?
znaci da su te dve oblasti povezane.. poslovi povezani sa partnerima naravno i zdravlje utice odnos prema partneru kad je sve ok ti si zdrav kad nije podlozniju si bolestima.......ljubavne partnere nalazis na poslu ili iz odnosa prijateljskih ili ljubavnih prelazis u poslovne.....ukratko jedno bez drugog ne ide u to i iskombinujes i vladara tih polja

Quote:
Originally Posted by mia2432 VIdi Poruku
Saturn trenutno tranzitira kroz moju šestu kuću i prelazi preko natalnog marsa. Nedavno sam strahovito degradirana na poslu. Žena sa kojom sam se posvađala još prije dvije godine je konačno došla na svoje: postala je direktorica u mojoj firmi. .......
Posao i dalje radi kako najbolje znas a ta direktorica ne bi bila to sto jeste kad bi olako odbacivala tvoje dobre ideje .nije luda da rizikuje nesto zbog sujete. Nego ti draga moje malo povedi racuna o svom zdravlju imas i zmaja i trigone i svega toga ali tebi je uskoro aktivna direkcija mars-pluton,..suvladar prvog polja mars direktuje vladara 8 polja a jos napadnut od saturna
..... znaci ukljucena su 1,6,7,8,polje ti,posao zdravlje,partner,smrt,uz vladara 11 i 12 saturna mislim da ces se razocarati u neke prijatelje i uvideti neke zakulisane radnje koje ti se rade iza ledja ali nemoj dozvoliti da to sve utice na tvoj odnos prema poslu i prvenstveno zdravlju

Last edited by uspavana; 16-02-2008 at 23:26..

Old 16-02-2008, 00:02   #42

karma's Avatar

karma je offline
karma je na dobrom putu
Standardno

ne znam da li da se veselim ulasku urana u 6. polje ili....uran ulazi u ribe, a neptun u vodenjaka...dakle, uran u 6. kuću a neptun u 5., veselim se pomisli da bi mi mogao donijeti promjene na poslu, no kad gledam cijelu sliku, ne sviđa mi se, neptun kvadrira nat. neptun u 2, a i saturn, vl 4 naći će se u konjukciji sa plutonom u 12. koji je vladar 2. ...dakle sve mi se čini da bi moglo doći do promjena ali koje će moju obitelj gadno potresti kroz financijsku situaciju...jao nadam se da ću ovo moći izbjeći....što ti misliš Mandra, jesam li ja to zacrnila ili mi se crno piše???

Old 16-02-2008, 01:11   #43
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by karma VIdi Poruku
ne znam da li da se veselim ulasku urana u 6. polje ili....uran ulazi u ribe, a neptun u vodenjaka...dakle, uran u 6. kuću a neptun u 5., veselim se pomisli da bi mi mogao donijeti promjene na poslu, no kad gledam cijelu sliku, ne sviđa mi se, neptun kvadrira nat. neptun u 2, a i saturn, vl 4 naći će se u konjukciji sa plutonom u 12. koji je vladar 2. ...dakle sve mi se čini da bi moglo doći do promjena ali koje će moju obitelj gadno potresti kroz financijsku situaciju...jao nadam se da ću ovo moći izbjeći....što ti misliš Mandra, jesam li ja to zacrnila ili mi se crno piše???
zacrnila si a posto uran dosao na ju probaj malcice igrica na srecu mozda ti se posreci neptun ti moze doneti kad udje u 6 polje malo intriga na poslu i lazi ali pripazi se da ne prodju te lazi znaci sve sto radis zapisi da imas dokaz

Old 16-02-2008, 01:15   #44

karma's Avatar

karma je offline
karma je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
zacrnila si a posto uran dosao na ju probaj malcice igrica na srecu mozda ti se posreci neptun ti moze doneti kad udje u 6 polje malo intriga na poslu i lazi ali pripazi se da ne prodju te lazi znaci sve sto radis zapisi da imas dokaz
ah dobro, ljubi te karma, rekoh ti da nemam pametnija posla nego da budim strahove...dok neptun dođe u 6...već ću biti na apaurinima pa će mi biti svejedno, hehe...i igrat ću, pa jesam ja luda žena,već stoput sam rekla da budem, a nikak...ljub! hvala ti ....

Old 26-02-2008, 11:24   #45
mia2432
Švrća

mia2432's Avatar

mia2432 je offline
mia2432 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Posao i dalje radi kako najbolje znas a ta direktorica ne bi bila to sto jeste kad bi olako odbacivala tvoje dobre ideje .nije luda da rizikuje nesto zbog sujete. Nego ti draga moje malo povedi racuna o svom zdravlju imas i zmaja i trigone i svega toga ali tebi je uskoro aktivna direkcija mars-pluton,..suvladar prvog polja mars direktuje vladara 8 polja a jos napadnut od saturna
..... znaci ukljucena su 1,6,7,8,polje ti,posao zdravlje,partner,smrt,uz vladara 11 i 12 saturna mislim da ces se razocarati u neke prijatelje i uvideti neke zakulisane radnje koje ti se rade iza ledja ali nemoj dozvoliti da to sve utice na tvoj odnos prema poslu i prvenstveno zdravlju
Vjeruj mi! Bez pretjerivanja: JEST LUDA, I SUJETNA i mnogoštošta još! Toliko je gafova napravila (pravnih a pravnica je) da duboko vjerujem kako joj skoro ne gine zatvor! Na to mjesto je došla spletkarenjem i vođena osvetom... ali dobro sad... Uglavnom, ja sam se navikla na svoju novonastalu situaciju, čak šta više, lijepo mi je! Prevrnula sam forum, načitala se o astrologi u ovom vremenu i vidim da mi je od danas mars na fortuni! Pa pokušavam saznati šta bi to moglo značiti!

http://URL=http://img151.imageshack.us/my.php?image=mojanatalnamapicavt3.gif][/url]

Last edited by uspavana; 27-02-2008 at 02:02..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules